TZhcVl KAMER SCHAAFDE WAT BIJ AAN DE NIEUWE DRANKWET Sjeik El Ro-Jenbiet DE SCHADUW VAN EEN MAN MR. PORTHEINE VERLOOR STRIJD OM KLEINE KROEGJES OVERHEIDS-PENSIOENEN DIE NIET IN COMPUTERS PASTEN Wïiitergenoegens! VRIJDAG 21 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Koningin en prins naar Mexico Nederlanden binnen afzienbare tijd een bezoek aan Suriname en de Ne derlandse Antillen hopen te brengen zullen de koningin en de prins dit maal niet naar deze rijksdelen gaan. Tot in de details heeft de Tweede Kamer zich gistermiddag in de drankwet verdiept. Er lag een indruk wekkend getal amendementen op ta- KAMPEREN MET BIER Het ene amendement na het an- Een andere wijziging door de heer Daams voorgesteld, haalde het al fel. Hoeveel precies is niet helemaal evenmin. Hijwil n.L het schenken dere werd daarna ingetrokken, ver duidelijk geworden, alleen al van de van alkohol'houdende dranken op worpen, nu en dan aangenomen. De socialisten waren er negentien hf- kampeer- en sportterreinen onmoge- Kamerleden werden om de haverklap komstig. De heer Daams, die er de lijk maken. Op die manier zou op de voor een stemming bijeengebeld. Een auctor van was verzuchtte, dat hij kampeercentra geen glas bier meer amendement werd nog wel aangeno- daarvan nog wel een veelvoud had geschonken mogen worden. Kam- men, n.l. clat van de heer Van Gel- willen indienen. peerder Veldkamp zei, dat hij nog der (CHU). Aan gemeentebesturen Hoe dit zij, minister Veldkamp mag nooit een geval van openbare dron- wordt onder bepaalde voorwaarden zich gelukkig prijzen dat zijn ont- kenschap op een kampeerterrein had gelegenheid geboden een z.g. wijk- werp in de parlementaire strijd niet geconstateerd. De Kamer hield het maximum aan vergunningen vast te verminkt is. Integendeel, de wijzi- met 66 tegen 53 stemmen bij de me- stellen. Dit zal echter niet langer gingen, die de Kamer wenste aan te ning van de minister. Overgenomen dan tot 1975 kunnen gelden. Het is brengen hadden niet zoveel om het werd wel het amendement van de er slechts om de overgang van hei lijf. heer Versteeg, waardoor de verkoop huidige maximumstelsel naar het van sterke drank aan personen bene- nieuwe stelsel soepeler te laten ver- Om te beginnen is de heer Porthei- den de achttien jaar onmogelijk lopen. Tenslotte is er een geheel bij- nne, van de liberale fractie, ook bij wordt gemaakt. Een amendement je geschaafde drankwet uit de bus ge- de Leidenaars welbekend, daar hij op dit amendement, van de hand komen. Volgende week dinsdag vindt zitting in de Leidse raad heeft, er van mr. Portheine, waardoor de stu- de stemming plaats die ongetwijfeld niet in geslaagd de kleine kroegjes dentemsocieteiten van de bepaling positief zal verlopen, die door de nieuwe wet iewat be- werden uitgesloten, vond een meer- dreigd worden een eeuwig leven te garanderen. Al heeft een amendement in die zin wel hier en daar wat medestan der^ ontmoet, toch vond een meer derheid, dat het opheffingsbeleid de ze pittoreske gelegenheden na 1975 nog voldoende levenskansen biedt. Deze meerderheid werd zelfs niet overtuigd toen de heer Portheine een zinsnede aanhaalde van Simon Car- miggeld „het is een nodeloze verar ming van de toch al niet zo talrijke genoegens van de dag". Het ministerie van buitenlandse za ken deelt mede, dat H.M. de koningin 0 6,1 Prms der Nederlanden Door gasverstikking is gister- derheid m de Kamer. Mr. Portheine op uitnodiging van de president van middag om5treek5 een uur de 71-jari- die vele jaren Leide corpslid is ge- de Ver. Staten van Mexico, van 8 tot ge heer A Smits in Zyn woning aan weest, kreeg dus hierin wel zun zin. 17 april naar Mexico lullen gaan, d. valkenbnskade te Den Haae om Men zei in de Kamer, dat deze wet teneinde het staatsbezoek dat de pre- het leven gekomen. Hij was de keu- op de sociëteiten, waar een aantal sident en mevrouw Lopez Mateos ken aan het schuderen, cn heeft ver- byija achttienjarigen komt. om ont- m april 1963 aan Nederland hebben moedeUjk zonder het te merken de gebracht, te beantwoorden. gaskraan opengestoten. Zijn vrouw In verband met het feit, dat H.M. trof hem levenloos aan toen zij hem de koningin en Z.K.H. de prins der kwam roepen voor de koffie. duiking zou vragen. STEMMING KRO op donderdag bepaalde onderwerpen niet beter kon den worden behandeld door journalis ten met wat meer ervaring en door zicht. Vara tv-rechtbank De zaak Van Duin-Wilders, die deze keer als juridisch spel gedurende twee avonden (waarom niet wat méér sa mengevat in één uitzending?) weid be handeld, bracht woensdag méér leven digheid dan op de eerste, wat getrok ken avond. Maar de bewogenheid van Van Duin's echtgenote en de felheid van pleiter Rood hebben we in de ver- volgzitting niet teruggezien. Ruim schoots vergoedde president prof. Be- Verhogingen pas in mei a.s. uitbetaald In korte tijd hebben we verschillende Ihifante met fel-sarcastische uitvallen toneelstukken van mr. Hans Keuls leêen Wilders, die duidelijk om de zaak op het tv scherm gezien. Nu bracht de heendraaide. In de pleidooien toonde KRO „Panggilan". waarmee ..roepstem" mr- Grosheide meer dan plaatsvervang- wordt bèdoeld. Alle figuren in dit spelN stei[ mr- Goudsmit zich een gevat straf- hadden namelijk banden met Indonesië P^iter. Officier Cammelbeeck hield 'n en. hun uiteenlopende visies op de houding tussen dat land en het vader land bepaalden mede de oplossing van menselijke verwikkelingen, waarbij kan men zeggen: waarom had de Vara alle zes betrokken waren, zoals de kij ker heeft kunnen waarnemen. Pim Dik kers als de oud-resident stelde fijnzin- betaling van hun pensioen overeen- kwartaalpensioen ontvangen. ten vertellen, gezond was. Eerlijke, heerlijke goed-vaderlandse soepen, nü in onovertroffen Knorr- kwaliteit. En in 20 minuten op tafel! Hollandse Erwtensoep met echte erwten ó8 ct wintersoepen middels dank zij maatregelen van de pensioenraad (o.a. verplicht en mas saal overwerk) teruglopen tot de reeds genoemde 18.000. De werkzaamheden voor de pen sioenmaatregelen 1963 maakten het onmogelijk de verhoging van de pensioenen met 12.77 procent per 1 januari 1964 nog in het eerste kwar taal van dit jaar uit te betalen. Ove- ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. V.S. van Amerika: ss. Kerkedijk (26-2); Argentinië: ms. Amstelland (24-2); Australië: ss. Theseus (23-2), ms. Baradine (26-2); Brazilië: ms. Kennemerland (23-2), ms. Algoral (27-2); Oost-Afrika (voorm. Brits): ms. Pierre Loti (27-2); Canada: ms. Grindefjell 25-2; Chili: ms. Worms (23-2), ms. Pericles (25-2); Indone sië: ms. Dortmund (25-2); Ned. An tillen: ms. Neder-Eems (23-2), ms. Clan Farquharson (26-2); Suriname: ms. Wandsbek (25-2); Z.-Afrika (Rep.) en Z.W.-Afrika: ms. Windsor Castle (23-2), ms. Zuiderkerk (26-2). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge- Advertentie) ven de postkantoren. Bruine Bonensoep met hele bonen 78 ct Een vervolgverhaal van Suske en Wiske we er op attent, dat de KRO a.s. woens dag een nieuw tv. dansant geeft in Treslong te Hillegom, Eurovisie Songfestival A.s. maandag zendt de NTS van 20.30 tot 21.15 uur de nationale finale voor het komende, negende Eurovisie Song festival uit. De reportage komt uit „Ti- voli" te Utrecht, waar Anneke Grönloh met begeleiding van het Metropole Or kest de drie liedjes zal zingen, die de Songfestivaljury uit de 206 inzendingen heeft gekozen, te weten: „Vliegende Hollander". „Weer zingt de wind" en „Jij bent mijn leven". De regie van het programma is in handen van Andrie van Oorschot. Twaalf jury's in het land zullen be palen met welk liedje Nederland wordt vertegenwoordigd op de Internationale Finale op 21 maart in Kopenhagen. De jury's zetelen in Slochteren, Sneek, Klazienaveen, Ens. Veessen, Utrecht, Schagen. Naaldwijk. Oss. Aardenburg. Maastricht en Bussum. In de laatste plaats bestabt de jury uit teenagers on der voorzitterschap van Herman Stok. requisitoir dat de kijker kon zien aankomen en zo liep gans de affaire rustig naar het einde toe. Nu niet een heviger strafzaak gekozen? Maar had men in de vorige Rechtbank al niet te zeer het kruit verschoten? nig de vereenzaamde figuur voor, die climax kan niet steeds voortgaan. De algemene verhoging van de rigens bij wijze van voorschot, om- zijn omgeving overheerst. We herinne- seval had de zaak Van Duin en nverheidsnensioenen ner 1 ianuari dat de we*teUike regeling nog niet ren aan het samenspel met Harline Res- wdde™ deze ^aantrekkelijke kant. dat p P tot stand is gekomen. Deze voorschot- pati, zelf uit Indonesië, die zich tegen weer eens uitdrukkelijk werd gewezen vm» 1964 met 12.77 procent zal niet voor betaling zou tot ernstige vertraging de vader verzette. Deze originele In- °P de onkreukbaarheid van de Neder- Trvals hekend laat de nieuwe drank- het tweede kwartaal van dit jaar in de afdoening van de tijdrovende donesische had het stuk eerder ingestu- landse ambtenaar. De uitzonderingen 4 uitvoering der pensioenmaatregelen deen! met wijlen Cruys Voorbergh als zijn gelukkig zeer miniem, hetgeen ook v^iaHen in^de^laats^or- W°r mtbetaal<L 1963 hebben geleid. De gepensioneer- de vader. Helaas is Voorberg tijdens bleek uit het napraatje van Pier Tania Xöririii^'a «n fokalit^itii tv* v, Tnvflnone ,hin den zullen daardoor pas in het twee- de repetities buiten spel geraakt. Als de Amsterdamse wethouder Den wJ Dlt,hefft in ri?n de kwartaal van 1964 de verhoging de zes spelers van nu in de uitzending UyJ van ambtenaarszaken S 1277 °ntva*gen xijn geslaagd, dan is dat deels te dsn- verdeeld in groepen, die bang zijn vragen vanPda Tweede Kamerleden Als dan nog peaaioenen over- Bu ietaTln^n "v^rX.ndê ullz.ndmgen derè wiihïd lüêflarïan Smallenbroek en Kieft (ARP). eenkomatig de pensioemna.tregelen uluending voor agrari6ra wcrd gepoogd Hoofdschotel van het Avro-program- 0-rr.gxr, rhp mw»nt dat de nieuwe aan- vragen waren gesteld naar aan- 1963 met zijn herberekend zullen een balans op te maken onder de titel ma van hedenavond zal wel zijn Willem ff'preehtvaa.rdiipd wordt door ver- leiding van het feit, dat een aantal deze gepensioneerden een voorschot j(b ©stelt al het land ons voer Nu Duys' „Voor de vuist weg". Vooraf ver anderde tijden gepensioneerden nog wacht op uit- van 2*^ procentop hun „oude „sint Deus dedit" zestig jaar bestaat, schijnen Max Wolski jr en Richard Boo- KRUIDENIER werd middels deze reportage duidelijk ne. Het zaterdagse amusement van dè komstig de pensioenmaatregelen 1963. minister zal een wijziging van gemaakt, hoezeer het aantal landarbei- NCRV zal bestaan uit „Herrie om Har- Hier gaat het zo zegt de minister, pensioenmaatregelen 1963 fcw»vor- ders terugloopt. Met hun collega's in rie" met Johan Kaart, het muzikale Verworpen werd het amendement 1118118 n°2 om ongeveer 18.000 ge- deren, waardoor verschillende onvol- zuivel en tuinbouw, in bollenteelt en programma Capriolen met de hobby van de heer Daams en consorten om vallen. De afwerking is thans zover komendheden uit die maatregelen bloemisterij staan ze voor nieuwe pro- rubriek van Joop Doderer, een half uur de verkoop van wijn door de kruide- gevorderd dat dit aantal snel zal af- zullen verdwijnen. Bij volgende pen- blemen. Na de radio heeft nu ook de met twee fakirs en een programma nier te verbieden. Het distributie- nemen- sioenaanpassingen zullen moeilijkhe- KRO-.tv vastenherdenking gekregen, zij waarin de makers trachten niets erns- svsteem wordt ontwricht meende de Deze vertraging is ontstaan door- den als zich thans hebben voorge- het in de geest van korte epilogen. A.s. tig te nemen. Zondag bij de Vara zit minister hiervan Bovendien jaagt dat bijna een derde van de pensioe- daan, voorkomen moeten worden woenidag volgt de tweede, evenals de cabaretier Henk Elsink „in de engelen- men de mensen, die een onschuldige nen zich niet bleek te lenen voor her- door eenvoud van regeling, die een eerste onder de titel „Zie de mens- fles wijn bij de groenteboer halen berekening door middel van een volledig geautomatiseerde uitvoering .Brandpunt' b-nHh.o* „nh »j, naar de slijter, waar zij ook jenever computer. Toen op grond van de pen- mogelijk maakt, aldus minister To- zeer actueel kunnen kopen. De minister verklap- sioenmaatregelen 1963 ongeveer xopeus. Toch vragen te, dat hij zelf de weg andersom was 145.000 overheidspensioenen moes- gegaan, en dat hij zich daar wel bij ten worden herzien, heeft men mid ge voelde. Gezegd werd ook, dat drin- dels een computer 114.004 herziene ken van wijn goed is voor de tanden pensioenen reeds in mei en juni kun- en mej. Ten Broecke-Hoekstra (WD) nen uitbetalen. merkte op, dat kraamvrouwen in De overige rond 32.000 gevallen Frankrijk geen melk maar wyn drin- moesten een individuele herbtlke ken en dat dit, naar zij zich had la- ondergaan. Dit aantal is in bak", o.a. met een dochter van de be- handhaaft zich als een kende Fratellini's. Dan is er weer Perry programma-onderdeel. Mason en een overzicht van veertig ons wel eens af. of jaar Amerikaans toneel. Al vast maken 4et herklanken ZATERDAG 22 FEBRUARI 1964 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klass. gram. 7.45 Geestelijke lie deren. 7.55 Overweging. 8.00 Nws; 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn, gevar. progr. 12.00 Angelus. 12.04 Country and Western Express gr. 12.25 piatennws. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ens. met voc. ens. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Musicerende dillettanten: Fanfare- ork. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Licht ens. 15.20 Reisbu reau Musica: muz. uit vele landen. 15.40 Licht instrum. kwartet. 16.00 Voor de jeugd. 16.15 Jazzmuz. met comm. 16.40 Licht instrum. trio. 17.00 Leiding geven, lez. 17.10 Lichte gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Roulette: gram. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Licht ork. 18.50 Lichtbaken, lez. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.22 Sportperiscoop. 19-30 Concertgebouwork. en sopraan: klass. muz. (stereof. uitz.). 20.30 Riefeksen gevar. progr. 21.30 Buursmans krant: informatie uit het buitenland. 21.50 Bitc brac, cabaret. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Kruispunt!: godsdienstige discussie. 23.10 Nwe klass. gram, met comm. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-2400 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7,23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpag., praat je). 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.13 Licht gram. 8.30 Wegwijs, tips voor trips en vakanties. 8.40 Lichte gram. 9.00 Loon naar werken, praatje. 9.10 Voor-r(ot)onde: licht progr. VPRO: 9.40 Bijbelse miniaturen, lez. 9.55 Als het kind maar een naam heeft, lez. VARA: 10.00 Buitenl. weekoverzicht. 10.15 Rotonde: gevar. progr. 12 30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sportnws. 13.00 Nws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Uitlaat, progr. voor de twintigers. 14.15 Artistieke staalkaart. 15.15 Ra dio Jazzclub. 15.45 Nivellering of de nivellering?, toespraak. 16.00 Matinee op de vrije zaterdag: Concertgebouw ork en sol.: klass. en mod. muz. (i.d. pauze: 16.40-17.00 Boekbespr.). 17.50 Het wereldkamp. hardrijden op de schaats in Helsinki. 18.00 Nws en comm. 18.20 Gram. 18.30 Muz.kiosk: nieuwsflitsen uit de wereld van de lichte muz. 19.00 Paulus de boska bouter. 19.10 Radioraad: vragenbe- antwoording. 20.00 Nws. 20.05 Vara's bekercomp. 21.00 Soc. comm. 21 15 Ramblers bandshow. 22.00 Lichte gram. 22.15 Europ. biljartkamp. band stoten te Den Helder. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.50 Babysitten: lichte gram. 23.20 Instrum. trio en zang sol.: jazzmuz. 23.40 Lichte ork.muz. gr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 15.00 Filatelistisch allerlei. 15.20 Alles draai om moeder. 15 45 Jeugdforum. 16.30 Dier in 't vizier. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Barend, de beer. 19.35 Lassie. TV- film. 20.00 Journaal en weeroverz. NCRV: 20.20 Memo. 20.35 Herrie om Harrie, TV-spel (dl 2). 21.10 Caprio len, muzikaal progr. 22.00 Hoe be staat 't. 22.30 Wat 'n wereld. 22.55 Morgen is het zondag. 23 05-23 15 NTS-journaal. Enigszins voldaan over deze ont dekking, keerde ik naar mijn kamer terug en sloot, na het licht opge draaid te hebben, de deur. Er heerste een vermakelijke verwarring, want behalve een mengeling van stookge- reedschap, gebroken glas, en frag menten van een schilderij, lag de omver geworpen tafel, plus al wat er op had gestaan, kwistig over de grond verspreid. Zo goed en kwaad als het ging raapte ik de verschillende voorwer pen op, daarna beschouwde ik met enige belangstelling de plaatsen wel ke door de nutteloze aanvallen van mijn bezoeker waren geraakt. Welk wapen hij had gehanteerd, was niet met zekerheid te zeggen, maar gezien de souvenirs welke het had achterge laten, leek het mij iets te zyn als een houweel. Mijn hoofdkussen was let terlijk in tweeën gekloofd, terwijl het gat in de muur mij met een ge voel van dankbaarheid vervulde, dat mijn hoofd op dat ogenblik niet op die plaats was geweest. Na die fragmenten van de straat, welke zich .aan mijn blote voeten hadden vastgehecht, te hebben ver wijderd, ging ik naar bed, draaide mijn kussen om en trok de dekens over me heen. Ik liet het liciht overal branden, want het in donker slapen had opge houden enige bekoring op mij uit te oefenen. Daarna stopte ik mezelf nog eens goed toe en legfle me met het aangename gevoel van een welbestede dag, ter ruste. Binnen vijf minuten sliep ik als een marmot. Een flinke, korte lichaamsoefening in de eerste nachtelijke uren, moet dunkt mij, een uitstekende maatregel voor de gezondheid zijn. In ieder ge val, zo veel is zeker, dat ik de vol gende morgen fris en vrolijk wakker werd en aan het ontbijt een eetlust aan den dag legde, welke die van de vorige dagen verre overtrof. Mijn ge stel heeft altijd behoefte gevoeld aan toevallige opwinding en het had er alle schijn van, dat ik by de grap, welke ik had ondernomen, weinig kans had, van deze luxe gespeend te worden. Het spijt mij te moeten zeggen, dat het knappe kamenneisje in dat op zicht minder gelukkig was. Toen zij me wekte, was ik te slaperig, om haar gade te slaan, doch later bij het ont bijt, toen zij de eieren en ham binnen bracht, merkte ik, dat ze zwarte kringen om haar ogen had en een al gemene uitdrukking, die aantoonde, dat zij een slechte nacht had gehad. „Ik vrees, dat je niet al te best hebt geslapen", zei ik. Zij schudde haar hoofd. Ik heb geen oog dicht gehad naderhand, en de keukenmeid ook niet", antwoordde ze enigszins verwijtend. „Dat spijt me", zei ik; „jelui moeten vanavond maar vroeg naar bed gaan. Heb je gehoord, hoe het met Milford is?" De laatste woorden waren nauwe lijks over mijn lippen, toen ik de auto van dr. Ritchie voor mijn huis zag stilhouden, waar de geneesheer zelf uitstapte. „Daar is de dokter", riep ik, van tafel opstaande. „Vraag, of hij even binnen wil komen." Zij ging heen en ik hoorde haar de deur open doen. Een minuut la ter trad dr. Ritchie binnen, gekleed in onberispelijke grijze jas en zijn hoed in zijn hand. „Goeden morgen, mijnheer North- cote", zei hij, terwijl hij mij zijn hand toestak, welke ik hartelijk schudde. „En hoe is het vanmorgen met de patiënt?" „Om die reden, dokter, heb ik juist verzocht u eerst te spreken/alvorens u hem bezoekt. Wij hebben 'n avon tuurlijke nacht beleefd." Hij trok zijn wenkbrauwen vragen derwijze omhoog en ik vertelde hem nu zonder blikken of blozen dezelfde leugen, welke reeds voor de ver pleegster had dienst gedaan. „Het was inbraak, of liever po ging tot inbraak", zei ik. „Ik had ter vervanging van Milford een andere huisknecht gehuurd. Ik werd van nacht wakker en zag hem in mijn kamer, terwijl hij bezig was aan mijn bureau." (Deze laatste omstandigheid, meen de ik, was zeer gelukkig gewozen.) „Wel allemachtig!" riep de dokter verschrikt. „Natuurlijk greep ik hem", ver volgde ik, ,maar hij maakte onge lukkigerwijze zo'n kabaal, dat Mil ford er wakker van werd. Niette genstaande het verbod van de ver pleegster, wilde de kranige man met alle geweld naar boven en juist toen hij boven op de gang kwam, ontsnap te de dief aan mijn greep en vloog naar de deur. Er ontstond een wor steling op de gang en Milford raakte onder de voet." „Goeie hemel," riep de dokter. „Heeft hij letsel bekomen?" „Nee", zei ik, „en dat is juist het eigenaardige van het geval. Weten de hoe ziek hij was, verwachtte ik hem dood te vinden, maar juist het tegenovergestelde was het geval, hij scheen er maar weinig la6t van te hebben." Ritchie knikte, ,,'t Is zeer goed mo gelijk", zei hij. „Een of andere schok, i3 misschien juist datgene, wat hij nodig had, hoewel het een gewaagd paardenmiddel is. En waar is de dief gebleven?" „Die is, jammer genoeg, ontsnapt", zei ik. ,,'t Is een buitengewoon ge val, omdat ik hem door bemiddeling van Seagrave heb gekregen, en zijn getuigschrift uitstekend was. Ik ga er straks heen om mijn beklag te doen." „Dat zou ik zeker", zei Ritchie en wat meer is, ik zou de zaak in han den van de politie geven." „Dat zal ik zeker", zei ik hartelijk instemmend, ofschoon dit het laatste was, wat ik van plan was te doen. Er met dit extra leugentje ging ik de geneesheer voor naar beneden. Het nachtelijk avontuur scheen in derdaad geen nadelige uitwerking op Milford gehad te hebben, want we vonden de dappere man in bed op zitten, bezig met veel eetlust 'n bord bioodpap te verwerken. „Zo, Milford", zei ik, dat ziet er hoopvol uit." De trouwe kerel grinnikte. „Ik ge voel my werkelijk veel beter van daag, mynheer, ik geloof, dat ik wel kan opstaan en weer aan het werk gaan." „Ik weet niet, wat ik er van den ken moet", lachte de dokter, „maar het schijnt, dat jouw gestel behoefte heeft om met inbrekers te worstelen! Laat my je pols eens voelen." Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2