SKODA 395- Katwijks eerste burger gaat zilveren burgemeesterschap vieren MEER DAN VEERTIG JAAR IN OVERHEIDSDIENST LT.B. ERS VAN KRING VEENSTREEK BESPRAKEN VELE PROBLEMEN wie jam koopt wil fruit proeven Wilt u iets weten? DONDERDAG 31 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 een veilige keuze V.». fm49 9 O gak. compl. H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG VOORSCHOTEN - TEE. (01717) 1010 DEALERS:Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude. tel. 22381 Automobielbedrijf L C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B., tel. 2820 (Adve Op zaterdag 16 november hoopt Katwijks eerste burger, de heer H. Dui ker, de dag te herdenken waarop hij vijfentwintig jaar geleden het bur gemeestersambt aanvaardde. Katwijk, waar de heer Duiker op 23 mei 1956 r werd geinstalleerd, is zijn derde standplaats* Met ingang van 16 novem- bet 1938 begon zijn burgemeestersloopbaan in Hendrik-Ido-Ambacht» .waarna met ingang van 1 januari 1950 een benoeming volgde tot burgen meester van Pijnacker. Dit betekent echter geenszins, dat de heer Dui ker Vijfentwintig jaar geleden een vreemdeling was in de regionen van het plaatselijk bestuur. Van het begin van zijn loopbaan af heeft hij zich tot de gemeente-administratie aangetrokken gevoeld. 17-JARIG AMBTENAAR Reeds op zeventienjarige leeftijd, na het doorlopen van de H.B.S., trad hij in dienst als ambtenaar ter ge meentesecretarie van zijn toenmali ge woonplaats Hilversum. Dit ge beurde op 16 september 1923. Uit deze datum blijkt, dat de heer Dui ker reeds anderhalve maand gele den zijn veertig jarig jubileum in overheidsdienst herdacht. Echter met zijn zilveren jubileum als bur gemeester in het nabije verschiet, heeft hjj toen gemeend deze dag in stilte voorbij te moeten laten gaan, zodat hieraan destijds geen rucht baarheid werd gegeven. Alvorens tot burgemeester van Hendrik-Ido- Ambacht te worden benoemd, was de heer Duiker nog een aantal jaren werkzaam als ambtenaar ter ge meentesecretarie van Maartensdijk (U.). Gevarieerde carrière De heer Duiker kan er zich op be roemen een zeer gevarieerde car rière als burgemeester achter de rug te hebben. In Hendrik-Ido-Ambacht dat destijds ongeveer 5500 inwoners telde, werden tijdens zijn ambtspe riode verschillende grote openbare werken uitgevoerd. De oorlogstijd, die vooral voor de burgemeesters zeer moeilijk was, bracht hij ook in Hendrik-Ido-Am- bacht door. De moeilijkheden wer den in 1944 dermate groot, dat hij moest onderduiken. De bevrijding echter vond hem weer op zijn bur- gemeesterszetel terug. In Pijnacker herhaalde zich in zekere zin iets, wat de heer Duiker reeds in Hen- drik-Ido-Ambacht had meegemaakt. Ook daar werden onder zijn leiding plannen gemaakt voor de bouw van een nieuw raadhuis, dat eerst in ge bruik werd genomen, toen de heer Duiker reeds zijn ambt in Katwijk bekleedde. De officiële opening maakte hij dan ook mee als gast èn niet als gastheer. Een grote overgang betekende de benoeming in Katwijk. Waren Hern dfik-Idó-Ambacht en Pijnacker hoofdzakelijk agrarische gemeen schappen, in Katwijk werd de heer Duiker geconfronteerd met de zee visserij en het vreemdelingenver keer. Alleen de tuinbouw in Katwijk aan den Rijn vertoonde voor hém nog een vertrouwd aspect. Ook het verschil in inwonertal was groot. Telde Pijnacker in 1956 slechts on geveer 9000 inwoners, in Katwijk waren het er ruim 26.000, welk aan tal sedertdien is uitgegroeid tot on geveer 32.000. Vol vertrouwen wijd de de heer Duiker iich destijds aan zijn niéuwe taak, zoals duidelijk bleek uit dê rede, die hij ter gele genheid van zijn installatie op 23 mei 1956 in de bijzondere raadsver gadering sprak. Boven de partijen. Hij verklaarde toen, dat zijn stre ven er op gericht zou zijn zich bo ven de partijen te stellen en voor elke inwoner dezelfde te zijn. Aan dit beginselprogramma heeft hij zich steeds gehouden. Elke Katwijker weet dat hij steeds zijn problemen vol vertrouwen aan de burgemeester kan voorleggen en een gewillig oor vindt. Dit wil echter niet zeggen, dat ook alle verzoeken zonder meer worden ingewilligd. Een dergelijke handelwijze, aldus de opvatting van de heer Duiker, zou een burgemees ter niet tot eer strekken. Een van de grote problemen, waarmede Kat wijks burgemeester te kampen heeft is wel het gebrek aan ruimte binnen de gemeentegrenzen. De sterke be volkingsaanwas, gepaard aan 'de ge ringe oppervlakte maakt, dat Kat wijk uit zijn grenzen dreigt te bar sten. Was men in 1956 nog maar pas begonnen met dé bebouwing ln het uitbreidingsplan Koestal-Overrijn, weldra was dit gebied volgebouwd. Onmiddellijk werd toen begonnen met de voorbereiding van het uit breidingsplan Hoornespolder, waar ip den duur 10.000 Katwijkers een onderdak zullen moeten vinden. Tegenover de grote behoefte aan bouwgrond staan de belangen van de tuinbouw. Waardevolle cultuur gronden mogen niet worden aange tast, wil deze belangrijke bedrijfs tak zich kunnen handhaven. Verder is er de vraag wat er moet gebeuren als binnen afzienbare tijd alle be schikbare bouwgrond zal zijn uitge put. Gebiedsuitbreiding is dan de enige oplossing. Voor wat de visse rij betreft voert nog altijd de wens van Katwijk om een eigen Haven de boventoon. De vervulling van deze wens wordt door burgemeester Duiker met energie nagestreefd. Veel functies. Buiten zijn burgemeesterschap vervult de heer Duiker nog velerlei functies op maatschappelijk en cul tureel gebied. Wanneer men schrijft over een jubileum van een burgemeester, mag men zeker de burgemeestersvrouw niet vergeten. Immers mevrouw A. W. C. Duikervan Hasselt heeft een werkzaam aandeel gehad in de 25- jarige ambtsperiode van haar man. Bij veel gelegenheden verschijnt zij samen met de burgemeester en ook door haar zitting nemen in verschil lende comité's en verenigingen be weegt zij zich in de plaatselijke ge meenschap. Viering. Het spreekt wel haast vanzelf, dat men in Katwijk reeds voorbereidin gen treft om het zilveren jubileum van de burgemeester te gaan vieren. Zo heeft, zich reeds een comité ge vormd, dat zich ten doel stelt gel den bijeen te brengen om op 16 no vember een huldeblijk van de gehe le plaatselijke gemeenschap te kun nen aanbieden. Men kan zijn bij drage storten óp postrekening 230287 van de Coöperatieve Raiffeisenbank te Katwijk aan Zee. onder vermel ding van „Huldeblijk burgemeester" Schriftelijk zal het comité zich voorts richten tot de plaatselijke vereni gingen en organisaties en tot de di recties van de plaatselijke grote en middelgrote bedrijven. Ook de schoolhoofden zullen worden aan geschreven om aldus de jeugd in de actie te betrekken. Het comité be staat uit de heren L. van der Zwan, A. Wassenaar, J. van Rijn, Chr. Ver- plancke en M. Vijzelaar. Dit comité wordt ondersteund door een comité van aanbeveling. Dit wordt gevormd door de heren W. Bentsnijder, J. C. A. Cleveringa, A. van Duijn, L. D. van Duijn, S. H. van Eybergen, T. de Haas, L. Hellenberg, N. Hoek, ds. N. de Jong, A. van Leeuwen, ds. A. Makkenzie, D. F. E. Meerburg, A. van der Meij, J. Minnee, L. van den Oever, A. Ouwehand, G. Parlevliet, J. Pluimgraaff, ds. F. Pijlman, J. P. Rietveld, D. W. Slotboom, ds. W. L. Tukker, J. J. Verhart, notaris A. W. C. Verhees, pastoor F. P. M. van de Vliet. E. van Wensveen, E. Wouda en D. Zwitser. De burgerij zal op 16 november in de gelegenheid zijn de burgemeester en zijn gezin persoonlijk geluk te wensen tijdens een in de middag uren te houden receptie ten raad- huize. L/WV. R O R zig zag naaim wérkt ook mei t 2 naalden - electrisch MEERPOEL b.eestra»» 1/1 leiden felefoon 24815 j (Advertentie) KATWIJK B. EN W. ANTWOORDDEN Op een vraag van dr. J. Bergman over het parkeren van vrachtauto's tijdens het weekend antwoorden b. en w. dat zij van oordeel zijn, dat er voldoende particuliere terreinen zijn waar vrachtauto's gedurende het weekeinde kunnen worden gepar keerd. B. en w. zijn dan ook nog niet voornemens te voldoen aan het ver zoek van de heer Bergman van ge meentewege daartoe een plaats aan te wijzen. In antwoord op een vraag van de heer A. Pronk zeggen b. en w. dat, zowel aan het gemeentebestuur van Rijnsburg als aan dat van Valken burg reeds toezeggingen zijn gedaan met betrekking tot het storten van vuil op de Katwijkse vuilnisstort plaats. Voorts is de gemeente con tractueel gehouden een hoeveelheid vuil van Leiden en Noord wijk op de stortplaats toe te laten. Voor het overige zal, in overeenstemming met de visie van de heer Pronk, een grote terughoudendheid worden betracht. Voor een dergelijke houding was je gens Valkenburg en Rijnsburg echter geen reden, omdat steeds in overleg met deze gemeenten getracht is een oplossing te vinden voor dê berging van het vuil. Geboren: Cornells z.v. C. Schaap en A. W. Ouwehand; Jan R. z.v. J. R. van Andél en L. Haasnoot; Hen- riette C. d.v. H. J. de Óldè en C. de Jong: Jacobus z.v. J. van Duyn ert W. de Jong; Maarten G. T. z.v. G. van Duyn en F. H. Wiersema; Peter S. z.v. M. van Klaveren en C. J. de Ridder; Cornelis G. z.v. C. Ouwehand en C. Vlieland; Johannes z.v. A. van der Plas en L. Bruin; Cornelia J. d.v. D. van Beele en G. G. Ouwe hand. Ondertrouwd: P. den Hollander en N. van der Plas; G. Heijkamp en A. A. van Viegen; J. H. H. Schuitz van Hagen en I. B. Hoogewerf; A. Ouwe hand en P. Plug; D. Zaal en M. H. C. Lardee; J. Guyt en J. van Rijn; K. van Holy en 5. Krijthe. Getrouwd: C. van der Met) en N. H. van der Wiel; S. van der Meij en A. J. Haasnoot; C. J. Brouwer en J. Haasnoot; J. van Ëgmond en N. van dér Méij; A. L. de Jong en I. P. Harre; C. van Duyn en G. Quist; M. van Véêft en G. dé Vries; C. van der Plas en A. van Roon; E. de Jong en A. Groen; K. van Fruchten an P. van Kom «n. RIJNSATERWOUDE Tafeltennisvereniging RTC De heren van het eerste team, dit zijn J. de Wagenaar, C. Bouwmeester en P. van Es, hebben er voor gezorgd dat RTC de volle Winst uit de eer ste competitiewedstrijden heeft ver zameld. Beide wedstrijden werden met 64 gewonnen. Tegen Vrien denschaar, kwam J. de Wagenaar 3x en C. Bouwmeester 2x tot winst ter wijl ook het dubbelspel werd ge wonnen. Zaterdag ging de strijd te gen DDC 2. J. de Wagenaar toonde wederom zijn grote klasse en won al zijn 3 partijen, C. Bouwmeester moest alleen tegen de zeer sterk spelende Best van DDC zijn meerde re erkennen. Jamer voor P. van Es, dat het hem zo tegen zat anders had hij zeker meer dan een partij ge wonnen. In een zeer sterk gespeel de partij tegen Turenhout moest hij het hoofd buigen met 20-22 en 19-21. In tegenstelling tot het eerste he renteam, kwamen de dames er niet aan te pas. Verleden jaar gedegra deerd naar dé tweede klas. daarom waren de verwachtingen hoog ge spannen. Hoé anders kwam het uit tegen Gossima gingen mej. C. Kin kel, T. Opdam en J. Opdam roem loos met 0—10 ten onder. De dames mogen er wel één andere mentali teit op na houden want anders kon zelfs de tweede klas wel eens te zwaar zijn. Van dé óverige heren teams, kwam alleen het vijfde tot winst, H. Kin kel, W. Hoogeboöm en invaller W. Pet brachten Sett 2 de grootst mo gelijke nederlaag tóe, nl. 10—-0. Het tweede herenteam verloor van Do- cos 4 met 2-—8. Het derde herenteam verloor van Slagvaardig 1 onfortuin lijk met 4—6, terwijl het vierde he renteam geen enkel punt tegen Re flex 3 kon scoren, 0—10. WÓUBRUGGE De heer M. J. Keyzer staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat Bij KB van 22 oktober 1963 is de heer M. J. Keyzer benoemd tot staats- De beëdiging van de heer Keyzer secretaris van Verkeer en Waterstaat, heeft inmiddels op 25 oktober plaats gehad. De staatssecretaris zal blijkens een door de minister van Verkeer en Wa terstaat genomen beschikking in het KOMEND LEI-RAPPORT VRAAGT ERNSTIGE BESTUDERING Afgevaardigden van de afdelingen Roelofarendsveen, Langeraar, Noor den, Aarlanderveen, Nieuwveen en De Kwakel van de L.T.B., kring De Veenstreek kwamen in café Hoogen- dijk te Langeraar bijeen onder voor zitterschap van de heer Th. Schra- ma. In het openingswoord verwelkom de deze alle afgevaardigden van de aangesloten afdelingen en de heer Baars die aanwezig was als verte genwoordiger van het hoofdbestuur. Door de secretaris de heer M. Keij- zer werden enkele mededelingen ge daan betreffende C.A.O. Het aantal vrije zaterdagen is uiteindelijk ge komen op 34. Voorstellen. Hierna kwam het voornaamste agendapunt aan de orde, nl. het in dienen van voorstellen voor de ver gadering van de vakgroep en de al gemene vergadering. Van de afdeling Aarlanderveen was een voorstel ont vangen betreffende het optrekken van de minimumprijzen en vervol gens om de erkenningen te handha ven en de teeltvergunningen vrij te geven. Over dit voorstel ontstond een vrij uitvoerige discussie. De me ningen waren echter verdeeld. De afd. Langeraar stelde voor te bevorderen dat de opkomst in mili taire dienst zo zal zijn dat er slechts één topseizoen in de diensttijd valt. Hiermede was iedereen het wel eens, maar de uitvoering zal vrijwel on mogelijk zijn omdat het topseizoen van bedrijf tot bedrijf verschilt. Daarom kan dit mogelijk beter door de betrokkene zelf worden bekeken. Een algemene regeling is niet mo gelijk. De heer Baars attendeerde erop, dat de L.T.B. een expert in mi litaire zaken heeft, die altijd advie zen en medewerking kan verlenen. Het aardags. Vervolgens kwam nog ter sprake het inkomen voor de Inkomstenbelas ting vast te stellen op het gemid- bijzonder worden belast met de be handeling van: Internationale vervoersaangelegen- heden, voor zover het ministerie van Verkeer en Waterstaat daarmee be moeiing heeft; Aangelegenheden betreffende het binnenlandse vervoer over de rail, langs de weg en te water. De heer Keyzer werd op 15 oktober 1911 geboren in Venilo. Hij voil'gde na zijn HBS-opleiding te Venlö de Nederlandse Handelshogeschool te Rotterdam en behaalde daarna aan de universiteit te Grenoble het let terkundig diploma. Van 1932 tot 1950 was hij ambtenaar bij het ministerie van Economische Zaken. In 1945 kreeg hij de persoonlijke titel van handelssecretaris, tevens economisch adviseur bij de permanen te vertegenwoordiging bij het Euro pese Bureau van de Verenigde Naties in Genève. Op 1 juli 1950 werd hij ambtenaar van de buitenlandse dienst van de 4e klasse in bijzondere dienst. Sinds 1951 is hij verbonden aan de Nederlandse ambassade te Parijs als hoofd van de economische afdeling. Op 1 mei kreeg hij de persoonlijke titel van Handelsraad, op 16 april 1960 de persoonlijke titel van gevol machtigd minister. De heer Keyzer is de liberale beginselen toegedaan. Prinses Christina van Hessen heeft woensdag in Londen het leven geschonken aan een dochter. De prinses is verleden jaar in het hu welijk getreden met de kunstenaar Robert van Eyck, die van Nederland se geboorte is. LEIDSCHENDAM Geslaagd Aan de Universiteit van Amsterdam, is geslaagd voor het kerkelijk examen de heer A. van der Dool, geboren te Leidschendam. delde inkomen over een tijdvak van 3 of 5 jaren. Ook het aardgas kreeg aandacht. Men was van mening dat de vondst van de gasbel mogelijk ook voor de agrarische bedrijven tot een belangrijke energiebron kan leiden. Men suggereerde dat het nut tig zou kunnen zijn als iedere afde ling de eigen gemeente attent maakt op deze mogelijkheid. Men geloofde echter wel dat de aardgasvondst alle" gemeentebesturen tot nauwlettend toezien heeft gebracht. De heer Baars sprak verder nog over het L.E.I.-rapport over streek- onderzoek in deze omgeving. Als dit rapport verschijnt zal het nodig en nuttig zijn dat het aan een ernstige bestudering zal worden onderwor pen. De vergadering was het hier mee eens en met belangstelling wordt de verschijning van bedoeld rapport tegemoet gezien. Bij de rondvraag sprak de heer Langelaan, De Kwakel, over het be lang van het door de regering ver strekken van een renteloos voorschot om de landbouwbedrijven en vooral de veehouderijbedrijven een inves- teringsmogelijk te geven. Dit dan voor eenieder die kan aantonen dat investering voor het bedrijf nood zaak is. Hoewel dit punt in deze ver gadering eigenlijk niet thuis hoorde, verklaarde de heer Baars, dat dit te bevoegder plaatse zal worden door gegeven, zodat er nog aandacht aan gewijd zal kunnen worden. Aan het einde van de vergadering deelde de voorzitter mede voorne mens te zijn komend jaar het voor zitterschap neer te leggen. huishoudjam 79 ct. tot 1.05 extra jam 1.33 NEEMT VAKER ZWAARDEMAKEfe (Advertentie) SPREUKEN: Kunt U mij enkele boekjes noemen waarin spreuken en uitspraken staan? vraagt J. P. W. Antwoord: Er bestaat een boekje v. K. ter Laan: „Nederlandse spreek woorden, spreuken en zegswijzen" van uitgeverij G. B. van Goor Zonen te 's-Gravenhage en een boek „Spreekwoorden en gezegden" van F. A. Stoett van uitgeverij W. J. Thieme en Cie te Zutphen. Voorts i$ er standaardwerk „20.000 citaten", vèrzameld door S. W. F. Margadant, met allerlei uitspraken van bekende persoonlijkheden uit de geschiedenis, uitgegeven door H. P. Leopolds, uitg. mij te 's-Gravenhage. Uitdruk kingen, spreekwoorden en citaten in het Frans, Duits, Engels, Latijn en Grieks vindt u in „Woorden en ge dachten" van A. Huizinga, uitgave W. J. Thieme Cie, Zutphen. Rijwielplaatje Wanneer werden voor het eerst belastingplaatjes voor fietsen ingevoerd, vraagt wed. H. v. D. Antwoord: De rijwielbelasting wel dateert van 1924. ih het Oude Raedt- huys werd dinsdagavond een wed strijd klaverjassen gehouden, waar aan 27 personen deelnamen. De uit slag Was 1. B. Koekoek 5389 p.; 2. Jae. van Egmond 6205 p.; 3. Jan Wit 3137 p.: 4. C. Roodenburg 6096 p.; 5. P. Verkade 8076 p.; 6 G. J. Ouwe hand 4964 p. De volgende wedstrijd om de wisselbeker wordt gehouden op dinsdag 12 november. De nieuwe Automatische Halve Overweg Beveiliging (AHOB) bij Gouwsluis is klaar en wacht op de officie' - ingebruikstelling die op 4 november a.s. zal plaats vinden. Dit zijn de eerste AHOB's die in Alphen a.d. Rijn in gebruik genomen worden.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 18