Weerbericht ZATERDAG 7 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 OEGSTGEEST TENTOONSTELLINGSAGENDA QEM. AANKONDIGING L.T.B. herdacht wijlen Th. v. d Hulst Tijdens de gisteravond in het pa rochiehuis gehouden vergadering van de LTB, afd. Oegstgeest, werd de tweede voorzitter, de heer P. v. d. Hulst herdacht, die maandagavond Jl. tijdens een bestuursvergadering van de LTB plotseling is overleden. „Ik heb hem jarenlang meege maakt en gewaardeerd als voorzit ter van de kring Leiden en van de vakgroep bloemkwekers", aldus de heer Kuipers, „hij ging altijd recht en zakelijk op zijn doel af, hij ver dediger altijd datgene, waarvan hij dacht dat het goed was. Op het ge bied van pacht en grondzaken heeft hij velen onder ons met raad en daad bijgestaan en ook voor de agrariërs deed hij bijzonder veel". Na de woorden van de heer Kui pers volgden allen hem in gebed. Ook de geestelijk adviseur, pastoor N. A. Commandeur, sprak aan het eind van de vergadering een woord ter nagedachtenis. De dood maakt indruk, vooral een onverwachte dood, voor een Christenmens is het de overgang naar een beter leven. Ik heb de heer Van der Hudst nog niet lang meegemaakt, maar ik weet dat hij een harde werker is geweest voor zijn gezin en gemeenschap. Wij vertrouwen erop, dat hij tot de Heerlijkheid van de Heer is toegela ten", aldus de pastoor. Hierna bad men gezamenlijk met hem Psalm 141 en het gebed voor de zielerust van de overledene. De ter- aarde-bestelling van de heer v. d. Hulst heeft onder grote belangstelling van B. en W., raadsleden, afvaardi gingen van LTB e.a. gisterochtend plaats gehad. LTB. De voorzitter deed mede deling dat de Oogstdankdank geheel te Oegstgeest gehouden zal worden en wel op 15 januari a.s. Als spreker zal optreden de heer Th. van Zon, secr. van de Kring Leiden. De avond zal verzorgd worden door de jonge ren. De bondsjaarvergadering zal be zocht worden door de heren H. Kui pers, J. Hooimans en K. Lubbe. NIEUWE NAMEN IN LEIDEN Burgemeester en wethouders van Leiden hebben besloten aan het re creatieplan Noord de naam „Sport park-Noord" te verbinden en het weggedeelte ten westen van de mo len „De Valk", gelegen tussen de Nieuwe Beestenmarkt en de Valk- brug, te noemen: Molen werf. Met deze naamgeving is aan de verwarring een eind gemaakt. Sprak men soms ten onrechte van Valk- weg, het best kon men spreken van Tweede Binnenvestgracht in welk verlengde deze weg lag. Met „Molen- werf" heeft de straatnamencommis- sie het kind zinvol gedoopt. De politie van Leiden roept ge tuigen op van het ongeluk, dat gis termorgen om kwart over acht ge beurde op de hoek van de Caecilia- straat en de Turfmarkt. Een onbe kend gebleven jongen reed, na een 61-jarige wielrijdster te hebben in gehaald, plotseling rechtsaf de Cae- ciliastraat in. De wielrijdster brak een been. Uit het politierapport is wel gebleken, dat de Leidse weggebrui kers nog niet voldoende aandacht besteden aan de gladheid. Het kan vooral 's morgens in deze tijd glad zijn. Verschillende auto's liepen gis teren- en hedenmorgen „blikschade" op. Let vooral op bij opritten van bruggen. Maak ook de ruiten van de auto goed schoon. Niet alleen 's morgens, maar ook overdag na enige uren bui ten staan, kunnen de ruiten van de auto bevroren zijn. Een kilein kijk gaatje is niet voldoende. De surveil lerende politie kan van deze ver antwoordelijke manier van rijden al merkwaardige staaltjes melden. Een auto is geen duikboot. Zorg voor 'n brede visie op het verkeer. LEIDERDORP Geboren: Gijsbrecht Willem zn van J. Pool en M. Lohmann; Annemarie dr van H. Schutte en A. Slootweg; Markus Johannes zn van C. J. Zaal en J. J. Brussee; Karin dr van M. A. Scheffer en A. de Jong; Renatus Gerard us Maria zn van R. Paulides en C. M. Rietveld. Ondertrouwd: Bastiaan Klootwijk 28 jaar, opperman, Leiden en Jannie van Alphen, 17 jaar, haspelaarster; Arie van der Hoogt, 22 jaar, belas tingambtenaar, en Maria van Velzen 21 jaar, verkoopster, Leiden; Ber nard Haver, 25 jaar, tekenaar-con structeur, Leiden en Louisa Catha- rina van Staveren, 21 jaar. Getrouwd: Huibert Gerrit van der Maas, 28 jaar, chauffeur en Auguste Erna Gressie, 21 jaar, ziekenverzorg- ster, Leiden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan Cornelis zn van A. van Duijvenbode en I. van Duijn; An- dré zn van D. Hartevelt en F. Sie- bert. Willem Martin zn van W. van der Boon en P. de Vreugd. Wilhel- mina Petra dr van A. van Duijven bode en R. J. Bloot. Alida Paulina dr van J. Versloot en P. J. Arnoldus. Gerritje dr van C. v^n der Plas en G. Hoek. Willem Cornelis Hendrik zn van H. Eeland en C. W. de Heij. Arendje Jacoba dr van C. Onderwa ter en D. C. Houwaard. Isaac zn van I. Lens en J. Hemerik. Petrus zn van P. Broeken en J. Visser. Jan Willem zn van C. van Musscher en A. Selier. Leendert Jacobus zn van J. A. Vlie- enthart en Z. de Mol. Anton zn van U. Heins en P. M. Dolmans. Rob zn van D. van der Boon en A. Panschina Gehuwd: D. A. C. Jansen en C. A Roest. L. H. v. Meurs en R. Soplanit. Overleden: H. D. Braat, 2 dagen, zn. C. van Leeuwen, 83 jaar, wed. v. J. W. F. Staal. L. F. M. Hon9beek, 46 jaar, echtg. van G. den Oude. J. Buurman 57 jaar, echtg. v. J. van Briemen. Leidse Agenda ZATERDAG 7 DECEMBER. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Excur sie naar Noordwijk aan Zee. Vertrek vanaf het Statinsplein te 13 uur. L.P.K.V. Tentoonstelling in 't Club huis Oosterkwartier, Borneostraat van 19 tot 22 uur. ZONDAG 8 DECEMBER Rijksmuseum voor Volkenkunde - „Zuidzee Aardewerk", een drietal films, toegelicht door de heer H. R. v. Heekeren. Aanvang 3 uur. DINSDAG 10 DECEMBER Con Amore Concert in de Stads gehoorzaal. Aanvang 20 uur. WOENSDAG 11 DECEMBER Rozenkranskruistocht St. Pe- truskerk, Lammenschansweg, 19 uur. VRIJDAG 13 DECEMBER St. Adelbertvereniging Lezing door dr. C. A. Bouwman, lector in de liturgie. De Doelen, aanvang 20.15 uur. ZATERDAG 14 DECEMBER Europese Beweging Nationale conferentie in de Stadsgehoorzaal. Aanvang 10.30 uur. De films in de week van 6-12 dec. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Het goud van Rome (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De Triffids komen (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Tumult op Tahiti (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De duivel en de 10 Gebo den. Prol. (str. volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Het bloed kruipt (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Muiterij op de Bounty (14 j.). Geprolongeerd. Dagelijks (ook zondag) 2.00 en 7.30 uur. De Lakenhal: Dagelijks 104 uur. Zondags 14 uur. Tent. „Napoleon voor de drempel van het Koninkrijk". Tot 15 dec. Kunstzaal, Papengracht 6a. Ten toonstelling Henny Bal. Schild., beeldhouwwerk en sieraden. Dag 9.00-12.30 en 2.00-6.00 uur; 's maan dags van 2.00-6.00 uur. Tot 4 januari. Academiegebouw, Rapenburg 73. Tentoonstelling schilderijen en goua ches Jose Gorris. Tot 18 december. Sociëteit „Horus", Rapenburg 127. Tentoonstelling schilderijen en plas tiek, Dick Breddels. Ma. t/m vr. 14- 18 en 20-22 uur, za. en zo. 13-16 uur Tot 12 december. Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat). Dag. 1017, zond. 13—17 uur. Tent.st. Wow-Ipits, twaalf houtsnij ders uit Amahamhai. Tot 1 maart '64. „De Ruif", Jan Vossensteeg 59. „Grafiek en Poëzie", werk van Henk van Faassen en Frederice Kalmijn. Tol 30 december. Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag. 104 uur, zond. 14 uur. Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, Lange Raamsteeg 2. Op werkdagen van 10.0012.30 en van 25 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma. t/m vrijdag 10uur, zond. 14 uur. Rijksmus. Geologie en Mineralogie (v. d. Werfpark): Geologie van Ne derland. Dag. 1012 en 2—4 uur, zon- en feestd. 24 uur. M. W. Kalff en fam., arts, Donker - steeg 19; J. de Snoo en fam., huis schilder, Fred. v. Eedenlaan 45; A. M. v. Weizen, verpleeghulp, Konin- ginnelaan 48; J. J. C. Eindhoven, Haarlemmerstr. 17; H. K. Matters, militair, Hyacinthenstr. 23a; J. J. Ro- mijn, los arb., Formosastr. 1; W. F. v. Eijbergen, Klikspaanweg 16; H. C. v. Luijt, Waardgracht 15; M. Ouds hoorn, militair, Groeruhazengracht 12; T D. Harkes, 1.1. verpleegster, Hout laan 55; H. Tienkamp en fam., le raar, Boerhaavelaan 7; B. de Boer- Jlileba en fam., Oude Rijn 104; J. de Bres, Mors weg 38; M. E. P. Rutges, Oude Vest 181; L. M. v. Lippevelde, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. Bouman, verpleegster, Rijnsburger weg 10; A. C. Bijleveld, bejaarden- helpster, Hooigracht 38; J. C. Solle- veld, De L. de Kantersstr. 3; J. M. T. Lsigerbeng-v. Liempd, Zeeman laan 32. Wilt LI iets weten? Operette-zangver. Is er in Lei den een operettevereniging?, vraagt mevr. B. Is er ook een volksdans groep? Antwoord Voor zover ons be kend bestaat er in Leiden geen ope rette-damvereniging. Voor volksdan sen kun U zich wenden tot R.K. Volksdansgroep „Nieuw Holland", se cretariaat Oude Rijn 110 te Leiden. VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Wilhelminabrug in de week van 9 tot en met 14 december a.s., in verband met de uitvoering van werkzaamheden aan de brug, gedu rende enige nachten zal worden af gesloten voor het verkeer. De stremming, alsmede de door het verkeer te volgen omleidings route, zal tijdig tevoren op de daar voor in aanmerking komende punten door middel van borden worden aan gegeven. (Advertentie) EERSTE SNEEUW IN SKOPJE In de Zuidslavische stad Skopje, waar na de ontzettende aardbeving van 26 juli jl. nog tienduizenden mensen in tenten en andere gebrek kige onderkomens huizen, is de af gelopen nacht de eerste sneeuw ge vallen. Men vreest, dat de intrede van de koude de herstelwerkzaam heden en het neerzetten van nieuwe huizen aanzienlijk zal vertragen. KORTE GOLF WOUBRUGGE Gouden bruidspaar Van 't Wout-Vet BRUIDEGOM WAS 55 JAAR BIJ ééN BAAS In hun bescheiden woning aan de Van Hemessenkade 41 hopen de heer en mevrouw J. P. van 't Wout-C. Vet op woensdag 18 december het feit te herdenken, dat zij voor een halve eeuw in het huwelijk werden beves tigd op het raadhuis te Woubrugge. Er is gelegenheid tot felicitatie op die datum in de avonduren, terwijl het eigenlijke feest vijf dagen eerder wordt gevierd met de familie in het gebouw van de Protestantenbond. De thans 74-jarige nog zeer vitale bruidegom werd geboren te Ouds hoorn, thans gemeente Alphen a. d. Rijn. Na zijn schooljaren trad hij op 12-jarige leeftijd als z.g. pekjon- gen in dienst by de toen nog houten scheepswerf van Wout Boot. Doch in 1902 ging hy over naar de ijzeren scheepswerf „De Dageraad" op de grens van Alphen a. d. Rijn als scheepsaanbouwer en later als hui ter. Dit werk bestond uit het om buigen van stalen scheepsplaten in de juiste vorm, aanvankelijk met handkracht, later machinaal. De bruidegom was hier liefst 55 jaar achtereen in dienst. In 1952 bij zijn gouden ambtsjubileum werd hij be giftigd met de zilveren medaille van de orde van Oranje Nassau. Na zijn pensionering in 1957 verrichtte hij nog diverse karweitjes o.a. bij het dorsen en door het onderhoud van particuliere tuinen. De eveneens 74-jarige bruid was de dochter van een turfschipper uit Den Haag. Na haar schooljaren dien de zij bij verschillende families in Den Haag, Leiden en tenslotte in Woubrugge, waar zij haar man leer de kennen. Ook zij geniet nog een uitstekende gezondheid. Volkomen in de ban van een cowboyfilm schoot een bezoeker van een bioscoop in Midden-Mexico zijn revolver leeg op het doek, waar de filmheld, een cowboy, door indianen achterna werd gezeten. „Ik kon het niet laten, ik wou die sympathieke knaap redden van de Indianen", zei hy tegen de politie. Een door Mozart geschreven document heeft op een veiling in Marburg (We9t-Duitsland) 39.000 mark 35.000) opgebracht. Een brief van vijf regels van de hand van Schubert werd voor 13.000 mark 11.500) verkocht. Tweeentwintig leden van de Galoeba-stam in Noord-Kenia zijn gedood toen zij werden overvallen door leden van een uit Ethiopië af komstige stam. De overvallers roof den 10.000 stuks vee. Een politie-onderzoek in Bed ford, Engeland, heeft uitgewezen, dat een 37-jarige Amerikaan, wiens ver koolde geraamte maandag jl. was gevonden, zelfmoord had gepleegd door zich met benzine te overgieten en vervolgens in brand te steken. De man stond bekend om zijn be langstelling voor het boeddhisme. In Angola is een vrachtauto met vijftig arbeiders in een rivier gestort. Alle inzittenden, ook de chauffeur en de bijrijder, kwamen om het leven. Bij een binnenbrand in Mün- chen zijn gisteren vier kinderen, van één tot zeven jaar oud, door rook- verstikking om het leven gekomen. De Ver. Staten hebben 'n twee de satelliet in een baan om de aarde gebracht die geheel drijft op kern energie, zo heeft de Amerikaanse oommissie voor atoomenergie bekend gemaaikt. Er werd niet bij vermeld, wanneer de lancering plaats had en wat het doel ervan is. Een grote brand heeft vannacht gewoed in een nieuw stationsge bouw, van tien verdiepingen van de luchtvaartmaatschappij BEA in Lon den. Minstens drie verdiepingen van het pas de vorige maand in gebruik genomen gebouw werden ernstig be schadigd. De 700 bisocopen in Rome en omgeving zullen op 17 en 18 decem ber gesloten zijn. De bioscoopeige naars hebben hiertoe besloten uit protest tegen de hoge vermakelijk heidsbelasting en de concurrentie van de televisie. Op de weg Maastricht-Sittard nabij het vliegveld Zuid-Limburg is de heer F. Landelo uit Beek, ver moedelijk doordat hij onwel werd, met zijn auto tegen een boom ge reden. De heer Landelo verloor hier bij het leven. Hij was 46 jaar en ad judant-groepscommandant van de rijkspolitie te Beek. Sinds enige tijd was hy met ziekteverlof. LEIDSCHENDAM Nieuwe ambulancedienst Binnenkort heeft Leidschendam weer een eigen plaatselijke ambu lance-dienst. De heer P. G. Paarde- koper, Nieuwstraat 49, heeft besloten met zijn zoon een taxi-ziekenvervoer en gewondenvervoerdienst op te richten. De door hem aangeschafte ziekenwagen, welke hij heeft over genomen van de Canadese lucht macht, is reeds goedgekeurd voor ambulance-dienst. Voor het zieken fonds „Haarlemmermeer en Omstre ken" heeft de heer Paardekoper reeds het zittend ziekenvervoer toe gewezen gekregen. ROELOFARENDSVEEN DE EERSTE NARCISSEN. Door de kweker M. C. van Eg- mond werden op Sinterklaasmorgen aan de veiling Roelofarendsveen de eerste narcissen Early Glory aange voerd. Deze vroege primeur bracht de prijs van f 1.50 per bos op. Klaverjassen. Heden (zaterdag), houdt de KNJB een klaverjasavond in de achterzaal van het St.-Pancra- tiushuis. Er zal weer gejast worden om verschillende mooie prijzen en een ieder kan er aan deelnemen. Aanvang half 8. We verwijzen ove rigens naar de advertentie in ons blad van gisteren. MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden Gedurende het komen de weekend nemen waar: dkt. Gaas beek, Hogewoerd 138, tel. 20266; dkt. Sastrowijoto, Beethovenlaan 109, tel. 34779; dkt. Schaefer, Rijnsburger weg 11, tel. 50481; dkt. Verhoef, Zoe- terwoudse singel 4, tel. 32505; dkt. De Jong, Hoge Rijndijk 15, telef. 32877. Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406, is geopend voor spoed eisende gevallen. Voor nabloeding of ongeval te allen tijde directe hulp- i verlening. Voor alle overige drin gende hulp: zaterdag half zes en zon dag één uur en half zes: tandarts A Ridder, Stationsplein 26. Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeinde 166, Roelof arendsveen, tel. 01713329 en dkt. Brinkhorst, Stapenseastraat 6, Lei- m liden, tel. 01721269. Alphen aan den Rijn Dkt, J. Veenendaal, Rembrandtlaan 31, tel. 2072. Apotheek Allart, Raadhuisstr. 206, tel. 3185. Wit-Gele Kruis zuster Moons, Roerdompstraat 34, tel. 3540. Bodegraven Dkt. L. Kunst, Pr. Hendrikstraat, tel. 2811. Wit-Gele Kruis: zuster D. Langeveld, Voshol- straat 2, Zwammerdam. Dierenarts: G. Hofland, Vijverlaan, tel. 3798. Boskoop Dkt. Bom, tel. 2136. Wit-Gele Kruis zuster Van Dam, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, tel. 5121. Apotheek voor Hillegom en Lisse: de Lissese Apotheek, Vierkant, Lisse, tel. 3608 Tandarts voor de Bollenstreek: A. Disselkoen, Sassenheim, Hoofdstraat 306, tel. 8116. Wit-Gele Kruis zuster E. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Katwijk aan den Rijn Dkt. J Bergman, tel. 2921. Apotheek Kon Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk aan Zee Dkt. J. C. J Lodder, tel. 4600 Apotheek zie Kat wijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wit- Gele Kruis zuster Van Maarle, Span jaardsin 13, Zoeterwoude, tel. 01710 30043. Bij ongevallen aan de Rijn dijk tel. 01714^—278. Dkt. Hennink. Mauritssingel 166, Leiderdorp, telef 33686 Langeraar Dkt. J. Nooter, Wou brugge, tel. 01729104. Wit-Gele Kruis zuster Verhaar, Langeraar, tel 01722—345, b.g.g. 02976—245. Leiderdorp Dkt. Hennink, Mau ritssingel 166, tel. 33686. Apotheek R. van Breest Smallenburg is ge opend. Wijkverpleging zie Koude kerk aan den Rijn. Leidschendam Dkt. Hanndg, tel. 3494. Wit-Gele Kruis zuster Van Rui ten, tel. 6059. Dam-apotheek, Dam- laan 41. Ambulance, tel. 3923. Lisse Dkt. N. Bet, Nassaupark tel. 3996. Apotheek en tandarts zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt P. Visser, Simon van Capelweg 16, Noorden, tel. 01724—203 Dkt. G. J Rremer, tel 01725103, Nieuwkoop Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk Dkt. De Beer, tel 2751. Wit-Gele Kruis zuster Laaper, tel. 2338 of 3067. Apotheek alléén De Duinrand. Noordwijkerhout Dkt. B. C. C Wösten, Kerkstraat 28, tel. 2285 Tandarts zie Hillegom. Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink Joh. Evertsenlaan 14, O gstgeest, tel 50394. Wit-Gele Kruis zuster War menhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426. Rijnsburg zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dkt. G. L. van Raay J. P. Gouverneurlaan 40, tel. 7777 Wit-Gele Kruis zuster Van der. Beu kei, Emmalaan 2, tel. 7463, Groene Kruis voor Sassenheim en omstre ken zuster Meijssen, Kerklaan 14a, Voorhout, tel 025327796. Tandarts A. H. Disselkoen, Hoofdstraat 322, tel 8116. Valkenburg zie Katwijk aan den Ryn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 025327X193. Voorschoten. Dkt. S. van der Kooy, Jan Willem Frisolaan 5, tel. 2527. Warmond zie Voorhout. Wassenaar Dkt. J. A. Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en dkt. H. S Boogaart, Storm van 's Gra- vensandeweg 1, tel. 4466. Apotheek Siderius, Langstraat 86, tel. 2141. Woubrugge zie Langeraar. Zwammerdam Dkt. G. J. Bre mer, tel. 01725103, Nieuwkoop. HELSINKI sneeuw 2 0 STOCKHOLM onbewolkt 1 —2 KOPENHAGEN geh. bew. 3 3 ABERDEEN regen 6 3 LONDEN zw. bew. 5 4 AMSTERDAM onbew. 2 —2 BRUSSEL onbew. 2 —6 LUXEMBURG onbew. 1 —6 PARIJS onbew. 3 —2 BORDEAUX onbew. 9 —2 NICE zw. bew. 14 7 BERLIJN geh. bew. 3 0 FRANKFORT onbew. 4 —6 MiiNCHEN geh. bew. —0 —5 ZURICH geh. bew. 1 1 GENèVE geh. bew. 5 3 LOCARNO geh. bew. 9 6 WENEN licht bew. 1 —4 INNSBRUCK geh. bew. 1 1 ATHENE zw. bew. 21 ROME dicht bew. 16 3 AJACCIO onbew. 17 2 MADRID motregen 11 8 MALLORCA zw. bew. 19 LISSE „Bloembollencultuur" koos een nieuwe voorzitter Afdeling neemt weer deel aan corso Vrijdagavond heeft de afdeling Lis se van de Kon. Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur vergaderd onder presi dium van de heer W. J. Segers, die een uitvoerig inleidend woord sprak. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het hoofdbestuur waar in de noodzaak werd omschreven van het maken van ernstige studie de juiste manier van administratie in de bloembollenbedirijven. Het ligt in het voornemen om voor de on dernemers in de bloembollenbedrij- ven bijeenkomsten te organiseren waarin het belang van een goede administratie zal worden behandeld. Alleen hierdoor zal van een goede calculatie gesproken kunnen worden en alleen dan kan men nagaan wat de teelt van de verschillende pro- dukten kost. Deelname Bloemencorso 1964. De mening der vergadering werd gevraagd over het deelnemen als af deling Lisse aan het Bloemencorso, hetgeen meebrengt, dat de contribu tie verhoogd zal moeten worden ter bestrijding van de kosten. De heer Tegelaar merkte op, dat het corso zo duur van opzet is geworden en vraagt zich af, of het nu werkelijk wel nodig is om met die pompeuse wagens te verschijnen die soms wel 7 a 8000 gulden kosten! De voorzitter merkte op, dat de wagen van de afd. Lisse nog geen 2000 gekost heeft. Nadat nog vastgesteld werd dat de wagen niet op zondag tentoongesteld zal worden, ging men met algemene stemmen akkoord om aan het corso 1964 deel be nemen. Nieuwe voorzitter gekozen. De heer W. J. Segers, die ruim een jaar als invallend voorzitter heeft gefungeerd, was aftredend. Daartoe was allereerst nodig dat het bestuur aangevuld werd. Van de bestuurs tafel werden als kandidaten naar voren geschoven de heren Gerrit Segers (fa. Gerrit Segers) en de heer Paul Segers (Gebr. Segers). Door de heer G. C. van den Aardweg werd als kandidaat naar voren gebracht de heer George Vreeburg. De uitslag van de stemming was, dat de heer George Vreeburg gekozen werd en later ook bij stemming als voorzitter werd benoemd. De heer Van den Aardweg vond het jammer, dat de afd. Lisse niet meer in het hoofdbestuur vertegen woordigd is. Had het bestuur niet tijdig met een kandidaat uit Lisse naar voren kunnen komen? De voor zitter zeide, dat het bestuur met een uitnemende kandidaat in bespreking is geweest, doch deze heeft zich en kele dagen geleden terug getrokken. Nu zal Hillegom een hoofdbestuurs lid benoemen en later zal Lisse wel weer eens aan de beurt komen met steun van Hillegom. Naar de algemene vergadering wer den afgevaardigd de heren Wn Roos en G. C. Tromp. De beschrijvingsbrief lokte een bespreking uit over de situatie Land bouwschap-Productschap, waarover de meningen nogal uiteenliepen. Ver der gaf de beschrijvingsbrief geen bij zonderheden voor bespreking. Alvo rens de voorzitter de vergadering kon sluiten werd door een der leden een word van dank en waardering tot de heer W. J. Segers gericht voor de wijze waaróp hij het voorzitterschap heeft vervuld, voor welke woorden deze dank zegde. MARKTBERICHTEN LEEUWARDEN, 6-12. Zuivel Commissienoteringen: Goudse kaas 2.42; Edammer kaas 2.28; Broodkaas 2.28. Handel redelijk. KATWIJK a. d. RIJN, 6-12. Groente Waspeen p. kist: A-extra 5.70-5.80, Al 4.90-5.90, A2 4.20-6.20, B-extra 5.70, BI 4.10-5.80, B2 1.80-3 50, breek- peen p. kist 1.30-1.70, bloemkool p 100 st.: BI 63.00, Cl 61.00-68.00, an dijvie 27.00-50.00, boerenkool 26.00- 29.00, rode kool: Al 11.00-25.00, A2 9.00-11.00, groene kool 17.00-24.00 uien p. kist 3.20-4.70 .tomaten 25.00, spruiten: A2 62.00-63.00, B2 31.00- 32.00, sla p. 100 st. Ó.00, prei: Al 39.00-44.00, A2 28.00-32.00, witlof 32.00-61.00. knolselderie p. 100 stuks 21.00-26.00, selderie p. 100 bos 9.00- 12.00. Aanvoer waspeen 75.000 kg. TER AAR, 6 dec., Groente. Wit lof 1 47-62, idem 2 31-45, idem stek LICHTE VORST Verwachting tot zondagavond: Meer bewolking met aanvan kelijk oostelijke, later meer noord-oostelijke wind. Gedu rende de komende nacht min der vorst, later op de dag iets kouder. Het weer in Europa PAUZE Morgen: de Onbevlekte Ontvange nis van Maria; 2e zondag van de Advent. HET VOORRECHT De 2e Adventszondag wordt over vleugeld door het feest van de Onbe vlekte Ontvangenis. Strenge liturgis- ten (zijn die er nog?) zullen dat be treuren. Niet-katholieke christenen zullen het eveneens betreuren, om dat het dogma (op 8 dec. 1854 door Pius IX omschreven) nauwelijks houvast vindt in de Bybel. Van ka tholiek standpunt is dat ook niet noodzakelijk. Over de Maria-dogma's schreef de Bijbel-kenner prof. dr. J. P. M. van der Ploeg onlangs in „De Tijd": zy schijnt eerder het resultaat te zijn van de door de Geest Gods geleide en voortgestuwde bezinning op haar geloof omtrent de Moeder Gods. De leer der Kerk vindt dus en vond formulering (kristallisering) ook buiten de H. Schrift en verder gaand dan zy alhoewel steeds in har monie met haar en door haar be vrucht". De naam van het feest geeft nogal eens aanleiding tot misverstand. Met de onbevlekte ontvangenis wordt verkondigd dat de H. Maagd in voor uitzien op Christus' kruisdood, van de smet der erfzonde gevrijwaard bleef om een vlekkeloos tabernakel te zijn bij de menswording van het Woord. Kort gezeid: Maria behoefde niet gedoopt te worden! PlIZZEL Oplossing no. 518. Hor. 1 klank, 5 Lab, 8 melk, 10 se, 11 To, 13 tolk, 15 ba, 17 Karei, 19 Bern, 21 pond, 22 oraal, 24 Mn, 25 kaas, 27 A.P., 29 na, 31 raak, 33 elk. 34 troep. Vert. 1 kit. 2 A.M., 3 net, 4 klok, 6 as, 7 beeld, 9 klap, 12 ober, 14 krom, 16 arak, 18 Enna, 19 Borne, 20 naar, 23 laat, 26 sar, 28 pop, 30 al, 32 k.o. PUNT Snelweg door de middeleeuwen. 7-27, glasandijvie 24-44, rode kool 8- 11, gele savoye kool 9, witte kool 4, boerenkool 26-30, prei 28-32, idem B 14, kroten 8, alles per kg. Sla b 13-16, idem C 5-8, knolsederij 14 alles per stuk. Selderij 5-17 per bosje, boeren kool 2.30, stoofsla 40-60 per kist. Spruiten A 74-75, idem Ax. 57, idem B 54-56, idem C 34-36, idem D (klein) 53, idem stek 15 alles per kg. Toma ten A 1.50-4.55, idem B 1.65-2.50, idem C 1.55-3.00 alles per bakje van 6 kg. R'VEEN, 6-12. Bloemen Free- sia: Golden Yellow 40-90, Narcissen: Early Glory 1.50, Troschrysanthen: Long Island 1.10-1.26, Red Rolinda 1.05-1.32, Paris 1.00-1-.34, Bleu Chip 81-90, Delight 90-1.19, Golden Seal 92-1.08, Shoesmith 1.10-1.13, Orchid Beauty 1.01-1.25, Am. Sohlager 1.20- 123, Jubilation 1.05-1.18, Ranger 1.11- 1.17, L. Germ 1.27-1.47 p. bos. id. geplozen: Long Island 14-24, Love liness 14-16, L. Germ 30-31, Shoe- smith 27-31, Am. anjers: Sim rose 31-44, Sim rood 32-45, Carry sim 45- 47, Euphorbia 67-74, Cyclamen 61- 1.25 p. st.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4