Kansen voor Philidor en LS.G. op promotie nagenoeg verkeken Overtuigende overwinning van Scylla op De Treffers MAANDAG 13 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT onnauwkeurigheden een Leidse ne derlaag. Gedetailleerd: PihiiMor I-Utrecht I: 1 R. D. Westra-drs. D. D. v. Geet 1-0, 2 drs. M. D. Etmans-H. Bouwmees ter 0-1, 3 R. A. G. de Graaff-mr. Ed. Spanjaard 0-1, 4 J. J. Piiket-T. de Ruiter afig., 5 C. C. Berg-ir. J. H. v.d. Poli 1-0, 6 Th. Piket-L. Brouwer 0-1, 7 A. v. cL Berg-H. Kieboom 1-0, 8 C. H. v. d. Bosch-mx. dr. J. Stegeman 0-1, 9 drs. P. Selier-H. Duistermaal (res.) afg., 10 A. J. W. Kohlbeck-ds. H. Goris (res.) 0-1; voorlopig 3-5. lsg—unitas Ook het Leidsch Schaakgenootschap heeft de laatste kans op de titel in in eerste klasse A van de Konink lijke Nederlandse Schaakbond ver speeld door een stevige nederlaag te gen het Groningse Amersfoort. De vermoedelijke eindcijfers zullen 3' 6Vï in het nadeel van de Leidena- ren worden. De Leidenaren, die thuis speelden, moesten niettemin naar Amersfoort tengevolge van een be sluit van het hoofdbestuur van de KNSB, omdat de Groningers beweerd hadden de reis heen en terug naar de Sleutelstad onmogelijk op één dag te kunnen maken. In een lokaal, dat voor schaken ten enenmale onge schikt was vanwege de zeer onvol doende verwarming en de nabuur schap van een bioscoopzaaltje met circa 400 juichende kinderen, kon LSG, dat Kijne en Wiebes als in vallers moest opstellen voor Van der Berg (Hoogoventoernooi) en mr. de Groot (ziekte), niet tot het peil van de laatste twee wedstrijden komen. Invallers zonder sukses Invaller Jan Kijne toonde zich the oretisch niet op de hoogte met de nieuwste listen en lagen van het Spaans Marshallgambiet en kon zijn Het afgelopen weekeinde heeft de Leidse schakers louter teleurstellingen opgeleverd. Philidor I verloor na vijf uren enerverend schaak op het nip pertje van Utrecht I, dat hierdoor vrijwel onbedreigd in de eerste klasse B aan de leiding gaat. L.S.G. I verspeelde de laatste kansen op de eerste plaats door van het Groningse Unitas te verliezen (zonder kopman Van der Berg, die in het Hoogoventoernooi louter teleurstellingen te verwer ken kreeg). Tenslotte raakte Philidor II nog verder in het slop, dat naar de Leidse Schaakbond leidt, door van Utrecht n te verliezen (46), in een wedstrijd waarin de Leidenaren voor het eerst de beste kansen hadden. tegenstander, de Groningse jeugdspe ler Noorda (deelnemer aan het zo juist geëindigde internationale Nie- meyertoernooi), nauwelijks moeilijk heden bezorgen. Ook de andere in valler W. D. Wiebes verloor al heel spoedig, omdat hij pardoes een volle toren inzette. Kort offerde in scher pe gambietstijl maar liefst drie pionnen, maar wilde het toen al te fraai afwikkelen. Hij won welis waar de dame, maar zijn tegenstan der had meer dan voldoende kompen- satie. Van Oosten dacht juist de vruchten van zijn superieure ope- ningsspel te gaan plukken, toen hij door een venijnige taktische wending van zijn tegenstander geheel werd verrast en 'n zure nederlaag zijn deel werd. Weiland, die wederom aan het bord speelde, bedierf voor de zoveel ste maal een uitstekende, zo niet ge wonnen stelling in tijdnood. Aan de andere borden verging het de Leidenaars iets beter. Wouters zorgde wederom voor een zeer ver diend en zeer rechtlijnig winstpunt door zijn tegenstander in een felle, konsekwent gevoerde koningsaanval onder de voet te lopen. De oude rot Demmendal hield (met zijn winter jas aan!) remise in een iets mindere stelling, terwijl Van der Oord een zelfde resultaat bereikte door een gewonnen stelling te bederven. Ook Van der Spek boekte een half punt door in tijdnood de moeilijkheden nog juist de baas te blijven. Hörchner ten slotte stond door sterk positioneel spel de gehele partij gewonnen, maar in de laatste fase van de strijd be gon zijn tegenstander te schwinde- len. De afgebroken stelling, die ge- arbitreerd zal worden is dermate on overzichtelijk, dat beide partijen het verantwoord hebben geacht winst te claimen. Meer dan een behoorlijke positie op de ranglijst zit er thans voor LSG niet meer in. Gedetailleerd: 1 drs. H. Th. Weiland-mr. R. J. C. Wessels 01; 2 J. C. Kortdrs. M. E. Noordhoek 01; 3 J. J. Woutersdrs. E. Knol 10; 4 H. P. A. J. v. d. Spek J. K. Harms y2V*; 5 A. van Oos tendr. R. J. Planta 01; 6 drs. P. HörchnerS. R. Snip afgebr.; 7 Th. v. d. Oord jr.W. Boersma Va; 8 J. Kijne (res)S. J. Noorda "o1; 9 W. G. DemmendalM. Riemersma ViVa; 10 W. D. Wiebes (res.)drs. S. Tuininga 0—1. Totaal 61/* (voorlopig). PHILIDOR II NOG VERDER ACHTEROP philidor-utrecht Bakker (links) in actie tegen Van Ruiten. Begeleid door het tromgeroffel van het in de achterzaal repeterende tam- hoerscorps, opende Ton l'Ami tegen Dick Springer de wedstrijd De Tref fersScylla. Wederom trok de derby, die in glorie niets, maar in spanning meer verloren heeft, een volle zaal. De ietwat schuchtere overwinning, die Springer in de eerste partij boekte, 21-18 in de derde game, werd door v. d. Helm snel verbeterd, door Heemskerk rustig naar verlies te spelen. Jacques v. Ruiten moest hierna zijn tekort aan vastheid geducht voelen tegen Bakker, die hem kansloos versloeg. Scylla vergrootte de voorsprong zelfs tot 4-0, door een overwinning in het dubbelspel. Veenders herstellen zich langzaam Wout Heemskerk behaalde het eerste tegenpunt tegen Springer, na driemaal een voorsprong gehad te hebben Bak ker scoorde daarna nog tweemaal, tegen Heemskerk en l'Ami, die ook van v. d. Helm verloor. Jacques van Ruiten won van v. d. Helm, maar verspeelde zijn kansen tegen Springer. De eindstand (82) was een succes voor Scylla, dat op een zeer sterk ge speelde wedstrijd kan terugzien. De uit slag is ietwat teleurstellend voor de Roelofarendsveenders, hoewel niet de primerend. Het spel is van wanhopig op normaal teruggebracht, wanneer vastheid en concentratie serieus opgevoerd worden, wordt de kans op degradatiegevaar ge ring. De wedstrijd zaterdag a.s. tegen Batswingers is in dit stadium zeer be langrijk. FANTASIE IN „F" De strijd om de leidende plaats in de overgangsklase F is weer onbeslist ge ëindigd. De TO Vers behielden door dit gelijke spel hun twee punten voorsprong echter na een enerverende strijd. De Noord wij kers veroverden aanvankelijk een 30 voorsrong, welke echter spoe dig werd omgezet is een 53 achter stand. De Treffers-reserves konden ech ter het winnende punt niet scoren en delen nu de tweede plaats mét Een dracht. Het derde team leverde „huza- ren"-werk met 73 winst op Excelsior 1. Jos v. d. Meer bleef ongeslagen. Het vierde team sloot de le helft af met een gelijkspel tegen DSB 2. Wibo 5 liet het vijfde team niet in het onge wisse. 10—0 winst voor de Haagse hoofdklassers, die in de 2e klas uitko komen! De Treffers zesde team heeft zich in een recordtijd aan het degrada tie-gevaar onttrokken. De wedstrijden tegen Baronie 2 f64) en Play Fair 2 (73) brachten het puntentotaal op vijf en de stand boven de rode streep. Junioren Het meisjesteam sloot de competitie af met 10—0 winst op Pit '54 1 en ver stevigde hiermede de leiderspositie. Het tweede team verloor met 73 in Delft bezet nu de vijfde plaats. Het jongensteam verloor voor de eer ste maal met 64 van St. H.-TSB, alleen Kees Vesseur kwam tot goede resultaten (3 x). Het 2e jongensteam speelde gelijk tegen Docos, dankzij de hattrick van Theo v. d. Meer. Het derde team verloor met 64 van Pit '54 1. De Treffers 4 dwong Sparkler 1 een gelijkspel af. De Treffers 5 verraste een ieder door winst op Play Fair 1 f6—4), na een 9—1 ne derlaag in de le helft. Het programma voor deze week luidt: zaterdag a.s. Batswingers-De Treffers; De Treffers 2-21-up 1. Junioren: De Treffers 1-Salamanders 1; De Treffers 2-TOV 1. 'ingelaste wedstrijden: meisjes: Baro nie 2-De Treffers 1; Baronie 1-De Tref fers 2; jongens: Baronie 1-Treffers 3; Baronie 2-De Treffers 6. Deze week in verband met een toneel uitvoering geen trainen op dinsdag. De adspiranten-training is deze week vrij dagavond. PIT '54 De heren hebben deze week een overwinning behaald op St.H./TSB 3. Ton v. d. Helm en P. v. d. Raadt wis ten hun partijen itn winst om te zet ten. H. v. Veen bracht het tot een odverwinning. Met deze wedstrijd werd de eerste oompetitiehelft afge sloten. Op de ranglijst nemen de heren een verdienstelijke gedeelde tweede plaats in samen met DHC, met ieder 4 verliespunten, achter kop loper Batswingers 3, dat nog geen enkel verliespunt heeft. Het tweede team behaald ook een overwinning, n.l. op St.H/TSB 8 m€t 8—2. C. v. Teylingen was weer in zijn oude vorm en behaalde 3 overwinningen. G. van Veen moest eenmaal zijn tegenstander feliciteren en G. v. d. Akker bracht het slechts eenmaal tot winst. De kansen op promotie zijn nog niet geheel uitge- sltoen, maar dtn zullen er in de 2e competitiehelft weinig verliespunten bij mogen komen. Het le damesteam speelde ver dienstelijk gelijk tegen het hoogge- klasseerde VVV. Het 2e damesteam verloor volgens verwachtingen met 82 tegen het nog ongeslagen Gas- sima 2. C. v. d. Helm wist de eer te redden. De jongens behaalden een kleine overwinning op de jongens van de Treffers 3. G. v. Velzen won al zijn partijen. H. v. Teylingen wist tweemaal te zegevieren. C. Koemans had een slechte dag door alles te ver liezen. Na de eerste competitiehelft ne men zij een prachtige eerste plaats in, samen met Scylla 1. Er is een mooie kans om kampioen te worden, maar oppassen blijft natuurlijk geboden en voor elke wedstrijd zal gestreden moeten worden. Voor het le meisjesteam zijn er weinig lauweren te oogsten in deze competitie. Zij brachten het tot geen enkele overwinning. De indeling in de eerste klasse is wel wat al te zwaar gebleken. Het 2e meisjesteam doet het niet slecht voor het eerste jaar in de competitie. Deze week wonnen zij van Slagvaardig 1 met 82. Ria Am- merlaan en Coby Kraan wonnen elk drie partijen. Het derde meisjesteam wist ook te zegevieren met 73 over St. Voor uit 2. Ria v. Leeuwen won alle par tijen. Riet v. d. Salm won tweemaal en Riet Verstegen, die er steeds be ter in komt, wist voor de eerste WATERPOLO LZC naar derde ronde in bekercompetitie Zaterdagavond speelde de Leid- sche Zwemclub zich door een over winning op het Haagse DVZ naar de derde ronde van de bekercompe- tite van de KNZB. Een denderende wedstrijd hebben we niet gezien in de Leidse Overdekte, daarvoor was DVZ te onmachtig. Met niet minder dan 10-2 werden de Hagenaars naar de residentie teruggestuurd, maar dit kwam beslist niet omdat LZC zo goed zou spelen. De Leidenaars begonnen enthou siast. Voordat er een halve minuut was verstreken, had Dick Timmer mans de stand op 1gebracht. Nog enkele ogenblikken later had de zelfde speler een groot aandeel in het volgende doelpunt, dat Roland Koedoder op zijn naam bracht. De derde treffer kwam eveneens van de hand van Koedoder, waarbij Siem Ouwerkerk 't voorbereidende werk had verricht. Deze twee spelers wa ren wel de eenzamen, die hun norma le peil konden bereiken. Even leek hét of DVZ zou probe ren alles op alles te zetten. P. v. d. Berg en j. v. d. Horst brachten de achterstand terug op 3-2. Bij deze twee doelpunten ging keeper Heek zeker niet vrijuit, maar evenals de rest van de ploeg, scheen hij zijn taak wel iets te licht op te vatten. Voor de rust werd DVZ-speler Graafeiland nog het water uitgezon den, daar hij Koedoder aan de be nen terugtrok. Na het draaien gaven de Hage naars geen enkele tegenstand meer. De spelers van LZC maakten er een schuttersfeest van, waarbij niet meer werd gelet op samenspel of plaatsen. Het zou toch wel goed gaan. En het ging goed. Gerard de Leeuw open de de score, Koedoder zorgde jroor de volgende goal, Timmersmans maakte er 7-2 van. De laatste drie doelpunten werden gemaakt door Ouwerkerk, de Leeuw en Hans Par rel. maal in deze competitie een over winning te behalen. Als er een schaap over de dam is volgen er meer. Programma voor deze week: Za terdag 18 januari: meisjes Docos 1 Pit '54 2 en Docos 2Pit '54 3. Aan- van van beide wedstrijden om 3 uur. Potgieterlaan 7, Leiden. UITSLAGEN AFD. LEIDEN Dames. 2e klas: De Treffers-DDC 55. Heren, le klas: De Treffers 3-Excel- sior 1 73, De Treffers 4-DSB 55. 2e klas. Scylla 4-VW 2 8—2, De Tref fers 5—Wibo 5 0—10, Docos 3-St. H.- TSB 3 10—0. 3e klas. De Treffers 6-Baronie 2 64, De Treffers 6-Play Fair 73. 4e klas. ATTC 3-Scylla 7 64, Scylla 7 6—4, Scylla 8-AVA 3—7. Junioren. Meisjes, le klas: De Tref fers-Pit '54 10—0, De Treffers 2-DHC 3—7. Jongens, le klas: De Treffers-St H.- TSB 4—6, De Treffers 2-Docos 1 5—5. 2e klas: De Treffers 3-Pit '54 46, De Treffers 4-Sparkler 55, Scylla 1-St Vooruit 100. 3e klas: De Treffers 5-WSB 73, Scylla 2-Play Fair 91, De Treffers 5- Play Fair 64. KOERSEN HILVERSUM De uitslagen van de zondag te Hil versum gehouden draverijen luiden: Edwin-prijs (afstand 2040 m). Eer ste afdeling: 1. Boogie Hollandia (M. Vergay) tijd 3.06, km-tijd 1.31.2; 2. Bastogne; 3. Azuro Pluto. Tot.: win. 10,80, pl. 2,- 1,80 3,-, gek. 4,90, cov. 4,40. Tweede afdeling: 1. Brün Beer (J. van Dooyeweerd) tijd 3.01.9, km- tijd 1.31; 2. Balios; 3. Avirt Scotch. Tot.: win. 3,80, pl. 1,60 1,70 1,50, gek. 18,80, cov. 5,10. Erwin K-prijs (afstand 1600 m): 1. Zeeadelaar S (M. Vergay) tijd 2.11.8, km-tijd 1.22.4; 2. Zola; 3. Un Gamin. Tot.: win. 3,90, pl. 1,30 1,40 1,80, gek. 6,20, cov. 4,40. Egbert-prijs (afstand 2040 m): 1. Antje K (W. Osnabrugge) tijd 3.00.7, km-tijd 1.29.5; 2. Bertha Again L; 3. Yvetta M. Tot.: win. 7,70, pl. 3,30 2,70 3,90, gek. 5,20, cov. 7,20. Elgin-prijs (afstand 2000 m): 1. Xandover (B. Leeuwenkamp) tijd 2.52.8, km-tijd 1.26.4; 2. Annemane Cato; 3. Signor van H. Tot.: win. 6,40, pl. 2,90 2,80 8,50, gek. 18,10, cov. 5,70. Amateur Winterkampioenschap (afstand 2000 m): 1. Art Erebus (T. v. d. Broek) tijd 2.56.5, km-tijd 1.28.3; 2. \dios K; 3. Zoo Doorloper S. Tot.: win. 4,90, pl. 3,- 5,60 3,60, gek. 7,80, cov. 7,20. Midwinter Criterium-prijs (afstand 2000 m): 1. Zilo (M. Vergay) tijd 2.49.4, km-tijd 1.24.7; 2. Anna Scotch; 3. X Bond. Tot.: win. 4,80, pl. 1,60 1,70 1,40, gek. 8,80, cov. 5,50, trio 107,90. Emir-prijs (afstand 2020 m): 1. Yankee Maid (B. de Vries) tijd 2.49.6, km-tijd 1.24.-; 2. Winston Spencer; 3. Ylite Rose. Tot: win. 3,10, pl. 1,30 1,20 1,30, gek. 6,-, cov. 4,70. El Hari-prijs (afstand 2400 m): 1. Adeltraud M (M. van Leeuwen) tijd 3.31.9, km-tijd 1.26.8; 2. Auerhen S; 3. Buffalo Bill en Youki Axkit (Dead heat). Tot.: win. 7,50, pl. 2,40 5,60 1,80 1,60, gek. 21.50, cov. 26,20. Totalisator-omzet f 198.106,50. De met zoveel spanning tegemoet geziene ontmoeting Utrecht I-Phili- dor I, besilissend voor het kampioen schap van de eerste Masse B van de Nederlandse Schaak competitie, heeft de Leidenaren een bittere teleurstel ling gebracht. De wedstrijd, die voor lopig met 5-3 voor Utredht is afge broken, zal de Stichtenaren hoogst waarschijnlijk een minimale 5)^-4 ys overwinning gaan opleveren. De Lei denaren zullen dus naar alle waar schijnlijkheid in dit seizoen de dor pel naar het hoofdMasserschap niet overschrijden. Al vrij spoedig moest Philidor te gen een 2-0 achterstand kijken. Een ongelukkige nederlaag werkte zeer deprimerend en lokte tevens andere (onverdiende) nullen uit. De nederlaag werd geleden tegen een concurrent, die in Nederlandse schaakkringen algemeen alls 'n ster ke hoofdklasser wordt gezien. Men verbaast zich erover dat Utrecht al niet eerder gepromoveerd is. Fraaie prestatie van Westra Aan het eerste bord zorgde Phüidor- kampioen Rolf Westra voor een uit stekende prestatie door in fraai po sitionele stijl van drs. D. v. Geet (vandaag startend in Beverwij ks meestertoeraooi) te winnen, v. Geet speelde weer een onregelmatige ope ning, kreeg ruimtelijk nadeel en kon Westra's goed samenwerkende stuk ken tenslotte niet meer beteugelen. Aan het tweede bord bewees Hans Bouwmeester tegen de Leidenaar Et- mans, dat een sterke meester echt heel wat meer klasse heeft dan een sterke hoofdklasser. Etmans werd in snel tempo van het bord geveegd. De Graaff kreeg tegen de ook al gere nommeerde mr. Ed. Spanjaard uitste kend spel, wellicht zelfs goede winst- kansen, maar onnauwkeurige taxa ties brachten ook hier een Leidse nul. Beter verging het Joop Piket die in een zeer boeiende partij een lastig eindspel bereikte. Hierin bleek de Leidenaar tactisch superieur te zijn en zijn afgebroken partij staat voor hem op winst. Voor een uitste kende prestatie zorgde ook Berg door van de sterke ir. v. d. Pol, Neder lands kampioensspeller, te winnen. Beng wist door goed openingsspel steeds overwicht te houden en zijn tegenstander bovendien in vreselijke tijdnood te brengen. Hoewel de Lei denaar niet steeds de beste voortzet ting koos, wist hij toch het winstpunt binnen te halen toen v. d. Po:l in ver loren stelling bovendien een toren weggaf. Theo Piket moest het onder spit delven na steeds een moeilijke verdediging zonder veel tegenkan- sen te hebben gevoerd. Ad v. d. Berg boekte een keurige zege. Hij won reeds spoedig een pion en wist deze taai te verdedigen. Het hieruit re sulterende overwicht bleek voor de Leidenaar technisch voldoende. C. H. v. d. Bosch wist op sluwe wijze de vijandelijke koningin te veroveren, maar daarna Met hij zich door een wanhoopsoffensief van mr. Stegeman overbluffen. Een volkomen onnodige nuil was het resultaat. Ook drs. Selier bereikte door sterk spel een gewonnen stelling. In he vige tijdnood gaf hij eahter alle voor deel weer prijs en staat thans in de afgebroken partij slechter, al is re mise wel waarschijnlijk. „Goalgetfer" Kohibeok deelde in de malaise. In zijn vooruitgespeelde partij tegen de sterke ds. Goris had hij aanvankelijk moeilijk spel maar juist toen het her stel nabij leek, bezegelden enkele Een moment uit de draverij om de Edwinprijs tweede afdeling. „Brün Beer" met j. van Dooyeweerd, die eerste werd. passeert „Balios" met j. Oosting. SCHAKEN Zuur weekeinde voor Carel van der Berg De Nederlandse deelnemers hebben tot nog toe in het Hoogoventoernooi weinig succes. In de zaterdag gespeel de vierde ronde verloor de LSG'er Carel van der Berg van de Russi sche grootmeester Paul Keres, nadat hij even tevoren remise had gewei gerd. Een fout van de Nederlander kostte hem toen ook dat halve punt je. 's Morgens had Van der Berg reeds in zijn gewonnen hangpartij met de Westduitser Darga een halve punt laten schieten door slechts remise te maken. Donner zorgde voor een sensatV door tegen Van Scheltinga vreselijk te blunderen en snel te verhezen. Zijn vreemde hangpartij met De Rooi werd zonder verder spelen remise ge geven. Zuidema verraste door de sterke Tsjechische grootmeester Fi- Hp te verslaan. Filip kon zo een stuk winnen, maar koos een voortzetting, die de kwahtedt kostte zonder enige compensatie. De Rooi speelde remi se met Dunkelblum. UITSLA GEN EN STAND Vierde ronde: Larsen (Den.)-Por- tisch (Hong.) V2-V2; De Rooi (Ned.)- Dunkelblum (Belg.) Va- y.Van Scheltinga (Ned.)-Donner (Ned.) 1- 0; Zuidema (Ned.). Filip (Tsj. SI.) 1-0; Bobotsov (Buiig.)-Ivkov (Z.S1.) 0-1; Lengyel (Hong.)- Ney (Rusl.) afgebr.; Van den Berg (Ned.)-Keres (Rusl.) 0-1; Parma (Z.Sl.)-Darga (W. Did.) V«—Va. Derde ronde: Darga-Van den Berg V2-V2; Ney-Bobotsov 1-0; Filip-Van Scheltinga 1-0; Donner-De Rooi% - V2. Eerste ronde: Parma-Lengyel 1-0; Ivkov-De Rooi 1-0. Na vier ronden luidt de stand: 1. Ivkov (Z.S1.),( Keres (Rusl.) en Por- tisch (Hong.) 3y3 pnt.; 4. Ney (Rusl.) 3 pnt. en 1 afg. partij; 5. Larsen (Den.) en Parma (Z. Si.) 3 pnt.; 7. Darga (W. Did.) 21/; pnt.; 8. Filip (Tsj. SI.) 2 pnt.; 9. Donner en Van Scheltinga (beiden Ned.) P/2 pnt.; 11. Lengyel (Hong.) 1 pnt en 1 afg. par tij; 12. De Rooi en Zuidema (beiden Ned.) 1 pnt.; 14. Van den Berg (Ned.) en Dunkelblum (Belg.) Va pnt.; 16. Bobotsov (Buig.) 0 pnt. ZWEMMEN Haagse kilometer: Nieuw record van Mensonides De Nederlandse Olympische voor- bereidingsploeg heeft de zwemtrai- ning nauwelijks een week hervat, of bij de wedstrijden om de Haagse ki lometer, viel zondag in Den Haag reeds de eerste recordverbetering van 1964 te noteren. Wieger Mensonides (Zian) en Hemmy Vriens (Surge) joegen elkaar op de 100 meter school slag zo op, dat eerstgenoemde won in een tijd, die tevens een nieuw Ne derlands record betekende: 1.11.0. Vriens eindigde in 1.11.5. FAVORIETEN VERSLAGEN Uit die tijden blijkt wel dat de strenge condi tie-training, waaraan beiden zich onderworpen hebben, vruchten heeft afgeworpen. De ove rige Olympische zwemkandidaten verkeerden zo vroeg in het seizoen nog niet in zulk een uitnemende vorm. Johan Bontekoe (HZPC) werd op de 100 meter vrije slag verslagen door Johan Bouwman (IJ) 58,9 te gen 58,5 sec. Ria van Veisen finishte weliswaar als eerste op de 100 meter rugslag in 1.11.9 maar werd gedis kwalificeerd wegens het missen van het laatste keerpunt. Nu ging de overwinning naar de Zwemlust- zwemster Willy Spelt in 1.14.4. Re delijk goed waren de tijden op de 100 meter schoolslag en 100 meter vrije slag dames, die resp., werden gewonnen door Tonny Buiskool (Zwemlust) in 1.22.9 en Winny van Weerdenburg (Zian) in 1.04.4. LANG AFWEZIG Op de 100 meter vlinderslag heren nam Gerrit Korteweg na een lange afwezigheid voor het eerst weer deel. De Delftse student werd derde in 1.05.7 achter Jiskoot (IJ) in 1.02.3 en Dick Langerhorst (HZPC) ifl 1.04.1. De eindstand van deze club wed strijden was: Dames: 1. HDZ 759.9 pnt.; 2. Zian 767.6 prut; 3. Surae 813.8 pnt. Heren: 1. Het IJ 665.4 pnt.; 2. HZ PC 687,6 pnt.; 3. Zian 693.0 pnt. De Olympische comité's van Oost- en West-Duitsland zijn zater dagavond in Maagdenburg tot over- eenstemminggekomen inzake de af vaardiging van een gecombineerde Duitse ploeg naar de Olympische Spelen in Innsbruck. De gehele ploeg zal bestaan uit 119 atleten: 69 uit West- en 50 uit Oost-Duitsland.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10