GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Katwijkse Groenteveiling haalde rekord: omzet 13 miljoen „Een goede buur.. BABY IN WIEG GESTIKT ZATERDAG 21 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 er echter van te overtuigen, dat dit maar een noodsprong van de betrokken firma was geweest. Na ampele bespre kingen en nadat de slachthuiscommis sie zich met wethouder v. d. Heyden voor beraad had teruggetrokken, be- Bij hét afhandelen van de verdere sloot de raad het voorstel naar b. en w. Voorstel verhoging slachthuis tarieven teruggenomen (Vervolg van gisteren) B. en w. antwoorden de sprekers Aan het begin van zijn beantwoording van de sprekers zegde de voorzitter toe, HPHH dat er een herverdeling van de taken agenda, nadat de begrotingen waren terug te verwijzen met het verzoek in b. en w. zal plaatshebben, waardoor goedgekeurd, ontstond er nog al de no- eerst nogmaals met de betrokken fir- de woningbouwbelangen nog beter be- di§e discussie over een voorstel van b. hartigd zullen worden. Voor 't komend en w- de slachthuistarieven per 1 jan. jaar hebben de gemeenten die tezamen te verhogen. Voor het voorstel in be- het Bouwdistrict vormen, waar ook Bo- handeling werd gegeven deelde weth. degraven deel van uit maakt, 140 wo- v-.d- Heyden reeds mede, dat b. a's in overleg te treden. Grenswijzigingen De eerste beslissing in verband met ningen te verdelen. Het contingent zal bij nader inzien besloten hadden de de grenswijziging werd daarna genomen beslist lager zijn dan vorig jaar. De aan koop van de terreinen ten oosten verhoging pas per 1 juli te laten ingaan. Er bleken moeilijkheden te zijn ont- toen de raad het voorstel aannam b. en te machtigen bepaalde kleine uit- de Tuinwijk (Bodegraven IV) verloopt staan doordat een der beide firma's, die gaven, in verband met de wijziging der zeer teleurstellend. In de volgende ver- nauw zÜn betrokken bij de tariefsver- grenzen te doen. Na een toelichting van gadering zal de raad dan ook worden hogingen, niet in overleg met de ge- wethouder Karssen besloot men tevens voorgesteld over te gaan tot onteige- meente was getreden, hoewel daarom voorlopig een tweede vuilniswagen te ning. Voor de gesubsidieerde bouw is er was verzocht. De firma had haar be- huren voor 150 per week, om per geen gebrek aan grond daar de af- *waren echter wel per brief o.a. aan 1 februari over een tweede wagen te spraak bestaat dat deze altijd in de Dro- de raadsfracties bekend gemaakt. De kunnen beschikken. Voorstellen voor nenwijk gerealiseerd mag worden. Als burgemeester was over deze gang van aankoop van een tweede vuilnisauto de bedrijven zelf woningen willen gaan zaken geenszins te spreken. Met name zullen spoedig door b. en w. worden in bouwen, dan zal de gemeente dat slechts de heer Jongeneel (CH) trachtte hem gediend. toejuichen, als men ook wat de fin an- i ciële zijde betreft dan maar niet tegen de overheid komt aanleunen. Over de plannen rond het omleidingskanaal kan in het publiek nog niet in bijzonder heden worden getreden. Verkeerslich ten bij de toekomstige gevaarlijke krui sing op de Goudseweg zag de voorzitter (vervolg) stelt de raad een termijn van 15 fe bruari, dat Noordwijk geantwoord De heer J. de Krijger (PvdA) kon moet hebben. Al tweemaal is tever- wef als haalbaar, tegen de bouw van maar een gematigd optimisme naar geefs antwoord over deze aangele- een tunnel zijn de bezwaren echter on- voren brengen. Van b. en w. zal no- genheid gevraagd, overkomelijk. Wanneer Bodegraven op dig zijn doorzettingsvermogen, kracht aardgas zal overgaan is nog niet bekend, en medewerking. De heer C. v. Dijk Bij de bespreking over hoogbouw de besprekingen daarover zijn nog (SGP) bracht dank aan b. en w. en zei wethouder H. P. Bloot, dat het gaande. In 1964 zal de Raad over deze de staf van ambtenaren voor het vele bouwplan „Cleijn Duyn" woonlagen zaak wel belangrijke beslissingen heb- verrichte werk. De Visserij tentoon- van 4, 6 en 8 bouwlagen aangeeft, ben te nemen. stelling is geslaagd. De woningnood Hierna kwam in bespreking de be is helaas nog niet tot oplossing ge- groting van het gasbedrijf, die zonder Skelterbaan bracht wat zijn fraktie betreurde. aanmerkingen wordt goedgekeurd. De heer Nic. Parlevliet (A.R.) zei de jdem de begroting voor het Water- Wethouder Karssen sprak o.a. over de algemene toestand van de inwoners leidingbedrijf en van het Elektrici- skelterbaankwestie, die geenszins in de niet ongunstig te vinden. Maar de teitsbedrijf. Over het Grondbedrijf doofpot is gestopt, na de geruchtma- visserij maakt een moeilijke tijd door. gjng het niet zo vlug aangezien de kende raadsvergadering hierover. De Van. de drijfnetvloot is thans nog woningbouw hierin betrokken werd stichting Bodegravense Evenementen maar 10 in de vaart bij 10 jaar vooral de Hoornespolder. De heer G. gaat volledig akkoord met alle wensen geleden vergeleken. Het bemannings- v d- Does (CH) wees erop, dat in de die bij de raad leven. De stichting Kar- vraagstuk is moeilijk. Voor de tuin- Hoornespolder veel grond braak ligt ting Nederland is van mening dat stellig ders is er ruimte te kort, maar het terwijl er beste tuinbouwgronden in nauwkeurig is vast te stellen hoe hoog verschenen jaar gaf voor de tuin- Cleijn Duyn bebouwd zullen worden het geluid mag zijn, de politie moet dit ders uitkomsten waarvan niemand waarop wethouder mr. J. van der kunnen vaststellen. De politie vertrouwt had kunnen dromen. Het plan Hoor- pias antwoordde, dat voor de gron- echter niet op de instrumenten die daar- nespolder bevredigde niet, maar daar den jn de Hoornespolder op de Rijks voor beschikbaar zijn. Daarna is con- is niets meer aan te doen, wel aan goedkeuring gewacht wordt en de tact opgenomen met de TNO en de ar- het plan „Cleijn Duyn". Daar kan bouw van „Cleijn Duyn" zal nog een beidsinspectie. De kwestie is nu nog in men heus wel flats bouwen van 12 paar jaar op zicb laten wachten, hoeverre de door deze inspectie be- hoog. Spreker dringt aan op onteige- schikbaar te stellen instrumenten gezag- ning als onderhandelingen over Dansen verbieden? hebbend mogen zijn als bron voor een grondaankoop niet slagen. Uit de proces-verbaal. situatie wat het zwembad betreft |je beer D. Nasveld (PvdA) ontpopte Wethouder Van der Heyden was het moeten we opmaken, dat b. en w. zich als een tegenstander van dans- niet eens met de heer Jongeneel dat er gefaald hebben. Wie is hiervoor ver- geiegenbeden, De voorzitter zei, dat behoefte zou zijn aan uitbreiding van antwoordelijk? er aileen gedanst wordt bijv. na af- het zwembad, vooral sinds het gereed- Wat de zeehaven betreft: binnen- loop van een uitvoering in het Pa- kort worden we uit IJmuiden weg- roehiehuis en onder toezicht van de gedrukt. Het kan niet slechter wor- kapelaan, wat veel hilariteit ver- Nieuw uitbreidingsplan den als het nu is. Amsterdam en wekte bij de raad. Indien de heer IJmuiden zien ons hele gedoe als Nasveld wil voorstellen om dit te Nadat bij de replieken vrijwel alle een bagatel, hooguit als een lastige beletten kan hij dat doen maar het raadsleden aan het woord waren geko- vlieg. Spreker vraagt de nodige ak- blijft toch een aangelegenheid, waar- men en vooral dieper waren ingegaan tiviteit van de Zeehavencommissie. over alleen de burgemeester beslist, op de antwoorden van b. en w., deelde De heer P. Fetter (WD) zei, dat De heer Nasveld zei zich alleen te de voorzitter bij de duplieken nog mede, de raad alles moet benutten om de voelen en trok daarom zijn vodrstel dat het hem eigenlijk was tegengevallen begroting steeds sluitend te maken in. hoe weinig vlot er aan plaatselijke be- desnoods door een rioolbelasting. drijven bedrijfsterrein te verkopen was. Als- de zeehavenplannen nu misluk- Over de BB (Bescherming bevol- Dit in tegenstelling tot bedrijven van kep adviseert spieker de aktie hier- merkte dr J Bergman (CH) elders. Er is thans nog 800 vierkante voor maar te eindigen, want dan dat dez0 inStjuing schijnbaar meter beschikbaar Opnieuw ligt er komt er nooit meer iets vail. De n ievensvatbaarheid heeft. De een uitbreidingsplan klaar, dat waar- kansen staan op heden op z n best. voorzitter zegt, dat deze aangelegen- schijnlijk in januari aan de raad zal bejd wettelijk geregeld is en zal de worden voorgelegd. Op een vraag van Overleg en maatregelen raadsleden voor de volgende bijeen- de heer Van Doorn <KVP) verklaarde komst uitnodigen Het zwembad wethouder Karssen nog dat de stichting De heer J. de Krijger hekelt het type lokte ook weer iange besprekingen Bodegravense Evenementen slechts de woningbouw, dat men bouwt of nog uit De heren Nasveld) N> van der exploitatie van De Kuil opgedragen gaat bouwen. Een huur van 120,60 j Timmermans, A. C. Berk- heeft gekregen en niet de plicht er iets per maand plus kosten voor service 'p ketter q Kleen voerden hier- te organiseren. De stichting heeft even- is te hoog. Daar zijn niet voldoende ove^, bet wóórd'. Over het verloop wel plannen het komend voorjaar orga- mensen voor te vinden. De voorzitter vgn deze kwestie is men het allen in nisaties op sportgebied en dergelijke antwoordde aan dr. J. Bergman, dat zoverre eens dat b en w hierin voor een bespreking uit te nodigen, over de grenscorrecties met Noord- gefaald hebben, ook over het schrij- Wethouder v. d. Heyden merkte nog op, wijk eerst aan de groene tafel over- ven aan de minister kon men niet dat er voor de Dronenwijk o.a. 'n plan leg moet worden gepleegd, üp aan- tevreden zjjn j)e heer D. J. Kleen voor een bosparkje gereed ligt. drang van de heer dr. J. Bergman wil gelden bij de burgerij laten in- zamelen en ook daardoor motiveren hoe noodzakelijk een zwembad is. De heer Fetter (VVD) meende, dat het maar „stom geluk" is als Kat wijk spoedig aan de beurt komt voor een zwembad. Er liggen in Den Haag komen van het instructiebad. Er was zeer goede belangstelling voor stelt de ledenvergadering voor de rente Heforuirwerp „Zeehaven" bracht de vergadering van de Groentenveiling- (3%) over de ledenlening uit te keren o hooy, n nnoQ (r w N nn(f i de Groentenveiling- (3%) over de ledenlening vereniging „Katwijk en Omstreken" in werd na enige bespreking van de ver- de heer G. van der Does (C.H.) nog eens ter sprake. Er zijn ook bezwa ren aan een haven verbonden, o.m. uit een oogpunt van verzilting voor het drinkwater en ook voor de tuin bouw. Spreker vroeg of er dit jaar - - Ar. Seen definitieve uitspraak uitgelokt gen houden en aan het einde der vei- bedrag van ƒ543.645, de baten^ bere- kan worden hierover. De voorzitter ling weer te doen veilen, werd na enige kend op een omzet van 8 300.000 even- dat men te geiegener tijd met discussie van bestuur en leden door de zo. Voornaamste cijfers uit deze begro- diverse technische mensen deze aan- De Roskam. Na een kort openingswoord gadering met algemene stemmen aan- door de voorzitter, de heer Gr. Parle- genomen. vliet, waren de voorstellen aan de orde. Daarna was aan de orde de behande- Een voorstel G. Vooys om het recht, de lmg van de begroting voor 1964. De las- eerste 3 nummers der veiling op te mo- ten wezen het eindcijfer aan van een voorsteller ingetrokken. Ook het vol- ting wel: salaris technisch per- gelegenheid zal bespreken. gende voorstel, van de heer Joh. Koele- soneel 104.306, administratief personeel Hierna werd de begroting van de wijn, om jaarlijks op de najaarsverga- 64-800- bouw- en onderhoudskosten Algemene dienst met algemene stem- dering het provisie-percentage voor het ƒ35.000, onderhoudskosten ƒ20.000 bru- men aangenomen, waarna sluiting eerstvolgende jaar vast te stellen, en to winst op kunstmest en bestnjdings- na middernacht, om het provisie-percentage over 1964 middelen 17.400. De begroting werd vast te stellen op 4%, kon na afwijzend zonder hoofdelijke stemming aangeno- praeadvies van het bestuur en discussie men. De verschillende verkiezmgen ga- door de leden niet in stemming komen ven de volgende uitslag: herkozen tot omdat ook deze voorsteller zijn voorstel bestuurslid de hr W. Barnhoorn met 55 introk. En met het voorstel van C. van stemmen. In de vacature H. J. Grim- Tol: „Herziening van het beleid met bergen die om gezondheidsredenen be- betrekking tot het ingehouden en in- dankt had, werd met 62 stemmen ge houden heffingen op waspeen", ging het kozen de heer W. Aanhane, Achterkerk- Het is waar, we zijn geen beste dezelfde kant uit. Ook hierover een weg la. Met 62 stemmen werd de heer vrienden," gaf een 32-jarige chauf- afwijzend praeadvies. Na bespreking Gr. Parlevliet als bestuurslid herkozen feur uit Bodegraven bij de Haagse door de leden trok de heer Van Tol en met 51 stemmen herkozen tot voor- politierechter toe, die repliceerde: - - zitter. Tot lid van de financiële com- „Dat hoeft geen reden te zijn om uw missie werd herkozen in de akature C. buurman te mishandelen." jwui cji Barnhoorn te Noordwijk, niet herkies- „Dat is zo, maar de omstandighe- ntat"veflen 'op" zaterdag." De meningen baar, de heer H. Noort Pz te Valken- den waren er ook naar," verdedigde waren ook hier net als in de genoemde burg. De voorzitter bracht hartelijke verdachte zich, „die man heeft me commissie verdeeld Het kwam uitein- dankwoorden aan de heer Schoneveld al zo lang getreiterd, dat ik mezelf delijk tot stemming. Met 49 tegen 43 die niet herkiesbaar was en aan de heer vergat." stemmen werd besloten zaterdags te H. J. Grimbergen voor alles wat zij Dat pakte kwaad uit voor de beide voor de vereniging hadden gedaan. Een buren, want de een liep er een her- zeer uitgebreide rondvraag volgde, senschudding door op en de ander de vergadering te ongeveer één stond in verband met die mishande nachts werd gesloten. ling terecht. „Ik denk ook wel eens wat over - - Bridgeclub „De Brug". In hotel mijn buren, maar ik ga ze daarom rig jaar. Voor de leden is het een goed De Roskam" speelde de bridgeclub „De nog niet mishandelen," sprak de jaar geweest, doch, zoals altijd, niet g^g» de traditionele jaarlijkse kerst- rechter. allen hebben in de welvaart gedeeld. drjve ge uitslag luidt als volgt: groep „Dat is tegenwoordig ook niet zo Er werd nog lang gesproken over de groen: j c. den Dulk-N. Parlevliet 79 gemakkelijk," luidde het (overbo- verschillende heffingen. Men wilde wel p 2 mevr. Groeneveld-B. de Bruin 74 dige) antwoord. de heffingen afschaffen voor waspeen. p3 g visserC. Duindam 69 p.; 4 A. de „Maar je kunt in geen geval eigen Doch alleen voor waspeen en niet voor RÓiter-E. J. van Leeuwen 66 p.; 5 H. rechter spelen," verweet de officier andere produkten is niet toegestaan bij Bocii-W van Rijn 64 p.; 6 B. H. Age- van justitie. „Veronderstel dat ieder- het Centraal Vureau voor Veilingen. ma-0. E. A. Saeij 57 p.; 7 C. Ouwehaond- een er maar op ging slaan." Van de gehele hoeveelheid waspeen die p van Duijvenbode 53 p.; 8 G. Harde- „Dat zou een rare boel worden," in Nederland wordt geveild, voert Kat- bol-A. P. Bozelie 42 p.; groep rood: 1 bleek verdachte het met de officier wijk op heden 55%, dus meer dan de mevr. v. d. Valk-mevr. Saeij 76 p.; 2 eens. Waarmee de kous niet af was, helft aan, nl. 23 miljoen kg. mevr. Den Dulk-J. Parlevliet 74 p.; 3 want de officier wilde toch in elk Een bestuursvoorstel „het bestuur J. de Jong-D. v. d. Plas 71 p.; 4 M. Her- geval herhaling proberen te voor vraagt de ledenvergadering machtiging mans-M. van Duijvenbode 67 p.; 5 P. Ra- komen en vond daarvoor twee we- tot het doen ontwerpen van bouwplan- vensbergen-J. Guijt 65 p.; 6 W. Klos- ken gevangenisstraf voorwaardelijk nen tot uitbreiding van fustopslagruim- M. D. Hage 61 p.; 7 de heer en mevr. P. met proeftijd van 3 jaar een goede te" ging er zonder enige discussie door. van Paridon 52 p.; 8 de heer enmevr. remedie, waarbij dan nog onvoor- Ook het volgende voorstel „het bestuur A. de Lange 38 p. waardelijk een geldboete van 60 BODEGRAVEN KATWIJK GEMEENTE KATWIJK HONDENBELASTING Evenals in 1963 zullen ook in 1964 geen aangiftebiljetten voor de honden belasting worden uitgereikt. De in 1963 ten kohiere gebrachte houders van hon den worden voor 1964 voor hetzelfde aantal honden, naar dezelfde onder scheiding, ambtshalve aangeslagen, ten zij vóór 31 januari 1964 wordt aange toond, dat in de aanslag wijziging be hoort te worden aangebracht of geen aanslag behoort te worden opgelegd. Degenen, die menen dat in hun aan slag ten opzichte van 1963 wijziging dient te worden aangebracht of dat een aanslag achterwege kan blijven, dienen dit schriftelijk aan burgemeester en wethouders mede te delen. Zij, die houder worden van één of meer honden zijn verplicht daarvan aangifte te doen op een kosteloos ter secretarie, afd. financiën, verkrijgbaar formulier. (Advertentie) of 10 dagen hechtenis zou moeten komen. De rechter veroordeelde conform. Groene Kruis In een buiten/ge wone Ledenvergadering van Het Groe ne Kruis werd tot secretaris-(pen ningmeester vam de vereniging be noemd de heer L. Janse, "directeur VStfl die Rotterdamse Bank. Deze zal de pliaats innemen van de heer G. A. de Jong, die binnenkort naar Rot terdam zal vertrekken. Kerststukjes maken Maandag middag a.s. om 4 uur worden de meisjes van de diverse scholen ver wacht in het laboratorium van de N.V. Turkenburgs Zaadhandel. De bedoeling is dat er mooie kerststuk jes worden gemaakt door de meisjes zelf, die dan hun stukjes mee naar huis mogen nemen. Het enige dat zij moeten meebrengen is een schotel - tje of plat schaaltje en een kaars. BOSKOOP BEGROTINGSTEKORT Blijkens de inleidende brief tot de begroting 1964 welke donderdag avond aan de gemeenteraad werd aangeboden, vertoont deze op de ge wone dienst een tekort van 136.000. Boskoop is echter nog in het geluk kige bezit van een zogenaamd saldi- kige bezit van een zogenaamde saldi- grotingstekorten kunnen worden ge dekt. Dit moest al enkele jaren achtereen worden gedaan waardoor deze reserves, na dekking van het te kort van 1964. nog bedragen 214.263,36. Aangezien het jaarlijkse tekort op de begroting ongeveer 140.000 bedraagt kan 1965 nog een tekort worden gedekt, doch dan zal toch naar andere middelen moeten worden gezocht. Investeringsprogramma Op het investeringsprogramma staan de volgende werken: verbetering beschoeiing Reijerskoop en brug naar Tuinstraat voorlopig bedrag 220.000; wisselplaatsen Laag Boskoop 40.000; aula algemene be graafplaats 140.375; verbouw pak huis tot brandweergarage 40.000; Riool waterzuiveringsinstallatie Snij - delwijk 1.278.000; uitbreiding speel terrein openbare school glo en ulo 14.500; verbetering Zwartepad 50.000; bouw bungalows; woning schoolarts en bedrijfsruimte 93.500; bouw overslagplaats Reijerskoop 270.000; inrichting nieuwe huisvuil stortplaats p.m.; aankoop brandspuit pjn; doortrekken van A. P. van Nes laan p.m; doortrekken vervangsloot in de Biezen p.m.; aankoop nieuwe vrachtauto 21.200 gulden. De voorbereidingen voor de door trekking van de A.P. van Neslaan zijn nagenoeg gereed. De onderhan delingen over de verbetering van het westelijk deel van de Biezen met aangrenzende eigenaren zijn nog niet geheel rond, doch vorderen. Nu de openstelling van de Provincia le weg no. 25 in de richting Alphen a.d. Rijn binnenkort een feit zal zijn, wordt de uitbreiding van deze twee projekten urgent. De grond voor de A. P. van Neslaan komt vrij in mei 1964. Wat het investeringsprogram ma betreft wordt nog meegedeeld, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid van de bouw van een overdekt instruktiebad ten einde, o.m. met het schoolzwem- ÊHKÊÊÊÊÊKKSÊÊÊ A m Terwijl een meisje, gekleed in de Chinese rode vlag met sterren toekeek, tekende de premier van Rood China, Tsjoe en Lai, gehurkt aan een laag tafeltje, zittend, het gastenboek tijdens een bezoek aan de Suez-kanaal autoriteit in Port Said. Rechts staat Emad el Din, gouverneur van Port Said men, niet meer afhankelijk te zijn van de schaarse weken in het zwem- seizoen. MOOIE VOGELS BIJ „ZANG EN KLEUR" De vogelvereniging „Zang en Klieuir" heeft op de diriedaajgse vogel- sihow, weljke im het Verenigingsge bouw aan de Voomkade wordt gehou den, een zeer fraaie collectie vogels bijeengebracht. Nu er di/t jaar geen provinciale temtoonstedMmig wordt ge organiseerd, is deze „eigen" show wel wat kleiner van omvang, doch de kwaliteit is er zeker niet minder om. Hoofdzakelijk zijn tropische vo gels ingezonden. De uitslag was: kampioen voor de beste inzendingen van de gehele ten toonstelling: M. v. d. Wi'lildik. Ereprij zen werd toegekend aan de heren: Th. Steen'kamer, C. A. Metselaar, J. v. Gemeren, W. Lamigenibeng en W. G. Romeijn. Geboren: Yvonne Elisabeth Maria, dr. van W. P. Nederhoff en van H. E. Vurens; Arie, zn. v. A. de Rover en van C. J. van Klaveren; Arie Gerrit, zn. v. A. Griffioen en van G. Heijkoop. Getrouwd: Cornelis v. Leeuwen en Elisabeth Anthonia Both. Klaas van Hanswijk en Wilhelmina Jongeneel. Overleden: Willem de Bruijn, 88 jaar. KORTE GOLF De Rotterdamse metro zaïl eind 1967 in gebruik kunnen worden ge nomen. Er wordt op ruim een jaar vertraging gerekend. De veertien geredde mijnwer kers uit Lengede (Did.), die onlangs door de VW van Groet-Kamperduin waren uitgenodigd om met hun ge zinsleden veertien dagen in Groet en Kamperduin te komen logeren heb ben deze uitnodiging aanvaard. De datum waarop de gezinnen van de mijnwerkers naar Groet zullen ko men kon nog niet worden vastgesteld. Uit een nertsfokkerij van mevr. A. Kelilar bij een boerderij in de Nieuwe Beer-.polder iin Dubbeldam, heeft men 80 nertsen gestolen. De dieren zijin waairsahijnliij'k met een flobertbuks doodgeschoten. De poli tie heeft kogeltjes en bloedvlekken ir. de hokken gevonden. De nertsen waren gemiddeld f 100 per stuk waard. Bij het uitglijden door de gladde loopplank is de 37-jarige schipper A. vna TbuiU vam het schip „Sint An- tonis" uit Maasbradht verdronken in het Jul'ianakanajal voor de schutsluis te Bom (L.) Nabij Luxemburg is vrijdag-* morgen een autobus tegen een langs de wegkant stilstaande Nederlandse vrachtauto gebotst. 27 Van de 57 in zittenden van de bus weiden gewond, van wie acht ernstig. Zes van de zeven bemanningsle den van de uit New Foundland af komstige kustvaarder Mary Paulina zijn vrjjdag verdronken toen hun schip ter hoogte van de Canadese staat Nieuw-Schotland verging. Een lawine in het Aostadal in Italië heeft gisteren twee doden en twee gewonden geëist. De slachtoffers behoorden tot een groep arbei ders, die ter plaatse aan het werk was. Gisteren i6 in Oudkarspel de drie maanden oude baby Menno van het gezin Bloos onder de dekentjes in de wieg gestikt. Toen de moeder het kind uit de wieg wilde halen, trof ze het dood aan. MINISTER BOT NAAR INNSBRUCK De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, mr. Th. H. Bot, zal op 29 januari a.s. te Inns bruck de opening van de Olympische winterspelen bijwonen. zijn voorstel in. In de provinciale com missie voor de veilingen ahdden be- sprekingen plaats gehad over het wel of Barnhoorn te Noordwijk, niet herkies- blijven veilen. De voorzitter had als extra medede- ling, dat de veiling weer een record had UUr deg nacbt8 werd gesloten, bereikt, nl. de 13 miljoen in één jaar, 30% verhoging in vergelijking met vo In het ministerie van defensie in Den Haag heeft de plaatsvervangend sekretarls-generaal voor de Kon. Land macht van dit departement, de heer G. H. J. M. Peijnen burg, donderdagochtend een prijs van drieduizend gul den uitgereikt aan kapitein A. Warmelink uit Breda. De prijs Is aan de kapitein toegekend door de Centraio Ideeënbus-oommissie, voor een door hem ontwikkelde vereenvoudiging van radar-controle bij veldartillerie.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10