parel per dag! HOEVEEL MOEITE HET 00K KOST ST.-NIC0LAAS BLIJFT OP ZIJN POST TWEEDE-KAMERLID HEER KOEKOEK WIL 'T MES IN ZWARTE-LOONSKOEK Ontslag directeur Haags Gasbedrijf nog bij lange na niet buiten kijf TWEE DODEN KLEIN SUCCES OP POLIO-BRES DIRECTIE VAN VAN GEND LOOS IS OVER ACTIE VREESLIJK BOOS Goede hoed voor vrouw met moed DONDERDAG 5 DECEMBER 1968 Dg LETD9g COURANT PAG! WA T i Met all© vitaminen onmisbaar voor «w -I i gezondheid! Bij prikkelbaarheid, over- vermoeidheid en neersjachtigheid. Een beeld van de drukte op Schiphol tijdens de aankomst van de heren Reydon en De Jager, woensdag middag. De De Jager (met sjaal) is hier zichtbaar temidden van de vele belangstellenden, die het tweetal kwamen afhalen. ook de werknemers ter zake van zwarte lonen strafbaar moeten wor den gesteld, heeft het kabinet zich nog geen oordeel gevormd, zo blijkt uit het antwoord. Deze kwestie zal ongetwijfeld bij de te ontwerpen ar- beidsvoorwaardenwet aan de orde ko men, zo wordt nog meegedeeld. UMBO-SAN per flacon van i 100 multivitamin© parels f 3.50 Bij apotheker er» drogist Het 6-jarig meisje Alida Bres- i uit Groningen is gisteren aldaar Over de afgelopen drie kwartalen De ministers zeggen te verwach- van 1963 bedraagt het percentage ten, dat door de loonstijgingen, van de zwarte lonen gemiddeld on- waarover onlangs overeenstemming geveer 5.6. met het georganiseerde bedrijfsleven Dit hebben de ministers Scholten is bereikt, het euvel van de zwarte (Justitie) en Veldkamp (Sociale Za- lonen, zoal niet geheel zal verdwij- ken en Volksgezondheid) meege- nen, dan toch in belangrijke mate zal deeld naar aanleiding van de schrif- verminderen. In het bijzonder de bij het oversteken door een perso- telijke vragen van de heer Koekoek toegestane ondernemingsgewijze dif- nenauto gegrepen en om het leven (Boerenpartij) over de zogenaamde ferentiatie moet voor dit doel worden gekomen. Het kind stak plotseling zwarte lonen. De bewindslieden mer- gebezigd. de rijbaan over en moet op slag dood ken in hun antwoord nog op, dat dit Over het principiële vraagpunt of zijn geweest, percentage „uiteraard sterk beïnvloed is door de vaak excessief hoge lonen, welke in het bijzonder in de randstad Holland zijn betaald". Blijkens de door het Centraal Bu reau voor de Statistiek gepubliceer de statistieken werd in 1961 tegen 695, in 1962 tegen 791 en in het eer- 100 PAREIS (Advertentie) De Centrale Raad van Beroep in Utrecht heeft gisteren tijdens een ste half jaar van 1963 tegen 260 ver- langdurige zitting de zaak behandeld van de gemeente Den Haag contra jf E Ber», oud-direkt«ur van het ee-neente.i* ?ashednjf in dende bepalingen betreffende lonen Den Haag' Ir' Berkhuijsen is in december van het vorig jaar mt zijn en andere arbeidsvoorwaarden. In f"nktie ontslagen wegens opheffing van zijn betrekking. Deze opheffing nagenoeg al deze gevallen zijn de was het gevolg van een samenvoeging van het Gemeentelijk Gasbedrijf officieren van Justitie tot strafcech- en het Elektriciteitsbedrijf tot één gemeentelijk energiebedrijf. Deze fusie 'telijk optreden overgegaan. De meer- zou aanvankelijk ingaan op de eerste januari van dit jaar. Ir. Berkhuijsen derheid dezer zaken is bij.wege van zou worden opgenomen in de direktie van het nieuwe energiebedrijf. transactie afgedaan. Botsing in Drente: Bij een ernstig verkeersongeval op de Rijksstraatweg te Peelo (gem. As sen) zijn gisteravond de 43-jarige onderaannemer J. Boss uit Noorder- hogebrug, en zijn 54-jarige collega E. Hoiting uit Gronihgen om het le ven gekomen. Door tot dusver on opgehelderde oorzaak kwam hun auto, waarmee zij uit Assen op weg naar huis waren, op dé linkerweg helft. Getuigen hebben de politie verklaard, dat de auto plotseling 'n slag in de rondte draaide en vervol gens door een arrestantenwagen van het ministerie van justitie werd ge grepen. De personenauto werd als stuk schroot in een sloot geworpen en de twee inzittenden moeten op slag dood zijn geweest. De bestuur der van de arrestantenwagen, de 27- jarige H. G. kwam met de schrik vrij. Na enige strubbelingen over een kredietaanvrage voor een nieuwe gas- oven, kwam de fusie al tot stand op 18 december 1962. Het gemeentebe stuur van Den Haag bepaalde tevens dat ir. Berkhuijsen niet in aanmer king kwam voor de benoeming tot direktielid, integendeel, hij werd dezelfde maand nog ontslagen. De voormalige direkteur van het gas bedrijf ging niet akkoord met het ontslag en bracht zijn zaak voor het scheidsgerecht. Dit college verklaarde het ontslag besluit nietig, omdat naar zijn oor deel de betrekking van ir. Berkhuij sen niet was opgeheven. Het scheids gerecht stelde in zijn overwegingen, dat er in dit geval door het Haags gemeentebestuur in strijd met het beginsel „fair play" was gehandeld, omdat de werkelijke ontslagreden ongeschiktheid van ir. Berkhuijsen voor de gemeentedienst zou zijn. Te gen deze uitspraak tekende de ge meente Den Haag beroep aan. Als gemachtigde van de gemeente Den Haag trad mr. C. R. S. Wijcker held Bisdom tijdens de zitting van de Centrale Raad van Beroep op. Hij stelde in de aanvang van zijn plei dooi, dat de gedachte van het scheids gerecht, dat de betrekking van direc teur van het Gemeentelijk Gasbe- Een gelukkige familie weer herenigd: de heer en mevrouw Reydon met hun zoontje Peter, gefotografeerd in het stationsgebouw van Schiphol na de aankomst van de heren Reydon en De Jager uit Russische gevangen schap, woensdagmiddag. drijf niet zou zijn opgeheven, nieuw was. Men heeft zich van de zijde van de gemeente steeds op het standpunt gesteld, dat de directeur van het energiebedrijf nieuw benoemd zou moeten worden. De directeur van het gasbedrijf was, aldus mr. Wijckerheld Bisdom, alleen belast met en verantwoorde lijk voor de leiding van het bedrijf. De directeuren van het energiebe drijf hebben een gezamenlijke ver antwoordelij kheid. Nieuwe functie Er is, zo verklaarde de gemachtig de en raadsman, enerzijds een uit breiding, anderzijds een beperking van de werkzaamheden, die de direc teur van het gasbedrijf tot dusverre verrichtte. Bovendien kwam in de nieuwe funotie het element team verband sterk naar voren. Er ont stond dus wel degelijk een geheel nieuwe betrekking, aldus de raads man. Mr. Wijckerheld Bisdom ver zocht de Centrale Raad om de be slissing van het Haags scheidsgerecht te vernietigen. „Fair-play" De gemachtigde van de ontslagen directeur, mr. B. S. Tigchelaar stel de centraal, dat het gemeentebestuur van Den Haag in deze zaak op ver schillende manieren van de regels van „fair play" is afgeweken. Het ge meentebestuur heeft een serie steken laten vallen en het is diep bescha mend dat dit heden ten dage in Den Haag kan gebeuren, aldus mr. Tig chelaar. Hij laakte het feit, dat verschil lende raadsleden toen zij moesten oordelen over het ontslag van de di recteur, niet op de hoogte waren van de achtergronden in deze affaire. Hy sprak in dit verband van een een zijdige voorlichting. Ir. Berkhuijsen heeft er zo zei de raadsman veel schade van ondervonden dat het gemeentebestuur deze zaak met zo veel geheimzinnigheid heeft om kleed. Volgens hem is de werkelijke re den van de vervroegde fusiedatum louter en alleen het feit geweest, dat men ir. Berkhuijsen kwijt wilde ra ken. Onsportief Mr. Tigchelaar deelde mee, dat b. en w. inmiddels een nieuwe directeur hebben benoemd. Hij noemde dit bij zonder onbehoorlijk en onsportief. Aan het slot van zijn betoog vroeg hij de centrale raad het verzoek van de gemeente af te wijzen. Mocht de raad hier niet toe overgaan, dan zou mr. Tigchelaar graag zien dat aan zijn cliënt een financiële vergoeding wordt uitgekeerd door de gemeente Den Haag. De raad doet uitspraak op maan dag 23 decern ten In verband met de polio-explosie op het eiland Tholen meldt dr. R. C. Renes, de plaatselijke arts van Oud- Vossemeer, een succesje. Al dagen is dr. Renes op pad om bij de ouders die gewetensbezwaren hebben tegen het inenten van hun kinderen, huis bezoeken af te leggen. Gisteren heeft dr. Renes tien kin deren kunnen inenten van ouders die tot op heden gewetensbezwaren hadden. Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat de mensen met gewe tensbezwaren lid zijn van de Chris telijke Gereformeerde Kerk, van de seote die in Tholen wordt genoemd de kerk van Aernoutse. Vanmiddag zal de commissaris der koningin van Zeeland een bijeen komst hebben met de plaatselijke artsen van Tholen en de inspecteur van de volksgezondheid van Zeeland, ter bespreking van de plannen die worden gekoesterd om de mensen ertoe te bewegen hun kinderen te laten inenten. Grote Haagse zaken gaan parkeergarages maken Twee grote Haagse warenhuizen, Vroom Dreesmann en De Bijenkorf zullen door de bouw van drie enor me parkeergarages, plaats biedend aan ruim 4000 auto's hun bijdrage leveren voor de leniging van de ver- keersnood in de Haagse binnenstad. De garages zullen "gebouwd worden aan de Amsterdamse Veerkade in het verlengde van de Voldersgracht. Naar de heer Anton Dreesmann gis teren mededeelde, zal begin volgend jaar een bouwvergunning worden aangevraagd. De grond, die voor deze garages nodig is, is reeds grotendeels eigendom van de beide warenhui zen. Dit is Rita Marechal als boefje, de hoofdfiguur van het gelijknamige televisiespel, dat op donderdag 12 december door de NTS zal worden uitgezonden onder regie van Gerard Rekers. Het spel is gebaseerd op de toneelbewerking van Jaap van der Poll van het gelijknamige boek door M. J. Brusse. In een speciale expressebrief heeft de plaatselijke directeur van Van Gend en Loos te Amsterdam, de heer A. Th. M. Gerritsen, gisteravond een beroep op al zijn personeel gedaan, de volgende ochtend de normale werkzaamheden te hervatten. Hij spreekt in deze circulaire over de modelactie der chauffeur^, die naar zijn mening echter neerkomt op een langzaamaan actie. Intussen heeft deze actie ertoe geleid dat de direc tie van de NS heeft moeten beslui ten het stukgoederenvervoer naar Amsterdam tot nader order stop te zetten. „Ik heb de NS-direotie vandaag het advies gegeven morgen weer goede ren voor Amsterdam te laten aanne men en dit advies is opgevolgd," al dus de heer Gerritsen. „Ik heb zo veel vertrouwen m uw gezond ver stand dat ik er op reken, dat ieder morgen weer normaal aan de slag gaat." Eerder in de circulaire schrijft de heer Gerritsen aan zijn personeel: „Hoewel de directie royale uitvoering wilde geven aan de bij het centraal overleg bereide loonakkoorden, heeft een aantal uwer gemeend een en an- De gemeenteraad van Haarlem heeft gistermiddag een verordening vastgesteld voor het heffen van riool- afvoorrecht. De totale kosten van het centrale rioleringsplan en de bouw van zuiveringsinstallaties worden ge raamd op 26 miljoen gulden. Voor 1964 wordt een opbrengst van 600.000 gulden verwacht. Het rioolafvoer- recht wordt geheven naar de huur waarde van de gebouwde eigendom men en daarbij behorende erven, zo als deze is geregeld in de straatbe- lastmgverordening. der te moeten doorkruisen met deze actie. Het moet u allen duidelijk zijn dat. deze actie tot niets kan leiden en dat de directie buiten de vakorgani saties om diegenen die zich tot woordvoerders hebben opgeworpen, zelfs niet voor een gesprek kan ont vangen. Ik kan deze actie dan ook alleen bestempelen als een hele loze, waarvan niets goeds is te verwach ten. De stagnaties die in de afgelo pen dagen zijn ontstaan, doen uzelf en het bedrijf veel afbreuk." De uitbundige caballero-hoed, die in Londen werd getoond door Nene Du bois, het Dior Rose. De schepping maakt deel uit van de collectie voor het volgende voorjaar van Christian Dior Chapeaux in Londen. In het veldpostkantoor in de Van Sypesteinkazerne in Utrecht wordt op het ogenblik in hoog tempo gewerkt om de ontelbare pakjes, bestemd voor Nederlandse militairen in West-Duitsland tijdig voor Sint Nicolaasavond op de plaats van bestemming te krijgen opdat ook die mannen die in den vreemde zijn, hun pakjesavond zullen hebben.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7