Begrotingstekort van negentig mille gedekt uit saldi-reserve Sjeik El Rojenbiet de geluidsmuur DONDERDAG 5 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 NOORD WIJKERHOUT RADIO TELEVISIE De dezer dagen aan de raadsleden toegezonden gemeentebegroting 1964 wijst een tekort aan van 90.194,44. Dit tekort wordt gedekt door een bijdrage van de saldi-reserve, de overschotten van vroegere jaren. De oorzaak van dit tekort is snel aan te geven. Burgemeester en wethou ders hebben bij de personeelsuitgaven reeds ten dele rekening gehouden met de per 1 januari 1964 ingaande loonsverhogingen voor het gemeente- personeel en de wijziging in de pensioenwet. Daarvoor is op de basis salarissen per heden 12% meer geraamd. De ramingen voor personeelsuitgaven en sociale lasten belopen ruim 128.000, meer dan de overeenkomstige raming voor 1963, terwijl daar tegenover nog geen verhoogde uitkering van het rijk is geraamd. Het personeelsbestand is hoegenaamd niet uitgebreid. UITGAVENSTIJGING OP ALLE FRONTEN De vaste schuld per inwoner be draagt per 1 januari 1964 f 664,80. Na de aderlating tengevolge van het geraamde tekort bedraagt de saldi-reserve nog een bedrag van f 485.960,05. INKOMSTEN In het totale bedrag der inkomsten spelen de uitkeringen uit het ge meentefonds 58,87 pet een be langrijke rol. De uitkering lager onderwijs steeg in vergelijking met 1963 met periode van het concilie. Deskundige deelnemers aan het gesprek onder wie bij verrassing mgr. Bekkers hadden allen de maanden in Rome meegemaakt en ze Werden op hoofd punten ondervraagd door Ed Lauten- slager. Tevoren gaf Frits v. d. Poelen enige toelichting bij de woorden van lenijs toelichting bij de woorden van de Paus over een bisschopsraad. Het jongste Avro-programma Ook de voorafgaande avond, bij de Avro, telde weinig hoogtepunten. Het uitgestelde quiz-uur was als amuse ment niet boeiend; in „Wachtwoord" was alleen maar aantrekkelijk het optreden van Godfried Bomans als Sinterklaas. De vlakke Hootenanny- show had slechts dit actuele, dat ze in de RAI was opgenomen tijdens de Amerikaanse voedseltentoonstelling. üufcijfc. u Boven dit alles stak gunstig uit de (Advertentie) Amerikaanse documentaire over „Ka meraad student" in Rusland. Dat be treft dan de beelden, die nochtans meer de middelbare dan de hoge school betroffen. Wat minder Neder- straat en voor het overig onderhoud, S^feiïoWC&nep°enden 18 De belastinguitkering' daalde met begroting is de post voor onvoor- £nds commented' zou geen kwaad olk voor hoofdS IX (maat. "40,33 tot 30.548,35 en de alge- hebben S^33"' schappelijke steun en voorzorg) is men_e uitkeiing steeg met f 138.160,82 g P Koop vandaag nog deze merkwijn bij uw slijter, de vakman-specia listvooral uwdranken.Bij6f)essen Pierre Baptiste (blanc - rouge - rosé) tijdelijk de 7e fles gratis. Importeur: N.V. WIJNHANDEL M. REUCHUN ZN. ROTTERDAM - DEN HAA6 Het totaalbedrag der uitgaven op at«ging i^ idtgaven te conata- tot 1.113.077,72. de gewone dienst 1964 is het totaal der uitgaven zonder het hoofd- De daling van de belastinguitke- Komende uitzendingen We hebben al aangekondigd het Het ligt in het voornemen van de toneelstuk van hedenavond „Iemand stuk der verrekeningen. hoofdstuk der verrekeningen buiten De post kosten ziekenverpleging ring is een gevolg van een stijging ---- loneeisiux van neaenavona „iem aanmerking latende I zyö.00%00 steeg met 47 pct. de kosten Verple- van de plaatselijke belastingcapaci- voorzitter om de raad op 12 decern- oncjer U" dat door de Vlaamse hoger dan het overeenkomstige pe- ging geesteszieken steeg met ruim teit. Op de basishoofdsommen per- ber a.s. in vergadering bijeen te roe- word(t verzorgd. Uiteraard gaat een drag in 1963; een stijging van Dijna 2Q pct) waarbij moet worden aange- sonele en grondbelasting is de plaat- pen. In die bijeenkomst zullen de en ander over Sint Nicolaas vooraf. J3' u 1 v tekend, dat in verband met de fi- selijke belastingcapaciteit gestegen woordvoerders van de verschillende Vrijdag is er de NCRV met de zo- Het hoofdstuk openbare werken is nanciële verhouding de subsidie van van f 7,10 tot f 7,73 per inwoner. In fracties de algemene beschouwingen veelte „Stiefbeen" en met iets over in verhouding met iw>* en ae uit- de provincie daalde van 15 tot 10 pct. procenten 8,873 pct. Interessant is kunnen houden. In een op 27 decern- het prachtige werk van de cineast gaven wegens sociale lasten en per- Van het totaal bedrag aan uitgaven daarbij te vermelden, dat de lande- ber te beleggen vergadering zullen sert Haanstra. Tot slot gaat deel vijf soneelsuitgaven niet meaeiekenenae, wordt besteed aan: algemeen beheer lijke belastingcapaciteit op dezelfde burgemeester en wethouders hierop van het t.v.-feuilleton „Ridder van met bijna t oz.uuu oitewei 10 pct 15 pct; openbare veiligheid en volks- basis steeg met 5,236 pct en thans kunnen antwoorden en zal de be- maison Rouge". De Vara begint za- gestegen. Voor onderhoud van wegen gez0ndheid 4,9 pct; volkshuisvesting f 10,25 bedraagt. groting zelf tot in onderdelen kun is ruim f 28.000 meer geraamd. Voor ?2 onpnharp wprkpn 23 14 net- de uitgetrokken f 63.000 rullen 8929 7^17,95 £i'; m2 teerwegen van een oppervlakte- - -••• ---- behandeling worden voorzien; de Ha venstraat, de Kerkstraat en de Kor tenbachstraat zullen worden herbe- In verband met de uitkomsten der nen worden vastgesteld. St.-Nicolaasfeest voor de LFC-jeugd In de tot de laatste plaats bezette komsten 8,42 pct. recreatiezaal van de HCW en NEM hebben de adspiranten en pupillen van de voetbalclub L.F.C., alsmede een aantal belangstellende ouders, gisteravond op alleszins geslaagde wij ze gezamenlijk het Sint-Nicolaasfeest gevierd. maatschappelijke steun 17,25 overige uitgaven 9,43 pct. Daartegenover staan inkomsten, verkregen uit: algemeen beheer 1,03 pct; openbare veiligheid en volksge zondheid 0,47 pct; volkshuisvesting 11,92 pct; openbare werken 7,9 pct; onderwijs, cultuur enz. 4,79 pct; maatschappelijke steun 6,6 pct; al gemene uitkeringen, bijdragen en rijksbelastingen 58,87 pct; overige Limburgers vereerd koningin naar Weert terdag al om drie uur: Pipo de clown voor de jeugd, een Duitse show van Paul Kuhn voor de grote mensen, een t.v.-spel „Advocaat van kwade zaken" met enige bekende artisten nieuwe aflevering van het „Brandpunt". We hebben dit voor aanstaande magazine wel eens boei ender gevonden. Wel kon de land besproken satirisch programma bouwende bevolking iets opsteken m Qok utt een vraaggesprek van Loek Ley- keer„ We vooraJ beniJuwd naar endekker met minister Biesheuvel en Mies BouwI£an en Rirus Ferdinan. men mocht constateren, dahet le- dusse Zondag heeft de KRQ zyn ven in de staat blokprogramma met „Kiekeboe", het sche dood van president Kemiedy Kunstmaandorkest en een gedachten, verder gaat. „Een nare man noemde de commentator ter^ht de autori- d j ;d; dokter Trimbos. teit, die de apartheidspolitiek in de zuidelijke staten van Amerika verde digde, nota bene met een standje aan het adres van zijn ondervrager! Een Verscheidenheid op woensdag gesprek over de sporttoto was wel Deze woensdag was een ongewoon het meest actuele onderdeel van dit druk bezette t.v.-dag. Reeds in de Brandpunt. Het Piste-programma uit ochtend was er een rechtstreekse Treslong in Hillegom was stellig geen eurovisie-uitzending over de grootse uitschieter. Nemen we alleen maar 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. en waarlijk ceremoniële sluitings- het rumoerige slot na veel, dat al 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.0024.00 de tweede zitting eens vroeger in andere vorm werd VARA. over een onderwerp voor ouderen, H.M. de Koningin heeft het voor- Wciai nemen woensdag 11 december a.s. 'n nWhtiThST Kovnok- Krwcrpn aan HÉ> piecnugneia bezoek te brengen aan de provincie De voorzitter van LFC, de heer F. Limburg. Aetherklanken VRIJDAG HILVERSUM I, 402 M. v vuuiiiuci van uc ucc» van ^et Vaticaans concilie, met close- geboden. Manus van de Kamp had a^ ups van Paus Paulus en commentaar een boeiende filmdocumentaire over VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend- een hartelijkwelkomstwoord in het konigin een bezoek aan de gemeen- 'en behoeve van de vaderlandse kij- het Franciscus-Uefdewerk in De Püp, gymnastiek 7.30 Socialistisch strijd- bijzonder tot de aanwezige ouders, te Weert, tijdens de middaguren ker' La er kw3m 0 «nandere euro- een Amsterdamse volksbuurt waar- lied. 7 23 Lichte grammofoonmu- wier belangstelling voor dit LFC- staan 6^ het programma bezieken namelyk van de over Piet Bakker zo vertederend ziek. (Om 7.30 Van de voorpagina), jeugdfeest spreker zeer op prijs stel- aan het gesticht St Anna te Heel en yoetbalwedstrod tussen Monaco en heeft geschreven Enkele beelden 8.00 Nieuws en Soeialistich strijdlied de. Naast de directie van de HCW en Panheel en aan de Staatsmijnen te In.ter Milaan. Dlj Programma trok herinnerden aan de r^ente boekuit- «U8 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 i mtzvroQïvI aan o nrl or ruiKliolr Rit do ooi ro Arior Hne rnlrn Roomcci lpvPT) Or*Vi fond OVTtinflQ+ipk VfVir Ho vrrtitw VIERDE „VALKENBURG-EXPRESS" NEM, die weer geheel belangeloos de Geleen. zaal beschikbaar had gesteld richtte spreker tevens nog een hartelijk dankwoord tot het jeugdbestuur en de jeugdcommissie voor hun activi teiten inzake de organisatie van het jaarlijkse Sint Nicolaasfeest, waar De Nederlandse Spoorwegen zullen de LFC-jeugd steeds weer vol ver- in het seizoen 1964 een vierde recht- wachting naar uitziet. Alvorens de streekse „Valkenburg-Express" tus- feestgangertjes een prettige avond sen de rails zetten. Dit jaar hebben toe te wensen, deed spreker nog een de NS voor het eerst een proef ge- beroep op hen om altijd sportief te nomen met deze directe treinverbin- zijn en onder meer altijd trouw voor ding tussen de randstad Holiland en een wedstrijd op te komen teneinde Valkenburg. De proef is dermate goed de andere spelers niet te benadelen, geslaagd dat het aantal expressen met één wordt uitgebreid. Nadat de 11-jarige accordeonist Van de rechtstreekse expresstrei- Nico Keijzer en de ll-jarige drum- nen komen er twee uit Amsterdam, mer Gerard Kluts (beiden LFC-ad- een uit Utrecht, en de vierde gaat uit spirant), met een potpourri van po- Leiden over Rotterdam naar het zui- pulaire wijsjes de stemming er in den. hadden gebracht, projecteerde de heer T. Smittenaar, een drietal gees tige voorfilms en een tekenfilmpje met welk feestprogramma-onderdeel allen zich kostelijk amuseerden. In de hiernavolgende pauze werden de Te Overyeen is gisteren op 53-ja- feestgangertjes getracteerd op limo- rige leeftijd plotseling overleden nade met een speculaaspop. mevr. Hans de Kat—Van Zijl, echt- Nadat het muziekduo een aantal genote van de schilder prof. Otto „tophits" op voortreffelijke wijze B. de Kat. Mevr. De Kat heeft be ten gehore had gebracht, hield de kendheid gekregen als dichteres, heer P. van Egmond, secretaris van de LFC-bouwcommissie een kort Ze werd 1910 in Haarlem geboren. „Bouwpraatje". Hierin zette hij mede Als 16-jarige publiceerde zij haar aan de hand van de reeds eerder eerste gedichten in het avant-garde- tentoongestelde maquette de voor- tijdschrift „De Gemeenschap". Later genomen bouwplannen uiteen en publiceerde zij ook in „Roeping schetste hij in het kort welk aandeel „De Nieuwe Eeuw", waarvan Pieter in het bijzonder de LFC-jeugd in de van der Meer de Walcheren toen realisatie hiervan kan bijdragen. hoofdredacteur was, voorts in „De Als hoogtepunt van het feest volg- Stem" en de „Dietsche Warande' de hierna de vertoning van de hoofd- Twee bundels zijn van haar^hand film „Fuzzy schiet met scherp", een verschenen, n.l. „Zelfportret" en cowboyfilm, waarmede de LFC- „Zintuigelijk". In verschillende jeugd "zich ruim een uur zichtbaar bloemlezingen zijn verder gedichten en hoorbaar vermaakte. Na afloop van haar hand opgenomen. De laatste keerden de jeugdige feestgangers jaren werkte zij als recensente van opgetogen huiswaarts, doch niet jeugdboeken. voordat allen een toepasselijk Sint- Na een mis van Requiem zal mevr. Nicolaascadeau in ontvangst hadden De Kat morgen op het Overveense mogen nemen. kerkhof worden begraven. uiteraard een ander publiek. Bij de gave over „Ons rijke Roomse leven" Ochtendgymnastiek voor de vrouw. KRO werd de jeugd weer eens in in de dertiger jaren. Na een serie 9.10 Cello en piano: klassieke en mo- contaot met Sint Nicolaas gebracht Israëlische dansen volgde een terug- derne muziek. 9.35 Waterstanden, en voor de grote mensen volgde bli^ op de pas afgesloten zittings- VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: Een vervolgverhaal van Suske en Wiske 10.00 Nederlandse schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleu ters. 11.55 Licht ensemble. 12.20 Re geringsuitzending: Uitzending voor de landbouwers. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Ten toonstellingsagenda. 12.38 Instrumen taal ensemble: amusementsmuziek. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ensemble. 14.00 Jeugden- semble. 14.20 Bij de tijd en bij de thee, gevarieerd programma. VP RO: 16.00 Solisten van weleer, klank beeld. 16.30 Inzicht en uitzicht, een programma voor wie tijd heeft om te luisteren. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor opgroeiende mensen. 18.00 Nws. 18.15 Amusementsmuziek. 18.30 Boek bespreking. 18.35 Klassieke grammo foonmuziek. 19.00 Kiosk: artikelen uit zojuist verschenen weekbladen. 19.10 Jazz-rondo. 19.30 Uit de kunst: veertiendaagse magazine. 20.00 Nws. 20.05 Bèta: nieuws uit de wereld van de natuurwetenschappen. 20.20 Klas sieke en moderne kamermuziek. 20.40 Schepping en evolutie, gesprek. VA ra: 21.00 Promenade-orkest. 22.00 Nee, dank u, ik heb al een boek, een pro gramma over mensen die boeker le zen en mensen die geen boeken le zen. 22.30 Nieuws. 22.40 Marimba: we kelijks vrijdagavond magazine. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgenge bed. 7.15 Ouverture. radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Franse chansons. 10.05 Sinterklaasliedjes. 10.20 Programma voor bejaarden. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Moderne kamermuziek (gr.). 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte grammo foonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel: lichte muziek. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammo foonmuziek 13.45 Voor de vrouw 14.00 Promenade-orkest en solist. 14.40 Koorzang (gr.). 15.00 Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Weens Filhar monisch orkest: klassieke muziek. 17.00 Boekbespreking voor de jeugd. 17.20 Kinderkoor met pianobegelei ding. 17.40 Licht instrumentaal trio. 18.00 Metropole-orkest en zangso list. 18.30 Lichte orkestmuziek, en zangsolisten. 19.00 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.25 Jeugd en boeken. 19.30 Vliegende schijven, verzoek programma voor de militairen. 20.20 Wie het weet mag het zeggen: wed strijd in muziekliteratuurkennis 20.50 Sterren van vroeger, klankbeeld. 21.15 Pendel in Noord-Brabant, klankbeeld. 21.35 Radio kamerorkest en solist: klassieke en moderne mu ziek. 22.15 22.25 Boekbepre- king. 22.30 Nieuws. 22.40 De twee ta bakspijpen, hoorspel. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.0014.50 Schooltelevisie. NCRV: 19.30 Toekomstmuziek: In de vliegerij. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Inter view met de cineast Bert Haanstra. 20.45 Stiefbeen en Zoon, TV-spel (5). 21.20 Attentie. 22.05 Ridder van Maison Rouge, TV-feuilleton (5). 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.3522.40 Jour naal. 57) a naar de film „the sound barrier" Daar was dat kleine incident in de cantine tijdens de oorlog, toen wij el kaar nauwelijks een uur kenden. Philip had met Tony een druk ge sprek over vluchten die hij gemaakt had en Jess was begonnen mij dat dwaze verhaal te vertellen. Opeens die uitval, ik hoorde nóg haar stem: „Philip hou in Godsnaam op met dat geklets, ik kan het niet meer aanhoren". Tony had haar toen aan gekeken met die vreemde blik, alsof er iets in haar was dat hij haatte. Tony had het niet begrepen, zoals wij allen het niet begrepen hadden. Wij hadden wél de fascinerende schoonheid van Jess gezien, wij had den haar op mannelijke wijze ge taxeerd. Maar wij hadden niet be grepen dat zij een vrouw was die wilde leven en liefhebben; niet een vrouw in do biologischs betekenis van het woord alleen, maar een vrouw als verpersoonlijking van de totale liefde. Het was die liefde die het fascinerende aan haar schoonheid had gebracht, die haar de begeerte tot het leven had gegeven. Was het een wonder dat zij haatte, wat die liefde en het voorwerp van die liefde zou kunnen bedreigen? Het raakte haar zelf, want zonder die liefde zou zij Jess niet meer zijn. Als Philip sneuvelde, zou het fundament van haar leven wegvallen. En zou zij dan rustig kunnen klisteren als Philip met zijn lach en zijn bravour over die gevaren sprak? „Stommelingen, die we geweest zijn", zei ik hardop. Op de flauw- verlichte wijzerplaat van de kilome terteller schoof de wijzer van tach tig naar negentig. En daar was die avond toen Jees en ik naar de sohouwburg waren geweest. Ze had zich door mij laten kussen; bij haar een ongenblik van zwakte, maar was het te verwonde ren? Een ogenblik van zwakte, een vlucht uit de eeuwige angst om de man waar ze van hield. Ze had Phi lip een paar weken bij zich gehad nadat hij de noodlanding met zijn Spit had gemaakt. Toen moest ze hem weer laten gaan. Wie zou zeg gen dat hij het een volgende keer zou overleven? Daaraan te moeten denken, iedere minuut van de dag. En iedere minuut van angst kan een eeuwigheid zijn, en zestig van die eeuwigheden in een uur, en vier en twintig van die uren in een etmaal. Om daaraan even te ontsnappen is elk middel geoorloofd. En Philip en ik die later onder een borrel braaf zaten te zwetsen of ze wel te ver trouwen zou zijn! Ver voor mij uit stonden in de donkere avond de blauw-lichtende letters boven de pompstation. Ik keek op de benzinemeters en besloot de tank te laten bijvullen. „Rotweer me neer", gromde de man in de leren jas. Hij hield zijn ogen gericht op de wijzerplaat die tikkend aftelde hoeveel liters zachtklokkend door de slang gingen. Ik betaalde hem en startte weer. De wijzer van de kilo meterteller kroop langs de cijfert: veertig, vijftig, zeventig, negentig, vijf en negentig. En dan was daar verder het ver dwijnen van Susan en de avond toen Jess mij opbelde om te zeggen dat Susan bij haar was. Ik herinnerde mij ons gesprek. Mijn verwondering over de felheid wanneer zij Susan in bescherming nam, alsof zij haar moest verdedigen teegn Tony en mij. Toen had ik alles moeten begrijpen. Ik hoorde weer haar stem: Susan hield van Tony en ze houdt nog van hem. Ze wil met hem gelukkig wor den, ze wil kinderen van hem hebben. Maar ze wil niet haar hele leven in doodsangst zitten en nu al de kans scheppen dat die kinderen later geen vader meer zullen hebben. Zo hartstochtelijk kan men alleen over een zaak spreken als men de omstan digheden uit eigen ervaring kent. Toen had ik alles moeten begrijpen, ze gaf mij op dat ogenblik de op lossing. Maar ik had haar uitbar sting niet beter weten te definiëren dan als één van de klassieke vrou welijke raadsels, vage raadsels die wij mannen kunstmatig in stand houden om ons begrip bij voorbaat te excuseren. Hoe konden wij van deze Jess ver langen dat ze belangstellend zou luis teren naar Philips uiteenzettingen over de proefvlucht van morgen? Wij waren stommelingen geweest, maar het misverstand was niet alleen aan onze kant. Ook Jess had een fout gemaakt, als er tenminste van een fout gesproken mocht worden. Zij had nooit achter Philips bravour de angst en onzekerheid gezien. Phi lips pogingen om op zijn tenen te gaan staan, zoals hij het zelf had ge noemd, waren beter geslaagd dan hij zelf wel dacht: Jess had deze hou ding als zijn ware gezien. Zij had ge dacht dat hij werkelijk de onbezon nen durfal was en zo wilde zij hem niet. Zij wilde een man, die bang kon zijn en moe. Wat zij wilde was niet de held, die hij juist alleen ten behoeve van haar uithing, maar de mense die zij intuïtief in hem ver moedde. Haar fout was dat zij nooit had opgemerkt hoe schamel dit hel dendom was en hoe groot en warm- 1-evend daarachter de mens die zij vergeefs zocht. De uren gingen voorbij. Toen ik eindelijk door het nachtelijk Londen mijn weg zocht naar de straat waar Jess woonde, was ik verstijfd en koud tot in mijn gebeente. Het was half vier toen ik bij haar.huis aanbelde. Een slaperige, maar beleefde butler opende de deur alsof hij daarachter op mijn komst had staan wachten. Nee, juffrouw Dunkerley was niet thuis. Of hij ook wist waar ze was? Nee, het speet hem zeer, maar dat wist hij niet. Ze was om negen uur 's avonds weggegaan en had de bood schap achtergelaten dat ze die nacht misschien niet zou thuiskomen. Als meneer het eens probeerde bij me vrouw Garthwaite, daar ging juf frouw Wunkerley vaak naar toe. Ze bleef wel meer slapen bij mevrouw Garthwaite als het laat werd. Ik mompelde iets van een be dankje en sprong weer in de wagen. Het was ongeveer een kwartier rij den naar Susans flat. Laat haar daar zijn, bad ik in stilte, laat haar in 's hemelsnaam daar zijn. Susan deed open. Ze schrok toen ze me zag. „Dave, hoe kom jij hier? Is er iets ernstig gebeurd?" „Is Jess hier, Susan?" vroeg ik ge jaagd. „Ja, waarom. o God er is iets ge beurd met Philip!" Ze werd lijkbleek. „Nee, alsjeblieft Susan, er is niets met Philip gebeurd. Met niemand. Je komt alles wel te weten, maar roep nu eerst Jess." Ze, antwoordde niet meer schudde alleen niet-begrijpend het hoofd. Ik liep achter haar aan naar de zitkamer waar zij het licht opdraaide. „Waoht maar even, dan zal ik Jess roepen." Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2