fl. Luxemburg de beste in trieste vertoning Piet Giesen gunsteling van teleurgesteld publiek GESPREK IN DE KLEEDKAMERS hut STO IT W EST DANSEN DANSEN DANSEN in COMPETITIE LEIDSE SCHAAKBOND TOEKOMST VOL ZORGEN DOOR GROTER WORDENDE VELDENNOOD The Devil Strings DONDERDAG 31 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1» NEDERLAND 1 Het publiek was genadeloos. Met gejoel en fluitconcerten werden de Oranje-elf terug gestuurd s. Het naar de kleedkamer. Voor de nederlaag tegen 't „zwakke" Luxemburg is geen enkel excuus, was °P elkaar te brengen. Het optreden zonder meer een droeve vertoning, die het Nederlands elftal gisteravond gaf in het voor driekwart van f?. G was. het e"ige dat. bin" bezette Feijenoord-stadion. Een geluk achteraf, dat de KNVB de NTS geen toesteming gaf deze nen hjnen volgens plan ver iep. vertoning uit te zenden op de televisie. De ergernis is nu nog slechts tot een 35 a 40.000 mensen be perkt gebleven. De Luxemburgers wonnen verdiend. Wat men ook mag zeggen van de soms wel wat vreemde scheidsrechterlijke beslissingen, die wellicht de Nederlanders wat uit hun spel ge- Weg illusies Op de doellijn Elek Schwartz zal wel het een en haald hebben; van de vinnigheid van de Luxemburgers, die soms wel eens ontaardde in onvrien- ander gezegd hebben in de kleedka- delijkheid: de vertegenwoordigende ploeg van het Groot Hertogdom zegevierde verdiend. Luxem- nier, want het Nederlands elftal burg toonde zich de overwinning waard omdat het duidelijk als ploeg optrad en omdat vrijwel wfide malen. Hei tigon tenmLte alle spelers m snelheid en techniek hun tegensta nders de baas bleven. Nederland is uitgebekerd. met >n ^uie aanval, die resulteerde Luxemburg gaat over naar de kwartfinale dank zij de twee doelpunten van midvoor Dimmer, waar in >n schot van Keizer, dat echter niet tegenover Nederland slechts een treffer van Krui ver kon stellen. de goede richting had. Piet Giesen ko gelde wat schiet de man hard en zuiver! weer eens in. Keeper Schmitt lag geslagen in zijn doel gebied. De bal ketste van de voet van rechtsback Brenner in de rich ting van de doellijn, maar in een re flex werkte de Luxemburger het leer de veilige kant uit. Giesen bleef goe de dingen doen. Hij bracht Kruiver in vrije positie, maar de Feijenoorder liet de bal van zijn been stuiten. Ook Henk Groot wist geen raad met de passes, die de Eindhovenaar hem gaf. Het waren Nederlands laatste daden, die het vermelden waard zijn. De Luxemburgers namen het initia tief over en werden met de minuut sterker. Toen midvoor Dimmer na 22 min. weer even de ruimte kreeg was het gebeurd met de Nederlandse illu sies. Weer werd Pronk met een sprint geslagen en de uitlopende Pieters Graafland kon ook nu niet verhin deren, dat de bal langs hem in het doel verdween. Het Groot Hertogdom wenste de zege niet af te staan, hetgeen duide lijk tot uiting kwam door het spelen op balbezit en uittrappen. Nederland viel het laatste kwartier nog aan in een alles of niets offensief. Zelfs Pronk trok mee ten aanval. Bdjna slaagde de Ajacied er nog in de stand in evenwicht te brengen tijdens een hevige doelworsteling. Het publiek gilde om een penalty, maar scheids rechter Bois hield zijn hoofd koel, De laatste goede daad van de zwakke arbiter was het afblazen van de wed strijd, daarmee voor de Luxembur gers het startsein gevend tot een wil de vreugdedans Als ploeg heeft het Nederlands elftal radicaal gefaald. Er zat geen enkel verband tussen aanval en verdediging en de spelers leken voor elkaar vol slagen vreemden. De Luxemburgers wisten elkaar daarentegen te vinden in weliswaar niet grootse en talrijke, maar zekei wel snelle aanvalseombi- uaties. Drie man hebben aan het Nederlandse debacle in de Feijnoord-kuip geen schuld: Op de eerste plaats Piet Giesen. die beslist niet de indruk wek te, dat hij voor de eerste keer het oranjeshirt droeg en met zijn formidabel harde schoten het stadion in verrukking bracht. Als van een nieuwe Abe- werd zijn naam tenslotte door het publiek gescandeerd. De tweede Neder landse man, die zijn handen in onschuld wassen kan is aanvoerder Fon6 van Wissen, die onvermoeibaar tot het bittere eind bleef werken. Tenslotte Eddie Pieters Graafland, die geen enkele maal heeft kunnen verhinderen, dat de razendsnelle Dimmer het net trof. De voornaamste oorzaak van de Neder landse nederlaag is dunkt ons wel het ontstellend gebrek aan samenhang in de voorhoede, doordat Henk Groot en Piet Kruiver er totaal uit bleken te zijn. Dacht men een enkele keer, dat het nu wel eens zou kunnen ge beuren, dan verknoeide Piet Keizer het op slag door een tijdrovende en vrijwel altijd tot mislukking leidende solo. Iedere bal, die naar voren ge speeld werd kwam in een oogwenk terug, waardoor de Nederlandse ver dediging geen moment van de negentig minuten enige ontspanning gekend heeft. Een spelmoment voor het Luxem burgse doel in de eerste helft. Rechts doelman Schmitt, lin'ts Henk Groot; Giesen, de invaller voor Pummy Bergholtz lost een half mislukt schot. Giesen was op slag gevestigd en van af dat moment kon hij geen kwaad meer doen bij het publiek. En de gunst was aan de goede man besteed, want de Eindhovenaar was zonder twijfel Nederlands beste en gevaarlijkste aanvaller. Nadat Piet Keizer nog een droomkans langs het doel om zeep had gejaagd kwam de rust. In de pauze bracht het Tamboer- en Pijperkorps „Kunst en Genoegen" zijn nieuwste show op het midden terrein. Een prachtig stuk regie en excerciiie, dat niet naliet de handen De wedstrijd Voorschoten 1-Bodegra- ven I uit de eerste klasse, die bij een S1/»SVi stand was afgebroken, is vol gens verwachtingen na arbitrage door de Voorschotenaren met 61/*3ge wonnen (K. Waasdorp-G. Sterkenburg 1—0, B. de Mink-H. A. van Dam 1—0, R. Verstraaten-J. Duits 10). Voor de tweede klasse A eindigde de de wedstrijd Rijnsburg 1-Zwarte Pion (Lisse) van 81/*V; in een 9>/s zege voor Rijnsburg (A. Vletter-J. Grimber gen 10). In dezelfde groep werd de wedstrijd tussen het vierde en vijfde tiental van Philidor volgens prognoses inderdaad een gelijk spel. 55 (G. P. Sluyts-B. v. Brussel V:V«. Voor de tweede klasse B speelden in Alphen het tweede en derde team van de ASC tegen elkaar. Het gepromoveer de Alphen 3 zal het dit seizoen niet een voudig krijgen in de tweede klasse. De eerste wedstrijd in ieder geval leverde een kansloze 71/:2*/- nederlaag op. Ge detailleerd: ir. N. Buysert (Alphen 2)- J. den Hoed (Alphen 3) 1—0; D. Ken- beek-J. Kardol »/r—1P. L. Wagenaar- T. v. d. Neut 1—0; A. D. Kardol-B. P. v. d. Laar 1-0; N. E. Plantfeber-Th. Aus- sems 1—0; H. de Ruiter-P. Wijnbeek 1—0; J. Kempen-C. Veerman 10; J. A. Koeleman-A. N. de Bruin 01; W. v. d. Roest-C. Dozy >/r—W. de Ruiter-A. ijooy i/;. Totaal 7Va—2 Leithen 1 vergrootte de 51 voor sprong op Bodegraven in dezelfde af deling tot een ruime 73 zege (H. A. van Dam (B.)-F. Teleng (L.) l/eVt, J. Nottelman-J. A. F. Planjer 01; J. de Jong-J. van Leeuwen 10; L. j. Ydo- M. de Bock 1/t). Voor de derde klase A boekte de Leidse Studenten Schaakclub „Black and White", favoriet voor het kampioen schap. een imponerende 82 zege op het toch echt niet zo zwakke reserve team van Voorschoten. Gedetailleerd: H. R. Mondria (Blanck and White)-E. Bongers (Voorschoten 2) 10; S. R. v. d. Brink-A. Zuiderduin 10; A. F. Hengeveld-M. Segaar 10; A. Kooy- man-C. v. d. Voort 01; J. v. d. Reek- N. Segaar 1—0; R .Braat-G. Hattink 10; H. A. Lockhorst-B. Maat 01; J. van Leeuwenburg-J. Boxman 10; A. van Solms-J. de Bruin 10; L. Dey- C. M. van Renswouw 10. Totaal 82. Voor dezelfde afdeling boekte Sassen- heim 2 een verdienstelijke zege op Rijnsburg 2. Gedetailleerd: G. Kooistra (Sassenheim 2)-R. Tijsterman (Rijns burg 2) P. Ie Clerq-L. J. Gou- driaan 10; G. Bouwmeester-J. P. Noort i/s; C. P. v. Nieuwkoop-H. v. d. Mey 10: C. H. Erbrink-G. van Egmond 10; C. Clement-G. Kromhout 01; J. Zon dervan-C. v. Starkenburg (res.) afg.; J. Huizer-P. Heemskerk 10; G. v. d. Lip- G. van Egmond Jz (res.) V*Vt', W. van Rijssel-D. Schoneveld (res.) 10. Tot. voorlopig 6V22 In de derde klasse B won Revanche, de Leidse Doven Schaakclub, op het Kans verknoeid Na de perfect uitgevoerde mu zikale show door het Leidse K G en de volksliederen begon Ne derland enthousiast. Men kon aanvankelijk denken, dat dit elftal zich wilde wreken voor het eerder „geleden" gelijkspel te gen bet „zwakke" Groot Hertog dom. De eerste 10 minuten bleek het te gaan met de aanval. Zo schoot Piet Keizer na zich prach tig vrij gemaakt tf hebben rake lings langs het doel. De Ajacied oogstte het applaus, dat hem had kunnen bemoedigen voor het verdere verloop van de wedstrijd, maar dit applaus bracht hem tot de overmoed, die hij de resteren de tijd zou tonen. De eerste actie van debutant Piet Giesen was bijzonder sensationeel. In volle vaart pikte hij een pass van Kruiver op en van behoorlijk grote afstand vuurde hij knalhard op het doel. Zjjn schot ketste terug van de paal en met een enorme boog vloog zijn schot halverwege de Nederlandse helft over de zijlijnHet waren leuke acties, maar juist door deze acties had de verdediging van Lu xemburg zich prachtig in kunnen spelen. De roodwitte -combinatie kwam er steeds beter in en allengs werd het spel verplaatst naar de Ne derlandse helft. P. G. gepasseerd Midvoor Dimmer reageerde na een kwartier met een hard schot tegen de paal, dat indien iets beter gericht, zeker onhoudbaar was geweest voor P.G., maar vier minuten later was het toch raak. Op een verre dieptepass ging de donkere Luxemburger een sprintje aan met stopper Pronk en WIELRENNEN Stablinski ondergaat operatie van 5 uur De oud-wereldkampioen op de web Jean Stablinski, die zonder j.l. bij een cycle cross zeer ongelukkig ten val kwam, heeft woensdag een vijf uur durende operatie ondergaan. De chirurgische ingreep moest met de grootst mogelijke voorzichtigheid worden uitegvoerd wegens het grote aantal fracturen, dat de Fransman had opgelopen. De toestand van de coureur is mo- Ynenteel bevredigend, maar het laat zich aanzien, dat zijn herstel gerui me tijd in besdag zal nemen. verscheen alleen voor Pieters Graaf land, die wel uitgelopen was, maar toch gemakkelijk door Dimmer ge passeerd kon worden. De Luxemburgers vatten door dit succes moed en vanaf dit eerste doel punt was Nederland gedoemd een bij rol te gaan spelen. De aanvallen, die Nederland hierna nog kon onderne men op het Luxemburgse doel kwa men bijna al'le door het goede werk van onze vleugelmensen Peet Peter sen en Piet Giesen. Met de falende Groot en Kruiver konden echter de inspanningen van de buitenspelers geen resultaat opleveren. De Luxem burgse verdediging kon het allemaal wonderlijk gemakkelijk klaren in het centrum. Gelijk Nederland had toch het geluk de tweede helft met een schone lei te kunnen beginnen. In de 36e minuut stootte Piet Giesen ineens hard door en Kruiver, die snel was meegekomen behoefde zijn schoen nog maar in de baan van het harde schot van de PSV'er te brengen om te kunnen doelpunten. De reputatie van Piet LUID KLONKEN de hoe ra's door de Luxemburgse kleedkamer. De spelers, na een triomftocht rond het veld, toch nog opvallend monter binnengekomen, vielen elkaar eens te meer om de hals. Er werd ge juicht, geposeerd voor fo to's, kortom het was een waar feest. De overwin ning op Nederland, waar op na de eerste ontmoeting zo was gehoopt, was 'n feit geworden. „Ja, we hadden dit ver wacht. Nederland is niet zo best op het ogenblik en wij bezaten de wil om te winnen." Doelman Nico Schmitt verklaarde met de nadruk op 't woordje „be slist", dat hij en zijn ploeg- makkers beslist niet het veld waren opgekomen met het idee verslagen te worden. „We hadden de eerste wedistrijd al kunnen winnen en nu kwam het eruit." Schmitt stelde het alsof het de gewoonste zaak van de wereld betrof. Ook voor middenvoor Oamiile Dimmer was, hoe- ELEK SCHWARTZ: (NA 20 MIN. BEDENKTIJD) GEEN COMMENTAAR weil hij de eerste wedstrijd niet had meegespeeld, de overwinmjmg niet onver wacht gekomen. De 24-ja rige aanvalsleider van de Luxemburgersdie mo menteel voor de Belgische tweede divisieclulb Cros sing Moolenibeek speelt, omdat hij aan de univer siteit van Luik studeert voor ingenieur, was uiter aard best te spreken over zijn zestiende interland, waarin hij beide doelpun ten voor Luxemburg had gescoord. „Tonny Pronk is een goede stopper, die in kopduels mij veruit de baas is, maar bij diepte- passes was ik te snel voor hem en daarvan heb ik tweemaal geprofiteerd", zei Dimmer, de gelukkigste man temidden van 11 stra lende Luxemburgers. IN DE NEDERLANDSE kleedkamer heerste de verwachte rouw. Bonds coach Elek Sohwarz ver klaarde, ondanks een „be denktijd1" van twintig mi nuten zolang hadden de journalisten moeten wach ten, voordat zij naar bin nen mochten geen com mentaar te hebben. Mis schien wel het wijste be sluit, want commentaar was na deze wedstrijd eigenlijk overbodig. Ter wijl Guus Haak, Piet Kei zer en Henk Groot, allen opvallend snel aangekleed en even opvallend fit, reeds naar huis gingen, vertelde de debuterende Piet Giesen, met zijn acht tien jaar de benjamin van de ploeg, dat hij toch niet ontevreden was over zijn debuut. Giesen had ge steund door het feit, dat 't publiek hem tot favoriet had uitverkoren, prettig gespeeld, dit in tegenstel ling tot linksbuiten Peter sen, die klaagde over het grote aantal onzuiver ge plaatste ballen en 't harde spel van de Luxemburgers. Ach, ze waren begrijpelij kerwijs verder allemaal niet zo best te spreken, met uitzondering dan van doelman Eddie Pieters Graafland, maar die had dan ook net een zilveren sigarettenkoker cadeau ge kregen, omdat hij tegen Luxemburg zijn 25ste in terland had gespeeld. De „jubilaris" vond het triest, dat het allemaal zo gelo pen was. „We hebben wel meer kansen gehad, maar het zat niet altijd mee. Luxemburg profiteerde be ter van de mogelijkheden", aldus Pieters Graafland, die en dat was hem dui delijk aan te zien van zijn ploegmakkers toch wel een mooier cadeau had verwacht. 't helpt en RED BANC 't Is lekker )- ROOSENDAAL (Advertentie) HIJS Hoky heeft gisteravond in Den Haag de vriendschappelijke ijshockey wedstrijd tegen Rosenhof Oslo met 91 gewonnen. De tussen standen waren 31, 10 en 50. EUROPEES ELFTAL SPEELT GELIJK TEGEN ANDERLECHT In het voetbalstadion in het Brus selse Astrid-park heeft een interna tionaal elftal woensdag het sterke Anderlecht met 3-3 bedwongen. De wedstrijd was bedoeld als benefiet- wedstrijd voor de linkshalf van An derlecht en België, Martin Lippens, die zich tien jaar voor de Belgische club als een voorbeeldig speler heeft gedragen. In de internationale for matie waren voor de rust, die reeds met 3-3 ingf.ng, de Nederlanders Jan Brooymans (Willem H) en Coen Moulijn (Feijenoord) opgesteld. Zij werden na rust vervangen door o.a. de PSV'er Roel Wiersma. Bij Anderlecht ontbrak alleen de tegen Nederland geblesseerde Jacky Stockman. De attaques van het veel homogener spelend Anderlecht wer den veelal geleid door de weer schit terend seplende rechtsbinnen Pol v. Himst, die met zijn „slalom-dribbels" onstuitbaar bleek. Hij scoorde zelf alle Anderleoht-tireffers, waarvan vooral de beide eerste doelpunten juweeltjes bleken. In het gemeleerde gezelschap van Belgische buitenland se gastspelers, viel vooral de in Spanje spelende vroegere Belgische international Ferand Goeyvaerts op. „Enfanit-teriubde" Goeyvaentn eooorde éénmaal, zijin landgenoten Best en het spel, vooral door het uitvallen Vain Roosbroeok zorgden voor de ove- in de 54ste minuut van Van Himst, rige treffers. Bij die internationalen veel minder en kreeg de infernatio- speelden o.a. Panaiotov (CDNA).Ha- nale ploeg enkele goede kansen, die nappi (Wenen) en Uljaki (RC Pa- door slordig afwerken niet werden ris) mee. In de tweede helft werd benut. VIERING 60 JAAR L.V.B. BEGONNEN NICO HOURS VIERT 40-JARIG JUBILEUM ALS ACTIEF SPELER In het kader van de herdenkings evenementen rond het zestigjarig be staan van de afdeling Leiden der KNVB, vond gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal een buiten gewone vergadering van de besturen der aangesloten verenigingen plaats. Tijdens deze feestelijk getinte bij eenkomst vormde de huldiging van de 62-jarige Nico Houps, die nog steeds in ASC actief de voetbalsport beoefent, een ongetwijfeld zeer tref fend hoogtepunt van de avond. De afdelingsvoorzitter, mr. J. J. de Jongh, bracht in zijn openingswoord allereerst hulde en dank aan de ini tiatiefnemers, die thans 60 jaar gele den tot d* oprichting van de LVB kwamen en voorts aan alle volgelin gen voor de wijze waarop ook zij geheel belangeloos hun vrije tijd en beste krachten gaven aan de verdere opbouw van het overkoepelend or gaan. Nadat hij enkele gevoelvolle woorden had gewijd aan de nage dachtenis van de inmiddels overleden Leidse voetbalipioniers, namen de aanwezigen een minuut stilte in acht. De voorzitter vervolgde zijn toe spraak met een kort historisch over zicht van de groei der LVB, waarin hij in het bijzonder teruggreep naar de dertiger jaren toen ook in Leiden het voetbal nog door tal van onoffi ciële jongensclub werd beoefend. Zij deden dit spontaan en ongeregle menteerd maar legden een waarde volle basis voor de oprichtinig van vele officiële verenigingen, dus ook voor een enorme groei van de LVB. Thans is ook voor de jeugdige be oefenaars het voetbal reeds van meet af gereglementeerd en gecoördineerd. NDEUWE-WETERING Dansen in café CENTRUM met o.l.v. JEAN VAN OS Zang: RUDIE VOSS Vrijdagavond 1 nov. a.s. 8 uur zaal geopend 7.30 uur. Toegang uitsluitend R.K. (Advertentie) HOE DE ANDEREN BEKERDEN Denemarken heeft zich na Zwe den, Ierland, Spanje, Frankrijk en Luxemburg geplaatst voor de kwart- finailes van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen. Weliswaar verloor Denemarken in Tirana door een treffer van mid voor Pano in de derde minuut met 1-0 van Albanië, maar de eerste wedstrijd tussen beide ploegen wa6 in Kopenhagen reeds in een 4-0 zege voor de Denen geëindigd. Denemar ken zal in" de kwartfinales tegen Luxemburg spelen. Spanje plaatste zich gisteravond door in Bedfast met 1-0 (rust 0-0) te winnen van N.- Ierland. Aangezien de eerste wed strijd in een gelijkspel: 1-1 eindigde heeft Spanje zich gekwalificeerd voor de kwartfinales. Het enige doel punt werd in de 66ste minuut ge- gesooord door linksbuiten Gento. In de kwartfinales komen nu te gen elkaar uit: Zweden-Rusland of Italië, Luxem - burg-Denemarken, Spanje-Ierse Vrij staat, Frankrijk-Oost Duitsland, Er moeten nog twee wedstrijden wor den gespeeld. Rusland won reeds met 2-0 van Italië en Hongarije ze gevierde in de uitwedstrijd met 2-1 over Oost Duitsland. kantje af van Leithen 3. Gedetailleerd: Leithen 3-Revanche: totaal 4,/«5'/». D. Melissant-J. A. Vos 01; H. Slegten- horst-J. v. d. Mey 10; R. Weber-J. Son- neveld 1—0; M. Dreykus-N. J. v. d. Lin den VtJ. v. d. Pol-J. Verstelle 0—1; J. Kemmere-J. G. Vreeswijk 01; B. Overdevest-B. Westdijk 01; J. P. Fasel- Joh. Vos 0—1; H. v. d. Kraats-W. Kor relboom 10; G. de Roo-Jac. Vos 01. Voor de derde klasse C tenslotte won Alphen 4 vanuit 63 met 73 van Lei derdorp 2 (H. v. d. Laan-J. den Hoed 10). Overeenkomstig de verwachtin gen won Boskoop 2 het duel tegen Nieuwkoop met 64 na een 44 afge broken stand (P. Vuyk-A. de Troye 10, J. Erkelens-P. van Blooys 10). in welk verband spreker de instel ling van het pupillen voetbal en de steeds groeiende animo hiervoor van onschatbare waarde voor de voetbal sport noemde. Ook in d'it opzicht zou een subsidiëring van overheidswege zijn® inziens zeer op haar plaats zijn. Toekomst De heer De Jongh betreurde het uiteraard, dat geen der Leidse clubs in de hoogste regionen een rol van enige betekenis speelt, maar zag in dit kader toekomstmogelijkheden bij de jeugd, vooral nu deze kan deel nemen aan de interregionale jeugd- toompetitie. Op de overheid deed hij vervol gens nog een beroep om door snel lere besluiten de terreinennood op te heffen en accommodatiewensen te vervallen, temeer daar zijns inziens een bestedingsbeperking te wachten staat met alle ook voor de sport na delige gevolgen van dien. Tot slot liet de afdeHngs praese s nog een kritisch geluid horen inza ke de ovenregleimentering, waaraan de voetbalsport naar zijn mening he den ten dage te veel wordt blootge steld. Het enige wat nog niet ge reglementeerd is noemde hij de spor tiviteit, die zo gewenst is om de be langstelling voor de voetbalsport op te wekken of waar nodig nog te be stendigen. Lid van verdienste Zich hierna in het bijzonder tot de 62-jarige ASC-speler Nico Houps wendend, memoreerde de praeses, dat de heer Houps destijds mede-op - richter is geweest van de Arbeiders- sportbond in Leiden en dat hij nu nog steeds al meer dan 40 jaar in middels ondanks zijn leeftijd ac tief de voetbalsport beoefent. In die ruim 40 jaar, aldus mr. De Jongh, heeft voetballer Houps nog nooit enige straf gehad om welke re den en in welke vorm dan ook en stelde hij dit unieke bewijs van spor tiviteit terecht tot een voorbeeld voor alle andere voetballers. Tot zijn groot genoegen kon hij dan ook be kend maken, dat de afdeling Leidens oudste voetballer Houps bij deze be noemde tot lid van verdienste, waar na hij onder grote bijval van de aan wezigen deze unieke voetbalsports man decoreerde met het hierbij be horende gouden insigne. Cadeau Hierna was het woord aan ds. J. P. Honnef (RCL), die na een geestig getint huldigingstoespraakje samen met de heren F. van Waveren (LFC) en N. Castien (Lisse) namens alle verenigingen een electirisehe stencil- apparatuur aanbood t.b.v. het steeds groeiende bondsdrukwerk. Hierna volgde nog een gezellig sa menzijn, dat o.m. werd opgeluisterd door de vertoning van een film uit het privé-bezit van mr. De Jongh en waarin de aanwezigen tal van flit sen uit de bondsactiviiteiiten weer za gen herleven.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10