lekker en gezond Rossini's Messe Solennelle in fraaie uitvoering door Nederl. Madrigaalkoor Wilde staking bij „Het Vaderland" neemt af Weerbericht Leidse Agenda Het weer in Europa ZATERDAG 9 NOVEMBER 196S DE LEIDSE COURANT l RAAD VAN WOUBRUGGE keurde gemeentebegroting 1964 goed Na gedegen algemene beschouwingen over de begroting 1964 van de gemeente Woubrugge, en het over en weer verstrekken van inlichtingen en/of wensen, ging de raad zonder hoofdelijke stemming met deze begro ting akkoord, die een geraamd tekort aanwijst van 12.000. Niet al te verontrustend, aldus de raad, maar toch een tekort, dat de aandacht voor de toekomst opeist. Voor de behandeling van de ge meentebegroting, dienst 1964 gaf de heer Van der Wereld (KVP) een al gemene beschouwing. Hij toonde zich verheugd over het veel lagere nade lige saldo, doch miste in de begro ting enkele belangrijke staten in de kapitaaldienst. Hij vroeg de speciale aandacht van B. en W. voor de ge vaarlijke verkeerssituatie bij de ste nen brug en de R.K. school te Hoog- made. Hoewel de zorg voor de volks gezondheid bevredigend genoemd kon worden, achtte spreker de gemeente lijke subsidieregeling voor de Kruis verenigingen verouderd en zag hij liever een nieuwe, eigen regeling. Voorts informeerde het raadslid naar het juiste aantal reële woningzoe kenden ln de beide dorpen en be pleite hij de bouw van enkele grote re gezinswoningen. Ook achtte hij gemeentelijke grondaankopen nood zakelijk voor verdere woningbouw en vernam hij graag, hoe B. en W. de toekomstige uitkeringen van de alge mene bijstandswet dachten te rege len. In zijn repliek toonde de voor zitter zich voorstander voor de aanstelling van slechts één commis sie voor de hele gemeente in de toe komst. Ook de bouw van grotere een gezinswoningen zal hier op moeilijk heden stuiten, daar slechts weinig gegadigden te vinden zijn, die aan merkelijk hogere huren willen beta len. Ook is het moeilijk hiervoor al gemene richtlijnen te stellen. Voorts achtte hij de financiële steun aam de Kruisverenigingen hier beslist vol doende. De heer Den Hertog gaf nog zijn visie op de verdeling der woningen, terwijl de heer Van Luiing een bij drage miste aan het binnenkort te bouwen clubhuis van de voetbalver eniging Woubrugge. Daar alle raadsleden in de begro tingscommissie zitting namen, lever de de behandeling van de afzonder lijke posten weinig commentaar op. Besloten werd, de jaarwedden der wethouders te verhogen van 1100- 1300 gulden. Het in de begroting opgenomen voorstel van B. en W., de presentie gelden der raadsleden van 10 op 15 gulden te brengen, vond geen bijval. Algemeen was men van mening, dat dit ongewenst was, daar B. en W. bij de vorige begroting deze verho ging hadden afgeraden en deze ver hoging na stemming was afgewezen. Ook een compromis van f 12.50 werd thans afgewezen. De heer Luiing was tegen de methode van „handje-klap" als op de markt, zodat de presentie gelden op 10 gulden gehandhaafd bleven. Varia Aan de nieuwe middenstandsver eniging WIKO werd voor de periode van 29 nov. tot 5 dec. ontheffing van de winkelsluiting verleend voor de St. Nicolaas-aktie. De Sint doet officieel zijn intrede in de gemeente op 16 nov. Alle leden van de kamer Hoogma- de van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herkozen, n.l. de heren H. J. Hoogenboom sr., S. J. v. d. Meer, J. A. M. Poucin, C. T. van Rijn en J. Th. Volwater. In de kamer Woubrugge werden de leden S. Couperus, L. v. Eijk en P. Schra- verus herkozen, terwijl in de plaats van C. Juin en J. Metselaar gekozen werden de heren J. J. Stigman en J. Terhorst Jr. De raad besioot vervolgens de per celen Kerkstraat 6, 8, 10 (in Hoog- made) en Vrouwgeestweg 18 en 24 en Boddens Hosangweg 18 en 20 onbewoonbaar te verklaren met een ontruimingstermijn van 6 maanden. De grondtransacties rond de verwe zenlijking van het bungalow-parkje bij de Doesbrug werden hierna afge rond door de aankopp van 0,75 ha. frond van de familie De Ranitz voor 1.331 gulden, de verkoop aan deze familie van 446 ca. voor 526 gulden en de aan de vereniging het Wit-Gele Kruis, afdeling Hoogma- de, daar het wijkgebouw aldaar in aanbouw is. Men moet deze uitkering los zien van de gemeentelijke subsi die. Doch deze suggestie kon bij de raad geen instemming vinden. De opmerking in het verslag, dat het gemeentepersoneel, belast met het ophalen van het huisvuil, beslist on voldoende service verleent, achtte de voorzitter grievend. Hij vroeg de raadsleden om duidelijke feiten, waarop slechts weinig commentaar kwam van de zijde van de raadsle den. Wel werd de suggestie gedaan, achter de vuilniswagen een aanhang wagen te haken, zodat men minder vaak naar de vuilnisstortplaats in Of- wegen hoefde te rijden. Algemeen was de klacht, dat de inrit van dit terrein beslist te smal was. Hierna besloot de raad de heer J. A. Pinksteren aan te stellen tot brug wachter van de Doesbrug en huis schilder der gemeentewoningen, per 1 maart. De niet genoemde agendapunten gingen, al dan niet met enige discus sie, onder de hamer door. DE MESSE SOLENNELLE is een cu riosum in het oeuvre van Rossini In 1864 (op gevorderde leeftijd) schreef hij dit fraaie kleine werk, dat in het zelfde jaar voor genodigden werd uit gevoerd. Rossini schreef zijn pieuse Missa voor kleine bezetting: een so listenkwartet en een klein koor. Het instrumentarium bestaat uit klein or gel en klavier. Later heeft hij er per soonlijk een orkestratie bijreschreven. De meester van de meest der are gees tige muziek was in zijn laatste levens jaren in 'n gesteldheid van rust, waarin zijn Petite Messe, vooral in de originele bezetting, de weerspiegeling is. De mees ter van de opera, die afgerekend had met de wereld! Bewonderaar van Bach en Beethoven gaf Rossini dit werk een mengeling van eigen stijl en invloeden van de genoem de meesters, bij wie hij vooral bij Bach Ondanks de wilde staking, die gis termiddag onder een deel van het technisch personeel van de drukke rij „Het Vaderland" is uitgebroken, konden de vier dagbladen, die in dit bedrijf worden vervaardigd, met (Advertentie) nooduitgaven blijven verschijnen. Inmiddels heeft een aantal stakers het werk hervat. Mede hierdoor is het mogelijk de dagbladen Nieuwe Haagse Courant, Nieuwe Leidse Courant en Het Vaderland ook vandaag te laten uitkomen, zij het in beperkter omvang dan normaal. LANGERAAR Diploma-uitreiking R.K. EHBO „St. Christoffel" De R.K. EHBO-vereniging St. Chris toffel heeft in café Hoogendijk aan tien geslaagden het diploma uitge reikt in een bijeenkomst, welke hier voor speciaal was belegd. Behalve de leden waren burgemeester B. J. Ho- genboom, dokter J. A. Sandkuijl, do cent der vereniging met echtgenote, mevr. Van Ooijen, de nieuwe in- structrice en kapelaan J. Muller, geestelijk adviseur, aanwezig. Voorzitter Jac. v. d. Hoorn ver welkomde alle aanwezigen en zeer bijzonder de bovengenoemde belang stellenden. Hij feliciteerde de geslaag den en sprak daarbij de hoop uit, dat zij zullen blijven studeren. Hij sprak zijn voldoening uit over het feit, dat men erin geslaagd was een nieuwe instructrice te vinden in de persoon van mevr. Van Ooijen. De eerste oefenavond zal zijn op 22 november om kwart voor acht. Spr. dankte voor de geldelijke bijdrage waardoor men een oefenpop heeft kunnen aan schaffen. De initiatiefnemer, de heer Jac. Bader, kreeg een apart dank- waard met een klein geschenk als blijk van waardering voor deze be moeiing. Hierna verkreeg burgemeester Ho- genboom het woord. „Voor de ge slaagden is het ontvangen van het diploma de kroon op hun studie. In de gemeente zijn veel activiteiten en verenigingen. Het werk der EHBO is hieronder zeker niet het minste. Het doel is zich in te zetten voor mensen, die hulp nodig hebben. Als EHBO'er kan men soms waardevolle hulp bieden aan de medemens. Ge lukkig dat er mensen zijn, die be kwaam en goed hulp kunnen bie den als dat nodig is". Hierna reikte de burgemeester de diploma's uit aan de dames P. M. C. Hoogervorst, P. M. Sassen, J. C. Kou- wenhoven, Tonny Helling, W. Slof, P. Hoogervorst en M. J. M. Valentijn. Deze laatste ontving een bewijs van betoonde bekwaamheid, maar was nog te jong om het diploma te ont vangen. Verder ontvingen het diplo ma de heren Jac. Bader, A. C. Zwa nenburg en G. W van Lammeren. Intussen was ook de districtsbe- stuurder de heer A. C. de Rijk geko men, die door de voorzitter werd verwelkomd. Dokter Sandkuijl feliciteerde de geslaagden met het behaalde resul taat. Hij bracht dank aan de heer en mevr. Schreurs voor de grote mede werking, die zij steeds verlenen. Hij bracht eens extra onder de aandacht, dat mevr. v. Ooijen een grote mede werking verwacht. Stel haar niet te leur. Verder wenste hij aan allen een gezellige avond toe. Namens de cursisten sprak de heer Jac. Bader woorden van dank tot dokter Sandkuijl. Hij wenste hem toe, dat hij nog vele jaren zijn mede werking aan de vereniging zal kun nen en willen verlenen. De dokter kreeg een platenbon aangeboden en mevr. Sandkuijl bloemen. Kapelaan Muller sloot zich aan bij hetgeen door de vorige sprekers gezegd was. Hij hoopte dat de geslaagden goede EHBO'ers zullen zijn. Hij spoorde aan om vooral nieuwe leden aan te werven en dat zij, die reeds een di ploma behaalden, er voor zullen zor gen steeds voldoende kennis te be houden. De voorzitter dankte nogmaals de heer en mevr. Schreurs voor de steeds betoonde medewerking. Beiden moch ten een blijk van waardering in ont vangst nemen. Ook mevr. Van Ooijen kreeg bloemen. Er werd nog een loterij gehouden om de kas wat te versterken en daar mede was het officiële gedeelte ten einde. Men bleef echter nog enige tijd gezellig bijeen om een dansje te ma ken. Het was een verdiende ontspan ning na de inspanning tijdens de stu die. TER AAR Geboren: Franklin zoon van C. Angenent en H. Goebel. Johannes M. M. P. zoon van M. C. van der Zwaan en M. Th. J. Angevaare. Ca- tharina M. d. van F. J. Rövekamp en M. F. Houweling. Cornelia C. M. d. van A. P. Valentijn en M. van der Hoort. Ondertrouwd: C. Boekensteun 19 j. en J. Lamboo 19 j. C. Th. Straver 20 j. te Hazerswoude en A. W. van Lammeren. Gehuwd: J. van der Meer 26 j. te Zevenhoven en A. Kroon 24 jL ZONDAG 10 NOVEMBER Oud-leerlingen St. Bonaventura- lyceum. Reünie in schoolgebouw, Mariënpoelstraat. Aanvang 10 uur v.m. Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. Jaarviering H. Mis 17.45, Oude Vest, Feestavond in parochiehuis Oegst- geest, naast R.K. Kerk. Aanvang 19 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Filmvoorstelling „Land van de Lan ge Dag", toegelicht door dr. A. A. Gerbrands. Aanvang 15 uur. WOUBRUGGE INGELANDEN VIERAMBAHTS- POLDER. Onder voorzitterschap van dijkgraaf J. van Rijn is in „Het Oude Raedthuys een ingelandenvergadering gehou den van de polder Vierambacht. Het voornaamste agendapunt was bestuursverkiezing. In de plaats van de heer C. D. J. Tolk uit Alphen, werd als secretaris en penningmeester gekozen na herstemming de heer J. van der Heden uit Rijp wetering. Tot bestuurslid werd gekozen in de plaats van de heer J. van Rijn de heer heer C. Verduyn uit Ter Aar. Voors werd nog de ex-voorzitter W. den Hertog uit Alphen aan den Rijn gehuldigd, wegens het feit, dat hij 22 jaar lang bestuurslid was ge weest, waarvan hij 17 jaar als voor zitter fungeerde. Er werden vele woorden van waardering en dank baarheid geuit, waarna de scheidende dijkgraaf een fraaie zilveren sigaren doos met inscriptie van de polder overhandigd werd. De films in de week van 814 no vember zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera (v/h Casino): Wat is er toch van baby Jane terechtgekomen? (18 jaar). Dagelijks 2 en 8 uur. Zond. 2, 5 en 8 uur. Lido: Geheim agent O.S.S. 117 (vol wassenen). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur en 9.15. Luxor: De Inspecteur (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7 uur en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur en 9.15. Studio: Mannequins voor Scotland Yard (14 jaar). Prol. Dagelijks: 2.30, 7 uur en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur en 9.15. Trianon: De gekken trekken de kaart (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7 uur en 9.15. Zondag: 2.15, 4.30, 7 uur en 9.15. Rex: De kanonnen van Navarone (14 jaar). Dagelijks: 2 uur en 7.30 Zondag: 2 uur, 5 uur en 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tent. Hellas, verlucht en belicht. Tot 19 november ,De Ruif", Jan Vossensteeg 59. Wandlappen van Lya Wolkowiski. Tot 30 nov. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrüda? 104 uur. zond 1—4 uur Rijksrous Geologie en Mineralogie (v d Wertpark): Geologie van Ne derland l)ag 10—12 en 2—4 uur. zon en feestd 24 uur Lakenhal: Tentoonstelling tekenin gen van Jos. Teixeira de Mattos. Tot 11 novembe*. De Lakenhal: Dagelijks 104 uur Zondags 14 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat): dag. 1017. zond 13—17 uur RUksmua Gescb Natunrweien- schapnen (Steenstr dag 104 uur zond I4 uui Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, Lange Raamsteeg 2. Op werkdagen van 10.0012.30 en van 25 uur. Boerhaavezalen: Schilderijen en tekeningen van Rein Dool en Chris Tonbreeker. Geopend dagelijks 14-17 en 19-21 uur. Tot 6 november. LEIDSCHE SPAARBANK In de maand oktober 1963 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 2.789.504,97 en terugbetaald een be drag van f 2.476.500,15. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 584 en het aantal afbetaalde boekjes 327. Op 6.342 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd 218.030,75 bijgeschreven. Er werden 1.350 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een geza menlijke inhoud van 44.863,44. Het tegoed der 54.915 inleggers be droeg aan het einde der maand 56.002.482,60. de imitatie en fuga heeft gevonden. Zijn ideeën zijn eenvoudig en in menig ly risch moment geeft Rossini prachtig me lodische muziek van liedachtig karak ter: o.a. in Benedictus qui venit in zijn eigen stijl, ingetogen en diep doorvoeld. De Kyrië is een juweel van beschou wing, beschroomd, ingetogen en sensi tief. Aantrekkelijk is de tenor-solo: Do- mine Deus: geestig de fuga: Cum Sanc- to Spiritu. Het Agnus Dei voor altsolo met koor geeft een stemming weer van ingekeerdheid en gebed. Herman strategier heeft zijn klein geschoold koor-ensemble voortreffelijk in handen. De aandacht en toewijding zijn voorbeeldig. Behou dens enige weifeling in de aanvang van de Kyrië is de technische en muzikale afwerking welhaast feilloos. Een draag krachtig beschaafd forte wisselt zich af met een welluidend p.p en de tussen- nuancering is met muzikale smaak door de dirigent aangebracht, zodat een voor name sensitieve dictie het resultaat is Solistische medewerking gaf de opera zangeres Marijke van der Lugt. Aanvankelijk de stem niet geheel vastliggend, maakte zij grote indruk met haar vertolking van „O Salutaris" waarin zij stralend, waardig en warm zong. In de plaats van de alt Wilhel- mina Matthès, die ziek was. zong de mezzo-sopraan Mea Naberman de alt partij. Daar deze vrij hoog is geschre ven ligt deze partij haar uitstekend. Zij zong nobel, geacheveerd en mooi. Dub bel te respecteren omdat zij inviel. Chris van Woerkom horen wij altijd graag om het brio waarmede hy zijn partij vertolkt en zijn steêvaste muzikale in terpretatie. Rom Kalma met zijn prach tig, dragend basgeluid zong met weelde. De solistische ensembles klonken wel luidend en de koren waren, zoals al ge zegd is, zeer actief. DE BEGELEIDING was bij Jan van der Meer piano en bij Albert de Klerk harmonium, in uitnemende han den. Het Preludlo-religioso na de Credo werd door de organist zeer poëtisch verklankt. Aan de pianist was een zwa re taak toebedeeld door de componist. Zeer vaardig, volkomen voor deze moei lijke pianopartij berekend, heeft Van der Meer deze gespeeld, volkomen op gaand in de visie van de dirigent, en toch met eigen artistiek inzicht. Het ge lukkig optreden met dit interessante werk gaf aan de avond een voornaam cachet en vond diepe weerklank bjj de vele toehoorders. Na de pauze viel nog iets bijzonders voor de Leidenaars te genieten. De ma- rionettisten Don en Ly Vermeire voer den de opera „Die Kluge" op van Carl Orff. Diens muziek gaat er nu niet zo heel gemakkelijk in. Deze componist vindt zijn uitdrukkingsmogelijkheden in de ritmiek en min of meer primitief aandoende melodlek, volksliedachtig, of herinnerend aan oude kerktoonaard. Het recitativisch zingen is op de duur wat eentonig. Wij kregen een poppen spel te zien: goed zittend, zeer technisch voorbereid; ook muzikaal, en ware het niet dat er ln de grote zaal wel een en ander verloren ging, ook onderhoudend. Er zijn spel en actie en knappe sceni sche momenten. Wij hoorden een reproductie op de band (mooi opgenomen) van Elisabeth Schwarzkopf, Gottlieb Frick, Marcel Cordes, Georg Wieter en nog enkele kleine partijen, begeleid door het Lon- den's Philharmonisch orkest onder Wolfgang Schwallisch. Deze twee ma- rionettisten zijn sterk ingegroeid in hun fascinerend hand- en vngerspel en me nige typerende vondst, die Orff in zijn partituur verwerkt wordt door de ma rionetten, beter gezegd door hun bespe lers, weegegeven. Ovationeel applaus, eerst voor de di rigent Strategier, het Nederlands Ma drigaalkoor en solisten en aan het slot voor de beide marionettisten voor noemd en hun mooie poppen, J. KORTMANN BURGERLIJKE STAND M Geboren: Paulus, z.v. A. Bekooi en E. Rysbergen; Franc iscus Anto- nius, z.v. H. A. Godijn en W. J. A. Berg; Monique Anne Edith, d.v. A. P. M. van Lier en G. W. C. Staats; Wil ly Irene, d.v. B. Arbouw en C. J. Lo- meijer; Pieternella Christina, d.v. M. Donikervoort en J. L. Zegeling; An- thonie Bernhaird, z.v. B. Stravers en G. H. van der Poel; Paul Fredierik Huibert, z.v. H. C. Dam en L. Wis dom; Wouter Eduard Jan, z.v. H. de Blocq vam Scheltinga en W. M. Flim: Ronald, z.v. S. J. de Ridder en M. va ndetr Bent; Diana Florita. d.v. J. C. Wijnmaalden en L. A. Stins. Getrouwd: F. W. van der Reek en G. Verstraaten. Overleden: D. van Egmond, 79 jaar, man; J. G. van den Bosch, 71 jaar, wed. v. J. de Moed; S. van der Lin den, 57 jaar, vrouw; H. J. Jansen, 58 jaar, man; J. E. W. Mulder, 88 jaar, man; M. Robbers, 80 jaar, wed. v. C P. Sjardijn; P. Volker, 12 jaar zooin. GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten, met ingang van heden voor de duur van de uit-1 voering van werkzaamheden ter- plaatse, de Barbarasteeg gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide richtingen. LEIDERDORP JUBILEUM -UITVOERING „ONS GENOEGEN" Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de toneelvereniging „Ons Genoegen" vond gisteravond in I hei Dorpshuis een opvoering plaats van het toneelstuk „Liefdes Duel' een toneelspel van Franse afkomst. Het speelt in het jaar 1817 en Napo leon was juist verbannen naar St Helena. In Frankrijk staan vier ver bitterde partijen tegenover elkaar Ultra-royalisten, Republikeinen, Bo- napartisten en voorstanders van de constitutie. Op het kasteel d'Autre- val wordt een vogelvrij verklaarde verborgen gehouden, gezocht door de politie-prefect en beschermd door 2 vrouwen die beiden naar zijn liefde dingen De eigenares van het kas teel, gravin d'Autreval, vertolkt door mej. Van der Voort, is een van deze vrouwen. Zij speelt in dit stuk rrun of meer de rol van een vrouwelijke Pimpernel die ln een steekspel van woorden, de politie-prefect om de tuin leidt bij het zoeken van de sa menzweerder. Door deze dialogen, die echter maar weinig voorkwamen, kwam er enig leven in het spel dat vooral in het begin door de zwierige oud-Franse stijl wat langdradig werd. j Mede door de rolvastheid van de spelers heeft „Ons Genoegen" toch kans gezien er een aantrekkelijke voorstelling van te maken die door een vrij talrijk publiek met aandacht werd gevolgd. VEEL BEWOLKING Verwacht wordt voor morgen veel bewolking met enige re gen, vooral in het zuiden, wes ten en oosten van het land. Temperatuur zacht voor de tijd van het jaar. OSLO regen KOPENHAGEN regen ABERDEEN zw. bew. LONDEN regen A'DAM vrijw. onbew BRUSSEL zw. bew. PARIJS L bew. BORDEAUX mist GRENOBLE 1. bew. NICE zw. bew. BERLIJN 1. bew. FRANKFORT regen MüNCHEN h. bew. ZüRICH zw. bew. GENèVE onbew. LOCARNO zw. bew. WENEN zw. bew. INNSBRUCK zw. bew. BELGRADO mist ATHENE onbew. ROME zw. bew. AJACCIO zw. bew. MADRID motregen MALLORCA 1. bew. PAUZE 9 5 8 16 10 5 9 0.5 13 1 12 2 13 2 15 10 16 0 16 0 19 0 11 5 13 5 12 0 15 0 14 0 14 0 15 0 13 0 23 0 18 0.3 21 0 19 0 11 9 22 0 STATISTIEK GEWOON L.O. EN VOORTGEZET GEWOON L.O. '62-'63 De volgende bijzonderheden zijn ontleend aan de juist in druk ver schenen publikatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek, getiteld: Statistiek van het gewoon en voort gezet gewoon lager onderwijs 1962- 1963. Op de teldatum 16 januari 1963 bedroeg het gemiddeld aantal leer lingen per onderwijzer bij het g.l.o. 33. Dit gemiddelde is de laatste ja ren regelmatig enigszins gedaald; in 1956 bedroeg het nog 35,4. Bij de v.g.l.o.-scholen bedroeg het gemiddelde 24 en bij de v.g.l.o.-afde- lingen 20. Ook deze gemiddelden lig gen wat lager dan die in de onmid dellijk voorafgaande jaren; de daling is hier pas in 1961 duidelijk merk baar geworden. Van de ruim 1.395.000 leerlingen bij het g.l.o. ontving 7.5 pet les in het Frans, 0,1 pet in het Duits, 0,6 pet in het Engels en 28,4 pet in handen arbeid. Bij het v.g.l.o. met ruim 39.600 leerlingen waren deze percen tages respectievelijk 8,1, 5,9, 65,1 en 77,3. Het aantal scholen voor g.l.o. be droeg op de teldatum 7.745 (toene ming sinds 1961-1962: 22), het aan tal scholen voor v.g.l.o. 360 (onge wijzigd) en het aantal afdelingen voor v.g.l.o. verbonden aan scholen voor g.l.o, 71 (afneming: 29). Het aantal onderwijzers bedroeg bij het g.l.o. 42.013 (toeneming: 524) en bij het v.g.l.o. 1 669 (afneming: 56). Geboren: Jacqueline Christine In geborg d.v. H. J. van Dalen en J. J. van Santbrink; Frank Christiaan z.v. T. H. J van den Berg en W. C. M. van Cassel; Paul Theodorus Jan z.v. T. J. Broers en C. J. Brink. Overleden: Frances Brooks, 62 jr, echtgenote van Constant Zarian. SASSENHEIM Tafeltennis Ook de tweede zege van de Sassenheiimse Tafeltennisclub is een feit geworden. In een zeer goed gespeelde wedstrijd, waarin vooral de heren Zoet en Turk uitblon ken, wist men een verdiende over winning te behalen op hel team van De Treffers (9-1). Het tweede team van TCS had aan OTTV 2 geen te genstander en won met de grootst mogelijke cijfers (10-0). Door om standigheden kan er volgende week in het KSA-gebouw geen wedstrijd plaats vinden Het programma voor volgende week luidt als volgt: 13 nov.: Dolfijn 2-TCS 2, en 14 nov.: ATTC 4-TCS 1. Morgen: 23ste zondag na Pinksteren; in het bisdom Rotterdam: wijding van de kathedraal. WELKOME AFWISSELING Of het concilie de beoogde aanpassing van de Kerk in volle omvang en diepte zal verwezenlijken? In ieder geval komen er welkome liturgische vernieuwingen. Zo zal er meer af wisseling komen in de zondagse bijbellezingen. Door de toevallige omstandigheid, dat het morgen wij- dingsfeest van de kathedraal is, krijgt men in het bisdom Rotterdam er een voorproef van. De evangelist Lukas maakte een vlot verslag over de kortbenige maar gewiekste Zachéus, die in een boom klom om O.L. Heer te zien. Wie zou het hem niet willen nadoen! Het verhaal is voor kerk wijding uitgekozen wegens de zin snede: „Heden is er heil over dit huis gekomen". Het verhaal in zijn geheel is bijzonder toepasselijk v% PUZZEL Oplossing nr. 537 Horizontaal: 1 raitiné, 5 ode, 6 vreemd. 8 o.l., 9 mis, 10 ork, 13 ia, 14 agenda, 17 por, 18 gelaat. Vertikaal: 2 tor, 3 idee, 4 nee, 8 vlieg, 7 Maria, 8 om, 11 ka, 12 knol, 15 Epe, 16 dra. PUNT HILLEGOM Geslaagd Aan de Rijksuniversi teit te Groningen is geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde de heer D. H. Smit. MARKTBERICHTEN LEEUWARDEN, 8 nov., Zulvel- beurs. (In gulden per kg). Corn- missienoteringen: Goudse kaas 2.40, Edammer kaas 2.26, broodkaas 2.28 Handel goed. KATWIJK a.d. RIJN, 8-11. Groente Waspeen p. kist: A-extra 4.50-5.80, Al 3.80-4.40, A2 3.70-5.50, B-extxa En vergeet niet naar huis te schrij ven Hier heb je een stortings biljet. 4.70-5.40, BI 2.90-4.70, B2 2.90-3.30, bloemkool p. 100 st.: 6 st. p. bak: Al 80.0089.00, A2 52.00, 8 st. p. bak: Al 71.00, A2 35.00-43.00, BI 59.00-60.00, B2 35.00-45.00, andijvie 22.00-38.00, spruiten 33.00-58.00, boerenkool 12.00- 25.00, gele kool 26.00, groene kool 23.00, sla p. 100 st.: 7.00-9.00, uien p kist: 3.30-4.00, tomaten 25.00-45.00, selderie p. 100 bos: 8.00-9.00. Aan voer waspeen 75.000 kg, waarvan 15.000 kg voor export en 14.000 kg voor de industrie werd verkocht. TER AAR, 8-11. Groente Kas- snijbonen 1.72-1.82, id. stek 1.05-1.24, witlof 1 68-76, id. 2 43-63, id. stek 6-27, winterpeen 12, andijvie 20-22, uien 16-21, rode kool 11, kroten 15, alles per kg, tomaten Ax 1.55-3.00, id Bx 1.70-3.25, ld. Cx 1.50-1.85, ld. CCx 1.50, id. bonken 2.60 alles per bakje van 6 kg, sla 11-14, id. C 6 p. stuk, selderij 7-9 p. bosje. Druiven 1.46, appelen: Goudreinetten 26-35, Ellisons Orange 23, Cox Orange 18, Jonathans 25. Peren: Wijnperen 27, Emiile d'heyst 20-21 alles p. kg. Export veiling: tomaten A extra 5.40-5.50, id. Al 5.20-5.50, id. B ex tra 5.80-5.90, id. BI 5.30-5.50, id. C sxtra 4.90, id. Cl 4.30-4.50, id. CC 2.50 alles per bakje van 6 kg, spruiten A 64-67, id. B 46-52, id. C geschoond 24, id. C 19, id. D (klein) 41, id. stek 15-16 allies per kg.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4