SOBERE THANKGIVINGSDIENST IN PIETERSKERK TE LEIDEN Leids instituut groef graf uit Pas op voor zakkenrollers! Leidse universiteit Wilhelminabrug en nieuwe Zijlbrug Vrienden van Harmonie „Triumph" genoten van klinkende uitvoering ZEER GOEDE GESCHENKEN Weerbericht Het weer in Europa Leidse Agenda DONDERDAG 28 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 PROPT A1WATÜ7 Ivor in werd herinnerd aan de komst van rnULLAlVlAliL HVH* de pilgrimfathers Amerika, die VAN WIJLEN PRES. in Leiden voordien een gastvrij ont- haal hadden gevonden. Ruim drie JOHN F. KENNEDY eeuwen geleden waren zy naar de Enige honderen in ons land ver- Nieuwe Wereld gekomen met de- blijvende Amerikanen zijn vanmor- idealen, die de Amerikanen gen in de Pieterskerk in Leiden bij- ,^S??nnnnn ^ezlel?°' een gekomen voor de traditionele De 200.000.000 Amerikanen van nu Thanksgivingsdienst, die herinnert fmete" steeds de vruchten van aan de dankdienst na de eerste ge- huj" arbeid, hun vertrouwen en hun slaagde oogst van de Pilgrimtathlrs geloof ™Z'J gemeten die vruchten in de Nieuwe Wereld. De ontstel. wel^afrt;.. "Wl] lende gebeurtenissen van de algelo- ""f4™ g fl\ icuuc gcucuibciii^eu vau uc aigeiu- pen week drukten een stempel op •ober was gehouden. De bouwput aan de Zonneveldstraat tegenover het politiebureau begint zo rv„ iangZamerhand een veeleisend monster orden, waarvan de honger niet te de traditionele presidentiele clamatie voor, die nog was opge- De Amerikaanse ambassadeur in Schele wereld. Wij verslinen Twee jaar geleden is men ons land, de heer John S. Bice, las T™ ^bepr^ «"Bevangen met het aanleggen van de w 9 meter diepe put volgens een geheel nieuw procédé, dat geld- en tijdbespa- aan rend moest zün. De grond werd „ge- - P^f.soon" injecteerd" met de bedoeling, dat de ™- bodem op de vereiste diepte zou „ver- kitten", daarna behoorde men over te gaan tot het aanleggen van de eigen- vrijheid van armoede pr°- ving". Ambassadeur Rice verbond der meer zei, dat het gehele Ame rikaanse volk reden heeft tot dank- tT „rSS" Kb" put. DrarToze-o-domemmg-ztcb steld door prestdem Kennedy. Daar- deze pï^atie enkele Als onderdeel van een veldprac- ticum is door het Instituut voor Pre historie der Rijksuniversiteit te Lei den een aan de Postbaan onder tt„_ni„ umei myveu zmeu. m vciuanu u» Meerlo (N.B.) gelegen grafheuvel nl„agVm„„ Na Z werkzaamheden is thans in do Nieuw- steeg eennchtmgverkeer mgesteld. Uit het feit, dat de bouwput nog niet geheel waterdicht is kan men concluderen, dat er nog wel enige jaren voorbij zullen gaan voor het gebouw van het Kamer- lingh Onneslaboratorium er staat. Het moet zo diep gebouwd worden omdat de gevelwand niet hoog mocht reiken. en het leidersohap van Kennedy. De dienst werd geleid door de Utrechtse Fulbright student Den nis Hoekstra. De muzikale mede werking werd verleend door andere Fulbricht studenten en het koor van de Amerikaanse kerk in Den nog in experimenteel stadium bevond, heeft zü veel tijd gevraagd. Met gevolg, dat politie en andere omwonenden, maar niet minder het verkeer geruime tijd al zich moeten behelpen en zo het zich laat aanzien nog lang met de rom mel blijven zitten. In verband met de voor de helft onderzocht. In de op- ^eSsnen^ ratlin den"Ver" bouw van detumulus zpn v«f pe- ^deer^k..ma^ aan 3e tradlüo- noden onderscheiden. Van de oud- maaltiid ste is alleen een greppel waargeno- n€le maail«a- men. De tweede periode bestaat uit een graf dat omgeven is geweest door een dichtgestelde rij palen en een meerdere malen onderbroken greppel. De derde bijzetting leek een gecremeerde dode te zijn, aan wie een Veluwse klokbeker en enkele tot deze cultuur behorende acces meente Meerlo. Op de oprit aan Leiderdorpse zij- Nu de drukte in de winkels, met de van de Wilhelminabrug vond gis- het oog op het St. Nicolaasfeest en termiddag omstreeks 14.40 een aan- soires waren meegegeven. De vierde daarna het Kerstfeest, weer begint en rijding plaats, tengevolge waarvan periode bestaat uit een laatste op- nog zal toenemen wanneer de winkels een wielrijder ernstige verwondingen hoging van de heuvel, terwijl deze tot 21.00 uur geopend zullen zijn, aan de rechterhand opliep, bovendien door een greppel was om- vreest de politie dat, evenals vorige De wielrijder, de 68-jarige C. Smit geven. Tenslotte is boven in de heu- jaren, het aantal diefstallen van por- uit Leiden, werd op de oprit Lnge- vel een kringgreppel aangelegd, temonnees zal stijgen. haald door een vrachtauto uit Kou- Van de daarbij behorende urnen en Wilt gij bij de feestdagen genieten dekerk a. d. Rijn, waarbij hij werd crematie zijn enkele restanten te- zonder dat uw gedachten vertroebeld geraakt door de reohter-adhterzijde ruggevonden. De heuvel zal hersteld worden door het feit dat een ge wiek- van de auto. De wielrijder viel naar worden, zodat in de toekomst een ste zakenroller kans gezien heeft op rechts en heeft tijdens zijn val ver- voortgezet onderzoek zal kunnen u een financiële aderlating toe te moedelijk met zijn rechterhand een plaatsvinden. Het terrein waarop de passen neem dan de volgende raad- kast van de afsluitbomen geraakt, tumulus ligt, is eigendom van de ge- gevingen in acht: Hij kreeg zeer ernstige wonden aan Neem niet meer geld mee dan zijn hand en werd door de EHD naar strikt noodzakelijk is. het Academisch Ziekenhuis ver- Laat uw portemonnee of andere voerd. voorwerpen niet in een open tas of mand liggen. Een bromfietser, een 61-jarige Stop geen portemonnee of porte- monteur uit Leiderdorp, liep gister- feuille in jas- of mantelzak. avond op de Haarlemmerweg om Is er geen andere mogelijkheid, ongeveer 18.15 uur diepe vleeswon- houdt dan de hand in de zak. den op aan zijn linkerknie, toen hij Zelfs in een tas met sluiting be- plotseling schuin de rijbaan overstak, hoort het geld niet boven in de en werd geraakt door een personen- de tas, doch zo veel mogelijk on- auto, die in tegenovergestelde rich- derin te zijn geborgen. ting reed en hem niet meer kon ont- Houdt tas of mand tijdens drukte wijken. De EHD bracht hem naar vóór u en in geen geval achter nw het Academisch Ziekenhuis voor be nig. handeling. Leg geen portemonnee of porte- feuille tijdelijk op toonbank of Een 23-jarige student uit Den Haag stand als u artikelen bekijkt. en zijn 22-jarige collega uit Leiden Zet tijdens het afrekenen geen tas zÜn de afgelopen nacht door de of mand op de grond. politie aangehouden terzake van V. T diefstal van twee lampen uit de .?T, feestverlichting de Bost^brug. Heden prorpoveerde tot doctor ln de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen, op proefschrift ge titeld: Over de conformatie van cyclohexaandion - 1,4 en enkele ver wante verbindingen, de heer A. Mos sel, geboren te Den Haag in 1936 en thans wonend in Leiden. Promotor was prof. dr. E. Havinga. Onderzocht werd de ruimtelijke bouw van de moleculen van cyclo hexaandion - 1.4 en van enige deriva ten daarvan. Uit de röntgenanalyse van het kristallijne cyclohexaandion - 1,4 blijkt, dat deze verbinding een „twisted boat" conformatie bezit, zulks in tegenstelling met wat door- bijdat f». wiIlen medewerken door S3du ÏS BURGERLIJKE STAND matie in oplossing bij kamertempera- jaarT^mogeufkte makra op Geboren: Jolanda d.v. J. Verhoe- P' 'naSL1.i UW kosten St. Nicolaas of Kerstmis ven en A. J Geenjaar; Marleen Eli- beeld. Op grond van dipoolmomen- ten, infrarood - en kernspinresonan tiespectra kan verwacht worden, dat de conformatie van de cyclo- hexaandionring in de onderzochte derivaten analoog ins aan die van cyclohexaandion - 1,4 zelf. te vieren. OEGSTGEEST zabeth d.v. G. v. d. Heiden en H. L. Wesdorp; Johanna Carol d.v. K. B. Nelson en N. L. Wadsworth; Koen- raad Henricus Maria z.v. G. J. Duk- ker en A. J. M. Bouwer; Arno z.v. H. R. Geul en M. S. Moerbeek; Wil helmus Antonius Adrianus Woute- rus z.v. N. C. v. Steenbergen en E. Gepromoveerd tot doctor in de M. v. d. Poel; Cornelis z.v. N. A. Geneeskunde op proefschrift geti- De onderhandelingen met de ge- Heemskerk en J. A. v. Duijvenvoor- teld; „Onderzoekingen betreffende meenten Leiden en Leiderdorp over de; Robert Marcel z.v. J. A. Bartstra de nachtelijke maagzuursecretie de kostenverdeling van de overbrug- en y. P. Miljon. (N M.S.) bij patiënten met een ulcus ging van de Zijl en van de aanslui- Ondertrouwd: A. M. J. I. Zeijknains duodeni" de heer P. van Leeuwen, tingen van de bestaande en de ge- en A. M. T. Fontijn; S. A. M. Verver geboren te Voorburg in 1929 en thans projecteerde wegen aan deze weg en C. J. Kasteel; A. C. N. de Voogd wonende te Rotterdam. Promotor hebben, afgezien van de nog te ne- en E. P. Gunning; H. J. Óudsihoorn was prof. dr. J. Mulder. men raadsbesluiten, tot een positief en A. W. Zonderop; J. H. Planje en resultaat geleid. De bouw van de D. L. B. v. d. Burg; P. Vrisekop en Aan de Leidse Universiteit zijn brug wordt verder voorbereid. I C. M. v. d. Berg; F. W. Werkho- geslaagd voor de examens: kand. Met de bouw van een nieuwe Wil- ven en J. v. cL Broek; J. J. Polimann Godgeleerdheid: de heer G. H. Cohen helminabrug over het Rijn-Schieka- en L. M. G. Haanappel; T. Platteel Stuart (Den Haag); MO Biologie: de naai in Leiden op de onderbouw van en C. E. de Groot; J. N. Rosier en heer R. Hengeveld (Leiden); docto- de bestaande brug en de verbetering S M. Weijers; M. v. d. Kuij en J. J. raai Biologie: de heer J. H. Wieffe- van de aansluitingen o.a. van pro- Menijn; A. Serdijn en A. v. Polanen; ring (Leiden); doet. Natuurkunde: vinciale weg no. 17 met deze brug J. H. v. Hooidonk en D. M. Borst; de heren H. E. Sweers en B. Land- is een begin gemaakt A. J. sv. Es en B. H. L. v. d. Tuin; heer, beiden te Leiden; doet. Wiskunde: de heer W. Verweij (Wassenaar) doet. Schiekunde; de heer P. v. d. Plank (Leiden); kandidaats F Wisk. en Nat.w.: de heren P. E. Prillwitz (Heemstede), en C. v.d. Heijden en K. G. Verhoe ven, beiden te Leiden; kandidaats A' Wisk. en Nat.w.: de heer J. Pit (Leiden); Mochten velen gisteravond thuis tige „Aquarelles" van Alyre Del- kand J Wisk. en Nat.w.: de heer gebleven zijn om de verrichtingen haye en tot slot de „Symfonie in C" W Groeneweg, eveneens wonende van PSV gade te slaan op het tele- van Fr. J. Gossec. te Leiden* visiescherm, de muziekminnende De voorzitter, de heer P. A. den Boer Propadeutisch Godgeleerdheid: mej. Oegstgeestenaren waren dit beslist kan oprecht trots zijn op de presta- T J. den Hollander (Den Haag); niet. Zo viel het bezoek aan de 45e ties van de Harmonie. Er werd met doctoraal Ned. Recht: mej. E. Th. jaaruitvoering van de R.K. Harmonie enthousiasme gemusiceerd en het ap- Ruysch van Dugteren (Nijmegen); „Triump" toch nog mee! Het doel plaus was navenant. Hij mocht van en mej H C Egter van Wissekerke van de R.K. Harmonie: „Door het het raadslid, mevrouw P. H. Smits- (Laren N-H.) gemeenschappelijk bespelen der ver- Witvliet, hiervoor een extra kompli- doctoraal Not studier.: de heer D. schillende instrumenten en het ge- ment ontvangen! Hierna was het ven van uitvoeringen elkander nut- parochieel jongenskoor aan de beurt tig en aangenaam bezig te honden" o.l.v. de heer Ad. Hoogenboom. Ook werd op muzikale wijze nog eens be- nu was het een groot genoegen van nadrukt. het optreden van dit koor oog- en oorgetuige te mogen zijn! De avond werd geopend door ka- Er viel veel te genieten o.a. „Das pelaan Kloosterman, die in het bij- klinget so herrlich", van W. A. Mo- K en O meesterserie Italiaans zonder de em. pastoor Loyaard en zart en een bijzonder goede vertol- Kamerorkest San Pietro Majella. het gemeenteraadslid mevr. P. H. king van „Daar was laatst een meisje Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. Smits-Witvliet, welkom heette, als- loos" en „Jan Hinnerik". De aan- Tuinders- en bloemistenver. DEV mede de heer F. Medendorp. Hij wezigen waren gul in het applaus. Ledenvergadering in café-rest. wekte een ieder op „Triumph" fi- Na de pauze bracht Sempre Avan- Aniba. Aanvang 20 uur. nancieel te steunen als donateur. ti's „Jong en Jolig" een ander genre Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. „Onze Harmonie kan nog vele nieu- muziek en zang. Het werd een licht- Leiden Vervolg cursus met gez. we, jonge krachten gebruiken," al- voetige, populaire reis rond de we- afd. Den Haag, Vertrek per trein 7.10 dus spreker. reld. Een muzikale wel te verstaan, uur vanaf het station. Hierna werd door de voltallige Wy vragen ons af of het nog nodig RJL Bond van Bejaarden. Film- harmonie een vijftal werkjes ten ge- is de namen van de solisten alle te avond in het St.-Antonius Clubhuis, hore gebracht onder de bezielende noemen. „Sempre Avanti" geniet een aangeboden door de P.A.M. Aanvang leiding van de dirigent de heer P. dermate grote bekendheid, dat alléén 19.30 uur. Baart. Begonnen werd met de „Our al het vermelden van dit ensemble director" mars van Gosling Mol. Een genoeg is! Ook gisteravond was het VRIJDAG 29 NOVEMBER pittig stuk muziek. Vervolgens wer- weer uitstekend. KAB Najaars-ledenvergadering den gespeeld de „Lineke Suite" van De 45e jaaruitvoering was precies in café-rest Zomerzorg, Stationsweg. A. den Arend, de bekende wals „Le zoals „Triumph" altijd is „Van A tot Aanvang 20 uur. trésor" van Johan Strauss, het prach- Z muziek E. H. Vossepoel en M. Honders; J. Leering en L. H. M. v. Moorsel; C. v. d. Maat en G. Bavelaar; N. P. v. Cassel en M. C. Lagerberg; A. Col- lee en E. Ouwerkerk; J. L. T. M. Vereeoken en T. M. A. v. Litih; A. F. M. Oosterbaan en C. Mieremet; M. Klomp en M. H. Vlaanderen; J. Run haar en I. B. J. W. Segaar; B. Hes per en I. Vennekohl; H. v. Eek en M. J. Bras. Overleden: L. v. Hartingsveldt 83 j., w.v. L. Verkoren; C. Hendriks 85 j., m.; J. J. Dieleman 60 j., m.; C. C. Ippel 8 j., z.; A. M. Stakenburg 71 j., e.v. A. Kost; A. Bolten 74 j., m. Oegstgeestse wint prijs Economische Zaken Elk jaar doen niet minder dan 22.000 candidaten examen voor het middenstandsdiploma. Het is de ge woonte, dat voor de beste candidaten een prijs wordt beschikbaar gesteld door het ministerie van Economische Zaken. Dit jaar is een van de twee beschikbaar gestelde prijzen in Oegstgeest gevallen en wel bij mej Ria Ten Have, cursiste van de R.K. Middenstandscursus Rijnland te Lei den. Mej. Ten Have behaalde van de 60 punten niet minder dan 58 pun ten. Zij zal maandagmorgen samen met een tweede gelukkige ontvangen worden op het departement van Economische Zaken te Den Haag, waar haar studie-ijver zal worden beloond met een bronzen legpenning en een oorkonde, die zal worden uit gereikt door de secretaris-generaal van dit departement. Mej. Ten Have, die woont in de Dorpsstraat te Oegstgeest is werk zaam op de publiciteitsafdeling van N.V. Sikkens te Sassenheim. VOORSCHOTEN LTB VIERDE OOGSTDANKDAG Oogstdankdag 1963 werd gevierd op de gebruikelijke wijze. De orga nisatie van deze dankdag berustte bij de LTB, afd. Voorschoten. De vie ring begon met een H. Mis uit dank baarheid in de parochiekerk van de H Laurentius, opgedragen door pas toor M. Out, die ook de predikatie hield. Pastoor Out sprak over het thema „Pater meus agricola est", woorden die Christus gesproken had om de mensen te tonen de grote zorgzaamheid, die zijn Vader heeft voor het mensdom. Bij de offerande bradht een stoet van bruidjes de of fergaven, de opbrengsten van het land en de produkten uit de arbeid van de agrariërs naar het altaar. De letters LTB syymboliseerden de ge vers. Na de H. Mis vond in het Ver enigingsgebouw een gemeenschappe lijk ontbijt plaats. Hier sprak de voorzitter, de heer G. v. d. Hulst woorden van welkom tot alle leden, tot afgevaardigden van St. Deus De- dit en tot de spreker op deze mor gen, mgr. A. M. H. v.d. Burg uit Haarlem, Van de Agrarische Sociale afdeling van de LTB. Na het ontbijt sprak de heer v. d. Burg over het thema „De bedrijfsopvolging in de land- en tuinbouw". Na afloop van de causerie ontstond nog een korte discussie. Voorzitter G. v. d. Hulst dankte de spreker voor zijn uiteen zetting en dankte de leden voor hun opkomst. OUDERAVOND VAN BETHANIE- SCHOOL In de hal van de Bethamieschool kwam de oudervereniging van de R.K. Betlhanieschool bijeen voor de jaarvergadering. Voorzitter J. G. H. Conyn was wegens ziekte verhin derd, zodat de vergadering geleid werd door de heer F. J. M. Kosters, secretaris. In zijn openingswoord gaf spr. een korte toelichting op de taak en het doel van de oudervereniging en heette welkom het hoofd van de school, de heer A. P. v. d. Waerden en zijn leerkrachten en de ouders, die waren gekomen. Het hoofd van de Betlhanieschool, de heer A. P. v.d. Waerden, gaf een toelichting op het psychologisch onderzoek van de leer lingen van het zesde leerjaar, het zgn. testen, dat in januari 1964 zal plaats vinden. De directrice van de Nijverheidsschool voor meisjes te Wassenaar hield met dia's een inlei ding over de mogelijkheden van het moderne nijverheidsonderwijs voor meisjes. De veelzijdige mogelijkhe den waren voor velen een openba ring. VOOR IEDERE HEER o.a. VESTEN PULLOVERS HANDSCHOENEN SHAWLS - PYAMA'S - KAMERJASSEN DASSEN ANKLETS SOKKFN Gratis leuke verpakking en MIDZA ZEGELS Korevaarstr. 5 - Hogewoerd 109 (Advertentie) Mej. J. Delmeer 40 jaar bij fa. Clos Leembruggen Op 27 november j.l. herdacht me juffrouw J. Delmeer het feit dat zij 40 jaar in dienst was bij de firma Clos Leembruggen. Zoals dit gebruikelijk is bij jubilea, werd ook zij in intieme sfeer in het zonnetje gezet. Ook haar zuster en broer, die haar vergezelden op dit feest deelden in de gelukwensen. Jubilaresse die met haar 40-jarig jubileum tot de oudgedienden be hoort, ziet er echt nog niet als zo danig uit. Zij begon haar loopbaan bij de firma als kluwster, daarna was zij gedurende 18 jaar opmaakster, waar na zij promoveerde tot een toezicht houdende functie, een functie die zij ook op dit moment nog steeds tot volle tevredenheid van de directie vervult. De president-directeur mr. C. J. Leembruggen dankte in zijn toe spraak de jubilaresse voor de bijzon der goede wijze waarop zij haar werk verricht en sprak de hoop uit dat zij dit nog tal van jaren zal kunnen volhouden. Spreker deed zijn geluk wensen vergezeld gaan van de ge bruikelijke enveloppe met inhoud en een fraai mocca-stel. Hierna sprak de afdelingschef de heer De Tombe haar op hartelijke wijze toe. Uit zijn woorden bleek welk een grote waardering hij heeft voor het werk van mejuffrouw Del meer. Ook deze spreker hoopte nog tal van jaren met jubilaresse te mo gen samenwerken. Namens afdeling en ondernemings raad waren mejuffrouw De Nijs en mejuffrouw Turk aanwezig, deze de den hun gelukwensen vergezeld gaan van een grote bos bloemen. Tenslotte sprak de heer Harte velt sr., namens het jubileumfonds. Marktberichten GO~TDA, 28 nov. Kaas Op de kaasmarkt te Gouda zijn vandaag 32 partijen aangevoerd. Eerste kwaliteit noteerde 2.65 tot 2.70, tweede kwali teit 2.55 tot 2.65 en extra kwaliteit 2.712.83, alles per kg. De handel wsa kalm. 'S-HERTOGENBOSCH, 27 nov. Vee. Aanvoer 7328, runderen 2173, graskalveren 418, vette kalveren 684, nuchtere kalveren 1240, "chapen 460, geiten 32, fokzeugen 21, slacht varkens 418, lopers 4, biggen 1161, slachtrun- deren 717. Prijzen: melk en galfkoeien 825- 1385, guste koeien 650-985, graskal- 561ste STAATSLOTERIJ 4e klas 8e lijst HOGE PRIJZEN ƒ5000 5390 ƒ8000 2078 ƒ1500 14400 15626 ƒ1000 7109 14718 15870 18236 19570 19918 ƒ400 2871 4895 9312 12325 13316 15106 17061 20628 20958 ƒ200 267 2417 3373 3830 5716 6263 6888 8843 11889 13779 14013 14753 14987 17256 17422 18335 18447 18774 18800 19817 20506 20654 20971 20980 21498 21575 PRIJZEN VAN 80.— veren 350-500, kalfvaarzen 925-1370, klamvaarzen 710-915, guste vaarzen 675-860, pinken 525-675, nuchtere kalveren voor mesterij of fok 120- 255, weide schapen 80-120, ooien met lammeren 60-90, drachtige zeugen 450-600, lopers 90-120, biggen 68-88, slachtrunderen 3.55-3.70 extra, 3.30- 3.50 le kw., 3.05-3.20 2e kw., 2.75- 2.95 3e kw., vette stieren 3.25-3.50, worstkoeien 2.40-2.65, vette kalveren 3.70-3.95 le kw., 3.40-3.60 2e kw., 2.90-3.20 3e kw. nuchtere slachtkal- veren 1.40-1.80, slachtzeugen 2.05-2.15 le kw., 1.94-2.03 2e kw., slachtvar- kens 2.35-2.45, vette schapen 95-130, vette lammeren 95-145. Overzicht: aanvoer, handel, prijzen: melk- kalfkoeien: groot, stijf, duur, guste koeien: groot, lui, duur jon gere: ruim, flauwer, staand, vette kalveren: redelijk, minder vlot, moei lijk gehandhaafd; nuchtere slachtkal- veren: groot, stabiel, stabiel, scha pen en lammeren: ruimer, rustiger, gehandhaafd, fokzeugen: behoorlijk, redelijk, vast, lopers en biggen: be perkt, gunstig, onveranderd, slacht vee: normaal, levendig, duur, slacht zeugen: redelijk, aflopend, aflopend. Medegedeeld door het KNMI, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt te 11.15 uur: MIST OF NEVEL Bewolkt met aanvankelijk op vele plaatsen mist. Droo gweek. Zwakke wind uit zuidelijke richtinger en weinig verande ring in temperatuur. HELSINKI ij zed —3 0.1 STOCKHOLM motregen 3 2 OSLO motregen 2 0.1 KOPENHAGEN regen 7 0.4 ABERDEEN geh. bew. 7 0 LONDEN mist 9 0.1 AMSTERDAM mist 8 0.1 BRUSSEL mist 8 0 GRENOBLE motregen 7 0.1 NICE 1. bew 12 0 FRANKFORT geh. bew. 5 0 ZURICH motregen 4 1 GENèVE zw. bew. 6 0.4 LOCARNO zw. bew. 7 2 WENEN zw. bew. 6 2 ATHENE 1. bew. 20 AJACCIO weerlicht 14 1 MADRID h. bew. 14 0 LISSABON 1. bew. 19 14 PAUZE 1034 042 069 299 336 365 481 525 669 600 *087 391 401 554 650 743 814 001 960 •272 306 426 522 558 574 628 851 4054 067 124 289 538 661 811 814 842 909 5022 187 248 398 498 505 515 540 563 584 670 702 856 885 939 941 987 6022 053 148 170 250 357 511 541 658 678 708 716 791 859 892 899 971 7116 215 284 297 316 388 646 647 051 669 793 812 965 992 8069 240 376 401 521 563 578 628 721 728 777 784 792 857 931 961 9060 545 563 604 779 790 836 887 910 10259 260 310 516 538 539 547 812 910 992 994 11118 246 358 412 419 493 633 698 809 820 12075 135 176 275 370 524 532 992 NIETEN 18015 040 100 109 145 216 249 260 285 311 312 831 868 14143 147 328 351 490 593 744 845 877 982 15035 076 096 175 251 282 368 387 579 796 801 969 16021 077 089 131 190 245 345 363 429 594 752 80S 17261 315 397 543 612 638 663 667 722 729 18172 221 315 414 431 596 695 754 804 964 19007 156 222 415 469 496 573 609 651 658 20112 125 176 190 198 243 244 291 340 527 558 633 663 686 695 S13 961 964 973 21271 336 344 347 364 392 472 531 617 632 677 872 971 M. Dragt (Amstelveen). DONDERDAG 28 NOVEMBER 1064 064 094 110 123 143 149 167 685 206 233 304 378 400 416 434 445 460 478 489 531 543 555 579 585 601 627 630 670 701 705 735 744 784 824 834 842 889 893 904 964 972 991 2009 114 161 164 202 207 237 268 303 306 310 327 369 375 3S0 3S2 397 441 460 482 485 480 578 588 617 695 707 726 735 781 787 791 793 820 867 889 976 984 990 8018 022 057 060 075 108 158 190 224 240 251 305 362 379 388 418 486 508 534 562 603 604 618 629 670 678 740 783 787 808 809 833 887 905 924 932 935 961 987 991 4021 025 037 059 086 163 164 165 220 256 279 302 328 380 388 402 408 492 498 524 528 590 630 635 645 748 786 808 837 893 550 557 561 582 677 682 689 709 742 754 765 890 904 951 6017 031 032 083 141 182 203 204 210 214 223 248 282 326 364 492 500 534 539 562 599 604 618 619 622 644 722 737 743 747 793 797 842 854 863 881 905 933 952 1055 073 088 110 122 124 214 231 246 247 292 299 306 342 378 397 406 427 445 485 589 630 714 715 750 788 789 834 855 8046 057 075 109 158 159 196 214 220 221 267 297 329 350 360 366 372 386 389 390 404 410 500 534 548 579 585 831 642 678 752 768 780 781 957 «002 014 027 028 053 079 137 159 162 185 203 207 252 263 271 272 318 332 333 335 348 370 407 456 475 484 492 507 553 580 588 612 644 691 713 786 807 810 816 840 895 926 938 975 10021 031 041 085 090 093 106 107 111 155 162 238 247 271 306 345 357 360 373 380 437 515 545 562 568 585 588 614 645 726 731 746 768 778 806 882 956 989 998 11019 023 089 117 178 211 225 282 328 365 439 452 457 484 519 532 548 596 618 640 662 692 744 755 764 792 795 822 829 852 853 912 974 12022 028 051 074 084 086 100 103 111 142 167 179 262 280 283 330 340 352 399 407 413 459 488 609 624 627 632 644 668 680 691 692 715 719 727 731 754 804 814 854 885 887 890 922 927 944 961 966 971 13004 024 056 081 093 104 165 168 171 180 191 231 277 309 324 336 376 424 446 465 477 512 553 557 582 594 615 618 677 716 744 767 817 828 839 840 861 875 878 879 956 961 964 980 14054 100 101 110 193 232 258 312 316 323 348 391 410 423 434 466 494 504 518 631 633 682 685 701 702 738 805 815 826 928 933 944 948 15005 028 090 097 101 116 149 154 206 216 257 267 291 324 342 348 435 466 476 479 484 490 494 508 513 514 580 618 641 685 688 709 792 806 835 910 911 930 977 978 16011 014 038 042 045 105 136 155 202 248 269 280 309 390 411 417 446 470 475 487 501 570 592 626 643 673 765 783 791 811 836 875 880 964 17000 17044 084 104 116 143 198 233 277 296 313 320 349 411 436 450 451 484 533 535 547 548 559 602 644 666 668 669 701 704 717 745 799 833 840 850 874 897 900 928 932 18055 107 131 132 260 308 322 330 366 370 422 437 473 526 542 543 560 581 644 661 691 742 781 785 794 799 816 860 S78 903 935 942 951 954 955 965 972 975 19009 015 030 047 155 159 197 244 253 261 266 362 378 380 542 552 556 619 666 700 742 788 801 835 916 965 20001 030 043 060 092 118 l4j 233 242 254 305 358 371 3S3 409 418 434 445 449 461 465 494 532 559 610 642 699 703 724 741 749 7£L> 836 848 851 853 894 909 930 935 21017 065 101 107 148 220 230 259 262 278 289 314 319 320 327 373 377 398 403 436 441 452 470 484 505 672 680 704 748 800 803 824 850 875 881 896 902 938 960 Heden: Catherine Labouré, geb. 2 mei 1806 te Fain-les-Moutiers (Bour- gondië), f 1876 te Parijs; zieneres van de „Wonderbare Medaille". BIJGELOOF? Het komt door die vermaledijde televisie! Met die kijkkast kersvers in huis, hebben we de Wonderbare Medaille vergeten. Als we in het Ely- sée bij onze vriend De Gaulle „zeg maar Charles" aanwippen, wip pen we ook even de Seine over om in de Rue du Bac een graai te doen in de bak met wonderbare medailles. Men mag gratis graaien! Ritselend van medailles uit Parijs terugge keerd, delen we de oogst uit. Men mag ons van bijgeloof ver denken, gerust! Bij een merkwaar dige verschijning op 27 nov 1830 in diezelfde Rue du Bac droeg Maria op een medaille te vervaar digen. Zij gaf de verzekering, dat allen die de medaille dragen en de Moeder des Heren aanroepen „haar zeer biezondere bescherming" zullen genieten. Ook al zien wij zeiven niet in, wat die medaille daarmede te maken heeft, toch zijn we niet van zins die speciale be scherming te versmaden. Het kan echter bijgeloof worden als men denkt, dat 't 'm alleen in die me daille zit. „Het zit 'm" in de trouwe toewijding aan Maria, waarvan zo'n medaille onderpand en herinnering PUZZEL Nr. 512. Horizontaal: 1 stad in N.-Holland, 8 zeer licht breekbaar, 10 slede, 12 bedekt-bloeiende plant, 13 tot nader order (afk. Lat.), 14 keurig, 16 biersoort, 17 dorpje in Gelderl. onder Borculo, 18 kippen loop, 19 plechtige gelofte, 20 oude lengtemaat, 21 vlaktemaat, 23 mu zieknoot, 24 dorp in Friesland, 26 gem. in N.-Holland. Vertikaal: 2 de gouden bul (afk. Lat.), 3 lichaamsdeel, 4 gem. in Lim burg, 5 niet vast, 6 boom, 7 stad in Frankrijk, 9 plaats in Gelderland, 11 wezenlijk, 13 alvorens, 15 voorzetsel, 16 vlaktemaat, 21 meisjesnaam, 22 eind, 24 bekende afkorting, 25 wel aan. Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 511 Horizontaal: 1 krat, 4 spek, 7 rek, 8 Emir, 9 perso nen, 11 agnaten, 14 eer, 15 brandal, 19 raad, 20 bede, 21 ten, 22 nota, 23 lade. Vertikaal: 1 keer, 2 aria, 3 tergend, 5 pret, 6 koon, 9 parabel, 10 sen, 12 ned, 13 ara, 15 bron, 16 aalt, 17 Lena, 18 vete.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4