Vriendschappelijke wedstrijden BONA STARS HERVINDEN VORM MET OVERWINNING OP R.O.V.S. Onnodige nederlaag v. Quick Boys-jeugd Eerste zege van Philidorll op Gorkum geeft nieuwe hoop Bakker in kwartfinale Nederlanders vlam men in Ronde van Andalusië DOCOS ZAL NU VOOR BEHOUD IN HOOFDKLAS MOETEN VECHTEN PIT '54 Prachtige zege van Concordia Kangoeroes op sterk Rotterdam MAANDAG 10 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 VUC-UVS UVS heeft ook haar vrije zondag benut met het spelen van een oefenwedstrijd tegen de Haagse le klasser VUC. UVS nam in de 10e min. de leiding toen een voorzet van Teske prachtig door Koren werd ingeschoten. Voor rust maakte VUC na slecht weg werken van de UVS-achterhoede door Verhaar gelijk. De tweede helft begon met een overwicht van VUC. In de 25e min. maakte midvoor Eckhardt na een prachtige aanval 21. UVS gaf zich niet gewonnen en 10 min voor het einde maakte v. d. Linden er met een afstand schot 22 van. SJC—ADO SJC 1 heeft haar vrije zondag benut door een oefen wedstrijd te spelen tegen een ama teurelftal van ADO (res. le klas) op het sportpark aan de Lageweg. In een gemoedelijk partijtje werd de score in de eerste helft door de gas ten geopend, doch juist voor rust wist Leo v. Houten op handige wijze de gelijkmaker in te zetten 1-1. In de tweede helft waren de SJC'ers iets produktiever en door toedoen van A. Weijers kregen zij een voorsprong van 3-1. Blijkbaar vonden de gasten Regionale competitie Het regionale jeugdelftal van het Katwijkse Quick Boys heeft zater dagmiddag in Rotterdam een onver wachte 32 nederlaag geleden tegen het lager geklasseerde Excelsior. Een onverwachte nederlaag, die eigenlijk niet nodig was geweest wanneer de Katwijkse jeugd beter met de gebo den kansen was omgesprongen. Nu misten de Quick Boys voorwaartsen te veel terwijl ook de verdediging niet altijd even goed sloot. Eerst ver in de tweede helft kwam er wat schot in de Katwijkse ploeg, maar toen was het te laat. Excelsior nam na twee minuten verrassend de leiding toen rechts binnen Schoenmaker na weifelen in de Quick Boys achterhoede raak schoot. Er ontspon zich nu een ge- lij kopgaande strijd waarin de Kat- wijkers iets meer doelkansen kregen dan de Rotterdammers, maar tot tref fers kwam men niet. De Rotterdam mers daarentegen wel. Er waren nog geen tien minuten na de doelwisse- ling gespeeld of de Excelsior voor sprong bedroeg reeds 3-0 Want in de tien minuten wisten Tollenaar en Schoenmaker de weg naar het Kat wijkse doel te vinden Ondanks deze teleurstellende ach terstand gaven de Quick Boys-spelers de moed nog niet op. Men kwam nog meer in de aanval, maar wat men ook probeerde, doelpunten kwamen er voorlopig nog niet uit. Eerst vijf minuten voor het einde van de ont moeting leverde het Katwijkse of fensief resultaat op. Jan Parlevliet schoot de eerste bres in de Excel sior verdediging en nog geen twee minuten later was het weer raak. Nu was het Adri Pluijmgraaf die een gat in de Rotterdamse defensie vond. Quick Boys bleef ook de laat ste drie minuten voor een beter re sultaat vechten, maar de tijd was nu nog te kort om de 32 neder laag te ontgaan. De stand in de regionale jeugd- competitie luidt: UVS 10-17; Feijenoord 10-14; Spar ta 9-12; ADO 9-12; Neptunes 8-10; Quick Boys 10-8; Overmaas 10-8; Excelsior 11-8; Xerxes 10-7; CVV HDVS 10-4. Commissie speltechniek door Eddy Knol in het tennis-hemd gezet Het tennisonderonsje, dat onder de titel nationale indoorkampioenschap pen in de Rotterdamse Energiehal voor een handjevol publiek is opge voerd, heeft drie titels opgelverd voor de Groningse juniore Anja Le- poutre en twee voor de 20-jarige Amsterdammer Ron van Gelder. Laatstgenoemde zou dat maximale aantal ongetwijfeld ook hebben be haald, ware het niet dat de commis sie speltechniek de Hagenaar Eddy Knol geen geschikte partner voor hem had gevonden. Nu moest Knol enke le dagen voordat de wedstrijden be gonnen een andere partner zoeken. Hij vond tenslotte de jonge Rotter dammer Wim Lagedaal bereid om mee te doen. Het gelegenheidsdub- bel trad aan en ridiculiseerde vervol gens de commissie door meteen de kampioenstitel te veroveren. In de halve finales had Ron van Gelder met de bar slecht spelende Theo van der Broek geen kans en in de eind strijd verloor het als tweede geplaat ste dubbel Peter Scholtz-Jan Beu kers met tweemaal 64. BETTY STOEVE GROOTSER Anja Lepoutre toonde zich onder de meisjes duidelijk de sterkste. Niet alleen wat betreft de vaart in de slagen en service, maar ook in tak- tisch opzicht. Betty Stoeve, haar te genstandster in de finale was bij vlagen grootser met harde, haast mannelijke drives. Maar steeds op tijd schakelde Lepoutra om, gaf min der vaart, waarop haar (te) enthou siaste tegenstandster herhaaldelijk fouten maakte. dit te bar en in de laatste 10 minuten brachten zij de stand op 3-3. Het was een nuttige en prettige ontmoeting. LugdunumLFC Lugdunum en LFC hadden beide een „snipperdag" en hebben deze benut voor het spe len van een oefenwedstrijd, die in elk opzicht het aanzien volkomen waard was. Daar Lugdunum, even als vorige week tegen VOC, weer uit stekend voor de dag kwam. leverde het geheel een goede voetbalstrijd op, waarin van klasseverschil nauwelijks sprake was. Mede omdat aan weers zijden de verdedigingen uitstekend op dreef waren, was de stand tot in de 17de minuut na rust nog dubbel- blank. In die minuut stelde Henk Heijmans met een fraaie voorzet broer Aat in de gelegenheid het win nende doelpunt te scoren (0-1). Lisse-Velsen In het Lisser Sport park speelde Lisse een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de 2e klasser Vel- sen. In de eerste helft was het een vol komen gelijkopgaande wedstrijd waar bij de verdedigingen vooral uitblonken zodat met 00 aan de 2e helft werd be gonnen. Na de hervatting wist de Vel- sen-midvoor de score te openen, maar spoedig wist Oude Veldhuys de partijen op gelijke voet te brengen. Lisse nam vervolgens door Ransdorp de leiding, doch opnieuw was de stand gelijk door een penalty, welke dooi de midvoor van Velsen werd benut. Tenslotte wist de rechtsbinnen van de bezoekers *t derde en winnende doelpunt te scoren. Leidenaren grepen laatste strohalm Het tweede tiental van de Leidse schaakclub „Philidor" heeft eindelijk aan de verwachtingen beantwoord en door een ruime zege op de schaak vereniging Gorkum de laatste kans op behoud van een plaats in de 2de klasse KNSB gegrepen. Voor Gorkum betekent deze ne derlaag wel zeker de degradatie maar Philidor n en de Delftse Schaakclub zullen in de laatste ronde moeten gaan uitmaken wie de tweede de gradant wordt. Topborden op dreef Aan het eerste bord wist oud-Phi- lidor-kampioen A. Barkema zijn reeds voortreffelijke score ook dit maal weer te verbeteren, 4Vs uit 5! Hij boekte weer een keurige zege WATERPOLO Sleutelstad kansloos tegen A.Z. '70 (6-1) De waterpoloploeg van de Sleutelstad is op overtuigende manier uitgescha keld voor de wintercompetitie van de KNZB. De AZ 10 had weinig conside ratie met de Leidenaars en stnurden ze met een ^—1 nederlaag uit Amster dam terng. De eerste twee speeltijden ging het vrijwel gelijk op. Onder leiding van een vervangende scheidsrechter, daar de oorspronkelijk aangewezen arbiter niet tijdig aanwezig was, werd de eerste pe riode afgesloten met een 10 stand, door een doelpunt van de Amsterdam mer Goedhart. In de tweede speeltijd wist Cees van Hooidonk de beide ploe gen op gelijke hoogte te brengen. Na de helft wisselden de keepers van de Sleutelstad, v. d. Wilk ging onder de lat in plaats van Van Rooyen. We mogen het niet alleen hier aan toe schrijven, maar de Leidenaars hadden de rest van de wedstrijd niets meer te zeggen. In de derde speeltijd scoorde Rob Brinkhof twee maal, zodat de laatste periode inging met een 31 ach terstand. Onmiddellijk na de hervatting scoorde dezelfde speler opnieuw, waar na Hans Wagendrijver en Rudy de Kraay het halve dozijn volmaakten. KOERSEN HILVERSUM De uitslagen van de zondag te Hil versum gehouden draverijen luiden. Eddie Pluto-prijs 2040 m: 1 Boarn- ster (Th. H. Kooyman) 3.01.6; 1.30.8; 2 Balios; 3 Bianca Scoth. Tot. win. f 5; pl. 2.10, f 2.40, f 4.70, kop. f 8.10. cov. f 6.90. Eddy B-prijs 2000 m met auto start: 1 Zigeunerkoning (P. Heynen) 2.52.4, 1.26.2; 2 Y van Hollandia, 3 A. Reine Kinley. Tot. win. f 4.30, pl f 1.90, f 2.90, f 1.90, kop. f 16.40, cov. f 8.60. Eduard Spencer-prijs 2000 m: 1 Zephyr Magowan (A. Th. Knijnen- burg) 2.54.5, 1.27.3; 2 Acrobaat; 3 Alkestis van E. Tot. win. f 4.70, pl. f 1.70, f 1.60, f 1.90, kop. f 10.—; cov. f 7.30. Edel Braun-prijs (le afd.) 2040 m: 1 Adonis Silk B (M. Bouwhuis) 3.07.6, 1.32; 2 Bingen Magowan; 3 Buck Kinley. Tot. win. f 7.50, pl. f 2.40, f 5.—, f 4.—, kop. f 3.70, cov. f 15.— Amateur winterkampioenschap 6 2020 m voor amateurrijders: 1 Zee adelaar S (R. Bosma) 2.55.1, 1.25.8; 2 Vico BS; 3 Un Gamin. Tot. win. f 1.80, pl. f 1.40, f 3.50, kop. f 9.10, cov. f 7. Edel Braun-prijs (2e afd.) 1 Beach comber (B. de Vries) 3.04.4, 1.29.5; 2 Barbarossa W; 3 Blauwe Druif B. Tot. win f 16.60, pl. f 5.—, f 1.90, f 3.10, kop. f 12.—, cov. f 4.80. Edsel-prijs 1600 m met autostart: 1 Winston Speccer (J. Zeeman) 2.11.3, 1.22.1; 2 Mitchouka; 3 Upper Ten. Tot. win.: f 18.70, pl. f 4.40, f 1.90, f 2.20, kop. f 7.cov. f 5.50, trio f 918.—. Edelman Pluto-prijs (le afd.) 2000 m met autostart: 1 Zwalper S (Th. H. Kooyman) 2.51.5, 1.25.8; 2 Ypsilon Saint; 3 Youki Axkit. Tot. win. f 2.50, pL f 1.40, f 1.50, f 1.40, kop. f 10.30, cov. f 4.70. Eduard H-prijs 2420 m: 1 Ylbode B (K. Woudstra) 3.31.3, 1.25.9; 2 Zsa Zsa dn Commerce; 3 Windy Hanover. Tot win. f 2.40, pL f 1.30, f 1.20, kop. f 2.70, cov. f 3.60. Edelman Pluto-prijs (2e afd.) 1 Adios K (S. van Dooyeweerd) 2.55.3, 1.27.7; 2 Xandover, 3 Yssel. Tot. win. f 6.60, pL f 2.20, f 1.50, f 2.10, kop. f 10.30, cov. f 4.40. Totalisator-omzet f 244.465.50. tegen de sterke vroegere Philidor- speler drs. G. L. Brandt. Monté gaat zich inmiddels ook steeds beter aanpassen. Door een aardige combinatie boekte hij ook een verdiende zege. Vooral Schuss was zaterdagmiddag op dreef. De Lei- denaar liet zien dat hij niet voor niets steeds een nuttige kracht in het eerste tiental is geweest, en bracht door een serie krachtzetten zijn op ponent tot wanhoop en capitulatie. Ook Smit kreeg goed spel maar de Leidenaar gaf wat al te vroeg remise. Mulder had een vrij gecom pliceerde partij, waarin hij zich de betere speler toonde. Th. P. v. d. Berg, als reserve aan het zesde bord spelend, en dr. De Vroedt gaven al spoedig materiaal cadeau en konden ondanks heftige tegenstand niet meer tot positieve resultaten komen. Drs. Gerritsen sinds kort uit het derde tiental overgestapt, weerde zich op nieuw uitstekend en bouwde met ge concentreerd spel een winststelling op. Geijer maakte regelmatig remise, een resultaat dat ook door invaller Ter Haar bereikt werd. In het alge meen dus een goed resultaat van de Leidse spelers, dat hun misschien de stimulans zal geven de laatste fase van de degradatiestrijd op volle kracht in te gaan. Gedetailleerd: S.V. Gorkum I-Philidor II: totaal 3V1-6V2. Drs. G. L. Brandt-A. Barke ma 0-1; C. P. van. Muilwijk-P. J. Monté 0-1; M. P. C. Middelkoop-W. F. Schuss 0-1; H. J. Roelfsema - A. Smit V2-V2; dr. T. W. van Vuuré-mr. A. J. Mulder 0-1; G. Schriek-Th. P. van den Berg (res.) 1-0; J. Christen- dr. C. de Vroedt 1-0; W. den Besten- drs. H. B. Gerritsen 0-1; J. J. Vos- A. Geijer M. M. Wijt vliet-J. J. A. ter Haar (res.) Vi-'/i. In de eerste klasse B speelde het eerste team van Philidor gelijk met de HCSV, waardoor de laatste kam pioenskansen wel verdwenen. In IA speelde LSG 1 in Hilversum tegen het HSG. Het resultaat was een kleine, doch nuttige zege 5'/t- 4Vt). Wij komen op deze wedstrijden nog nader terug. Zaterdagavond vonden The Bona Stars in een gladde balzaal hun oude vorm terug. Door hun beruchte break-out toe te passen, konden de Stars weer eens een overwinnnig behalen. In de eerste helft wogen de par tijen aardig tegen elkaar op. Een vallend en glijdend Stars-team be woog zich te langzaam over de gladde parketvloer. ROVS dat meer glijervarignen had, kon hierdoor makkelijk het tempo bijhouden en zelfs gevaarlijk worden. The Bona Stars keken tot in de 5e minuut te gen een achterstand aan. Maar dank zij o.a. de goede rebound van Theo Bark en de produktiviteit van Wim Stol werd de ruststand bepaald op 21—23. De 2e helft stond in het teken van de beruchte break-out. Coach Kallenberg deed een goede zet door alle beschikbare lengte in te zetten en zodoende de verdedi- gings- als de aanvalrebound voor zich op te eisen. Dit lukte uitste kend. De bal werd achter afgevan gen, naar Kees Pley gegooid, die de beide zij spelers lanceerde in een snel le break. Wim Stol liet door deze manier vele ballen in de ring be landen. De stand was na 10 min. spe len al 3147. De eindstand werd 49—68. Scorers: W. Stol 1012, Th. Bark 106, H. v. Mameren 011, K. Pley 26, A. de Jong 06, K. de Hollan der 12, H. v. Haven 02. TAFELTENNIS Ursula Stulemeyer- Aukje Wynia komen goed voor de dag in Brussel Nederlandse tafeltennisspelers en speelsters zijn dit weekeinde goed voor de dag gekomen bij de interna tionale kampioenschappen van Bel gië, die in Brussel werden gehouden. Frans Schoofs bracht het zelfs tot de halve finales van het heren en kelspel door overwinningen op ach tereenvolgens de Duitser Gomolla (10-21. 21-10, 18-21, 21-12, 21-15) en de geduchte Tsiech Stanek (21-18, 21-19, 12-21. 22-20). In de halve eind strijden verloor hij tenslotte met 22- 24 in de vijfde game van de sterke Duitser Freundorfer. Aukje Wynia bereikte bij de da mes eveneens de halve finales. Na in de kwartfinales met 21-14. 21-10, 21- 10 te hebben gewonnen van het Bel gische meisje Wiche Ursula Stule- meyer verloor in dezelfde ronde met 12-21, 9-21, 19-21 van de Tsjechische Luxova kon Aukje in de halve eindstrijd niet op tegen de Britse Diana Rowe: 15-21, 14-21, 13-21. Het herendubbel Schoofs-Bakker werd in de kwartfinales uitgescha keld door de Duitsers Scholer-Freun- dorfer. De titel in het dames dubbelspel ging verrassend naar Ursula Stule- meyer en Aukje Wynia. Het Neder landse duo versloeg met Engels- Zwitserse paar Rowe-Jacquet met 21-10, 21-14, 11-21, 13-21 en 21-19. Op een kletsnat asfaltterrein, waar op dribbelen onmogelijk was, wer den de Leidse meisjes door het vrij mannelijk spelende Te Werve letter lijk in de grond geboord. De vrij zwak leidende scheids rechters berustten in hun falen. Ge lukkig was er af en toe een fiks bui tje om de verhitte gemoederen te blussen. The Stars-meisjes speelden niet groots, maar wat de meer ge routineerde dames van Te Werve er van terecht brachten was beneden peil. De eindstand van 2711, die door beide teams bij elkaar geschoten werd, duidt reeds op grote onproduc- tiviteit. Verdere uitslagen: Aristo nlTBS 4 69—24; TBS b—TBS a 31—73; TBS 3—Argus 2 40—71. Den Hartog, Stolker en Rentmeester étappe-winnaars De Westduitser Rudi Altig heeft de elfde ronde van Andalusië voor professionals gewonnen. De achtste en laatste étappe leverde zondag een zege op voor onze landgenoot Piet Rentmeester, die daarmee de Neder landse zegereeks in deze ronde voort zette. Den Hartog werd tweede en Maliepaard vijfde. In het eindklasse ment werd Stolker tweede en Malie paard derde. Arie den Hartog, die dit jaar naar de rijen van de profs overstapte, weert zich uitstekend in het nieuwe millieu. Vrijdag won de jonge Zuid- Hollander de zesde etappe van de ronde van Andalusië. Vijftien seconden na onze landge noot ging de Spanjaard Uriona als tweede over de eindstreep. Zaterdag zegevierde Michel Stol ker in de zevende étappe. Hjj legde de 154 km van Cadiz naar La Linea af in 4 uur en 36 minuten. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Altig (Did) 32.36.15; 2. Stolker 32.36.57; 3. Maliepaard 32.37.12; 4. Segu (Sp.) 32.37.30; 11. Den Hartog 32.42.10; 21. Rentmeester 32.56.55; 23. Geldermans 32.58.45. Crossers weren zieh in België en Luxemburg Onze landgenoot Huub Harimgs is zondag tweede geworden in 'n cyclo cross in Esch-sur-Alzette (Luxem burg). De Franse ex-wereldkam pioen André Dufraisse zegevierde met een tijd van 1 uur 13 minuten en 20 seconden over de 22 km. Ha- rrngs had een achterstand van 55 seconden. ZESDAAGSE VAN ANTWERPEN. Maandagmorgen bij de neutralisatie was de stand in de zesdaagse van Antwerpen als volgt: 1. PostPfenningerForé (Ned. Zwits.—Belg.) 355 punten. Op 1 ronde: 2. Van SteenbergnLykke Proost (Belg.Den.Belg.) 324 p. 3. AerenhoutsEugenVannitsen (Belg.Den.Belg.) 211 punten. 4. Bugdahl—RenzScrayen (Did. Did.Belg.) 216 punten. Op 3 ronden: 5. TerruziRoggendorfDes Pae- pe (It.—Did.—Belg.) 172 punten. De overige koppels hadden vier tot dertig ronden achterstand. De Zoeterwoudenaar Cock van de Huilist, diie zoals bekend door de KNWU is uitgenodigd voor deelname aan de wereldkampioenschappen cyclocross, is hard aan het trainen in BeJgië. Zondag werd hij in een cross in Edelaere achtste. TAFELTENNIS Docos is er niet in geslaagd de eerste strohalm voor het behoud van de hoofdklasse-positie aan te grijpen. Batswingers 2 liet de Leidenaars met 73 achter zich na een wedstrijd, die veel meer spanning bood dan de eind- score aangeeft. Een „psychologisch" nadeel was ongetwijfeld de afwijkende indeling van de partijen, noodzakelijk gewor den door de spoed waarmee Cees Kallenberg - vervanger van Vree burg - zijn 3 matches moest afwer ken. Kallenberg speelde driemaal ach tereen, wist Poortman en Wories één game te ontrukken, maar zag zijn vaak goede acties niet met winst be loond. Zijn 3 ver liespartij en brach ten dus 0-3 op het wedstrijdformu lier. Nóg ongunstiger werd de situa tie voor Docos, toen het dubbel v. Veen-v. Steenbergen merkte, dat zij te weinig waren ingespeeld om soe pel te combineren. Nu verloren zij - toch een beetje onnodig - van Emile v. Veen/Wories, die met 4-0 al aan de winst „roken". Docos beet zich nog vast. Jacques v. Veen klopte Poortman tamelijk vlot en Wim v. Steenbergen verde digde en plaatste zo goed, dat Wo ries' befaamde aanval niet op slag kwam (2-4). Emile v. Veen forceer de vervolgens de beslissing door te gen zijn Leidse naamgenoot uit een 17-11 achterstand in de 3e game met een enorme „opleving" van zijn aan val via 19-21 het 5e puntje te scoren. Spanning Wim v. Steenbergen leek tegen Poortman, die aanmerkelijk vaster schoof, weinig kans te maken. Bij 11-4 in de 2e game voor Poortman, die de le reeds op zak had, stond de Hagenaar gladweg gewonnen. Enkele nonchalante slagen kwamen hem duur te staan, want v. Steenbergen scoorde op hoge ballen van zijn te genstander zo vaak, dat hij bij de tijdlimiet tot 12-14 was teruggeko men. Poortman maakte er toen wei nig van, terwijl v. Steenbergen alle geboden kansen gedegen benutte. De 3e game bracht opnieuw de 12 sla gen-regeling in de strijd (na 10 min.) toen v. Steenbergen met 12-11 leid de. Ook ditmaal ging de weinig over tuigend spelend Hagenaar regelrecht naar verlies (3-5). Jacques v. Veen hield de laatste vlam der hoop bran dend na een ruime le game-winst op Wories, die zich echter steeds be ter instelde op de verdediging van de Docosspeler, die zich veel gezwoeg en sublieme returns ten spijt, met 19-21, 19-21 de volgende games zag ontgaan. Batswingers had hiermede de volle winst, welke door Emile v. Veen tegen v. Steenbergen met 73 in de einduitslag werd vastgelegd. Een teleurstelling dus voor de kra nig spelende Docosheren, die zater dag a.s. tegen Dordrecht de aller laatste kans op behoud zullen moe ten aangrijpen. Overige teams: Het 4e herenteam verwierf tegen Sparkler 1 haar 11e overwinning in successie, al waren de cijfers dit maal krap: 64. Siem v. Iterson (3x) en Hein Heemskerk (2x) legden de stevige basis voor dit succes. De an dere teams met uitzicht op promotie, Docos 3, Docos 6, Docos 9 en Docos 10 behielden hun kansen door goede overwinningen. Het le damesteam moest - zoals verwacht - DDC 1 voorrang geven (7-3). Het le jongensteam verloor met 64 van Excelsior 1, maar Fred Brackè bewees met zijn 3 overwin ningen in een buitengewoon goede vorm te verkeren. Ook deze week boekte het eerste herenteam een fikse overwinning te gen hekkesluiter Te Werve 1. Een verrassing kunnen we deze uitslag dus niet noemen, ofschoon de uit wedstrijd slechts gelijk gespeeld werd. De oorzaak zal vermoedelijk zijn, dat het spel van Te Werve Pit '54 niet ligt. Alleen H. v. Veen moest eenmaal zijn meerdere erkennen in zijn tegenstander, terwijl het dubbel spel door slordig spel verloren ging. Uitslag 8-2. Het 2e herenteam moest ook deze week de eer aan zijn tegenstander la- Puntendeling voor SVL-dames De moeilijke uitwedstrijd tegen het Rotterdamse Concordia heeft het herenteam van Kangoeroes zaterdag avond een dik verdiende 23 zege opgeleverd. Vooral aanvallend ble ken onze stadgenoten weer eens ou derwets op slag en hoewel het ge routineerde Concordia alles op alles heeft gezet om onze stadgenoten van de zege af te houden, dit lukte hen niet. Ook de dames van SVL zorgden zaterdag voor een klein Leids suc ces. Op eigen terrein moest het Viaar- dingse Aggredior genoegen nemen met een puntenverdeling. CONCORDIA - KANGOEROES Op het flitsende aanvalsspel van onze stadgenoten hadden de Rotter- dammers in de 1ste set aanvanke lijk geen antwoord. Met de regel maat van de klok scoorde Kangoe roes punten en reeds leek Concordia bij de stand 4-12 geslagen, toen onze stadgenoten ineens ver afzakten. Dreigend kwamen de Rotterdam mers toen opzetten, maar gelukkig herstelden onze stadgenoten zich nog juist op tijd en behaalden met 12-15 de setzege. Een gewaarschuwd Concordia trok in de 2de set fel van leer. Ook Kan goeroes liet zich niet onbetuigd en vooral Van der Leeden en Lieuwens waren aan het net een doorlopend gevaar voor de Rotterdamse verdedi ging. Toch bleef Concordia nu steeds een kleine voorsprong behouden, ge volgd door een 15-10 setzege (1-1). Maar in de 3de set was Kangoeroes wederom de sterkste. Via 5-12 en 7-14 stevenden onze stadgenoten onbe- ten. Met 7-3 werd van Docos 6 ver loren. Het derde herenteam verloor met dezelfde cijfers van Docos 8. De dames deden het deze week lang niet slecht. Het eerste team won van MVO met 7-3. Alle drie de dames behaalden 2 overwinningen, en door middel van het dubbelspel maakten zij de zeven vol. Het 2e team won met dezelfde cij fers van Cebusta 1. Mevr. Boot-Kroon vierde haar terugkeer, met maar liefst 3 overwinningen, een bewijs dat zij het tafeltennissen nog niet is verleerd. Ook mej. J. v. d. Helm won al haar partijen. De jongens gingen voort op het pad der overwinningen. Deze week versloegen zij Avanti 1 met 8-2. Cas Koemans had geen beste dag en moest tweemaal in het zand bijten. Het 2e jongensteam behaalde ook een keurige overwinning op Avanti 5. De training begint zo langzamer hand zijn vruchten af te werpen. Het eerste meisjesteam behaalde de eerste overwinning in deze com petitie. Alle drie de meisjes boekten tweemaal winst tegen St. Vooruit 1, zodat de uitslag 6-4 werd. Bravo! en ga zo door. Het 2e meisjesteam ver loor met 7-3. van Baronie 3. Ria Am- merlaan won alle partijen. Programma voor deze week Maandag Heren: Batswingers 5 Pit'54 1. Donderdag Dames: Pit'54 1DDC 2; Pit'54 2—DDC 3. Zaterdag Heren: Effecf54 1Pit'54 2; Baronie 5Pit'54 3. Jongens: Pit- '54Baronie 1; Avanti 4Pit'54 2. Meisjes: Pit'54 1Baronie 1; Pit'54 2—Docos 2; Pit'54 3Docos 1. dreigd op een 8-15 setzege af, om daarna in de 4de set prachtig door te gaan. Tot 0-7 liepen onze stad genoten uit, voordat Concordia tot scoren wist te komen. Om en om scoorden beide teams vervolgens, maar Kangoeroes bleef een voor sprong behouden. Helaas, op match point gekomen, struikelden onze stad genoten. De aanval werd door hen losgelaten en hiervan profiteerde Concordia om door een 16-14 setzege op 2-2 te komen. In de 5de set bleek echter al spoe dig dat de Rotterdammers door de enorme inspanning in de voorgaande set teveel van zichzelf hadden ge vraagd. Kangoeroes bleek nog vol doende reserve te hebben om zonder moeite een ruime 5-15 setzege te behalen en daarmee een verdiende 23 overwinning. AGGREDIOR - SVL SVL begon wat ongelukkig. Te genslag bij de reis naar Vlaardingen had onze stadgenoten wat ner veus gemaakt en deze nervositeit kwam in de 1ste set duidelijk in het spel tot uitdrukking. Het Vlaar- dingse team benutte de kans uitste kend en won met 15-8, maar moest in de 2e set al spoedig in de verde diging, toen SVL de zenuwen weer de baas was en tot aantrekkelijk aanvalsspel wist te komen. Met 11-15 zegevierden nu onze stadgenoten. Aggredior kwam in de 3de set weer geducht opzetten en eiste de 3de set op met 15-17. Gelukkig bleek SVL mentaal sterk genoeg om deze tegenslag te ver werken. Door een 11-15 setzege van SVL werd het dus een puntenverde ling. ZAALHANDBAL SVL gaat verder op de goede weg De twee Leidse handbalteams hebben dit weekend voor successen gezorgd. SVL had weinig moeite met de zwakke broeder Vodo, terwijl LZC een gelijk spel bereikte tegen Phoenix. SVL heeft nog steeds kans om kam pioen te worden in de eerste kl&oSe. Dit zal dan weliswaar niet zo overtuigend gaan als Operatie gisteren het kam pioenschap veroverde in de hoofdklasse, maar doordat Rohda niet speelde tegen Operatie 2 kreeg het twee punten in mindering. Hierdoor bestaat de kans, dat er drie ploegen met een gelijk aan tal punten eindigen. Vodo heeft onder vonden, dat er met de Leidenaars niet valt te spotten. In een wedstrijd waarin de spelers van SVL stuk voor stuk zeer goede prestaties leverden, werden de tegenstanders volkomen overspeeld: 28—14. De Leidsche Zwemclub heeft zijn re putatie alle wedstrijden ongeslagen ten einde te brengen nog steeds gehand haafd. Tegen Phoenix werd een 1414 gelijkspel bereikt, waarbij vooral het gave spelen van oud-polointernational Siem Ouwerkerk opviel, die zijn eerste „echte" handbal wedstrijd speelde, en hierin twee keer wist te scoren. De Leidse ploeg had bij een volledige op stelling een overwinning kunnen be reiken, maar speelde zonder Peter en Kees Onvlee en Krik ParreL Het kam pioenschap is reeds in hun handen, zo dat men nu afwacht of er promotie wedstrijden gespeeld moeten worden of dat er automatische overgang naar de eerste klasse plaats vindt.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10