Over groeiend Katwijk en Vissershaven Culturele avond van „St. Deusdedit" met ernstige ouverture v. VRIJDAG 24 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Nieuwjaarsrede van burgemeester Duiker Na op deze eerste bijeenkomst van de raad in 1964 zijn beste wensen voor dit jaar te hebben geuit, hield burgemees ter H. Duiker een rede waarin hij o.m. heeft gewezen op de groei der bevolking en de daaruit voortvloeiende vraag naar woonruimte, die noodzakelijker wijze gepaard moet gaan met aantasting van om de stads- en dorpskernen ge legen land- en tuinbouwgronden. Helaas is daaraan ook in onze gemeente niet tè ontkomen en zo zal na „Hoornes" ook „Cleyn Duyn" als uitbreidingsplan een andere functie toebedeeld krijgen. Het inwonertal bedroeg op 1 januari jl. 31914 tegen 31398 een jaar tevoren, een toeneming derhalve van 516, t.w. geboorte-overschot 672 minus het nega tieve saldo van méér vertrokken dan gevestigde personen van 156. In ogen schouw genomen dat de veiling K. O. reeds op 19 december de dertien miljoen had overschreden ten opzichte van 1962 een omzetverhoging van niet min der dan 30% dan leidt zulks tot de aangename conclusie dat onze plaatse lijke tuinbouw zich, alle grondbeknib- belingen ten spijt, in een excellente ge zondheid mag verheugen. HAVEN Spr. vervolgde: „Als een enorm gewicht zijnd probleem stip ik aan de noodzaak van het hebben van een eigen vissershaven. Op 19 decem ber, de dag na onze begrotingsvergade ring, is dtóe aangelegenheid aan de orde geweest* in de Tweede Kamer. De mi nister van Verkeer en Waterstaat heeft toen met zoveel woorden verklaard, dat er tegen de bouw van de haven te Kat- Gemeenteraad van Katwijk Schoolmelk zal worden gesubsidieerd De raad der gemeente Katwijk kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. De burgemeester sprak de ge bruikelijke nieuwjaarsrede, die beant woord werd door het oudste raadslid, de heer Nic. van Duyvenbode. Tegen de huur van het terrein van het kampeerterrein waren nogal bezwa ren. De heren Nic. van Duyvenbode, D. J. Kleen, Nic. Parlevliet, J. de Krijger, C. van Dijk, P. Fetter hadden allen nog al bezwaren tegen de voorwaarden. De gezondheidsdienst en de directie van de Leidse Duinwaterleiding hadden eisen gesteld, waaraan toch eigenlijk niet kon worden voldaan. Maar de voorzitter en wethouder H, Haasnoot wezen er de raad op dat „het bereikbare" in het prae-advies staat. Hoewel met tegenzin werd het voorstel met algemene stem men aangenomen. De verkiezing van een lid der com missie van bijstand voor de financiën werd na enige discussies van verschil lende heren van de agenda afgevoerd tot de volgende vergadering. Het beroep van de heer Krijgsman om goedkeuring te krijgen voor de verbouw van zijn pand Duinrustplein 6 zal op voorstel van de heer A, Pronk opnieuw onderzocht worden om alsnog een weg te vinden, waarlangs aan het verzoek zal kunnen worden voldaan. Soortge lijke verzoeken van de heren J. van der 'Plas, van der Vegtstraat 30 en van A. Durieux, Koninginneweg 32, moesten, als zijnde in strijd met de bouwveror dening. afgewezen worden. Het punt verstrekken van schoolmelk, dat, aangezien het Rijk geen subsidie meer verleent, nu door de gameente zal geschieden, had ook nogal belangstel ling. Niet omdat men er tegen was maar om sympathie te betuigen. Dat waren de heren P. Fetter, Nic. Parlevliet, Nic. van Duyvenbode, J. de Krijger en C. van Dijk. Men sprak hierbij de hoop ui, dat het de scholen, die hier nog buiten staan, tot nadenken zal stemmen en er uiteindelijk ook toe zullen overgaan. Het voorstel om in de Hoornespolder op verzoek van het bestuur der Herv. scholen en van het bestuur der Geref. lagere scholen twee houten scholen te bouwen werd met algemene stemmen aangenomen. De andere voorstellen, reeds uitvoerig vermeld in onze voorbeschouwingen, werden z.h.st. aangenomen. wijk, als invalshaven, ernstige water staatkundige bezwaren bestaan, waar aan echter mogelijk ten dele, o.a. door de aanleg van strandhoofden, tegemoet zou knnen worden gekomen, indien de door de aanleg te verkrijgen economi sche en sociale voordelen dat zouden rechtvaardigen. In het bijzonder over de economische en sociale belangen is nog overleg tussen de minister van Ver keer en Waterstaat met zijn ambtgenoot van Landbouw en Visserij gaande. Mi nister Van Aartaen had redenen om aan te nemen, dat dit overleg zeer spoedig zijn beslag zal krijgen. Zijne Excellen tie voegde eraan toe: „De bedoelde be langen zullen echter wel zeer zwaar moeten wegen om aan de waterstaat kundige bezwaren goeddeels hun kracht te kunnen ontnemen". ONONTBEERLIJK Mijnerzijds teken ik hierbij aan, aldus de burgemeester, dat de haven juist uit een sociaal-economisch oogpunt onont beerlijk moet worden geacht. Ik meen dat ik hierop nu niet verder behoef in te gaan; ook in de raadsvergadering van 18 december is dit duidelijk naar voren gekomen. De minder goede gang van zaken in het visserijbedrijf heeft het probleem de laatste tijd scherper ge steld dan ooit. Van de minister van Landbouw en Visserij mag worden ver wacht, dat hij, als behoeder en „bevor deraar" mede van onze visserij-belan gen voor de noden van het bedrijf een open oog zal hebben. De stichtingscom missie vertrouwt erop in een persoonlijk contact van een delegatie met de mi nister de gelegenheid te ontvangen de bewindsman ook mondeling te informe ren en voor te lichten. Stappen daartoe zijn bereids ondernomen. BESLISSENDE FASE Zoals ik het zie, staan we met betrek king tot de vraag of we met het haven plan al dan niet zullen voortgaan voor een uiterst belangrijke, zo niet de be slissende, fase. Vanzelfsprekend zal, ook Indien de principiële medewerking der regering wordt toegezegd, waarop ik nog steeds hoop, de huidige situatie niet aanstonds worden veranderd. Het be drijf wens ik toe dat het als vanouds de kracht en energie zal weten op te brengen om de moeilijkheden 't hoofd te bieden en zich in eensgezindheid en langs geordende wegen zal blijven ont wikkelen. BEKENDMAKING Het komt in steeds toenemende ma te voor dat vergunningen, voor het verrichten van bepaalde handelingen, op een zodanig tijdstip worden aan gevraagd, dat het niet of nauwelijks mogelijk is tijdig een beslissing te nemen. Veelal wordt dan, vooruitlopend op een gunstige beslissing of in de verwachting dat het verzoek niet zal worden afgewezen, de handeling reeds geheel of gedeeltelijk uitge voerd. Hoewel wij deze situatie, zij het met de nodige bezwaren, zo lang mo gelijk hebben getolereerd, zijn wij thans niet langer voornemens hier mede genoegen te nemen. Wij hebben dan ook besloten dat vergunningen voortaan tenminste drie weken tevoren moeten zijn aan gevraagd. Aanvragen, welke op een later tijdstip worden ontvangen, zul len doorgaans niet in behandeling worden genomen. Tevens is aan de daarvoor in aan merking komende instanties ver zocht terstond proces-verbaal op te maken indien, bij het verrichten van vergunningsplichtige handelingen, de vereiste vergunningen niet kun nen worden getoond. Wij geven alle belanghebbenden in overweging met het vorenstaande ernstig rekening te houden. Katwijk, 24 januari 1964 Burgemeester en wethouders van Katwijk, De Secretaris; J. C. Tieleman. De Burgemeester: H. Duiker. (Advertentie) NOORDWIJKERHOUT NOORD WIJK Naar de missie Morgen, zater dag 25 januari zal pater Jac. Allke- made, paroöhiezoon van St. Jeroen, te 11 uur van Schiphol vertrekken naar Indonesië (Java). Geruime tijd heeft hij op de vereiste papieren moeten wachten, maar tlhans is het toch zover. Door meerdere oorzsiken is van de plannen, dat de dagwi/nkels aam het Vuurtorenplein in het badseizoen 1963 klaar zouden komen, niiets te recht gekomen. Thans zit er enig schot in en niettegenstaande het plein zelf nög maar voor een klein gedeelte klaar is, zullen maandag 27 januari a.s. twee bedrijven in ge bruik worden giemomen, t.w. een fi- liaaJl van de Rotterdamse Bank N.V. en vain de Kantoorboekhandel A. C. v. d. Meer. De officiële opening van alllie winkels zal nog wel enige we ken aanlopen. M.S.V. Volleybal zag ledental sterk stijgen Het enthousiasme voor de volley- ba lsport is de laatste jaren ook in Noordwijk sterk toegenomen; dit kon de voorzitter van de afdeling vol leybal van MSV, de heer B. J. H. Boers, gezien het groeiend ledental van zijn vereniging op de jaarver gadering in „Flora" rustig vaststel len. Jammer was het, dat van de ruim honderd leden slechts een klein aantal op deze geanimeerde jaarver gadering aanwezig was, een teleur stelling, die de heer Boers in zijn openingswoord ook beslist niet on der stoelen of banken stak. Uit toet jaaroverzicht van de voor zitter bleek voorts, dat de vereni ging in het afgelopen jaar twee af delingen rijker was geworden, t.w. een afdeling jongens junioren en Wilt ii zich abonneren op DE LEIDSE COVRANT Dat kan - graag zelfs! - door deze bon in te vullen Ondergetekende: Naam: Adres: v Woonplaats: geeft zich hierbij op als abonné en wenst betaling per week (ƒ0.78) per maand (ƒ3.35) per kwartaal (ƒ10.05) Doorhalen wat niet verlangd wordt. Willen wij U of een van uw kennissen ter kennismaking De Leidse Courant twee weken gratis op proef zenden? Ook dat kan als U onderstaande bon invult. De heer/mevr./mej.: Adres: Woonplaats: zal gaarne De Leidse Courant gratis 2 weken op proef ont vangen. Deze bon verzenden- als drukwerk in open envelop (5 cent postzegel) aan De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. meisjes junioren. De heer C. v. Ve- nobiën kwaim de gelederen van MSV ails t/raiiner van de dames en heren versterken, terwijil de heer Boers lof toezwaaide aian de heren J. Biraun en E. Pex, die zich ten aanzien van de training van de juniorenafdelin gen wederom zeer verdienstelijk had dien gemaakt. MSV neemt met 7 teams deel aan de competitie van de afdeling „Bollenstreek" van de NeVo-Bo i.o. en over de prestaties van deze zestallen kon de voorzitter eveneens prettige geluiden laten ho ren. De damesteams wisten op be hoorlijke plaatsen in de competitie beslag tie leggen, terwijl MSV 2-he- ren, het kampioenschap van de „Bol lenstreek" voor zich opeiste. De bestuursverkiezing bleek voor de aanwezige leden geen problemen op te leveren, want de heer Boers zag zich herkozen als voorzitter, ter wijl in de vacature voor het penning meesterschap werd voorzien door benoeming van de heer W. Steen- voorden. Het financieel overzicht vermeld de zelfs een batig saldo, terwijl de begroting 1964 unaniem werd goed gekeurd. Een korte rondvraag stelde de voorzitter in staat de vergadering vroeg te Sluiten, wat hij deed met het verzoek aan die leden ook in het komende verenigingsjaar te probe ren MSV „met sprongen vooruit" te brengen. VOORLICHTING BLOEMBOLLENCULTUUR De afdeling Noordwijk van Bloem bollencultuur heeft in samenwer king met het Rijkstuinbouwconsu- lentschap te Lisse, in 't Verenigings gebouw te Noordwijk aan Zee een interessante voorlichtingsmiddag ge houden over enige actuele vraag stukken betreffende de bloembollen teelt. Het was verheugend dat hier bij de grote zaal geheel gevuld was, waaronder vele jonge vakgenoten. Na een inleidend woord van de heer Jas de Mooij, werd door ir. A. F. Vlag als onderwerp behandeld het „vuur" in de tulp en welke maatre gelen daartegen moeten worden ge nomen. De heer van Heusden behandelde de gewassenkeuring en bemesting in de eerst jaren op omgespoten en ge- draglinede grond, 'n Zeer belangrijk onderwerp want per jaar wordt 100 ha. grond voor de bollenteelt in ge bruik genomen, welke door dragline of zandzuiger voor de cultuur ge schikt is gemaakt. Steedt zoekt men naar nieuwe gronden, omdat in de bouwsector veel cultuurgronden wor den opgeslokt en thans heeft men een plan op touw gezet een diep- zandzuiger aan het werk te zetten, waardoor gronden tot een diepte van 14 meter kunnen worden omgewerkt. De heer de Rooy hield een uitvoe rige bespreking over de chemische onkruidbestrijding in de bloembol len teelt en welke gevaren hieraan verbonden zijn. Een interessant on derwerp, waaruit men echter de con clusie kon trekken dat, wil men zonder gevaar deze chemische mid delen gebruiken, steeds de nodige voorlichting zal moeten krijgen. De vele vragen, welke aan de sprekers werden gesteld, bewezen het grote nut van deze voorlichtingsmiddag. SASSENHEIM De „Speeltuinvereniging Bijdorp" hield gisteravond in restaurant „De Oude Post", haar jaarvergadering. Na de opening door de voorzitter, de heer N, Dofferhof, las de secretaris, de heer Th. van Vliet zijn jaarverslag. Hierin liet hij een wat somber geluid horen, er was niet veel reden tot tevredenheid, immers aan de werkzaamheden ten be hoeve van de nieuwe speeltuin aan de Baanbrekersweg kon nog niet worden begonnen. De uitzonderlijke strenge winter was hiervan de eerste oorzaak. Ten tweede de bouw van de nieuwe Als onderdeel van het KAB-win- terprogramma organiseerde donder dagavond de afd. Noordwijkerhout van de Kath. Bond van werknemers in de agrarische bedrijfstakken „St. Deus Dedit" een culturele avond, waarin het optreden van de caba retgroep „De Narcis" uit Sassenheim, onder leiding van mevr. Hulsbergen wel centraal stond, maar waarvoor echter als geslaagd contrast een kor te inleiding was ingelast, waarin de algemeen secretaris van het Ned. Kath. Vakverband, drs. Th. Coppes de gloeiend actuele vraag „heeft loonsverhoging in deze tijd, gezien de prijsstijgingen, nog wel zin", moest beantwoorden. Drs. Coppes beantwoordde die vraag niet alleen bevestigend, maar verklaarde de aanwezige niet-econo- misch geschoolden het hoe en waar om van de aktie rond de 10% loons verhoging in het najaar van 1963. Tot voor kort was Nederland in Eu ropa een goedkoopbe-eiland. De lo nen in het buitenland waren in ver houding veel hoger dan hier. Het ge volg hiervan waren de zwarte lonèn en de ontwrichte arbeidsmarkt. rioolwaterzuiveringsinstallatie in de di recte nabijheid van de nieuw te projec teren speeltuin. Hij bracht dank voor de trouw der leden. Verloop kwam vrijwel niet voor. Het ledental bedraagt 175. Daar de inrichting der speeltuin op 20.000 begroot wordt, werd er een zuinig beheer gevoerd, dat in 1964 zal worden voortgezet. Daarom zullen er geen zomerfeesten worden gehouden. Een enquette onder de leden om te ko men tot een renteloze lening met behulp van aandelen had niet veel resultaat. Van de zusterverenigingen werd veel medewerking ondervonden, waardoor de afgelopen zomer de kinderen toch in een speeltuin terecht konden. Aan de nieuwe bewoners van Bijdorp zal een circulaire worden gezonden en ze zullen thuis worden bezocht. De penningmees ter kon vervolgens een beter geluid la ten horen: Ei; was een flink batig saldo, inclusief de gemeentelijke subsidie van 500 gulden. Voorzitter N Dofferhof. pen ningmeester Th. van Merwe en 2e se cretaris J. Eikelenboom werden, regle mentair aftredend, herkozen. Gezien het vele werk. dat verricht moet worden werd het bestuur uitgebreid tot negen leden. De heren J. Havernaar, P. Hui gen en Th. Homan werden aan het be stuur toegevoegd. Nadien volgde nog 'n verloting met verrassingen. VOORHOUT Gisteravond heeft kapelaan C. L. M. Hoogeweegen wegens zijn benoeming in Rotterdam afscheid genomen van de pa rochie. Op dit afscheid komen wij mor gen uitgebreider terug. LISSE R.K. BOND VAN BEJAARDEN De afd. Lisse van de R.K. Bond van Bejaarden heeft een kaartmid- dag gehouden in het K.A.B.-gebouw Door ruim 100 dames en heren werd hieraan deel genomen. Er werd op enthousiaste wijze gekaart om een mooie prijs in de wacht te slepen. Het ging om carbonade en worst, geschenken door de midden stand van Lisse, waarvoor de be jaarden zeer erkentelijk waren. Tus sen de bedrijven door zorgden vrou wenhanden voor een gezellige pauze met verversingen. Men hoorde de verzuchting uiten: wat is zo'n mid dag gauw om; het is avond vóórdat je het weet. Men ging dan ook zeer dankbaar naar huis. Dank werd ge bracht aan allen, die tot het welsla gen van deze middag hadden mee gewerkt. GROEIEND GETAL. Wegens het sterk groeiend aantal zuigelingen waarmede de moeders komen naar het zuigelingenbureau van 't Wit-Gele^Kruis in de School straat heeft het bestuur moeten be sluiten voortaan twee zittingen te gaan houden en wel dinsdagmorgens van 10-11 uur voor zuigelingen uit de St. Agatha-parochie en donder dagsmorgens van 10-11 uur voor zuigelingen uit de Maria-parochie. Men moet zich wel correct aan deze regel houden wil men ook weer spoedig naar huis kunnen met de baby. ZILVEREN POLITIEMAN EN PROMOTIE. Op zaterdag 1 februari a.s. zal wachtmeester 1ste klas bij de Rijks politie alhier, H. Oude Veldhuis, z'n zilveren jubileum vieren. Sinds 1952 is hij te Lisse werkzaam met een speciale opdracht om toe te zien op de naleving van de wet op de woonwagens en woonschepen. Een niet te benijden opdracht! Wachtmeester Buwalda bij de Rijkspolitie alhier is gepromoveerd tot „opper" en in deze functie te Zwaag bij Hoorn benoemd. Men zal deze markante figuur te Lisse wel missen! Aan een zo ingrijpende loonsverho ging als deze 10%-verhoging was geen ontkomen, zelfs niet als deze wat volstrekt niet het geval is volledig op zou zijn gegaan aan prijs stijgingen. Drs. Coppes benadrukte speciaal het gevaar van de zwarte lonen voor die groepen in de samenleving, die geen zwarte lonen ontvangen. Ook het grote goed van de sociale ze kerheidsuitkeringen dulden geen zwarte lonen. Zwarte lonen hebben de eigen schap dat ze snel verdwijnen bij enige terugval in het economisch kli maat. Als lonen behoorlijk bij over eenkomst zijn geregeld, hebben deze in moeilijker tijden, veel meer weer stand. De inleider wees ook op het ge vaar van de psychose in de loonsec- tor, die minstens even gevaarlijk is als de prijzenpsychose. Bij onbeheerste looneisen dreigt verlies aan exportmarkten en dalen de werkgelegenheid en dat moet in ieder geval voorkomen worden. Drs. Coppes besloot met de conclusie, dat loonsverhogingen wel degelijk zin hebben, mits de noodzakelijke be perkingen onderkend worden. Een korte maar intensieve gedachtenwis- seling bracht in de noodzakelijk wat theoretische inleiding een onmisba re praktische noot. De cabaretgroep „De Narcis" vol bracht uitstekend de moeilijke taak om de aanwezige leden los te maken uit de loonpolitieke sfeer. In een vlot tempo werd een uitstekend program ma gebracht van zang, dans en mu ziek, afgewisseld met leuke sketches. ZOETERMEER „MET VALLEN EN OPSTAAN" In de aanwezigheid van een groot aantal genodigden opende burge meester Van Tuyll in het Groene Kruisgebouw de tentoonstelling „Met vallen en opstaan". De voorzitter van het Groene Kruis, de heer M. de Groot toonde zich zeer verheugd, dat burgemeester reeds de dag na zijn installatie bereid was deze ten toonstelling te openen. Spr. meende hieruit te mogen afleiden dat het Kruiswerk de bijzondere belangstel ling van de burgemeester had. Hier na opende burgemeester Van Tuyll de tentoonstelling waarbij hij de hoop uitsprak dat vele inwoners 'n bezoek zullen brengen aan deze leerzame en noodzakelijke expositie. Hierna maakte hij de namen bekend van de inzenders van de 4 bekroon de tekeningen n.l. Ie prijs: T. Lith, leerling van de Chr. ULO; 2e prijs Elly van Raffe, leerling ULO; 3e pr. Margo Berg, r.k. meisjesschool en N. Nieuwenhuis, Chr. ULO. De lerares kinderverzorging en op voeding mej. C. M. Nienhaus lichtte de verschillende panelen toe, waarna door middel van een serie dia's van het veiligheidsinstituut Amsterdam en van de Z.H. Vereniging Het Groe ne Kruis met bijbehorende gespro ken tekst het een en ander duide lijk werd aangegeven. Het ligt in de bedoeling dat ook de leerlingen van hogere klassen deze tentoonstelling zullen bezoeken. De KAV te Zoetermeer heeft haar tien-jarig bestaan gevierd. Dat het zin had dit tweede lustrum te vieren moge blijken uit het vele werk, dat door de KAV in die jaren is ver richt. De vele bijeenkomsten die ge houden zijn, mogen niet beschouwd worden als een avondje uit. De vele opvoedkundige problemen, die aan de orde gesteld zijn, het geven van steun en raad bij de sexuele voor lichting van de opgroeiende jeugd, de huishoudelijke voorlichtingen niet te vergeten de godsdienstige ver nieuwing; al deze zaken hebben de waarde van de KAV duidelijk naar voren gebracht. Nimmer zullen de Maria- en Moederavonden vergeten woz'den. Zij vormden de hoogtepun ten in het verenigingsleven van de KAV. Men kan de toenmalige ka pelaan J. Schut dankbaar zijn, dat mede op zijn initiatief en dat van de plaatselijke KAB, de KAV werd opgericht. Na de H. Mis verenigden de leden zich aan een gezamenlijk ontbijt in het parochiehuis, waarbij de voor zitster mevrouw P. Smits-Gouwe- leew de afdeling feliciteerde met de bereikte mijlpaal. Er was o.m. een felicitatie binnengekomen van rec tor J. Hamers een der vroegere gees telijke adviseurs. Pastoor P. J. van Steijn, die mede aan het ontbijt aan zat, vroeg zich in zijn felicitatie woord af, of het nog wel zin heeft op de ingeslagen weg voort te gaan. We leven in een andere tijd, de tijd van de oecumene, die andere eisen stelt aan de christenen van vandaag. Des avonds werd het feest voort gezet in het parochiehuis. De leden en hun echtgenoten werd een caba retavond aangebodén, die verzorgd werd door de conferencier F. J. Hoo- gervorst. ROELOFARENDSVEEN De Treffers. De Treffers 3 speel, zaterdag in Alphen tegen ATTC 1. Ook het juniorenprogramma is be leend voor zaterdag a.s. en luidt als volgt: Meisjes: De Treffers 1-De Treffers 2; jongens: De Treffers 1-TOV 1; St.-H/TSB 1-De Treffers 2; De Tref fers 4-Scylla 1; Slagvaardig 1-De Treffers 5; De Treffers 6-Pit '54 1. Attentie: Inschrijven voor het Hoofdstad-toernooi zondag 8 maart in Amsterdam is tot zaterdag a.s. mogelijk. Inschrijfformulieren en in lichtingen, Zuideinde 6. (Voor prognose van Treffers 1- Ned. Lloyd en nieuws uit de over gangsklasse zie tafeltennisprognoses op de sportpagina). TER AAR De heer L. Koning, voorzitter van het Groene Kruis, heeft op de jaar vergadering afscheid genomen we gens zijn vertrek naar Alphen aan den Rijn. De heer Koning, die 23 jaar bestuurslid is geweest wordt als bestuurslid opgevolgd door mevrouw E. Rozeboom-Schreuder. Tevens wer den gekozen de heer P. Roos, mevr. Roest-de' Jong en de heer N. den Hollander. Na het zakelijke gedeelte van de jaarvergadering hield de heer A. Boogaerdt, veearts te Nieuwveen, een interessante lezing over veeziek ten, die ook voor de mens gevaarlijk kunnen zijn. WOUBRUGGE AUTO OVER DE KOP Een grote personenwagen, eigen dom van de Woubruggenaar H. J. van S., raakte donderdagmiddag aan het eind van de afrit der provinciale brug op de Kruisweg in een slip, waarschijnlijk door het enigszins be vroren wegdek. De wagen sloeg over de kop en belandde ondersteboven op het ijs van de bermsloot. De be stuurder, afkomstig uit Gorkum, kon als door een wonder de zwaar be schadigde wagen ongedeerd verlaten. PATRIARCH ATHENAGORAS NAAR CANTERBURY De oecumenische patriarch Athe- nagoras za'l in mei een bezoek bren gen aan die aartsbisschom vain Can terbury, dr. Ramsey, die primaat van die Aniglikaanse Kerk. Dit is don derdag in Istanbul bekendgemaakt. Dr. Ramsey heeft in mei 1962 een bezoek aan Istanbul gebracht. Patri arch Athenaigonas heeft ook een uit nodiging voor een bezoek aan Ame rika gekregen. De invitatie komt van de orthodoxe aartsbisschop van Noord- en Zuid-Amerika. De patri arch heeft nog geen beslissing ge nomen. KORTE GOLF Een politiepatrouille heeft don derdag in Buenos Aires vier gewa pende bandieten doodgeschoten toen deze trachtten een brandkast waar in slechts duizend pesos (ongeveer twintig gulden) bevonden te stelen. Twee andere bandieten ontkwamen. De Amerikaanse filmster Jay- ne Mansfield heeft donderdag het leven geschonken aan een dochter. Zij is gehuwd met Mickey Hargitay. Het paar heeft al twee zoons en een dochter. Een kunsthandelaar in Kopen hagen, die de masaproduktie van val se schilderijen ter hand had geno men, sneed echte schilderijen ook wel door midden om de opbrengst te vergroten, zei de politie. Hij heeft dat woensdag tijdens een verhoor toegegeven. In Havanna op Cuba zijn vier mannen veroordeeld tot de dood door de kogel omdat zij de medewerker van het eerste uur van Fidel Castro. Manuel Marquez, zouden hebben ge dood. Een lesvliegtuig van de Duitse luchtmacht uit de tweede wereld oorlog, een Messerschmitt met ha kenkruisembleem. is na een vlucht uit Engeland, via Groenland en La brador bij Amtyville in de staat. New York geland. Het toestel werd, bestuurd door een voormalige piloot van de Britse luchtmacht, de 26-ja- rige John Hawke, die op de reis ziin verloofde en nog een landgenoot had meegenomen. Tijdens een circusvoorstelling in Madrid verloor gisteravond een olifant het evenwicht. De vallende kolos kwam op de voorste rijen te- recht, waarbij een achtjarig jongetje ernstig gewond werd. Drie personen liepen lichte verwondingen op. Bij het oversteken van de rijks weg Den Bosch-Nijtnegen is gister middag die negenjarige Marie-José van Li Oh uit Hintham door een per sonenauto gegrepen. Het kind is la ter in het ziekenhuis in Den Bosch aan de opgelopen verwondingen over leden. Een bijzonder gedenkteken is opgericht vóór de officiersmess van de vliegbasis Eindhoven: een Spitfire, die in de laatste wereldoorlog o.a. aan die invasie in Normanddë heeft deelgenomen, is geplaatst oip 'n vijf meter hoge cementen paai. Spitfires hebben ook meegeholpen aan de be vrijding van Eindhoven. 3T 'n Keuken voor 184.- compleet, prachtig gra nietblad, in kastjes roest vrij stalen rekjes- gratis bij U thuisbezorgd. Koopt U alleen bij: C. J. v, d Geest, Houthandel „De Burcht", hoek Nieuwstr.- Hoogl. Kerkgracht, telef. 33078. 10 volle uren autorijles 47.50. Modern lesmateriaal gediplomeerde instructeurs losse lessen 6.50 gulden Halen en brengen gratis Theorieavonden met licht beelden Erkende bonds- autorijschool De Centrale Veerstraat 31, Leiden, tel 24600, Te koop: 20.000 slaplan ten, perspot, soort Magio- la no. 31; tevens 6 Heylo's salamanders met toebeho ren, bij: W. J. Duyvestijn, Veurseweg 253, Voorscho ten, tel. 01717—2126. S? Kredieten tot f 4000.- voor aankoop meubelen, woningtextiel. Vraagt gra tis folder. Discrete behan deling en er lage aflos singen. Postbus 1083. Rot terdam. Autoschade en exper tise. snelle afwerking Eigen plaatwerkerij en spuitinrichting. Blonk's Autobedrijf, Nieuwstraat 33-41, Leiden, tel. 30600. 3 koelkastdozen 1.98. Grote doos en twee kleine re dozen. Mooie kwaliteit doorzichtig plastic met ge kleurde deksels. Prijs 2.98. Nu met advertentie voor 1.98. I.V.A.. Haar lemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. Uurwerken Friese sToeltiesklokken, staart klokken, Zaanlanders, koekoekklokken (ook met muziek), kinder klokjes, schoorsteenklokken (100 verschillende modellen) Horloges: Roamer. Prisma Lincoln, Ancre. enz Uur werkkliniek „Gorthuis' alléén Lage Rijndijk 8, tel 23114. G? Solide thermosfles 2.50. Houdt uw dranken 24 uur warm. Stevige metalen huls met grote plastic schroefbeker. Vastgestelde prijs 2.98. Alleen met ad vertentie 2.50. I.V.A., Haarlememrstr. 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden. Plastic pedaalemmer 3.98. Zware kwaliteit, on breekbaar plastic. Diverse fraaie kleuren. Zeer han dig, voet op pedaal, deksel gaat open. Extra grote maat pèdaalemmer 5.98. IVA. Haarlemmerstraat 48. Nova, Noord/einde 43. Lei den.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5