LEIDSE PATIëNT VAN „ENDEGEEST OVERLEDEN NA FOUT VERPLEEGSTER Russisch goud in Parijs en Londen Alle gekheid oö een stokje... Weerbericht INBRAAK AC. ZIEKENHUIS LEIDEN Weer gesprek tussen Moskou en Peking? Vervolg Katwijkse gemeenteraad WOENSDAG 30 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT Tragische zaak eerst thans bekend geworden: Vader wachtte twee en een halve maand op officiële bevestiging van feiten Eerst thans is bekend geworden, dat op dinsdag 6 augustus j.l. een p?- tiënt van de Leidse Psychiatrische Inrichting Endegeest overleden is als gevolg van het toedienen van een te grote dosis medicijn. Het betreft hier de 45-jarige. ongehuwde, Leidenaar Johannes Marinus Buysen. Van de zijde van het college van B. en W. te Leiden, waaronder „Endegeest" ressorteert de volgende verklaring; „Onlangs is een 45-jarige ongehuwde patiënt, opgenomen in de Psychiatrische Inrichting, overleden als gevolg van het gebruik van het gebruik van een te grote dosis voorgeschreven medicijn. Deze te grote dosis was een gevolg van een vergissing van een verpleeg ster. De instructie betreffende de te verstrekken medicijnen gaf de juiste dosis aan. Een direct gevolgde opname in een van de Leidse ziekenhuizen mocht niet meer baten. De Officier van Justitie werd terzake direct op de hoogte gesteld. Hangende het gerechtelijk on derzoek is het dienstig zich van een oordeel omtrent de schuld vraag te onthouden". Het feit, dat deze zaak via de pers in de openbaarheid komt, is een ge volg van de stappen, die door de vader van de overledene, de 72-jari ge J. Buysen, wonend te Leiden, zijn ondernomen. Desgevraagd verklaarde hij, dat hij meer dan twee en een halve maand wachtte op officieel uitsluitsel over de doodsoorzaak van zijn zoon. Op zondagavond 4 augustus j.l. heeft een verpleegster volgens zijn verklaring, de betrokken patiënt een kalmerend middel toegediend. Niet lang daarna verloor de patiënt het bewustzijn. Hij werd naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. ,Man .morgen heb ik mijn zoon daar bezocht". Hij was nog steeds buiten bewustzijn. Kunstmatige ademhaling en hartmassage werden toegepast. Tevergeefs. Dinsdagavond is hij overleden. Nader bericht. Direct al hoorde ik van dokter Ca- lie** van „Endegeest", dat de dood het gevolg was van het toedienen van een te grote dosis slaapmiddelen. De verpleegster, die de medicijn had toegediend was, echter zelf, zo werd mij gezegd, ziek en onder dok tersbehandeling geplaatst. Ik hoorde dat ik nog nader bericht zou krijgen. De begrafenis vond inmiddels plaats maar ik vernam niets meer. Ten ein de raad ben ik naar mijn huisarts dokter Van Gent, gegaan, die ook niets méér te weten kon komen. Ik heb hem verschillende malen bezocht en ook heb ik om inlichtingen ge vraagd bij een arts van het Acade misch Ziekenhuis, dokter Roth, die wél bevestigde, dat de doodsoorzaak gezocht moest worden in een te gro te dosis medicijn, maar ook niet méér wist. Naar redaktie. „Deze toestand heeft twee en een halve maand geduurd. Van de in richting kwam geen bericht. Toevallig in Amsterdam ben ik toen maar een willekeurig krantenbureau binnenge stapt, waar ik het gehele verhaal aan een redakteur heb verteld. Deze ried mij aan me nogmaals in verbinding te stellen met mijn huisarts en de redaktie op de hoogte te houden. Vrijdagmiddag kreeg ik van mijn huisarts bericht, dat dokter Callier mij kon ontvangen. Daar hoorde ik thans officieel dat mijn zoons dood te wijten was aan de toediening van een verkeerde dosis medicijn, fout van een verpleegster. Ik heb nog drie zoons en u begrijpt, dat we allen wel precies en officieel wilden weten wat er gebeurd is. We weten het nu en trachten te berusten." Nader vernamen wij, dat het Diploma doktersassistente Voor het eerst werd in Leiden het nieuwe examen Doktersassistente af genomen onder toezicht van de Ko ninklijke Nederlandsche Maatschap pij tot Bevordering der Geneeskunde. De uitreiking van diploma's vond plaats in de gebouwen van de Leid- sche Onderwijsinstellingen. Er slaagden 28 kandidaten, waar onder: mej. A. Blonk, Nieuwkoop: mej. W. J. Vinders, Nieuwkoop; mej. W. J. Bijl, Wassenaar; mej. P. van Driel, Koudekerk a. d. Rijn; mej. C. J. M. Lindenhoff, Leiden; mej. C. A. M. van der Meer, Roelof arendsveen, mej. A. van der Niet, Katwijk aan Zee; mej. A. Ouwerling, Katwijk a. d. Rijn; mej. W. I. L. Smit, Leider dorp. Voorts slaagden voor het examen volgens de vroegere normen, mevr C. M. H. Heij broek-Terluin, Leiden. slachtoffer schilderswerk deed in de inrichting. Volgens de rapporten ging zijn genezing voorspoedig. Verslagenheid. Het spreekt vanzelf, dat deze be treurenswaardige vergissing grote verslagenheid heeft gebracht in de Leidse prychiatrische inrichting. Za terdagavond waren de patiënten nog in 't kader van „ontwikkeling en ont spanning" met een bus op stap ge weest. Zoals uit verschillende hande lingen van de gemeenteraad blijkt kampt ook Endegeest met een nij pend personeelsgebrek. Het is zeer moeilijk voldoende personeel voor psychiatrische instituten te krijgen De nerveuse spanningen waaronder het te gering in getal zijnde perso neel doorgaans moet werken zaï ze ker ook niet buiten beschouwing mo gen blijven. DE DALAI LAMA EN DE KATHOLIEKE KERK De Dalai Lama van Tibet heeft te genover het Katholieke Persbureau van India verklaard bereid te zijn tot een gesprek met de Katholieke kerk. Op de vraag of hij er belang stelling voor zou hebben de discus sies van het concilie bij te wonen, als de eerste vertegenwoordiger van het Boeddhisme, antwoordde hij: „Dat hangt van bijzondere omstandigheden af". Welke deze bijzondere omstan digheden zouden zijn lichtte de Dalai Lama niet toe. Hij had geen uitnodi ging ontvangen om het concilie bij te wonen. Op de vraag wat voor voordelen hij zag in een nauwer contact met de Katholieke Kerk, antwoordde de Da lai Lama, dat de grote godsdiensten dei wereld veel dingen gemeen heb ben. „Hun eenheid zal gelovigen en ongelovigen helpen, want godsdienst verklaart de waarheid. Het is onze plicht de waarheid aan de ongelovi gen uit te leggen". Het gesprek werd gevoerd met be hulp van een tolk. De Dalai Lama was vergezeld door enkele monniken Zowel in Parijs als in Londen zijn dinsdag grote hoeveelheden Rus sisch goud aangekomen. In de Fran se hoofdstad arriveerde een Sowjet- straalvliegtuig met tien ton goud ter waarde van ruim 40 miljoen gulden, terwijl op London Airport een toe stel van Aeroflot landde met vijf en een halve ton goud in staven met een waarde van omstreeks 22 miljoen gulden. Het is niet bekend of het goud in resp. Frankrijk en Engeland zal blij ven ven. Ook weet men niet waarvoor het bestemd is. Naar in Londen ver luidt, zou het gaan om goud, dat de Russen eerder hadden verkocht. In september deed de Sowjet-Unie voor „Waar werd oprechter trouw neen, nu eens niet tussen Gysbrecht en Badeloch, maar tussen Harold Philby en zijn vrouw. Harold was de „derde man" in de destijds zoveel stof opwaaiende zaak Burgess en Maclean, de twee Britse diplomaten, die naar Rus land uitweken en wier voorbeeld hij volgde. „Trouwhartig" heeft mevrouw Philby zich nu bij haar man gevoegd. „Eigenlijk kun je toch maar nooit weten", dacht een 30-jarige rij-instructeur in Cwmbran (spreek dat eens uit!) in Wales. Hij gooide vorige week zijn formulier van de voetbalpool in de prulle- bak „omdat hij toch nooit iets won" Hij veranderde echter van ge dachten, haalde het formulier er weer uit om nog eenmaal zijn geluk te beproeven. Laat hij nu 70.000 Pond winnen! „Moeder heeft geld zat", meende een 15-jarig Amerikaans meisje en probeerde van haar ouders een losgeld van 5.000 dollar af te per sen voor zichzelf. Zij had een briefje voor haar moeder achtergelaten, waarin zij het bedrag eiste onder de bedreiging dat zij haar dochter anders niet levend zou terugzien. De moeder parkeerde haar auto, met het geld in het handschoenenbakje, bij een winkelcentrum. Het meisje werd gearresteerd toen het zich bij zonsondergang naar de wagen begaf. Later bleek, dat zij voor een vliegreis naar New York geboekt had. Bijna was Engeland zijn gloednieuwe premier Douglas-Home (voorlopig) kwijt geweest, toen hij via een wankel trapje op een boerekar probeerde te klimmen. Nu is een boerenwagen geen pre mierzetel (in het algemeen gesproken) of het zou in Douglas-Home's geval symbolisch moeten zijn Hij viel languit achterover en als een paar functionarissen van zijn eigen (conservatieve) partij hem niet hadden opgevangen, wèl dan zou Engeland het niet zo geweten hebben. TOCH ZES JAAR VOOR „HAAGSE PIM" Het gerechtshof te Den Haag heeft vanmorgen de 52-jarige metaal bewerker W. C. J. van W. uit Den Haag, beter bekend als „Haagse Pim" alias „De Marinekraker", veroordeeld tot zes jaar gevangenis straf met aftrek van een jaar voorarrest. Deze stond terecht ver dacht van inbraak in het administratiekantoor van het ziekenhuis te Leiden in de nacht van 25 op 26 jarnuari van het vorige jaar, waarbij de brandkast werd gekraakt en een bedrag van bijna ƒ250.000.- spoorloos verdween. „Haagse Pim" houdt dus de straf die de rechtbank hem oplegde, in hoger beroep had de procureur-generaal bij het hof verzwaring van de. straf tot acht jaar met aftrek van voorarrest geëist. „Haagse Pim" heeft steeds volgehouden onschuldig van de( vak kundige kraak te zijn. Ernstige aan wijzigingen vormden echter enige stille getuigen, gevonden in de nacht na de inbraak in de Vliet nabij Leïdschendam. Er kwam toen een tas boven drijven waarin zich een nog gedeeltelijk gevulde zuurstoffles en een paar schoenen en een overhemd bevonden, die aan Van W zouden hebben toebehoort. Van het geld is tot nog toe niets gevonden. Het wordt #ls vast staand aangenmen, dat de inbraak door tenminste twee personen is uitgevoerd. Bij de uitspraak voor het Hof vanmorgen wond „Haagse Pim" zich erg op en protesteerde hevig „Het is hier een nog groter schandaal dan bij de rechtbank, ik zit niet voor mijn lol in de gevangenis", riep hij. De president van het Hof deelde nog mee. dat Van W niet de volle aftrek van de ongeveer een jaar en negen maanden, die hij in voor arrest heeft doorgebracht, heeft gekregen, omdat hij onvoldoende medewerking verleende bij het vooronderzoek. een waarde van ongeveer 250 mil joen dollar (875 miljoen gulden) aan goud van de hand, hetgeen meer was dan het totaal in 1962. Een deel van deze verkopen zou eind oktober moe ten worden afgeleverd. Ook wordt gedacht aan betaling van de door de Sowjet-Unie beoog de graanaankopen in de V. S. en Ca nada. Communistisch China en de Sow jet-Unie zouden besloten hebben Twee weken in oerwoud De Amerikaanse piloot Joe Anderson, die als verloren werd beschouwd toen zijn vliegtuig twee weken geleden in het oerwoud van Nicaragua verdween, heeft na een mars van veertien dagen door de dichte jungle veiliger oorden weten te bereiken. Tijdens deze verschrikkelij ke tocht had hij van wilde vruchten geleefd. Na aankomst in een kustdorp bleken zijn kleren gescheurd en zijn huid op vele plaatsen opengereten te zijn. Het is de eerste keer in de geschiedenis van de luchtvaart dat het oerwoud van Nicaragua, het graf van vele pilloten, een van zijn slachtof fers heeft losgelaten. OUD RECTOR J KONIJN t Gisternacht is in zijn woning te Hoorn overleden de z.e. heer J. Ko nijn. Hij werd geboren te Heerhugo- waard 6 oktober 1891 en priester ge wijd 15 augustus 1917. De overledene werd achtereenvolgens benoemd tot assistent te Delft. Hyppolitus (1917) kapelaan te Beemster te Amsterdam H. Williborrdus (1920) en rector te Bodegraven (1939). Hij werd eervol ontslagen uit de bediening 8 decem ber 1959. Shakespeare-herdenking in 1964 In april 1964 is het vierhonderd jaar geleden dat William Shake speare geboren werd. Over de hele wereld zal dit feit herdacht worden en zeker in de Nederlanden, de „most ancient and familair neigh bours" van koningin Elizabeth 1. Reeds bestaan er plannen in een gevorderd stadium voor een reeks activiteiten, zowel gedurende het komende winterseizoen als in het voorjaar van 1964. Bij de Nederlandsche Comedie zal eind oktober „Anthony and Cleopa tra" in premiere gaan, terwijl de Haagsche Comedie voorstellingen geeft van Macbeth en Othello Julius Caesar wordt vanaf 8 november '63 door het Nieuw Rotterdams Toneel opgevoerd. Er zullen bovendien drie Shake speare tentoonstellingen worden ge houden, resp. in de Lakenhal te Lei den, het toneelmuseum te Amster dam en de gemeentelijke universi teit aldaar. Deze tentoonstellingen zullen ge titeld zijn „Shakespeare en zijn tijd", „Shakespeare op het toneel" en „Shakespeare in Nederlandse vertaling". De opening zal plaats vinden op 26 april. Het ligt in de be doeling dat deze tentoonstellingen na enkele weken geheel of gedeelte lijk op zodanige wijze van stand plaats zullen verwisselen, dat gedu rende enige tijd in verschillende tentoonstellingsruimten een beeld van de gehele serie exposities gege ven zal kunnen worden. Teneinde deze en dergelijke mani festaties zo veel mogelijk te coördi neren is een Shakespeare herden- kings-comité in het leven geroepen onder voorzitterschap van prof. A. G. H. Bachrach te Leiden. nogmaals te pogen hun meningsver schillen door rechtstreeks overleg kleiner te maken Dit is dinsdag van welingelichte zijde in Moskou verno men. In november zou er een Rus sische afvaardiging naar Peking gaan. Dit nieuwe akkoord wordt in Mos kou gezien als de sleutel voor de mildere toon, die de laatste tijd doorklinkt in de dialoog tussen Mos kou en Peking In juli van dit jaar hebben theo retici van beide partijen vergeefs in Moskou getracht de meningsver schillen bij te leggen. Na dit over leg werd de kritiek, die beide landen op elkaar uitoefenden, steeds scher per. Pas de laatste tijd is deze kritiek wat minder heftig geworden. KORTE GOLF De 8 maanden oude baby Ca rina Willebrands uit de Vrolikstraat te Amsterdam heeft gisteren de dood gevonden in de box, waarin zij speel de. Het kind bleef met een strik van haar mouwschortjë achter de sluit haak van de box hangen, waardoor zij stikte. Het ongeluk gebeurde toen de moeder even was afgeleid door huishoudelijke bezigheden. Bondskanselier Erhard wordt op zondag 24 nov te Williamsburg in de Amerik. staat Virginia verwacht van waar hij per herschroefvliegtuig naar Washington zal doorreizen voor over leg met president Kennedy Hij zal 2 dagen in de Amerikaanse hoofdstad blijven. Bij een verkeersongeval is de 65-jarige heer P. Noteboom uit 's- Gravendeel, kaptitein bij het veer tussen Wiedrecht en 's-Gravendeel dinsdag om het leven gekomen. De man reed op zijn bromfiets en werd door een passerende vrachtauto ge raakt. Hij viel en kwam met zijn hoofd onder de achterwielen terecht Hij moet op slag dood zijn geweest. Dr. Albering, de secretaris van de KVP, moet enkele weken rust houden, waardoor hij niet aan de ver gaderingen van de 'Tweede Kamer kan deelnemen, zo deelde de voor zitter van de Tweede Kamer, mr. Van Thiel, gisteren bij de aanvang van de vergadering mee. De bekende Amerikaanse film acteur Adolphe Men jou is dinsdag op 73-jarige leeftijd in Hollywood overleden. Reeds enige tijd leed hij aan geelzucht. Zijn vrouw, de voor malige actrice Veree Teasdale, en zijn 27-jarige zoon Peter bevonden zich aan zijn sterfbed. Michael Holliday, de 34-jarige zan ger, die de Britse „Bing Crosby" wordt genoemd is dinsdagavond in Londen overleden. Hij had te veel slaappillen ingenomen. Men vond hem dinsdag bewusteloos in zijn wo ning in het zuiden van Londen. Hij werd in allerijl naar het ziekenhuis gebracht waar hij later stierf. Hol liday, die in Ierland werd geboren en wiens werkelijke naam Norman Milne was, begon zijn loopbaan als zanger na in New York een wed strijd voor jonge talenten te hebben gewonnen. Hij laat een zoon na. (Vervolg) Daar op het ogenblik van de onbe woonbaarverklaring van het pand Lou westraat 39h, eigendom van de heer De Vreugd en bewoond door het gezin D. Ouwehand, geen passende woonruimte beschikbaar was en vermoedelijk nog niet zal zijn, stellen b. en w. voor de termijn van ontruiming voor één jaar te verlengen. Dit is ook het geval van de woningen Achterweg 11, Overrijn 16, Baljuwstraat 28-55-57, Hoogstraat 2f en 21, Paul Krugerstraat 2b, 2c, 2d en 2e. Louwestraat 14b, 14i, 14k, 141, 39b, 39e, 39f, 39k en Oostpad 14. De termijn van onbewoonbaarverklaring wordt voor ge noemde woningen gesteld op zes maan den behoudens enige bijzondere geval len. Op 7 juni 1962 verleende de raad de benodigde credieten voor de bouw van een nieuwe brug over het uitwaterings kanaal zomede voor de aanleg van de opritten voor deze brug. Zolang de ver binding van de brug met de Kon. Julia- nalaan door het „Cleijn Duyn" ontbrak, zou vorenbedoelde aansluiting voorlopig de enige verbinding van de brug met het bestaande dorpsdeel hebben moeten vor men. Nu intussen is komen vast te staan dat de landerijen in Cleyn Duyn waar over de naar de brug te verlengen Kon. Julianalaan is geprojecteerd, omstreeks Kerstmis a.s. ter vrije beschikking van de gemeente komen (het verweer van die pachters, die tegen de mededeling dat hun pacht na afloop van de lopende pachtduur niet verlengd zal worden, be zwaar hebben gemaakt is door de pacht- kamer afgewezen) staat niets meer in de weg aan de aanleg van deze verbin ding. B. en w. zeggen er naar te streven om deze gereed te doen zijn op het mo ment dat de brug voor het verkeer zal worden opengesteld. Volgens de begro ting zullen de kosten, verbonden aan de aanleg van deze verbindingsweg een bedrag van ƒ251.000 belopen, ongeacht de kosten van 't aanbrengen van straat verlichting en het aanleggen van de be nodigde kabels. B. en w. zeggen al geruime tijd tot *e slotsom te zijn gekomen dat de z.g. be schutte werkplaats in de Rijnstraat 2 niet aan redelijk te stellen eisen vol doet. Dit pand, zeggen b. en w., oor spronkelijk woonhuis, is totaal onge schikt om op langere termijn als werk plaats voor gehandicapten te blijven fungeren. Er is nu ook 'n werkplaats in de Noordstraat, maar centralisatie is in deze ongetwijfeld noodzakelijk zo ook economisch gewenst. Gewenst is thans een terrein aan te wijzen dat praktisch bouwrijp is. Zulk een terrein ligt op de hoek van de Jan Evertsenlaan-Industrie- weg, groot 3200 m2. De omstandigheden zijn momenteel te onzeker om betrouw bare kostencijfers te geven, maar deze zullen ongetwijfeld ƒ750.000 bedragen, waarbij die voor de inrichting nog ko men. B. en w. vragen thans aan de raad een principe-uitspraak om tot de bouw van deze inrichting te komen. Het bestuur van de Geref. kleuter school „De Duinroos" vraagt medewer king in verband met nodige werkzaam heden wegens aankoop van grond en het bouwen van een muurtje, zomede voor de afwerking van het schoolterrein. Het hoofd van de openbare school vraagt medewerking voor de aanschaffing van nieuw meubilair, nieuwe vloeren, electr. verlichting, nieuwe raamkozijnen. Het bestuur van de vereniging voor Geref. lager onderwijs vraagt medewerking voor de aanschaffing van een effectieve zonnewering, geraamde kosten hiervan ƒ2150.Het bestuur der Hervormde scholen te Katwijk aan Zee vraagt me dewerking voor de aanschaffing van meubilair voor de school aan de Remise straat, mede voor het naadloos maken van vloeren en idem voor de Groen van Pnnstererschool. Het bestuur van de Chr. opleidings school voor kleuterleidsters te Haarlem vraagt subsidie ter dekking van het na delig saldo. De school krijgt geen sub sidie van het Rijk en is aangewezen op het subsidie toegekend door de woon- gemeente der leerlingen. Het nadelig saldo was over 1961 per leerling 327.77 en over 1962 ƒ395.14. B. en w. stellen voor de subsidie toe te kennen van 50 pet. van het nadelig exploitatiesaldo per uit Katwijk afkomstige cursist. Er zijn twee cursisten uit Katwijk. Het bestuur van de Oranjevereniging te Katwijk a. d. Rijn vraagt een extra subsidie in verband met het 50-jarig ju bileum der vereniging. B. en w. stel len voor de vereniging een extra subsi die te verlenen van ƒ500.—. Bij het 40- jarig jubileum was een extra subsidie verstrekt van ƒ400. ROELOFARENDSVEEN Geen bloemen- en hobby-tentoonstel ling Aangezien is gebleken dat de animo voor de te houden bloemen- en hobby-tentoonstelling, en wel speciaal voor de afdeling bloemen, te gering was, heeft de commissie besloten om voor dit jaar geen tentoonstelling te organiseren. Ongetwijfeld voor bloemendorp Roelof- arendsveen een teleurstellend resultaat. De commissie blijft echter haar werk zaamheden voortzetten en zal trachten om een ander jaar tot betere resultaten te komen, waarvoor dan begrijpelijk een bredere belangstelling noodzakelijk zal zijn. RIJPWETERING Uitslagen prijsjassen. Het vrij dag j.l. gehouden prijsjassen t.b v de bejaardenkas had de volgende uitslag: Kruisjassen: 1. mevr. Warmerdam 3894 pnt; 2. mevr. Duivenvoorden 3799 pnt; 3. mej. A. Nederstigt 3794 pnt; 4. mevr. Weenink 3742 pnt. Klaverjassen: 1 H. Straathof 5371 pnt; 2. mevr. Koek 5332 pnt; 3. mevr Beelen 5318 pnt; 4. J. Zandvliet 5312 pnt; 5. J. Turk 5250 pnt; 6. mej. A Zoetemelk 5116 pnt; 7. J. Dongel- mans 5052 pnt; 8. M. de Graaf 5042 punten. Ten gerieve van de deelnemers geven wij eens per maand de totale stand voor de wisselbekers. Zowel van het kruis- als van het klaver jassen worden dan de vijf hoogst ge plaatste bekend gemaakt. De stand is momenteel: Kruisjassen: 1. mevr. Zandvliet 14150 pnt; 2. mevr. Warmerdam 14092 pnt; 3. mevr. Bisschop 14007 pnt; 4. mej. A. Nederstigt 13801 pnt; 5. P Boere 13786 pnt. Klaverjassen: 1. M. de Graaf 19229 pnt; 2. H. Zandvliet 19133 pnt; 3. W Weenink Wz. 18586 pnt; 4. J. Neder stigt 18524 pnt; 5. mevr. Stipdonk 18374 pnt. Vrijdag 1 nov. a.s. gaat het prijs jassen, ondanks het feest van Aller heiligen, gewoon door. Aanvang !l uur in café „De Vergulde Vos". Zie ook de advertentie in dit blad! Marktberichten WOERDEN* 30 okt.. Kaas. (In per kg). Aanvoer 77 partijen. Note ringen 2.58-2.65; extra kwal. tot 2.82. Handel: redelijk. ROELOFARENDSVEEN, 29 okt. '63 Bloemen. Omithogalum 28-60; Meegedeeld auu KNMI, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. ZUIDOOSTELIJKE WIND Tijdelijk opklaringen, maar later van het zuidwesten uit kans op regen. Matige tot krachtige zuidoostelijke wind. Iets hogere temperaturen. Het weer in Europa HELSINKI STOCKHOLM KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON PAUZE VRAAG I; ANTWOORD I Het getuigt van zakelijk inzicht de stoute schoenen aan te trekken en in het klooster te gaan, hoe eerder hoe liever en hoe strenger hoe beter. Wanneer men zo vaak hoort zeggen, dat het leven geen zin heeft dan heeft het geen zin te leven en kun je doen waar je zin in hebt. Indien men meent, dat de zin van het leven tja! wat is voor een christen de zin van het leven? Slechts drie letters. God. Hoe meer rechtstreeks gericht op God, des te zinrijker wordt ons verglijdend bestaan. Daarom moest eigenlijk iedere christen ook als hij het klooster niet aan durft of aan kan een beetje kloosterling zijn. Want waartoe zijn we op aarde? Iste les, Iste vraag, Iste antwoord. PUZZEL onbew. 6 0 mist 11 0 onbew. 8 0 regen 12 2 zw. bew. 10 0 mist 5 0 geh. bew. 5 0 mist 1 0 geh. bew. 5 0 zw. bew. 11 0 geh, bew. 14 0 h. bew. 17 0 mist 10 0 mist 4 0 geh. bew. 5 0 geh. bew. 8 0 geh bew. 7 0 onbew. 13 0 zw. bew. 10 0 mist 11 0 geh. bew. 12 0 wolkbreuk 23 10 1. bew. 16 0 onbew. 18 0 geh bew. 20 5 zw. bew. 21 0 regen 19 35 1 2 3 I 4 5 6 7 8 ~9~ 10 Nr. 530. Horziontaal: 1 lans, 6 laag sohoven op de dorsvloer, 7 boom- loot, 8 zwemvogel, 9 bitter vocht, 10 gem. in Friesland. Vertikaal: 2 varkensleer, 3 veer kracht, 4 zijde van het voorhoofd, 5 stok met voettrede. Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 528 Horizontaal: 1 peso, 5 Abel, 8 insider, 11 april, 13 kaper, 15 gat, 17 ka, 18 Let. 20 Da, 21 elip, 23 eisen, 25 emelt, 27 stellig, 29 mast, 30 elan. Vertikaal: 2 ei, 3 snap, 4 Ospel, 5 adi, 6 Belg, 7 er, 9 irreëel, 10 akker, 12 stand, 14 aal, 16 adé, 19 tille, 22 pets, 24 stil, 26 met, 27 sa, 28 ga. PUIST 'S Slangen hebben we tot nu toe nog niet gezien Freesia's 80-1.30; Eikenblad 17-55; Irissen 1.10-1.35. Troschrysanthen: Joke 51-72; Born- holm 67-1.02; Esteliet 64-88; Sateliet 43-61; Golden Glint 80-1.18; Popcorn 49-83; Evelyn Bush 78-1.09, White Hope 83-1.17; Super-form 74-1 12- Pinkette 80-91; Rose Bella 83-1.04- Immaculata 1.10-1 17; Trosrayonanté 1.05-1.11; Breitner 80-1 03; Jacob Mans 77-1.25; Tip Top 80-89; Ju weeltje 48-76; Davine 70-92 p. bos. Chrysanthen geplozen: Joseph 35-38 Jacob Maris 30-34; Champion 28-32- Alfretton 22-31; Pauline 16-21; Nel ly Hoek 18-24; Clingendaal 42-48; Hoeks Glorie 45-52; Preludium 18- 26; Medaillon 22-33; Red Rolinda 26- 29; Bornholm 12-31; Chocod 13-26 Am. Anjers; Sim rood 35-46; Sim rose 28-42; Sim wit 27-32; Brenner 23-25; Tangerine 35-37 per stuk.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4