Camel met zwart 125. LEIDSCHE SPAARBANK UITREIKING SPAARBANKKALENDER 1964 Pasfoto's a la minute Triomf van een gedurfd kontrast 1.- 25 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 NOORDWIJK Schietnieuws van voor 't Land". Op haar banen bij het club lokaal aan de Kerkstraat hield „Blijf voor 't Land" te Noorwijk een schiet wedstrijd. De volgende schutters met de buks wonnen een wisselmedaille: Mej. A. Z. van Weeghel 49 punten le klasse; C. Boon 45 punten 2e klasse; L. Was sing 44 punten 3e klasse. In de 2e klasse behaalden C. Boon en D. A. Lüschen beiden 45 punten, maar door het beste laagste schot werd C. Boon winnaar. Ook in de 3e klasse moest het beste laagste schot de beslissing brengen. Hier waren het L. Wassing en A. van der Loo, die een gelijk aantal pun ten schoten. In de KBO-afdeling werden win naar van een wisselmedaille: D. A. Lüschen 57 punten le klasse; N. F. Jonkers 57 punten 2e klasse. Kruisjascompetitie. De uitslag van de laatst gehouden competitie wedstrijd van de Kruis jas vereniging „Noordwijk" in rest. De Beurs is, van de 10 hoogst geplaatsten: J. v. d. Niet 8839 p.. Th. Vink 8423 p., M. Groene- woud 8330 p., A. de Ridder 8220 p., mevr. Vink 8260 p., L. Verhoeven 8169 p., mej. C. Caspers 8147 p., E. Wijnands 7979 p., C. Vermeulen 7929 p., mej. L. Caspers 7868 p. Geboren: Robertijs z.v. C. L. Mooije- kind en C. J. H. Brederode; Roelof J. z.v. R. J. de Groot en M. v. Dijk; Ja- coba d.v. J. v. Duin en H. v. Duin; Johanna Th. M. d.v. J. Th. v. d. Klugt en H. M. Witteman. Ondertrouwd: Pieter C. Bal en Eg- berdina Duijndam; Johannes P. Lam- mers en Alida Chr. v. d. Berg; Jo hannes L. J. Persoon en Alijda C. M. v. Schie. Getrouwd: N. de Greef en J. H. Rijcke; J. D. G. Tjho Tek Lan en B. E. G. Timmers; W. Eriks en E. Barnhoorn: J. Plug en R. F. Hoog- steen; A. V. Otto en A. M. Oostdam. Overleden: Maria v. d. Zalm, 86 jr, wed. van P. Droogh; Job de Groot, 72 jaar, geh. met Verdegaal; Herman Biemond, 52 jaar, geh. met Struijk. De Amateurfotografenvereniging Noordwijk begon in hotel „Noord zee" het nieuwe seizoen met het afdoen van een aantal huishoudelijke zaken. Met vrijwel algemene stemmen werden de aftredende bestuursleden de heer J. K. de Vries en mej. C. Baas opnieuw- voor twee jaar ver kozen tot voorzitter, respectievelijk penningmeesteresse. Het verplichte onderwerp was deze keer „Seizoen in Noordwijk". Het aantal deelnemers liet helaas te wen sen over. De motieven varieerden van dikke badgasten, via zeilboten in de bran ding tot strandschoenen in het prik keldraad. Voor de heer A. G. van Asten be tekende zijn inzending een goed be gin van het nieuwe fotojaar, want hij sleepte de eerste prijs in de wacht met 126'/2 punt. De overige uitslagen waren: 2. N. Schmal 125 punten; 3. M. Zuiderduin 1231/» punt; 4. J. Be- dij n 109 punten; 5. K. A. Kok en 6. J. Kien jet. Ook bij het vrije onderwerp was het aantal inzendingen aan de krappe kant. C. Jagtenberg werd hier eerste met een fraai portret van een oude man in tegenlicht, waarmede hij 136 punten scoorde. Zijn rivalen werden als volgt ge klasseerd: 2. A. G. van Asten 127 punten; 3. J. Bedijn 123 punten; 4. J. Kien jet 117 punten; 5. M. Zuider duin 108 punten en 6. K. A. Kok 104 punten. Vermakelijk was de buiten mede dinging opgehangen foto van een jongetje van negen jaar, zoon van een der leden. Niemand wist dat de maker nog zo jong was. Hij vergaarde liefst 126'/ï punt voor zijn werk, maar de klap op de vuur pijl kwam toen de vader mededeelde, dat deze foto met een tweehands boxje was vervaardigd! Vanzelfsprekend had Pa het werk van zijn zoon ontwikkeld en ver groot. Hiermede was dan weer eens be wezen, dat leeftijd en apparatuur de minst belangrijke dingen zijn in de fotografie: het oog en de visie van de fotograaf zijn de waarden die tellen. Na de pauze liet de heer N. Schmal een fraaie collectie kleurendia's zien, die gemaakt zijn op een onlangs ge houden reis naar en doot Joegoslavië. SUCCES VOOR NOORDWIJKSE PLUIMVEEFOKKERS Dat de leden van de Noordwij kse Pluimvee- en Konijnenfokkerij Ver eniging, zowel op internationale en nationale als districts-shows een'.gro te stem in het kapittel hebben i$ de laatste jaren een voldongen feij! en word thans weer op succesvolle wijze bevestigd. Op de internationale keu ring te Utrecht, waar 4000 dieren werden ingezonden, waaronder yele buitenlandse, behaalde mevrouw l/>e- Smit als enige in de afdeling konijnen het predikaat uitmuntend en verover de voor de tweede achtereenvolgende maal de Blauwe Wimpel, met haar prachtige Angora konijnen, ,t.w. jeugdkampioen voedster Angora 1 uitmuntendheid en jeugdkampioen ram Angora 1 zzg. Op deze zelfde keuring behaalde het lid E. Zappij met Witte Vlaamse Reus zzg de 6e prijs. Op de show te Waddinxveen kwam mevr. Loe-Smit ook aan het hoogste bod met beste Aagorakonijn en beste stam Angora's welke bestond uit: oude ram, jonge ram en jonge voed ster, beide inzendingen werden met uitmuntendheid bekroond, terwijl de heer E. Zappy de 2e prijs met Witte Vlaam en de heer K. v. Loe een le prijs met een Hangoor ver wierf. Op de tafelkeuring te Katwijk werd mevrouw Loe-Smit de beste van het geheel met Angora met het predikaat 1 zzg., terwijl het lid J. v. Bohemen op de tafelkeuringen te Lei den en Katwijk met zijn dwergras sen met 1 zzg aan de top stond. Vluchtelingenactie groot succes. De grootscheepse aotie ten bate van 1000 vluchtelingengezinnen in Grie- groot succes geworden. De opbrengst heeft de stoutste verwachtingen over troffen, want in nauwelijks één uur tijd werd hier het fantastische be drag van 6.056.19 ingèzameld. VOORRANGSKRUISING De kruising Voorstraat-Offemweg- Douzastraat is aangewezen als voor-, rangskruising en wel zodanig dat het verkeer op de Voorstraat voorrang heeft op het verkeer, komende uit de Offemweg en de Douzastraat, MET HAND IN FRAISEMACHINE Ofschoon B. en W. bereid zijn het onderhoud van de sportterreinen voor rekening van de gemeente te nemen is het niet mogelijk, dat de gemeente financieël de bouw van de gebouwen voor haar rekening neemt. Ook is het maken van tennisbanen 'n aangelegenheid van de sportvereni dere ernstig werd gekwetst. Op doktersadvies is die heer Cra mer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De politie stelde in samenwerking met de ar beidsinspectie een onderzoek in naar de toedracht van het gebeurde. Gevaarlijk spel. Een aantal kin deren hielden zich bezig met het sto ken van een vuur op de vroegere flying-anrow baan bij de vuurtoren. De politie maakte een eind aan dit gevaarlijke spel en nam de voor naamste brandstichter mee naar het politiebureau. DE ZILK Algemene Sportver. Van Nispen opgericht Woensdagavond werd in hotel „Flora" te Hillegom de r.k. sportver eniging „Van Nispen" opgericht. Het voorlopig bestuur, dat bestond uit de heren: J. de Winter, M. ten Hagen, S. J. van Haaster, J. Out en C. J. Bakker werd in deze bijeenkomst tot een definitief bestuur gekozen. De heer J. de Winter die vanaf de plan nen tot oprichting de leiding had, werd tot voorzitter gekozen. De heer De Winter deelde mee, dat er na veel schrijven en praten nu vanwege 't gemeentebestuur bericht wat ontvangen over de medewerking waartoe het gemeentebestuur bereid zou zijn. Bij het nu in gebruik zijnde voetbalterrein krijgt deze vereniging nu de beschikking over een tweede nood-terrein. Ook zal het mogelijk zijn voor sommige soorten gebruik te maken van 't betegelde plein voor de r.k. meisjesschool. De door de he ren Bakker en Keijzer opgerichte „tafeltennisclub" heeft de beschik king gekregen over de daartoe zeer geschikte schuur van de heer P. van Haaster in de Kleine Zilk. Gemeentelijke medewerking In de werkplaats van de firma G. Vogelaar aan de Voorstraat kwam de timmerman J. Cramer (34) onge lukkigerwijs met zijn hand onder de beitel van een fraiseanachinei. Eén- vinger werd afgerukt, terwijl een an-L; ging. Het zal mogelijk zijn een voor schot te verkrijgen om de bouw van kleedkamers en de verdere binnen- accommodatie te verwezenlijken. De bouwen van een gymnastieklo kaal behoorde tot de onmogelijkhe den. Daarom was het verheugend, dat er vanuit de burgerij pogingen worden ondernomen tot de bouw van een gymlokaal te komen en het be stuur van Van Nispen volgt dezer po ging met aandacht en zal bereid zijn om met de initiatiefnemers samen te werken. Na een voorlopige toezegging van de bisschop tot dispensatie van de beperkende bepalingen voor niet- katholieke leden werd besloten tot oprichting van een algemene sport vereniging, die tenslotte toch het r.k. cachet blijft behouden en genoemd werd R.K. Sportvereniging „Van Nis pen", waarmede de opname van de voetbalvereniging „Van Nispen" ook alleen mogelijk werd. De statuten en het huishoudelijk reglement leverden voor de leden geen moeilijkheden op en werd enmet algemene stemmen goedgekeurd. Van de Haagse Rechtbank Een greep uit dé reeks De Officier van justitie had slechts een greep gedaan uit de reeks van feiten welke aan een 19-jarige land arbeider en 21-jarige timmerman, beiden uit O e g s t g e e s t, bene vens aan een 22-jarige landarbeider uit Leiden ten laste gelegd kon den worden. In die greep waren opgenomen brandstichting in een kermistent te Warmond in de nacht van 17 op 18 maart, welk feit aan de landarbei der uit Oegstgeest werd verweten. Er was voor pl.m. ƒ1000 schade aangericht. Tot de gezamenlijk gepleegde fei ten behoorde o.m. inbraak in de R.K. kerk te Oegstgeest, waar een of ferblok met 114.werd buit ge maakt; inbraak in een koffietent te Hillegom op 18 mei; diefstal van een bromfiets te Leiden; diefstal uit automaten te Lisse, Oegstgeest en Warmond. Een gevaarlijke „stunt" was uitgevoerd door de beide ver dachten uit Oegstgeest, die des nachts op de rijksweg twee gestolen fietsen hadden neergelegd. 2 pers. LEDIKANT 2 pers. MATRAS 2 pers. MOLTON DEKEN 2 KUSSENS TOTAAL NATUURLIJK BIJ Haarlemmerstraat 172-174-179 Herenstraat 9 (Alleen voor textiel) MIDZA Voor al die feiten had de officier van justitie tegen de landarbeider uit Oegstgeest als de voornaamste boosdoener 8 maanden gevangenis straf waarvan 2 maanden voor waardelijk en aftrek van het voor arrest geëist en tegen beide andere verdachten ieder 8 maanden gevan genisstraf waarvan 2 maanden voor waardelijk, benevens aftrek van voorarrest. De Haagse rechtbank heeft uit spraak gedaan en eerstgenoemde verdachte veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf waarvan 3 maanden voorwaardelijk; de timmerman tot 9 maanden gevangenistraf waarvan 2 maanden voorwaardelijk en de land arbeider uit Leiden tot 8 maanden gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaardelijk, voor allen met aftrek van voorarrest. k -U9' ,rk Het spel van licht en don ker wordt in deze mo dieuze japon voortgezet in de ceintuur. Maten 38-44 39.75 In deze jeugdige japon ak9entueert de broderie nog eens extra het op merkelijk kontrast. Maten 38-44 39.75 Gezellige japon met in- gebreide col la Dior en aangebreide mouwen. Leuke zadelsteek. Maten 36-44 39.75 VROOM DREESM ANN OS •-.• 1 i sbon; 17 GOEDE RECLAME BRENGT WIND IN DE ZEILEN VAN UW BEDRIJF Hoofdkantoor: Oude Rijn 56 Bijkantoren: Bevrijdingsplein 7 Geversstraat 46, Oegstgeest Rijdend bijkantoor op 12 standplaatsen Ter gelegenheid van de wereldspaariveek ivordt van heden af, zolang de voorraad strekt, de spaarbankkalender 1964 uitgereikt. Het kan gebeuren dat u direct, zo echt „a la minute" pas foto's moet hebben b.v. voor paspoort, rijbewijs of sollici tatie. In uw warenhuis staat het „PHOTOCUICK" apparaat dat in 3 minuten 5 pasfoto's maakt voor slechts Klaar terwijl u wacht! FOTO-AFDELING PARTERRE MAARSMANSSTEEG

Leidse Courant | 1963 | | pagina 15