Vtema cadeat/festy'n HEMA Gaat ook Humanistisch thuisfront subsidiëren ^d^gdiaSinm^e/derover65re m. k. mackenzie tot k DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE DONDERDAG 28 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP REC0RD AANV0ER GLADI0LEN fnT^e"'"elgeen op de pryzen van al De Coöp. Veiling HBG heeft deze meentelijke Universiteit van Amster- f] ITT 1 1 I* 1 week een recordaanvoer van gladio- -mm -mm 1 dam. Oorlogsomstandigheden waren klok geveild. De uitstekende kwali- -ê i 1 De nieuwbenoemde lector, die in teit van de aangevoerde partijen en ICCtOF DCH06II1Q 1957 al's verloskundig-gynaecoloog Voor de aanvang van de raadsverga- woners. De heer P. Evers (KVP) wilde openbaar te verklaren dat hü benaderd da onvercninderde vraag van de zij- werd ingeschreven, is sedert 1956 ver- dering van Leiderdorp, dinsdagavond eer controle naar inkomen voor dege- is door het Leidse gemeentebestuur. Hü de van d€ exporteurs staan borg voor Bij KB is de heer M. R. Mackenzie bonden aan de vrouwenkliniek van gehouden, herdacht burgemeester mr. R. nen die in aanmerking willen komen heeft toen laten blijken dat het niet een levendige handel en voor beste chef de clinique aan de vrouwenkli- de Leidse Universiteit onder leiding M. Gallas in een korte toespraak presi- voor subsidie Ondanks een uitvoerige direct mogelijk was te helpen maar, zo- pryzen welke door de kopers be- mek der Leidse Universiteit benoemd van prof. dr. A. J. M. Holmer. De dent Kennedy, welke toespraak door toelichting over de toestand van de mu. dra dit wel mogelijk is alle medewer- steed worden. tot lector in de faculteit der genees- heer Mackenzie die in 1960 een onder- alle aanwezigen staande werd aange- ziekscholen, die unaniem met een tekort king te zullen verlenen. Deze verklaring °ok in gladiolenplantgoed werden kunde om onderwijs te geven in de wijsopdracht ontving doorliep de hoord. Hoewel niet bepaald een lange kampen wenste de raad toch geen mach- is duidelijk gesteld, aldus burgemeester partijen aangevoerd. Er was verloskunde en gynaecologie verschillende wetenschappelijke ran- agenda was voorgelegd is er over som- machtiging aan het college te verlenen Gallas veel zaadgoed en restanten van par- De heer Mackenzie, die in 1922 te gen en werd m 19a9 benoemd tot we- mige agendapunten langdurig gesproken om jaarlijks de subsidie vast te stellen. til®1- vraag hierin is iets minder Utrecht is geboren, studeerde na het tenschappelijk hoofdambtenaar A. alvorens het voorstel werd aangenomen Na hoofdelüke stemming, aangevraagd al of niet met tegenstemmers. Het begon door de heer E. J. Veldhuyzen, werd 't reeds bü de ingekomen stukken waar- voorstel aangenomen met drie stemmen onder er een was van het Humanistisch tegen, nl. die van de heren Veldhuyzen, Thuisfront om voor het jaar 1964 een w. v.'d. Sluijs en J. Tieken. subsidie te verlenen. Het college stelde de raad voor in zoverre gunstig te be slissen, dat op de begroting voor 1964 de te ramen subsidie voor de militaire tehuizen wordt verdeeld naar rato van het aantal tehuizen, welke tot de Fon. Ned. Bond. Pro Rege, de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen en de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront behoren. De begroting die de Stichting bü het indienen van het verzoek voegde, maak te geen scheiding tussen het werk voor willen nemen tegen het in de dagbladen Leiderdorp bereid (zo mogelijk) Leiden te helpen met huisvesting onderwijskrachten gepubliceerde, dat de Leidse Raad. bü het zoeken naar huivesting voor onder wijskrachten. geen medewerking onder vindt van omliggende gemeenten. Hij voelt zich zeker mede verantwoordelijk voor deze problemen. De voorzitter De heer A. M. Kleiss (KVP) zag lie- antwoordde er prijs op te stellen in het de tehuizen en het vormingswerk. Het voor en tegen ver dat op normale wüze een verzoek werd ingediend, zodat de raad er over kan beslissen. Hij is voor subsidie aan militaire tehuizen maar tegen de rest. De heer L. Los (AR) kon met de heer Kleiss meegaan en vond dat b. en w. verder gaan dan het steeds ingenomen standpunt van de raad. Hij toonde aan, dat voor 45 pet het Humanistisch Thuis front gemoeid is met vormingswerk, dat op andere wüze gefinancierd behoort te worden dan door de overheid. Zijn fractiegenoot de heer J. Boot steunde hem en stelde voor de Stichting te be richten, dat de Leiderdorpse raad in het vervolg cijfers zou willen zien, die dui delijk de scheiding aangaven tussen de militaire tehuizen en het vormingswerk. De heer P. J. Andrik (PvdA) bestreed, dat het vormingswerk wordt gesteund en is een groot voorstander van 't voor stel. Wethouder C. Meerburg (AR) zei: dit is een formele zaak: deze Militaire Tehuizen hebben een tekort dat moet worden weggewerkt. Tenslotte werd 't voorstel aangenomen met de stemmen van de heren Los en Boot tegen. GRONDZAKEN Bü het voorstel tot aankoop van grond van mevrouw M. Ouwehand-Boekee, merkte de heer E. J. Veldhuyzen op, dat deze prijs aanmerkelijk hoger ligt dan bij vorige aankopen. De voorzitter erkende dit maar merkte op dat ook hier de prijzen omhoog gaan. Reeds in 1957 heeft het ingenieurs bouwbureau Vermeulen te Den Haag grond gekocht van de gemeente, gele gen aan de L. de Coiignystraat voor de bouw van 18 etagewoningen zonder evenwel tot bouwen over te gaan. Her haaldelijk hebben de raadsleden deze kwestie aangeroerd. Het college is ver heugd dat men met dit bureau tot af doend onderhandelen is kunnen komen. De gemeente heeft de grond tegen de zelfde prijs terug kunnen kopen, maar de N.V. heeft daarvoor teruggekocht gronden aan de Gruttostraat, Leeuwe rikstraat en de Vronkenlaan. Er zullen gebouwd worden 28 eengezinswoningen en 14 A-premiewoningen. Uit de reactie bleek, dat de raad niet veel vertrouwen kon opbrengen nu de N.V. plotseling verklaarde dat er geen belemmeringen waren om spoedig tot bouwen over te gaan. De heer Kleiss sprak onomwonden zyn wantrouwen uit en vroeg of de geschiedenis zich niet zou herhalen. Bovendien was de raad van mening, dat de compensatie ten opzichte van de bouwfirma te groot is. De heer Kleiss vroeg zodanige maatregelen te nemen dat er niet onderuit te komen is om de bouw op lange termijn te schuiven. De voorz. antwoordde, dat het college dezelfde gedachte had en daarom zijn er duidelijke en klem mende bepalingen gemaakt om her haling te voorkomen. Bovendien zijn b. en w. van mening, dat het kontakt met het bouwbedrijf thans op betere leest is geschoeid. Het voorstel werd aangenomen, maar de heren Kleiss en Evers (KVP) stemden tegen. Met het volgende punt kon de heer Kleiss evenmin akkoord gaan. Het be trof het voorstel tot grond verkoop aan de heer M. v. d. Velden te Zoeterwoude en bestemd voor de bouw van garages. De heer Kleiss vond de prijs te laag, 1000.— per garage. De voorz. zei, dat destijds een schriftelijke toezegging is gedaan en zich daaraan gebonden acht te. De heer Kleiss kon zich er niet mee verenigen en wenste aantekening te hebben tegen gestemd evenals de heer Evers. SUBSIDIE LEIDSE MUZIEKSCHOOL Lang en breed is er gesproken over het voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Leidse Muziekschool. De heer Veldhuyzen <CH) was van me ning, dat de ouders zelf de kosten moe ten dragen als zij hun kinderen naar Leiden sturen voor muziekonderwijs. Mr. J. J. de Groot (WD) daarentegen toonde zich zeer ingenomen met het voorstel maar zou geen subsidie willen geven naar rato van het aantal leerlin gen uit Leiderdorp maar naar een om slag, te berekenen naar het aantal in- ZOETER WOl TT)E Generale repetitie Hedenavond is in de Ned. Herv. Kerk de gene rale repetitie van het Herdenkings concert. Bij deze generale repetitie wordt de jeugd van Zoeterwoude verwacht. VOORSCHOTEN Geboren: Angelique Huquette Ma ria d.v. J. W. L. Pieterse en Th. M. Th. Willigers; Linda Martha d.v. J. M v. Rooijen en M. v. Mourik. Ondertrouwd: C. J. M. de Rooij 25 j., te Leiden, en S. Gerritsma 21 j. Gehuwd: G. H. v. d. Beemt 26 j. en C. M. E. Meijster 23 j. GEWATTEERDE LEACRIL DUSTER Een uniek geschenk. Uit het warme bed, in de warme donzig-zachte duster. Gezellig aan het ontbijt. Met 2 ruime zakken. In de kleuren geel, roze en bleu. Maten S.. M. en L Naar eigen inzicht samen te stellen. Grijze, rode, gele of zwarte metalen planken. Lengte 48 cm, van 2.NU 1.50 Lengte 63 cm, van 2.50 NU 2.— Grote zijrekken 1.75. Nóg grotere zijrekken 2. DOE MÉÉR MET MINDER GELD 63 VESTIGINGEN

Leidse Courant | 1963 | | pagina 12