75 ct. „Floralia" beloont de mooiste tuinen Weerbericht WOENSDAG 11 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Knutselaars lijmen met VELPON, omdat 't van Ceta-Bever is *98^ „CON AMORE" GAF BOEIEND KERSTCONCERT ONDER LEIDING van Johan Pasveer heeft de Christelijke Oratorium ver eniging „Con Amore" een uiterst verzorgde uitvoering gegeven van werken, waarvan een verantwoorde uitvoering rond de Kersttijd zeer ge wenst is. De belangstelling voor ac tieve koorzang is in Leiden geens zins teruggelopen, waarover men zich moet verheugen. Al moge het dames koor in aantal in de meerderheid zijn vergeleken bij het herenkoor, de verhouding wordt door de dirigent bijzonder in evenwicht gehouden, en alles klinkt beschaafd en fraai. Dictie ën uitspraak worden nauwlettend verzorgd. Het programma was afwij kend van het programma van voor heen. Steeds weer komt men in de ban van de mooie uitvoeringen, die Con Amore geeft. In de kerkelijke Vesperdienst vindt het Magnificat nog steeds z'n plaats. Zo was het ook in Leipzig ten tijde van Joh. Seb. Bach, die (waarschijnlijk rond 1723) zijn eerste versie van de Vesper- psalm componeerde voor de Luther se eredienst en deze later grondig heeft bewerkt. De dertien zinnen van de tekst kregen elk eigen vorm en werden saamgevoegd tot één so praan-aria met hobo-d' Amore, die door Annette de la Bije in sublieme samenklank met de hobo werd ge zongen. Et exultavit is voor mezzo sopraan en strijkers. Deze aria was aan Watty Krap ten zeerste toever trouwd. Op een ostinate-bas met continuo staat de bas-aria „Qui fecit mihi magna", die Herman Schey heel mooi realiseerde, terwijl de tenor aria door Jan Waayer overtuigend werd gerealiseerd. Indrukwekkend is de grote fuga „Fecit", welke even als het eerste koor, vijfstemmig is. In voortdurende stijging van midde len wordt met het Magnificat koraal door het drievoudig „Gloria" het grootse einde bereikt, waarin het or gel, door Simon C. Jansen bespeeld een beduidende partij geeft. Men moet respect en bewondering hebben voor de wijze waarop dit voortreffe lijk getrainde koor-ensemble dit moeilijke werk zeer attent op de in spirerende leiding van Johan Pas veer heeft uitgevoerd. Van het zozeer geliefde Weihnachts Twee jubilarissen bij Leidse Textiel Centrale In de kring van het personeel heb ben de heren B. Schouten (chef afd. Verkoop) en R. v. d. Zee (chef Ma gazijnen) dinsdag het feit gevierd, dat zij in 1938 in dienst traden van de Leidse Textiel Centrale H. A. Braakman, gevestigd aan het Noord einde alhier. Direktie en personeel van de LTC verzamelden zich des morgens om 11 uur in restaurant „Den Doelen" om de beide jubilaris sen een huldiging te bereiden. In een met grappige anekdotes doorspekte speeches, zei de heer J. A. Braakman, dat hij met plezier naar deze dag had uitgekeken. Tot de heer Schouten zei hij: „U bent één van de pijlers, waarop ons bedrijf rust. U diende in die moeilijke oorlogsjaren en de jaren na 1945 een administra tieve duizendpoot te zijn: U verzorg de de boekhouding, fakturering, cor respondentie etc." Namens de direktie bracht de heer Braakman de heer Schouten dank voor het vele, dat hij in het belang van het bedrijf bad gedaan. Ook de heer L. P. Braakman, die het woord richtte tot de tweede ju bilaris, de heer R. v. d. Zee, bleef stilstaan bij de periode, waarin het bedrijf werd opgebouwd. De heer Braakman zei, dat zijn accuratesse en enthousiasme, gemengd met een dosis humor voor de firma van groot belang zijn geweest. „Uw taak groei de met de jaren en in al die 25 jaren hebt U de leiding van de magazijnen strak in handen gehouden. De waar dering van de direktie voor de beide jubilarissen werd onderstreept door overhandiging van een enveloppe met inhoud. De eveneens aanwezige echtgenoten ontvingen uit handen van de heren Braakman een doos bonbons. Sprekend namens het per soneel, uitte de bedrijfsleider, de heer H, van Mil, zijn waardering voor de zilveren jubilarissen. Zijn gelukwen sen namens het personeel gingen ge paard met respectievelijk een pro jectiescherm en een projectietafel met toebehoren. Het voltallige per soneel kwam 's avonds weer bijeen, nu in restaurant v. d. Heyden, waar aan de jubilarissen door de direktie een diner werd aangeboden. Winkeldiefstal voor rechter De officier van Justitie van de po litierechtbank in Den Haag had re den om kwaad te zijn op een 32-jari ge huisvrouw uit Leiden, die hard leers bleek te zijn. Want reeds eerder was zijn ver oordeeld wegens winkeldiefstallen en van de laatste veroordeling met een voorwaardelijke straf, loopt zelfs nog de proeftijd. Niettemin stond ze nu weer terecht wegens diefstal van een kip uit de diepvriesinrichting van 'n winkel te Leiden. „Wat moeten we nu met u begin nen?" overwoog de officier. „Ik begrijp niet hoe ik er toe ben gekomen," luidde de enige „verkla ring" van verdachte. De officier wilde maar eens flink voor de kip laten betalen en eiste 100 boete of 20 dagen hechtenis. De politierechter deed het anders; hij legde 50 boete of 10 dagen hech tenis en bovendien weer een voor waardelijke gevangenisstraf, thans van 14 dagen. oratorium van Bach hoorden wij de 5e cantate. Opnieuw viel op de selectie wij ze van het zingen door het koor, de in tentie van de solisten die geheel in stijl en fraai van timbre zich lieten horen in een fraaie prestatie. Over de begeleiding van het Rot terdams Symphonie orkest kunnen wij nu niet zo enthousiast zijn, daar de rythmische moeilijkheden niet ge heel overwonnen waren in de wer ken van Bach. Het meeste had hier van te lijden Herman Schey, die nog al gehandicapt werd door rythmische fouten in de aria „Erlaucht auch meine finstre Sinnen", maar die als ervaren kunstenaar zich toch hand haafde. Na de pauze was het orkest veel beter op dreef in „Honeggers Cantique de Noël", waarvan een su blieme interpretatie gegeven werd. De originele persoonlijkheid van Ho- negger, de verweving van Franse en Duitse invloeden, de toepassing van nieuwe uitdrukkingsmogelijkheden, het eigen idioom werd voortreffelijk belicht. Hevig fascinerend is dit be langrijke werk. De dirigent trof bijr zonder goed de intenties van de com ponist, waarmede deze het werk heeft geladen. Het Knapenkoor van de koorschool van de Kathedraal St.- Bavo te Haarlem zong met grote charme de aankondiging van de ge boorte van het Christuskind en de oude prachtig bewerkte Kerstliede ren, die de componist zo voortreffe lijk gebruikt en aanwendt in zijn interessante Cantique de Noël. Waar dig verkondigde de bassolist de blijde boodschap. Er was grote belangstelling voor het jaarlijks Kerstconcert van Con Amore en met daverend applaus heeft men de dirigent toegejuicht, die gulweg zijn koor, ook het kna penkoor, de bassolist en alle mede werkenden in zijn verdiend succes liet delen, 't Was een zeer boeiend Kerstconcert. JO KORTMANN Leidse Universiteit Aan de Leidse universiteit zijn ge slaagd voor de examens: doctoraal Biologie de heren P. P. Leendertz Den Haag en J. Dullaart en J. G. A. M. Saraber te Leiden; doctoraal Geo logie de heren J. R. Möckel, L. Rócz en L. T. M. van Vugt, allen te Lei den; doctoraal Sterrekunde: de heer W. N. Brouw, Leiden; doctoraal Scheikunde: de heer A. van Es, Delft cum laude;* kandidaats D Wisk. en Nat.w. de heer W. P. J. Edelaar, Noordwijk aan Zee; kandidaats K' Wisk. en Nat.w.: de heren J. A. van Haasteren, Leiden en H. P. van Dijk, Delft; kandidaats A Wisk. en Nat.w. de heer F. H. Lindhout, Den Haag; kandidaats A' Wisk. en Nat.w.: de heer J, P. van Braam Houckgeest, Leiden; kandidaats F Wisk. en Nat.w. de heren A. J. N. Verhoof, J. Schrie- ver en H. J. Vledder, allen te Leiden; kandidaats Wijsbegeerte: de heer E. André de la Porte, Hilversum. GOUDEN DOCTORAAT Op donderdag 19 december a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat dr. J. W. Bijleveld, geboren te Padang Sidempoean (Ind.) en thans wonende te Den Haag aan deze Universiteit promoveerde tot doctor in de Ge neeskunde. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem Arnold zn v. J. F. Demmenie en G. H. van Klaveren; Elisabeth Henrica Maria dr v. C. M. Streng en H. J. M. Lubbe; Johanna Rosetta Maria dr v. C. M, Tulen en B. H. F. Bos; Petrus zn v. P. L. Kling en E. C. Welling; Marijke dr v. G. J. van Klaveren en R. B. van Rossum; Paul Nicolaas zn v. N. Nieuwenburg en C. Hogenes; Yvonne Margaretha dr v. IJ. Plug en H. P. Ouwehand; Adrianus zn v. S. Kloos en N. Plug; Cornells zn v. C. Zwanenburg en P. van Rhijn. Gehuwd: A. Serdijn en A. van Po- lanen. Overleden: C. Schaap 81 jaar man; G. C. Bosman 99 jaar wed. v, K. du Croix; E. van der Hoek 75 jaar man; T. W. Huibers 85 jaar wed. v. P. Ros- dorff. Leidse Agenda DONDERDAG 12 DECEMBER Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Vervolg curus, 8 uur, ge bouw GG en GD, Roodenburgerstraat. VRIJDAG 13 DECEMBER St. Adelbertvereniging Lezing door dr. C. A. Bouwman, lector in de liturgie. De Doelen, aanvang 20.15 ZATERDAG 14 DECEMBER Europese Beweging Nationale conferentie in de Stadsgehoorzaal, Aanvang 10.30 uur. Bonden betalen de bekeuring DE LEIDSE MELKHANDELAREN TROTSEREN DE MINISTER Melkprodukten hoger in prijs De Leidse melkhandelaren en hun kost zelfs vier cent duurder. collega's in het aangrenzende Oegst- De bonden staan achter deze actie, geest hebben besloten zich niets aan zo vernemen wij- De bekeuringen, die te trekken van de ministeriële prijs- straks wellicht worden uitgedeeld, stop op melkproducten. Hun produc- zouden zelfs door de bond betaald ten zijn de laatste dagen verkocht worden. Men stuurt het aan op een voor af en toe aanzienlijk hogere principiële uitspraak. prijzen dan in de ministeriële be- schikking van vorige week als maxi mum werden genoemd. De Leidse melkhandel is van oordeel, dat de pi ijzen voor deze producten reeds te laag waren en dat het niet mogelijk is deze bij voortdurende stijgende prenzen en lonen op dit lage peil nog economisch verantwoord te verkopen Zij verwijten de overheid onder meer dat thans een prijsstop wordt inge voerd voor artikelen, die tot dusverre in de vrije sector lagen en die in die vrijheid ongewoon laag waren geble ven. Men is bereid een proefproces te aanvaarden om deze zaak uitgemaakt te zien. De algemene inspectiedienst van het ministerie van Landbouw (zuster organisatie van de Economische Con troledienst van Economische Zaken) heeft de overtreding in onderzoek. De verhoogde prijzen gelden niet de losse melk en glessenmelk. Maar vrij wel over de gehele linie heeft men de bijproducten zoals bijv. karnemelk, gortpap, bloempap, rijstpap, yoghurt, vanille- en chocolade-vla met enige centen verhoogd. Een liter havermout Ledenbijeenkomst KNHV Interessante uiteenzetting over: „Meyendell, wat er leeft en groeit" De leden van de Kon. Nederlandse ker,1 in Meijendell in de gelegenheid Historische Vereniging, afdeling Lei- gesteld van het fraaie natuur- en den, die gisteravond in „Het Huys recreatiegebied te genieten. Hij nam over het Hof" de maandelijkse leden- zijn gehoor in gedachten mee op en- bijeenkomst hebben bijgewoond, kun- kele wandelingen door het Meijen- nen terugzien op een interressante en dell-gebied en vertelde tal van inte- leerzame avond. Na het gebruikelijke ressante bijzonderheden over de al- welkomstwoord van de voorzitter dr. daar voorkomende flora en fauna. Hij S J. Ooststroom, werden in vlot tem- legde hierbij meerdere malen de na- po enkele huishoudelijke agendapun- druk op het unieke feit, dat in Meij- ten afgewerkt, waarbij onder andere endell mede'dank zij de zorgen van door mevr. M. C. Heine-Tibbe een het waterleidingsbedrijf, drie voor kort verslag werd uitgebracht over ons volk heel belangrijke factoren, de algemene jaarvergadeing te Am- t.w. de waterwinning, de natuurhis- sterdam. torische studie en de recreatie, in één Hierna was het woord aan de heer gebied zijn verenigd en op een alles- A. G. van Tol, die een aandachtig en zins geslaagde wijze samengaan. zeer belangstellend gehoor vond voor Heerlijke Hollandse ERWTENSOEP Grote portie met SPEK Grote portie met ROOKWORST AMSTERDAM(4) - HAARLEM- LEIDEN - DEN HAAG - ARNHEM(2) - UTRECHT Van Tol neemt als aan het natuurhistorisch „Meij- De hr. -loog deel onderzoek BEURS0VERZ1CHT KON. OLIE IN LICHT VERDEELDE MARKT Amsterdam, 11 dec. Het Damrak heeft vanmiddag bij de opening een ver deelde stemming te zien gegeven voor internationale waarden. Het waren we derom de AKU-aandelen die de Traditiegetrouw hebben de leden van de tuintjesvereniging „Floralia" in de afgelopen zomermaanden weer een spannende onderlinge tuin- en kweekwedstrijd gehouden. Naast de fraaie wisselbeker voor de bezitter van de mooiste achtertuin, had het bestuur ook nu weer een groot aan tal prijzen beschikbaar gesteld. Tij dens een speciaal daartoe belegde bijeenkomst in gebouw „Staalwijk" heeft de voorzitter van „Floralia" de heer J. H. Smit, gisteravond de wedstrijduitslagen bekend gemaakt en vervolgens met een toepasselijk woord de prijzen aan de gelukkige winnaars (essen) uitgereikt. Hij memoreerde hierbij, dat vooral de onderlinge achtertuinen-wedstrijd ditmaal bijzonder spannend was ge weest, hetgeen wel bleek uit het unieke feit, dat de heren A. Smit en H. Wagemans met 84 p. gelijk waren geëindigd. In overleg met de jury had het bestuur daarom besloten om beide winnaars beurtelings 6 maan den in het bezit van de wisselbeker te stellen. Nadat spr. deze felbegeer de wisseltrofee aan de heer A. Smit de eerste houder gedurende zes maanden had uitgereikt, mocht onder grote bijval van de aanwezi gen de heer Wagemans de trofee „ook even vasthouden". De uitslagen luiden als vol-gt: Achtertuinen: 1ste prijzen: A. Smit en H. Wagemans, beiden 84 p.; D. v. Bommel 80 p.; J. Pauw 78 p.; H. Vo gelenzang en P. van Houten, beiden 77 p.; B. van Meygaarden 75 p.; 2de prijzen: W. Mieremet, J. Hes en J. Zirkzee, elk 72 p.; A. Wiggers en H. Pet, elk ,70 p.; P. van Strater 69 p.; 3de prijzen: W. Wesselink en N. Ver hoeven beiden 66 p.; H. M. Sontmans, mevr. H. Duyzend en P. Philippo, elk 65 p.; 4e prijzen: J. Veerman en J. v. d. Akker, beiden 63 p.; R. Regeer, J. Duyzend, C. de Bruin en L. Loos, elk 60 p.; 5e prijs: mevr. J. v. d. Hey den 54 p.; troostprijzen: mevr. H. Smit en G. P. Meyer, beiden 53 p. Voortuinen: 1ste prijzen, niet toe gekend wegens niet behalen van min. 75 p.; 2e prijzen: A. Smit, 72 p.; D. uitstek deskundig kenner van dit ruim 6 km lange waterwinnings- gebied van het Haagse Waterleidings bedrijf tussen de Wassenaarse Slagen en Scheveningen. Het gesproken woord verluchtte hü met een groot aantal fraaie, zelfver- dacht vroegen, terwijl Philips aangebo- vaardigde kleurendia's. Hij wees bij den de markt laë- De vaste stemming de aanvang van zijn lezing allereerst voor AKU van Sisteren werd vanmid- op het grote voorrecht, dat men zelfs dag niet alleen gehandhaafd, er werd in deze drukke moderne tijd van toe- aan de winst van de voorgaande dag nemende industrialisatie en bevol- van acbt punten nog twee punten toe- kingsaanwas op zo'n korte afstand gevoegd bij een notering op 530 na van de grote stad een uitgestrekt een °Pening °P 528»/». De gunstige gang prachtig duingebied aantreft, waar va?zaken» alsmede de flinke koers- eenieder rustig van de natuur kan ge- stüghigen in Wall-street voor de Ame- nieten. Of het nu de vogelkenner, de rikaanse dochter van het AKU-concern, veldbioloog, de botanicus, de insec- de American Enka, werken gunstig op tenkenner of de rustzoekende wande- ^et koersniveau van de AKU-aandelen laar betreft, allen worden, aldus spre- *n Amsterdam. De handel in dit fonds was vandaag weliswaar niet ruim, doch men kwam gedurende de gehele beurs- duur vrij regelmatig tot zaken. Philips zakte voor de derde achtereenvolgende beursdag verder in als gevolg van ge ring aanbod van Zwitserse zijde. Hier door werd een gulden lager geopend op 147.80. Toen het aanbod van genoem de zijde was opgenomen kreeg de lo kale vraag de overhand, waardoor de Bommel 70 p.; 3e prijs: P. Phi- priJs steeg tot ƒ148.50. Philips sloot gis- Laatste Berichten De burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz is bij konink lijk besluit benoemd tot voorzitter van de „Rijkscommissie van bijstand voor het woordenboek der Neder landse taal". Hij volgt wijlen dir. L. G. Kortenhorst op. Van deze commissie maken voorts onder meer deel uit drie Nederlandse en drie Belgische hoogleraren. Op de 18e januari van het volgend jaar is het precies honderd jaar geleden dat met de werkzaamheden voor woordenboek een aanvang werd Frank Sinatra jr. terug lippo 66 p.; 4e prijs: mevr. J. v d teren Wall-street een halve dollar Heyden 62 p.; 5e prijs: J. de Jong lager- H°ogovens wederom in dalende 57 p.; troostprijzen: mevr. H. Smit 51 rlchtine °P 549»/= (544»<). Voor deze p.; J. Veerman 45 p. koersdaling zorgde enig Amerikaans Plantenkweekwedstrij d (voor da- aanbod- Unilevers prijshoudend op mes): le prijzen: mevr. J. v. d. Hey- f140 met weinig zaken. Kon. Olie be den en mevr. H. van Bommel; beiden gon aanvankelijk zeer kalm met een 2* p.; 2e prijzen: H. Smit—Bootsgezel koerswinst van twintig cent op ƒ175.10. 23 p.; mevr. J. S. Regeer; mevr. J. In het laatste beurshalfuur kwamen in SmitZaalberg en mevr. H. Wesse- deze hoek wat kooporders voor lokale link elk 21 p.; 3e prijzen: mevr. J. rekening los met als gevolg, dat ƒ176 de Jongde Ruyter, mevr. H. Ver- werd gedaan. Over het algemeen was hoevende Tombe en mevr. G. de handel in de hoofdfondsen kalm. MeyerKeyzer, elk 18 p.; troostprijs In de scheepvaartsector bestond lichte mevr. H. Blöte, 15 p. vraag voor aandelen Kon. Boot. De Kweekwedstrijd voor kinderen: le overige aandelen in deze sector lagen prijs: niet toegekend; 2e prijzen: Si- er wat verlaten bij. De leidende cultures mon van Meygaarden en Huibje Ver- 8aven een goed prijshoudende stemming hoeven, beiden 21 p.; 3e prijzen: Ria te zien- ^A avanceerde bijna twee Verhoeven 20 p.; Gonneke van Stra- Pmiten tot 166»^. De staatsfondsenhoek ter 18 p.; troostprijs: Els Meyer 17 was wederom iets gemakkelijker met p. De prijzen bestonden uit diverse zeer weinig zaken, huishoudelijke- en gebruiksvoorwer- de lokale afdelingen waren - ders dun gezaaid. Lichte koersv ringen werden hier afgewisseld met ge ringe koersverlagingen. Voor de in schrijving a pari op de fSmln. 5 pro cent obligaties Willem Smit Transfor- De Zonnebloem-actie De afde- matorenfabriek bestond «en zeer grote ling Voorschoten van de Zonnebloem, belangstelling. Hierdoor zal, aldus de die ressorteert onder de centrale emittenten, met een belangrijke reduc- post van Zuid-Holland, verzorgde tie op de toewijzing rekening dienen te met St.-Nicolaas 136 pakjes. worden gehouden. pen. De jeugdige prijswinnaars (es- ders dun gezaaid. Lichte koersverbete- sen) ontvingen speelgoed* deren. VOORSCHOTEN Sinatra sr. deelde mee dat hij aan de ontvoerders 240.000 dollar in klei ne bankbiljetten had betaald. Hij had het bedrag achtergelaten op een plaats die door de ontvoerders was aange duid, aan de Wilshire Boulevard in het westen van Los Angeles. Hij dacht dat de bende uit zeven tot negen mannen bestond. Er was geen regeling getroffen om de ontvoerders tegen arrestatie door de politie te be schermen na het afleveren van de los prijs. Geen eerste prijs in de sporttoto Een aantal van 641.948 deelnemers heeft deze week in de sporttoto een bedrag van 254.208 ingelegd. Voor de eerste prijs heeft zich niemand aangemeld, waardoor het bedrag dat hiervoor beschikbaar was, 139.814,40, aan de tweede prijs werd toegevoegd. Voor de tweede prijs ko men 30 gegadigden in aanmerking, van wie een met twee goed ingevul de kolommen. De tweede prijs, waar voor 76.262,40 beschikbaar was, be draagt nu in totaal 216.076.80, waar door de .winnaars bruto 6.970 per goed ingevulde kolom uitgekeerd zul len krijgen. De extra-prijs van 38.131,20 zal door 880 deelnemers, bij wie zes met twee goed geraden cijfergroepen wa ren, worden verdeeld. Zij zullen net to ca. 44 per cijfergroep ontvangen. Totowinnaar moet 2000 betalen Aktieve couranten bezorger gevraagd Voor het bezorgen van De Leidse Courant vragen wij een AKTIEVE BEZORGER HOGE HONORERING Aanmelden abonnementenafdeling PAPENGRACHT 32 TELEFOON 2 09 35 LEIDEN De civiele kamer der Haagse Recht bank heeft vanmorgen de heer W. D. Schuier uit Arnhem, niet ontvan kelijk verklaard in diens vordering tegen het toto-bestuur tot uitbetaling van 50.000.voor de eerste prijs in de toto op 24 november 1961. De heer Schuier had zijn formulier met dertien juiste uitslagen pas op don derdag ingezonden, terwijl de uiter ste termijn daarvoor woensdagmid dag 12 uur is. Reeds twee jaar pro beert de heer Schuier het geld als nog uitgekeerd te krijgen, dat reeds aan anderen is uitbetaald. De rechtbank constateerde, dat de reglementen gehandhaafd dienen te worden daar anders de toto in een chaos zou ontaarden en veroordeelde de heer Schuier in de kosten vab het geding, die worden begroot op -ƒ2.000.—. Medegedeeld door het KNMI. geldig van woensdagavond tol donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. Veel bewolking met in het noorden van het land overwe gend lichte vorst en in het zui den van het land temperaturen om het vriespunt en mogelijk enige neerslag. Matige, af en toe vrij ^krachtige wind tussen zuidoost en oost. Het weer in Furona HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS GRENOBLE- NICE BERLIJN FRANKFURT ZüRICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON zw. bew. -3 -4 onbew. 0 -5 licht bew. 1 -7 mist 1 -1 geh. bew. -2 -4 geh. bew. -1 -2 mist -2 -2 motregen 2 2 onbew. 6 -5 onbew. 12 4 ij zei -5 -5 geh. bew. -2 -4 mist 2 -3 geh. bew. -5 1 half bew. 4 0 zw. bew. 3 -8 onbew. 4 -8 onbew. 5 -7 geh. bew. 10 5 onbew. 16 3 regen 10 7 licht bew. 16 8 regen 16 12 PAUZE WAS JEZUS WEL ZO'N „LIEVE" MAN? Zachte mannen, uit zoethout ge sneden, vallen zelden in de smaak. Wij hebben eens een jongeman ont moet, die het niet hoog ophad met Christus, die hij „zo zij-ig" vond. Het is helaas waar, dat een karikatuur van Christus in ontstaan, een lauwe en flauwe vertekening van zijn forse persoonlijkheid. Men heeft in zijn karaktertekening alles wat vriende lijk, goedig en lijdzaam was (en iedere gewone man is dat alles op z'n tijd) dik aangezet. Daarentegen heeft men alles wat weerbarstig en hard was in de figuur van de Heer verdoezeld. De toeleg is duidelijk: van een „lieve" Jezus heeft men niets te vrezen. Onze raad aan die jonge man was, de vier evangeliën in één ruk door te lezen. Hij ontdekte, dat O.L. Heer „een hoogst ongemakke lijk man" kon zijn! Ook dat is weer eenzijdig. Als tegenhanger van al die zoetigheid kan het toch geen kwaad. PUZZEL Nr. 531. Horizontaal: 1 uitroep, 3 rivier in Zwitserland, 6 rund, 7 stad in China, 11 monster, 13 voorzetsel, 15 oude rekening (afk.), 16 wandel dreef, 17 bergplaats, 18 voorzetsel, 20 voegwoord, 21 Nederl. schilder, 25 muiter (Ind 27 voorzetsel, 28 meis jesnaam, 29 term bij het boksen (afk.) Vertikaal: 2 meisjesnaam, 3 voor voegsel, 4 foefje (Ind.), 5 meisjes naam, 6 koning van Basan, 8 spil van een wiel, 9 bekende afkorting, 10 verzekeringsbrief, 12 kleine ro2ijn zonder pit, 14 bosgod, 15 lied, 19 ri viertje en departement in Norman- dië, 21 titel, 22 vis, 23 meisjesnaam, 24 welaan, 25 foei, 26 maanstand. Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 530. Horizontaal: 2 Weesp, 6 Ida, 8 ree, 10 aalt, 12 bord, 13 sr, 14 opa, 16 p.e., 17 smelt, 18 ho, 20 Ari, 21 ma, 23 eden, 25 elan, 27 les, 29 ent, 30 poort. Vertikaal: 1 lias, 2 wal, 3 e.k., 4 pro, 5 mede, 7 dar, 9 Erp, 11 toman, 12 balie, 15 per, 18 helm, 19 ode, 21 man, 22 anti, 24 esp, 26 Let, 28 do. PUNT Moedéééééééér MARKTBERICHTEN WOERDEN, 11 dec. Kaas Aan voer 12 partijen. Noteringen: le kw. 2.62-2.72, overige niet genoteerd. Han del kalm. (Prijzen in per kg.).

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3