19" gewatteerde nylon dusters Ollenhauer overleden C.V.P. wil Belgische eenheid ECHTPAAR VAN KLAVEREN GAAT GOUDEN BRUILOFT VIEREN NUTSSPAARBANK Oude couranten #.75 Alleen dinsdag en woensdag: Len Ossestaart 1.25 SNERT 0.98 Rauwe ROOKWORST p. st. 0.9# teept ens MAANDAG 16 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COUR \NT -JAG1N.\ 5 Belgische actrice kwam niet ver met baby De Belgische filmaktrice Catherine Spaak is vanmorgen vroeg per trein in Rome teruggekeerd met haar ze ven maanden oude dochter Sabrina. De 18-jarige Catherine, een nicht van de Belgische minister van buiten landse zaken, was gisteren door de politie aan de Italiaans-Franse grens aangehouden toen zij op weg was naar Frankrijk. De politie zond haar terug omdat haar Italiaanse echtgenoot en film- akteur de 24 jaar oude Fabrizzio Ca- pucci, de politie had meegedeeld, dat Catherine de echtelijke woning had verlaten met medeneming van het kind. (Op 9 december' heeft Capucci bij de rechtbank een verzoek om echtscheiding ingediend, Catherine diende een dergelijk verzoek 4 da gen later in). Catherine Spaak is met haar kind door de politie naar een hotel in Rome gebracht. Capucci is op de hoogte gesteld. Boodschap van Johnson aan Navo-conferentie President Lyndon Johnson van de Ver. Staten heeft aan het Atlantisch bondgenootschap de verzekering ge geven dat de Ver. Staten zes divisies in Europa zullen houden „zolang hun aanwezigheid noodzakelijk zal zijn" en zijn steun aan de Navo en de ge dachte van het „Atlantisch bondge nootschap" bevestigd. Johnson deed dit in een boodschap die vandaag voorgelezen werd door de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, bij de opening van de ministersconferentie van de Navo in Parijs. Johnson sprak zich uit voor het „bestendigen van het militaire even wicht, met belangrijke nucleaire en conventionele strijdkrachten, die een aanvaller afschrikken en de Navo in staat stellen zich tegen elke agressie teweer te stellen in de mate die de aard van de agressie vraagt". De Amerikaanse president zegt ervan overtuigd te zijn, dat de bondgeno ten van de Ver. Staten „hun volle dige medewerking aan deze Navo- defensie zullen geven, zodanig, dat de lasten en verantwoordelijkheden van dit bondgenootschap gelijkelijk worden verdeeld." Geen ontmoeting Johnson-Chroesjtsjow in het verschiet Er bestaan geen plannen voor een ont moeting tussen de president van de Verenigde Staten, Johnson, en premier Chroesjtsjow van de Sovjet-Unie, zo heeft de Amerikaanse onder-minister van buitenlandse zaken, Ball, gisteren in een vraaggesprek voor de Ameri kaanse televisie gezegd. Pres. Johnson huldigt hetzelfde principe als wijlen president Kennedy, dat een gesprek met Chroetsjtsjow slechts dan in aanmer king komt wanneer men er daadwer kelijke resultaten van mag verwachten. De onderminister liet de vraag, of John son niet, zoals zijn voorganger deed, een ontmoeting ter kennismaking met de Russische regeringsleider wenste, onbe antwoord. Een opslagplaats van de Hercu les Powder Company te Kenvil in New Jersey is zondag door een ge weldige ontploffing geheel vernield. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De maatschappij maakt dynamiet en rookloos kruit voor commercieel gebruik en vaste raketbrandstof voor de Amerikaanse regering. Verzoek om gratie voor Baldur von Schirach De liberaal dr. Thomas Dehler, die vice-voorzitter van de Westduitse Bondsdag is, heeft Chroesjtjov ver zocht de 56-jarige ex-leider van de nazi-jeugd, Baldiur von Schirach, om „humiaroistisohe redenen" gratie te verlenen. Baldur von Schirach is des tijds in Neurenberg veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Hij moet nog drie jaar zitten .Vrijdag werd hij te ruggebracht naar de gevangenis van Spandau in Berlijn na behandeld te zijn voor moeilijkheden met de bloedsomloop. IN JANUARI LANCERING „SATURNUS-1". De machtigste raket ter wereld, de „Saturnus-1", zal eind januari van Cape Kennedy worden gelanceerd om een experimentele „nuttige la ding" van 17 ton in een baan om de aarde te brengen, zo heeft het Ame rikaanse bureau voor lucht- en ruim tevaart, Nasa, bekend gemaakt. De „Saturnus-1" is even hoog als een gebouw van zestien verdiepingen en bestaat uit twee trappen. De twee de trap, die wordt aangedreven door een „bundel" van zes raketten die werken op vloeibare waterstof, zal om de aarde gaan cirkelen op een afstand die varieert van 640 tot 256 kilometer. De leider van de Westduitse So ciaal-Democratische (oppositie) Par tij, Erich Ollenhauer, is zaterdag op 62-jarige leeftijd in Bonn overleden. Ollenhauer was ook voorzitter van de Socialistische Internationale. Hij laat een vrouw en twee zoons achter. zeer. Hij had een open en eerlijk ka rakter. Hij zal in het Duitse politie ke leven moeilijk te vervangen zijn" De tweede vice-voorzitter van de Sociaal Democratische Partij is de burgemeester van West-Berlijn, Wil ly Brandt, die bij de algemene ver kiezingen van 1961 kandidaat was voor het bondskanselierschap. Een woordvoerder van de SPD maakte bekend, dat burgemeester Brandt tot het volgende partij-con gres als voorzitter zal blijven optre den. Het is mogelijk dat het congres, dat voor de herfst van 1964 is vast gesteld, nu eerder zal worden ge houden om een nieuwe voorzitter te kiezen, zo voegde hij er aan toe. De Christelijke Volkspartij van mi nister-president Theo Lefèvre heeft zich gisteren in Brussel uitgesproken voor die handhaving van de eenheid van België. Aan het slot van een driedaags congres werd een aantal besluiten goedgekeurd over het sa mengaan van de Vlaamse en Waalse gemeenschappen. Geen enikel Vlaams of Waals lid van de katholieke rege ringspartij stemde tegen. Tot de be sluiten behoort ook het handhaven van de politieke eenheid van de CVP. In de resolutie van de CVP wordt ondermeer de oprichting voorgesteld van drie cultuurraden voor de Neder landstalige, de Franstalige en de Duitstalige gemeenschap in België om de eendracht tussen de drie be volkingsgroepen te verstevigen. De 84-jarige Richard Honeck, die wegens moord op een onderwijzer al sinds 1899 in de vangenis van Il linois is opgesloten, zal vermoedelijk dezer dagen in vrijheid worden ge steld, zodat hij Kerstmis nog bij een nicht zal kunnen vieren. Naar Ho- neck's zeggen heeft hij de laatste 59 jaar geen bezoek of post meer gehad. Oudheidkundigen hebben in de Sow jet-republiek Karelië rotstekenin gen van elandjachten, vechtende ja gers, zeelieden en eertydse skilopers gevonden, aldus meldde Tass. De te keningen zouden vierduizend jaar oud zijn. Prins Norodom Sihanoek, het staatshoofd van Cambodja, heeft ook de ambassadeur van Cambodja in Londen en het personeel van deze ambassade teruggeroepen. Volgens prins Sihanoek heeft de Britse am bassadeur in de Cambodjaanse hoofd stad, naar het voorbeeld van zijn Amerikaanse ambtgenoot, stappen gedaan bij de Cambodjaanse rege ring omdat „Cambodja zich verheug de over de dood van president Ken nedy". (Zoals gemeld zijn de Cam bodjaanse ambassadeur en zaakge lastigde in Washington eerder terug geroepen). LEIDSCHENDAM JOHN F. KENNEDY-PLEIN Nadat de heer R. Wilke in de vori ge raadsvergadering de suggestie had gedaan een weg of plein in deze ge meente te noemen naar wijlen John F. Kennedy, in leven president van de Ver. Staten, stellen B. en W. thans voor de naam „Heuvelplein" te wij zigen in „President Kennedyplein" GROENTEVEILING BLIJFT Door ongeveer 30 leden van de veiling die er de voorkeur aan geven dat de nu reeds meer dan 50 jaren bestaande veiling wordt opgeheven, hebben in een buitengewone verga dering getracht hun streven te verwezelijken. De voorzitter van de veiling, de heer P. J. Bregman, hand haafde zijn reeds in een vorige ver gadering gestelde motieven tot voort bestaan van de veiling. De stemmen over het voorstel tot liquidatie werd met spanning gevolgd en had tot resultaat dat van de 121 uitgebrachte stemmen 72 voorstan ders waren tot voortbestaan en 49 tegenstanders zodat thans het vraag stuk definitief van de baan is en de veiling blijft bestaan. Het bestuur deelde nog mede, dat de leden die vorig jaar hun lidmaat schap van de veiling hadden opge zegd zullen vervolgd worden omdat hun uittreden ongemotiveerd was. De voorzitter vroeg vervolgens 't bestuur niet langer lastig te vallen met aanvragen van eventuele buiten gewone vergaderingen opdat nu met de nodige ernst aan de bouw van een nieuw veilingcomplex gearbeid kan worden. HOOGMADE Th. Borst onttroonde broer C. als schaats kampioen van Hoogmade Het enkele dagen geleden in de jaarvergadering van de plaatselijke ijsclub genomen besluit om het club kampioenschap zo spoedig mogelijk te laten verrijden, heeft niet lang op uitvoering behoeven te wachten en kon reeds zaterdag plaatsvinden. Dat de publieke belangstelling niet bij zonder groot was, moge zijn oorzaak hierin hebben, dat de bekendmaking op zeer kort termijn moest geschie den. Reeds om 10 uur 's morgens was het gehele bestuur aanwezig bij de uitgezette baan, een lengte van 100 meter, op een van de grote vaarten in de Hoogmadese polder. 22 Deelnemers hadden zich gemeld voor deze wedstrijd met als inzet de nieuwe wisselbeker. Vele mooie en spannende ritten werden gereden. Drie jaar achtereen had C. Borst c.z. SASSENHEIM Voor het echtpaar Hugo van Kla- veren-Antje Hagenaar, wonende Molenstraat 13 te Sassenhelm, zal de datum van 18 december a.s. 'n grote dag zijn vanwege het feit, dat het die dag 50 jaar geleden zal zijn dat zij in de echt verbonden werden. Bij ons bezoek aan het gouden paar trof het ons, dat zij beiden er nog vitaal uitzien, ondanks het feit dat de brui degom en de bruid altijd hard ge werkt hebben en respectievelijk 71 en 74 jaar oud zijn. De bruidegom werd geboren op 8 maart 1892 te Oudshoorn en nog pas 8 weken oud zijnde werd hij Sassenheimer, waar zijn ouders naar toe verhuisden. Zijn bruid zag het levenslicht op 1 okt. 1889 te Rijnsburg en het was ook daar dat hij kennis aan haar kreeg en het huwelijk tussen beiden werd voltrokken. Voor velen en vooral voor de oude generatie van Sassenheim is de heer Van Klaveren geen onbekende, ge zien zijn forse postuur en het feit dat hij vanaf zijn elfde tot zijn twee- en-veertigste jaar in het bollen vak is werkzaam geweest en zelfs een leidende functie heeft gehad bij een van de grootste firma's in Sassen heim. Verder is hy tien jaar uitvoer der geweest bij cultuur-technische werken in de bollenstreek van de Ned. Heide-maatschappij. Dat hy ook iets van het bollenvak weet bewijst het feit, dat hij de laatste vijftien jaar, voor het bereiken van de pen- sioengerechtigde leeftijd, controleur was van de Plantenziektekundige Dienst in het rayon Lisse is geweest. Gevraagd naar zijn hobby, vertelde de bruidegom enthousiast hierover de beker veroverd, maar hij werd nu onttroond door zijn broer Th. Borst, die de beker voor een jaar in zijn bezit kreeg. Na afloop reikte de voorzitter, de heer C. Th. v. Rijn, in café v. d. Eng, met een toepasselijk woord de pryzen uit. Uitslag: 1. Th. Borst C.z. (tevens wisselbeker); 2. D. v. Goozen Th.z.; 3. C. Borst C.2. Dat de gebroeders Borst in goede vorm zijn moge blijken, uit het feit dat C. Borat zaterdagmiddag in Smo- lenaarsgraaf en 's avonds in Bode graven beslag wist te leggen op de eerste prijs. Zijn broer Th. Borst werd derde in dit veld van vele voor aanstaande rijders. Zondagmiddag wist hij te Lekker- kerk eveneens een eerste prijs te behalen. Indien de vorst blijft aanhouden, zo heeft het bestuur besloten, zullen woensdagmiddag wedstrijden worden gehouden voor de schooljeugd. en bleek hy tevens een groot dieren liefhebber te zijn. Vooral pluimvee in de ruimste zin van het woord, had zijn grootste belangstelling en een grote prijzenkast aan de wand met vele tropheeën was een duidelijk bq- wijs voor wat hij in déze met eigen kweek had bereikt. De bruid had al tijd in de huishouding haar arbeid verricht. Dat er altijd door het gou den paar hard was gewerkt, komt tot uiting als men hoort, dat zij bij hun huwelijk zonder bezittingen waren begonnen en in de loop der jaren een eigen woning met grond en al wat er bijhoort bijeen hebben gespaard en dat toen de bruidegom begon, hij maar één kwartje p. uur verdiende. In het huwelijk werden acht zoons geboren, waarvan er zeven nog in leven en getrouwd zijn. Met hun echtgenoten en de 20 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen zullen zy met het gouden paar op zaterdag 14 december a.s. het gouden feit vieren in de zaal van restaurant-café „De Oude Post", alwaar de receptie zal zijn van vier tot half zes 's middags en het zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. SASSENHEIM Raadsagenda De gemeenteraad van Sassenheim komt dinsdag 17 dec. a.s. om 8 uur in openbare vergade ring byeen. Aan de agenda wordt o.m. verleend: Verboging bijdrage stichtingskosten Ver. gebouw Herv. Gemeente, bouwrijpmaken en ver koop grond in Ter Leede-noord, grondruiling en onteigening van grpnd in plan Sportpark. WASSENAAR Geslaagd Voor het examen M.O. Boekhouden, pedagogiseh-didactisch gedeelte, is gesilaagd de heer Th. J. J. van Schie te Wassenaar. ZESTIG KALVEREN IN BRANDENDE STAL OMGEKOMEN Vanmorgen vroeg is in Westel- beers (gemeente Oost*, West- en Middelbeers een stal uitgebrand. Zestig jonge kalveren kwamen in de vlammen om. De schade beloopt ongeveer 50.000 gulden. De eigenaar had zich net enkele dagen geleden tegen brandschade laten verzekeren. De tenor Mario del Monaco is bij een auto-ongeluk gewond geraakt. De verwondingen, die hij aan beide benen heeft opgelopen zullen ver moedelijk eerst over dcrie maanden geneaen zijn. Komt u bij ons kijken? Modem wonderweefsel Lycra! Lijkt speciaal ge maakt voor superieur foundation-comfort. Veder licht, elastisch, corrigerend, onmerkbaar in 't drar->n. En vooral: 'gehoorzaam' in de was! Triumph International verwerkt nu veel Lycra. Taillana Lycra 34 Y gaine zeer comfortabel met corrigerende band van elas tisch Lycra. Slankmakend inzetpandje is van elas tisch Lycra-satjjnl Versteviging op de heupen. Maten 38-48, wit en zwart 31.90 Taillana Lycra beha zeer elegant van luchtig nylonkant met voering van perion taft. Lycra band loopt rondom door. Cups extra gesteund door versterkte zijpandjes. Brede univereeel-sluiting. Cups B en C. B-maten 3-8, C-maten 4-9. In wit en zwart 15.90 ala longllne-model, maten 4-11 24.90 STATIONSWEG 22 BREESTRAAT 126 HAARLEMMERSTRAAT 158 's Maandags gesloten SSfe ALPHEN AAN DEN RIJN OPGERICHT 1842 het publiek GESLOTEN zijn met ingang van ZATERDAG 21 DECEMBER A.S. tot en met 1 JANUARI 1964. (Dus op VRIJDAG 20 DECEMBER voor het laatst in dit jaar geopend). De zittingen te AARLANDERVEEN (gebouw Jeugdhaven) des woensdags van 4-5 uur n.m. en te NIEUWKOOP (Noordenseweg 1) des woensdags van 5.30-8.30 uur n.m. worden dit jaar voor het laatst gehouden op 18 DECEM BER A.S. v Met ingang van 8 januari 1964 zullen deze aittingen weer des woensdags worden ge houden. in pakken can 5 kg. I Verkrijgbaar aan ons bureau a I I u Sensationeel voordelig... uitstekende kwaliteit, vól gewatteerd, dus heerlijk warm. Prima afgewerkt en uitstekend wasbaar. Jeugdig model met ronde kraag, H mouw en opgestikte zak. Kies uit prachtige bloem- en fantasie-dessins! Maten 40-48. Normaal 29.75, slechts 2 dagen Br uw Modehuis kersttafel-lakens, kerstlo pers, kerstservetten, kerst- druppelvangers, kerstpa pier, grottenpapier, zilver- staniol, ijslametta, prik kers drinkrietjes, schaal tjes, speelkaarten. Gouda- kaarsen, verlichtingsster ren. Grote sortering, billij ke prijzen. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Fraaie ovale mahonie tafel, grote mahonie kast, ronde eiken uitschuif taf el, zware uitschuif tafel voor 24 personen, grote jalouzie ladekast. Ink. antiek enz. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9, t.o. V D bij Hoog straat, Telef. 23261. Kerst-kleurpakket in houd: Kerst-kleurboek, verfdoos met twee meng- bakjes, penseel en vijftien leuke kerstboomfiguren. - Alles verpakt in plastic hoes, compleet slechts 75 ct. Alleen bij Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Ryn 2? Een goede raad! Voor ziet u tijdig van onze ech te Goudakaarsen van zui vere stearine, nu is onze volledige collectie, be staande uit veertig soorten nog compleet. De Kaarsen specialist Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Maakt u zelf Kerststuk jes? Wij leveren zeer voor delig paddestoelen, pepers, kerstklokjes, kersthulst, mos, boetseermateriaal. kerstlint, koord, binddraad chenilledraad, brons, raf fia. plakkaatverf, lijm, di- amantine, kerstzegels, enz. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. «nnrjm#'»»* 5 kg. f 0.75 Verkriigbaai aan ons bureau Kath. jongelui die fijne gezelligheid op prijs stellen, zijn op onze dansavonden a.s. zon dag of 2e Kerstdag van harte welkom! Dansen leren? A.s. zat. Langebrug 6a Beginners 6.30 uur Plaats voor dames Gevorderden 8.30 uur Dames en Heren Klub Boven De 23: Plaats voor Dames Voorjaarsklubs: Zondag 2 februari Zondag Dansen? Leiden 8 uur 2e Kerstdag: Den Burcht 8 uur H. Kerkgracht 3 uur Langeraar 8 uur Kaarten v.a. zondag voor extra krachtige en heerlijke soep 500 gram NU EEN DELICATESSE VOOR DE KOU per liter 0.40 Pekelspek, lekker bij stamppot 1.9Ö 0,40 Rolpens per 100 gram 0.55 1.75-2.00 Bakbloedworst 0,99 TAST TOE 'T IS VAN Lange Mare 94 - Steenstraat 18 - Haarlemmer- straat 21# - Hogewoerd 19 Vijf Meiplein 144.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5