SKODA BODECRAAFSE BUURVROUWEN NA HANDTASTELIJKE BURENRUZIE VOOR DE HAAGSE POLITIERECHTER Eisniet minder dan twee jaar gevangenisstraf voor mishandeling Incident bij Kagerpont Waarom geen proces tegen Veronica? Sjeik El Ro-Jenbiet DE SCHADUW VAN EEN MAN VRIJDAG 31 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De oude kwestie. Het was een oude kwestie welke nu eindelijk de ontknoping kreeg voor de Haagse politierechter. Twee buurvrouwen uit Bodegraven „bekeken elkaar niet", zoals de om schrijving van de situatie luidde. „Was dat zo maar gebleven", ver zuchtte de politierechter, want bij het gevecht dat plaats vond zullen de buurvrouwen elkaar noodzakelij kerwijs wel hebben bekeken, al werd er kennelijk geslagen waar men el kaar maar kon raken. „Het moet wel interessant zijn ge weest", veronderstelde de officier van justitie, want terwijl de ene buurvrouw de ander bij de haren vastpakte, trok de tegenpartij haar zo ongeveer de kleren van het lijf. Het valt onder deze omstandighe den niet te verwonderen, dat er braaf over en weer beschuldigingen werden geuit en verwijten gedaan. „Waar twee kijven, hebben twee schuld," sprak de rechter het oude, wijze woord. „Maar ik heb echt niks gedaan", hield de 26-jarige burin vol, hetgeen een gelijke verklaring van haar 29- jarige tegenstandster ontlokte. „Kunnen jullie niet gaan verhui zen?" zocht de officier als uitweg. „Heb ik al geprobeerd," zei een verdachte. „Dan zullen we u nog weieens meer hier zien," nam de rechter aan. De officier wilde in dit geval maar het „gelijke monniken, gelijke kap pen" toepassen en eiste tegen elk van de verdachten een geldboete van 50 of 10 dagen hechtenis en voorwaarde lijk een week gevangenisstraf met proeftijd van 3 jaar. .Lijkt me wel een beetje gevaarlijk, die gevangenisstraf", overwoog de rechter en hij veroordeelde de ver dachten ieder tot de gevraagde boete. Verleiding te sterk „De verleiding was me te sterk", zo gaf een 19-jarige landarbeider uit Boskoop toe. Hij stond terecht wegens het gebruiken van de bromfiets van een vriend, hoewel de vriendschap door dat gebruik van de bromfiets een einde vond. De bewering van verdachte dat zijn vriend hem toestemming vc#)ff het ritje had gegeven, werd door laatstgenoemde nl. ontkend; hij was er knap kwaad over. „Ik dacht dat het wel in orde zou zijn", verweerde verdachte nu. ,,U zou het toch ook niet leuk vin den als u een brommer had en een ander ging er mee vandoor?" polste de rechter. Dat ontkende verdachte niet. „Voortaan van een andermans spul len afblijven", luidde het advies van de officier, die daarmee niet vol stond, doch als herinnering een geld boete van 75 of 15 dagen hechtenis eiste wegens joy riding. De rechter .veroordeelde conform die eis. Maan minder stoffig dan we altijd dachten Het oppervlak van de maan is bedekt met een laag stof of poreuze „aarde" die slechts 30 tot 50 centimeter dik is, vol gens een Sowjetrussische ster renkundige, prof. Alexander Markov van het observatorium Poelkovo in Leningrad. Hij verwerpt de theorie van de Engelse astronoom dr. Thomas Gold, die meent, dat de laag stof op de maan wel 30 meter diep is. Dr. Gold, die nu direc teur is van het centrum voor ruimte-onderzoek aan de Cor- nell-universiteit te New York, waarschuwde in 1955, dat de leden van komende expedities naar de maan in het stof zou den kunnen wegzakken. Professor Markos schrijft nu in de eerste aflevering van Avatasia i Kosmonautika (lucht- en ruimtevaart) van dit jaar, dat minstens 70 pro cent van het maanoppervlak uit zeer steile hellingen bestaat, waarop het stof niet kan blij ven liggen, aldus Tass. 20 glazen bier Het klonk niet zo erg onwaarschijn lijk, dat de 23-jarige aannemer uit Alphen aan den Rijn er niets meer van wist, dat hij op 7 april een dop van het wiel van een geparkeerde auto had gestolen; voorafgaande aan dit feit, had hü n.l. minstens twin tig glazen bier verzwolgen. Dat had in elk geval de kastelein verteld, in wiens café de jongeman het bierfes tijn had aangericht. „Ik weet er beslist niets meer van en als ze zeggen dat* ik het gedaan heb, dan zal het wel zo zijn," gaf verdachte nu voor de Haagse politie rechter gewillig toe. Maar geld hebt u kennelijk ge noeg", constateerde de officier van justitie aan de hand van de 20 (of daaromtrent) biertjes. „Ik wil u nadrukkelijk waarschu wen," vervolgde de officier, „als dat drinken zo door gaat, komt u beslist een keer in de gevangenis terecht en dan kom je er niet zo gauw meer uit." De eis luidde ditmaal 75 boete of 15 dagen hechtenis en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf met proeftijd van 3 jaar. „Het is al afgelopen met de drank," informeerde verdachte. „Maar goed ook," repliceerde de rechter, die overeenkomstig de eis veroordeelde. Onsmakelijk ijs De Haagse politierechter consta teerde dat het ijs, hetwelk door een 42-jarige inwoner van Alkemade werd verkocht, nergens op leek. Ambtenaren van de Keuringsdienst hadden het spul onderzocht en deel den mede, dat de samenstelling niet deugde. „Ik ben meteen opgehouden met de verkoop", zo lichtte verdachte in. Die ijsverkoop was eigenlijk maar een bijverdienste die hij uitoefende. „Je kunt beter een andere bijver dienste zoeken", adviseerde de offi cier, want die eiste 50 boete of 10 dagen hechtenis. De rechter veroordeeld tot 30 boe te of 6 dagen hechtenis. Bedorven vla „Toe nou, wanneer vla tien dagen oud is, weet een klein kind dat de vla bedorven is," zo constateerde de De officier van Justitie bij de rechtbank te Haarlem, mr. J. v. d. Oever, heeft gistermiddag tegen de 31-jarige caféhouder Arie K. en de 41-jarige vertegenwoordiger W. T. M., beiden uit Haarlem, wegens openlij ke geweldpleging een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voor arrest geëist. De verdachten hadden op een zondag in oktober van het vorig jaar een bezoek gebracht aan De Kaag en keerden per auto terug. Bij de Ringvaart van de Haarlem mermeer moest de auto wachten op een pont. Toen deze naderde reed een grote auto, waarin naar later bleek de Bel gische ambassade-attaché de heer Alain Renz, zijn echtgenote, 'n echt paar en een tolk zaïten, de Haarlem se auto voorbij. De verdachten wa ren hierover verbolgen en liepen, de pont op. Zij sloegen de ambassade- aittaché in diens auto, waardoor hij een gebroken neusbeentje, 'n hoofd wondje en een shock opliep. De officier van Justitie merkte op, dat als iemand een verkeersfout maakt men toch niet zijn eigen rech- Haagse politierechter als antwoord op een mededeling van een directeur ener N.V. te Rijnsburg, die bedorven vla had afgeleverd. „Het is mogelijk dat er een flesje onderdoor gaat, maar het staat in het algemeen niet langer dan drie dagen", aldus verdachte. „Kan nog te lang zijn", meende de rechter. De officier eiste 75 boete of 15 dagen hechtenis. „Rijkelijk veel", meende verdach te. „Maar het aantal micro-organis men in de vla was ook rijkelijk veel", repliceerde de rechter, die 50 boete oplegde. Doorgereden Nadat hij in Leidschendam een lichtmast en autobushaltepaal omver had gereden, was een 24-jarige chauf feur uit die gemeente rustig verder gereden en dat feit bracht hem nu voor de politierechter. Het gebeurde midden in de nacht en de rechter kon wel begrijpen, dat verdachte niet ging staan wachten tot het och tend werd, doch hij had de politie wel degelijk kunnen waarschuwen. De officier eiste daarom 100 boete of 20 dagen hechtenis en ontzegging der rijbevoegdheid gedurende drie maanden. De rechter veroordeelde conform die eis. H. ENGLEBERT N.V. VOORSCHOTEN TEL. (01717) 2010 DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L. C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B., tel. 2820 Ydvertentie) AGENT NIJENHUIS UIT ZIEKENHUIS Agent B. Nijenhuis (26) die op 1 november in het Eerste Blekershof in de Rotterdamse binnenstad door een inbreker werd neergeschoten, zal morgen het Dijkzigtziekenhuis kun nen verlaten. Zijn toestand wordt door de behandelende geneesheren zéér redelijk genoemd. Agent Nijenhuis, die bij de aanslag in de keel werd getroffen, if drie maanden lang, afwisselend in het Dijkzigt- en het Academisch Zieken huis in Leiden verpleegd. Hij is in totaal driemaal geopereerd. Verscheidene Eerste-Kamerleden willen graag van de minister van Jus titie horen waarom niet een proef proces tegen de zender Veronica is uitgelokt. Verder vragen ze de be windsman of er zal worden opgetre den tegen degenen die verantwoor delijk zijn voor het bouwen van een „televisie-eiland" in de Noordzee. De Kamerleden stellen deze vragen in het voorlopig verslag op de begroting van justitie. Terugblik. De ploeg, die de verschillende om roepen in nauwe samenwerking met de NTS naar de Oostenrijkse winter sportplaats Innsbruck hebben gezon den, heeft in de reeds getoonde uit zendingen over de Olympische win terspelen een uitstekende indruk bij de kijkers achtergelaten en het com mentaar is deskundig. Er werd niet teveel gepraat en de kijker werd al dus met rust gelaten om niet gestoord te kunnen genieten van de vaak over rompelende schaats en skie. Donder dag heeft Jack Dixon bij de VPRO een spel van Shaw geregisseerd na het voor de t.v. te hebben bewerkt. Het was „Majoor Barbara", een ple zierig stuk met rijke typeringen en scherpe dialogen. Topartisten als Ani ta Menist in de titelrol, Loudi Nijhof, Ton Lensink, Bernard Droog en Henk Schaer hebben aan Shaw alle eer bewezen. De kolder in „Stadhuis op stelten" is ook in de jongste afleve ringen van de KRO voortgegaan en de volgende week is het gebeurd, zo als werd aangekondigd. „Brandpunt" had ook nu enkele actuele onderwer pen: de merkwaardige politiek van De Gaulle, de sigarettenverkoop en Paul Kuypers in de concentratie van Brabantse dagbladen. In „Combo" van de Avro heeft men kennis kun nen maken met een wel jonge gast vrouw, die wat uitdrukkelijk op de camera aanstuurde. Een Rotterdams lyceum was deze keer het terrein van de rubriek „Uit de school ge klapt". Pierre Jansen was de grote gast en gaf iets ten beste over kos mografie. We horen hem echter lie ver in zijn Kunstgrepen. Was dit pro gramma eigenlijk niet een veredeld school-t.v.-programma? In de serie „Naked City" werd een nieuw politie verhaal opgedist, dat wel wat plot seling eindigde, maar toch heeft ge boeid. Dat de Italiaanse mode con current gaat worden voor Parijs, bleek wel uit de documentaire, die de NTSuit de EEG-«landen heeft ge haald. Komende uitzendingen. Zoals bekend, volgen in deze ko mende dagen uitgebreide reportages over de winterspelen in Innsbruck. Vanavond heeft de NCRV een nieu we Stiefbeen-aflevering en dan zal men daarbij Jetty Cantor ontmoeten, eens de bekende vocaliste bij de ra dio. Na Pas Geperst komt opnieuw de Ridder van Maison Rouge. Zater dag geeft de Vara muziek rondom Cor Steyn en danZo is het toe vallig ook nog eens 'n keerl Laat ons er het beste van hopen. Intussen is er over dit onderwerp een com pleet pocketboekje verschenen. Zon dag brengt de KRO de tweede afle vering van Erik £ikkes met Willy Walden in de titelrol. In de traditio nele concert van het Kunstmaandor- kest is Arthur Grumiaux vioolsolist. Minderjarigen en TV-films. De Belgische senaatscommissie van justitie heeft een wetsontwerp onder zocht betreffende het al of niet van toepassing zijn van de wet op het bioscoopbezoek door minderjarigen, in openbare gelegenheden waar TV- Een vervolgverhaal van Suske en Wiske ter mag spelen. Bovendien moet men gastvrij optreden tegenover buiten landers. Hij eiste daarom een hoge straf om een voorbeeld te 9telilen. De raadsleden, mr. O. H. v. Wijk en rnr. J. Obermann bepleitten cle mentie. De rechtbank zal 13 februari uitspraak doen. films worden vertoond. De verdere bespreking is verdaagd, om de minis ter gelegenheid te geven met buiten landse collega's contact op te nemen met het oog op de uniformiteit van te treffen maatregelen. Intussen is de Westduitse filmindustrie in actie gekomen tegen de TV die de film- produktie in de weg zit en hele films vertoont zonder dat belasting wordt betaald. Aether klanken ZATERDAG 1 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 KRO 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klass. gr. muz. 7.45 Geest, iederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn, gevar. progr. 12.00 Angelus. 12.04 Mandoline ens. 12.15 Politieke toespraak. 12.30 Meded. t.b.vftland- en tuinb. 12.33 In- str. kwartetten zangsol. 12.50 Rege- ringsudtz.: Voor de landbouw. 13.00 Nws. 13.15 Martberichten. 13.18 Mu sicerende dilettanten: dameskoor. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Licht instr. kwartet. 15.20 Pro- menade-ork. en zangsol.: operamuz. 16.00 Grensland, uitz. voor jonge mensen. 16.15 Jazzmuz. met comm. 16.40 De Springplank. 17.00 Leiding geven, lezing. 17.10 Lichte gr. muz. 17.30 Boekbespr. 17.40 Instr. Octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Lichte ork. muz. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gr. muz. 19.30 Radio Filharm. ork. en pianoduo: Klass. en mod. muz. 20.30 Rieleksen: amus. progr. 21.30 Buurman's krant: berichten van buitenlandse corresp. 21.50 Bric a Brac: cabaretprogr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Kruispunt: discussie over de ver schijningsvorm van de Kerk in de wereld van vandaag. 23.10 Radio Ka- merork.: mod. muz. 23.35 Licht instr. Trio. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM U, 298 m. 7.00 AVRO, 9.40 VPRO, 10.00-24.00 VARA 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gr. muz. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gr. muz. 8.30 Wegwijs: tips voor trips en vakanties. 8.40 Lichte gr. muz. (vervolg). 9.00 Loon naar werken, uitz. in samenwerking met het NVV. 9.10 Klass. gr. muz. 9.40 Bijbelse mi niaturen, lezing. 9.55 Bijgeloof in de 20e eeuw, lezing. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Melodieën Ex pres: liedjes van melodietjes. 10.40 Techniek van het leven, discussie. 11.15 Licht ork. 11.45 Geknipt voor herhaling. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12.33 Tussen start en fi nish: actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Voor de teenagers. 14.10 Voor de twintigers. 14.45 Artistieke Staalkaart. 15.10 Olympische Winterspelen: kunstrij den dames. 15.15 Radio Jazzclub. 15.45 Van de wieg tot het graf: vra gen op het gebied van de sociale wetgeving. 16.00 Oparaconcert (gr.). 17.10 Boekenwijsheid. 17.30 Salonork. en zangsol. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Draaiorgelklanken (gr.). 18.30 Weer klank: muziekrevue. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Radioraad: vragen- beantwoording. 19.50 Olympische Winterspelen 1964. 20.00 Nws. 20.05 Specialiteitenthe?ter, een maandelijk se radio-show. 21.00 Socialistisch comm. 21.15 Vijf seconden van Woef, een teenager-show. 22.00 langs ver geten wegen, zwerftochten door tijd en ruimte. 22.30 Nws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de actualiteit. 22.50 Waarom niet.een fantasie. 23.20 Lichte gr. muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 11.56-13.00 Olympische Win terspelen Innsbruck 1964: Skiën, af daling heren te Patscherkofel. VARA: 15.30 Rawhide - mensenjager, film. 16.15 Het circus als ambachtsschool, gefilmde indrukken uit de wereld van tentdoek en piste. 16.30 Sport- progr. 17.00 Voor de kinderen. NTS: 19.30-19.45 Olympische Winterspelen Innsbruck 1964: Nederlands comm. op feiten en gebeurtenissen van de dag. 19.45 Journaal. 20.10 Olympische Winterspelen Innsbruck 1964: Film overzicht van de vandaag gehouden wedstrijden. 20.20 VARA: Achter het nieuws. 20.45 Vrije nieuwsgaring - Cadeautje voor oma, amus. film. 21.10 Muziek rondom Cor Steyn: muz. pro gramma. 21.55 Zo is het toevallig ook nog eens een keer. NTS: 22.40 Olym pische Winterspelen Innsbruck 1964: Filmoverzicht van de vandaag ge houden wedstrijden. 23.10 Journaal. 23.15-24.00 IJshockey Canada-Zwe den in het Ijsstadion te Innsbruck. „Ja", zei hij. „De enige persoon voor wie ik u moet waarschuwen, is mijn neef Maurice Furnivall". Hij heild even op. ,Ik geloof, dat ik heb beloofd met hem naar Suffolk te gaan en daar enige dagen te blijven. In dien het u mogelijk is, om van dat uitstapje af te komen, zou dat beter zijn. In ieder geval, wees voorzich tig en op uw hoede, dat u zich niet vergist, als u met hem in gezel schap is". „Wat voor soort man is hij?" vroeg ik. Nonthcote fronste zijn voorhoofd. „Ik weert; niet wart ilk van hem zeg gen moert;. Hij is de enige bloedver want, die ik in de wereld heb en ik heb hem tot een zekere grens ver trouwd. Dikwijls heb ilk mijzelf dwaas gevonden. Maiar als ik zeker wist. door Victor Bridges Zijn wenkbrauwen zakten nog die per en hij balde zijn vuisten zo stijf, dat zijn knokkels spierwit werden. „Er ligt in uw manier van doen 'n "suggererende degelijkheid, Norrtlh- cofce", zei ik, „die zelfs op mij in druk maakt." „ALs ik voor een kleintje vervaard geweest was", zei hij somber, „zou Sc nu niet hier zijn." Hij nam zijn ahèqueboekje uit zijn zak en schreef een dhèque van vij f-en-twintig-dui zend pond. „Hier is het geld", sprak hij. „Ik heb bovendien nog een honderd pond of wat thuis liggen en als u wilt, zal ük een paar chèques tekenen, welike u kunt invullen voor te maken on kosten. O, ja, dit nog: u zult moeten proberen mijn handtekening na te maken- zoudt u denken, dat u dat wel k*1 gedulkken?" „Mijn ondervinding als vervalser is zeer beperkt" lachte ik, „maar ik geloof dat het met een beetje oefe nen wel zal lukken. Wat is u van plan zelf met uw gedd te doen?" „Ik heb reeds enige tijd geleden mijn maatregelen genomen. Ik heb alleen maar gewacht op de gelegen heid, ze in praotijk te brengen." Er werd aan de deur geklopt. Northcote stak het dhèqueboek in zijn zak en liep dwars door de ka mer naar de deur, waarna hij de sleuited omdraaide. De ober kwam binnen en bleef met een verontschul digende buiging op de mat staan. „Ik kwam even vragen, of u nog iets nodig heeft, mijnheer." „Ik geloof het niet", antwoordde Northcote. „Of ja, geef mij de nota maar. Ik veronderstel", vervolgde hij, „dat er geen bezwaar bestaat, om deze kamer nog een poosje te gebruiken. Wij moeten nog enige zaken afdoen." De ober boog. „Zeker niet, mijn heer. Om half een behoeven wij pas te sluiten en zelfs daarna kunt u nog van een slaapkamer gébruik ma ken." „Dan hebben wij nog tijd in over vloed", zei Nortihoote. Hij nam een bankbiljet van tien pond en gaf het de kéllner, wiens aanbod om het te gaan wisselen, door een onverschillig handgebaar werd afgewezen. Verbouwereerd over deze koninklijke fooi, mompelde de man eniige onverstaanbare woorden van dank en vertrok geruisloos als een geest. Northcote deed de deur weer op slot en keerde naar de tafel terug. „Ik ben Maar", zei hij kortaf. In een oogwenk had ik mijn kleren uit en de zijne aan. Behalve zijn mooie schoenen, die een half nummer te klein waren, paste alles buitenge woon; het zat alles als aan mijn lijf gegoten. Toen ik klaar was beschouw de ik mij zelf met niet weinig voldoe ning in de spiegel. Voor zover ik kon oordelen was de gelijkenis misleidend juist. Northcote, die inmiddels mijn ver schoten blauwe jas had aangetrokken, vertoonde dezelfde merkwaardige verandering. Hij was hetzelfde beeld, dat ik elke morgen in mijn spiegel bo ven de wastafel zag. Ik ging naar de tafel en schonk twee glaasjes van de fijne oude cognac in. „Op onze verdwijning", zei ik. Northcote deed mijn toast bescheid en dronk het glaasje leeg; daarna overhandigde hij mij het chèque- boek en zijn huissleutels, die hij van te voren uit zijn pak had gehaald. Ik stak een en ander in mijn zak ken met de bankbiljetten. De laatste woorden van Voltaire schoten mij onwillekeurig te binnen: „En nu naar het grote onbekende", zei ik vrolijk. „Wij zouden er beter aan doen, niet tegelijk hier vandaan te gaan", zei Northcote. Vervolgens zweeg hij enige ogen blikken. „Goedendag", zei hij dan. „Ik ver onderstel niet, dat wij elkaar ooit zullen wederzien." Ik nam de lange gele regenjas van de sofa, legde haar over mijn arm en stapte naar de deur; toen draaide ik de sleutel om en keerde mij naar mijn dubbelganger. Northcote stond nog op dezelfde plaats, met over el kaar geslagen armen en die vreem de, vreugdeloze glimlach op zijn gezicht. „Goedendag", zei ik, „en leef ge lukkig." Daarna verliet ik het ver trek en sloot de deur achter me. Ik wandelde bedaard door de lange gang van het hotel en bereikte de in gang, waardoor ik binnen was geko men. Een man in livrei, die als por tier dienst deed, kwam op mij toe en vroeg beleefd: „Wenst u een taxi mijnheer?" „Ja", zei ik, „dat is goed". Hij ging even in zijn glazen hokje, om de taxi-standplaats op te bellen en binnen twee minuten stond het voertuig voor de deur. Ik gevoelde mij in het geheel niet opgewonden, ofschoon mijn hart iets sneller klopte dan gewoonlijk. Dit was in elk geval een aangename» be zigheid dan kapitalisten bezoeken of langs het dok slenteren, om een vrije overtocht naar Amerika te krij gen. Toen ik instapte, gaf ik de por tier een shilling en de chauffeur het adres in Park-Lane; dan zette ik mij welgemoed in de gemakkelijke kus sens. Ziezo, nu begon het spel, daar was geen twijfel aan.'Tenzij ik mijn ge geven woord aan Northcote brak, zou ik de eerste tijd in zo'n opwin dende gesohiedenis gewikkeld wor den als de meest ondernemende geest maar kon verlangen. Behalve het aangename vooruitzicht van een mes tusi#n mij nribben te huisvesten, stond ik voor de kolossale taak me zelf drie lange weken onder de identiteit van een ander schuil te houden. Toen kwam de gedachte in mij op aan de mogelijkheid, dat Northcote een krankzinnige kon zijn, of dat hij zich ten mijnen koste een misplaatste grap had veroorloofd. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2