BRAND IN KEET VAN N& Jeugdpuistjes MEDISCHE D'ENSTEN Tweede Gezondheidscentrum in beheer bij Stichting nDAG 1 FEBRUARI ISM PAGINA 8 VOORSCHOTEN Moeilijke blussing Gisteravond werd de brandweer van Voorschoten gealarmeerd voor een brand, die uitgebroken was in een keet van de Nederlandse Spoor wegen, gelegen langs de spoorbaan nabij het emplacement. Dit is een keet, die gebruikt wordt om te schal iën en tevens als opslagruimte voor het in gebruik zijnde gereedschap. De brandweer rukte uit met de gro te en de kleine brandweerwagen. Het blussingswerk moest geschieden onder moeilijke omstandigheden. Het treinverkeer moest doorgang vinden en de keet staat vlak langs de rijbaan. Boven de keet bevindt zich een hoogspanningskabel. De brandweer slaagde erin de brand te bedwingen, doch de schade is vrij groot Het gereedschap ging verloren. De waarde hiervan wordt geschat op enkele duizenden guldens. drogen in met Purolpoeder.fi.6Qenfi- (Advertentie) Eerste paal voor 102 woningen in Leiderdorp Het laatste trouwt je van zelfstandig Ztvammerdam Een yan de eerste foto's van H.K.H. prinses Irene na het bekend worden van haar toetreding tot de Kath. Kerk, vrijdag in Madrid genomen. Geen lreneschool Sint Maartensdijk De christelijke lagere school van St. Maartensdijk op Tholen heeft sinds donderdagavond geen naam meer. Tot de vergadering van het schoolbestuur stond er met metalen letters op de ge vel „Prinses lreneschool". Het zevenkoppige bestuur van deze Christelijke Nationale School heeft met algemene stemmen besloten deze naam te veranderen in een andere. Welke het zal worden staat nog niet vast, maar waarschijnlijk wordt het een naam uit de historie van het Huis Oranje Nassau. Het motief van de naamsverandering was: het schoolbestuur betreurt als een vergadering van diep gelovige protes tanten het besluit van prinses Irene om het Katholieke geloof te omhelzen en meent op deze wijze hierover zijn treur nis te moeten uitdrukken. Na afloop van de vergadering hebben de schoolbestuurders eigenhandig de letters van de gevel gesloopt Noch van de ouders noch van de kinderen is enige reactie op deze stap vernomen. (Alg. Dagbl.) „Bedroefd" telegram De centrale kerkeraad van de her vormde gemeente in Veenendaal, ver tegenwoordigende de vijf wijkgemeen- ten, heeft gisteren aan prinses Irene, koningin Juliana en prins Bernhard getelegrafeerd, dat hij „bedroefd" is over de door de prinses gedane stap. Er is ook een telegram gericht tot het moderamen van de hervormde synode, waarin wordt gevraagd in het openbaar de bedroefdheid van het moderamen uit te spreken. Leiden en Omgeving Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar de artsen De Jong, Rijndijk 15, tel. 32877; Teeu- wen, Hooigracht 61, tel. 23752; Glab- beek. Bachstraat 39, tel. 22956; Van Wingerden. Boshuizerkade 28, tel. 30791; Postel, Witte Singel 69, telef. 23089. Voor tandartsdienst zie de raambiljetten. Voor spoedeisende ge vallen is geopend apotheek Van Dne- sum. Mare 110, tel. 20406. Alkemade en Leimuiden Dkt Muskens. Noordeinde 166, Roelof- arendsveen, tel. 01713-329; dkt. Brinkhorst. Stapenseastraat 6, Lei muiden. tel. 01721-269. Alphen aan den Rijn Dkt. J. K. Platteschor, Burg. Visserpark 4, tel. 2858. Apotheek Allart. Raadhuis straat 206. Wit-Gele en Groene Kruis zuster Moons, Roerdompstraat 34, tel. 3540. Boskoop Dkt. De Wilde, tel. 2740. Wijkverpleging zuster Beks, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142. tel. 5121. R.K. Wijk verpleging zuster E. M. Glas, Meer straat 206, tel. 5351. Apotheek Hille gom en Lisse: Hillegomse Apotheek, Hoofdstraat 78, Hillegom. Tandarts Bollenstreek E. P. Salverda, Van der Endelaan 76, tel. 6219. Katwijk aan den Rijn Dkt. J. Bergman, tel. 2921. Apotheek Koning in Julianalaan 18. tel. 4370. Katwijk aan Zee Dkt. K. J. E. Slagmolen, tel. 2336. Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wijk verpleging zuster Hoogvliet, Kom van Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. 01710- 24909, b.g.g. 01710-31297. Zuster Hoogvliet neemt ook waar te Zoe- terwoude en Hazerswoude (beide Rijndijk). Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714-278. Doktersdienst zie Leiderdorp. Langeraar en Nieuwveen Dkt. A. M. van Dongen, Nieuwveen, tel. 01723-101. Wijkverpleging zuster Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976- 245. Leiderdorp Apotheek R. van Breest Smallenbroek is geopend. Dkt. H. A. Blauwendraad, Hogewaard 4. Koudekerk aan den Rijn, tel. 01714- 208. Leidschendam Dkt. Hannig, tel. 3494. Ambulance tel. 3923. Lisse Tandarts en Apotheek zie Hillegom. Dkt. F. J. L. M. Haase, Heereweg 337, tel. 3685. Nieuwkoop en Noorden Dkt. M. Sanders, Beatrixlaan 11, Nieuwkoop, tel. 01725-555. Noordwijk Dkt. J. van Nes, tel. 8405. Wit-Gele Kruis zuster Van Stigt. tel. 3388 of 2405. Apotheek al leen De Duinrand. Gisteren, de laatste dag van Zwam- merdams bestaan als zelfstandige ge- Noord wijkerhout en De Zilk Dkt. meente, trouwde mej. C. M. van H. C. de Graaf, Eijcken Donck 52, tel. Muiswinkel met de heer M. C. v. d. 02533—2910; De Zilk: dkt. A G T. Sluls ten „verstaan Tan de ambte- v. d. Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 02520 -5707. Tandarts Bellenstreek zie naar van d' bure«luke stand, J. H. Hillegom. Wijkverpleging Wit-Gele Stócker. Na de huwelijkssluiting Kruis, Rusthof 1, tel. 2463. bood de ambtenaar mevr. v. d. Sluis Oegstgeest Dkt. D. Held, Mare- een fleurig afscheidsgeschenk aan in laan 36, tel. 52255. Wit-Gele Kruis ,tq„ zuster Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. de vorm van een prachtie<! aialea- Gemeenteraad van Voorschoten In de gisteravond gehouden raads- uitbreidingsplan „Noord Hofland" be- 52426 Het weemoedige afscheid van de vergadering sprak burgemeester L. de handeld zullen worden, zullen jhr. ir J. Rijnsburg - Zie Katwijk aan den Zwammerdammers van hun gemeen- Ko"' a"ere"st «,n nieuwjaarsrede uit. de Ranitz, stedebouwkundig adviseur o;cn .7 (waarop wij nog terugkomen). De heer van de gemeente en wethouder J. J. Sassenheim Tandarts Bollen- overigens m waardige stijl. Fortanier beantwoordde de rede. Hij Dekker de raad van Voorschoten in be- streek zie Hillegom. Dkt Van Raay, ZiS ™eD' om met Wim Kaï_tf V>t"?ae,.de E»ede samenwerking tussen doelde zitting vertegenwoordigen. De J P Gouverneurlaan 40 tel 7777 spreken, „waardig over de drem- de fracties onderling en ook de goede wijzigingen in de winkelsluitingsver- Valkenburg Zie Katwijk aan pel" verstandhouding van de raad en colle- ordeningen werden aanvaard. Mevr. De Riin ge. Afwezig waren in deze vergadering, Waal Malefijt kwam op voor het belang Voorhout Dkt. A. W. Bots, Prof. "RusteJlde A*«nd werd d*s allen met kennisgeving, de heren Pels, van de huisvrouwen. Hier zou h.i te Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. avonds een film vertoond van de Van Eerde en Van der Laan. De agen- weinig rekening mee gehouden worden. Voorschoten Dkt. W. I. M. van vergeefse strijd en na een rede van da werd 'snel afgewerkt. In de vacatures van diverse raads- Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. zijn voorzitter, de heer G. J. Uitten- commissies werd voorzien. Herbenoemd Tandarts alleen voor spoedeisende bogaard, trad het actiecomité offi- B- en 'w- deelden mede de geldende werden in de commissie tot vordering gevallen zaterdag en zondag te 9.30 Armenzorgsnorm zo snel mogelijk aan van woonruimte mevr. M. Groot-King- uur: C Kengen, Kon. Wilhelmina- C te passen. Mevr. Stoker dankte het ge- ma en de heren A. Boesveld. G. v. d. laan ïo! „Treurmuziek" met omfloerste trom- meentebestuur voor deze geste. De heer Hulst, P. G. Niersman en dr. J. F. Sirks. Warmond Zie Voorhout. men vergezelde een stoet fakkeldra- Vaandrager vond de naam „Armen- De bezoldigingsregeling 1964 werd vast- Wassenaar Dkt. J. A. Römer, Sers> die later op de avond een rond- zorg" niet meer passen in de huidige gesteld. De verdienstebeloning. die in Lange Kerkdam 56, tel. 2501dkt. j! d?or het dorp maakte. Even omstandigheden. Ook wethouder Schra- de praktijk nogal veel moeilijkheden op- H. Jaarsma, Wittènburgerweg 106, voor middernacht, nadat de klok in ma deelde deze mening, maar men ge- leverde, is vervallen. De heer Kam- tel. 9676. Apotheek: Wassenaarse de toren lang en nadrukkelijk had bruikt nog steeds de benaming, die in minga zag toch wel gaarne een premie apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. geluid, werd nog een minuut stilte de wet voorkomt. of een stimulans, doch volgens wethou- Woubrugge Zie Langeraar. acht genomen. Weinige ogenblik- Op de vergadering van Gedeputeerde der Schrama zal het moeilijk zijn hier- Zwammerdam Dkt. G. J. Bre- ken lat€r was Zwammerdam „offi- staten van Z. H. op 20 februari a.s. voor een modus te vinden, mer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. cieel dood". waar de ingediende bezwaren tegen het Het coue&e van b en w stelde voor om het binnenkort te openen 2e ge zondheidscentrum in beheer te geven aan de stichting Gezondheidszorg, pre cies zoals gebeurd was met het le cen trum. De ervaring hiermede opgedaan was prima. Alle fractievoorzitters spra ken hun voldoening uit over dit feit en tevens over de bezettingstijden van het le en 2e gezondheidscentrum, dat in de Voorschotense behoeften voorziet. De samenwerking: van de 3 kruisvereni gingen op dit gebied werd nogmaals geroemd en de samenwerking, die ja ren geleden in Voorschoten tot stand kwam. kan thans dienen als voorbeeld voor andere gemeenten. Namens het gemeentebestuur dankte wethouder Schrama voor de waarderende woorden, die waren gesproken voor de gemeente en voor de stichting. Ten behoeve van de beplantingsdienst zal in Vlietwijk en wel aan het Frans Halsplantsoen een bedrijfsruimte in de vorm van een loods worden opgericht. De kosten worden begroot op 10.000,— In de kosten verbonden aan het herstel en verbetering van de verwarmings installatie van het voormalige M.O.C.- hoofdgebouw. waarin is gevestigd de Moeder Godskerk, zal het kerkbestuur participeren. Er komen nieuwe bran ders in, de kosten woeden begroot op 4000,—. De voorstellen van grondver- koop werden allen z.h.st. aangenomen. Het betrof hier verkoop van grond in Adegeest en Boschgeest. Het bouwplan van de 30 eensgezinswoningen in Ade geest werd door de heer Bakels een fraai plan genoemd. Het voorstel van de beëindiging van erfdienstbaarheid van uitzicht op gron den, gelegen in de Noord-Hoflandse polder werd door de raad zonder op of aanmerkingen aanvaard. Met ingang van 1 januari is tot commissaris van politie in Amsterdam benoemd, mej. mr. T. de Jong, de eerste vrouwelijke politiecommissaris van Amsterdam. Foto: donderdag was het bericht bekend, en toen mej. de Jong vrijdagochtend in het hoofdbureau van de Amsterdamse politie aankwam, wenste de heer T. J. Froom, bode van de hoofdcommissaris, haar over een riant boeket bloemen heen, van harte geluk. mm Door een misverstand is bjj ons be richt van gisteren over het slaan van de eerste paal voor 102 woningen ,in Be rend recht de daarbj) behorende foto niet opgenomen. Mevr. De Kluizenaar geeft „een klap achterna" op de paal, die burgemeester mr. R. M. Gallas zo juist had „geslagen". ff at lezers schrijven Tieneravond V Nu de storm betreffende de tie nersavond in onze parochie wat ge luwd is, lijkt het mij toch wel goed een en ander nog eens onder de ogen te zien. Niet om kritiek uit te oefe nen, maar om de lezer duidelijk te maken, waarom dezo tienersavond werd belegd. De vaak gehoorde klacht is dat er voor de jeugd van 12 t.m. zestien jaar weinig of niets wordt gedaan. Nu is dat in zijn algemeenheid niet helemaal waar. Er zijn immers di verse mogelijkheden voor diezelfde jeugd om een of andere tak van sport te beoefenen, we denken hier aan voetbal, korfbal, zwemmen, atletiek, gymnastiek enz. Natuurlijk wordt die jeugd in zijn geheel niet door de ze verenigingen allemaal opgevan gen. Ditzelfde geldt ook voor het vrouwelijk en mannelijk jeugdwerk. Vandaar dat er echt behoefte bestaat aan de oude vorm van het patro naat. Dat dit jeugd van 12 t.m. zes tien het anders doet dan de jeugd van vroeger is vanzelfsprekend. Dat zij zich op een andere manier wil ontspannen kunnen we ons goed in denken. Maar om te weten wat wij met die jeugd aan moeten, was een experiment noodzakelijk. Dat er bij dat experiment fouten zijn gemaakt komt hoofdzakelijk hier door dat de jui9be snaar niet was getroffen. Maar buiten twijfel is het te waar deren dat „Dames-contact" het aan gedurfd heeft het echt eens te pro beren. Met dat experiment hebben we heel veel geleerd. Nu weten we waar die jeugd behoefte aan heeft en zijn we dan ook vast besloten er mee door te gaan, maar dan op een andere manier. Ons lijkt het goed dat b.v. de jongens en de meisjes bijeenkomen van de leeftijd van 12 en dertien jaar, van 14 en 15 jaar eA die van 16 jaar apart. Dat er natuur lijk toezicht zal moeten zijn, spreekt vanzelf. Maar een meer gerichte leef tijd zal heel wat narigheid doen voor komen. Dat de jeugd anders zou zijn dan vroeger en daarmee wordt dan be doeld slechter zoals je dat zo vaak hoort beweren is helemaal niet waar. Ze zijn vrijer en zeggen ge makkelijk waar het op staat. Dat dit soms pijnlijk kan zijn, zal men niet ontkennen, maar daarmee mag op hen niet het etiket geplakt worden van slechter. Vroeger ging het meer op een geheimzinnige wijze en kwam het woord stiekum nog al eens voor. Nu alles veel opener geworden is, hebben we alleen daarmee rekening te houden. En darmee rekening hou dend moeten we ook de middelen aangrijpen die hen grijpen. Wij zijn dankbaar voor het experi ment dat betreffende de jeugd van 12 t.m. zestien jaar is ondernomen. Nu kennen we de weg en die weg zul len we in de toekomst bewandelen omdat diezelfde jeugd ook recht heeft dat voor hen iets wordt gedaan. PASTOOR N. COMMANDEUR OEGSTGEEST Geboren: Jacqueline Anna Maria d.v. P. B. J. M. van den Bosch en H. C. M. Schoonenberg; Willibrordus Franciscus Johannes Paulus z.v. W. M. den Boer en H. A. J. van der Voort; Johannes Jacobus z.v. J. J. Veltkamp en M. E. Capel; Christine Lydia d.v. M. Buist en L. J. Deisting; Jeanette Arendine Helene d.v. H. d.v. H. Porschen en J. G. den Heijer. Ondertrouwd: N. Haasnoot en J. Veerman. Getrouwd: A. J. A. de Vrind en J. J. M. Mulder. WARMOND Warmunda Het programma voor dit weekend luidt: zaterdag 1 febr. Warmunda aWSB a, 4 uur. Zon dag 2 febr.: Warmunda 1Lisse 1, 2.30 uur; LDWSWarmunda 2, 12 u.; Warmunda 4LFC 6, 12 uur; Tey- lingen AWarmunda A, 12 u.; War- muncfa BRoodenlburg B, 12 uur.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8