Winterspelen Innsbruck Etmans en Piket hebben ieder 11 punt in Zwolle TOTO 24 VERVALT EVACUATIES IN KONGOLESE BEDREIGDE GEBIEDEN VOLTOOID Bekerhouder Milaan kansloos door Real Madrid verslagen Belgische militairen met enthousiasme overrompeld Twee doelpunen van Geurtsen DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE DONDERDAG 30 JANUARI 1904 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Verkoudheidsbacillen zijn als de dood voor Programma voor morgen Tweepersoons-bobslee Vervolg verplichte figuren i van het kunstrijden dames, met Sjoukje. Vervolg ij shockey-wedstrij- den, o.a. Rusland-Tsjechoslo- wakije. Hardrijden: 1500 meter da mes, met Willy de Beer. t doosje betekent t protektie tegen infektie (Advertentie) Toboggan- (slede)- wedstrij den. De Leidse schakers J. J. Piket en schijnlijk na dr. Carel v. d. Berg de drs H. D. Etmans zijn in de hoofd- beste schaker van onze Sleutelstad - groep van het internationaal schaak- valt wel te verontschuldigen. Hij toernooi tè Zwolle beiden gestart heeft reeds het uiterst zware reser- met een score van één punt uit drie vetoernooi in Beverwijk achter de partijen. Naar onze smaak heeft Et- rug en schijnt thans in Zwolle phy- mans het er het beste afgebracht siek niet in beste conditie te zijn. tot nu toe. Hij won op keurige wij- Het is speciaal voor Piket te hopen ze tegen de voor het Hilversuins dat hij nog cracks als Sandor, Iv- nog wat verbeterd kan worden, is Schaakgenootschap spelende Amers- kow Flesh en Hottes zal kunnen be- een verdere eervolle carrière in het foorter mr. A. Aarts, die de twee- strijden. Tactisch is hij reeds van Nederlandse schaakleven alleszins de Leidenaar Piket aan zijn zegekar grote klasse en als zijn positiespel denkbaar, gebonden had. Weliswaar moest Etmans capitule ren voor de Hongaarse geweldenaars Sandor en Flesh, maar dit is toch echt geen schande. De sympathieke Bela Sandor is op het Hoogoven toernooi en in Zwolle al jaren een graag geziene gast. Bela heeft het zelfs eens gepresteerd het nationale kampioenschap van Hongarije op zijn naam te brengen en dat wil wat zeg gen want de poestabewoners blijken veel talent voor de vierenzestig velden te bezitten. Sandor heeft' al enkele malen „op Nederlandse bo dem" een meesterresultaat gescoord en zo kon het de Zwolse schaaktoe schouwers niet verbazen, dat drs. Et- Priester bleef achter bij mishandelde zendeling Twee modellen uit de voorjaarscollectie van de Engelse mode-ontwerper Norman Hartnell. Links een wit zijden namiddagjapon met een motief van veldbloemen, waarbij een brede hoed met franje wordt gedragen. Rechts „Fandango", een lange avondjapon van Spaanse allure, waarvoor witte en zwarte tule is gebruikt. VOETBAL Real Madrid, vijfvoudig houder van richten bij harde schoten van Puskas. Di - w- i„ h.« Stefano en Gento. De Italianen tracht- de Europese beker heeft te het ellen nemcn maar Bernabeu-stadion in Madrid niet veel verder dan enkele ongevaarlijke uit- moeite gehad met het Italiaanse Milaan, vallen van Rivera en Mora kwamen zij De Spanjaarden, die kort voor rust nl£ d<_ kwam Rca, Ma(Jrid rechtsbinnen Felix Ruiz kwijt raakten aan zijn eerste doelpunt toen rechtsbui- door een blessure en de rest van de ten Amancio een vrije schop van Di Stefano feilloos afrondde: 1—0. Milaan wedstrijd met tien man speelden, zege- vlak daarna nog een teleurstel- vierden met 41. ling te verwerken toen spil Maldini ge blesseerd raakte en de wedstrijd verder Real Madrid ging direct fel van start als rechtsbuiten uitspeelde, en doelman Barluzzi van Milaan moest den zouden zijn afgezet. Een duidelijk beeld van de toe stand in Diofa kon men zich nog niet vormen, maar de commandant van de strijdmacht der Verenigde Naties, generaal-majoor Aguiji-Iron- si, zei dinsdagochtend op een pers conferentie, dat twee pelotons van De Nationale Sporttotalisator heeft be- schouwers' niet verbalen."dat'drs" Et- Helikopters van de Verenigde Na- Jtad^bevlnden^301'611 sloten sporttoto no. 24. waarin gespeeld mans ondanks dapper verweer tegen ties in het voormalige Belgische De Canadese luitenant-kolonel werd op het bekerprogramma van 9 '-1' geweld niet opkon. Kongo hebben gisteren de evacuatie Nayer werd door Afrikanen afge- februari aangevuld met Engelse wed- Het zelfde geldt ook voor Flesh, id van ranseld toen hij maandagavond m h. Hongarijes meuwste internationale voltooid van de katholieke missie- trachtte te onderhandelen over strijden te laten vervallen. Men neeit meester en wereldrecordhouder post in Kisandji en begaven zich vrijlating van acht missiezusters en dit besluit genomen om te voorkomen, Blindsimultaanspel. Ondanks deze daarna naar de noordelilke nrovin- een m'jn m Kisandji- Zij konden dat wanneer het beker-voetbal even- nederlagen is voor Etmans zeer pret- J later toch worden geëvacueerd. Het tig dat hij zich (na Hans Bouwmees- c,e Kwiloe waar een Amerikaanse Kongelese leger zou 12 jonge Kon- tueel zou moeten worden afgelast en fer) opnieuw met enkele meesters missiepost in ernstig gevaar ver- golese terroristen hebben gedood, niet wordt opgeschoven, de week daarop heeft kunnen meten. keerde een dubbele pot zou ontstaan, hetgeen Hopelijk zal hij nog de gelegen- niet wenselijk wordt geacht. zoitóliik8'"nivMu^^rootmester "en Uit w*li"»>1IÖ>te kringen in Leo- acht anderen werden eerst gevan- oud wereldkamDioen der junioren g°ldstad werd medegedeeld, dat alle gengenomen, doch later eveneen. Toto no. 24 van 9 februari vervalt dus JTOIen Europeanen uit Idiofa, in de pro- om het leven gebracht. worm a— a. Bor slauw Ivkow te ontmoeten. vincie KwUm_ alj„ geëvacueerd M. Een derde Contingent Nigeriaan- Wat betreft Joop Piket zijn we leen een katholieke priester bleef se VN-troepen werd maandag per tot nu toe een tikkeltje teleurgesteld, achter. HU bleef bij een vrouwelü- vliegtuig naar Tsjikapa vervoerd De Leidenaar heeft door een blunder ke protestantse zendeling die te ziek om aan het reddingswerk deel te ne- van mr. Aarts verloren - hij overzag w-as om te reizen. Haar beide han- men. een gevaarlijke mat-dreiging Tien Kongolese militairen vielen in een hinderlaag. Twee van hen werden onmiddellijk gedood, en wordt vervangen door de „tweede reserve prijsvraag", waarvoor het vol gende (Engelse) programma geldt: 1 Arsenal-Burnley 2 Birmingham-Sheffield Wednesday 3 Blackburn Rovers-Nottingh. Forest ook tegen de Joego-Slavische crack 4 Blackpool-Stoke City 5 Bolton Wanderers-Fulham 6 Chelsea-Wolverhampton Wanderers 7 Everton-Liverpool 8 Leicester-Manchester United 9 Sheffield United-Aston Villa 10 West Bromwich Albion-Ipswich T. Snederevac verloor hij in een inge wikkelde positie door wat licht vaardig spel. Daartegenover kon de Leidenaar slechts een winstpunt op de Duitser Klein stellen. Deze liet zich in op Pikets favoriete variant, de Roozer- al direct enkele fraaie reddingen ver- Onprettig VOETBAL Nederlandse jeugd verslaat West-Duitsland Real dreef het tempo steeds meer op en onderwijl werd de sfeer op het veld er niet prettiger op. De Franse scheids rechter Barberan moest dan ook her haaldelijk handelend optreden. Bij een van de talrijke botsingen raakte de Spaanse rechtsbuiten Felix Ruiz zodanig 11 West Ham United-Tottenham Hotsp. variant van het Siciliaans en wie 12 Southampton-Portsmouth Pikets virtuoze behandeling van dit 13 Middlesborough-Swansea systeem kent, zal niet verbaasd zijn 14 Cardiff-Sunderland over de Leidse zege. Het relatief wat 15 Huddersfield T.-Preston North End 1 teleurstellende spel van Piket, waar- Geivonnen interland op Houtrust NOORD WIJK V.V.V.-nieuwe stijl komt met eerste begroting Uit de grote opkomst voor de tweede bijeenkomst van het bestuur en ad vies-college van de Stichting V.V.V. Noordwijk, gehouden In „Seinpost" mogen wij toch wel concluderen, dat het vele werk, dat deze colleges in korte tijd hebben verzet niet alleen door de belanghebbenden gewaar deerd wordt, maar ook dat door de huidige gang van zaken, de Stichting het vertrouwen van de Noordwijkers heeft herwonnen. Bestuur speelt open kaart SO miljoen Dat was 20 en het was verdiend. De voorzitter van het dagelijks be- Hierna gaf de secretaris de heer Klein stuur F, W. graaf Van Limburg Stirum, een beknopt overzicht van het seizoen gaf na zijn welkomstwoord een korte 1963. Het toerisme heeft aan Noordwijk uitleg van de taak van de twee colleges, een inkomst gegeven van 20 22 miljoen In tegenstelling tot de eerste bijeen- gulden, wat betekend 3% van het toe komst hield hij een korte inleiding, om- risme in geheel Nederland (725 miljoen) dat het in de bedoeling lag dat de aan- waarvan de hotels, pensions, logiesge- wezigen zoveel mogelijk vragen zouden legenheden, maar ook de gehele han stellen. Hoewel het stichtingsbestuur deldrUvende middenstand van Noord- Wel kon Depireux, na een een-twee geen enkele verantwoording verschul- wijk profiteert met Vermeyen, de stand drie minu- digd is, wilde het college gaarne open informaties namen geweldig toe, ten voor de rust op 12 brengen, kaart spelen, temeer omdat de cijfers ondanks het slechte weer nam de lo- Maar de Nederlandse overwinning van het afgelopen jaar en de begroting giesbem id deling met 15% toe en de kon niet uitblijven. Het schot tegen v00r 1964 thans klaar zijn. overnachtingen met 10%. Het meren- Tuur Ceuleers was witheet De de paal van invaller Andries ver- Spr. vond het verheugend, dat de deel van de toeristen was Duits. nL man, die als trainer van het natio- sterkte die wil om te winnen slechts, nieuwe directeur, de heer Dekker, bij 65%. nale Belgische voetbal de laatste ja- Nuninga kwam er wat beter in, de deze bijeenkomst aanwezig was, „wij Tevens had de heer Klein een verlang- 1 zodanig fen medeverantwoordelijk is voor de halfs besteedden meer aandacht aan stellen het volle vertrouwen in hem en lijstje voor de toekomst opgesteld: te gewond, dat hij het veld moest verlaten. opvanende succtien van het in- hun stuwende taak en in de voorhoe- als alle belanghebbenden vertrouwen komen tot oprichting van een kunst- Het Nederlandse Uefa-jeugdelftal, Puskas gaf twee minuten voor rust de ternatjonaal Belgisch voetbal, kon de was Frans Geurtsen een ongrijp- stellen in het bestuur van de stichting, ijsbaan in het centrum van de gemeen- waarin spelers van 16 tot 18 jaar uit- 110.000 toeschouwers weer meer ver- zich meer beheersen. Hij tier- bare, verwarring stichtende uitblin- za] deze ondanks de nog niet toereiken- te. een skelter, of kartingbaan, 'r over komen. heeft woensdagmiddag ln Duis- trouwen toen hij met een strak schot de eQ gebaarde, liep woest heen ker. De combinaties met Nuninga, de middelen, de opgenomen taak kun- dekte ruimte die bij slecht weer kan burg een oefenwedstrijd tegen West- doelpuntte: 2—0. en weer en fcon het kennelijk nog die met nummer 7 op het shirt feite- nen vervullen". dienen voor sportdoeleinden. het stich- Duitsland met 2—1 gewonnen. Alle de hervatting bleven de Italianen njef geheel verwerken, die 14 lijk als linksbinnen opereerde en sa- ten van een heliport voor snelvervoer doelpunten werden na de rust gemaakt. bun traag spel volharden en ondanks nederlaag, die de Belgische mllitai- men met Jacobs het middenveld be- Tweede kinderschoenen. van gasten, een fleurig aanzien, te Duitsland nam kort na de hervatting het feit, dat zij slechts met tien man ren WOensdag op het Haagse Hout- streek, lukten nu beter. Geurtsen geven aan de badplaats door het aan- de leiding door een treffers van Senk. speelden, hadden de Spanjaarden niet rusf tegen Nederland hadden ge- was het ook die de grondslag legde De voorzitter van het advies-college, leggen van mozaieken en verdere De Duitse vreugde was echter van veel moeite om het spel in handen te jeden. voor de beslissende treffer. Uit een jhr. van Riemsdijk, wees er op. dat bij bloemversieringen en het samenstellen korte duur want in de 60e en 62e min. houden. Integendeel, na een kwartier j)e teleurstelling was overigens handige pass prikte de tegenvallende de overdracht van het bewind vorig van een grote affiche van Noordwijk. troffen rechtsbuiten Koens (SW) en werd het 3—0 toen Di Stefano uit een wel te begrijpen. Ofschoon de Bel- Saris de bal achter Ververeken en jaar, het nieuwe bestuur in „de tweede Notaris Pasma zag gaarne in de re- linksbinnen Hartjens (De Graafschap) vrije schop scoorde. Tien minuten later gen op pap|er niet voor deze Neder- twee minuten later legde de DWSer kinderschoenen" stond en daarom was clame opgenomen de vereniging „Oud de roos. Het Nederlandse team, waarin doel- mar Van Straaten <NOAD>. «pil Kerk- vuw hof (Veendam). rechtsbinnen Van Dijk rechtshaU NoIetti dc eer redden: (SW) en middenvoor Brokamp (Che- vremont) de beste indruk maakten, speelde op het zware veld een bijzonder goede partij voetbal en de zege kwam dan ook terecht bij de partij, die was het opnieuw raak toen Gento na ianders behoefden onder te doen en een hoge voorzet van Jacobs vlak het verheugend te kunnen vaststellen Noordwijk" en spoorde allen een magnifieke solo de roos trof: 40. |n bet veld ook technisch niet on- voor het doel „dood" en schoot ver- wat in het afgelopen jaar is tot stand bijdrage voor de stichting te verhogen. Real geloofde het daarna wel er zeven aanyg combineerden zijn zij in feite volgens hard tegen de Belgische doel- gekomen nl. de benoeming van een Spr. zelf deed toezegging zijn bijdrage minuten voor tijd kon Milaan door kansloos geweest. man op. Saris bepaalde toen de eind- nieuwe directeur, het samenstellen van te verdubbelen en hoopte dat dit na- «-4.AA4 j JJ A stand op 41 door de terugsprin- een nieuw reglement logiesbemiddeling, volging zal vinden. De begroting werd u-a 1 de afrekening over 1963 en de begroting door de Algera besproken deze gaf aan voor 1964. Deze begroting is AUTOMOBILISME meest aanspraak op kon maken. KOERSEN TE HILVERSUM PROGRAMMA CIRCUIT VAN ZANDVOORT De stand in groep B luidt: 3 3 Lauw en schijnbaar ongeinteres- de bal in het doel te werken, seerd schoven zij elkaar de bal toe. Eenmaal bij de zestienmeterlijn ge komen was het afgelopen met het Belgische precisiewerk. Daar stond een opvallende stopper Warnas, een Het circuit van Zandvoort gaat een betrouwbare Somer en twee hard- druk seizoen tegemoet. Als hoogtepunt werkende kanthalft: Vermeulen en geldt de Grote Prijs van Nederland, die Rob Jacobs, die deze aanvallen ge- op 24 mei a.s. wordt gehouden. Verder makkelijk tot staan brachten, staan op het programma: 25 april en 2 De Nederlandse voorhoede was De uitslagen van de woensdagavond mei; trainingsdagen KNMV, 7 juni na- veel gevaarlijker, speelde ook di- in Hilversum gehouden draverijen lui- tionale motorraces KNMV, 21 juni na- recter en sneller. Dat werd binnen den: tionale sportwagenraces NAV, 5 juli het half uur door de uitblinkende Elvera-prijs (2040 m.): 1 Bretteur Coupe Benelux, 12 juli nationale motor- midvoor Geurtsen tweemaal treffend (P J van Dooyeweerd) 3.09.4 L32.8, 2 races KNMV, 13 juli amateurkampioen- aangetoond: Eerst schoot hij van Adonis Sikk B 3 Boyke Hollandia Win. schappen wielrennen, 8 augustus 6 uurs dichtbij hard in toen hij de bal na 3.60 pL 1 50 1 70 1.70, cov. 4.70, kop 11.90. motorrace en 30 augustus internationale een actie van Lefering en Saris voor Neaeriana Eivina Axkit-prijs, le afd.' (2000 m.): sportwagenraces NAV. de voeten kreeg en vervolgens pro- Marokko 1 Amber (P M. Smits) 2.58.7 1.29.4; 2 Het is niet onmogelijk, dat het pro- fiteerde hij knap van een dekkmgs- **el8le Atie v. d. Lente, 3 Zevenklapper. Win. gramma nog groter zal worden. fout uit een hoge pass van Lefering. Noorwegen 6.40, pl. 2 1.90 1.60, cov. 6.70, kop. 12.20, trio' 110.30. 2e afdeling: 1 Atoom (J. van Dooye weerd) 2.59.0 1.28.6, 2 Zelma Dear, 3 Y van Hollandia. Win. 2.60, pl. 1.80 2.50, cov. 4.70, kop. 9.90 Elysee-prijs (2000 m. voor leerling pikeurs): 1 Y Y Meeske (J. Scholten) 3.03.3 1.29.9, 2 Xylophoon 3 Allda W. Win. 18.70, pl. 2.70 2.60 1.90, Cov. 6.80 kop. 6.60. Elza-prijs (2000 m) 1 Windy Hanover (F. J. Eremberg) 2.55.8 1.27.9, 2 Woud snip S, 3 Xeres Win. 520, pl. 1.60 2.10 3.10, cov. 5.90. kop. 6.10, trio 761.—. Emma Dunst-prijs (2020 m.). 1 Zsa Zsa du Commerce (J. Wagenaar Jr) 2,63.2 1.25.7, 2 Yardley W, 3 Zegerus Th Hollandia. Win. 2.50, pl. 1.80 2.30, cov. 4.40, kop. 6.60. Finale Eivina Axklt-prijs (2000 m.) 1 A tie v. d. Lente (J. van Dooyeweerd) 2.59.6 1.28.0, 2 Baronesse Hollo VS, 3 Zevenklapper. Win. 3.-—pl. 1.70 2.10, cov. 3.50, kop. 6.—. Totale omzet ƒ110.836. inkomsten van 96 250 en een uit- langrijk. omdat men nu vooraf kan be- gave van 108 000. alzo een tekort van spreken wat in het komende seizoen ƒ11 750. Hierbij komt nog. dat voor ad- moet gebeuren. In dit verband wees vertenties niets was begroot (vorig jaar deze spreker er op. dat de stichting i860.—en voor reclame ƒ500,— (vo- alleen kan bestaan, als alle geledingen rjg jaar ƒ9419.—), van de Noordwijkse bevolking ten volle medewerken. Door het advies-college Tekort zijn meerdere suggesties gedaan, welke in het bestuur zijn besproken, doch om De voorzitter vond het niet prettig deze te realiseren is veel geld nodig en het le Jaar reeds te komen met een hij hoopte dat van alle kanten de bij- groot tekort op de begroting en hoopte dragen zullen worden verhoogd en dat dat de Noordwijkers nu eens „los" ko- het aantal donateurs aanmerkelijk moge men. want anders kan de stichting in stijgen, want dan zal ook de propaganda de toekomst niet verder werken. De voor de badplaats naar bulten worden directeur, de heer Dekker, had in de R A Ultgedragen- korte tijd. die hij in Noordwijk is, de b la De voorzitter van het algemeen be- ondervinding opgedaan, dat de toeristen b 4 stuur bracht dank aan het advles-colle- Noordwijk prefereren en dit moeten wij 35 ge voor de prettige samenwerking en in waarde houden Er is een VW-ge- bouw waarop men trots kan zijn, waaf de toerist goed kan worden ontvangen en voorgelicht In de periode 1 tot 27 jan. 1964 waren er 2000 Ingekomen en 1825 uitgegane poststukken, wat wel be wijst dat er belangstelling bestaat voor Noordwijk Ir. het afgelopen najaar heeft hij een Duitse reis gemaakt, waarvan hij nog geen tastbare feiten kan tonen, maar waarvan hij goede verwachtingen heeft. Door de heer C. Benschop werd na mens het gemeentebestuur van Noord wijk waarderende woorden gericht aan de voorzitter, de heer F W. graaf Van Limburg Stirum, voor het vele werk door hem verricht in het belang van de badplaats. Naar aanleiding van een ge stelde vraag over een bijdrage van „Noordwijk Aktief' gaf de voorzitter een uiteenzetting van de besprekingen met „Noordwijk Actief' welke echter op niets zijn uitgelopen. Nogmaals wil hij een beroep doen dat allen begrip moeten opbrengen voor 't werk en het grot* belang van de stichting.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10