iri«n Paard op hol, voerman gedood REDERS MAKEN HUN WENSEN IN GESPREK MET MINISTER KENBAAR SOMMETJE EERSTE OVERLEG RISICOREGELING BOUWBEDRIJF Eierprijzen in Barneveld lopen terug 'n extra pakje goede gezonde héérlij ke roomboter WERKGEVERS TEGEN VERHOGING VANAOW-PREMIE l962~en 5 °-* Bejaarde Belg beroofd in donker Amsterdam room boter in de boterpot TOLTARIEVEN VOOR NIEUWE BRUG OVER HARINGVLIET VASTGESTELD VRIJDAG 24 JANUARI 1964DE LEIDSE COURANT Op die VeQlleintiweg in Apeldoorn is giistemmididiag de 47-jarige lamdlbou- wier R. Schut uit Apeldoorn dodelijk veromigeiiukt. De heer Schuit reed met een paard en wagen, die met mest beladen was naar het land. Doordat het paard op hol sloeg, viel die heer Sdhiut van de bok. Hij kwam onder die wielen terecht. Hebt U dit. Een schilderij, voorstellende een fantasie-landschap, dat vermoe delijk is ontstaan in de kring van Frans Post, is door de heer Edward Speelman uit Londen geschonken aan de Staat der Nederlanden. Het schil- derij vormt een welkome aanwinst Een delegatie van visserijreders Zeer binnenkort zullen de erkende voor het destijds door Pieter Post heeft gisteren tijdens een gesprek vakbonden een vergadering beleg- gebouwde Mauritshuis. met minister Biesheuvel van Land- gen, waar naai- hun zeggen „geen bouw en Visserij de bewindsman een OVB'er in zal komen", aantal wensen voorgelegd. Hun be- 1 langrijkste wens is een verhoging VERHOGING van de minimumaanvoerprijzen voor enkele soorten rond- en platvis, Het Produktschap voor Vis en Vis- waarvoor overheidssteun volgens de produkten is gisteren tot het besluit reders onontbeerlijk is. Tot het aan gekomen de minimumprijzen voor de minister overhandigen van deze enkele scholsoorten te verhogen, wensen hadden de reders tijdens een Slechts de heer P. Krab stemde tegen gisterochtend gehouden vergadering het voorstel. Hij was van oordeel dat besloten. nu ook de handel „het een verdie ping hoger zal gaan zoeken". Naar Deze bijeenkomst bood tevens ge- zijn mening zou een Italiaanse order legenheid reders, die wilden praten van negenduizend kisten schol nu met de stakende vissers, van hun worden geannuleerd en hij verwacht- voornemen af te brengen. Minister te dat een grotere hoeveelheid schol Biesheuvel had namelijk als voor- zou worden doorgedraaid. waarde voor een gesprek gesteld, dat De heer De Boon van het produkt- de reders uitsluitend contact zouden schap voegde aan het besluit toe, dat opnemen met de erkende bonden, en dit geen verhoging van de eindprij- niet met de door een niet-erkende zen mag inhouden, en dat de over- bond, het OVB, geleide stakers. heid dit terdege moest inzien. VOORSTEL De stakers hebben gisteren de re ders hetzelfde voorstel gedaan dat enige weken geleden door de reders was geopperd, maar toen door de stakers werd afgewezen: een garan- DR. W. DE KORT IN DE SLOOT Tussen Chaam en Breda is dr. W. tieloon van 125 gulden en afrekening de Kort, de vroegere fractieleider per reis. Op deze voorwaarde willen van de KVP in de Tweede Kamer en de stakers tot 1 mei naar zee. Op die burgemeester van Nieuw-Ginneken, datum loopt namelijk de cao af. met zijn auto geslipt en in een sloot Het ziet er naar uit, dat de reders terecht gekomen. Dr. de Kort liep op dit voorstel niet zullen reageren, daarbij een lichte hersenschudding op en lichte verwondingen aan lip Gistermiddag heeft onder lieiclimg van die direoteurngeneraall van die Volkshuisvesting en de Bouwnijver heid een eerste bespreking plaats gevonden over het vraagstuk van de risicoregelinig voor het bouwbedrijf. Aan de bespreking werd deelgeno men door hoofdambtenaren vain de ministeries van Economische Zaken, van Verkeer en Waterstaat, van De fensie, van Financiën, van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen en en handen. De huisarts van dr. de Kort heeft hem aangeraden de komende weken rust te houden. Daardoor zal de oud- kabinetsformateur de bijeenkomst van de partijraad van de KVP, die vandaag begint, niet bij kunnen wo nen. Hoewel de eierprijzen zich gedu- voor maar elke week Een beeld van de „Operatie Diepvries", een oefening voor vliegers van de Nederlandse koninklijke landmacht, waarin zij leren hoe zij onder Pool-omstandigheden moeten leven: van twijgen kunnen sneeuwschoenen gemaakt worden, waardoor het lopen over besneeuwde vlakten aanmerkelijk makkelijker gemaakt wordt. Maar het kost wel moeite om een paar van derge lijke hulpmiddelen goed te maken Sociale lasten worden te zwaar De ver- centrales die deze optrekking tot een Arbeidsbemiddeling voor studenten Burgemeester mr. H. A. M. Kolfschoten zal zaterdag 1 febr. in Den Haag 't kantoor openen van de Stichting Studenten Arbeidsbemid- van Volkshuisvesting en Bouwnaj- rende de laatste tijd reeds op een verheid en door bestuursleden van Jaa£ prijspeil bewegen, hebben zij die Raad van Bestuur Bouwbedrijf 'vanmorgen weer een aanzienlijke en die Nederlandse Christelijke Aan- daling te zien gegeven. De ruim nemers- en Bouwvaikpaitroonsbanid. 2.000.000 eieren, die op de markt te Hat overleg zal worden voortge- Barneveld verhandeld werden, haal- aet op 5 februari a.s. den gemiddeld niet eens de negen cenit per stuk, want de officiële no tering per 100 eieren met een ge middeld gewicht van 60 gram luid de f8,90 (vorige week f9,90), ge middeld kwam een kilo eieren op fl,48 (vorige week fl,65). t u „r n y* j Over bet afgelopen jaar hebben die De „Johan Willem Friso de veer- leveranciers vain kippeneieren, naar boot die de dienst tussen Holwerd voorzitter van het Produktschap en Nes op Ameland onderhoudt, is vo^ pluimvee en Eiieren, de heer gisteravond omstreeks zeven uur R H Garreldis, onlangs heeft mede- Veerboot zat hele nacht aan de grond even voor Ameland op de Wadden gedieéid vastgelopen. Aan boord bevonden twee gulden per zetten zich sterk tegen de reeds door sociaal minimum wèl wensen. Er zal delinf. "Criterion". Dit kantoor is minister dr. G. M. J. Veldkamp aan- dan ook een verdeeld SER-rapport fwestigd in de Jan van Nassaustraat gekonidiiigde vetrtiogimig van die AOW tot stand komen meldt de „Tel." tot een sociaal minimum. In een advies dat een commissie Den Haag (tel. 246395). De stichting heeft ten doel studenten, kilogram, ontvangen. Dit was gebracht. De „Johan Wilem Friso" geraak te uit de vaarroute, omdat de bakens door de ijsgang verwijderd waren. Bovendien hing er boven de Wad denzee een dichte mist. De boot, die nu door het vallend water op een zandplaat vastzit, heeft wel radar aan boord. De passagiers, die een groot deel van de nacht op de veerboot hebben moeten doorbrengen, heeft het aan boord niet aan comfort ontbroken. Een 73-jarige Belgische magazijn- Het nog vrij nieuwe schip is een- bediende uit Luik is gisternacht in traal verwarmd; de keuken van het donker Amsterdam, op de brug Gel schip is que outillage ingericht voor dersekade-Stormsteeg, door vier het in tijd van nood klaarmaken van mannen, volgens de Belg kleurlin- warm eten. Ook koffie, thee en an- gen, overvallen en beroofd van zijn dere dranken zijn normaal verkrijg- portefeuille met 1600 Belgische fran- baar. ken, 100 gulden en zijn paspoort. De In de loop Van de nacht is de „Jan Belg was dronken toen hij werd be- Wilem Friso" weer op eigen kracht roofd. losgekomen. Om drie uur in de nacht kwamen de vijftig passagiers in Nes Een 66-jarige Amsterdammer, die aan. Een optrekking tot het sociaal die ingeschreven zijn aan de Leidse minimum zou betekenen, diait de uit- Universiteit, de Technische Hoge- kering voor gehuwde bejaarden op school te Delft, of aan de Economi- ca. 3650 per jaar zou worden ge- sche Hogeschool te Rotterdam in de bracht. De premielast zou daardoor gelegenheid te stellen tijdelijke worden verzwaard van 6.8 tot 9.2 werkzaamheden te verrichten als 'n Pct. noodzakelijke aanvulling op hun Tezamen met enige andere sociale middelen. Het is niet de bedoeling lasten zouden de premies dan in to- te bemiddelen in het verkrijgen van taail kunnen oplopen tot ca. 16 pet. De betrekkingen, werkgevers achten dit een onaan vaardbare last. De vakoentralen zijn stichting is voortgekomen uit het daar eigenlijk wel mee eens en Studenten Oppas-Cenitrale, die willen dan ook een deel van de ver- rieedis 13 jaar geleden haar aotivitei- In een buitengewone veflgacterimig hoging uit de algemene middelen ten aanving. in het Pravmoiehuis te Zwolte l««6t het "Jh. zodat de premielast de commissaris van de koningin in dragelijk blijlt. Overijssel, ir. J. B. G. M. riddier die van der Sdhueren, gistermiddag af- verzet. scheid genomen van die sitaten. De ge- x ,.x deputeerde J. HavMkarap overturn- Y™ werkgeverszijde stuit dit op digdie de commissaris, die met pen- principieel verzet, aangezien men dit van de Sociaal-Economische Raad thans voorbereidt, staan de werkge versorganisaties tegenover de vak- Afscheid commissaris van de Koningin in Overijssel De officiële opening zal geschieden door het aanbrengen van een naam plaat op die gievel van het kantoor door de burgemeester, lid van de Raad van Beheer, waarna prof. M. K. Wiarsma, hoogleraar in Leiden - -c-en eveneens lid van de Raad. van sioen gaat, een doer Overijsselse aantasting van de verzekermgs- Beheer, het woord zal voeren. journalisten geschreven gedenkboek, ë^aaente vindt. Voorts bood hij hem een door Sierk ZEEPOST DE VISAANVOER IN 1963 Miét die volgende schepen kan zee- De totale Nederlandse visaanvoer post worden verzon dien. De data, is gestegen van 254.000 ton in 1962 <*e carwsporaieiiitie uitarifök ter post moet zijn bezorgd, staan, tot 289.000 ton m 1963. De totale tussen haakjes, achter die naam van Sdhroeder geschilderd portret dat de commissaris op zijn beurt be schikbaar stelde voor het nieuwe Provinciehuis dat in Zwolle wordt gebouwd. Alls nestor van de Staten bood de heer P. v. d. Meulen een stoel aan. Namens de fr actie voorzit - die zich, evenals die andere in prijzendle bewoordingen tot d» scheidende commissaris richtte. Na deze statenvergadering volgde een feestelijke bijeenkomst in de (Advertentie) Stadsschouwburg „Odeom". de heer G. J. v. d. Noordaa waarde van die aanvoer daalde ech- hert schip vermeld ter de vechtpartij had gadegeslagen hielp meter lange brug over het Haring- de neergeslagen magazijnbediende vliet bij Numansdorp zijn vastge- Bij een verkeersongeval in.Ro- overeind. Deze verkeerde aanvanke- steld door de aandeelhoudersverga- den is gistermdidag de 73-jarige on- lijk in de meimig, dat de behulp- dering van de N.V. Brugverbinding, gehuwde mej. H. Bruins uit Zuid- zarne Amsterdammer, op wiens kle- die de brug tot 1975 zal exploiteren, laren om het leven gekomen. De ding bloedspatten zaten er op ge- Daarna zal de brug worden overge- wagen, waarin zij mee reed, botste komen toen hij de Belg overeind nomen door rijkswaterstaat, die de door de gladheid van de weg tegen hielp ook tot de overvallers be- totstandkoming van de brug pas in een boom. hoorde. 1975 had voorzien. De minister vam Verkeer en Wa terstaat moet de tarieven nog goed keuren. De prijzen zijn. gebaseerd op de tarieven van die veer verbinding Middeharnis-Hellevoetsluit. De kos ten voor die ,over jooht zijn: f 1,- voor rijwielen, bromfietsen De tarieven voor de nieuwe 1200 en scooters; f 3,50 voor 1,- voor fietsers, 3,50 voor luxe wagens en bestelauto's icn* wii-V.S. van Amerika: ss. Korendijk van 160,7 miljoen gulden tot (29_1); m Zaanïïd 141,5 miljoen gulden. (28-1), ma. Gap Sam Lorenzo (28-1); Australië: ss. Oriama (31-1); Brazi- De voorzatter van he Produktschap lië: ms. Cap San Lorenzo (28-1), ms. voor Vis en Visprodiukaien, de heer Aihena (29-1); Chili: ms. Wien D. J. v. Dijk, deelde dit in de gister- (26-1), ms. Hermes (28-1); Ned. An- middaig gehouden besrtuursvergade- tillen: ms. Ulysses (28-1); Nieuw- ring mee. De prijs van de zoute ha- Zeeland: ms. Middlesex (26-1); Suri- ring daalde van gemiddeld 81 cenit name: ms. Kreon (30-1); Z.-Afirika in 1962 tot 49 cent in 1963. (Rep) en Z.W.-AMka: ms. Peniden- De uitvoer daalde in hoeveelheid nils Castle (26-1), ms. Zaankerk van 176.600 ton tot 174.200 ton (29-1). en voor het eerst sinds de oorlog Inlichtingen betreffende de ver- irt waarde: van f 198,8 tolt f 183 mil- zeniddnigsda»ta van postpakketten ge- joen. ven de postkantoren. f6,- voor twee-assiige vracht auto's en kleine bussen; f 10,- voor vrachtwagens met meer dan twee assen; en f25,- vc Voor de busHijmdiensten, die de brug moeten pass aren, geldt een afzon derlijke regeling: per passagier wordt f 0,50 betaald. Daarnaast krijigen de bewoners van Goer ee -O verflakkee en Schouwen-Duiveland in de toe komst een speciale korting van tien procent. De brug zal par 1 juli of zo spoe dig mogelijk daarna voor het ver keer worden opgesteld. Twee van de vier rijbanen zullen dan gereed zijn. De andere rijbanen hoopt men eind 1964 gereed te hebben. De N.V. Brugverbinding geeft de voorkeur aan een mechanische tol heffing. Het stoffelijk overschot van de 25-jarige ongehuwde M. Kooien uit Neder weert, die in de nacht van 21 op 22 januari met zijn rijwiel te water was geraakt, is gisteren uit het Kanaal van Nederweert opge daagd, op ongeveer honderd meter van zijn woning. Dit is een nieuw Duits duikbootje, de „Tiger-Shark", waarin twee per sonen plaats kunnen nemen. Het vaartuig weegt 2.000 kg. en heeft een motor van 2 pk. De snelheid aan de oppervlakte bedraagt 10 km per uur, onder water 7.2 km per uur. De duikboot zal ongeveer 25.000 mark gaan kosten. Zij is speciaal ontworpen voor de onderwaterinspectie van schepen sluizen, dammen, pijlers van bruggen, enz. Twee Nederlandse musea, het Amsterdamse stedelijke museum en het Kroeller-Moeller museum in Hoenderloo, hebben een collectie werken van Vincent van Gogh uit geleend aan een museum in Washington. Donderdag maakten de schilderijen de sprong over de Atlantische Oceaan, nadat zij, goed bewaakt en met de nodige om zichtigheid wa ren ingeladen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7