Alle gekheid oh een stokie... DE SISSENDE SAMPAM! de geluidsmuui DINSDAG 29 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 NIEUWKOOP Zeilersechtpaar J. Bodegraven gehuldigd wegens nationaal kampioenschap 16 m2 Plan-Landbank door Haagse gemeenteraad afgewezen Na een debat dat bijna drie uur duurde heeft de Haagse gemeente raad maandagnacht het voorstel van B. en W. inzake het plan van de Landbank met 18 tegen 22 stemmen verworpen. In dit voorstel van B. en W. werd de raad verzocht zich er in beginsel mee te verenigen, dat er een begin wordt gemaakt met de pro cedure tot herziening van het uitbrei- dingsplan-Mariahoeve, delen west en oost, ten behoeve van de stichting van een winkelcentrum in de wijk Mariahoeve door de N.V. Wibex (de Landbank). Van Reenen, Dankelman en Schouten stomden tegen het voorstel. Tevoren wa? een motie, ingediend door de heer Hazekamp (KVP) en mede ondertekend door de heren Wiarda (PvdA), Nieukerke (WD), Bot (PSP) en Van Praag (CPN), eveneens verworpen en wel met 19 tegen 21 stemmen. In die motie wer den B. en W. uitgenodigd, te be vorderen, dat er op korte termijn in Mariahoeve een wijkcentrum komt, dat gemoet komt aan de behoeften van de inwoners van deze wijk, aan centrale voorzieningen en dat ge baseerd dient te zijn op de koopbe hoeften van de wijken Mariahoeve en Marlot. Na de realisering van dit winkelcentrum, zo werd in de motie gesteld zou kunnen worden bezien in hoeverre een uitbreiding wenselijk zou zijn. RADIO TELEVISIE GANGETJE 12 (Advertentie) Bestuur en leden van de water sportvereniging „Noord-Zuid" hebben zaterdagavond in „Plaszicht" hun me delid Jo Bodegraven, die dit jaar be slag wist te leggen op het nationaal kampioenschap in de 16 m2 klasse op •pontane wijze gehuldigd. De kampioen werd met zijn onaf- •cheidelijke fokke-vrouw, die mee hielp met het behalen van dit kam pioenschap, door het bestuur van huis gehaald en voorafgegaan door het fanfarekorps „Eensgezind" met de drumband ging het naar „Pias- zicht", waar de kampioen een in zei lerskringen geëigende uitbundige ontvangst werd bereid. De voorzitter van „Noord-Zuid", de heer L. van Dam, sprak er zijn gro te vreugde over uit, dat een lid van de vereniging er in geslaagd was een dergelijk kampioenschap te behalen, hetgeen voor de ver. een grote eer kan worden genoemd. Hij feliciteerde de heer en mevr. Bodegraven harte lijk en bood hierna een fraai cadeau aan, in de vorm van een prachtig met bloemen versierd gebroken rad uit het Nieuwkoopse gemeentewapen, waarop in de vorm van een limme- rich het behaalde kampioenschap werd weergegeven. Met een kort woord dankte Jo Bo degraven, die met zijn echtgenote wel heel bijzonder getroffen was door dit onverwachte huldeblijk. Nadat nog meerdere de kampioen hadden gelukgewenst, zat het gezel schap gezellig bijeen aan een gemeen schappelijk diner. De heer Ti Bodegraven en zijn echtgenote worden gelukgewenst door de heer Van Dam, voorzitter van de watersportver. „Noord-Zuid". Tussen hen in staat het kampioensgeschenk. Burgemeester mr.. H. Th. Vrouen- raets van Nieuwenhagen heeft het raadsbesluit, waarbij de politiever ordening zodanig werd gewijzigd, dat gokautomaten in de café's van zijn. gemeenten weer mochten draaien, ter vernietiging aan de Kroon voor gedragen. Dit heeft de burgemeester zijn raadsleden schriftelijk medegedeeld. „Ik wil wel eens weten wat de Kroon denkt over het algemeen be lang van deze automaten", zei de burgemeester. De Kroon zal binnen 30 dagen haar uitspraak bekend ma ken. De 40-jarige J. Dassen uit Stein is gistermorgen op de Oude Postbaan te Sittard door een auto aangereden. Hij overleed ter plaatse aan zijn ver wondingen. Duizend gulden boete voor roekeloos rijden De rechtbank te Breda heeft gister morgen de Eindhovense zakenman A. S. wegens het door roekeloos rij den veroorzaken van een verkeers ongeluk, waarbij drie mensen het le ven verloren, veroordeeld tot duizend gulden boete, drie maanden gevange nisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijden twee en een half jaar intrekken van het rijbewijs. De eis was zes maanden hechtenis en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De zakenman is op 6 mei van het vorig jaar met grote snelheid van de Moerdijkbrug afgereden en met een verkeersgeleider in aanraking gekomen. Daardoor verloor hij de macht over het stuur zodat hij door de middenberm schoot en tegen een andere auto botste. Voorts werd de raad in dit voor- Oostduitse grenswachters heb- stel verzocht zich in principe te ver— ben zondag bij Autenhausen 'n rook- /tcthSvl^lciTl fö&ll enigen met de verkoop van de be- gordijn gelegd om Oostduitsers de trokken gronden tegen de prijs van onthulling van een gedenksteen aan 6 miljoen gulden aan de N.V. Wibex. de grens door Oostduitse vluChtelin- Drie wethouders, namelijk de heren gen te verhullen. WOENSDAG 30 OKTOBER WITTE KRUIS DE ecMe In het „King Edward VIT'-zie- kenihuis in Londen is zaterdag op 60- jarige leeftijd lord Evans, de arts van koningin Elizabeth, overleden. Lord Evans was in september voor onderzoek in het ziekenhuis opge nomen. GEBR. TEN HOEVE DEN HAAG (Advertentie) Auto tegen boom: DODE ÉN GEWONDE Tussen Winterswijk en Aalten is gisteren een personenauto tegen een boom gebotst en in tweeën gebroken. Van de beide inzittenden een va der en zijn zoon -- werd de bestuur der (de zoon) gedood en de ander gewond. De omgekomen jongeman, de 19- jarige A. J. O., was niet in het bezit van een rijbewijs. Hij reed onder toe zicht van zijn vader, die wel een rij bewijs heeft. Het ongeluk is gebeurd bij een inhaalmanoeuvre. Volgens de politie reed de bestuurder met grote snelheid. Bij de botsing werden de inzittenden uit de auto geslingerd. De jongeman werd zo zwaar gewond, dat hij kort na het ongeval in het Al gemeen Ziekenhuis te Winterswijk is overleden. Zijn 41-jarige vader werd niet ernstig gewond. Opnieuw stak boeddhist zichzelf in brand Een 42-jarige boeddhistische mon nik heeft zondagavond zichzelf voor de kathedraal in Saigon verbrand, terwijl honderden mensen toekeken. Dit is het zevende geval van 'n der gelijke zelfmoord in de boeddhisti sche oampagne tegen de Zuidvietma- mese regering. Het valt samen met het bezoek van een V.N.-groep van zeven leden aan Zuid-Vietnam. Dit bezoek houdt verband met boeddhis tische protesten tegen vervolging van de boeddhisten' door het bewind van president Ngo Dinih Diem. PIJNSTILLER Reumatische pijnenstopl halt! Verdrijf die nare last met - WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrlj en daar door geen maagklachten. WITTE KRUIS We vonden het - in de donkere oorlogsjaren - altijd hevig interessant als de "wintertijd werd ingeluid met het achter- uitzetten van klokken en horloges. Als je dan om vier uur uit school kwam was het buiten stikkedonker. In die sombere tijden deed je zo'n beetje alles op de tast. In Engeland is men in deze na-oorlogse gewapende vredestijd niet van de gewoonte afgestapt. Zaterdag zette het trotse Albion de tijd een uur terug. Een knus en gezellig volk eigenlijk wel, die Engelsen. En klagen doen ze nooit. We zouden niet graag in de schoenen staan van die meneer in Kent, die op zijn landgoed (een beetje Brit heeft altijd een landgoed) een verzameling heeft van 200 klokken. Of hij nu een broertje dood heeft aan de Engelse wintertijd of niet, de man was zaterdagavond enige tijd zoet met zijn collectie. Engeland loopt (weer) een uur achter. Stern-panne verholpen in Florida. Ja zeker, daar kreeg een 56-jarige vrouw haar stem terug. Zeventien jaar geleden verloor zij haar spraakvermogen door een operatie. De stem kwam nu terug door een injektie met een middel, dat normaal gebruikt wordt voor het onderhoud van pannen. Je moet er maar opkomen. Als de vrouw getrouwd is kan zij tenminste weer haar mondje roeren. En dan nog te bedenken, dat „Big Lift" bedoeld was om te bewijzen, dat de Amerikanen het met minder troepen in Europa zouden kunnen doen. De ene logische gedachtengang demonstreerde de Amerikaanse minister van buitenlandse za ken Dean Rusk, die zei, dat het succes van „Big Lift" betekent, dat „wij nu meer troepen in Duitsland hebben dan' dit land ooit heeft gehad." Hoe is het mogelijk! Groot geluk voor die drie eenzame mijnwerkers in de ondergelopen Duitse ijzerertsmijn. Een groot drama, dat voor drie mensen nog op redding belooft uitr te lopen. Van nacht is men in een bietenveld begonnen een tweede ont snappingsschacht te boren. De drie mannen doodden onder wijl onder de grond de tijd met een spelletje „Mens erger je niet". HILVERSUM I, 402 m. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Uitgeslapen: lich te gram. en meded. (7.30 V. d. voor pagina, praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Klass. gram.: stereof. uitz. 9.35 Waiterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.35 En nu. Den Haag: amus.progr. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgel spel: lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Stu dentenkoor (gr.). 13.35 Klassieke en moderne kamermuz. (stereof. uitz. 14.00 Kamerork.: klass. muz. 14.50 Uitz. in samenwerking met de vrou wenbond van de PvdA. 15.00 V. d. jeugd. 16.50 V. d. zieken. 17.20 Am sterdamse Politiekapel. 17.50 Rege- rimigsuitz.Geven en nemen - Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaanderen. 18.20 Uitz. v. d. VVD: Luistert naar de stem van de VVD. 18.30 RVU: Schijnwerpers op 150 jaar toneel, door drs. G. J. de Voogd. 19.00 Paulus de Boskabouter. 19.10 Kin derkoor. 19.30 Theater-ork. en sol. 20.00 Nws. 20.05 Tango-Rumba-ork. en zangsol. 20.35 Hart op de tong: antwoorden op act. vragen. 20.50 Lichte muz. en zang. 21.00 De ver loofde van de Bersaglière, hoorspel. 22.00 Ritmisch strijkork. met zang sol. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Kla vecimbel-recital: klass. muz. 23.35 Strijkkwintet: mod. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dag opening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nws. 8.15 Operette- rmiz. (gr.). 8.30 Amus.muz. (gr.). 8.45 intern, volksliederen en -dansen, gr. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Lichte gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Klass. kamer muz. (gr.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Klass. gram. 11.15 Een Hollandse fa milie in de Franse tijd, hoors/p. (deel 6), herh. 11.45 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Gewijde muz. (gr.). 12.37 Geref. kerkd. 13.00 Nws. 13.15 Licht ook. en zamgsol. 13.35 Mod. kamermuz. 15.00 Muziekstudenten - studentenmuz.: mod. en klass. muz. 15.50 Bijbelver- telling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Ldcht instrumentaal en semble. 17.45 Marsmuz. (gr.). 17.55 Musette-ork. (gr.). 18.10 Koorzang: geestelijke liederen. 18.30 Het spek- trum, lezingen. 18.45 Oude muz. (gr.). 18.55 De warmtebron, toespraak. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heiilskwartier (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Amus.muz. (gr.). 20.00 Militair ork. (gr 20.10 Voetbalwedstr. Ne derland-Luxemburg te Rotterdam. 22.10 Licht instrumentaal kwartet. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Klass. sonates voor viool en piano. 23.30 Het tweede Vatikaanse Concilie, commentaar. 23.40 Moderne gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.00 De Verrekijker, intern, jeugdjourn. VARA: 17.10 Pipo de Clown. 19.30 Top of flop, nieuwe gram. beoordeeld door jury en pu bliek. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Televisie- reohtbank (vervolg van 28 oktober). NTS: 22.30-22.35 Journaal. naar de film „the sound barrier" En als een dezer dagen de invasie begon, zou zijn land de oorlog win nen en dan was ook die ellende voorbij. Ik was tevreden met mezelf en met de hele wereld. We kwamen bij het vliegveld en op Tony's aanwijzingen reed ik naar een kleine barak. „Stop hier maar", zei Tony effen. Ik remde. „Zo", grijnsde hij, „nou vind ik het mooi genoeg." Ik wilde snel wegrijden, maar hij was al uit de wagen gesprongen en sneed het dikke trouw door waarmee de schoen aan de bumper zat gebon den. Hij stapte weer in en comman deerde: „Volgende barak, chauffeur, waar ik niet volgens jouw opzet voor idioot zal arriveren." „Mooi zo", prees ik en liet de wa gen met een ruk wegspringen, „als je altijd zo complimenteus blijft tegen over je vrouw, maak je haar de ge lukkigste echtgenote ter wereld." „En als ik jou altijd'als mijn chauf feur had", mopperde hij, „dat was ze met een paar dagen al de droevigste weduwe ter wereld," Ik stopte bij de volgende barak. Er kwam een officier van de ATA naar buiten, de afdeling die de vliegtuigen moest overbrengenn van de fabriek naar de vliegvelden. Hij scheen Tony te kennen, want ze sloe gen elkaar in een nogal luidruchtige ontmoeting op de schouders. „Verrek Tony", zei de ATA-man, „ben je aan hetpassagieren?" Hij wierp een snelle blik in de wagen, waar Susan en ik waren blijven zit ten. „Gaan jullie nog de kant van Rid- gefieid op, Eddy?" vroeg Tony hem. „Waarachtig wel, over anderhalf uur kun je zo maar instappen. We moeten er met een Anson naar toe. Maar wat heb jij daar te maken?" „Och niks", zei Tony achteloos, „ik heb het een en ander te bepraten met John Ridgefield. „Ik zag dat Su san geamuseerd glimlachte. „Ben je belazerd?" schrok Eddy. „Nou, van harte sterkte dan, ik heb die vent toevallig eens ontmoet. Een lamstraal, Tony, een eigenzinnige dwarskop, waar je geen redelijk woord mee kunt praten. Later hoor de ik toevallig van een verat dat die meneer Ridgefield wel een paar test piloten kan gebruiken na de oorlog. Nou, ik dacht: laten we het eens proberen. Ik schreef hem een briefje en ik deed er een foto van mezelf bij; sommige van die kerels houden er nogal moderne ideeën op na, foto's en psychotechniek en dat soort flauwe kul. Nou geef ik jou te raden wat de grote John Ridgefield terug schreef?" Tony wierp een snelle blik op Su san, maar haar lachende ogen stelden hem gerust. „Nou?", zei hij nieuws gierig. „Dat hij gewend was zelf zijn men sen op te zoeken en dat mijn werk bij de ATA voor hem nog helemaal geen garantie was voor mijn capa citeiten en bovendien", Eddy wond zich bij de herinnering hevig op, „en bovendien dat mijn gezicht niet het karakter weerspiegelde zoals hij het graag bij zijn mensen zag, godbe tert. Ik heb hem eerst nog willen aanklagen wegens belediging, maar ze zeiden me dat hij nét niet te grij pen was. Zo, nou weet je zo'n beetje bij wie jij op visite gaat. Doe hem de groeten van me en geef hem uit mijn naam een schop onder zijn dikke achterste. Een beetje hard graag". „Ik zal er aan denken", beloofde Tony ernstig. „Tussen twee haakjes, dit is mijn vrouw. Tot voor een paar uur heette ze nog Susan Ridgefield, maar dat is vanmorgen juist veran derd in mrs. Garthwaite. We zijn op weg naar haar vader om te horen of hij met die naamsverandering ac- coord gaat. Daarom is het misschien beter dat ik jouw groeten een an dere keer overbreng." „Bliksems", mompelde Eddy met een rood hoofd, „mrs. Garthwaite, als ik dat geweten had „Hindert niet", lachte Susan, „ik ben wel gewend het een en ander over mijn vader te horen." „Zullen we dan maar naar binnen gaan, daar kunnen jullie op je ge mak wachten", stede Eddy timide voor. Maar toen we de deur binnen gingen, Susan voorop, hoorde ik hem achter mijn rug tegen Tony sissen: „Beroerling, had jij je bek dan wat eerder opengedaan!" Twee uur later zette een vrouwe lijke ATA-piloot onze Anson in een onberispelijke landing neer op het Ridgefield-vliegveld. We stapten uit en waren nauwelijks twintig meter van het toestel verwijderd, toen we een kleine rode sportwagen op ons zagen toekomen. Ik stelde voor me zelf vast dat de bestuurder óf nooit eerder achter het stuur gezeten had óf dronken was. Hjj reed als een ra zende en slingerde aan één stuk. „Die meneer is vroeger zeker stuur man in een draaimolen geweest", zei Tony misprijzend. Maar Susan lach te vertederd: „Dat doet hij nou altijd, dat is zo zijn manier van begroe ten". „Als hij zo doorgaat", zei Tony, „dan wordt die begroeting meteen een afscheid voor eeuwig. Wie is die kunstenaar?" „Will Sparkt, de chef-ontwerper. Hij werkt al meer dan vijf en twin tig jaar voor vader. Will heft me ge kend van de tijd toen ik nog in de wieg lag." Het open wagentje kwam slippende op een halsbrekende ma nier tot stilstand. Een stevig ge bouwde man van een jaar of vijftig sprong er uit. Zijn gezicht was ver weerd en gerimpeld als oud leer, waarbij zijn lichtblauwe ogen vreemd afstaken. Zijn blond-en-grijs dunnend haar stak door de rit in het open wa gentje naar alle windstreken. „Hé Suzie", riep hij en zijn arm zwaaide geestdriftig. „Ha die Will!" Susan rende op hem toe, haar beide handen in be groeting uitgestoken. „Hoe wist je dat we zouden komen?" ;,Wist ik niet, ik stond met mijn kijker voor het raam van mijn ka mer; ik wilde alleen maar weten of we een aardig ATA-meisje op bezoek kregen. Nou, en toen zag ik jullie. Is 'm dit?" En met een vragende blik in z(jn ogen wendde hij zich tot To ny, die naast Suzan stond. Zij had haar arm door de zijne gestoken. „Dat is 'm", grinnikte Tony, „valt 't nogal mee?" „Dat moet wel", lachte Will, „er is maar één goed soort mannen: zij die vliegen en laten vliegen." „Ja", zei Tony instemmend, en zich tot mij kerend, „en dan hebben we hier een vriend van Susan en mij, Dave Burnside. Hjj behoort tot de zo genaamde tweede soort: vliegt niet en laat niet vliegen, maar schrijft over het vliegen." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2