Eén parel per dag! SPAREN VOOR TELEVISIE MINISTER BOGAERS HOUDT THANS ANGSTVALLIG BOUWPRIJZEN VAST "Trouw aan de beste Amerikaan. Lijk van sportvisser op Wadden gevonden BIJ BRAND OMGEKOMEN Argentinië vraagt uitlevering van Peron DONDERDAG 31 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Wat de prijzen betreft, zed de mi nister, wil ik niet overstag gaan. Het bouwbedrijf zal zélf aam de hand van de bouwnota maatregelen moeten treffen tot uitbreiding van de bouw capaciteit voor de woningbouw. Het is thans van die zijde een zoeken en tasten. Men vreest de loon- en prijs- „VRIJE BOUWERS" NOG VRIJER Minister Bogaers heeft gistermid dag in de vergadering van de ka- o UcU3l,C.ll. 1V1C11 V1-CC3U UC IWil" Cll fl *JO- mercommissie nogmaals een reeks verho^angen en men weet niet pre- maatregelen aangegeven waarmee hij cies wat de minister wil. De achter- de woningnood wil bestrijden. Hij ontstaan vindt die minis- wil de achterstand van 5500 woning- rampzalig, als men in aam- wetwonmgen inhalen en daartoe m merking neemt wat er in uitvoering enkele provincies, waar de woning- minister sprak ook over de wetbouw wel slaagt, toestemming ge- uitbreiding van het getal arbeiders, ven boven het toegestemde contin- vrijstelling militaire dienst, verbete gent uit te gaan. rimg en uitbreiding van de vakoplei- Voorts wil hdj in de andere provim- ding en verhoging van de status der cies overgaan van woningwetbouw bouwvakkers. op premiebouw en ruim baan geven aan de heel goedkope vrije bouw. n Dit geldt dan voor de categorie hui- Voorstel OVCr Bijlmermeer zen van veertien-duizend gulden; J de 'n ontmoet kritiek Hij verwacht uit de vrije-tijds- bouw zeshonderd woningen en Bij bekering van het voorstel voorts vijfhonderd uit de goedkoop- van minister Toxopeus om een ge ste vrije bouw. meenschappelijke regeling op te leg- De achterstand is volgens de mi- gen aan Amsterdam en de te vormen nister voornamelijk ontstaan door te gemeente Bijlmermeer heeft beden- dure objecten. De ^eteinj^^zen kingen opgeroepen gisteravond in de ~aoin vergadering van de commissie bin- wil de minister zeker niet verhogen. (Advertentie) Tweede staatssecretaris van Sociale Zaken Dr. De Meijer is na de benoe ming van staatssecretrais Bartels, die meer in het bijzonder is belast met de aangelegenheden van de volksgezondheid de tweede staats secretaris, die bij het ministerie van Sociale Zaken wordt benoemd. Minister Veldkamp, die tijdens de openbare commissievergadering ter behandeling van zijn begroting de economich-politieke kant der bedrijfs organisatie naast de sociaal-politieke duidelijk onderstreept heeft heeft gezocht naar een figuur met bekend heid in het industriële bedrijfsle ven. De minister zal persoonlijk naast de algemene leiding van het gehele departement, waaronder het perso neelsbeleid en de algemene interna tionale aangelegenheden, zich meer in het bijzonder bezighouden met de aangelegenheden betreffende de ar beidsverhoudingen (waaronder de loonpolitiek), bezitsvorming, sociale verzekering, sociale bijstand, comple mentaire arbeidsvoorziening en emi gratie. nenlandse zaken. Men stelde dat de afgedwongen sa menwerking tussen Utrecht en Zui len ook geen succes is geworden. Men kan geen samenwerking opleggen aan een grote en een kleine gemeente. Men moet aandacht besteden, zo T7. meenden sommige aan de stem van Varmacht is door de reddingboot de Provinciale staten van Noord- van Den Helder het lijk gevonden Holland. Daar voelt men niets voor van de 21-jarige N. Th. van Duin uit het voorstel van d,e Obdam, die sedert donderdag werd vermist. Hij is die dag met zijn broer op de Waddenzee gaan vissen en is daarvan, evenals zijn broer, niet terug gekeerd. Het lijk werd gevonden op de Wadden nabij Den Helder. (Advertentie) Binnenkort is de benoeming te te verwachten van dr. J. F. G. M. de Meijer tot staatssecetaris van So ciale Zaken en Volksgezondheid. De nieuwe staatssecretaris, die in Asterdam woont, werd geboren te Terneuzen op 3 mei 1911. Hij is ge huwd en heeft vier kinderen. Hij volgde middelbaar onderwijs te Antwerpen,, studeerde Economische en Sociale Wetenschappen in Til burg, Londen en Parijs en promo veerde in 1945 te Tilburg op het proefschrift „Aspecten der Neder landse ijzer- en staalproducerende industrie". Van 1940 tot 1952 maakte dr. De Meijer deel uit van de leiding van een internationale ondernemingsgroep en was hij woonachtig te Amsterdam, Curacao en New York. Hij is thans algemeen adviseur van een aantal in dustriële ondernemingen, curator van de Tilburgse hogeschool, be stuurslid der St. Radboudstichting Hij is lid van de partij raad van de Katholieke Volkspartij en vice-voor- zitter van de Sociaal Economische commissie van de K.V.P. Verder vice-voorzitter van de afdeling Am sterdam van de Europese beweging, lid van de commissie hoofdarbeiders der internationale arbeidsorganisa tie. Staatssecretaris De Meijer zal meer in het bijzonder worden belast, met de aangelegenheden van de be drijfsorganisatie, de arbeidsvoorzie ning (werkgelegenheid) en de arbei dersbescherming. Hij zal op 15 no vember a.s. in functie treden. In een wip gewassen, zó droog, geen krimpen, geen verkleuren. Blijft altijd prachtig mooi. V uilnisemmer gebruikt als spaarpot De vuilnisbelt van Wijster in Dren te is op het ogenblik enige tiendui zenden guldens meer waard dan normaal. Het Haagse huisvuil, dat naar dit plaatsje wordt getranspor teerd om te worden verwerkt tot compost schijnt een kapitaal aan bankbiljetten te bevatten, hoewel men er tot op heden niet in is ge slaagd deze goudschat te delven. De reden van deze veronderstelling stoelt op het volgende (ware) ver haal. INBREKERS De heer W. F. Zwarts, marktkoop man uit Den Haag, dacht vorige week, dat hij die ideale spaarpot voor zijn geldelijke bezittingen had ge vonden, toen hij zijn kapitaal, be staande uit enige tienduizenden gul- Advertentie) STERK STAALTJE FANTASTISCHE VITRAGESTROOK op 2 breedten Polyester, dus niet strijken en gemakkelijk te wassen. Profiteer van deze tijde lijke aanbieding. 33 cm. breed 39 cm. breed HAARLEMMERSTRAAT 172174179 HERENSTRAAT 9 (Alleen voor textiel) MIDZA GOED NIEUWS VOOR TIENERS CELLARROCKERS OP T.V. Zaterdagmiddag a.s. om 3.45 uur is op de TV het optreden te zien van Aart Brouwer tezamen met Johnny and his Cellarrockers. Een program ma, speciaal bedoeld voor de teen agers. Johhny Akkerman (leider en solo gitaar), Paul Hubert (slaggitaar), Kok Akkerman (11-jarige slaggita rist), Wilfred Arend (sologitaar) en Sydney Wachtel (drums) zijn zojuist teruggekeerd van een wel zeer suc cesvolle tournée door Oostenrijk, waar zij op het ogenblik algemeen beschouwd worden als Europa's bes te rock en twistband. Zojuist ook werd door hen. samen met Aart Brouwer, op de plaat vastgelegd „Vies", een nummer dat zij zeker in de TV-show zullen brengen evenals b.v. „Scarlett O'Hara" en andere be kende nummers. De NCRV-TV is van plan een hele serie programma's als deze te ma ken, en dan telkens met een andere band, hetgeen door de teenagers van harte toegejuichd wordt! kettingsbotsing op de autoweg 35 auto's beschadigd. Verscheidene wa gens gingen in vlammen op, een per soon kwam om het leven, negen werden ernstig gewond. Een tankauto en drie personenauto's waren op eik kaar ingereden, dertig auto's reden daarna tegen de wrakstukken. De Britse PTT heeft meegedeeld dat het merendeel van de internatio nale radio-telefoon- en telegraafver bindingen ernstig te lijden heeft van storingen die worden toegeschreven aan zonnevlekken. Een straaljager van de West- duitse luchtmacht van het type F-86 is gisteren neergestort op een boerde rij in het Beierse dorp Strass, waar door twee burgers om het leven kwa men en vier werden gewond De pi loot wist zich met zijn schietstoel in veiligheid te stellen. Een militaire rechtbank in Yaoende (Kameroen) heeft de 27-ja rige oud-minister Pierre Kamden Ninym ter dood veroordeeld wegens medeplichtigheid aan het vermoor- ,a j, ,0r4Q_tlo» den van een mede-parlementarier in (Advertentie) augustus %vinkeliers kregen eveneens de doodstrafr-Vijftien man nen gaan voor vijf jaar tot levenslang de gevangenis in. Te Montgomery in de Ameri kaanse staat Alabama is het eerste Op de in 's-Hertogenbosch gehou- ziekenhuis van het atoomtijdperk ge- dens aan bankpapier, in de asemmer den jaarvergadering van de Ned. °Pend- Het is rond heeft geen ra- deponeerde. Waarschijnilijk verkeerde Kath, Bond van Electrotechnischê men en 22 kamers. Artsen en hij in de veronderstelling, dat even- Werkgevers „St. Amtonius" heeft de verpleegsters zullen zich even ver tuele inbrekers en dieven de moge- voorzitter, dirs. J. F. ten Hacken, als van alle zieken bevinden. Het zie- lijkheid van de vuilnisemmer als zijn mening uitgesproken, dat de kenhuis is uitgerust met de modem- safe wel over het hoofd zouden zien. loonsverhogingen per 1 januari 1964 s^e apparatuur waaronder toestellen Hoewel er in deze geschiedenis geen reeds thans moeten warden doorbe- die automatisch polsslag en tempera- plaats is voor genoemde onderwe- rekend bij projecten, die volgend jaar tuur kunnen opnemen. Hierdoor reld-fiiguren, is de heer Zwarts zijn in uitvoering komen. De grote moei- heeft men minder personeel nodig geld toch kwijt geraakt. Zijn vrouw, hjkheid zaïl z.i. daarbij gelegen zijn dan in de gewone ziekenhuizen. die niet op de hoogte was van de in <üe projecten die reeds zijn aan- Bij het oversteken is gistermid- eigeniaardige bevlieging van haar genomen, doch waarvan de uitvoering dag het vierjarige jongetje J. Cuy- man, sleepte afgelopen maandag de door een deel in het volgende jaar pers uit Roermond door een auto ge zinken emmer naar de wagen van iigt. grepen en zo ernstig gewond, dat de reinigingsdienst, die de kostbare Ter vergadering was namens de het enkele uren later in het zieken- inhoud van dé bak tot zich nam. De Ned. Kath. Middenstandsbond aan- huis in Roermond is overleden volgende dag pas deed de heer wezig drs. G. W. J. Vlek, die bepleit- Zwarts de gruwedijke ontdekking, dat te bij de op handen zijnde onderhan- zijn geld verdiwenen was. delingen over de CAO bouwbedrijf ook de onderaannemers te betrekken. ZOEKEN MAAR NED. KATH. BOND VAN ELECTROTECHNISCHE WERKGEVERS Met alle vitaminen onmisbaar :voor uw j gezondheid! Bij prikkelbaarheid, ovétr vermoeidheid en neerslachtigheid. (Advertentie) KORTE GOLF doel van de oonservatieve politiek is de welvaart van het land gelijkma tig te vergroten. Een tegenstander van sir Alec, die humorist William Rushton, zei op een verkiezingstoespraak: „Op mij stemmen zal betekenen, dat u Home niet wenst, die een kleine geroep in De raeuwe Britse^premier, sir Alec het nauw gedreven conservatieve po- Sir Alec verwacht Brits economisch wonder Na aankomst van het huisvuil in Wijster hebben twintig amployé's vain het vuilverwerkingsbedrij f al daar direct een grondig onderzoek Bij een treffen tussen Zuidviet- ingesteld. Het vuilnis werd gekeerd, namese regeringstroepen en Viet- Douglas-Home, heeft woensdag in een litdci u als maar het geld werd niet gevonden, cong-rebellen op ongeveer 20 kilome- verkiezingstoespraak in Crieff (Schot- dringen". De heer Zwarts is inmiddels in aller- ter ten zuid-westen van Saigon zijn land) gezegd, dat Groot-Brittannië ij! met zijn vrouw, zijn zwager en twintig miltairen gesneuveld en ruim aan het begin staat van een economi- twee knechts naar Drente vertrok- dertig gewond. Twaalf man worden sche expansie, die, naar sommige ken om te proberen nog iets van zijn vermist, onder wie drie Amerikaanse commentatoren voorspellen, tot een vermogen terug te vinden. Ook zijn militairen. „Brits economisch wonder" zal lei- verwoede pogingen hebben tot nu In dichte mist bij Hannover den. toe geen effect gesorteerd. (W.Dld.) zijn gisteravond bij een Hij voegde eraan toe, dat het eerste Vanmorgen om zes uur is de 65- jarige mevr. F. Peenstra-Vellinga bij een brand in een grote boerderij in Oldeboorn om het leven gekomen. Het vuur is ontstaan in het woon gedeelte. De vrouw heeft zelf ont dekt dat er brand was, haar lichaam werd later in een gang gevonden. Haar man en een inwonende zoon die op het land aan het melken wa ren, zagen het vuur uit het dak van de boerderij slaan, maar konden niet tijdig meer terug zijn om mevrouw Peenstra te redden-. De boerderij is geheel verloren ge- gaan. De oorzaak van de brand is (Advertentie) nieit bekend» Een Argentijnse rechtbank heeft besloten, dat aan de Spaanse rege ring om uitlevering zal worden ver zocht van de voormalige Argentijnse president Juan Peron. Er zullen hier toe onverwijld stappen worden ge daan. De rechtbank vraagt de uitlevering van Peron wegens een tegen hem in gediende aanklacht in verband 'met een zedenmisdrijf. Peron wordt beschuldigd van onze delijk gedrag met de minderjarige Nelly Rivas, die indertijd een „be schermelinge" van hem was. Aan de Van Beekstraat in Boxtel is de eerste automatische zelfbedienings-winkel in gebruik genomen. In een klein gebouw is de automaat geplaats, die een hoogte heeft van 2.75 meter, een lengte van 5 meter en een breedte van 3.50 meter. Er kunnen 250 verschillende artikelen worden verkocht. Op een tableau kan de klant zien, welke artikelen verkrijgbaar zijn, zoals koffie, thee, boter, suikerwerk, conserven, fruit, sigaretten, enz. Elk artikel heeft een nummer. Nadat men zijn keuze heeft bepaald, stelt men aan de voorzijde drie knop pen in. Allerlei oombinaties van munten kunnen worden gebruikt. Men kan dag en nacht terecht. Vluchteling vergiste zich 1300 kilometer Een Tsjechische beambte is er in geslaagd zijn land te ont vluchten, door zich vier dagen aan het onderstel van een spoorwagon vast te klemmen. Toen de man woensdag in het goederendepot in Kopen hagen werd ontdekt, was hü uitgeput Hy dacht, dat hij in Zwitserland was. Een vergis sing van 1300 kilometer. De Tsjech is opgenomen in een ziekenhuis.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9