bedrijfsauto's 47e tentoonstelling Hazerswoude verwelkomde geboren Hazers- wouder als burgemeester Burgemeester Van Dobben de Bruijn feestelijk ingehaald en bevestigd ...voor mij zware Brandaris! Ghana wijst zes academici uit Russische schepen „Lastig gevallen" MAANDAG 10 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 6 t/m 15 februari X'X^vX'X^X'X'XvXvX'X'X'X'X'XvX^X'geopend van 10-17 en 19-22 uur. zaterdag en zondag van 10-17 uur. entree f 2.50X* (Advertentie). De gemeente Hazerswoude heeft weer een burgemeester. Zaterdag middag is de heer C. G. v. Dobben de Bruyn, die tot 31 januari jl. het burgemeesterschap van het nu opge heven Zwammerdam bekleedde, in 't gemeentehuis in Rhynenburch ge ïnstalleerd tot eerste burger van de gemeente, die in feite uit drie dorps kernen bestaat: het dorp, de Groe nendijk en 't Zwaantje. Overigens hebben de drie dorpskernen zich niet onbetuigd gelaten, toen de heer Van Dobben de Bruyn met zijn gezin zijn joyeuze entree in de gemeente maak te: vele ingezetenen immers hadden ten teken van vreugde de driekleur van hun woningen doen uithangen en verscheidene Hazerswouders zetten de vreugde luister bij door op mu zikale wijze hun blijdschap kenbaar te maken. MUZIKAAL WELKOM Loco-burgemeester H. v. Rijn, wet- houdier L. M. de Boer en gemeen/te- searetaris J. VenLare waren ter be groeting bij die gemeentegrens tus sen Hazerswoude en Boskoop, in Laog-Boskoop, aanwezig, toen die heer Van Dobben die Bruyn, met eahtgenote en drie kinderen (twee zoons en een dochter) per auto ar riveerde. Voorafgegaan door een po- litie-esoorte bereikte men het Raad huisplein, waar Anneke Groen (doch ter van het K VP-raadslid) en Mar- greet de Wit (dochter van heit AR- raadislid) de echtgenote van de nieu we burgemeester bloemen aanboden. Voor het raadhuis in Hazerswoude dorp ontving mevrouw Van Dobben de Bruin van een tweetal meisjes bloemen. Staande op het bordesje aanhoorde Hiazerswoudes nieuwe eerste burger en rijn gezin de muziek, die het fanfarekorps ,De Harmonie van Ha zerswoude" onder leiding van dhr. Bosveld en de leider van de drum band, heer Raaphorst, ten gehore brachten. Hiervoor was nog 'n kort bezoek gebracht aan het raadhuis. De leden van het muziekkorps de den het gezelschap tevens uitgeleide uit het dorp tot het kruispunt Ge- meneweg-Dorpsstraat, toen men de drie kilometer lange tocht aanvaard de over de Gemene weg, richting Ge meentehuis in Rhynenburch. In Ha- zerswoudes pronkstuk nu het ge meentehuis dus brachten Leerlin gen van de R.K. scholen en de chris telijk nationale school hun nieuwe burgervader een aubade, op *t mo ment dat hij en de anderen de hal betraden. Onder leiding van de heer J Peil, leerkracht van de R.K Ban- neuxsahool in 't Zwaantje, brachten de jongens en meisjes enkele vader landse volksliedjes ten gehoren. Zij beslaten him optreden met zang er: blokfluitspel van een cou plet van het Wilhelmus. Burgemees ter van Dobben de Bruyn vertolkte, evenals op het dorp bij de serenade van het fanfarekorps, jegens de uit voerenden rijn dank voor het ten- uitvoer gebrachte. Loco-burgemeester Van Rijn was de eerste die na het omhangen van Nadat RAADSVERGADERING CHU-raadslid A Spelt «n de ambtsketen, burgemeester Van KVFer P. A. Th. v. d. Werf de bur- de Bruin met zijn installatie felici- gemeesrter en diens gezin de fraai versierde raadszaal hadden binnen geleid, opende Looo-burgeimeester H. v. Rijn de bijzondere, door velen bij gewoonde, raadsvergadering met ge bed. In rijn begroeting heette hij in het bijzonder de vertegenwoordiger van de commissaris van de Koningin, de heer Van Weelen, welkom, bene vens de heer Smit, zoon van de in juni 1963 overleden burgemeester A Smit, en die thans de weduwe Smit- De Graaf vertegenwoordigde. Ge meentesecretaris J. Verlare op zijn beurt, las het besluit van H. M. de Koningin voor, inzake de benoeming van de heer C. G. v. Dobben de Bruyn tot burgemeester van Hazers woude. VEEL WERK „Er wacht u hier in Hazerswoude veel werk," aidius de heer H. v. Rijn, die in het kort stil stond bü de be langrijkste onderwerpen, waarmee de nieuwe burgemeester zal worden ge confronteerd. „Na het overlijden van de heer A. Smit rijn wij met de door hem ingezette aciviteiten voortge gaan. We rijn blij, dat nu na lange tijd het bungemeestarloze tijdvak tot het verleden behoort Ik wil u erop wijzen, dat hier drie kleuterscholen moeten worden gebouwd; voorts een lagere en een uloschool en 'n sport hal." De loco-burgemeester besteed de vervolgens aandacht aan de uit voering van een groots opgezet rio leringsplan in het dorp, de straat verlichting en de ontsluiting van het Rietveld. „Voor de bouw van vier- a vijfhonderd woningen is goedkeu ring gevraagd; jammer genoeg kwa men in de loop der jaren nog niet veel vergunningen af". Spreker sprak de wens uit, dat de heer Van Dob ben de Bruyn de sporen van zijn voorganger, de heer Smit, zal vol gen: op levenslustige en energieke wijze, dit ten nutte van de ge meente. TWEE KERNEN „De wil erop wijzen," aldus de heer Van Rijn, „dat onze gemeente uit twee gedeelten bestaat: de Rijndijk en het dorp, met elkaar verbonden via de drie en een halve kilometer lange Gemeneweg. U, als geboren Hazerswouder, bent enigszins op de hoogte met de situatie: behandeling van deze twee delen, met hun vol komen verschillende aspiraties in sommige oprichten, eist inricht. Moge God u en uw gezin u zegenen in uw werk in Hazerswoude." De heer Van Rijn, die alle betrokkenen woorden van dank deed toekomen voor" de steun dóe hij tijdens rijn burgemees terschap ondervond, hing de heer Van Dobben de Bruyn vervolgens <te ambtsketen om, overhandigde de voorzittershamer en nodige hem iut op de voorrittersstoel (met gemeen tewapen) plaats te nemen. DANKWOORD Burgemeester Van Dobben de Bruyn betuigde Hare Majesteit rijn dank voor de benoeming in Hazerswoude. Erkentelijkheid sprak hij uit jegens de vertegenwoordiger van de Com missaris van de Koningin voor diens komst naar de installatieplechtigheid „Mijn gedachten gaan nu uit naar wijlen de heer A Smit, die zoals u allien weet, veel tot stand bracht voor de gemeente. Het heeft op mij, die zich een vriend van hem mocht noemen, diiepe indruk gemaakt. Taak voor mij zal zijn rijn werk pp de zelfde wijze voort te zetten," zei hij vervolgens. Zich richtend tot de raadsleden: „Wij zullen op de bres moeten staan voor de belangen van de gemeente.". Daarnaast riep hij de medewerking in van de politie en het gemeente- personeel. Ook beantwoordde hij de toespraken van de heren J. Groen (KVP; de heer F. J. Kouwenhoven had bericht van verhindering ge stuurd), C. Maitze (ARP), J. C. We- zeienburg (CHU) en J. F. Kaashoek (SGP). Gemeentesecretaris J. Ver lare zegde hij alle medewerking toe, toen deze in een toespraak hierop had gezinspeeld. Na de sluiting van deze bijzonde re raadsvergadering door wethouder H. v. Rijn hebben nog enkele van de genodigden het woord gevoerd. Zo besteedde burgemeester Verkerk van Boskoop aandacht aan de samen werking, die de heer Van Dobben de Bruyn in het verleden als burge meester van Zwammerdam demon streerde. De heer Schipper uit Al- pnen memoreerde in rijn functie van inspecteur van kleuter- en lagr on derwijs op die belangrijke taak, die de heer Van Dobben in onderwijs- azken in Hazerswoude wacht. De heer Smit feliciteerde namens zijn moeder die heer Van Dobben de Bruyn en rijn gezin. RECEPTIE Tijdens deze plechtigheid gaven be halve de raadslieden en het gemeen- tepersoneel velen acte die presence. Zo toonden o.a. die burgemeester van Alphen, Bodegraven, Boskoop, Bent huizen, Koudekerk eri Zoeterwouae hun belangstelling. Geestelijkheid uit dorp, t Zwaantje, Groenendijk, Kou dekerk, familieleden, onderwijs kracht en vele anderen maakten hun opwachting. Zij, en ook vete Hazers wouders, togen ter receptie in de raadszaal. De receptie in het raad huis in t dorp trok ook vele belang- Zware shag met mooie lange draad, dus soepel draaien. Zuivere Kentucky-tabak. lekker pittig maar niet scherp. Goed verpakt, geen kans op uitdrogen. Elk pakje van begin tot eind pure tabak. f 1.- in dubbelwandige tabakszak Ben Bella naar Moskou Peter Hurkos in President Ben Bella van Algerië heeft zondagavond gezegd, dat hij naar Moskou zal gaan, zeer waar schijnlijk in de loop van de maand mei. Hevige strijd tussen Somalië en Ethiopië Het Ethiopische ministerie van voor lichting heeft zondag bekendgemaakt, dat Somalië met tanks en zware wapens zondagochtend aanvaten heeft onderno men in de grensgebieden Debogoriale en Tefaribar. Secretaris-generaal Oe Thant heeft zondag telegrafisch een beroep gedaan op keizer Haile Selassie van Ethiopië en de premier van Somalië om hun grensgeschil op vreedzame wijze op te lossen en de „uiterste zelfbeheersing" te betrachten. Van officiële zijde in Mogadisjoe de hoofdstad van Somalië, is meegedeeld, dat door treffers van Somatisch geschut een Ethlopisch munitiedepot in de lucht is gevlogen waarbij naar schatting 350 Ethiopiërs om het leven kwamen. Bij gisteren geleverde grensgevechten wer den acht Ethiopische tanks vernietigd. Aan Somalische kant sneuvelden 14 man en vielen 34 gewonden. Troepen van beide landen zouden thans stellin gen betrokken hebben aan weerszijden van het dorp Toeg Wajaleh. In Addis Abeba heeft het Ethiopische ministerie van voorlichting meegedeeld, dat de Somalierg in de grensgebieden Debogoriale en Tefaridar offensieven hebben ontketend waarbij zij gebruik maken van tanks en andere zware wa pens. 100 Somaliërs waren gesneuveld en 200 gewond bij een botsing tijdens het weekeinde in de buurt van Toeg Wajaleh. F.S. gearresteerd De Nederlandse „psychisch detec tive" Peter Hurkos, die de Ameri kaanse politie heeft bijgestaan bij het onderzoek naar de moorden op vrouwen in Boston, is zondag in New York gearresteerd omdat hij zich zou heben uitgegeven voor agent van de FBI, de Amerikaanse opsporings dienst. De 52-jarige Hurkos had op 10 december in Wauwatosa (Wiscon sin) gezegd, dat hij agent van de FBI was, op weg naar Las Vegas voor een onderzoek naar de ontvoering van de zoon van Frank Sinatra. In Boston had Hurkos een karak terschets van de moordenaar van elf vrouwen gegeven. Naar aanleiding daarvan werden vier mensen aange houden, van wie er een ter observa tie naar een inrichting voor geestes zieken is overgebracht. Hurkos zou twintig misdaden hebben opgelost. Toenemende strijd op eiland Cyprus In verscheidene dorpen op het eiland Cyprus zijn gisteren weer felle ge vechten uitgebroken. De Turken houden drie Griekse soldaten als gijzelaars ge vangen in het zwaar bewaakte Turks- Cypriotische politiebureau. De oude Grieks-Cypriotische verzets organisatie staat gereed voor 'n groot scheepse aanval, die zou kunnen leiden tot een complete burgeroorlog en tot een militair ingrijpen van Turkije. In het noordelijk deel van het eiland moesten Britse soldaten 200 Turken be vrijden, die in hun dorp door de Grieks- Cyprioten omsingeld waren. De Ghanese regering zal zes leden van de academische 9taf van de uni versiteit van Ghana deporteren we gens hun „ondermijnende activiteit", die een gevaar vormde voor de vei ligheid van de staat. Onder hen bevindt zich prof. Wil liam Burnett; Harvey, een Amerikaan die hoofd was van de juridische fa culteit. Behalve prof. Harvey zijn er nog drie Amerikaanse leden van de wetenschappelijke staf uitgewezen. De andere twee uitgewezenen zijn een Brit en een Fransman. Wereldraad van Kerken bijeen in Odessa Op de vandaag beginnende verga dering van de leden van het bestuur van de wereldraad van Kerken, die in Odesa wordt gehouden, zullen de voornaamste onderwerpen van ge sprek zijn de ontmoeting van Paus Paulus met patriarch Athenagoras en de resultaten van het Vaticaanse Concilie. Bisschop Lilje van de West- duitse Evangelische Kerk deelde zon dag in Moskou mee, dat ook de in ternationale toestand met de daar mee verbonden politieke problemen, de rassenstrijd en de recente onrust in Afrika ter sprake zullen komen. De Wereldiraad van Kerken verga dert voor de eerste maal in de Sow- j et-Unie. Juist de laatste weken is in de Sowjet-Uniet een nieuwe campag ne tegen het geloof in het algemeen ontketend. Naar het Russische persbureau Tass meldt, heeft het ministerie voor da koopvaardij in Moskou verschei dene radioberichten ontvangen van Sowjet-schepen, die door westelijke militaire vliegtuigen zijn lastig ge vallen. In de Noordzee zou een Ne derlands militair toestel hinderlijk boven het Russische schip „Providi- no" hebben gevlogen. Voorts zouden in de Japanse zee twee Sowjet- schepen last hebben gehad van „provocaties" van Ameri kaanse militaire vliegtuigen. Het zelfde zou aan twee Russische sche pen in de Caribische zee en één Sow- jet-tankschip in de Middellandse zee zijn overkomen. In een kerk te Melbourne viel zon dagavond tot ontzetting van de vijf honderd mensen die er zich bevon den een 81-jarige anglicaanse geeste lijke dood uit de preekstoel. HAZERSWOUDE DRIELING EEN JAAR De Hazerswoudse drieling wordt morgen een jaar. Jantje, Gertje en Keesje uit de Gerelaan, nu al flink ondeugend, vormen het trotse bezit van het echtpaar Louers-Kerkvliet. De drieling heeft overigens belang stelling genoeg om zich heen: eeu tweeling en drie eenlingen vormen het andere gedeelte van deze Hazers woudse boomkwekersfamilie. Binnen niet al te lange tijd zal het ruimte probleem in het huis aan de Gere laan zijn opgelost; de peuters worden te groot voor de ledikantjes (drie in de kamer J) en zullen dan hun rust op de bovenverdieping gaan vinden, in grotere bedjes. „Het brengt vele zorgen met zich mee", aldus mevr. Louers, „maar we zouden ze voor geen geld willen missen Vanmorgen vroeg is in de nabij heid van Bremerhaven de 265 ton metende Duitse kustvaarder „Dirk" gezonken na een aanvaring met het Amerikaanse schip „Blue Jacket" van ruim 8.000 ton. Zeven leden van de bemanning van het Duitse vaar tuig worden vermist. Een achtste opvarende ie opgepikt. In een hevige storm aan de zuid oost-kust van Tunesië zijn tenminste twaalf Tunesische zeelui, opvaren den van treilers, om het leven geko men. Vierentwintig personen hebben het leven verloren toen een autobus op de weg tussen Pattani en Haadiai, in Zuid-Thailand, van de weg af reed en in een ravijn stortte.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6