BEKIJK DE LAGE PRIJZEN Ga naar Teekens Weerbericht VRIJDAG 24 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA HET RESIDENTIE-ORKEST Gaaf concert met Slavisch programma onder bezielde leiding van Kertesz Dr. E. W. Gorter aanvaardt ambt van hoogleraar Prachtig vioolspel van Wantla Wilkomirska Hedenmiddag aanvaardde prof. dr. E. W. Gorter het ambt van hoogleraar in de anoryanische scheikunde aan de Leidse universiteit met een entree rede over „vereenvoudiging in de leer der anorganische Chemie. Dr. E. W. Gorter, die in 1912 te Aanwinsten Katholieke Bibliotheek Hogewoerd 57 te Leiden Ghatsjatoerian is dit concert heel gerekt van vorm, mooi en knap geor kestreerd en fel van hèm eigene ont- roering. Zij speelde het prachtig en Leiden is geboren, ontving zijn gym- het paste wonderwel in dit program- nasiale en wetenschappelijke oplei- VOOR DE TWEEDE KEER heeft de ma, dat besloten werd met het Con- ding in zijn geboortestad. Na zijn doc- Hongaarse dirigent Istvan Kertész in eert voor Orkest van Béla Bartók, toraal examen m 1939 was hij tyde- Leiden met het Residentie orkest ge- dat een hoogtepunt in de hedendaag- lijk werkzaam als leraar m de concertéerd. Verleden jaar maakte hij se toonkunst betekent. ku^e a» het Nederig Lyceum al de indruk een dirigent te zijn, te s-^™vennage. die bezield is met een heilig vuur. DE MEEST VERFIJNDE klankeftec- naar ^nchester om zijn''studie aan dte energiek is en een kunstenaar, ten, harmonisehe vinding, meesle- de unjvers;tert aldaar voort te zet- die met vaste hand leiding geert. Hy pende melodieen en wervelende ten Na de Duitse invasie meldde hij brengt graag de kunst van eigen land rythmen volgen elkaar op en vullen zich onmiddellijk als oorlogsvrijwil- ten gehore en begon met Dansen elkander aan. De thema's stammend ligeT, Een groot deel van zyn dienst- uit Galanta van Zoltan Kodaly. Deze uit de volksmuziek. Het Concert vooi tyd kon hij wijden aan wetenschap- nu 82-jarige Hongaarse componist Orkest is in 1943 geschreven in de peijjke arbeid, In juli 1946 aanvaard- heeft rond 192o persoonlijk zyn Amerikaanse en laatste periode van de professor Gorter een functie aan psalms Hungarxcus te Leiden gediri- Bartóks leven. Zoals de naam „Con het natuurkundig laboratorium der geerd, hiertoe uitgenodigd door An- cert Voor Orkest" aangeeft, concer- N.y. Philips' Gloeilampenfabrieken ton Tiery, de dirigent van het Leidse teren alle instrumentengroepen van te Eindhoven, alwaar hij sinds 1956 Toonkunstkoor. Wij kregen deze het orkest. Voortreffelijk beheerst, werkzaam is als groepsleider en avond van de bovengenoemde Dansen ZOnder enige overdadige gevoelsont- hoofdscheikundgie. uit Galanta een voortreffelijke ver- lading, heeft de dirigent dit grootse .Professor Gorter, die in 1954 aan tolking te horen, en er werd geno-< milde, en overgegeven werk met ob- de Leidse Universiteit met lof pro ten zoals hij de muziek van zijn jectieve kracht en geladenheid op- moveerde op een proefschrift: „Satu- geboorteland vertolkt een wonder gevoerd tot een machtig bouwwerk, ration Magnetisation and Crystal van schone volksmuziek, melodisch geheel overeenkomend met de karak- Chemistru of Feerimagnetic Oxides", rijk; de violen in de fraaie harmoni- teristiek van de grote meester, die is mede-uitvinder van het permanen- sche wendingen, modulaties en ryth- het werk schreef. Wat het Residentie te magneetmateriaal Ferroxdure en mische spanningen zoals de componist orkest op dit Slavisch georiënteerde van verscheidene andere magneti- bedoelde. concert heeft geopenbaard is een gche materialen. wonder van klankenpracht, van Prof. Gorter nam deel aan vele NA DEZE ONWEERSTAANBARE vaart en algehele overgave aan de wetenschappelijke congressen in en interpretatie die zo beheerst werd intenties van een groot dirigent. buiten Europa en publiceerde ver- j^ggoaa- scheidene artikelen in de vaktijd- J. KORTMANN schriften. gegeven en in Kodaly's persoon lijke stijl, betrad de Poolse violiste Wanda Wilkomirska het podium, om het 3e vioolconcert van Aram Ghats- jatoerian te spelen. Deze jonge kun stenares (want dat is zij in elk op zicht) speelt met groot meesterschap en muzikaliteit. Het driedelig werk van deze Armenische Rus is op de folklore van deze beide landen ge bouwd en zoals meerdere muziek van LEIDEN Vrijspraak voor verdachten in schietpartij Het gerechtshof in Den Haag heeft vanmorgen het vonnis bevestigd van de rechtbank, waarbij de 35-jarige koopman A. G. B. en de 37-jarige koopman A. W. werden vrijgesproken van de hun ten laste gelegde open lijke geweldpleging. Reeds eerder werd een verdachte in deze affaire ontslagen van rechts vervolging op grond van noodweer en later werden A. G. B. die de bij naam „Tom Mix" draagt en A. W. door de rechtbank vrijgesproken, welke uitspraak nu door het hof is bevestigd. De officier van justitie had twee jaar gevangenisstraf te gen beide verdachten geëist. Veertien dagen geleden eiste de procureur- generaal tegen B. een jaar gevan genisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. W. was toen niet verschenen. OPROEP GETUIGEN Woensdag vonden te Leiden twee aan rijdingen plaats. Des morgens om 8 uur werd op de Maresingel de 57-jarige wielrijder P. L. de Bock, wonende Kooilaan, die in de richting van de Rijnsburgersingel fietste, door 'n vracht auto met oplegger, afkomstig uit Vleu ten, aangereden. Vermoedelijk is de fiet ser geschrokken van de auto, of is hij door het voertuig geraakt De politie verzoekt eventuele getuigen van dit on geval zich in verbinding te stellen met de afdeling Verkeer. De fietser kreeg een rechterschouderfractuur en vermoe delijk letsel aan het hoofd.. Des avonds omstreeks tien voor half acht reed de 31-jarige L. Guldemond uit Leiden met zijn personenauto tegen het pand Witte Singel 87 (hoek Bilderdxjk- straat). G. .die in de richting Noord- eindsplein reed, passeerde een voor hem rijdende personenauto. Toen G, dacht, dat de bestuurder van deze auto naar links uitweek om de Bilderdijkstraat in te rijden, zwenkte hij ook naar links en kwam in aanraking met het huis. De man kreeg verwondingen aan het ge zicht en klaagde over pijn in de borst. De 42-jarige medepassagier J. Boom (Leiden) kreeg ook verwondingen aan het gezicht en klaagde eveneens over pijn in de borst. De EHD vervoerde bei den naar het Acad. Ziekenhuis. De auto werd aan de voorzijde geheel vernield. PAAS-VEBO OP 13 MAART Het bestuur van de VEBO hoopt op 13 maart a.s. de grote Paasvee- tentoonstelling te organiseren. De wethouder van het Marktwe zen te Leiden, ir. J. J. G. van Hoek, heeft zich bereid verklaard, deze ten toonstelling officieel te openen. Leidse Universiteit Bij onderscheidene K.B, zijn be noemd: tot gewoon lector: met in gang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden: in de faculteit der geneeskunde aan de rijksuniver siteit- te Leiden, om onderwijs te geven in de heelkunde, dr. H. van Houten, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar A aan deze Universi teit; tot buitengewoon lector: met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden. In de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen aan de Rijks universiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de hydrogeologie, dr. C. Voute, thans belast met het geven van dit onderwijs aan de universi teit. (Advertentie) Te weinig belangstelling voor vergadering KAB-Hartebrug Voor de eerste maal in het nieuwe jaar vergaderde gisteravond de KAB-af- deling Hartebrug. De bijeenkomst werd gehouden in het Sint Antonius Club huls. De opkomst was zeer teleurstel lend. De voorzitter van de afdeling, de heer P. W. la Rlvière, betreurde dit feit ten zeerste en riep de aanwezigen op om mee te werken aan de uitbreiding van de afdeling. In zijn jaaroverzicht kon de voorzitter helaas ook geen opti mistische geluiden laten horen. De ac tiviteiten van de afdeling hadden zich voornamelijk beperkt tot de kaartavon den. „Als we de zaak eerlijk bekijken", aldus spr. „moeten we bekennen dat dit toch niet de eigenlijke taak van onze afdeling is". De 1 mei-viering van dit jaar was een groot succes en ook voor het komende jaar stond een dergelijke gezamenlijke viering weer op het pro gramma. Het was de laatste vergadering onder de naam KAB, omdat met ingang van 1 januari de naam van de organi satie veranderd is in: het Nederlands Katholiek Vakverbond. Pater Demmers, de geestelijke adviseur, wekte de aan wezige leden op om initiatief te tonen eft kritiek op de organisaties in de ver gadering te brengen en niet, zoals zo vaak gebeurt, op het werk. Uitvoerig werd nog van gedachten gewisseld om een oplossing te vinden voor het finan ciële tekort. Maar het bestuur, be staande uit de heren J. van Ruiten (seer.). J. P. Hoogeboom, J. van Lierop en A. Spiering ziet het komende jaar toch met vertrouwen tegemoet, maar doet een beroep op alle leden daadwer kelijk lid te zijn. BURGERLIJKE STAND Geboren. Marcella Geertrui Maria dr. v. J. F. van der Plas en M. Hols- wilder; Cornelia Johanna Paula Ma ria dr. v. T. C. Otto en M. A. Bak ker; Ida Anna Emilia dr. v. N. C. van den Berg en.P. M. Hachmang; Neeltje Aartje dr. v. D. A. de Groot en M. H. van der Dusser; Monique Cornelia Elisabeth dr. v. H. Mama ker en M. E. Klein; Jacobus Willem Frederik zn. v. T. de Groot en W. Bakker; Theodorus Jacobus Maria zn. v. T. M. Bakker en E. T. Rapati Antonia Cornelia dr. v. J. Smeltink en M. M. Molenkamp. Gehuwd: A. P. Klein en J. Bos- man; H. M. Snier en M. van Gorsel; I. Ouwerkerk en G. de Goeij; H. v. Oosten en L. van Egmond; J. I. Era- des en P. Ouwerkerk; T. M. Budding en E. J. M. de Groot; A. Neuteboom en S. Volkers. Overleden: C. M. M. Siems 41 jaar eohtg. v. E. Kuijken; P. van den Bosch 61 jaar, echtg. v. A. P. Dijks man; A. Schoone 80 jaar, wed. v. K. v. 't Veet. OEGSTGEEST Geboren: Jacobus Wilhelmus Ma ria z. v. M. C. M. Vink en J. G. Turk; Wilco z. v. W. H. Dekker en J. G. W. te Winkel; Willem Wim z. v. W. Peursurn en P. L. Buijtendijk; Marie Louise Eveline d. v. P. E. R. Rhemrev en M. C. Fischer; Andrée d. v. J. H. Haverkamp en L. Witte- bol. Ondertrouwd: S. C. v. d. Meulen en C. J. Bakker. Getrouwd: C. T. J. Koning en C. P. M. Hoogervorst; N. van Delft en A. Driebergen. Overleden: E. C, J. Bodaan, w. v. J. G. Ginkel; J. A. Bouwman; B. R. van Nierop; C. H. Pieters; 'H. J. van der Mark, w. v. W. F. Kors. Gunning aan Leids bedrijf Aap Gëbr. Schouls N.V., te Leiden, is door de gemeente Kesteiren onder- (hands gegund het uitvoeren van be stratingen en de aanleg van riole ring met bijkomende werken in het uitbreidingsplan van die gemeente voor een bedrog van f 510.518,-. Leidse Agenda VRIJDAG 24 JANUARI K&O Ned. Marionetten Theater speelt „Porgy and Bess" in Gebouw Irene te Oegetgeest. Aanvang 20 u. Adelbertvereniging Lezing door pater Goddijn o.f.m. in „De Doelen" Aanvang 20.15 uur. K&G Ouder- en donateursavond in de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. Stadsgehoorzaal G3-cabaret „De Lachende Kerk" in de foyer. Aan vang 20 uur. Louise de Coligny-HBS Beroe- penvoorlichting. Aanvang 14.30 uur. Kinderbescherming Lteiden en om streken Vertoning van de film „De Kinderrechter" in de St. Lidwi- naschool, ingang Philosofenpad. Aan vang 20 uur. ZATERDAG 25 JANUARI R.K. ULO Leiden Reunië oud leerlingen in het St. Antonius Club huis. Aanvang 20 uur. Leidse Balletschool Leerlingen- uitvoering. Schouwburg 8 uur n.m. ZONDAG 26 JANUARI Rijksmuseum voor Volkenkunde: vertoning van een kleurenfilm over de Papoea houtsnijder Matjemosh. Aanvang 3 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 23-29 jan. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: „Echtscheiding op z'n Ita liaans", 18 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. W oensdagcy clus „Omzien ir wrok". 18 ir. Lido: „De avonturiers", 14 jr. Dag. 30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Alleman", a.i. Geprolongeerd Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Studio: „Lift naar de misdaad", 18 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Lawrence van Arabië", 14 jr. Dag. 2.00 en 7.30 uur. Rex: „Mondo Cane", 18 jr. Geprolongeerd Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGSAGENDA „De Ruif", Jan Vossensteeg 59. Te keningen en gouaches van Jacques Turk. Tot eind januari. De Lakenhal: Dagelijks 104 uur Zondags 14 uur. Tentoonstelling van schilderijen door Ch Roelofsz. Tot 27 jan 1964. Rijksmuseum voor 'Volkenkunde (Steenstraat). Dag. 1017, zond. 1317 uur. Tent.st. Wow-Ipit, twaalf houtsnij ders uit Amahamhai Tot 1 maart '64 Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag. 104 uur zond 14 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma. t/m vrijdag 105 uur, zond. 14 uur. Airoaud en HeLd: Romaanse schil derkunst in Spanje; Banin: Ik ver koos opiium; Beok: Moderne biologie; De Berg: Drie jaar trappistin; Bla- main: Anna BLanian over zichzelf en anderen: Bolin en von Post: Flora in kleurBooy: Hef is stil op Het Loo Carrouiges: Charles de Fou- couilid; Car-tier: 19x Europa; Clark: De vroegste geschiedenis van de sa- menilozimg; De christen en de vrede; De grote zorg; Den Doolaard: Va kantieland Joegoslavië; Drake: De slanke lijn; Eiselin: De verovering van de witte berg; ELias: Van mam moet tot wet; Euwe en Meiden: Meester tegen amateur; Fletcher: De kunst van het onderwijzen; Forbes: De Oudhollandse keuken; Geyl: Van Bildendijk tot Huizimga; Gosker: Hef kind iin het verkeer; De Groot: In leiding tot de algemene taalweten schap; Hameveer: Beheerders yan Gods geheimen; Den Hartog: Nieuwe voedingsleer; v. d. Heide: Elseviers atlas van de archeologie der Lage land; Heinamanr: Filosofie op nieu we wegen; Hendriks en Blok: Sport vissen van voorn tot haai; Henmig en Ringsdorff: Wenken voor opvoeders van stotterende kinderen; Heurgon: Zo leefden de Etrusken: Hillary en Doig: Hoog in de ijle lucht; Huls bosch: De schepping Gods; Jaffé: De schilderkunst van de 20e eeuw: Jé- róme Gerritsen: Tekenen: Klokken en klokkengieters; Knuvelder. G.: Problemen der literatuurgeschied schrijving; Knuvelder, L.: Maria in levenshouding en opvoeding; Krul: Stenen zoeken; Kuyk en Veldkamp: Weerzien met Indonesië; Kwant: Fe nomenologie van de taal; Landmann: Joodse humor; Lasareff: Vroege Rus sische ikonen; Lepp: Psycho-analyse van de lief-de; idem: Teilhard de Cbairdiin en het Christendom; Luy- Den: Fenomenologie en atheïsme; Morris: Mini-Minor „850"; de Neys van Hoogwerff: Helderziendheid; Picoard: Zeven mijlen onder zee; v. cL Plas: Dagboek van hef conci lie: idem: Uit het rijke Roomse le ven; Rabsiilber: Handig in huis: Ritt- linger: Een mens, een kano en de AmazoneRolinW at verwacht U van de arts; Schreuder: Mentaliteit van het kind en voortgezet onder wijs; Sierk&ma: Vlaggen; Straver: Een andere tijd vraagt een andere kerk: Teilhard de Char din: Het voor spel 1914/16; idem: De plaats van de mens in de natuur; Toepassingen van die fotografie en de cinematografie; Wijers: Zoeken naar God. BEURSOVFRZICHT STEMMING VIEL MEE Amsterdam, 24 jan. Het Damrak heeft vanmiddag bij de opening een ge reserveerde houding aangenomen. Het geringe aanbod had de overhand waar door de koersen van alle internationale waarden beneden het slotniveau kwa men te liggen. De stemming werd hier door ongeanimeerd. Speciale factoren voor de zwakke tendentie waren niet aanwezig. Aan de andere kant waren er ook geen stimulerende berichten bin nengekomen. Men was vanmiddag aan vankelijk wat teleurgesteld over de ten dentie van gisteren, die toen wat tegen viel als gevolg van Amerikaans aanbod, vooral in de Philipshoek. Vanmorgen, gedurende de niet-officiële handel, vreesde men, dat Amerika vandaag we derom met verkooporders op het Dam rak zou verschijnen. Men bleef groten deels afzijdig. Het laagst werd vanmor gen in Kon. Olie gedaan 186.80, Philips 154.30, Unilever 146.60 en in Hoog ovens 598. De officiële beurs opende boven dit niveau doch bleef beneden de slotkoersen van donderdag, Kon. Olie stelde zich op 187.50 circa 80 cent be neden gisteren. Philips min een gulden op ƒ155. Unilever een halve gulden la ger op 147.20. AKU en Hoogovens resp. min twee en 3»/» punt op 544 en 602. Er was in alle hoeken wat middenkoers vraag aanwezig doch het aanbod over heerste in lichte mate. Later op de middag kreeg de vraag de overhand waardoor Kon. Olie uitliep tot ƒ187.80. Unilever tot 147.70, Philips deed 155.50 en Hoogovens zelfs 608. Voor dit fonds dus tien punten hoger vergeleken bij het laagste punt van vanmorgen. Al les bij elkaar viel de stemming voor de Internationale waarden zeker niet tegen. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week verloor AKU deze beurs- week circa zes punten. Hoogovens kon zich goed handhaven. Philips boekte een niet onbelangrijke teruggang van ruim zeven gulden. Unilever drie en Kon. Olie ruim één gulden lager. Wall-street sloot donderdag fractio- neel hoger, doch voor de Nederlandse hoofdfondsen lager. Dit maande Am sterdam vandaag tot voorzichtigheid. In de scheepvaartsector lagen aande len Kon Boot goed gedisponeerd in de markt. De overige aandelen in deze sector gaven weinig verandering te zien. De leidende cultures moesten een stapje terug doen. Certificaten Deli wer den in een open hoek verhandeld. Op het verlaagde" niveau werd goede steun geboden. De staatsfondsenmarkt gaf geen veranderingen van enige betekenis te zien. In de lokale afdelingen heeft de direc tie van de Apeldoornse nettenfabriek haar aandeelhouders een zeer prettige verrassing bezorgd. Dit concern keert over het afgelopen boekjaar een divi dend uit van veertien procent, tegen tien procent vorig jaar. Daarnaast wordt een dividendreserve gevormd van ƒ260.000. De aandelen van genoem- maatschappij werden vanmiddag niet onbelangrijk hoger geadviseerd. Claims Lips en Gispen verlieten vandaag de markt. Rijksmus. Geologie en Mineralogie (v. d, Werfpark). Geologie van Ne derland Dag 1012 en 24 uur. zon- en feestd 24 uur. Rijksmuseum v. Oudheden, Rapen burg. Tent. „Romeinse mozaieken uit Tunesië" Tot 15 maart 1964. Academiegebouw, Rapenburg 73 - Plastiek vain Jos van Kessel en sdhilideirijen van Sbeviin Kwint. Tot 24 fetor. Nederlandse romans Bastet: Lava; Bmaiknuan: De opstan- diöliiimg; Breed veld: De open stad; Canmigigielit: Óudie mensen; Faro: De rokkenjagers; Greup-Roldanius: Het gestoelte der sipotfers; Homman: Helden en dwazen; Ikimk: Samuel Wasseli; van Kampen: Runamaira; Meer de Walcheren: Dagboek dl. 4 en 5; Melohiior: Het zoontje van de dokter; Mons: Honderd procent ze kerheid: idem: Stuivertje wisselen; Ondei: Het grote land; Reeuwijk: De eeuwige bruid; Rosseels: Dood van een non; van Toorn: De toeschou wer; Vervoor!Moord onder astro logen; Vestdijk: Een Alpenroman: Woli-Caitz: Zeewier: Zernike: Kieren van de nacht. Vertaalde romans Het hete zand; Cau: Gods erbarmen; Christie: Kerstmis van Poirot; DanelllaStellla Termogen; Gavin: De cactus en die kroon; Gree ne: Onder de tuin; Gregor: De straat; Knight: Het huis met de paradijsvo gel; Konsalik Erika Werner arts; K uohler-S UbermanMijn honderd kinderen; von Leihndorff: De oorlog van een arts; Liepman: Verslaving; Marshall: De vuurdoop; Maschmamn; Sporen van as; du Mauirier: De glas blazers; Naragan: De menseneter; Rato: Niemand keert terug; Rinser: De volmaakte blijdschap; Rochefort: Kindertjes van deze. eeuw; Sabino: Eenzaam is de mens; Sirnmel: Het kan niet altijd kaviaar zijn; Spencer: Steim aan achterdeur; Szabo: De an dere Esther; Wilson: Bohémiens in Soho. HAZERSWOUDE WONDERLIJKE VERENIGING VIJFTIG JAAR De vereniging „Door Eendracht Sa mengebracht" uit de Groenendijk gaat op 1 juni a.s. haar vijftig-jarig jubi leum vieren. Een wonderlijke vereni ging is deze uit dertig personen be staande conglomeratie van Groenendij kers in feit: zij heeft" ten doel om via inning van contributies zo veel mogelijk loten bijeen te zamelen, wanneer een te lande bekende loterij weer op toeren komt. Goed, het is de leden vijftig jaar jaar gelukt om telkens weer hele of halve loten aan te schaffen, welke na de trekking óf prijs óf nieten oplever de Wanneer het jubileum zal wor den gevierd is nog niet precies bekend. Daarvoor zal het dagelijks bestuur nog een vergadering beleggen. Ja, er is een dagelijks bestuur, bestaande uit voor- zitter J. Wesselingh, penningmeester A. van der Voort en de jonge secretaris P. Bakker. Om kort te gaan: tijdens de jaarvergadering hebben de leden de voor- en nadelen van verschillende pro blemen" nog eens in hun „stamlokaal" Groenendijk breedvoerig besproken, 'n Gezellig samenzijn was hieraan voorts nog gekoppeld Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 1.15 uur. LICHTE DOOI Verandex-lijke bewolking met hier en daar een bui. Matige tot vrij krachtige wind tussen west en noordwest. Minder koude nacht. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperatu ren Het weer in Europa HELSINKI onbew. 1 0 STOCKHOLM onbew. 4 1 OSLO onbew. 4 2 KOPENHAGEN regen 3 1 ABERDEEN geh. bew. 8 1 LONDEN regen 5 1 BRUSSEL geh. bew. 0 1 LUXEMBURG geh. bew. 1 4 PARIJS geh. bew. 1 3 BORDEAUX mist 0 2 NICE icht bew. 13 3 BERLIJN geh. bew. 2 0 FRANKFURT geh. bew. 0 3 MUNCHEN mist 2 —11 ZURICH geh. bew. 4 6 GENEVE mist 2 6 LOCARNO onbew. 8 5 WENEN mist 3 —12 INNSBRUCK onbew. 3 —12 ROME onbew. 12 3 AJACCIO onbew 13 1 MADRID onbew. 11 4 MALLORCA licht bew. 16 0 LISSABON onbew. 16 7 PAUZE Morgen: bekering van Paulus. Mis: „Ik weet in wie ik geloofd heb", (uit de 2e brief aan Timotheus). Het is een uitdaging, dat de twee steunpilaren van de Kerk beiden openbare zondaars waren. Petrus had zijn Heer verloochend. Paxxlus, de wrede vervolger, was aan bloedsmet niet vrij. Zakelijk geredeneerd wa ren Petrus en Paulus toch wel de laatsten, die voor een belangrijk ambt in aanmerking kwamen. Het getuigt van de rustige ruimhartigheid, waar mede onze Heer zondaars tegemoet- treedt, dat Hij deze twee ergernis sen tot zijn voornaamste medewer kers maakte. Zij hebben alles voor hun Heiland overgehad, omdat zij wisten zwaar fout te zijn geweest en met brede edelmoedigheid weer in genade en gunst waren opgenomen. Dat is voor ons een uitdaging om royaal rechtsomkeert te maken en met Paulus op de weg naar Damaskus te vragen: „Heer, wat wilt U dat ik doe?" In deze korte vraag wordt de gehele christelijke levenswijsheid be antwoord. PUZZEL Marktberichten LEIDEN, 24 jan. Kaas. Aange voerd 2 partijen Goudse kaas, geen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas le kwal. 2.71. Handel: goed. LEIDEN, 24 jan., Vee Stieren 6; melkkoeien: 40, 875-1200-1350, rede lijk; vette koeien: 253, 2.90-3.50-4.10, iets kalmer; vare koeien: 50, 625-875- 1250, rustig; pinken: 6, 400-500, rede lijk; vette kalveren: 26, 3.20-3.60-4.00, goed; nuchtere kalveren: 30, 1.50- 1.70, redelijk; vette schapen: 62, 120- 130-145, stug; vette lammeren: 1190, 120-160-180, stug; varkens en zeugen.' 19, 550-650, goed; schrammen: 110, 110-140, goed; biggen: 308, 85-95-100, goed; geiten: 1. Totale aanvoer 2101. LEEUWARDEN, 24 jan. Zuivel. Commissienoitering: Goudse 2.56; Edammer kaas 2.35; Broodkaas 2.39. Handel góed. R.A.VEEN, 23 jan., Bloemen Freesia's 70-1.19; Crocussen 16-21; Narcissen: Early Glory 73-1.10; For- tuna 70-98; Buxton 78-85; Frühling 90-96; Tulpen: Krelage Triumph 1.20- 1.55; Preludium 1.25-1.60; Rose Cop land 1.45-1.95; Wintergold 1.20-1.45; Apeldoorn 2.90-3.00 Dreaming Maid 1.80-1.85; Topscore 1.85-2.00; Paul Richter 1.70-1.80; Christmas Gold 1.55-1.65; v. d. Eerden 1.75-1.95; Br. Star 61-73; Emmy Peek 1.45-1.50; Sulphur Triumph 1.40-1.55; Bèllona 1.60-1.70; Golden Harvest 1.55- 1.60; Prominence 1.80-1.85; Lustige Witwe 1.65-1.90; White Sail 1.55 1.65; Tul pen: gemengd 1.75-1.80 p. bos; Am. anjers 17-39 p. st. Hor. 1. jaarlijkse aanvulling van paar den voor de krijgsdienst, 6 kippenloop, 7 metaalsoort, 9 maanstand, 10 kropge zwel, 12 dam langs een water, 13 Euro peanen, 15 meisjesnaam, 16 gem. in Ovex'ijssel, 17 krijgsmacht, 19 oude leng temaat, 21 zuster, 22 lidwoord, 23 koor van zangers, 25 houten vat, 26 raam. Vert. 1 latwerk, 2 Voegwoord, 3 deel van een fornuis, 4 geheel de uwe (afk. Lat.), 5 boom, 6 soort van hert, 8 gem. in Noordholland, 10 stad in Oostenrijk, 11 telwoord, 13 duinvallei, 14 gevange nis, 18 vinkachtige vogel, 20 vreemde munt, 22 schraal, 24 dat is (afk. Lat.), 25. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 514. Hor. 1 do, 3 tand, 7 naar, 9 Oss, 11 dek, 12 Eist, 14 Anna, 16 Ee, 18 oele, 20 aax-d, 22 si, 23 eend, 25 nors, 27 aal, 29 ido, 30 lomp, 32 maan, 33 is. Vert. 2 one, 3 ta, 4 aren, 5 dos, 6 es, 8 akal, 10 ster, 11 doos, 13 laan, 15 Neer, 17 edel, 19 eind, 21 Adam, 24 Esla, 26 oom, 28 api, 29 ik, 31 on. PUIM Dit is de prettigste schipbreuk ik ooit heb meegemaakt!

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3