„Help Uzelf" zeggen jonge woningzoekenden in Zoeterwoude WFD'SfHE DIENSTEN Residentie-orkest Weerbericht Het weer in Europa Leidse Agenda ZATERDAG 21 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT i'AGINA 4 GEM. AANKONDIGING GEMEENTE STEUNT PLAN VOOR EIGENBOUW VAN 18 WONINGEN Een paar weken geleden stond er in onze krant een advertentie met de te genwoordig zo aansprekende tekst: „EEN EIGEN WONING BEZITTEN" Mensen, die hier interesse voor had den konden zich opgeven by de heer C. Groen in Zoeterwoude. De heer Groen speelde al geruime tyd met de gedachte om een eigen huis te betrek ken. Daar dit met de woningnood niet zó gemakkelijk te verwezenlijken is. had hjj het plan opgevat om dit dan maar In eigen hand te nemen en zelf te gaan bouwen. De heer C. Groen f26), werkt in het bouwvak en bezoekt 's avonds de HTS. Het is hem gelukt om zich heen een kring van deskundigen te verzamelen, die o.a. bestaat uit een advokaat en een architect. Op de advertentie zijn 25 liefhebbers afgekomen en een lijst namen, plus een Uiteenzetting van de plannen werden aan b. en w.-van Zoeterwoude overhan digd. Het plan omvat 13 woningen in het Zuidhof en 5 woningen in Zuid- buurt-Oost, bij de kleuterschool. Dezer dagen is deze zaak in de ge meenteraad van Zoeterwoude aange sneden. Voor de ruimte van de 13 te bouwen woningen in het Zuidhof is Leiden en Omgeving Leiden. Bij nabloeding of onge val te allen tijde directe hulpverle ning. Voor alle overige dringende huilp zaterdag half zes en zondag één uur en half zes tandarts E. Rem- mert, Geverss-traat 50, Oegstgeest, tel. 51067. Voor het komende week end nemen waar de artsen Ligten- berg, Witte Singel 33, tel. 22630; Pie- terse, Rijndijk 4, tel. 24403; Tegelaar, Burggravenlaan 14, tel. 34092; Brand, Zocherstraat 1, tel. 26946; De Jong, Rijndijk 15, tel. 32877. Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, is gedurende het weekend geopend Alkemade en Leimuiden. Dkt. Schürer, Peeklaan 22, Oude Wetering, tel. 01713-511 en dkt. Brinkhorst, Stapenseastr. 6, Leimuiden, tel. 01721 -269. Alphen aan den Rijn. Dkt. M. van der Steen, Wilhelminalaan 66, tel. 2738. Apotheek Allart, Raadhuis straat 206, tel. 3185. Wit-Gele Kruis, zuster Moons^ Roerdompstraat 34, tel. 3540. Bodegraven Dkt. E. M. Bol, Wil- helminastraat, tel. 2113. Wit-Gele Kruis zuster P. Conradi, Prins Bern- hardstraat, tel. 2086. Boskoop. Dkt Pompe, tel. 2038. Wit-Gele Kruis zuster De Haan, tel. 2805. Hazerswoude. Wit-Gele Kruis zuster Hoogvliet, Kom van Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. 01710-24909, b.g.g. 81297. Hillegom. Dkt. A. van der Kaa- den, Hoofdstraat 14, tel. 5114. Apo theek de Lissese Apotheek, Vierkant, Lisse. Wit-Gele Kruis zuster E. Snel lenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Tandarts Bollenstreek C. Beek, Hoofdstraat 8. Hillegom, tel. 5723. Katwijk aan den Rijn. Dkt. H. M. Hueting, tel. 2102. Apotheek Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk aan Zee. Dkt. P. A. Visser, tel. 2023. Apotheek zie Kat wijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn. Dkt. De Bruyne, Hoofdstraat 8, Leider dorp, tel. 22208. Wit-Gele Kruis zie Hazerswoude. Bij ongevallen aan de Rijndijk, tel. 01714-278. Langeraar. Dkt. J. Nooter, Wou- brugge, tel. 01729-104. Wit-Gele Kruis zuster Verhaar, Langeraar, tel. 01722 -345, b.g.g. 02976-245. Leiderdorp. Apotheek R. van Breest Smallenbroek is geopend. Dokterdienst zie Koudekerk aan den Rijn. Leidschendam. Dkt. Van der Meer, tel. 4535. Wit-Gele Kruis tel. 4161. Ambulance tel. 3923. Lisse. Dkt. J. M. van Dijk, Ach terweg 6, tel. 3134. Tandarts Bollen streek zie Hillegom. Apotheek zie Hillegom. Nieuwoop en Noorden. Voor Nieuwkoop en Zwammerdam neemt waar dkt. G. J. Bremer. Nieuwkoop, tel. 01725-103. Voor Nieuwkoop en Noorden dkt. B. P. Visser, Simon van Capelweg 16, Noorden, tel. 01724-203. Nieuwveen. Zie Langeraar. Noordwijk. Dkt.- Goudriaan, tel. 2333. Wit-Gele Kruis, zuster Laaper, tel. 2338 of 3067. Apotheek alleen De Duinrand. Oegstgeest. Dkt. J. B. Hugen- holtz, Wilhelminapark 2, tel. 51390. Wit-Gele Kruis, zuster Warmenho- ven, tel. 51188, b.g.g. 52426. Rijnsburg. Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim. Dkt. De Graaff. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Wit-Gele Kruis zuster v. d. Beukei, Emmalaan 2, tel. 7463. Wassenaar Dkt. E. M. N. Ooster- baan, Prinses Marielaan 14a, tel. 2056; dkt. K. T. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheek: Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32. Valkenburg. Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout. Dkt. A. V/. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. Voorschoten. Dkt. F. H. W. van Swen, Veurseweg 20, tel. 2356. Voor spoedgevallen zaterdag en zondag alleen om 9.30 uur tandarts T. R. Sprey, Voorstraat 36. Woubrugge. Zie Langeraar. Zwammerdam. Zie Nieuwkoop. door de raad de grond, die eigendom is van de gemeente, voor deze jongelui tot maart 1964 vrijgehouden. Tot deze tijd hebben zij het kooprecht van deze grond welke 5000.per te bouwen huis zal kosten. Hoe de heer Groen en zijn medewer kers een en ander denken te financieren staat nog niet helemaal vast. Van dege nen, die op zijn advertentie gereageerd hebben zijn er ongeveer 20 die in het Zuidhof of Zuidbuurt-Oost willen gaan wonen. Het is de bedoeling dat,, wan neer dit plan door de organisatoren ge realiseerd kan worden, in maart de eerste paal in de grond gaat. De fundering zullen de toekomstige bewoners zelf leggen, de grofbouw zal uitbesteed worden maar de afbouw. hout- en stucwerk zullen ze zelf doen. Om in aanmerking te komen voor de z.g. premiebouw is het noodzakelijk dat het huis binnen een jaar klaar is. Daarom zulen de deelnemers een tijd schema opstellen:: hoeveel uur ieder per week in zijn vrije tijd hieraan kan en zal geven, ieder naar eigen kunnen. Hiermede hopen ze hun ideaal te kun nen verwezenlijken: Het bezit van een eigen woning. Kerstbijeenkomst Door de sneeuw waren gisteravond de christenen van Zoeterwoude naar het parochiehuis ge gaan om zich gezamenlijk op het nade rende Kerstfeest voor te bereiden. Burgemeester J. A. Detmers opende de avond. Er werden kerstliederen ge zongen en het Kerstevangelie van Lucas werd gelezen door de heren J. Maes en N. Minnaard, Ds. R. Hengs.tmangers en pastoor Ad. Emmen OSC spraken over het gebeuren in Bethlehem. Met het lied „Ere zij God" werd deze Kerstbijeenkomst besloten. it 2 naalden - electrisch MEERPOEL SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentelijke diensten en be drijven, behoudens het hierna ver melde, op vrijdag 27 december a.s. voor het publiek gesloten zullen zijn. De afdeling Bevolking en Burger lijke Stand zal geopend zijn van 8.3012 uur en van 13.4515 uur. Het Stedelijk museum „De Laken hal" en het Gemeentelijk Badhuis zullen op die dag normaal geopend (Advertentie) zijn. (Advertentie). RAAD VAN VOORSCHOTEN behandelde mengelmoes van voorstellen en zei op alles „ja" UIT DE OUDE „LEYDSE COURANT": 21-12-1802 Advertentie. In de Bonte Os, op de Beeste Markt te Leyden, no. 415, Letter L, ver koopt men extra fraaije Bonte Klompen, voor Heeren, Dames en Kinderen, voor een zeer aannee- melijke Prys; verzoekt ieders gunst en recommandatie. Dezelve zyn niet langer dan geduurende zes dagen te bekomen. FILMS BIJ VOLKENKUNDE In het Rijksmuseum voor Volken kunde aan de Steenstraat wordt, zo lang daar de tentoostelling „Wow- Ipitsj, 12 houtsnijders uit Amanam- kai" duurt, op werkdagen om 11.30 en 3 uur de film „Matjemosh, een Papoea houtsnijder" vertoond. Op zon- en feestdagen draait deze film alleen om 3 uur. De gladheid was oorzaak gis teren in Leiden van niet minder dan 24 aanrijdingen met materiële schade Op de Zoeterwoudse singel reden in vijf minuten tijds driemaal achtereen auto's tegen elkaar op hetzelfde weg gedeelte. De eerste auto slipte na remmen voor een tegenligger en reed tegen een geparkeerde auto op. Twee auto's volgden dit slechte voorbeeld. Om negen uur gisteravond is door de politie een 23-jarige Austra lische student, wonend Leiden, aan gehouden, omdat hij kennelijk dron ken een auto bestuurde. Hij reed op het kruispunt KorevaarstraatJan van Houtkade tegen de achterzijde van een auto op, waarvan de be stuurder voorrang gaf aan een ander voertuig. De auto's werden flink be schadigd. De student werd ter ont nuchtering opgesloten; zijn rijbewijs werd ingenomen. Tunesisch bezoek ook aan museum voor volkenkunde Voor het openen van de Tunesische mozaïek—tentoonstelling in het museum van Oudheden aan het Rapenburg en voor het tekenen van een cultureel con tract Nederland-Tunis heeft de Tune sische staatssecretaris voor Culturele Aangelegenheden en Voorlichting, Chadli Kllbi vaüdaag een bezoek aan Leiden gebracht. Allereerst bezocht men het museum van Volkenkunde aan de Steenstraat. De heer Klibi was vergezeld van de heer Abdel Aziz Driss, directeur van de nationale musea in Tunis, de heer Nou- reddine Fayache, cultureel attaché bij de Tunesische Ambassade in Nederland (standplaats Brussel) en de heer Th. P. Bergsma, Nederlands ambasadeur in Tunis. Voorts begeleidden dit gezelschap rar. F. P. Th. Rohling, chef afl. Oud heidkunde en Natuurbescherming en drs. B, J. E. M. de Hoog, chef afd. In ternationale Culturele Betrekkingen van het ministerie van O.. K. en W. Het gezelschap werd in het museum ontvangen door de directeur dr. P. H. Pot. Vanmiddag waren bij de plechtige opening van de mozaieken-tentoonstel- ling ook aanwezig de minister van O., K. en W. M. R. Th. Bot en de commis saris van de koningin in Zuid-Holland. COÖPERATIES WORDEN SAMENGEVOEGD Onder voorzitterschap van de heer C. Vermaas hield de Coöperatieve Ver bruikersvereniging „Helpt Elkander" haar jaarvergadering. In zijn openings woord deelde de voorzitter mede, dat de samenwerking met de Leidse Coöpera tieve Verbruiksvereniging „Vooruit" per 1 januari zal ingaan. Beide verenigingen zullen dan opgaan in de nieuwe coöpe ratieve vereniging „Rijnmond". Uit het door de directeur, de heer Riesenkamp, gegeven overzicht bleek dat de totale omzetten van de coöperatie dit jaar voor de eerste maal de ƒ1 miljoen zullen overschrijden. Dit is een toename met niet minder dan ƒ200.000 of 25%. Mede hierdoor kan worden verwacht, dat de omzet van de nieuwe coöperatie „Rijnmond" ongeveer 6 miljoen zal gaan bedragen. Naast de reeds zitting hebbende bestuursleden A. v. d. Vlis, C. van Wijk en J. Guijt, werden ver volgens in het bestuur van de Coöpe ratieve Verbruiksvereniging „Rijn mond" gekozen de heren C. Vermaas en C. van Rhee. Tot commissarissen werden benoemd de heren H. Zweers en P. van Duijvenbode en tot leden van de ledenraad de heren J. S. de Wal, J. de Jong. W van der Bent, P. Boeking en H. Harteveld. In zijn slotwoord liet de voorzitter een optimistisch geluid ho ren t.a.v. de toekomstverwachtingen, zulks mede met het oog op de snelle stij ging der omzetten en het groeiend ver trouwen van de leden. Op uitnodiging van de Leidse volks universiteit K en O is het Residen tie-orkest, zoals vele malen voor de ze, naar de sleutelstad gekomen. In de stadsgehoorzaal interpreteerde 't voor een volledig bezette zaal wer ken van de Oostenrijkse Mozart, de Rus Moessorgsky en de Fransman Ravel. Als bijzondere gast solieerde Ingrid Haebler. Deze uit Wenen af komstige pianiste trad reeds op 11- jarige leeftijd met orkest op. Daarna behaalde zij bij vele internationale muziekconcours eerste prijzen, ter wijl zij in 1958 onderscheiden werd met de „Grand prix du Disque 1958". Er worden weinig populaire con certen gegeven, waarop een werk van Wolfgang A. Mozart ontbreekt. In Mozarts composities immers over heerst, ook in die orkestwerken, steedis de melodie. Dit maakt deze muziek tot op de dag van vatndaag uiterst begrijpelijk voor 't grote pu bliek. Voor de pauze was dan ook bij diit concert het programma aan deze componist gewijd. Hoogtepunten in dit concert vorm den o.i. het optreden van Ingrid Haebler in het concert voor piano en orkest ni D gr. t. van Mozart, en een symfonisch gedidht van Moes sorgsky. De charmante pianiste had orkest en publiek in haar spel vol komen in haar ban. Haar aanslag was niet puntig, maar vol en warm, zonder naar het sentiment over te hellen. Ook in de markante passa ges behield deze dit karakter. Het Orkest scheen zich als vanzelf bij haar te moeten aanpassen. Het Lar- gebto uit dit concert vormt 'n vraag en antwoordspel tussen piano en or kest en doet enigszins komisch aan. De piano geeft een melodie aan, 't orkest neemt deze over. Uit het sym fonisch geheel maken zich geleide lijk aan weer de pianoklanken los. Dit con tras tspel zet zich voort totdat de piano triomfantelijk weer de be- ginmelodie speelt. Het „Een nacht op de kale berg", ook wel „De haksen" genoemd, van Modjest Moessorgsky, vormt wel 'n felle tegenstelling tot het vooraf be sprokene. Moessorgsky tartte in zijn composities alle Westerse invloed én. Hij herstelde mede het Russische ka rakter van de Russische muziek. Een aanmerkelijk feit is, dat zijn muziek voor de Westerling ook een plasti sche beelding bezit. Het orkest bracht het genoemde werk van de compo nist uitstekend. Tot slot mochten wij de veelzij digheid van het Residentie-orkest constateren in Daphnis et Chloë, bal letmuziek van Maurice Ravel. Het pu bliek moet wel uiterst voldaan huis waarts gegaan zijn. M.M. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna Judith, d.v. P. P. H. M. Speel en J. A. Hoogduin; Elisabeth Adriana, d.v. F. L. Vernet en J. C. Meskers; Saskia Patricia, d. v. J. J. Kuivenhoven en H. W. van Dijk; Liekele Ferdinand, z.v. L. B. Zeilstra en J. G. J. Hendi^ks; Sonja Helena Adriana, d.v. A. J. van Duij venbode en L. S. Zwanenburg; Al- wine Lioba Maria Andrea, d.v. C. A. Mank en G. A. M. Pielanen; Marcel- linus Antonius Jacobus, z.v. C. T. A. Plomp en J. A. Weber; Johan, z.v. A. P. Hakkenberg en S. M. Korswagen; Catharina Maria, d.v. J. de Raad en J. van Rossum; Barend Antonie, z.v. N. Schouten en H. Thoma. Overleden: J. Nievaart, 66 jaar, echtgen. v. F. H. Kemmer; J. Phi- lippo, 67 jaare man; L. M. J. Mesten- ne, 68 jaar, echtgen. v. J. A. Paulides; J. Jonker, 53 jaar, man. Gehuwd: A. J. van Es en B. H. L. van der Tuin; J. J. C. M. Kornman en C. H. F. Knol. De laatste vergadering van de ge meenteraad van Voorschoten in 1963 begon met de beëdiging van de heer J. C. Nell tot waarnemend gemeente ontvanger. Bij de stukken was aan wezig het jaarverslag van de Keu ringsdienst voor Waren van het ge bied Haarlem. Volgens de heer For- tanier had Voorschoten procentueel meer processen-verbaal ontvangen dan de omliggende gemeenten. De aandacht van de middenstanders hierop vestigen kon toch wel nut hebben. De agenda die wel een 27 punten omvatte kon toch snel wor den afgewerkt. Veel zaken waren van huishoudelijke aard of betrof fen het onderwijs. Het voorstel van de aanschaffing van de legesmachine werd met alg. stemmen aanvaard. De stichting Re creatie ontving ten behoeve van de actie „Opgeruimd staat netjes" een subsidie van 100.-. Mevr. De Waal Malefijt attendeerde het gemeente bestuur op het plaatsen van papier bakken in het park en op de begraaf plaats. Wethouder Schrama ver wachtte hiervan, gezien de ervaring, geen grote resultaten, doch in het college zal deze aangelegenheid wor den bezien. De raad voteerde 8.630.- voor de aanschaffing van 144 leer lingensets ten behoeve van de open bare Parkschool en voor een nieuwe geschiedenis-methode voor het 4e leerjaar. De bedragen, bedoeld als voorschotten voor de bijzondere scho len werden zonder meer vastgesteld. Voor de tijdelijke huisvesting van de 2e r.k. kleuterschool in het hoofd gebouw van het voormalige M.O.C. dienden enige voorzieningen te wor den getroffen. Dè raad stelde de be nodigde gelden ad 3350.- beschik baar. Met alg. stemmen werd in vaste dienst benoemd tot vakleerkracht aan de openbare u.l.o. mevr. J. M. Houbenvan Deth. Tot leerkrachten aan de openbare Vlietschool werden in vaste dienst benoemd mevr. R. BrinkmanPoppinga en mej. J. W. J Kat. Voor de subsidiëring van me disch opvoedkundige bureaus, bur. voor levens- en gezinsmoeilijkheden en sociaal-pedagogische bur. werd een nieuwe ontwerp-verordening vastgesteld. De raad ging eveneens over tot wijzing van de statuten van de stich ting Prinsenhof. De heer Vaandra ger ondersteunde de bezwaren van het gemeentebestuur tegen het pre ventieve toezicht van Ged. Staten v. Z.H. Met de verruiming van het sub die, verbonden aan de iKnderuitzen- ding, is een bedrag van 250.ge moeid, De raad stelde deze uitbrei ding vast. Het plan van de gemeente om in WIT WEEKEINDE Verwadhtirug tot zondagavond: Rustig winterweer, weinig wind. In de kustprovincies enige sneeuwval. Matige vorst. Hier en daar mist de grote zomervakantie een teken wedstrijd te organiseren vond bijval. Het benodigde krediet voor de kos tendekking. een bedrag van 200.-, stelde de raad beschikbaar. De raad wenste zelfs nog meer plannen op dit gebied. Om de paden, dus de wandel- en voetpaden, waarlangs niet is gebouwd, begaanbaar te hou den, willen b. en w. aanschaffen een sneeuwschuiver. Over 14 dagen zal hij in gebruik genomen kunnen won den. Het voorstel van b. en w. om 1480 m2 grond in Adegeest te verkopen voor de prijs van ƒ24.864.aan de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) van Voorschoten werd zonder meer goedgekeurd. Ge noemde Kerkeraad is voornemens hier een kerk te bouwen, die 200 plaatsen zal bevatten. Verder werd grond verkocht in Adegeest en Bosch geest aan de n.v. Bouw- en Handels maatschappij Waddinxveen voor de bouw van woningen. In Adegeest zullen 3 blokken van elk 21 etage woningen in drie lagen worden ge bouwd. In Boschgeest 25 eengezins woningen. De woningen in Adegeest zijn zgn. B-premiewoningen. Het worden huurflats voorzien van cen trale verwarming en liften. De uit eindelijke huurprijs zal bedragen een bedrag van rond de 150.-. Voor schotenaren krijgen voorrang bij de verhuur. Dit was het antwoord van wethouder Dekker op vragen van de heren Bakels, Rombouts en Pels. De rondvraag. Volgens particulier initiatief, aldus de heer Fortanier worden kinderen van de Leidseweg, voorbij de Hofweg wonend, nu toch naar school ver voerd. Maar terug? Zou het college toch nog niet eens contact willen op nemen met de NZHVM voor een nieuwe regeling? Nog meer contact met de NZHVM vroeg de heer Pels inzake de frequentie en capaciteit van de bussen op de spitsuren. Veel bedrijven, scholen, enz. ondervinden hiervan veel last, nog afgezien van de lange wachttijden van de gebrui kers van het openbaar vervoer. Op een vraag van de heer Forta^ nier om een duidelijke verklaring van het college inzake de klachten over de ijsbaan, deelde wethouder Dekker mede, dat het te laat open gaan van de ijsbanen, contractueel 1 december, te wijten was aan een groot technisch probleem, waarvoor het college advies had ingewonnen, dat pas op 3 december was binnen gekomen. Pas daarna kon het pro bleem worden opgelost. De verlating was dus niet te wijten aan nalatig heid van het college of van het be stuur van de ijsclubs. max. HELSINKI geh. bew. —5 STOCKHOLM sneeuw —8 OSLO onbew. 6 KOPENHAGEN mist —1 ABERDEEN zw. bew. 1 LONDEN onbew. 2 AMSTERDAM mist 2 LUXEMBURG mist —6 PARIJS mist —1 BORDEAUX geh. bew. 6 GRENOBLE mist 2 NICE h. bew. 8 BERLIJN motsneeuw 2 FRANKFORT mist —3 MUNCHEN mist —8 ZURICH geh. bew. —2 GENEVE geh. bew. 0 LOCARNO geh. bew. 3 WENEN sneeuw 7 INNSBRUCK sneeuw —3 ATHENE h. bew. 23 ROME regen 15 AJACCIO h. bew. 15 MADRID onbew. 8 MALLORCA h. bew. 14 LISSABON onbew. 13 ZONDAG 22 DECEMBER Rijksmuseum voor Volkenkunde - Kleurenfilm over de Papoea hout snijder Matjmosih. Aanvang 15 uur. Stadsgehoorzaal „Uw Rijk Ko- me", oecumenische samenkomst in de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20.15 u. MAANDAG 23 DECEMBER Door Eendracht Verbonden Le denvergadering in het gebouw van Ohr. Belangen. Aanvang 20 uur. DONDERDAG .26 DECEMBER Stadsgehoorzaal Kerstbal m.m.v. o.a. Anneke Gröniloth. Aanvang 20 u. ZATERDAG 28 DECEMBER Stadsgehoorzaal Jazzconcert (K O) in de foyer van de Stads- gehooraal. Aanvang 20 uur. KATWIJK Sluiting gem. bureaus. Vrijdag a.s. zullen alle gemeentelijke kantoren ge durende de gehele dag voor het publiek gesloten zijn. Alleen het bureau van' de burgerlijke stand is, uitsluitend voor het doen van aangiften en geboorten en overlijden, des morgens van negen tot tien uur geopend. (Advertentie) Nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur. De nieuwjaarsreceptie van het gemeen tebestuur wordt op donderdag 2 janu ari, des avonds van half acht tot negen uur, ten raadhuize gehouden. WARMOND Steeds Vooruit. Uitslagen van de gespeelde competitiewedstrijden. (Heren 2de klas). Steeds Vooruit I-ATTC 2, uitslag 5-5. N. Sikking wist. alle drie zijn partijen te winnen. J. v. d. Zwet kwam eenmaal tot winst en L. Ritzen kon na et tot winst komen. Ook werd het dubbel gewonnen. (Heren 4de klas). RTC '63 2-Steeds Vooruit 4 1-9; Steeds Vooruit 5-Gona 5 3-7. (Dames 4de klas). Den Burcht I-Steeds Vooruit I 0-10; Baronie 2-Steeds Vooruit 2 9-1; Steeds Vooruit I-Kontact I 10-0. (Junioren Meisjes 1ste, en 2de klas). Steeds Vooruit I-Baronie 2 6-4. N. Broxterman wist alle drie partijen te winnen. A. Koek won tweemaal en PI. Versluis kon niet tot winst komen. Ook werd het dubbel gewon nen. Docos I-Steeds Vooruit 2 10-0. (Junioren jongens 3de klas). Play Fair 2-Steeds Vooruit I 10-0. De competitiewedstrijden voor za- min. —12 —10 —15 —12 —9 —5 —1 —1 —8 —5 —2 PAUZE Morgen: 4e zondag van de Advent. Mis: „Rorate coeliDauwt, hemelen van boven (uit de profeet Isaias). IN HET EIGEN STRAATJE Het was te glad om de stad uit te gaan. -Het bleef dus beperkt tot wat wij noemen: even de (denkbeeldige) hond uitlaten, in het voortuintje aan de straat. Het was rond 6 uur in de namiddag. Dan is het knorrend druk in onze straat. De lantaarns waren aan en de dameskapsalon aan de overkant was hel-verlicht. We ston den op onze sloffen in het voortuin tje en keken de straat af en keken pardoes de eeuwigheid in. Het hemel gewelf, dat met zijn blauwe kleur altijd nog de indruk geeft van be slotenheid, was verijld tot lichtende doorschijnendheid Er was geen ge welf meer. Je keek rechtdoor in de .uimte, in de eeuwige on eindigheid, in die ontzaglijk gespan nen stilte, die ademt uit goddelijke majesteit. Bij de haard en de koffie terug gekeerd, was het er knus en gezellig. Maar dat is slechts inbeelding, vrien den! PUZZEL Oplossing nr. 531 Horizontaal: 1 wad, 3 dog, 5 adé, 7 si, 9 om, 10 engel, 11 dr, 12 mi, 14 ons, 16 kip, 17 tak. Vertikaal: 1 was, 2 la, 3 de, 4 gom, 6 degen, 8 Ier, 9 olim, 11 dok, 13 iink, 14 op, 15 st. terdag 21 dec. zijn: (Heren 2de klas). RTC 2-Steeds Vooruit I. (Heren 4de klas). Steeds Vooruit 3-ATTC 6. (Junioren meisjes, 1ste en 2de klas). Baronie I-Steeds Vooruit I; Baronie 3-Steeds Vooruit 2. (Junioren, jongens 3de klas). Steeds Vooruit I-Scylla 2. Er zijn zaterdagmiddag 4 thuiswed strijden, dan is er geen training. LISSE Geboren: Johannes H. z.v. J. A. Ippel en A. van Groen; Eric A. M. I z.v. E. J. Annaert en J. D. M. Wes- seling; Ronaldus F. M. z.v. E. J. An naert en J. D. M. Wesseling; Jacoba S. A. M. d.v. P. J. Goedemans en M. A. van der Lans; Geertruida M. d.v. H. P. Noordermeer en M. G. v. Kam pen; Neeltje J. d.v. S. D. de Joode en C .A. van der Bent. Ondertrouwd: H. J. G. Walenkamp en P. M. C. Schrama Getrouwd: P. J. van der Zwet en E. Kaptein; C. L. N. von Liebenstein en M. J. M. der Linden. VOORHOUT Handbal „Foreholte". Het eer ste team van de dames heeft zondag rusta Het tweede speelt om 12.30 u. tegen Wings. In de Houtrusthal op veld 3. De vogende speelsters gaan mee: Elly v. Dijk, Ria v. d. Geer, Nora Turnhout, Nelly Datema, Mieke Kuiper, Plony v. d. Ploeg. Vertrek per auto om 11.30 uur vanaf de kerk. Geboren: Mare. zoon van E. v d. Wolk en C. Gimberg. Willemina d. van N. Timmers en T. Tates. Ja cobus J. zoon van G. L. J. Sikking en W. P. Duijnhoven. Janneke J. d. v. H. J. te Kleij en C. J. de Vin. Jo hannes -P. P. z. van J. G. F. Lake- man en J. M. A. van Gerven. Jo hannes N. M. zoon van A. H. van den Berg en C. C. P. Slobbe. Maria J. d. v. C. J. Koomen en E. M. van der Geest. Ronald zoon van H. N. T. v. d. Water en M. van Strien. Johannes M. zoon van G. de Jong en M. A. Hart. Eveline E. J. d. v. P. J. van der Zwet en J. Kortekaas. Overleden: A. Oostdam 80 j. Ma ria G. van Doornik 84 j. Regina C. J. Savelberg 74 j., wed. van C. R. Klijn. PUNT MARK 1 BERK H l L!\ R'VEEN, 20-12. Bloemen Free- sia: Golden Yellow 50-1.18, Narcis sen: Early Glory 1.05-1.32, Heilios 1.05, Tuilpen: Christmas Gold 2.50, Krela- gie 2.60-2.30, Superba 2.75-2.80, Tros- chrysiantihen: Long Island 1.02-1.27, Red Rolinda 1.00-1.33, Vibrant 1.00- 1.27, Thedma 90-1.00 p. bos, Sim rose 46-47, Sim rood 47-68, Pink Dusty 27-36, G.J. Sim 39, Carry sim 60-65, Sim wit 48-57, Euphorbia 43-64, Cy clamen 51-1.28, Hyacintlhen 27-33 p. stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 20 dec. Groente. Waspeen (per kist): A-extra 6.406.90; Al 5.40—6.70; A2 3.80—7.00; Bl 5.00— 6.70; B2 2.70—3.90; breekpeen (perkist) 2.703.40; andijvie 41.00—61.00; boeren kool 24.0028.00; rode kool 10.0013.00; groene kool 21.00; gele kool 13.00 14.00; prei 40.0059.00; spruiten: A 64.00—86.00; B 64.00—92.00; witlof 60.— 64.selderie (per 100 bos) 17.00 22.Aanvoer waspeen 70.000 kg. LEEUWARDEN, 20 dec. Zuivel. Commissienotering: Goudse kaas 2.42; Edammer 2.28; Broodkaas 2.28; Han del: goed.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4