HOOFDPIJN PAUS PAULUS HIELD TOESPRAAK TOT NEDERLANDSE KATHOLIEKEN Sjeik El Ro-Jenbiet J de geluidsmuur SINTERKLAAS IN LEIDEN Meer geld voor de metro nodig Verzekeringsinstellingen van de L.T.B. boekten gunstig 1962 V00RH0UTER TROK DOOR WILDE SCHOONHEID VAN KRUGERPARK I DONDERDAG 7 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 leem 'ASPRQ' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. Neem FEEST VAN ST. WILLIBRORD: Ter gelegenheid, van het feest van St. Willïbrord, patroon van het aartsbisdom Utrecht, dat in Nederland op 7 november wordt gevierd en aanleiding is voor Wïllibrordzondag op 10 november, heeft paus Paulus VI woensdagavond een korte toespraak voor de KRO-televisie gehouden tot de Nederlandse katholieken. Hij sprak in het Duits. De letterlijke tekst in Nederlandse vertaling volgt hieronder: „Een groet en zegen aan Ne derland en het gehele volk. Gaarne hebben wij aan de uit nodiging van de Katholieke Ra dio-Omroep in Hilversum gevolg gegeven en richten wij met vreugde in het hart naar aan leiding van het feest van St. Wil- librord een groet en zegen aan de katholieken en aan het ge hele volk van Nederland. Wij kennen uw mooie land en zijn vlijtige volk persoonlijk. Voor de jarenlange activiteit van de Katholieke Radio-Omroep in Hil versum, in dienst van het echte radio- en tv-apostolaat, hebben wij alle waardering. Wij zijn persoonlijk in de gelegenheid ge weest een bezoek te brengen aan Radio-Hilversum. Het chris telijke volk van Nederland be reidt zich voor op de viering van het feest van St. Willibrord. Wij feliciteren u met deze grote missionaris van het christendom, die de vader des geloofs van uw land is geworden en als zodanig bij iedere Nederlander erkend en geëerd wordt. Een teken daarvoor is ook het standbeeld, dat zijn bisschopstad Utrecht voor hem heeft opgericht. De Angelsaks Willibrord kwam als missionaris uit Rome naar uw land. Door paus Sergius gezon den, betrad hij in het jaar 693 uw vaderland en verkondigde als eerste in West-Friesland de blijde boodschap van Christus, die door uw voorvaderen met vreugde werd ontvangen en in uw land tot op heden wordt geëerbiedigd. Reeds in 695 werd hij de eerste bisschop van Utrecht en zijn missiewerk voerde hem van hier uit naar Antwerpen, Helgoland, Denemarken, tot in het oostelijke Frankenland en naar Thuringen. Deze liefde voor de missie heeft St. Willibrord diep in het hart van uw voorvaderen geplant. Het christelijke geloof dat hij Nederland schonk, is door dui zenden zonen en dochteren van dit land in de loop der eeuwen als missionarissen van Christus' werk doorgegeven. De trouwe bevolking van uw land heeft hun missiewerk door gebed en milde gaven gesteund. Ook nu werken alleen al zeventig Nederlandse bisschoppen, die voortgekomen zijn uit de zeven bisdommen van uw land, in de diverse mis sielanden van de wereld. In hun geestdrift voor de uitbreiding van het Rjjk Gods volgden zij en de met hen samenwerkende mis sionarissen de patroon van Ne derland, wiens heilig leven en missionaire activiteit hun tot op heden tot voorbeeld is. De Nederlandse missiebisschop pen en de bisschoppen van uw land nemen thans gezamenlijk in Rome deel aan de werkzaam heden van het Oecumenisch Con cilie. De katholieken van Neder land vragen wij hun volle aan dacht aan dit concilie te schen ken. Bedenk, dat het onderwerp van het concilie het hoogste en heiligste op aarde is: het werk van onze Heer - zijn kërk, die u allen aangaat - uw geloof, de vorming van uw christelijk leven - de kerk, die ons toont hoe mooi het is, als broeders eendrachtig met elkander te leven. Als leden van Christus' kerk, roepen wij u op voortdurend voor het concilie te bidden, opdat de verlangens van het concilie verwezenlijkt mogen worden, - opdat de kerk voor God en de mensen in nieu we glans moge stralen en haar boodschap moge doordringen tot aan het einde der aarde. Voor allen, die ons heden horen, - het gehele Nederlandse volk, bidden wij van ganser harte om Gods blijvende bescherming en rijkste zegen". 19 november: St. Nicolaas zal op dinsdag middag 19 november a.s. in Leiden worden ingehaald aan de achterzijde van het station, 's middags om 2 uur. Vanaf 't station zal hij per rijtuig via Stationsplein, Stationsweg, Steenstraat, Kort Rapenburg, Breestraat, naar het Stadhuis rijden, waar hij door het Col lege van B. en W. zal worden ontvangen. Kinderen van de eerste klas sen van openbare en hervorm de lagere scholen zullen Sint Nicolaas een zanghulde bren gen op het Stadhuisplein. Hier na gaan de kinderen naar ver schillende zalen (de Schouw burg, St. Anth. Clubhuis en „De Burcht") waar St. Nico laas hen later zal bezoeken en tracteren. Op katholieke scho len komt Sinterklaas persoon lijk in de klassen. -J B. en W. van Rotterdam hebben de Metro. Tot dusver is voor de me tro uitgetrokken een bedrag van ruim 158 miljoen. B. en w. vragen thans een krediet van 36,4 miljoen onder meer voor stijging van de bouwkosten sedert 1958 10 milj.), het aanbrengen van extra roltrappen (ƒ4,5 miljoen), de uitbreiding van de ondergrondse stations met ruimten die in oorlogstijd tot schuilplaats kunnen dienen (ƒ4,8 milj.) en aan vullende voorzieningen voor de BB en de bedrijfszelfbescherming van stadhuis en GGD (ƒ3,2 miljoen). Twee doden door kolendampvergiftiging In Hoogezaod zijn twee personen doo>r kolendamp om het leven gieko men. Het zijn de 70-jairige heer J. Snitjer en zijn 55-jaar oude huis houdster mej. H. Spijker. Gistermor gen ontdekten buren vam de heer Snitj es dat er iets niet in orde was. Zij waarschuwden de politie die de bejaarde heer en zijn huishoudster levenloos aantrof. De haard in de woonkamer was afgesloten waardoor er kolendamp is ontstaan. De politie verklaarde dat zij vermoedelijk reeds gisteravond als gevolg vam kolen dampvergiftiging om het lieven zijn gekomen. Paus Paulus zal op 14 november, op verzoek van kardinaal Alfrink, de de gemeenteraad een aanvullend nieuwbouw van het Nederlands col krediet gevraagd voor de bouw van lege te Rome komen inwijden. Gecombineerde balans. Van een onzer abonnees, de heer S. W. uit Voorhout, die momenteel op familiebezoek in de republiek van Zuid-Afrika verblijft, ontvingen wij enkele interessante impresies van een boeiende tocht door 't beroemde natuurreservaat het Paul Kruger- park. Wij willen de levensechte ro mantiek van zijn uitzonderlijk „uit stapje" onze lezers niet onthouden. Voordat onze reiziger zijn bestem ming bereikte had hij er een vlieg tocht van veile duizenden kilometers op zitten. Opvallend zijn de vele „cool drinks", die tijdens de tussen landingen door een dorstig man-in- Verschenen is het jaarverslag 1962 van de Verzekeringsinstellingen van Een metropool met een woud van de LTB, omvattende de Onderlinge Activa: Liquide midd. 460.065,64, skyscrapers, het Zuidafrikaanse New Waarborgmaatschappij van de LTB, vorderingen 740.266,76. beleg - York, met een prachtige omgeving; de Onderlinge Brandverzekering LTB gingen 5.589.147,41, andere acti- een wereldstad gelegen op 1700 meter de Onderlinge Hagelverzekering va 69.961,46. boven de spiegel van de oceanen die LTB, het Assurantiekantoor LTB en Passiva: Schulden op korte termijn de republiek insluiten. „Heerlijk kli- de Stichting Centrale Administratie 1.967.580,76, id, op lange termijn maat", zó besluit de heer W. zijn van de Verzekeringsinstellingen van f 705.097,71, wiskundige reserves ■■flHT LTB. 1.755.580,76, eigen res. 1.565.397,54, schreef. „Alle dagen tot nu toe vol- Uit dit jaarverslag, lopende van 1 batig saldo 865.670,44. op zon, terwijl de lente nog maar januari tot 31 december 1962, dat op pas begonnen iseen algemene vergadering dd. 2'1 no- vember a.s. te Haarlem te houden, zal worden aangeboden, blijkt dat het Lasten: Schadeloosstellingen Prinses Beatrix heeft gister- totale premie-inkomen steeg van 2.089.588,17. herverzekeringspre- midag in gezelschap van haar parti- 3.403.738.55 in 1961 tot 3.961.874,23. mies 531.092.40, Premies myen Va- culier secretaresse, mejuffrouw M. C Ben stijging dus van ruim 16 per- ria 1.672.980,64, onk. 1.356.803,69, C. Wijnen een bezoek gebracht aan cent. De bemiddeling op het terrein overige lasten 86.921,59. de tentoonstelling „Kunst uit Thai- van de makelaardij groeide van een Baten: Ontv. premiën 5.619.348,37, land" in het Haagse gemeentemu- premie-omzet van 1.366.359,89 in polis- en aantekenkosten 17.164,27, seum. De expositie „Kunst uit Thai- 1961 tot 1.667.474,14 in 1962. De to- opbrengst beleggingen 164.190,58, verhaal, dat hij een maand geleden de LTB. en dekens aandragen. De lunch Allo w tt;+ ju wordt genuttigd zondier vork of lepel en de blikken - gekocht in de kanti ne - konden we opwarmen op vuren die overal verspreid stonden; alles smaakt best in de natuur". BELAAGD DOOR OLIFANT Dan op weg met 24 tins bier en een fles Brandy. Wat klein wild - Impala's, een mooi soort klein hert Gecombineerde resultatenrekening. Verder op werd de verrekijker gegre pen toen de giraffen, zebra's, olifan- jjjo I Iten en zelfs leeuwen in zicht kwa' de-tropen geconsumeerd worden. Het ®en: De volgende dag had de hear W. j^toonstemng uitgangspunt voor de trip naar het het genoeglijk voorrecht twee leeu- Krugerpark was Lorenzo Marques in wen te zien liggen aan de water- Portugees Oost-Afrika, een aantrek- kamt rich koesterend in de opkomen kelijke stad met ruim 100.000 inwo ners. Hier beschrijft de heer W. ons o.a. die kathedraal, waar „suikerach- de zon. „De tocht was ons zeer gum- het begon met twee olifanten, die op 5 meter afstand van ons alles tige pilaren" de trappen naar het vertrapten wat hen in de weg stond. gebouwflank eren. Van binnen is het Wat verder op werd de reizigers de godshuis niet erg imposant. schrik op het lijf gejaagd door een Bij Crocodill Bridge is een toegang olifant, die met het verkeerde been tot het park. Men moet hier papieren urt hed was gestapt en vreselijk tonen, die soms maandgn van tevoren trompettend, met geheven slurf, een aangevraagd dienen te worden oim voortijdig einde aan de vakantie van het park binnen te komen. „Croco- de heer W. wenste te maken. Aldus dill Bridge", zo schrijft onze zegsman, op de vlucht gedreven reed het ge- is een klein „resthouse", waar 9lechits zeischap langs een rivier, op de oe- weinige „rondavels"' (ronde, netjes vers waarvan tientallen Nijlpaarden uitziende huisjes van een bijenkorf- 1 ^""j| type) staan. De beheerder van het camp gaf ons het nummer van het huisje en na een kwartiertje kwamen Een vervolgverhaal van Suske en Wiske hun siësita hielden, panorama. Een zeldzaam RADIO TELEVISIE Het reisverhaal wordt onderbroken een paar natives (negerbedienden) door de klacht: je hebt altijd dorst! Dorst en wilde dieren: je komt op die IpmuhI manier eens helemaal uit de dagelijk- se sleur. Maar voort ging het weer. VJ' Een grazende kudde van bijna 100 buffalo's, in de verte een leeuw en wat dichterbij een troepje wilde zwijnen met jongen. Macaber was de zwerm gieren, die zonder enig ge voel voor fatsoen bezig waren met het verorberen van een dode olifant: de gemeentereiniging van moeder Natuur. De hyena's konden elk mo ment aan het festijn gaan deelnemen. De heer W. maakte maai- korte nachten. Bijzonder vroeg was hij tel kens uit de veren om maar niets te missen van die overweldigende rijk dom in bush en op de vlakten. Pot- gietersrust - een paradijselijke klank ÊETJE 12 heeft die naam! was de laatste pleis terplaats. In één ruk (700 kilometer) (Advertentie) werd naar Johannesburg gereden. Tmte. de'tMe,, niet uit? m IkMtt/itikd/emeit uittrekken enrm/t 'ï&tfchifjèime? 2 'ASPRO 5 -ètz Cti&it weet fit/ Aetherklanken 7A-oJ„ J- V,ec»Twvtinff uc e-x.posj.ue „xvuiisi uu inaa- i»Ol 101 1.001.411,14 m 1304. L»e io- opurengsi oeieggmgeii ïut.iw.jo, V«rd«r on werd de verrek iikerETf^e- land" <*«vat beeldhouwwerk, edel- tale premie-omzet bedroeg derhalve schade herverzekering 293.605,90, veraeroo wem ae verrexiiKer eeere smeedkunst( ceramiek en een aantal 5.619.34i8,37. Het voordelig saldo provisie Varia-myen 508.225.37, an- schilderijen en handschriften. De van het geheel van de verzekerings- dere baten 522.44. prinses bracht ruim een uur op de instellingen van de LTB over het Het batig saldo bedraagt derhalve jaar 1962 bedroeg 865.670,44. f 865.670,44., VRIJDAG 8 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA, 9.40 VPRO. 10.00 VARA, 13.00 AVRO, 16.00 VPRO, 21.00-24.00 VARA 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gr. muz. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lich te gr. muz. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Pianorecital: klass. muz. (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte gr. muz. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Radiodubbel- kwartet. 12.10 Licht orgelspel. 12.20 Regeringsuitz.: Voor de landbouw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Tentoonstel!in g s a gend a12.38 Lieht inistr. ens. 13.00 Nws. 13.15 Me ded., event, aot. of gr. muz. 13.25 Beursber. 13.30 Dansork. en zangsol. 14.00 Mod. kamermuz. 14.20 Bij de tijd en bij de thee: gevar. progr. 16.00 Klass. muz. 16.30 Inzicht en uitzicht, gevar. progr. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Ronduit, progr. voor opgroeien de mensen. 18.00 Nws. 18.15 Gitaar - muz. 18.30 Nieuwe klass. gr. platen. 19.00 Kiosk: bespreking van act. ar tikelen uit zojuist verschenen week bladen. 19.10 Jazzmuz. 19.30 Kunst kroniek. 20.00 Nws. 20.05 Radio Ka- merork.: klass. muz. 21.00 Prom.-or kest, koor en zangsol. 22.00 Van hier tot het einde van de straat, doe. pro gramma. 22.40 Marima (22.30 Nws). 23.10 Lichte gr. muz. 23.45 Soc. nws. in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m. 7.00-24.00 KRO 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte gr. muz. 7.30 Strip voor dé jeugd. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gr. muz. 8.50 Voor de vrouw. 10.20 Gr. muz. voor de tie ners. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Pia norecital: klass. muz. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte gr. muz. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Pianoreci tal met ritmische begeleiding en zangsoliste. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Pop. gr. muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Amusementsmuz. (gr.). 14.40 Kamerork.: mod. muz. 14.55 Kamer- ork. en bas en piano: mod. muz. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Pianorecital; klass. en mod. muz. 17.00 Boekbe spreking voor de jeugd. 17.20 Kin derkoor. 17.40 Franse chansons (opn.). 17.55 Pop. gr. muz. 18.25 Licht ark. en sol. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Vliegende schijven, verzoekpro gramma voor de militairen. 20.20 Wie het weet mag het zeggen: wedstrijd in muziekliteratuurkennis. 20.50 Ster ren van vroeger, klankbeeld. 21.15 Nowa-Ziwa. Het nieuwe leven, klank beeld over missie-zending-ontwikke- lingshulp. 21.35 Metr. ork. en zang sol. 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Un caprice, hoorsp. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 11.00-11.50 Schooltelevisie. NCRV: 19.30 Toekomstmuziek, de 2e uitzending van deze serie program ma's over beroepskeuze is gewijd aan de musicus. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Stiefbeen Zoon, tragikomische belevenissen van een vader en zoon, handelaren in lompen en oude metalen. 21.00 At tentie. 21.35 Nou jij weer, amus. pro gramma. 22.05 Ridder van Maison Rouge: Deel III: Geneviève, televi sie-feuilleton. 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.35-22.40 Journaal. 33) naar de film „the sound barrier" J.R. liet ons geen tijd lang over het voorstel na te denken. Hij liep naar een tafel en haalde daar iets uit een kleine houten kist. Toen hij zich weer omdraaide, hield hij in zijn handen het zilverglanzende model van een vliegtuig. Tony floot zacht tussen zijn tanden. Zelfs ik als vol slagen ondeskundige zag dat het 'n bijzonder vliegtuig was, rank en sierlijk als een vogel. „Wat is dat?" vroeg Tony. „Met dit vliegtuig", zei J.R. en z'n grote handen streelden bijna liefko zend langs de gladde romp van het model, „met dit vliegtuig zal eens een man het geluid achter zich la ten. Het is nog niet zover, nog lang niet misschien, maar het zal zover komen." Er was een profetische klank in zijn stem, die ons er van weerhield verdere opmerkingen "te maken. Ik zag Tony's ogen onafge broken gericht op het model, dat J.R. achteloos spelend in zijn handen ronddraaide. Plotseling zette hij het op zijn bureau en stak ons zijn hand toe: „Ik hoop dat jullie een goede reis zult hebben. Komt hiei terug zo gauw je tijd en zin hebt". Hij aarzelde even en slikte moeilijk: „Groet Susan van me". Toen we de kamer uit waren en de trap afliepen, keek Tony me vra gend aan alsof hij een oordeel ver wachtte. Ik herinnerde mij 't ogen blik, enkele dagen geleden, toen ik J.R. bjj die vreemde schroefloze mo tor had gadegeslagen en ineens het juiste woord gevonden had voor wat ik eerst in hem kon omschrijven. „Hij is bijna gevaarlijk", zei ik. Die opmerking sciheen Tony teleur te stellen. Hij haalde ongeduldig zijn schouders op en mompelde: „Ik be grijp je niet". „Nee", zei ik scherper dan ik eigenlijk wilde; ik dacht aan Susan die op ons wachtte. „Nee, dat zul jij waarschijnlijk nooit begrijpen." Hij antwoordde niet, haalde alleen op nieuw zijn schouders op. Toen we door de grote glazen deur het gebouw verlieten, bleven we beiden gelijktijdig staan. De wa gen, waarin Susan op ons zou wach ten, was verdwenen. XV Tijdens de eerste weken na de in vasie heb ik Tony er enkele malen slechts met veel moeite van kunnen weerhouden zonder toestemming met verlof te gaan, wat zo ongeveer ge lijk staat met deserteren en dan ook zwaar gestraft wordt. Hij was wan hopig en ik kon mij niet herinneren hem ooit zo gezien te hebben. Toen we die middag, enkele dagen voor de invasie, na ons bezoek aan J.R. ontdekten dat Susan verdwenen was verwonderde ons dat meer dan het verontrustte. Misschien was ze met de wagen nog even naar Madge- worth Court gereden. Maar al heel gauw bleek dat ze daar niet was en na een half uur kwam de chauffeur van de wagen ons vertellen dat hij Susan bij het station had afgezet. Hij wist niet in welke richting zij was ver trokken. We vlogen van het Ridge- field-vliegveld terug naar Londen. Tony sprak tijdens die tocht geen woord. Uiterlijk was hij volkomen be heerst, maar aan zijn bleekheid was te zien dat hij uit zijn evenwicht was, misschien voor het eerst van zijn leven. In Londen reden we on middellijk naar het onderdeel van de Waafs, waarbij Susan was ingedeeld. Niemand wist waar ze was. We infor meerden links en rechts maar nergens kon men ons inlichten. Daar kwam nog bij dat Tony, kort na onze terug keer in Londen zich moest melden bij de opleiding waar hij instructeur was. Hij belde me later op en ver telde, dat hij de eerste weken geen verlof zou krijgen. Ik beloofde hem alles te zullen doen om Suzan op te sporen, hoewel ik er geen flauw idee van had in welke richting ik moest zoeken. In ieder geval had ik door mijn werk meer vrijheid van be weging en kon ik dus alle mogelijk heden. hoe klein ook, nagaan. Op een avond, twee dagen na de in vasie, stond Tony plotseling voor me. „Ik verdom het langer", zei hij. „Ver lof of geen verlof, ze kunnen voor mijn part allemaal barsten. Ik wil nu eerst weten waar ze is en waar om ze er vandoor ging. Van iedere andere vrouw zou ik me zoiets kun nen voorstellen, alleen van Susan niet. Ze moet een heel bijzondere reden gehad hebben om dit te doen". Hij zag er ellendig uit. Zijn ogen stonden hol en koortsachtig in het bleke gezicht. Zijn gebaren, anders zo rustig en zeker waren nu onge duldig en nerveus. Zijn stem klonk trillend en gejaagd. „Heb je nog iets gehoord van de politie?" vroeg hij, hoewel hij kon weten dat dit niet 't geval was, anders zou ik het hem ze ker hebben laten weten. Enkele da gen na Susan's verdwijning hadden we n.l. aangifte gedaan bij de poli tie. Tony had die er aanvankelijk buiten willen laten, omdat hij geen ruchtbaarheid aan de zaak wilde ge ven. Per slot van rekening was Su san gedeserteerd. Maar natuurlijk had men haar ook bij de Waafs ge mist; van die zijde ging men navraag doen bij Tony en J.R. en de laatste stond er op dat de politie in de zaak gemengd zou worden. Het was, geloof ik, voor Tony in zekere zin toch een geruststelling, dat nu ook een paar duizend Londense polite-agenten naar Susan uitkeken, want hij begon meer en meer bang te worden voor een ongeluk. Ik wist niet goed wat ik er van denken moest. J.R. was op een avond even bij me geweest om over de kwestie te spreken. Ik ver baasde mij er toen over dat hij veel minder ongerust was dan men van een vader, wiens dochter spoor loos verdwenen is, toch wel ver wachten moaht. Een paar maal herhaalde hij met grote beslistheid de woorden: ..Die krijgt geen ongeluk, maken jullie je maar geen zorgen, die krijgt heus geen ongeluk", Ik werd een beetje kregelig en vroef hem: „Hoe weet u dat zo zeker? U kunt in ieder ge val van Tony niet verwachten dat hij rustig blijft zitten wachten tot ze terugkomt". Ik ben er van overtuigd, dat hij zelfs een ogenblik glimlachte. „Dave" zei hij, „je vergeet één ding, of lie ver je vergeet het niet, want je kunt het niet weten. Maar ik zeg je: Susan is ook een Ridgefield, hoewel ze dat soms denkt te kunnen verge ten. Ik geef toe, ze lijkt in heel veel op haar moeder zoals ook Chris deed. Maar ergens heeft ze iets aan de Ridgefields en dat zal ze nooit ver loochenen." Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2