HARTELIJKE STEMMING IN VLOTTE KVP-KRINGVERGADERING TE LEIDEN Sjeik El Ro-Jcnbiet de geluidsmuui MAANDAG 11 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Twee agenten gewond bij achtervolging De verkiezingen hadden een vlot verloop. Kringvoorzitter B. P. de Kouse- maeker werd herkozen. Tot bestuurs leden werden gekozen: mevr. M. stuur diait zy tegen haar wil dioor de inzittende was meegenomen. Intussen gaf de bestuurder van de klemgere den wagen gas en reed' met grote snelheid weg. De jacht verplaatsten zich inmid dels naar de wegen rondiom Amster dam. De politie loste sohoiten op de auto. De achtervolging eindigde op de oude autoweg naar Weesp, waar de automobilist zijn wagen langs de weg neerzette. Deze bleek namelijk In de nacht van zaterdag op zon dag hebben agenten van de Amster damse politie een wild-westrit door kran'd te zijn geraakit tengevolge aai t j i_ j TT van een smeulend sigarettenpeukje fV Alma-Pieters Leidschendam; J. J. de stad en op de buitenwegen rond- diat de bestuurder in een dot poets- f Bakker!' v£ °m de maken °p katoen had laten vallen' Dam, Hillegom; S. W. C. van Eg- jacht naar een voortvluchtige auto- Het politiebusje stopte eveneens, mond, Leiden; W. Hoonhout, Gouda; n,ohiiis, De ri, .indiede met de aan- dB daaraehterkomende personenauto J, M. M. Koeken, Leiderdorp; mr. a! mob,hst- De r" e'nd>Sde da aa" met de twee agenten elin remde Q. C. van Ruiten, Gouda. Namens houding van de achtervolgde, de 22- bijtijds en vloog met grote snelheid het Kringjongerenbestuur werd ge- jarige stuurman M. K. uit Weesper- °P het busje met het gevolg dat bei- kozen de heer J. A. Ponsioen, Lei- kar-_., ODname van lwe„ de agenten gewond raakten, den. De heer H. Sieverding, Zoeter- karspel- en met de opn:,me van twee De stuurman, die onder invloed woude, moest wegens vertrek naar agenten in het Weesperziekenhuis. van sterke drank verkeerde, werd het buitenland voor de kandidatuur aangehouden en ingesloten. Zijn wa- bedanken Het begon omstreeks kwart voor gen vertoonde vijf kogelgaten. De De volgende bestuursleden konden daie °P het Frederiksplein. waar twee twee gewonde agenten werden na be- om Drivé-redenpn zich nipt hprkipq agenten uit het openstaande portier handeling in het ziekenhuis naar taar SILm H. J. ^n Mil fzTe bo- vinoen grote rijdende auto een hun woningen vervoerd. Van ven), mej. C. van Rooyen (Voor- vrouw om hulp zagen roepen. Zij vrouw, om wie de achtervolging burg), M. B. van der Klugt (Leiden) reden de wagen klem. De vrouw ingezet, en J. C. Schrama (Sassenheim). De sprong eruit en vertelde totaal over- kennen voorzitter sprak 'n dankwoord tot de - later niets te be- „Door te dienen krijgt men meer gezag dan door te eisen", zei zater dagmiddag gedeputeerde A. C. A. Deerenberg, toen hij sprak bij de hul diging van de heer H. J. van Mil, die na 33 jaar de kieskring Leiden van de K.V.P. als bestuurslid gediend te hebben ook van déze persoonlijke activiteit afscheid nam. Hem viel in de foyer van „De Burcht" een hartelijke huldiging ten deel. De tweede in korte tijd, want de heer Van Mil heeft een eind ge maakt aan zijn bestuurlijk werk in de katholieke politiek. De heer Dee renberg schilderde „zijn vriend Van Mil", die vele jaren in het kring- bestuur zijn rechterhand is geweest, als een kundig een bescheiden per soonlijkheid. „Hoe hoger men stijgt hoe eenzamer men wordt", zei ook de heer Deerenberg. Als gedeputeerde van Prov. Staten heeft hij dit persoonlijk ervaren, de heer Van Mil heeft hiervoor steeds begrip getoond. scheidende functionarissen. Als Partijraadsleden werden geko zen: J. J. M. Bakker, Roelof arends veen; P. G. J. Bakker, Voorschoten; W. Hoonhout, Gouda; drs. A. F. van der Laan, Voorschoten; S. Menken, Leiden; mr. A. Q. C. van Ruiten, Gouda. Als plaatsvervanger treedt op de heer A. C. A. Deerenberg. Aan de afdelingen werden alsnog namen van plaatsvervangers gevraagd. Bestuursraad Tot leden van de bestuursraad wer den gekozen: J..J. M. Bakker, Roelof - arendsveen; W. Hoonhout, Gouda; mr. A. Q. C. van Ruiten, Gouda en vonden. Zelfs met korte samenvat tingen is de zaak niet opgelost. En fin, a.s. zaterdag in „De man op de achtergrond" weet men precies, wat er aan de hand is geweest. Vara op zaterdag Het komt steeds weer voor, dat in de Vara-rubriek „Achter het nieuws" de suggestie wordt gewekt, dat ie- •mand van de onwelgevallige tegen partij geweigerd heeft, haar mening voor de camera te geven. Mag dat, als het u blieft? Ook de Vara heeft andermans opvatting te ontzien en KRO op zondag ze kan niemand onder morele druk Opnieuw is het Kunstmaandorkest zetten. Zo was het wederom zater- an Anton Kersjes gekomen met een dagavond. Niet zonder spanning en A. W. de Groot, Voorhout. Plaats- serie prachtige concerten. Na Mozart met erkende artiesten werd de serie vervangers zijn: mr. H. C. Carstens, in het vorige seizoen zijn nu popu- thrillers ..Moord zou ik zeggen" ge- c_ A. J. M. van der Klaauw, mr. J. O. laire Franse werken aan de beurt, opend. Tot besluit was er een sati- cretarissen werden vervolgens üi de de Lange en H. F. M. Nijman. Naar onze smaak is een goed even- risch programma over personen, toe gelegenheid gesteld de heer Van Mil In het kr£gbestuur nemen zitting wicht gevonden tussen de vele Fran- standen en gebeurtenissen. De „Tel" en zijn familie de afscheidshand te namens de Statenkringen P. Ooster- se werken uit deze tijd, populair door schreef daarover: Yoka Berretti zong reiken. veer en L. J. v. d. Poel. de muzikale verstrooiing en door haar overigens bijzonder geestloze De verslagen van de Kringpropa- composities van hoger artistiek ge- coupletten ook al van papier. Wat Verkiezingen gandaieider, de heer J. J. M. Bakker, halte. Kennelijk heeft bij de muziek- de inhoud betreft: die ging deze tjp r\ ri i, werden met waardering ontvangen, adviseur Wouter Paap de gedachte avond volkomen over de schreef. De toezwaaide, namens ae speciaie nui- i voor het be- De heer Van Mil oogstte aller waar- gegolden, dat deze t.v.-concerten ook schimpscheut op de overleden paus digingscommissie, onder voorzitter- - re&le"leJ1.^aire ver- ciering met zijn (laatste) jaarversla- uit muzikaal-pedagogisch oogpunt be- was onvergeeflijk en bepaalde onder schap van de heer P. Oosterveer, j___ r!?JjWer<l blJSewoond gen en notulen. Het verslag van de langrijk moeten worden geacht en delen waren kwetsend voor het ka- voerde de heer Oosterveer het n ®m'e„en burgemeester penningmeester, de heer W. Hoon- daarom voor een breed publiek aan- tholieke deel van ons volk. Zoute- jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot hout, vermeldde TWEEDE AFSCHEID VAN H. J. VAN MIL Het was een hartelijke kring, die de heer Van Mil, van wien ook naaste familieleden aanwezig waren, lof toezwaaide. Namens de speciale hul- kringafgevaardigden en afdelingsse- woord. Hij herinnerde aan de hul- w' 1NAspeTn dicing in de Statenkring, waarin hij Bme^t®£ E' J' M' reeds de verdiensten van de heer staten hïieï A "v' t oaweB', en Van Mil had geschetst. Van Mil was Aó G 7™ der We?' de .e »..ld» hit mi aan S' Menk™ «1 hiev dis. M. C. W. Rohling van Spanje. saldo. Auto over de kop: EENDODE steeds de man, zo vulde hij nu aan, die de puntjes op de i zette, en een voorzitter, die te hard van stapel wilde lopen, rust gaf en een over zicht van de volgorde, waarin de za ken moesten worden behandeld. Ook voerde het woord de voorzit ter van de kring, de heer B. P. de Kousemaeker, die 16 jaar met de scheidende secretaris heeft samenge- Op Rijksweg 16, tussen Dordrecht nieur. werkt en hem als zodanig door en en de Moerdijkbrug, heeft zich zater- door heeft leren kennen en waar- dagmiddag een ernstig verkeersonge- deren. Hij herinnerde onder meer val voorgedaan. Een personenauto, aan de spreekwoordelijke kennis van bestuurd door de heer P. Waarden- de heer Van Mil van het reglement, burg uit Schiedam kwam, door tot Deze werd dan ook gekozen tot se- nu toe onverklaarbare oorzaak, te- cretaris van de samengevoegde krin- recht in de middenberm en sloeg gen. Veel werk deed de heer Van daardoor enkele malen over de kop. Mil ook in de voorbereidingen tot de In de auto zaten het echtpaar Waar- verkiezingen en voorts was hy van denburg en zes kinderen, waaronder onschatbare betekenis voor de kon- twee logeetjes van de familie. De 9- takten aan de top en aan de voet jarige H. Kamp uit Schiedam werd van de partij. bij dit ongeval zodanig gewond, dat Als persoonlijk geschenk overhan- hij korte tyd later overleed. De heer digde hij hem een boek, namens de Waardenburg liep een bekkenfractuur kring kreeg de heer Van Mil een op. prachtige pick-up- en radio-combi- natie. Ook de familie Van Mil werd in de vriendelijke dankwoorden betrok ken. Het dankwoord van de heer Van Mil was eenvoudig, zoals men dat van hem gewend is. Hij nam de huldiging „met een korreltje zout", maar ver klaarde er veel plezier aan beleefd te hebben. De Kringraadsleden, een ruim batig trekkelijk moeten zijn. Zo was het loos was de dubbelzinnige filmkri- alreeds deze zondag met Delibes en tiek, smakeloos het betrekken van Dikas. Nieuw is het programma „Kie- Sinterklaas in de politiek. Bij de foto: Voorzitter De Kouse- keboe", waarin beelden worden ge- Bovenal kwetsend echter was de enmevr. maeker (links) drukt de scheidende toond, opgenomen met de zogenaam- parodie op dr. Van Swol en Gré non'a secretaris de hand. de verborgen camera. Teddy Schol- Brouwenstijn, een misselijke en zelfs ten, overgebleven uit het vroegere beledigende vertoning. Een parodie, show-programma, heeft precies uit- die kwaadaardig is, houdt óp humor Ngo Duin Luyen, een boer van gelegd, waar het om ging. Van het te zijn, maar wordt een affront.. rLPresident Ngo Dmh Diem van detectivespel „Het Huis" ging nu de Zuid-Vietnam en tot voor kort am- voorlaatste aflevering. Nóg wordt de Komende uitzendingen bassadeur m Londen, is het week- kijker in spanning gehouden; maar Wij vragen aandacht voor de film einde in Frankrijk aangekomen, waar zoiets mag niet te lang duren, wil „Die letzte Brücke", die vanavond -£L^e.F. vinden als mge- de aandacht niet verslappen. Dat draait en die destijds zoveel indruk hebben we eerder bij de Avro onder- in ons land heeft gemaakt. Kaiitner Hulshoff breedtetapijten Spui 56 's-Gravenhage Suikerbiet door ruit: Twee gewonden Bij Kruiningen zijn zaterdag twee jonge Fransen met een auto tegen een brug gereden, doordat een sui kerbiet van een passerende vracht auto door hun voorruit viel. De be stuurder raakte de macht over het stuur kwijt. Zij zijn met ernstige ver wondingen opgenomen in het Sint Joannaziekenhuis in Goes. De Fransen zijn afkomstig uit Joinville en St. Maur. Bij een verkeersongeval op de Amersfoortseweg bij Nijkerk is za terdagavond de 30-jarige W. A. van Moorselaar uit Putten om het leven gekomen. Hij kwam in botsing met een uit tegenovergestelde richting ko mende auto, die na plotseling hevig remmen op de linkerweghelft terecht kwam. De heer Van Moorselaar was S Een vervolgverhaal van Suske en Wiske (Advertentie) op slag dood. ie de maker en Maria Schell de hoofd figuur. Dinsdagmiddag in de school televisie ie het Belgische Kempen- land aan de beurt. We hopen, dat de leerlingen er meer van kunnen op steken dan van de eersteling over Bazel. In de avond is er de NCRV, eerst met een politiefilm, daarna met een programma van de zange res Caroline Kaart, die nu al twee keer in zeer korte tijd met talent voor de t.v. is opgetreden. Woens dag komt de Avro met een nieuwe Dick van Dyke-show, verder met het maandelijks muziek-magazine, gepresenteerd door de Vlaamse Jo Leemans. In „Literaire ontmoetin gen" wordt de overleden dichter Ger- rit Achterberg besproken. Donderdag geen toneelstuk, maar de opera „De geschiedenis van de koning en de wijze vrouw", wordt in samenwer king met het gezelschap Forum uit Enschede op het scherm gebracht. Aetherklanken DINSDAG 12 NOVEMBER 1963 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Progr.-overzicht. Aansl.: lichte gram. 9.00 Gymn, 9.10 De Groeteman. 9.15 Klass. gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Arbeidsvitaminen gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Licht instrum. ensemble en zangsol. 12.20 Reg.uitz.: voor de landbouw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Dansork. en zangsol. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Johan Willem Frisokapel. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte gram. 15.30 Bariton en piano: klass. en mod. liederen (stereofonische uitz.). 16.00 Voordracht. 16.15 Licht instrum. ens. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte gram. voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Pianospel: lichte muz. 18.30 Ra dio Volks-Universiteit: Wijsgerig Perspectief - II, door prof. dr. C. A. van Peursen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Frag menten uit de opera Adriana Lecou- vreur gr. 20.00 Nws. 20.05 Radio Re vue. 21.00 Dodelijke vergiften in en om ons, wetensch. progr. 21.30 Me- tropole ork. 22.00 Pianorecital: klass ijiuz. (stereofonische uitz.). 22.30 Nws en meded. 22.40 Act. en beurs berichten. 23.00 Mod. toneel, maan delijkse rubriek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00-24 00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed 7.15 Lichte gram. 7.30 Strip voor de jeugd. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Klass. ork.muz. gr. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan vooruit, praatje 12.00 Angelus. 12.04 Volkszangweek 1963. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Wij van het land. progr. voor de boeren. 12.45 Platen- nws. 12.55 Kath. nws of act. 13.00 Nws. 13.15 Draaien maar!!: lichte gram. 14.00 Voor de plattelandsvrou wen. 14.10 Wissewassen licht pro gr. (herh. van zondag j.l.). 14.30 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 15.00 Lichte gram. 15.20 Voordracht. 15.40 Lichte gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang, godsdienstig progr. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Gram. 17.50 Re- geringsuitz.Waar is mijn vaderland - I, door Raymundo Debrot. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Uitz. van de Pacifistisch Soc. Partij: Hoe staat het nu met de internationale span ning? Tot u spreekt prof. dr. J. de Graaf. 18.30 Licht instrum. ens. 18.50 En nu mijn geval, vragenbeantwoor- ding. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Lich- te ork.muz. gr. 19 45 Volkszangweek 1963. 20.00 Kamerork.: klass. muz. 20.30 Fluit en piano: hedendaagse muz. 20.55 Omroepork. en sol.: klass. en mod. muz. 21.40 Voc. dubbel- kwartet: oude muziek. 22.00 De zin gende kerk, muzikale lezing over kerkmuz. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van elders enanders. 23.10 Licht ork. en sol. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.00-14.25 Schooltelevisie over de Belgische Kempen. NCRV. 19.30 Filmkader: bespreking van films. 19.55 Het manneke. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo: act 20.35 De auto van a tot o, film. 21.00 Geheime brigade (Ghost Squad), te levisiefilm (5). 21.50 'n Liedje met Caroline: lichte muz. 22.10 Verbor gen schatten, film. NTS: 22.20-22.25 Journaal. naar de film „the sound barrier" Nu kan ze er nog overheen ko men denkt ze. Snap je nou waarom ze Tony niet meel wil zien. Iedere andere kennis zou goedbedoelde, maar volokmen misplaatste pogin gen hebben gedaan haar weer naar Tony terug te sturen. Van een opper vlakkige relatie verwachtte ze nog het meest objectieve begrip. Zo, is de situatie je nu duidelijk genoeg om niet direct met overdreven ijver de rol van reddende engel in een ge strand huwelijk te spelen?" „En waarom vond ze het dan goed dat ik toch in deze kwestie gemengd word?" vroeg ik. Jess aarzelde even. „Omdat ze wil dat jij Tnoy aan zijn verstand brengt dat dit de beste op lossing is." Ik knikte, want ik kon dat begrijpen, zoals ik ook al het andere begreep. Het. lag voor de hand; ik had die dingen reeds bij mijzelf overwogen op het moment dat J.R. zijn onzalige voorstel aan Tony deed. Waarschijnlijk had ook Tony toen al iets gevoeld van de komende moeilijkheden. Maar wat we beiden niet hadden voorzien was dat Susan intuïtief wist was er gebeuren ging en sneller dan wij haar consequen ties had getrokken. Misschien had den we dat niet voorzien en ach teraf zelfs die mogelijkheid niet overwogen, omdat we inderdaad zo stom waren te denken dat een vrouw van nature niet meer is dan onnozel kind. ,Mag ik even alleen met haar pra ten?" vroeg ik. „Als je haar niet met een of an dere preek nog dieper in de put helpt", zei Jess grof. Maar ik kon er niet boos om worden. Haar felle re- aoties waren van een eerlijkheid, die me haar steeds meer deden waarde ren. Een waardering die dieper ging en kameraadsohappelijker was dan vroeger wel eens het geval was ge weest. „Maak je geen zorg, ik zal niet preken", beloofde ik. Ze ging me voor naar 'n andere kamer, waar van ze de deur opende en achter mij weer sloot. Ik luisterde naar het zich verwijderende geluid van haar voet stappen, terwijl ik doodstil bij de deur bleef staan. Bij het zachte, in directe licht zag ik Susans blonde haar op het kussen. Ze sliep met het gezicht van mij afgewend, maar toen ik even kuchte draaide zij zich om. „Dave", zei ze. Ze richtte zich op en stak een hand naar me uit. In die paar weken was ze mager geworden. „Hallo Susan", zei ik. „Je wilde even met me praten, geloof ik?" „Ja", weifelde ze, „of eigenlijk nu niet meer. Kort voor jij kwam heb ik een uur lang liggen denken, weet je". Ze hield even op en keek me aan. Haar hand greep de mijne en hield die stevig vast alsof ze steun zocht. „Ja?" zei ik en ik probeerde een lichte uitnodiging om verder te spre ken in dat ene woord te leggen, ter wijl ik moeite moest doen mijn spanning te verbergen. „Wil je toch iets voor me doen, Dave?" Haar ogen waren groot en helder en heel rustig in haar ver magerde gezicht. „Natuurlijk", beloofde ik. „Wil je naar Tony gaan en hem vragen of hij mij komt halen. Zeg hem dat ik op hem wacht. Zeg hem dat ik van hem houd en dat ik bij hem wil blijven waar hij ook heen gaat. Vertel hem dat ik een paar weken lang overspannen ben geweest en niet wist wat ik deed. Dat zal hij begrijpen na het ongeluk met Chris. En zeg hem dat ik zijn vrouw ben, voor altijd. Wil je hem dat alle maal nu direct gaan zeggen Dave?" Ze lachte tegen me. Ik trok mijn hand uit de hare en liep zonder een woord te zeggen de kamer uit. Ik liep door de lange gang naar de trap. Aan het eind van de gang zag ik Jess op een bank zitten. Toen ze me zag, stond ze op, maar ik keek niet naar haar. Ik ging steeds vlugger lopen. „Dave", hoorde ik haar zeggen. Ik duwde haar opzij en rende de trap af. „Dave", riep ze me aahterna, „Dave, wat is er aan de hand?." Onder aan de trap draaide ik me nog even om en schreeuwde naar boven: „Ik heb rru geen tijd. Spoedopdracht XVI Nou, ik was net aan het bij komen van een lachstuip om die dorpsveldwachter die ze daar Har- let noemden, toen Ophelia ook een duit in het zakje kwam doen; hét succes van de avond, zoiets als een kostschoolmeisje dat twintig keer is blijven zitten. Was het niet zo Dave?" Ik knikte grinnekend. Phi lip was een paar dagen met verlof en Jess had links en rechts kennis sen uitgenodigd. Haar kamers waren vol mensen die in groepjes stonden te praten en te lachen. Jess zat op de leuning van 'n fauteuil, waarin Philip met een vergenoegde grijns zat weg gedoken, haar ene arm om zijn hoofd geslagen en met haar andere zwaaiend om haar woorden kracht bij te zetten. Ze vertelde op haar eigen wijze het verhaal van de Ham- let-voorstelling die we samen hadden bijgewoond. Toen ze er aan begon, had ik even een onaangenaam ge voel. Het leek me niet fijngevoeld die avond op te halen in het bijzijn van Philip. Maar het was alsof ze aan de rest van die avond geen herinnering meer had en toen kon het mij niet meer schelen. De anderen die er omheen stonden, genoten tenminste kostelijk. Terwijl Jess in'geuren en kleuren de zoals zij het noemde „dubbele moord van Hamlet" be schreef, voelde ik een arm door de mijne glijden. Het was Susan. „Ik voel mij zo eenzaam", fluisterde ze om Jess niet te storen. „Tony pro beert daar een stel te vermaken mei wat goochelkunstjes, maar hij doet het zo afgrijselijk slecht dat het niet om aan te zien is." Ik werkte me los uit de kring en liep met Susan door de volle, rokeringe kamers. Een lange, magere man die ik niei kende, hield ons staande. Hij had meer gedronken dat goed voor hem was. „Ha generaal", zei hy en hij greep één van mijn uniformknopen beet, „wanneer maken jullie nou eens een eind aan de oorlog?" „Stil!" deed Susan geheimzinnig. „Hij is geen generaal, hij is korpo raal in hert regiment trambestuur ders". „Ook goed", zei de man koppig, „maar hij weet in ieder geval wan neer de oorlog afgelopen is." Zijn ogen zochten op de tafeltjes naar een vol glas. „Dat weet hij niet", antwoordde Susan op gedempte toon, rdat staal in zijn zakboekje maar hij kan nog niet lezen", „Jammer", vond de man bedroefd, „verrekt jammer. Nou zie je maar eens wat er van komt als je op school' niet goed oplet." „Weet je wie het wel kan vertel len?" fluisterde Susan, voorzichtig rondkijkend of niemand haar horen kon.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2