„Kunst na Arbeid" vierde 40-jarig jubileum ALLEENSTAANDE VROUW VERMOORD Nieuw vaandel als groots feestgeschenk Enige duizenden guldens in de armelijke woning bleven onberoerd HAVEN-CAO NU GOEDGEKEURD iljoenen-schade bij diepvries-brand MAANDAQ If JANUARI MW4 COtJRAfff PAGINA KOUDEKERK Hoe groot de plaats is, die het fan farecorps „Kunst na Arbeid" in neemt in de Koudekerkse gemeen schap is wel duidelijk gebleken bij de door het bestuur van deze vere niging gehouden receptie ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan van het corps. Ook in ruimere kring was de belangstelling groot. In 't smaak vol met planten en bloemen versier de repetitielokaal in de oude open bare school kwamen velen het be stuur hun gelukwensen aanbieden, waarvan de meeste hun goede wen sen vergezeld deden gaan van tast bare bewijzen van medeleven en van vriendschap. Onder de velen waren o.a. de ere voorzitter van de vereniging, burge meester Waverijn, die meteen achter de bestuurstafel werd genodigd, waar ook de dirigent, de heer H. van de Veld, had plaats genomen met wet houder v. Vagten, de oud ere-voor zitter van de vereniging, de vroegere burgemeester van Koudekerk a. d. Rijn, de heer G. Verheuil, de oud- voorzitter van de vereniging, de heer P. Rervoets, de heer Marshall, alge meen secretaris van de Nederlandse Unie van Muziekverenigingen, de ge meente-ontvanger, de heer G. J. Corts, dr. Biaauwendraad, directie en commissarissen van Werninks Beton- en Aanmemingsmaatsoh appij N.V. en Werninks Industrie- en Han delsonderneming N.V. en dis. Koer- sölman, waarvan de meeste waren vergezeld van hun dames. Tevens waren vertegenwoordigers gekomen van zusterverenigingen, o.a. van de Harmonie te Hazerswoude, en van de harmonie „Wiilhelmina" te Rijns- burg, alsmede van Kleur en Fleur, het comité dat regelmatig het jaar lijkse bloemencorso te Ailplhen a. d. Rijn organiseert. VAANDEL Namens de bedrijven van de fa. Wer- ninik nam de heer C. C. J. Wernimk het woord. Deze sprak er zijn blijd schap over uit dat hij thans de ge legenheid kreeg om zijn dank uit te spreken voor medewerking die Kunst na Arbeid op 23 oktober 1963 ver leende bij het in gebruik stellen van de bedrijven van de firma te Koude kerk a. d. Rijn. Daar hij toen had vernomen dat het vaandel van de vereniging door de tand des tijds heeft geleden, bood hij namens de bedrijven die hij vertegenwoordigde „Kunst na Arbeid" een nieuw vaan del aan. De heer Wernimk sprak hier bij de hoop uit, diat het de vereni ging zal mogen gelukken op con coursen veel successen te behalen en zodoende zorg te dragen van de no dige stoffering van het vaandel. Met een kort humoristisch woord dankt de ere-voorzitter, de heer Wernimk, voor zijn groots gebaar. „Suite" Namens het Gemeentebestuur bracht wethouder W. v. Vegten de beste Wensen over. Deze haalde - herinne ringen op aan het eerste concert dat Kunst na Arbeid gaf, en daar dit reeds in het jaar van de oprichting plaats had, werd het publiek ver zocht de nummers, die deels uit ge wijde muziek bestonden, mee te zin gen, om aldus de muziek te steu nen. Uitvoerig tekende spreker wat Kunst na Arbeid betekent voor een kleine samenleving, zoals Koudekerk a. d. Rijn. Het feit dat sinds de op richting alle burgemeesters van Kou dekerk a. d. Rijn ere-voorzitter vain deze vereniging zijn geweest, tekent de verhoudingen met het gemeente bestuur. Na te hebben bewezen op de trouw van de leden, waarbij de eerder genoemde jubilarissen als de mannen van het eerste vuur bestem pelde, bood hij namens het gemeen- HANDGEMEEN MET ONBEKENDE In de nacht van vrijdag op zater dag is aan de Groesbeeksedwarsweg 25 in Nijmegen een alleenstaande 68- jarige vrouw, mej. T. Hendriks, door wurging in haar bed om het leven gebracht, nadat op haar een zeden delict was gepleegd. De nog onbekende dader, die de vrouw ook verwondingen aan het ge laat heeft toegebracht, is waarschijn lijk aan de achterzijde de woning binnengedrongen, door via een plat dak van de aangebouw de keuken op het dak van de woning te komen. Daar heeft hij een raam geforceerd. Het vermoeden bestaat dat de da der, die misschien ter plaatse bekend is geweest, bloed aan kleren of li chaam heeft gekregen of kleine ver wondingen heeft opgelopen. De vrouw verkeerde in armelijke om standigheden, doch stond goed be kend. Het misdrijf werd pas zaterdag ontdekt, toen 'n geestelijke, die haar van tijd tot tijd bezocht, geen toe gang tot haar woning kon krijgen en de politie waarschuwde. Uit sporen, die in de pasgevallen sneeuw zijn aangetroffen, kan wor den afgeleid dat de dader tussen half twee en drie uur 's nachts, via een afdakje, op de lage dakgoot van het huisje is geklommen. Hij heeft een dakvenster met sponning en al los gerukt om binnen te komen. Via zol der en zoldertrap kon hij beneden het achterkamertje bereiken, waar de ziekelijke vrouw in bed lag. Alle sporen wijzen erop, dat er 'n handgemeen heeft plaats gehad, waarbij de vrouw enkele verwondin gen aan het gelaat en een beenbreuk heeft opgelopen. Sociale zaken. Hoewel het huis in een wat arme lijk, afgelegen steegje staat en de vrouw van sociale zaken ondersteu ning ontving, waren in haar woning zes kisten en kistjes aanwezig, waar in zij zilver geld en bankpapier be waarde. Tezamen vormde dit een be drag van ettelijke duizenden gul dens. Hoewel dit geld voor het grij pen stond, heeft de moordenaar hier van niets meegenomen. Een grootscheeps politie-onderzoek is gaande naar de identiteit van de moordenaar. Aangenomen wordt, dat hij bloedsporen op lichaam of kle ding heeft gekregen, dan wel zelf kleine verwondingen heeft opgelo pen. EEN DODE EN VIJF GEWONDEN BIJ AUTO-ONGELUK Bij een verkeersongeluk, dat zon dagavond laat te Eibergen is gebeurd, is de 24-jariige B. W. Maas uit Hup pel om het leven gekomen. Voorts werden drie personen ernstig en twee licht gewond. Het ongeluk gebeurde doordat twee personenauto's, die achter elkaar re den, gelijktijdig naar links uitweken om een voor hen rijdende auto in te hallen. Een der auto's, bestuurd door de heer B. W. Maas, reed tengevolge van de botsing tegen een boom, sloeg daarna op de weg om, draaide op zijn as en bnak door midden. De enige passagier van deze auto, de heer B. Janssen uit Huppel, werd vrij ernstig gewond. De andere auto, waarin vier perso nen zaten, kwam dwars over 'n sloot in een weiland terecht. In de Schouwburg van Nijmegen heeft toneelgroep Ensemble zondagmiddag een speciale opvoering van het stuk „De opvolger" voor geestelijken gegeven. Foto: v.l.n.r.: ds N. R. Hefting (voorzitter van het Convent van Predikanten), Schouwburg-directeur F. Dickman, mgr. C. van Dijck (de deken van Nijmegen) In ge sprek met de acteur Ton van Duinhoven (Kardinaal van Macao) en Ko van Dijk (Kardinaal van Bologne) De heer Wernink biedt de jubileren de fanfare „Kunst na Arbeid" een nieuw vaandel aan. Achter de be stuurstafel (in burger) burgemeester Q. Waverijn. tebestuur de suite aan „Happy Time", hierbij de hoop uitsprekende diat de ze titeil voor de vereniging in ver vulling mag gaan. Nadat voorzitter Van Ginhoven zijn dank had uitge sproken aan 'het gemeentebestuur van Koudekerk a. d. Rijn, sprak de heer Marshal namens de Algemene Nederlandse Unie van Muziekvere nigingen en bood namens de provin cie Zuid-Holland van het Anjers- fonds muziek aan tot een waarde van f 50.-. Nadat de voorzitter nogmaals de vele belangstellenden had be dankt voor hun goede wensen, werd alls laatste een fraaie plant aange boden namens de fa. Stiefbeen en Zonen. Bij onderzoek bleek dat zich achter dit pseudoniem een drietal leden van Kunst na Arbeid verschuil den, die regelmatig medewerkten aan het ophallen van lompen en oud papier ten bate van de kas v^n hun vereniging. Het aangeboden vaandel is ver vaardigd van donkerblauw fluweel, met gouddraad afgezet. Op het vaan del is aangebracht het opschrift: „1924 - 11 januari - 1964 Fanfare „Kunst na Arbeid1",, na het gemeentewapen volgt „Kou dekerk aan den Rijn", waaronder 'n harp is geborduurd. De Nederlandse bond van Ver voerpersoneel heeft in Amsterdam en Rotterdam de gewijzigde voor stellen voor de nieuwe haven-cao goedgekeurd. Kort voor nieuwjaar werden de voorstellen voor de cao in beide steden door de NBV ver worpen. De nieuwe voorstellen houden in dat de lonen met 9,2 procent stijgen, de tariefstoeslag van 7 tot 10 procent wordt verhoogd (dit stond niet in de enkele weken geleden afgewezen voorstellen), de vakantie met twee dagen wordt verlengd en de vakantie toeslag wordt verhoogd. Verder wordt de werkdag met een kwartier verkort en bij minimum vijf graden vorst een vorsttoeslag van twee gul den per dag uitbetaald. De veranderingen zullen op 20 ja nuari ingaan als de Stichting van de Arbeid haar goedkeuring verleent. Het bestuur zal in opdracht van de Amsterdamse vergadering een commissie in het leven roepen die nauwkeurig het prijsverloop met na me de voortgaande verhoging van de prijzen in het oog moet houden. In Cothen, iets ten noorden van Wijk bij Duurstede, is zaterdag een groot gedeelte van het hoofdgebouw van het koel- en vriesbedrijf van de heer A. S. N. van Dijk door brand verloren ge gaan. De heer Van Dijk schat de schade op rond vijf miljoen gulden. In de koei en vriesruimten was onder meer 7 800 ton vlees opgeslagen. Het vlees was eigendom van tal van vleeswarenfabrieken en grossiers in vlees. Onder meer ging een grote partij ham in vlammen op. Het vuur werd 's morgens omstreeks kwart over elf door een der personeels leden ontdekt. Volgens de bedrijfsleider is de brand vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in een der ventilatoren. Brandweerkorpsen uit de wijde om trek verleenden assistentie aan de plaat selijke brandweer. Met samen 23 stralen en vier nevelspuiten hebben zij uitein delijk in de loop van de middag het vuur weten te bedwingen. Een deel van het hoofdgebouw kon daardoor nog worden behouden. Bij de brand zijn ook twee invriestun- nels verloren gegaan. Vier jonge Oostduitsers, onder wie een 21-jarige militair zijn im het af gellopen weekeinde naar de West- Duifcse staat Nedersakaen uitgeweken. Zaterdagmorgen heeft de koningin in het paleis Soest dijk de jury en bekroonden voor 1963 van de koninklijke subsidie voor de vrije schilderkunst ontvangen. De foto toont voor een abstract schilderij van Hans Hamers uit Amsterdam. V.l.n.r.: Pat Andrea, Gustave, Hans Hamers, H.M. de Koningin, Joop van Meel en Ton Klop. Nog een beeld van de troebelen in de Panama-kanaalzone. Panamese studenten lopen met een spandoek, waarop te lezen staat: „Panama Is geen protectoraat van de V.S., maar een vrij land". Op de voorgrond politie. mannen. Mevr. Jacqueline Kennedy heeft op de kantoren van het Witte Huis de vrijwilligers bedankt, die haar hebben bijgestaan bij de behandeling van de vele post, die zij heeft ontvangen naar aanleiding van het overlijden van haar echtgenoot. Buiten gekomen drukte mevrouw Kennedy nog vele handen van mensen, die haar wilden men.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6