TARVO moutbroód Raad van Rijnsburg machtigde b. en w. tot onderhandse aanbesteding raadhuisbouw Politie ontruimde anti-rook-tempel Wil Moskou Chinese communisten in de (Leninistische) ban doen Onderhandelingen c.a.o.-metaal Woningkwestie in Voorschoten Alle gekheid m een stokie... Economische blokkade tegen Cuba blijft DONDERDAG 24 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT In een spoedvergadering werden gis- dragen over 1962, zodat een bedrag van teravond door de raad van Rijnsburg ƒ586.66 werd goedgekeurd, een tweetal agenda punten behandeld. Op de eerste plaats werd goedkeuring Bouw raadhuis gegeven aan het verzoek van het be stuur der vereniging tot stichting en Betreffende het punt onderhandse instandhouding van een chr. kleuter- aanbesteding bouw raadhuis, werd door school om een aanvullend voorschot de raad eerst in geheime zitting gegaan, op de gemeentelijke vergoedingen Van de hoofdingenieur-directeur van overeenkomstig art. 73 eerste en tweede Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in lid der kleuteronderwijswet over de Zuid-Holland werd in een schrijven aan periode 1 september t.m. 31 december b. en w. medegedeeld, dat de minister 1963 (vergoeding per lokaal en per de aanvraag om rijksgoedkeuring ter kleuter). Het betreft een aanvullend afdoening naar hem had doorgezonden voorschot in verband met de inge- en dat de rijksgoedkeuring definitief en bruikname van de 2e kleuterschool, ge- tot het juiste bedrag zal worden ge vestigd aan de Petr. van Saxenstr. 70a. geven zodra het resultaat van de aan- Daar door de staatssecretaris van onder- besteding bekend zal zijn. Na rijp be wijs, kunsten en wetenschappen de raad zijn b. en w. tot de overtuiging vergoedingsbedragen van 1963 nog niet gekomen, dat hoewel krachtens wettelijk zijn vastgesteld, kan slechts rekening ge- voorschrift een openbare aanbesteding houden worden met de vastgestelde be- regel dient te zijn, thans de voorkeur moet worden gegeven aan het onder hands aanbesteden. Zij verwachten nl. dat onder de huidige omstandigheden een openbare aanbesteding een aanmer kelijk hogere prijs tot gevolg zal heb ben. Naar hun mening is dan ook het gemeentebelang met een onderhandse aanbesteding gediend. Na heropening van de openbare ver- De Amsterdamse politie heeft in gadering verklaarde de heer W. L. v. d. de afgelopen nacht de reeds eerder Gugten zich met het voorstel van b. en gedeeltelijk uitgebrande anti-rook* w. te kunnen verenigen, doch dat hij tempel van Robert Jasper G. in de graag zag dat niet één, maar drie aan- x Korte Leidsedwarsstraat in Amster- nemers zouden verzocht worden dit worden gesloopt omdat monumenten- Stikvoorts Bouwbureau, dam wegens brandgevaar moeten werk te berekenen. De heer J. Krom- zorg er belangstelling voor had. 5075 m2 voor de bouw van 23 wong ontruimen. De voormalige anti- hout was het met de heer v. d. Gugten Van zeer bevoegde zijde wijst men en 13 garages; A. J. Koksnoorn, o - rookmagier werd hier aangetrof- eens om niet minder dan drie aan- ons er op, dat de zaak anders ligt dan schoten, 725 m2 voor de bouw van 4 fen met veertig „volgelingen" in de nemers voor dit werk uit te zoeken. De het blad heeft voorgesteld.^Het ontrui- woningen en ^1 garage;ae^^trans- door kaarsen verlichte ruine. voorzitter antwoordde hierop, dat GARANTIE: TARVO MOUTBROOD WORDT NOOIT LOS VERKOCHT, DOCH AL TIJD IN DE ORIGINELE TARVO -VERPAKKING MET DE NAAMTARVO' EN DE AFBEELDING VAN DE TARVO-BOER. ZO ALLEEN HEEFT U ZEKERHEID DAT U HET ORIGINELE TARVO MOUTBROOD (Advertentie) mingsproces van maart 1963 ging nl. actie met de N.V. Bouwfonds Ned. Ge- Toen G. enkele maanden geleden en w. dit nader zullen bespreken, waar- niet tegen de vroegere eigenaresse, die meenten is een bjjzondere voorwaarde door de rechtbank te Amsterdam na het voorstel werd aangenomen, werd veroordeeld wegens brand stichting in zijn anti-rook-tempel, het pand aan de gemeente had ver- gesteld, dat de op de bouwgrond te kocht, (en inmiddels reeds elders onder- stichten woningen bij voorrang worden dak had gevonden), doch tegen een fa- gebouwd ter bewoning door bouw- milielid dat inmiddels getrouwd, het spaarders, die in Voorschoten woonge- bakkers'bedrijf in het pand bleef uit- rechtigd zijn. In totaal dus nu 145 wo- oefenen. ningen en 49 garages. Daar het de gemeente niet bekend FEESTAVOND BEJAARDEN kon zijn of en wanneer dan het pand MET „BENVENUTO" eventueel zou worden gesloopt, zouden De minister van Binnenlandse Zaken de huidige bewoners daar mettertijd In samenwerking met de bond van deelde vanmiddag in de openbare eom- wellicht al ot niet juridische, dan toch bejaarden gaf de harmonievereniging misschien morele rechten uit kunnen „Benvenuto' bij gelegenheid van haar missievergadering van binnenlandse afleideni die voor de gemeente onge- 13e lustrum een feestprogramma ten zaken uit de Tweede Kamer mede, dat wenste consequenties zouden meebren- beste, dat een groot succes is geworden. De rechtbank in Den Haag heeft do BVD In uitzonderlijke gevallen b« ïen. Dat was dan ook de reden, dat Voor de pauze speelde de harmoniever- maakte hij bekend, dat hij zijn anti rookactie zou stopzetten omdat de overheid geld beschikbaar heeft ge steld voor de voorlichting van de jeugd over de gevaren van het siga retten-roken. Afsluiting telefoongesprekken UITSPRAAK BRANDSTICHTING De toestand van de bekende 72-jarige akteur Johan Boskamp, die op 15 oktober op de Utrechtseweg met zijn vrouw slachtoffer werd van een auto-ongeluk, gaat goed vooruit. De verwondingen aan het hoofd, die hij opliep zijn voorspoedig aan het genezen. Mevrouw Boskamp is herstellende ae DVU m uuzonaenuue gevauen du s van een hersenschudding Foto- Jan Blaaser kan zijn partner uit „Potasch vanmorgen een 28-jarige Leidenaar de gemeente van haar recht gebruik emging een keur van bekende melo en Perlemoer" alweer regelmatig bezoeken in het O.L. Vrouwe Gasthuis wegens brandstichting tot een jaar directe bedreiging van de veiligheid maakte de bewoners de huur op te dieen, zoals marsen, ouvertures en gevangenisstraf veroordeeld, waar- van de staat telefoongesprekken kan zeggen en het pand te doen ontruimen, walsen. De harmonie stond onder let- van vier maanden voorwaardelijk nadat gezorgd was voor een andere ding van de dirigent de heer A. Bosch en aftrek van het voorarrest, onder *fla'"er"1' Er ZIJ" ech,tr a,doende woning. sr.. die nog een eigen compositie liet voorwaarde dat hy zich laat opne- waarborgen, aldus minister Toxopeus, De tijdeUjke verhuur van het pand horen, de Cadettenmars. Na de pauze men in een psychiatrische inridh- dat de zeer nauwe grenzen van de in- aan de kunstschilder heeft met de zaak 6^ bet cabaret-gezelschap van een der ting. - „44 eten plaatselijke buurtverenigingen o.l.v. de Italië en Oostenrijk bespraken Zuid-Tirol De Italiaanse minister van buiten- De Sowjetrussische communistische partij heeft gisteren in haar orgaan „Kommunist" roept in zijn jongste „Kommunist" de Chinese communis- nummer alle communisten ter we ten er van beschuldigd, dat zij een reld op „al het mogelijke te doen om nieuw internationale communistische te voorkomen, dat de gebeurtenissen landse zaken, Attilio Piccioni, en zijn beweging wilier oprichten onder hun zich ontwikkelen in de richting die Oostenrijkse collega, Bruno Kreisky, leiding. Peking wil, aldus het arti- Peking wenst." Het blad zegt, dat de hebben gisteren in Genève een be- kel, het Leninisme door Mao Tse- gevolgen voor de gehele communisti- spreking gehouden over de kwestie- Toengisme vervangen en weer aan sche beweging buitengewoon ernstig Zuid-Tirol. De Oostenrijkse rege persoonsverheerlijking gaar doen, j structies dienaangaande niet worden overschreden. De gegevens daaromtrent zijn ter beschikking van de Tweede Kamer-commissie voor de BVD (de lei ders van de vijf grote fracties). WASSENAAR OPBRENGST VLUCHTELINGEN- CAMPAGNE niets uit te staan. Grond in Boschgeest wordt verkocht plaatselijke buurtverenigingen heer J. G. Treffers een feestprogram weg, dat de zaal deed schudden van het lachen. 2 jeugdige musici, die op de mu ziek wedstrijd van zaterdag j.l. zo goed naar voren waren gekomen, traden ook hier op, t.w. Tjabel Nieuwenhuizen met guitaar en zang emGerry Groot met Het uitbreidingsplan Boschgeest begint klarinet. De oudste dame in de zaal gestalte krijgen. De aanbesteding voor kreeg een bijzondere attentie van „Ben- het bouwrijp maken van het eerste ge- venuto". Het was mevrouw Galjaart, deelte van de gronden heeft al plaats 87 jaar> die een heerlijke taart kreeg gehad en nadat de gunning is verleend, aangeboden. Mevrouw T. Diamant-Elias zal met het aanleggen van straten, rio- sprak aan het begin van de avond een zullen zjjn"wanneer dat niet op tijd ring steli," dat vele" bepalingen" v°an Kon dinsdagmiddag een bedrag van !"Z' he,gi?-7,0rd!,mgmTa^rt' welkomstwoord en ook bracht zij harte- gebeurt. de overeenkomst, in 1947 tussen beide 19 040 18 wórden vlsteesMd als D'' is dan ook het tydstip om tot ver- ujk dank aan „Benvenuto", die haar Westelijke waarnemers zien m de- K-nmmiinict" «xcbriift dat de Chi- landen in Pariis gesloten over de woraen vastgesteia ais koop van de bouwgrond over te gaan. muziekprogramma zo goed had gekozen, ie aanval een reactie op de herhaalde leiders zich tegen' het afschaf- toekomst van dit gebied, niet zijn opbrengst van de m Was- Een groot aantal gegadigden, met wie maar 0ok de stukken zo bijzonder goed aanvallen op Chroesjtsjov in de Chi- fen van de Stalinciütus hebben ge- uitgevoerd en dat met name de Duits het college in beginsel overeenstemming ten gehore had gebracht. Het gezelschap kreeg een uitstoting van de Chinese com- t vaflie! tEÏÏu IwetdeKngs"bu5gerSndeld waren geteld het to- van de kostprijsberekening munistische partij uit de internationa- socialismei maar bazuint de Marxis- Italië ontkent dit. Ie communistische beweging. tische waarheden over de noodzaak Het overleg zal langs diplomatieke van een socialistische revolutie en weg worden voortgezet en zo spoedig de dictatuur van het proletariaat uit mogelijk zal een nieuwe bijeen- om de aandacht af te leiden van de komst worden gehouden, zo werd in zuivere Marxistisch-Leninistische een communiqué meegedeeld. Kreisky verklaarde na afloop der conferentie, dat een gemeenschap pelijke basis van gesprek voor de volgende bijeenkomst werd gevon den. voor de Kinderpensionhouders wegens mishandeling veroordeeld De 50-jarige juffrouw A. M. M. uit Zandvoort, die vroeger een kinderpen sion aldaar exploiteerde en de 45-jarige koopman F. A. J. H. uit Amsterdam, die haar bij het werk assisteerde, zijn wegens mishandeling van enige kinde ren die in 1961 en '62 in het pension verbleven, veroordeeld tot resp. ƒ40. en ƒ150.— boete. ideeën. VOORSCHOTEN - - dankwoord voor de geboden avond. taal van de opbrengst gestegen is tot gronden in Boschgeest Gegadigden zijn: dankte Benvenuto, het cabaretge- even boven de 20.000. K. Huisman, Rotterdam, 1750 m2, dub- zeischap en het rock- and rollbandje, bele bungalow; mevr. E. Straman-de de jeugdige musici, die allen in samen- Boer, Wassenaar, 775 m2, bungalow; Werking met de bond van bejaarden drs. J. R. E. Eysink Smeets, 1825 m2, hadden gedaan om de toehoorders dubbel woonhuis; F. Lodders, Voor- een kostelijke avond te bezorgen, schoten, 1625 m2, dubbel woonhuis; J. Nijenhuis, Monster, 1125 m2. woonhuis; raIFFEISENWEEK WERD SUCCES J. Zandee, Voorschoten, 510 m2, dubbel woonhuis; N.V. Bouwfonds Ned. Gem., Vorige week werd door de Raif- 4200 m2 en 3400 in2 voor de bouw van feisenbank Voorschoten weer de 30 woningen en 16 garages; H. J. Lobel, spaarweek gehouden. De actie kan In een der bladen kwam een bericht 2900 m2, 15 woningen en 3 garages; W. geslaagd genoemd worden. Ingelegd voor over een woningkwestie in Voor- Jansen, Voorschoten, 2500 m2 voor 8 wo- werd voor een bedrag van f 293.425,-. schoten, in het kort hierop neerkomende, ningen en 6 garages; Panagro, Warmond, In 1962 was dit bedrag f 186.500,- en dat een pand aan de Molenlaan, inder- 1700 m2 voor de bouw van 6 woningen in 1961 nog slechts f 90.000,-. Door tijd door de gemeente voor sloop ge- en 2 garages; G. J. Kriek, Wassenaar, bestaande spaarders werd ingelegd kocht in verband met aanhangig ge- 725 m2, 4 woningen en 1 garage; M. voor een bedrag van 238.110,- en maakte doorbraakplannen, in maart Meijer, Voorschoten, 2050 m2 voor de door nieuwe spaarders voor een be- o7 van dit jaar onder pressie van de ge- bouw van 10 woningen en 2 garages; drag van fl 55.315,-. De aan de Raif- begonnen over de cao m de metaal- Sie, Anany, heeft gisteren op een meente moest worden ontruimd, doch A Langeveld Voorschoten 950 m2 voor feisenbank toevertrouwde middelen uuu j industrie. Er wordt naar gestreefd voor persconferentie in Leopoldstad bij- nu door de gemeente voor vijf jaar zal de bouw van 5 woningen-gebrs. A. en J. zijn nu de f7.000.000,- gepasseerd. Zij hebben beide toegegeven de kin- i december met de onderhandelingen zonderheden over een komplot tegen worden verhuurd aan een kunstschilder de Graaf, Voorschoten, 975 m2 voor 5 Toen het 5000ste spaarboekje werd deren wel eens geslagen te hebben, maar klaar te zijn. Met het oog daarop Is de Kongolese regering bekendge- die in het pand zijn atelier zal vestigen, woningen en 1 garage; gebrs. G en P. uitgereikt aan de 14-jarige Marianne dat was dan om de kinderen te straffen. reeds een aantal vergaderdata vastge- maakt. Anany zei, dat buitenlandse Wel was models k0men vast te Niersman. Voorschoten, 5100 m2 voor C Buis, Prof. Einsteinlaan 46, ont- Justitie had tegen de steld. diplomaten de hand hadden ^in ^een staan, dat het betrokken pand niet zou de bouw van 25 woningen en 4 garages; ving zij een extra premie van f 25.-. Voor spaarders bij de bank, die in De vakraad voor de metaalindustrie, waarin werkgevers- en werknemersor ganisaties samenwerken, is vanochtend in Den Haag de tweede vergadering Komplot tegen Kongolese regering De Kongolese minister van defen- De officier man ƒ400.— en tegen de vrouw ƒ200. boete geëist. De volgende bijeenkomst van de vak- staatsgreep, die in de nacht van 8 op raad is bepaald op dinsdag 29 oktober. Met ruimtevaren, beste lezer, kan men een aardig spaarcentje bijeengaren. Alan Shepard Amerika's eerste kosmonaut kan hier van meepraten. Door al het wentelen, draaien en zweven in het lucht ledige is ruimtevaarder Shepard thans in staat, deelgenoot te worden in een bank. Zijn aandeel is 1.350.000 dollar, of een derde van het kapitaal van deze bank in Houston, Texas. Dat krijg je niet voor elkaar door op de kermis te gaan staan. Een ander verhaaltje bereikte ons, ook uit Amerika, waar een zekere mevrouw Gladys Home rustig in haar voorkamer lag te slapen, toen de 42-jarige Caroline Brown met haar auto langs haar heen reed. Caroline had op dat moment al heel wat meer opwinding achter de rug dan Gladys, want zij was op straat de macht over het stuur kwijtgeraakt, was door een hek gereden, had een boom geramd en was door de voormuur van Gladys' huiskamer gereden. Langs de canapé verdween de automobiliste weer door de achtermuur. Wat builen en schrammen voor Caroline en een hoop rommel voor Gladys. Twist-muziek ter bevordering van de arbeidstherapie in Boedapest. Op een spinnerij aldaar maakten de arbeiders na een kwartier pauze gevuld met „twist again" 336 fouten in hun werk. Er werd nog eens een kwartier gepauzeerd, zonder ge-twist. De arbeiders maakten nu 435 fouten in het na de pauze hervatte werk. Een opmerkelijk resultaat; daarover valt niet te twisten. Laten wij tot slot de heer Dirk U. Stikker, sekretaris-generaal van de Navo, aan het woord „In de ogen van de Chinezen zijn de Russen als radijsjes: rood van buiten, maar wit van binnen". Wit-gloeiend zijn ze inmiddels zeer zeker geworden, heren Chinezen! 9 oktober moest plaats vinden en waarbij enkele Kongolese ministers zouden worden vermoord. Een groep Kongolese militairen, onder wie en kele officieren, had tegen betaling de opdracht aangenomen verzets- haarden in het leger te kweken» De bij het komplot betrokken mili tairen zullen voor een krijgsraad ver schijnen. Minister Anany zei voorts, dat de regering krachtige maatregelen be studeert tegen bepalde buitenland se vertegenwoordigingen in Leopold stad, die „schromelijk misbruik heb ben gemaakt van hun diplomatieke voorrechten door de samenzweerders financieel te steunen". Amerika zal de economische blok kade tegen Cuba handhaven „zolang het bewind van dr. Castro in zijn agressieve politiek volhardt". Deze mededeling van het departement van buitenlandse zaken in Washington is het antwoord op het bedekte ver zoek van dr. Castro om het embargo op te heffen. Amerika heeft te doen met het volk van Cuba, dat niet vrij is en gebrek lijdt, aldus het State Departe ment, maar de politiek van de VS je gens het bewind van Castro wordt bepaald door zijn communistische in slag, zijn vijandigheid jegens Ame rika en zijn pogingen om andere re geringen op het westelijk halfrond ten val te brengen. AAN ONZE ABONNEES De uitbreiding van de nieuwsvoorziening en de technische vervaardiging van De Leidse Courant hebben de laatste jaren een aanmerkelijke verhoging van ons kostenpeil tot gevolg gehad. Deze kostenstijging werd tot nu toe slechts voor een deel verwerkt in de prijs der abonnementen. Het handhaven van de bereikte kwaliteit en het doorvoeren van nog verdere verbeteringen maken echter een aanpassing van de abonnementstarieven onvermijdelijk. Veel Nederlandse kranten hebben zich dezer dagen dan ook genoodzaakt gezien hun prijs te verhogen. Ook ons blad moet hiertoe thans overgaan. Na overleg met het Ministerie van Economische Zaken zullen vanaf 1 novem ber 1963 onze prijzen gesteld worden als volgt: Weekabonnementen f 0,73 Maandabonnementen f3,15 (excl. f0,10 incasso) Kwartaalabonnementen f 9,45 (excl. f 0,10 incasso) Kwartaalabonnementen p. post f 9,95 GIRO-ABONNEES Al onze kwartaal-abonnees, die per giro betalen, zowel zij die normaal gireren als zij die automatisch gireren, verzoeken wij het verschil in abonnementsprijs over november en december a f0,80 op onze girorekening 10 30 03 te willen overschrijven. Bij voorbaat onze dank. AUTOMATISCHE GIRO'S Om de abonnees, die automatisch gireren, zo weinig mogelijk ongerief te veroorzaken, zijn wij met de Postchèque- en Giro dienst overeengekomen, dat onze administratie de wijzigingen aan deze dienst zal opgeven, ingaande 1 januari 1964. De daar aan verbonden kosten komen voor onze rekening. Wij vertrou wen, dat deze regeling uw goedkeuring zal hebben. DIREKTIE DE LEIDSE COURANT de Raiff eisen week een inleg deden, was een premie van f 100,- beschik baar gesteld. Gisteravond maakte de voorzitter van he-t bestuur van de bank, de heer B. Hoog werf f Kroon, de naam bekend van de persoon aan wie de premie van f 100,- ten deel was gevallen. Het was de heer L. C. M. Lapre, Frans Halsplantsoen 11. De voorzitter dankte ook de direc teur, de heer A. H. Kempen en zijn staf, t.w. de dames Hoogendoorn, Hartveldt en de heren v. d. Kooy en v. d. Walle, voor het vele werk, dat zij in de afgelopen week extra moes ten verzetten. VLAG IN TOP Vrijdagmiddag om 4 uur gaat op het te bouwen Bejaardencentrum „Huize Adegeest" aan de Bachlaan, hoek Prins Bernhardlaan, de vlag in top. De stichting verwacht, dat het bouwwerk in juni of juli 1964 opge leverd zal kunnen worden. Dit be jaardencentrum biedt plaats aan 106 personen. Inschrijving is nog niet opengesteld, dooh vele Voorschote naren, die in dit geval voorgang heb ben, hebben zich reeds tot het be stuur gewend. OEGSTGEEST Geboren: Leo K. z.v. H. J. Neute- gem en W. Fasseur; Barbara E. d.v. C. H. Westerink en I. Verbeek; Mark J. C. z.v. C. Nijhoff en P. H. Abbe- stee. Ondertrouwd: J. Thomée en H. M. van Roggen. Getrouwd: D. de Wagt en A. M. de Vries; D. A. de Ruiter en M. T. G. Heinsbergen; E. H. Lekanne gezegd Deprez en W. J. van der Gugten; J. G. van Hoorn en A. W. Oostergetel. Overleden: N. J. Bruin.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5