DUINSTREEK Alphenaar verongelukt MEDISCHE DIENSTEN Weerbericht ZATERDAG 14 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Gisteravond omstreeks kwart over elf is op de Leeuwarderweg in Am sterdam-Noord een personenauto, ko mende uit de richting Purmerend, bij een flauwe bocht in de weg in de middenberm geraakt. De auto sloeg een paar maal over de kop en kwam tenslotte op het linkerweggedeèlte te recht. De bestuurder, de 49-jarige fa brikant J. H. Mackenzie uit Alphen a.d. Rijn werd uit de wagen geslin gerd. Tijens zijn vervoer naar het ziekenhuis is de heer M. aan zijn verwondingen bezweken. De wagen werd totaal vernield. Benoeming Pedagogisch Direkteur Martha Stichting. - Met ingang van 1 januari is tot Pedagogisch Direk teur van de Martha Stichting te Al phen aan den Rijn benoemd: J. D. van der Ploeg. Sinds 1 februari 1959 was de heer Van der Ploeg werkzaam in deze in richting als hoofd van het Pedago gisch Centrum in de funktie van ad- junkt-direkteur. Geboren: Willem Frederik, z.v. Jo hannes Hoogeveen en J. van Dijk; Caroia Maria, d.v. Cornelis J. van Eg- mond en P. M. G. de Jong; Joost, z.v. Nicolaas Sickenga en M. M. Snater; Karin, d.v Leendert Tollenaar en N. Spee; Sophia Cornelia Margaretha Jacoba, d.v. Johannes Blanken en M. Domburg; Alida Josina Geertruida, d. v Jan Keij en J. M. van Asperen; Caroline, d.v. Theodorus Verbiest en L Koelewijn; Paul Johan, z.v. Ge rard W. Schollaardt en G. M. de Heer; Ties, z.v. Frederik Bos en T. Kugel; Gerard, z.v. Johannes L. van Vliet en L. Roos; Jan Wilem Lute, z. v. Evert J. Krikke en J. Smit; Marcel Benjamin, z.v. Maurits Cohen en J. van Halteren. Overleden: Engelbertus A. van Eg- mond, 55 jaar; Paulus Trouw, 83 jaar; Reinier Grobben, 83 jaar; Melis Lan- gelaar, 27 jaar; Cornelis Baelde, 69 jaar; Cornelis Rietkerk, 86 jaar. Getrouwd: Willy Mommaert, 26 jr. en Edith Robbers, 24 jaar; Hendrik Koster, 23 jaar en Margaretha H. van dei Kwaak, 23 jaar. Ondertrouwd: Giuseppe Cecchetto, 23 jaa, granietwerker en Geertruida van Wieringen, 19 jaar, modinette. ALKEMADE Geboren: Wilhelmina G. M., d.v. J. J. van der Meer en A. M. G. Spruit; Catharina C. M., d.v. L. C. van der Geest en J E. Disseldorp; Paulus J. M., z.v. A M. J. van der lyieer en Th. H. M. van der Hoorn; Ingrid M., d.v. L J van Klink en G Th. M. Da leman; Johannes A. M., z.v. M. C. M. Jansen en J. M. Bartels; Maria L. M., d.v. J. J. M. van der Meer en M. M. Wesselman Ondertrouwd: L. van der Meij en C. J EJax; C. A. J. Koeleman en P. J. Bouwmeester. Huwelijk: Th. J. M. Wassenaar en C J. Koolloos; J. H. M. de Jong en Th. H. Klein; L. de Mooij en J. E. van Staveren; J. J. van der Hoorn en J. E. M. Bouwmeester. BODEGRAVEN Nieuws voor Nieuwerbrug. Mo menteel is Nieuwerbrug over vier gemeenten verdeeld.. Dat wordt per 1 februari anders. Nieuwerbrug komt dan in zijn geheel bij Bodegraven. Dit heeft o.a. ten gevolge dat de Bo- degraafse reinigingsdienst, behalve de Overtocht en Oud-Bodegraven, ook Nieuwerbrug zal bezoeken. Per 1 februari komt er een tweede auto van de reinigingsdienst bij, terwijl de bewoners uniforme vuilnisemmers zullen ontvangen. Ponnieclub? De Boreftse Rui ters overwegen de oprichting van 'n ponnieclub voor liefhebbers binnen en buiten de gemeente. Het ligt in de bedoeling voor hen, die geen ge legenheid bezitten een ponnie te huis vesten, een gelegenheid te zoeken. Zij die hiervoor belangstelling heb ben kunnen zich binnen een week opgeven bij de sekretaris de heer J. H. van Dieyen, Noordzijde 14. BOSKOOP KLEIN VEE-TENTOONSTEL LING. Traditiegetrouw organiseert de Boskoopse Ras Pluimvee en Konij nen-fokkersveren. „Nut en Sport" ook in 1963 een tentoonstelling. Dit maal in het R.K. Ver. gebouw een show die donderdagavond j.l. werd geopend en tot zaterdagavond zal voortduren. In zijn openingswoorden atten deerde de voorz., de heer M. Ver beek er o.m. op, dat deze tentoon stelling in het teken van het 40-jarig bestaan van „Nut en Sport" staat en dat op grond hiervan getracht is om het beste van het beste onder het dak van dit gebouw te brengen. Tijdens de rondgang moest zelfs de beste kenner toegeven, dat hier inderdaad van prachtige tot uitzon derlijke dieren zijn te aanschouwen, waarbij de konijnen domineren. De ereprijs voor het mooiste ko nijn (Witte Wener) werd toegekend aan de heer J. van Staalduinen te Woerden. Zijn ram jong is dan ook een grote bijzonderheid. Voorts werden ereprijzen toege kend aan de heer H. v. d. Velde te Boskoop (Vlaamse Reus ram oud); P. J. v. d. Haven te Hazerswoude (Blak and Tan voedster jong); Fr. v. d. Wolf te Boskoop (Angora wit ram oud); G. J. J. van der Berg te Boskoop (kleurdwerg zwart ram oud); A. H. Blom te Leiderdorp (Hol lander ram jong).; E. Dunay te Delft (Rex wit voedster jong); K. Broer kosten van onderhoud wijkgebouw en te Waddinxveen (Alaska voedster salarissen en sociale lasten. Namens de oud) en H. Verbeek te Boskoop kascomissie bracht de heer P. Verhaar (Pool-roodoog). gunstig verslag uit, waarna in deze De gelegenheid doet zich voor dat Bij de inzendingen hoenders had commissie werd benoemd de heer Th. kan worden aangekocht de woning de heer Th. Bouwman uit Waddinx- van Haestregt. Bij acclamatie werd de Hoge Rijndijk 118. Op het uitbrei- veen de grootste eer. Al zijn inge- heer Jac. Bakker Pz. in het bestuur dingsplan Hoge Rijndijk is ter plaat zonden grote hoenders verwierven gekozen, zijnde de enige candidaat. Tot se van deze woning geprojecteerd 't het predikaat ZZG. De heer J. Bui- de scheidende bestuursleden P. L. Ver- verlengde van de Titus Brandsma- telaar uit Reeuwijk is met zijn in- del, die de vereniging ruim 25 jaar in straat. Laatst genoemde weg lopen- zending krielhoenders nog steeds on- deze functie had gediend, alsmede de de evenwijdig aan de Rijksstraatweg verslaanbaar. Deze werden dan ook heer A. J. van Velzen wegens vertrek kan na afbraak van de woning'Hoge met ZZG bekroond. naar elders, sprak de voorz. een wel- Rijndijk 118 doorgetrokken worden Onderscheidingen bij de grote gemeend dankwoord, inzonder voor d( hoenders werden ook behaald door adviezen, welke bij de medebestuurs- de heer J. v. d. Velde uit Koudekerk leden steeds veel waardering kregen, en de Rijnegommerstraat kan wor- (Ned. en Am. rassen). Ander favo- De aftredende voorzitter, dr. E. G. A. M. den voorzien van een 2e zeer nood- rieten bij de inzendingen krielhoen- Muskens zag zich begrijpelijk herkozen, ders waren de heren C. Marchand Pastoor Tweehuyzen is geestelijk advi- te Waddinxveen (Franse rassen); W. seur geworden. Zoals uit het financieel draagt 8000.- Boom te Reeuwijk (Am. rassen); J. verslag reeds was gebleken waren de Buitelaar te Waddinxveen (Aziati- kosten dermate gestegen dat hieruit een sche rassen). contributieverhoging het onvermijde- Het jeugdlid van de vereniging, L. lijke gevolg was. De verhoging tot weg te reconstrueren. Deze weg Grootendorst werd een eervolle prijs 15.— per lid werd dan ook goedge- heeft een breedte van 5 meter en de toegekend voor zijn inzending kriel- keurd. Hierbij werd nog toegelicht dat trottoirs ieder een breedte van plm. hoenders Nederlandse rassen. voorz. dr. Muskens, zij het slechts met 3 meter. Gedurende vele uren van De ereprijs voor inzendingen ca- tegenzin, de leiding van het consultatie- de dag en dan ook vooral op zaterdag via's werd door de heer H. M. Bos- bureau moest overdragen, met het ge- en zondag staan aan de ene zijde van man te Boskoop in de wacht ge- volg hogere kosten, waarvoor contri- de straat vele auto's geparkeerd, die sleept. butie-verhoging mede noodzakelijk een belemmering opleveren voor het De inzendingen duiven waren dit- werd. Vervolgens kwam in bespreking verkeer. Hierdoor wordt namelijk maal kleiner dan in voorgaande ja- het feit dat de vereniging in 1965 40 de bruikbare rij breedte tot de helft ren, maar hieronder kregen de voor- jaar zal bestaan. De heer N. W. Droogh gereduceerd, treffelijke kwaliteiten niet te lijden, verklaarde zich bereid in het hiervoor De heer J. de Graar uit Waddinx- te vormen actie-comité zitting te ne- parkeerhavens worden veen kon zich met een Frankforter men, opdat met medewerking van en- om zodoende de passage voor hét kropper wit nummer één in deze af- kele andere leden dit jubileum op ge- deling noemen. Hij werd echter op paste wijze herdacht zal kunnen worden de voet gevolgd door de heer Th. v. Hevelingen uit Alphen a.d. Rijn met 1VTFIJWKOOP Geboren: Anna Maria d. v. H. S. Pietersen en W. C. de Rijk; John te succes van de vorige avonden or- Fitsgerald z. v. M. M. Balvert en J. ganiseert het bestuur van de voetbal- ZOETERWOUDE Aankoop woning Hoge Rijndijk. zakelijke verbinding met meerge noemde straatweg. De koopsom be- Parkeerhavens Schenkelweg. Er bestaan plannen om de Schenkel- Ten koste van de trottoirs kunnen zijn Rijnlandse Ringslager doffer jong. verkeer te vergemakkelijken en een bijdrage te leveren aan de verkeers veiligheid. De kosten bedragen 13.000,—. Kaartavond SJZ Gezien het gro- Geboren: Theodorus Franciscus, F. G. Stolwijk en J. G. M. van Th- Markman; Wilhelmina Gerarda vereniging SJZ dinsdagavond weer der Werf; Hendrik Jan, z.v. B. van Maria ,Y' f1' v" der Willik en H. A. Verbeek; Mar- 7. a,ar'1 Zwet en een klaverjasavond voor leden en do nateurs. Deze kaartavond, waarop leen, d.v. K. P. van der Willik en F. Overleden: A. P. Janmaat 67 jr. vele aantrekkelijke prijzen te ver- M. Óussoren; Arie, z.v. A. v. d. Laan ec^tgenote van W. J. v. d. en A. N. van Tol Getrouwd: C -T - r». Getrouwd: Arie Anker en Helena W' Beliveld Hendrika van Tilburg. Overleden: Dirk van Wijk, oud 84 jaar. dienen zijn, zal gehouden worden in Getrouwd: C. J. v. Koert 33 jr. en het café van de heer Paardekooper T "15 1J 00 aan de Verlaatweg. Aanvang 8 uur. HAZERSWOUDE GOEDE RESULTATEN VAN 'T SCHEEPJE. Het eerste team van de biljartver eniging ,,'t Scheepje" is erin geslaagd om het sterke team van De Heul uit Alphen a.d. Rijn met liefst 6-2 te ver slaan. C. van de Voort, L. Elstgeest en W. van de Meij zorgden voor dit succes; N. Schoonderwoerd moest de eer aan zijn tegenstander laten. Al met al spreekt het Scheepjesteam 'n geducht woordje mee in de vaart van het afdelingskampioenschap in de tweede klas van de Leidse Biljart bond en dit komt dan vooral tot uiting in de eerste plaats, die de nog steeds ongeslagen Groenendijkse „schippers", die toch voor het eerst uitkomen in de tweede klas, inne men. Overigens wilden de reserve- „schippers" in de wedstrijd tegen Sport uit Abbenes ook niet onder doen voor hun grote broeders: zij versloegen het tweedet team van deze Haariemmermeerders met 612. Dit dank zij goed spel van G. Eist- geest, W. van de Zwaan en A. Spie renburg. Alleen H. van Doorn, van wie vooral in deze ontmoeting hoge verwachtingen werden gekoesterd, kon ook nu niet tot winst komen. Niettemin: het tweede team van 't Scheepje wist zich door deze grote overwinning ietwat uit de gevaar lijke zone weg te werken. R1JPWETERING Handbalvereniging NIO Maan dagavond 7 uur wordt in café Bak ker de training voor alle leden her vat. Bij voldoende deelname zal er weer regelmatig getraind worden. LEIMUÏDEN Tafeltennis. De tafeltennisclub „Play Fair" behaalde de volgende resultaten. Junioren Jongens speel de thuis tegen L.V. uit Leiden en wonnen met 8-2. Junioren Jongens speelde thuis te- NOORDWIJK IJSBAAN „DE KOGO" OPEN Tafeltennis VVSB Voor de ko mende week staan de volgende wed strijden op het programma. Dames: 16 dec. Slagvaardig IWSB I; He ren: 16 dec. Slagvaardig IWSB 3; 17 dec. VVSB I—TCS I! 17 dec. TCS OEGSTGEEST BRUG OVER OEGSTGEESTERKANAAL In het uitbreidingsplan in hoofd- Leiden en Omgeving Leiden Voor nabloeding op on geval te allen tijde directe hulpver lening. Voor alle overige dringende hulp zaterdag half zes en zondag één uur en half zes tandarts E. J. van der PlasMoes, Rapenburg 18, tel. 26675. Geopend voor spoedeisende gevallen (van 14 dec. tot 20 dec.) Doeza-Apo- theek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Gedurende het komende weekend nemen waar: dikt. Veldhuyzen, Zoe- terw. singel 57B, tel. 20617; dkt. Mas tenbroek, Houtlaan 27, tel. 53156; dkt. Teeuwen, Hooigracht 61, tel. 23752; dkt. Van Wingerden, Boshuizerkade 28, tel. 30791; dkt. Langezaal, Witte Singel 30, tel. 24855. Alkemade en Leimuiden Dkt. Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712202; dkt. Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713—217. Alphen a. d. Rijn Dkt. Zwar tendijk, Stationsstraat 5, tel. 2472. Apotheek Somberg, Wilhelminalaan 67, tel. 3500. Wit-Gele Kruis zuster Huybregts, Conradstraat 11, tel. 2710. Bodegraven Voor het komende weekeinde zal de medische dienst worden waargenomen door dr. C. G. van Beek, Burg. v. Dobben de Bruyn- straat, tel. 2268, en zr. A. de Groot, Irenestraat, tel. 2599. Dierenarts: J. v. Oosterom, tel. 2136. Boskoop Dkt. Bom, Burgemees ter Colijnstr., tel. 2136. Wit-Gele Kruis zuster Van Dam, tel. 2141. •Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, Stationsweg 74, tel. 5771. Hillegom- se Apotheek, Hoofdstraat 78, telef. 5272. Tandarts Bollenstreek: zie Sas senheim. Wit-Gele Kruis zuster E. Bakker, M. Trompstraat 39. Katwijk aan den Rijn Dkt. E. E. van der Laan, tel. 2810. Apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. A. G. de Jager, tel. 3777. Apotheek zie Kat wijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Dkt. H. P. Baay, Hoofdstraat, 2, Hazers woude. Langeraar Dkt. A. M. van Don gen, Nieuwveen, tel 01723101. Wit- Gele Kruis zuster Eijs, Nieuwveen, tel. 01725—777. Leiderdorp Dkt. H. P. Baay, 'Hoofdstraat 2, Hazerswoude. Haven Apotheek, Haven 18 te Leiden (tel. 0171020085) is geopend. Lisse Dkt. F. J. L. M. Haase Jr., Heereweg 337, tel. 3685. Tandarts Bollenstreek zie Sassenheim. Apo theek zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. M. Sanders, Beatrixlaan 11, Nieuwkoop, tel. 01725555. Voor Zwammerdam en Nieuwkoop dkt. K. Gill, Zwam merdam, tel. 017262527. Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk Dkt. Mulder, tel. 2230 Wit-Gele Kruis zuster J. van Stigt, tel. 2338. Apotheek alléén De Duin rand. Noordwijkerhout Dorp: dkt. H. C. de Groot, Eijken Donck 52, tel. 2910; Zilk: dkt. A. v. d. Lugt, Hoog- duinweg 20, Zilk, bel. 02520-5707 Tandarts: J. K. Werkman, Hoofdstr. 322, Sassenheim, tel. 02532-7457. Wijkverpleging: W.-G. Kruis, Rust hof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. D. Held, Mare- laan 36, tel. 52255. Wit-Gele Kruis zuster Van der Kley, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dkt. H. Kwint, Hoofdstraat 324, tel. 7253. Wit-Gele Kruis zuster Groenestege, Hoofdstr. 82, tel. 7645. Groene Kruis voor Sas senheim en omstreken zuster Muhl- haus, Dr. Kuyperlaan 4, tel. 02530 8122. Tandarts Bollenstreek J. Werk man, Hoofdstraat 322, Sassenheim. Valkenburg zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout Dkt. W. J. Binnema, Churchilllaan 11, tel. 025327202. Voorschoten Dkt. S. van der Kooy, Jan Willem Frisolaan 5, tel. 2527; dkt. T. v. Schaik, Jul. v. Stol- berglaan 62, tel. 3344. Warmond zie Voorhout. Wassenaar Dkt. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027; dkt. M. H. v. Tolingen, Wilhelminapl. 1, tel. 8303. Apotheek: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel., 2402. Woubrugge zie Langeraar. Zwammerdam Dkt. K. Gill, tel. 01726—2527. De Noordwijkse ijsbaan „De Ko i( V(JA, AAV^0 x. i( uec x^0 gen Treffers 5 uit Roelof arendsveen go" is, in tegenstellnig tot hetgeen 2VVSB 2' 18 dec De alken -VVSB en wonnen met 9-1. Junioren meis- wij gisteren abusievelijk publiceer- 4 Juniores:' 14 dec VSB IDe Tref- jes 1 speelde thuis tegen Baroni 3 uit den, wel geopend geweest. Het -ijs is fers 5. pR >54 2WSB 2. Alphen a.d. Rijn en wonnen met 7-3. goed en de baan zal zolang de weers- Dames 1 speelde thuis tegen Docos omstandigheden dat toelaten, ge- 2 uit Leiden en verloren met 4-6. opend blijven. Dames 2 speelde thuis tegen Baro ni drie met twee man wegens ziekte Geboren: Ronald z.v. D. J. Bijlsma van G. v. Isp en verloren met 7-3. en H. A. Mansfeit- Gijsbertus W. z.v. Heren 1 speelde uit tegen Was de W;> Houwaart en J. C. Snijkers; Da- Wit 1 uit Voorburg en wisten met J- z-v- P- D. v. Zeist en M. W. 7-3 te winnen. Zonneveld; Mariëtte d.v. F. A. A. Komende wedstrijden: 14 dec.: Ju- Wester op en J. M. Rozijn; Abraham zaak is in het verlengde van de Iris- nioren jongens 2 thuis tegen Steeds J- z-v- A. A. v. Dijk en J. A. laan een brug over het Oegstgeester- Vooruit uit Warmond. 14 dec.: Juni- Bakker, Rozina C. G. d.v. H. P. v. d. kanaal geprojecteerd. Deze brug zal oren jongens 1 spelen uit tégen Joop* «n E- Phil ipphi; Margriet H. in de toekomst de hoofdverbinding Avantie 3 Hazerswoude. 14 dec.;'Ju- Srv' Wl V^rkevisser en A. v. Beelen; vormen naar de benoorden dit ka- nioren meisjes 1 spelen uit tegen Pau,, s- z-v- w- J- J- Alkemade naai te stichten woonwijk en naar Pit 54 te Zoeterwoude. 14 dec.: He- en_,M- v- Bossuim. de aan te leggen provinciale weg. ren 2 thuis tegen T.O.V. 3 uit Noord- A B^dertrouwdJ. L. A. Janson en Bij het voorbereiden van het we- wijk. A. C. M. Bakker; W. A. J M. Dui- genplan ten noorden van de Dahlia- Verl?^'n6J a^'a laan en detailleren van het De jaarvergadering van de ijsclub u~, T en uitbreidingsplan ten noorden van het „Nut en vermaak" werd gisteravond v L en E' M' kanaal het om technische reden gehouden in café Sneeboer. Er was V" v'Berg en M. P. gewenst nu reeds de beschikking te veel belangstelling. Voorzitter J. W. pr'PinxJeren; F. Prins en M. J. hebben over een ontwerp-plan voor de Ran memoreerde nog eens de vele Gostveen; R. W. K. Liepert en M. deze brug in verband met het be- aktiviteiten van de vorige winter, Varkevisser; G. J. v. d. Lippe en loop van de op- en afritten, waarbij men evenwel ook met de J M. M Heemskerk. b. en w. vragen daarom machti- nodige moeilijkheden te kampen G\ v- Eeden 78 ging aan het ingenieurs- en archi- heeft gehad. Uit de jaarverslagen B. Rijken 22 j.; Gezina A. Jorna 69 j. tectenbureau ir. J. P. van Bruggen van sekretaris en penningmeester w-v- Verboom. c.s. te Rotterdam opdracht te geven bleek ook, dat het de vereniging goed tot het maken van een schetsontwerp gaat. Het ledental was behoorlijk LISSE en hiervoor een krediet van f 25.000 toegenomen namelijk van 151 tot 252 beschikbaar te stellen, leden. Ondanks de vele uitgaven in Geboren: Yvonne Margretha d.v. De bouwkosten van 'de brug zullen de afgelopen winter kon de penning- W. v. d. Beid en N. J. Heemskerk; zeer globaal voorlopig worden ge- meester toch nog 52,60 overhouden. Sylvia Antoinette d.v. E. J. Wigehert steld op f 750.000. Voor bijkomende De heren J. W. de Ren, G. v. As en en A. J. v. Noort; Bart z.v. O. Lem- kosten zal hier naar raming een be- E. v. Velzen werden in het bestuur stra en H. M. Reverda. drag van f 80.000 bijkomen, herkozen. Bovendien werden als be- Ondertrouwd: Herman C. v. Ach- De bouwsom en de terreinomstan- stuurslid gekozen: C. Heuzen, P. v.d. hoven en Catharina C. Wassenaar; digheden houden echter nog een Hoorn, L. Hoogenboom sr., Th. van Johannes Langbroek en Maria M. aantal zeer onzekere factoren in Schie, J. Smit, C. Touw, B. Kinkel en Boxs; Johannes Fokkema, te Am- P; v.d. Hoek. Na de huishoudelijke sterdam, en An ton ia J. M. Vermolen. Raadsagenda De gemeenteraad van lijke zaken volgden er sjoel- en Gehuwd: F. Th. Zilverentant en H. Oegstgeest komt woensdagavond 18 de- kaartwedstrijden waarvoor veel ani- H. v. Reenen; A. H. Rutgrink en W. cember, des avonds half 8 in 'openbare m0 was' C Reeuwijk. vergadering bijeen. Aan de agenda ont- Overleden: Hendrika C. v. d. Wilk lenen wij o.m. de volgende voorstellen- 75 j.; Cahtarina W. Vrijburg 76 j. benoeming van twee leden van de gem' Geen voorrang - brokken! De commissie voor maatschappelijke zorg bromfietsrijder P. W. uit Lisse kwam wegens periodiek aftreden van mevr bij het rijden vanuit de Bondstraat A. v. d. Heide-Kort en de heer Jac Uit- op de Heereweg met een luxe auto tenbogaard, en van de leden der com- in botsing welke vanuit het Vierkant missie tot wering van schoolverzuim kwam. Zijn brommer liep behoorlij- voor het tijdvak 1964—1966- ontbin- In het wijkgebouw was slechts ge- ke schade op, maar hij had ook niets ding pachtovereenkomst met J Th Ho- ringe belangstelling voor de jaarver- anders te zeggen dan: eigen schuld, gervorst; voeren van een procédure tot gadering van de vereniging „Het Wit- geen voorrang verleend ontbinding der pachtovereenkomst met Gele Kruis onder voorzitterschap van gebr. Lubbe; verlenging van de huur- opening NOORDWIJKERHOUT overeenkomst met Leiden in zake de zweminrichting „Poelmeer"; verhuur LEIDERDORPSE STAL VOOR HONDERDEN GULDENS Bij huiszoeking bleek, dat een 44- jarige inwoonster van Leiderdorp voor honderden guldens aan goede ren verborg, die zij door diefstal had verkregen. Zij werd dezer dagen op heterdaad betrapt in een Leids wa renhuis en is door de politie aange houden en opgesloten. MATIGE VORST Verwachting tot zondagavond: In de nacht matige vorst bij af nemende wind en voor namelijk in het zuiden van het land nog kans op lichte sneeuw. Ook over dag temperatuur beneden het vriespunt. Het weer in Europa HELSINKI regen -2 1 STOCKHOLM h. bew. -3 6 OSLO onbew. -5 0 KOPENHAGEN zw. bew. -1 0 ABERDEEN onbew. 3 0.5 LONDEN onbew. - 0.5 AMSTERDAM onbew. 3 1 BRUSSEL sneeuw 0 0.1 LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA sneeuw onbew. onbew. geh. bew. regen sneeuw sneeuw sneeuw geh. bew. I. bew. 1. bew. h. bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. h. bew. PAUZE ROELOFARENDSVEEN MATIGE BELANGSTELLING VOOR JAARVERGADERING „WIT GELE KRUIS" dr. Muskens. Direct na vroeg het lid de heer N. W. Droogh .ncUumiWMu£ he* woord, die opmerkte in een vorige Hondbol Na hun overwinning op van volkstuintjes aan de Rijnsburger- vergadering geconstateerd te hebben p.h°enix (10—J5) gaan de dames-se- weg; verlenging van de verhuur van dat een voorzittershamer ontbrak. On- "10ren zondag a.s. in de Houtrusthal- sportvelden; wijziging van de algemene der luid applaus bood hij de voorzitter j_en sPelen tegen Kwiek. Voor VVSB politieverordening; subsidie EHBO als persoonlijk cadeau een voorzitters- "nf-6. a?eS:4R- K"'Pers. W. aanschaf beademingspop; krediet voor I hamer met inscriptie aan, hetwelk be- Y_an Berg, A. Augustinus, A. verkeerslichtinstallatie Warmnnrtpmpcr grijpelUk in grote dank werd aanvaard. Heemskerk A van Paridon R. van R^sbur^^dem PS Hiermede gewapend kon de voorzitter duindam, G. Groot, J, van ee„ f00ds »'p g£meeate! hierna de vergadering vervolgen. Het Vrol«k en A. Warmerdam. werken en yan EiSikeT™. jaarverslag van secretaris P. Wagenaar plaats; krediet voor het maken van een fer vereniging^alsinede van TÏÏÏE LEIDSCHENDAM -er het zaamheden van de wijkverpleegster. Morgen: 3e zondag van de Advent. Mis: „Gaudete Verheugt u altijd in de Heer". Liturgische kleur: het rose van de morgenstond. MODERNE HEILIGHEID Een Duits boekje, „De paus lacht", met grappfen en gezegden van paus Jan XXIII, is meteen na het verschij nen al uit de winkels verdwenen: uitverkocht! Iedereen denkt wel eens, hoe een moderne heilige eruit zou zien. Hebben we er misschien een in paus Jan gezien? Open voor de wereld van vandaag met haar elec- tronisoh flitsende mogelijkheden en moeilijkheden, doorbrak hij welge moed de geluidsmuur rond de Kerk. Toch leefde hij „in deze wereld, niet van deze wereld". Doordrongen van een mannelijk en hartelijk geloof, dat rechtstreeks op Christus gericht was, verontachtzaamde hij geen de voties of plichtplegingen. Oprecht nederig, zag hij de waarde van de voties in, om in een zonnig klimaat van gebed te blijven. Het verheugde epistel van morgen is in 't kort zijn levensbeschrijving. Het kan ons ver lokken hem na te volgen op zijn een voudige weg naar die „vrede Gods". PUZZEL Oplossing 525. - Horizontaal: 1 mo notonie, 8 Ede, 9 adé, 10 le, 11 dal, 13 ar, 14 Wamel, 16 smid, 17 Deli, 18 gesel, 20 al, 22 lor, 23 ed, 24 nes, 26 lei, 27 taswoning. Vertikaal: 1 Melissant, 2 ode, 3 ne, 4 tram, 5 na, 6 Ida, 7 eerbiedig, 11 dadel, 12 leder, 14 wig, 15 lel, 19 solo, 21 Lea, 23 een, 25 s.s., 26 li. PUIST Oegstgeesterkanaal. ,ff Geboren: Vanassa S., d.v. F. Popma Aan het begin der vergadering zullen Met i^ssen haakjes de cijfers van het en y. J. Darnborough; Johannes A. de geloofsbrieven worden onderzocht jaar 1961. M., z.v. J. P. A. Jansen en M. B. M. van het nieuw benoemd lid van de Ziekenverpleging: Aantal patiënten v. d. Knaap; Monique T. M., d.v. Q. raad- heer J. J. Thorn (opvolger van 49 met 1305 (1406) bezoeken. j c van Riin en c M Nederpel; wÜlen de heer v. d. Hulst, KVP). Tuberculosebestrijding: 17 (10 gezm- Anita c. d.v. j. T Sebel en jPM; nen met 19 (14) patiënten stonden on- Burrichter;'Janna C., d.v. J. B. Wil- VERHUUR SPORTTERREINEN der geregeld toezicht. lems en j van Weerden; Joannus C. Zuigelingenzcirg: Het plaatselijk con- z v j q van Brecht en M. J. C. Bet voetbalterrein aan de Laan van sultatiebureau heeft 46 (46) zittingen prenen; Nicolien, d.v. G. Kolleman en Oud-Poelgeest, dat voor 850.— per Wn» «ik»M. Smit. jaar verhuurd is aan de voetbalvereni- Ondertrouwd: N. T. Volkert en M. ghigen SCO en UDO en het korfbal- Pechler te Den Haag; J. R. Bongaertz veld tegenover de Laan van Alkemade. en E. H. J. Sander te Den Haag. dat voor 300.per jaar verhuurd is Overleden: Jacobus Vieveen. aan de Chr. korfbalvereniging „Fiks", zullen op voorstel van b. en w. voor STOMPW1TK de duur van twee jaren opnieuw ver- huurd worden aan voornoemde ver- Contactavond KPJ Heden zater- enigingen, dit in afwachting van het in zorg gehad 573 (430) kleuters. Aan- dag 14 dec. organiseert de vereni- gereed komen van de in aanleg zijnde tal consulten 632 (335), en aantal in-, ging van de Katholieke Plattelands sportvelden. In de huurovereenkomst entingen 188. Jongeren (KPJ) een contactfeest- met de voetbalvereniging SCO en UDO Uit het financieel verslag van pen- avond voor ouders, leden en oud-le- is de bepaling opgenomen, dat de over- ningmeester P. C. v. d. Zwet bleek o.m. den. De bijeenkomst wordt geheel eenkomst vervalt, zodra de elders in de dat het nadelig saldo over 1961 bedroeg door de leden zelf verzorgd met to- gemeente aan te leggen sportvelden ge- 50.83 en over 1962 1727,09. Dit sterk neel en muziek en na afloop nog reed zijn. toegenomen nadelig saldo was in een gezellig samenzijn. Aanvang 7.30 De beide raadcommissies kunnen zich hoofdzaak te wijten aan de gestegen uur. met dit voorstel verenigen, doch hebben gehouden. Het totaal nieuw ingeschre ven zuigelingen bedroeg 180 (212), waardoor in zorg gehad 301 (294) zui gelingen. Aantal bezoeken voor hulp en voorlichting 92 (176). Kleuterzorg: Het kleuterbureau hield 49 (25) zittingen. Nieuw ingeschreven kleuters bedroeg 188 (249), waardoor Ik vraag me af, wat jij met al je huishoudgeld doet!?! Geboren: Petrus Wilhelmus Ohris- tianus z.v. P. A. W. J. Koelman en J. M. J. Griffioen; Everdina Wilhel mina Jannètje d.v. J. G. Heuseveldt en J. H. Kleemans; Johanna Cairol d.v. K. B. Nelson en N. L. Wads- worth; Caroline d.v. T. H. H. H. Horz en K. Wijnand; Tjerk Pieter Karei z.v. W. T. Huijsinga en C. A. Gual- thérie van Weezel. Ondertrouwd: D. Kemp en A. Ha- zevoet. Getrouwd: H. A. Berked en A. M. den Hollander; H. C. v. Leeuwen en A. Wiesmeijer. Overleden: P. v.d. Hulst; J. Kui- venhoven.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5