Gouden bruidspaar J. Heemskerk-v.d. Eist in Bloemswaard BRUIDEGOM IS OPRICHTER EN ERELID VAN K.A.B.O. Hij mocht het overhemd OFFICIëLE PUBLIKATIE Boekhouder F. VANBOHEEMEN Adverteert in dit blad, u heeft nimmer zo'n succes gehad WERKSTERS DIMoUAG 14 JANUARI 1964 Dl LBTPS» COOTAWT PAGINA 9 Zondag 26 januari a.s. hoopt het echtpaar J. Heemskerk - A. H. Heemskerk-van der Eist zijn 50-jarig huwelijks feest te herdenken. De feestdag wordt begon nen met een plechtige H. Mis in de kapel van huize „Bloemswaard" om 10 uur, opgedragen door de zoon van het gouden paar. kapelaan P. Heemskerk uit Hil versum. Het gouden bruids paar is nog kras en woont twee jaar in het kath. bejaardencentrum „Bloemswaard". Daar vóór woonden zij 48 jaar aan de Haven te Hillegom. De bruidegom werd 11 maart 1887 te Noordwijk geboren en kwam op 17-jarige leef tijd in dienst der poste rijen aldaar. Op 20-ja- rige leeftijd werd hij aangesteld als besteller te Hillegom. Het salaris was één gul den per dag en voor de zondag 25 cent meer. De dag begon om 5 uur en eindigde des avonds 7 uur. In 1930 werd hij kantoorknecht en be last met het loket voor de verzen ding van de buitenlandse pakket- post. Over de ruim 44 jaren dienst bij de PTT zou hij een dik boek kunnen schrijven. Het best heugt hem de oorlogstijd, toen zoveel moeders pak jes wilden verzanden aan hun jon gens, die naar Duitsland waren ver voerd en er vele formulieren moes ten worden ingevuld, waarmee deze moeders dan geen raad wisten. Maar Heemskerk hielp altijd en iedereen. Hij was een man van dienen en dat toonde hij ook op het terrein van de organisatie. In 1919 richtte hij de vereniging „St.-Petrus" op en bleef daar 33 jaar voorzitter van waarna hij tot erevoorzitter van de KABO werd benoemd. Gedurende 52 jaar was hij lid van de KAB en nu ere lid, lid van de H. Familie en Derde Orde, van de EHBO ruim 50 jaar. Zijn verdiensten voor het algemeen belang werden beloond met de zil veren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De bruid werd geboren te Zoeter- woude in 1881. Hoewel zij wat moeite heeft met het lopen is zij nog kras genoeg om haar huishoudelijke bezig heden te kunnen verrichten. Op 22- jarige leeftijd kwam zij in dienst bij een familie in Den Haag en toen deze, een luitenant-kolonel, met pen sioen ging en naar Nijmegen vertrok, is zij mee verhuisd. Op 23-jarige leef tijd maakte zij op een bruiloft van haar broer kennis met de toen 17- jarige Jan Heemskerk. Zij keek vreemd op toen zij na 8 jaar een brief ontving van dezelfde Jan Heemskerk, waarin hij haar duide lijk maakte dat hij de kennismaking van 8 jaar terug voort wilde zetten en daarvoor naar Nijmegen zou ko men. Het retourtje Hillegom-Nijme- gen kostte 4 gulden. Jan ging naar Nijmegen in oktober 1913 en dat deed hij nog 4 maal en toen kwam Anna van der Eist naar Zoeterwoude op 25 januari 1914 en ze trouwden daar de volgende dag. Twee dagen daarna betrokken zij hun woning aan de Hillegomse Haven. Het gezin werd met 6 kinderen gezegend, 2 jongens en 4 meisjes. Toen zij dachten dat de oudste zoon iets zou gaan bijdragen tot verlich ting van de huiselijke zorgen, ver telde hij dat hij naar het seminarie wilde. Dat was een offer. Toen was het immers „schraalhans" in een ge zin met 6 kinderenToen de zoon 1T jaar geleden «#n priesterwijding ontving was dat een mooie dag en dubbel gelukkig is bet gouden paar Heemskerk-van der Eist, nu op hun gouden huwelijksfeest hun zoon de H. Mis zal opdragen tot hun inten tie. Ook de 15 kleinkinderen zullen naar Bloemswaard komen en bij de receptie, die van 3 tot 4.30 uur in Bloemswaard is, zullen de vete vrien den kennissen van dit Hillegomse Gouden paar komen om hun geluk wensen aan te bieden. VOOR DE HAAGSE RECHTBANK „En mag ik dan het overhemd?" stelde een 57-jarige adviseur uit Lei den de vraag aan de Haagse politie rechter, die, kennelijk ontstemd, na overleg met de betrokken getuige, dat verzoek inwilligde. Die getuige was op de Hoge Rijn dijk door de adviseur mishandeld, toen eerstgenoemde trachtte het weg rijden van de adviseur te beletten, nadat deze met de door hem bestuur de auto tegen de bestelauto van de getuige was gebotst, toen de bestuur der daarvan plotseling moest stop pen. Er ontstond eerst een ruziepartij en daarna zou de adviseur de chauf feur van de bestelauto een klap in het gezicht hebben gegeven en diens overhemd gescheurd. Daarvoor werd een schadevergoeding van 13.- ge- eist, welke vergoeding de rechter toe wees. En dan mag de adviseur het overhemd, althans hetgeen er van over is, hebben Conform de eis van de officier werd de adviseur bovendien ver oordeeld tot 50 boete of 10 dagen heahtenis. NARE STREEK Reeds eerder had de Haagse poli tierechter aandacht besteed aan de strafzaak tegen een kweker uit Rijns- HAZERSWOUDE Winst voor HSC. Het eerste tiental van de Hazerswoudse Schaak club, dat een grote kans maakt op het behalen van de kampioenstitel in de derde klas van de Leidse Schaakbond, heeft een voorlopige 4'/t-3V» overwinning behaald in de competitiewedstrijd tegen Nieuw koop. Overigens hebben de Hazers- wouders een half uur voor het ver strijken van de speeltijd alle kansen om met een zekere overwinning te gaan strijken in handen gehad, want zij leidden op dat moment met 4'/i- 3'U. Twee partijen zijn ter arbitrage naar de commissie van de Leidse Schaakbond verzonden. Samen Sterk uitgeschakeld. Het eerste tiental van de damvereniging Samen Sterk is definitief uitgescha keld voor de kampioenstitel in de eerste klas van de Leidse Dambond. Rijnsburg 2, dat al helemaal voor de titel was uitgeschakeld, kende haar sportieve plicht, ja, versloeg Samen Sterk met 11-9. Voor het eerste team van Samen Sterk is de competitie nu afgelopen; van de elf gespeelde wed strijden won dit tiental acht ontmoe tingen en verloor er drie. Resultaat van een en ander is, dat of de twee de of de derde plaats op de eind stand zal worden ingenomen; dit nu is nog afhankelijk van nog enkele te spelen wedstrijden in deze klas. Wat de prestaties van het tweede team, dat ook al in de eerste klas uitkomt, betreft: de situatie op de ranglijst is niet zo florisant te noe men als die van het standaardtien tal, maar het puntentotaal kan wel licht nog in de. laatste wedstrijd wat worden verbeterd. Vast staat in elk geval, dat Samen Sterk 2, dat voor aterwoude. die terecht stond, omdat hij beschadigingen aan een zeilbootje zou hebben veroorzaakt. Het bootje was met modder bespat,' waardoor het zeil zodanig was beschadigd, dat het onbruikbaar was geworden. De zaak was nader onderzocht en de officier vond thans voldoende be wijs, om tegen verdachte 150 boete of 30 dagen hechtenis te eisen. De rechter veroordeelde verdach te tot 100 boete of 20 dagen hech tenis. het grootste gedeelte uit jeugdige spelers bestaat (zelfs enkele vijftien jarigen!), in dit seizoen een grote dosis wedstrijdervaring heeft opge daan en dat zal zeker een stimulans zijn hpt volgend jaar meer beslagen ten ijs te komen. Koppermaandag bij de Kath. Vrouwenvereniging. De aloude traditie in onze plaats om vasten avond in te zetten met een huiselijk kaartfestijn is zo geleidelijk aan voor een groot gedeelte verwaterd. Dien tengevolge heeft het bestuur van de Kath. Vrouwenveren, in het dorp 'n vastenavondbijeenkomst op touw ge zet voor haar leden in zaal Timmer mans. Op Koppermaandag-avond be streden de dames, tezamen met hun echtgenoten, elkaar rondom de kaart tafel. En dat er met enthousiasme gekaart werd viet te begrijpen. Geslipt door gladheid. Maandag morgen is op de Rijndijk ter hoogte van De Hoop een personenauto ge slipt en omgeslagen. Er was vrij on zienlijke materiële schade. Het is niet alles goud, dat er blinkt Burgemeester D. de Loor van Delft droeg aanvankelijk de nieuwe ambtsketen, die hem bij gelegenheid van zijn tien jarig jubileum door de ge meenteraad was geschonken, met veel trots. Aanvankelijk, want nu blijkt dat er in de penning aan de nieuwe halsketen een kunst werk van enkele duizenden guldens, vervaardigd door de Maastrichtenaar Fons Bemel- mans goud is verwerkt, het geen niet overeenkomt met de rijks voorschriften, die vertel len, dat een penning geheel van zilver moet zijn. Of Delfts burgervader de té weelderige ambtsketen mag blijven dragen zal afhangen van het ryk. Fijne Engelse Melange Ceylon-Melangf PICKWICK-THEE2AKJES ROOD-MERK 86 ct. PAARS-MERK. 66 ct. ORANJE PECCO Groot formaat (elk zakjt A i koppen) Dubbelgroot (ell zakje ca. koppen). Ceylon-Melange BADHOTEL ZEERUST Noordwijk aan Zee vraagt voor het aanstaande seizoen van half maart tot eind september een aide de cuisine restaurant kelners serveersters werksters voor halve dagen casserolier wasvrouw voor de hotelwas buffetjuffrouw Schriftelijke of mondelinge sollicitaties bij de di rectie Badhotel Zeerust, Noordwijk aan Zee, tel. 01719—2723, BLONK'S AUTOBEDRIJF NIEUWSTRAAT 33—41 LEIDEN vraagt: voor de bedrijfsadministratie en in voorkomen de gevallen voor het vervangen van de directie. Sollicitaties met vermelding van leeftijd, op leiding, verrichte werkzaamheden worden gaarne in gewacht aan ons bedrijf. Gevraagd een WINKELJUFFROUW in moderne slagerij. 5-daagse werkweek. Aanmelden: Janvossensteeg 47, tel. 21286 of Dorpsstraat 39 Oegstgeest, tel. 51937. RIJKSSTUDIETOELAGEN De minister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat per sonen met een goede studieaanleg, die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aan gevangen studie te betalen en die gedurende de cur sus 1964/1965 voor een rijksstudietoelage ter tege moetkoming in die kosten in aanmerking wensen te komen, zich vóór 1 februari 1964 dienen te wenden tot zijn ministerie, afdeling Rijksstudietoelagen, Nieuwe Uitleg 1, 's Gravenhage. Rijksstudietoelagen kunnen worden aangevraagd voor: 1. Studie aan Nederlandse universiteiten en hogescholen. Diegenen, die voornemens zijn met ingang van 1 sep tember 1964 voor het eerst een universiteit of hoge school te bezoeken, dus ook zij, die nog geen eind examen h.b.s. of gymnasium hebben afgelegd, moeten hun aanvragen eveneens vóór 1 februari 1964 indie nen. Dit geldt ook voor hen, wier plannen in dit op zicht nog niet geheel vaststaan. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij alle in richtingen van middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs en bij de afdeling Rijksstudietoelagen van het ministerie. Diegenen, die reeds aan een inrichting voor hoger onderwijs studeren dienen hun aanvragen in te die nen door middel van een staat van inlichtingen, die bij de administratie van de universiteit of hogeschool verkygbaar is. (Zij, die een toelage wensen voor de studie aah de Landbouwhogeschool te Wageningen kunnen terzake inlichtingen inwinnen bij de directeur van het land bouwonderwijs van het Ministerie van Landbouw, Visserij en -Voedselvoorziening, le van den Bosch straat nr. 4, 's Gravenhage). 2. Studie aan erkende inrichtingen voor: voorbereidend hoger en/of middelbaar onderwijs, uitgebreid en middelbaar technisch onderwijs, uitge breid lager en middelbaar nijverheidsondewijs, scho len voor maatschappelijk werk, de sociaal pedagogi sche opleidingen voor groepleid(st)ers in jeugdvor- ming, erkende opleidingen voor middelbare akten, het Centraal Instituut voor opleiding van sportleiders en sportleidsters en voor studie voor bibliotheekassis tent (e) en jeugdbibliotheekassistent (e) aan de door de Centrale Vereniging van Openbare Bibliotheken georganiseerde cursus. Deze toelagen worden verleend als renteloos voor schot en dienen later te worden terugbetaald. Voor het volgen var> de driejarige vooropleiding voor lerares bij het nijverheidsonderwijs voor meisjes kun nen toelagen worden verleend, die niet behoeven te worden terugbetaald. Deze toelagen bedragen maxi maal 400. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij genoemde inrichtingen van onderwijs, ulo-scholen en de afde ling Rijksstudietoelagen van het ministerie. 3. Stndie aan Rijks-, gemeentelijke of aangewezen bijzondere inrichtingen tot opleiding van onderwij zers (essen) en gesubsidieerde of aangewezen oplei dingen voor kleuterleidsters. Deze toelagen bedragen maximaal ƒ400.per jaar en worden verstrekt als gift. Voor hen, die wegens de afstand tot de te bezoeken school gedwongen zijn hoge reiskosten te maken of in pension te gaan, be staat de mogelijkheid een grotere toelage te ontvan gen. Opgemerkt wordt dat de helft van deze toelage later moet worden terugbetaald, met dien verstande, dat op zijn minst f 400.als gift wordt verstrekt. Degenen, die reeds leerling van een kweekschool of opleidingsschool voor kleuterleidsters zijn, dienen hun aanvraag in te zenden door middel van een staat van inlichtingen, die bij deze scholen verkrijgbaar is. De overige gegadigden kunnen een aanvraagfor mulier verkrijgen bij alle h b.s.-en, gymnasia, lycea, ulo-scholen en bij de afdeling Rijksstudietoelagen van het ministerie. Aan diegenen, die na beëindiging van de studie als bevoegd leraar/lerares aan een er kende school voor voorbereidend hoger en/of mid delbaar onderwijs, nijverheidsonderwijs, de opleiding voor onderwijzer of als maatschappelijk werker een volledige betrekking gaan vervullen en zij, die als onderwijzer(es) of kleuterleidster gaan werken, kan na ieder jaar dienst 20% van de schuld worden kwijt gescholden. Groothandel in kantoormachines vraagt voor de afde ling REPARATIE KANTOORMACHINES Leerling Schrijfmachinemonteur ALGEMEEN KANTOORMACHINE BEDRIJF N.V. LAMMERMARKT 46 LEIDEN TELEF. 24842 (voor hele of halve dagen) gevraagd bij: ONDERW. INST. M.E.AJL Herengracht 4 Leiden Telef. 30660 Aanmelden bij voorkeur 's morgens.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9