GEBR. VAN ULDEN SERVICE en VERKOOP SKODA MAKARIOS WIL VEILIGHEIDSRAAD ACHTER TROEPENMACHT OP CYPRUS VOOR BOMAANSLAGEN IN NICOSIA INDIAANSE BOEREN IN PERU HEBBEN GROTE LANDHONGER Stakingen in Italië en Frankrijk Grotonderzoekers toch maar gered INSULINE LANGS CHEMISCHE WEG KORTE GOLF WOENSDAG 5 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DAF Verdamstraat 6 - LEIDEN - Telefoon 23041* (Advertentie) De Verenigde Staten en Groot-Brittannië hebben gisteren het antwoord van president Makarios van Cyprus op hun voorstel voor 'n interationale troepenmacht ter handhaving van de orde op het eiland ontvangen. De Cyprische president zou in beginsel akkoord gaan met een inter nationale troepenmacht. Het denkbeeld van een troepenmacht van tien duizend man, samengesteld uit eenheden van verschillende Navo-landen, is niet van de baan, aldus meent men in Amerikaanse regeringskringen. Regeringsfunctionarissen in" Londen zeiden nog, dat de Cyprische pre sident er bezwaar tegen had gemaakt, dat de voorgesteld troepenmacht alleen tot de Navo-landen beperkt zou blijven. Deze eenheid zou volgens het staatshoofd in betrekking moeten worden gebracht tot de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties. Volgens diplomatieke waarnemers in Londen zal de wens om de Ver enigde Naties bij een optreden op Cyprus te betrekken waarschijnlijk moeilijkheden veroorzaken. Groot- Brittannië en mogelijk ook de Ver. Staten zullen zich hier naar ver wachting tegen verzetten, al zullen ze wellicht geen bezwaar maken te gen enigerlei vorm van samenwer king met de VN-waarnemer die zich reeds op Cyprus bevindt, lt-generaal Prem Singh Gyani. In kringen die in nauw contact staan met de Cyprische delegatie naar de conferentie in Londen werd vernomen, dat de regering van Cy prus zich tot de Veiligheidsraad zal wenden, als haar voorstel om de in ternationale troepenmacht onder toe zicht van de Verenigde Naties te plaatsen wordt verworpen. President Makarios heeft gister avond voor de Cyprische radio een beroep op beide bevolkingsgroepen van het eiland gedaan, een einde te maken aan de onlusten. „Geschillen worden niet geregeld door wapen geweld, maar door vreedzame mid delen", zo zei hij. „De pacificatie van het eiland en het herstel van de nor male toestand moeten door beide be volkingsgroepen gezamenlijk worden nagestreefd". Hij deed de „warme aanbeveling", dat de Grieken overal waar ze een meerderheid vormen, „grootmoedigheid betrachten jegens de Turken". „Ik geef de Turken de zelfde raad", zo verklaarde hij. Wat lezers schrijven Op 2 augustus 1964 zullen 20.000 werkende jongeren uit Europa in Straatsburg elkaar ontmoeten, vriend schap sluiten en de arbeidsproblemen van de werkende jeugd in Europa bespreken. Jongeren in Europa met hun ar beidsproblemen, maar ook met hun welvaart. De werkende jeugd buiten Europa, in Afrika, Azië en Zuid-Amerika, heeft in veel gevallen geen wel vaart, geen vrije meningsuiting, geen werkgelegenheid, geen vakonderwijs, geen vakkennis, etc. Daarom ook gaan jonge mensen, meisjes en jongens, vanuit Europa vanuit Nederland 2 jaar van hun leven en hun vakkennis in dienst stellen van de werkende jongeren buiten Europa. Aldus luidt een gedeelte van de aktiefolder die de Nat. (V)KAJ dit jaar heeft uitgegeven ter gelegenheid van de jaarlijkse uurloonaktie. Het spreekt vanzelf dat de afdeling Leiden dit jaar zich weer inspant om ook hier deze aktie weer te doen slagen. Sinds 1956 worden er jongens en meisjes uitgezonden. Hierbij zijn ook al Leidenaars geweest. Het is te be grijpen dat dit geld kost en daarom willen wij een beroep doen op de jongeren in Leiden: geef een uur loon, want elk uur is welkom, elk uur loont de moeite. De aktief older gaat aldus verder: EN JIJ? Heb jij het er voor over om jouw vakkennis, jouw persoon in dienst te stellen van de werkende jeugd in Afrika, Zuid-Amerika en Azië? Maar dan slechts voor één uur? Zou je het in dat uur verdiende loon wiUen afstaan voor hulp aan jouw leeftijdgenoten in de ontwikke- lings landen? Ja willen jullie dit? Nu moet je niet denken: ik weet toch niet waar ik dit uurloon kan afdragen? Nu dit kan bij: Har Castelein, Buys Ballot straat 71; Dinie Kop, Spanjaardslaan 6, Leiderdorp; Toos Vogelezang, Van Hogendorpstraat 82; Hennie de Jeu, Haarlemmerstraat 138; Koos v. Zijp, v. d. Duynstraat 16. Tevens houden wij op zondag 16 febr. a.s. een dans avond in de Maria Gijzensteeg waar je ook met je uurloon terecht kunt. Wij zien jullie toch ook en ontvan gen toch ook een uurloon; want wat is een uurloon? Situatie verslechterd Volgens welingelichte Britse krin gen in Nicosia is de situatie op Cy prus de laatste dagen zeer verslech terd en ernstiger dan sinds de bot singen met Kerstmis het geval is geweest. Er doen zich nu over het gehele eiland incidenten voor, aldus deze kringen. Gisteravond zijn in Nicosia drie bommen ontploft. De Amerikaanse ambassade werd beschadigd. Aan de achterzijde van het ambassadege bouw waren twee bommen ontploft, waardoor een pilaar werd verwoest en de telefoonverbinding werd ver broken. Niemand werd ernstig ge wond. Een derde ontploffing bracht scha de toe aan het Britse hotel Averof in Nicosia. De eigenaar zei, dat geen van de elf Engelse gasten was gewond. De bom zou vanuit een voorbijrij dende auto zijn geworpen. Onmiddellijk nadat hij van de bomaanslag op de Amerikaanse am bassade op de hoogte was gesteld be gaf president Makarios zich naar het ambassadegebouw. Tegenover een Amerikaans functionaris verklaarde de president, dat hij degenen die voor de aanslag verantwoordelijk waren als de ergste vijanden van Cyprus beschouwde. V.S. verontwaardigd In Washington werd de vertegen woordiger van Cyprus op het State Departement ontboden. Het ministe rie gaf uiting aan zijn verontwaardi ging over het gebeurde en eiste, dat de schuldigen zullen worden gestraft. De ambassade van de V.S. op Cy prus is gemachtigd de evacuatie op basis van vrijwilligheid te regelen voor de gezinnen van Amerikaanse burgers op Cyprus, zo maakte het State Departement bekend. Na vliegramp doodgevroren Een stewardes van een Turk se luchtvaartmaatschappij ont snapte maandagavond op mira culeuze wijze aan de dood toen het vliegtuig waarin ze zich bevond, een Dakota, op een besr uwde heuvel in de buurt van Ankara neerstortte. Door de hevige koude die ter plaatse heerste vroor ze echter dood toen ze de staart van 't vleg- tuig trachtte te bereiken, het enige gedeelte van 't toestel dat intact was gebleven. De twee andere bemanningsleden wa ren bij het ongeluk op slag gedood. J De regering van Peru treedt hard op tegen de landhongerige Indiaanse boeren die zich meester maken van particuliere boerderijen. Enige dagen geleden bezetten honderden boeren 16 haciendas in het departement Piu- ra, waarschijnlijk om achter de be doelingen van de regering te komen. De nieuwe minister van bestuur en politie, dr. Juan Languasco de Ha- bisch, zelf afkomstig uit het gebied van Piura. gaf onmiddellijk bevel uit Lima een bataljon van 250 man van In Italië is vannacht een algemene staking van het overheidspersoneel, met inbegrip van dat bij de spoor wegen, begonnen. De actie, die 24 uur zal duren, is bedoeld om aan eisen voor herzieningen op het ge bied van arbeidsindeling en de lonen kracht bij te zetten. Onder de stakers bevindt zich ook het personeel van de PTT en het on derwijs. Onmisbare diensten, zoals die voor het radioverkeer met sche pen, zullen normaal functioneren. Bij de Franse radio en televisie be gon tezelfdertijd een staking van 19 uur, ter ondersteuning van salaris eisen. Er worden alleen grammofoon platen en muziekbanden gedraaid, met daar tussen door enkele uitzen dingen van de nieuwsdienst. Om 7 uur in de avond wordt het gewone programma hervat. Hiertoe heeft het personeel besloten om de sympathie van de kijkers en luisteraars niet te verspelen. Vier Westduitse studenten in de biologie, die nabij Reutlingen in een grot waren afgedaald om te pogen aldaar een speciaal soort kreeft te vangen, zjjn dinsdagmiddag gered, nadat zij ongeveer 68 uur onder de grond hadden doorgebracht. Zij kon den niet meer terug, omdat over vloedige regenval in de omgeving van de grot de uitgang onder water had gezet. De redding werd door duikers volbracht. Eerder hadden zij laten weten, dat zij niet gered wil den worden, omdat zij zelf uit de grot wilden komen. Illegale loterij in Amerikaans ministerie Ambtenaren van de Amerikaanse belastingrecherche hebben dinsdag 'n inval gedaan in het gebouw van het Amerikaanse ministerie van defen sie en een twaalftal mensen aange houden, die worden beschuldigd van het houden van een illegale loterij. Alle gearresteerden zijn burgers. Volgens een rechercheur werd in de loterij per dag ongeveer 1.000 dollar omgezet. Volgens de belastingamb tenaren zou de club op het ministerie van defensie deel uitmaken van een veel grotere organisatie die over heel Washington is verspreid. de policia de asalto (stormpolitie), naar de betrokken boerderijen over te brengen. De sterke jonge politiemannen stoot ten op hevig verzet, maar slaagden erin de landerijen te ontruimen. Daarbij gebruikten zij, door ervaring wjjs geworden, ouderwetse schilden om zich tegen het werpen van stenen te beschermen. Gevaar van links Het optreden van de politie vormt een merkwaardig contrast met de po litiek van de voorganger van Lan guasco, dr. Oscar Trelles, die op 13 december na een motie van wantrou wen als premier en minister van bestuur moest aftreden. Tijdens het bewind van Trelles waren de boeren gewend aan 't bezetten van de boer derijen en vestigden zich in strooien hutten zonder lastig gevallen te wor den door de politie. Ondanks het harde optreden van de nieuwe rege ring gaan zij normaal daarmee door. Linkse ophitsers vinden voor hun theoriën een vruchtbare voedingsbo dem: de Indiaanse boeren bezitten geen land en leven in de bitterste ar moe. Intussen gaat de regering van pre sident Fernando Belaunde door met de voorbereiding van een program ma van landhervorming, dat 'n einde moet maken aan het onwettig be zetten van land. In zakenkringen en onder politici is men het erover eens dat een plan voor verdeling van de landbouwgronden onvermijdelijk is. Weer moeilijkheden op scholen in Alabama De inschrijving van twaalf neger- leerlingen op die mid deillb aire school van Shorter of die vam Notasulga in die Amerikaanse staat Alabama is voor onbepaalde tijd uitgesteld. De twaalf leerlingen zijn afkomtsig uit het nabijgelegen Tuskegee, waar zij een school bezochten die tot voor kort alleen voor blanke kinderen open stond. Toen bij gerechtelijk be vel deze school ook negerkinderen moest toelaten, bleven de blanke kinderen weg. Maandagochtend werd deze school, die nog alleen maar door de twaalf negerkinderen werd bezocht, door de ondierwijsraad van de stad gesloten wegens „gebrek aan leerlingen". De twaalf scholieren kregen de raad naar een voor ne gers bestemde school te gaan doch zij gaven er de voorkeur aan, zich te laten inschrijven op een „blanke school". Een afdefliimg van 20 man van de staatspolitie was naar de middelbare school van Shorter gegaan om even tuele ongeregeldheden direct te kun nen onderdrukken. De negerkinde ren hebben echter nu hun komst voor onbepaalde tijd uitgesteld. In Riga zijn blijkens een bericht in de „Sovetskaja Torgovlia" twee oud-directeuren van een warenhuis ter dood veroordeeld wegens het aannemen van steekpenningen ten bedrage van resp. 3.000 en 23.000 roebel bij het weggeven van baan tjes. Vier anderen kregen gevange- nisstrafffen van tien tot vijftien jaar. VALENTINA WIL NAAR DE MAAN „Ik zou graag de eerste vrouw zijn. die op de maan aankomt", aldus heeft de Russische ruimtevaartster Valentina Nikolajev-Teresjokova dinsdag bij aankomst in Londen ver klaard. Valentina brengt een bezoek van drie dagen aan Engeland. Zulks op uitnodiging van de Britse vereni ging voor de ruimtevaart Valentina verklaarde tegenover de verslaggevers, dat haar echtgenoot, de ruimtevaarder Nikolajev, haar niet had kunnen vergezellen, omdat hij in Moskou examen moest doen. Valentina Teresjkova betoonde zich zeer ingenomen over 't feit, dat zij vanochtend op 't paleis van Bucking ham zou worden ontvangen. „Ik ben vooral vetheugd, dat de koningin belangstelling heeft voor de ruimte vaart", verklaarde zij nog. Vandaag zal haar een gouden me daille worden uitgereikt wegens haar ..uitzonderlijke bijdrage aan de ruim tevaart". Donderdagavond geeft de Russi sche ambassade ter ere van de ruim tevaartster een receptie. De heer L. C. B. v. Schevensteen, oudste directeur van de n.v. Hofnar Sigarenfabrieken te Valkenswaard, is benoemd tot officier in de Orde van Leopold II.De Belgische on-, derscheiding werd hem gisteren ten kantore van de directie uitgereikt door mr. g. v. d. Schrieck, consul van België voor Noord-Brabant, op grond van de verdiensten van de directeur in het bedrijf en meer in het bijzonder voor het behartigen van de belangen van de Belgische werknemers. Westduitse onderzoekers hebben bekendgemaakt, dat zij ar in zijn ge slaagd insuline gedeeltelijk Langs kunstmatige weg te bereiden. Insu line, dat een grote rol speöÈt in de behandeling van diabetici, werd tot dusver uitisluiitead uit de pancreas van dieren gewonnen. Het nieruws werd bekend gemaakt door die directeur vam het instituut voor wotondraraoek aam de technische hogeschool vam Aken, dtr. Hehnuth Zahn. Hij zei, dat de Duitse geleer den hun Amerikaanse collega's in Pittsburg, dse hadden aangekondigd, dat zü op het punt stonden op dit terrein resultaat te boeken, waren voor geweest Vrouw in eenmotorig vliegtuig over Oceaan De Franse pilote mevr. HrissaPel- lissier, moeder van twee kinderen, is gisteren van Dakar (Senegal) uit het zuidileijke deed vam de Atlantische oceaan overgestoken in een eenmo torig vliegtuigje Zij volgde dezelfde route als 28 jaar geleden Jean Mer- moz, de eerste Franse piloot die de zuidielnjke Atlantische oceaan over stak op een tocht van Frankrijk naar Rio de Janeiro. Hij kwam om het leven doordat zijn toestel tussen Dakar en Natal verongelukte. Hrissa Peiiasier is gistermiddag om 17.20 (Ned. tijd) m Natai, de hoofdstad van de Braziliaanse staat Rio Grande do Nomte, aangekomen. Hrissa FeUsner had een achter stand van slechts twintig minuten op haar vliegschema, z» deeldie een woordvoerder vam de Franse lucht vaartmaatschappij „Air France" in Dakar mee. Onder de ogen van enige duizen den badgasten is maandag voor het strand van Punta-Arenas aan de Stille-Oceaankant van Costa Rica 'n jongeman door een grote haai aan gevallen. In enkele ogenblikken was het slachtoffer verdwenen. Een bai etbakker in Frederica, op het Deense eiland Jutland, heelt zijn drie kinderen vermoord en zijn vrouw zwaar gewond. Na een jacht kregen de echtelieden in de auto ruzie, waarop de man het jachtge weer op zijn vluchtende vrouw richt te, die aan beide benen werd gewond. Later werden de lijken van de drie kinderen, 4, 12 en 16 jaar oud, in een sloot langs de weg gevonden. West-Duitsland zal aan Grieken land materieel ter waarde van 32 miljoen mark schenken ter verster king van de Griekse defensie. Het akkoord is gesloten in het raam van een besluit vart de Navo-raad om de Griekse defensie te helpen. In Born (L.) is gisteren het vier jarig dochtertje van de familie H. V. Versluis verongelukt. Het kind stak plotseling over en werd aangereden door een vrachtauto. Koningin-moeder Elizabeth van En geland heeft gistermorgen 'n blinde darmoperatie ondergaan. Volgens 'n bekendmaking van het ziekenhuis waar de operatie werd verricht is de ingreep geslaagd en maakt de pa tiënt het goed. SAOEDI-ARABIë EN DE VJV.R. Saoedi-Arabië heeft zich bereid verklaard de diplomatieke betrekkin gen met de VAR te hervatten. Afge zanten van de president van Algerië, Ben Bella, en zijn ambtgenoot van Irak, Abdiel Salam Aref, hebben da autoriteiten ven Saoedi-Arabië hier toe bewogen in het raam van de Ara bische verzoening, die werd ingeluid op de recente Arabische topconferen tie in Cairo. Vijf ent; \ntig doden onder wie een burger, drieënveertig gewonden, vier vermisten en verlies van een groot aantal wapens en ander materieel, zo luidt aan de zijde van de regerings troepen de balans van vijf gevechten die zich maandag en dinsdag hebben afgespeeld in Midden-Vietnam en in 't gebied ten zuidwesten van Saigon, zo is uit gezaghebbende Amerikaanse bron vernomen. Aan (communisti sch) Vietcongzijde zijn zeven man gesneuveld. mum irmlllgm keur» RAI Stand nr. 31 Pick up-vaMf f 5395.- li ENGmERT M.V. VOOMCHOTW 1B- DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B., tel. 2820 (Advertentie) LEIMUIDEN Kleine bevolkingsgroei in 1963. In 1963 werden te Leimuiden gebo ren 46 jongens en 41 meisjes. Over leden zijn 12 mannelijke en 12 vrou welijke personen, zodat het geboor teoverschot 63 bedroeg. 57 mannen en evenzovele vrouwen vestigden zich in de gemeente, doch 66 mannen en 72 vrouwen trokken weg. Er was derhalve een vertrekoverschot van 24 personen. Waar het aantal inwo ners per 1 jan. van het vorige jaar 3169 bedroeg (1612 m. en 1557 vr.) klom dus dit aantal tot 3208 per 31 december, zijnde 1637 mannen en 1571 vrouwen. ,Play Fair. Junioren meisjes 1 speelden thuis tegen „Steeds Vooruit 2" uit Warmond en wonnen met 8-2. L. Schuurbiers en D. Heuzen zorg den voor ieder drie partijen winst en het dubbel R. Boers won 1 partij. Junioren jongens 1 speelden thuis tegen WSB uit Noordwijkerhout en wonnen met 6-4. De zeer goed in vorm zijnde J. van Veen won drie partijen, A Beuk 2 en R. Mollers kon niet meer dan een partij in winst omzetten. Het 2e jongensteam speelde uit te gen Effect 54,1. Dit team dat uit kwam met P. Cozijn, N. de Koning en N. Mollers kwamen zelfs niet aan een tegenpuntje. Met een nederlaag van 10-0 moesten ze de thuisreis naar Zoeterwoude aanvaarden. Raadsagenda. De raad der ge meente Leimuiden zal in openbare vergadering bijeenkomen 7 februari 1964, des middags 8 uur, ten raad- huize. Aan de agenda ontlenen we oa.: Vaststelling gemeentebegroting en begroting woningbedrijf voor 1964. Voorstel tot afschaffing van de werk- classificatie voor het gemeenteperso- neel. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aan brengen van een slijtlaag op de we gen: Bilderdam, Generaal van Mer- lenweg en Oostenweg. Voorsted tot verhoging van het beschikbaar ge stelde krediet voor de aanleg van een parkeergelegenheid aan de W. v. d. Veldienweg nabij de RK Kerk. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbetering van het eerste gedeelte van de Kerk- laan. Voorstel tot aankoop van het bestaande postkantoor met woning en bijbehorend erf. DE KWAKEL AFDELINGSDAG DER NJLY. Het Nederlands Katholiek Vak verbond afd. de Kwakel heeft onder zeer grote belangstelling zijn jaar lijkse afdelingsdag gehouden. Deze dag begon met een H. Mis voor de levende en overleden leden der af deling, waaronder kapelaan Baas 'n zeer passende predikatie hield. Na deze H. Mis trok men naar zaal Leen- ders voor het gezamenlijk ontbijt. Hier was het voorzitter W. Klijn, die de aanwezigen een woord van wel kom toeriep, en hen dank bracht voor de zeer grote opkomst, vooral van de zijde der jongeren. Na het ontbijt sprak er een hoofdbestuurder over het wel en wee van het vak verbond, en spoorde de afdeling aan om o.m. ook alhier gespreksgroepen te gaan formeren. Hij dankte de af deling voor het gulle onthaal, en wenste alle aanwezigen verder een plezierige dag toe. 's Avonds kwam men wederom in grote getale bijeen om te gaan genieten van de plaatse lijke toneelvereniging „St.-Genesius", welke met de opvoering van het stuk „Celien Slaat Toe" de aanwezigen" een kostelijke avond bezorgde. Hier na vond er nog een gezellig samen zijn plaats. ILK. BEJAARDENBOND VIERDE 10-JARIG BESTAAN Onder grote belangstelling van praktisch alle zijden vierde de R.K. Bejaardenbond afdeling de Kwakel, zijn tienjarig bestaan. Door de zeer gewaardeerde medewerking van de vrouwenbond werden door een ne gental dames deze bejaarden op keu rige wijze van alles voorzien. Ook het hoofdbestuur had van zijn be langstelling blijk gegeven en pater Van Dieren wekte met een bezie lende redevoering de bejaarden op tot een groot vertrouwen op God, maar wees de leden tevens op de noodzaak van het verenigd zijn voor alle bejaarden. De dag werd op pret tige wijze doorgebracht en in de na middag, na de receptie, opgeluisterd door het duo Cor en Hennie. Zeer velen kwamen tijdens de receptie de afdeling feliciteren en lieten dit meest vergezeld gaan van een stof felijke blijken van waardering. Wet houder Lanser kwam namens de burgemeester. Zeer voldaan en met grote dankbaarheid voor hen die aan het welslagen van deze dag hadden meegewerkt, werd deze dag besloten met een woord ran voorzitter Vork. OUDE-WETERING Na de gezellige viering van het een jarig bestaan van hun sociëteit door de bejaarden, is het de bedoeling van het bestuur om op zaterdag 15 februari een toneelavond te geven met het doel de kas, die bloedarmoede vertoont, te spekken, aanvang half acht in het jeugdgebouw achter de Ger. kerk Het bestuur hoopt dat vele ingeze tenen van Oude Wetering deze avond zullen meemaken. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de zaal, die open gaat om 7 uur. De kaarten zijn ook in voorverkoop bij mevr. C. Boers, We- teringbrug; mevr. Jac. de Jong, zeil makerij en mevr. v. Wieringen, Peek- laan 18. Het bestuur en leden kunnen op 'n zeer geslaagde dag terug zien. Na weken van rust (kan er voor de spelers wel van rust sprake zijn geweest?) is het KDO gelukt twee zeer kostbare punten op haar naaste concurrent n.l. „Schinkelhaven" te bemachtigen. Met een mooie 20 overwinning, welke reeds voor de rust werd bereikt, staan zij nu met drie punten voorsprong aan de kop. Dadelijk na aftrap was het de thuis club, die in het offensief ging. Er werd goed gecombineerd en de ene aanval volgde op de andere. De ver dediging der gasten bleek in uitste kende conditie, zodat succes voor alsnog uit bleef, hoewel een keihard schot en even later een zeer fraaie kopbal van Jan Notenboom zeer ze ker beter lot hadden verdiend. Er waren nog ruim vijf minuten voor de rust te spelen toen KDO einde lijk geluk had door een doelpunt van Jan Voorn Cz, een zeer verdiend doelpunt overigens. KEK) rook nu, dat het ging en dat de hechte verdediging der gasten toch wel te verschalken was. Op nieuw zetten zij het doel van Schin kelhaven onder enorme druk en nu was het Woutje Verlaan, die via de paal de bal in het net deed verdwij nen 20. Jammer voor KDO dat er nu voor half-time werd geblazen, de gasten werden gedeprimeerd, en de thuisclub had hier zeker profijt uit kunnen trekken. Na de thee pro beerden de gasten de bakens te ver zetten, en kwam KDO wel meer on der druk te staan, maar zij wisten zich goed te handhaven.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4