50 GULDEN EXTRA VOORDEEL 428.- 265.- 295.- 115.- 119.- „VENDOMATIC" SLECHTS 3 DAGEN 11-12 en 14 oktober DONDERDAG 10 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 „BEVENDE EN ARABISCHE SNAREN" Hoe onze jongeren in deze tijd tel kens weer opnieuw klaar staan om te helpen waar hulp nodig is bewezen twee amateurbandjes „The Arabians" en „The Trembling Strings", die voor hun medescholieren van het St. Bona- ventura-lyceum in gebouw Irene te Oegstgeest een dansavond organi seerden, waarvan de baten bestemd zijn voor het door de aardbeving ge troffen plaatsje Skopje. Het was een zeer geslaagde avond en de animo zo groot, dat reeds kort na aanvang, wegens de grote toeloop, de zaal moest worden gesloten. Hulde voor dit initiatief, dat na volging zeker waard is. (Foto. Bart Goddjjn). LEIDERDORP MAATSCHAPPELIJK WERKSTER GEÏNSTALLEERD Op 1 oktober is in Leiderdorp met haar werk als maatschappelijk werkster begonnen mej. C. M. W. v. d. Burgh. Het bestuur van de Prot. Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging heeft daarom maan dagmiddag in het clubgebouw van de tennisclub „De Munnik", allen die daar voor in aanmerking kwamen met mej. v. d. Burgh kennis laten maken. Onder hen waren burgemeester mr. R. M. Gal las, wethouder Meerburg, vertegenwoor digers van de kerkeraden, artsen, school hoofden, enz. De voorzitter van de stichting, dr. H. Bakema, heette de aanwezigen welkom en zei, dat het bestuur van de stichting zich bijzonder gelukkig prijst dat zij ein delijk een volledige kracht heeft kun nen aantrekken, die door haar bevoegd heid en ervaring als maatschappelijk werkster, geheel voor haar taak is be rekend. Burgemeester Gallas verwel komde haar namens het gemeentebe stuur. Namens andere instanties spraken ds. Honnef, de heer A. Wissel, mej. Lub bers, adviseuse van het Maatschappelijk werk van de provincie Zuid-Holland, zei zeer veel waardering te hebben voor de hulp aan mej. v. d. Burgh bij haar in trede in Leiderdorp, bijzonder wat be trof de huisvesting. Geboren: Mark Taco, zn van J. de Vries en L. C. Carstens; Cornelis Jo hannes, zn van K. P. Bosman en G. de Koning; Jeannette, dr van J. H. Heij- koop en M. L. de Jong; Judith Caroline, dr van R. H. Sern en Mé. H. van Gelder; Carl Leendert Jan, zn van C. E. Nieue- lant en M. van Roosendaal; Michèle, zn van J. Selier en M. Rijkers. Getrouwd: R. Postma en W. Smit. Propaganda-avond van de EHBO De afdeling Leiderdorp van de Kon. Vereniging voor EHBO hield gistejavond in het Gebouw Irene een propaganda-avond die, gezien het re sultaat, bijzonder geslaagd is. Niet alleen was er veel belangstelling, maar aan het slot van de avond kon de afdeling dertig nieuwe cursisten inschrijven. De voorzitter van de af deling, de heer J. C. Schmidt, opende de avond met een welkomstwoord tot de aanwezigen. Vervolgens werden enkele films gedraaid, waarin het nut van de EHBO nog eens ten volle werd gedemonstreerd. Tijdens het verwisselen van de films sprak de heer Van Rhoon een propa gandistisch woordje dat, gezien de ruime inschrijving van nieuwe leden, niet tevergeegs bleek te zijn geweest. Een verheugend verschijnsel, omdat daaruit blijkt dat de belangstelling voor de EHBO steeds toeneemt. KATWIJK AAN DEN RIJN Bijna 9 mille opbrengst van kerkeveiling Gisteravond werd onder grote be langstelling de jaarlijkse kerkevei ling gehouden. Pastoor F. v. d. Vliet heette de aanwezigen hartelijk wel kom, vooral ook omdat zij allen het „kijkkastje" verloochend hadden en de traditie trouw gebleven waren. Hierna werd tot de veiling overge gaan. De afslager, de heer H. van Iterson, had er al direkt de stemming in en de handel werd met de minuut geanimeerder. Een centrifuge ging voor 140 weg, flessen Bokma voor over de 30 en een pond roomboter bracht f 11 op. Het rekord van vorig jaar de opbrengst was toen reeds i'926 werd dan ook ruimschoots gebroken. De bruto-opbrengst nu be liep n.l. de som van 8636.-. LEIDSCHENDAM Jubileum Vrijdag a.s. (morgen) zal hot 25 jaar geleden zijn, dat mej. Emmie JiUg gedurende 25 jaar als huishoudster in dienst is bij de fa milie Merck ens. WARMOND DE KERKVEILING De jaarlijkse goederenveiling ten bate van de parochiekerk zal dit jaar gehouden worden op dinsdag 15 ok tober des avonds 8 uur, in de zaal van hotel „De Zon". De zaad is van af half acht geopend voor bezichti ging der goederen. Goederen (of toezeggingen) wor den gaarne aangenomen door de da- mee Stij roman, Dorpsstraat 43; in ver band met het samenstellen der ca talogus liefst voor hedenavond 8.30 uur. De commissieleden willen zrch graag belasten met opdrachten voor het kopen tot een bepaald bedrag op de veiling, voor diegenen die ver hinderd zijn te komen. In verband met de steeds stijgen de onderhoudskosten van het kerk gebouw en alles wat daarmee samen hangt, wordt een dringend beroep gedaan op alle parochianen om van deze veiling een groot succes te ma ken. NOORDWIJK FANFAREKORPS „EXCELSIOR" Het was voor het bestuur van het R.K. Fanfarekorps „Excelsior" een aangena me gewaarwording, dat behalve voor de wekelijkse repetitite in het Juvenaat, de leden ook een goede belangstelling toon den voor de ledenvergadering, een feit waarover de voorzitter, de heer Alb van Schie bij de opening zijn grote vreugde over uitsprak. Alvorens over te gaan tot de behandeling van de agenda, herdacht de voorzitter het plotseling verscheiden van het lid P. Caspers, waarna werd gebeden voor zijn ziele- rust. Het bestuursvoorstel om het oud lid de heer J. v. d. Berg Gz„ die ruim 25 jaar een trouw lid is geweest, te be noemen tot ere-lid, werd enthousiast ontvangen en met algemene stemmen aangenomen. Tengevolge van de ver jonging van het corps, zijn meerdere jongere leden, hetzij door het volgen van vakcursussen, hetzij door militaire dienstplicht niet altijd in staat de repe tities bij te wonen en zijn de stukken in de huidige afdeling te zwaar geworden. In overleg met de dirigent kwam het bestuur thans met het voorstel het korps twee klassen lager te doen indelen in de afd. Uitmuntendheid en met de jongere leden te trachten in de toekomst weer tot de hogere regionen door te dringen. De leden waren eveneens door drongen van het nut van deze reorgani satie en gingen akkoord met het be stuursvoorstel. Het korps omvat thans 33 orkestleden, 15 tamboers, 11 majo rettes en 13 leerlingen. Doordat er nog enkele instrumenten beschikbaar zijn, is het mogelijk dat er nog enkele leer lingen worden aangenomen. - Bij de bespreking vaststelling van de uit voeringen, deed het bestuur het voor stel deze te houden op 4, 5 en 6 febr. '64; enkele leden meenden dat dit wel te ruggebracht kon worden tot 2 avonden Het bestuur wees er op dat de barre winter in januari 1.1. vele liefhebbers had weerhouden van een bezoek. Na en kele besprekingen werd het voorstel aangenomen. Het bestuur zal in overleg met de dirigent een aantrekkelijk pro gramma voor deze avond vaststellen. Besloten werd een contact-kaartavond voor de leden te houden op dinsdag 18 februari 1964. Bij de bespreking muziek - program werd aangedrongen op het aan schaffen van meerdere vlotte en prettige marsen, een wens waarmede het be stuur gaarne rekening zal houden. De geestelijk adviseur, deken P. H v. d. Bosch, prees de activiteit van het korps en de aangename sfeer welke er heerste en was er van overtuigd, dat dit de prestaties zeker ten goede zullen komen. In de rondvraag bracht de heer A. v. d. Berg nog het organiseren van een onderling solisten-concours ter sprake. Deze gedachte zal in het bestuur over wogen worden. WASSENAAR A.s. vrijdag en zaterdag wordt 't zilveren jubileum gevierd als rector van een middelbare school van drs. J. J. P. Boezeman, rector van het St. Adelbertcollege. In 1938 werd de heer Boezeman benoemd tot rec tor aan het Janseniuscollege te Hulst (Zeeuws-Vlaanderen). De eigenlijke jubileumdatum was 15 augustus j.l. De viering werd uitgesteld in ver band met de vakantie. Vrijdag is er voor alle leerlingen in Diligentia in Den Haag een toneel voorstelling door de Nieuwe Kome die, „De Heer van Pourceaugnac" zal opvoeren. Zaterdag begint het feest met een plechtige H. Mis om 9 u. in de parochiekerk van de Goede Herder. Om 11 uur begint in de aula van het college de huldiging door de schoolgemeenschap. Des middags van half 3 tot half 5 wordt er, eveneens in de aula, een receptie gehouden. Voor de leerlin gen staan dan nog cabaretvoorstel lingen op het programma. Gevonden fietsen en brommers Op het politiebureau bevinden zich 5 damesrijwielen, 1 herenrijwiel en een bromfets, die in de loop van de maand september te Wassenaar wer den gevonden. Inlichtingen worden verstrekt door de afdeling recherche. 40 Jaar bij de HTM Op woens dag 16 oktober a.s. viert de heer L. Wielders, Weyermansstraat 1 zijn 40- jarig jubileum bij de HTM. De heer Wielders kwam in 1923 kort na de opening van de lijn in dienst op de Wassenaarse lijn en heeft als con ducteur-bestuurder tot aan de ophef fing van deze verbindng tot de vaste garde van de Wassenaarse tram be hoord. HAZERSWOUDE Teerpoten in een derby De wel pen van de St. HubertusgToep uit de Groenendijk hebben een sportont- moeting gehad met die van de St. Bernardusgroep uit Meerburg. De Rijndijkertjes beslisten de strijd in hun voordeel met een 1434-13 y, score. ZOETERWOUDE Zwet- en Grooten Blankaartpol- der. In een buitengewone verga dering van ingelanden van deze pol der is met algemene stemmen tot secretaris-penningmeester gekozen no. 1 van de voordracht, de heer Jac. J. J. Noordman. Zowel van bestuurszijde als van de ingelanden was er veel lof en waardering voor de wijze waarop de scheidende secretaris-penningmees ter, de heer C. P. J. Paardekooper, gedurende ongeveer veertig jaren de belangen van de polder heeft be hartigd. Bij de rondvraag bleek, dat het vernieuwde gemaal geheel aan de verwachtingen voldoet, dat de afwa tering van de Blankaartpolder niet best is en dat het grote werk van de kadeverbetering door gebrek aan per soneel geheel stil is komen te liggen. Tijdens het spel is een tienja rige jongen gisteren in Dordrecht met zijn hand bekneld geraakt in een transportband. De hand werd zo ernstig verwond, dat men in het zie kenhuis tot amputatie heeft moeten besluiten. Ook op Cuba veel stormslachtoffers Volgens radioboodschappen die in Miami zijn gehoord heeft „Flora" op Cuba minstens aan 200 mensen het leven gekost. De officiële Cubaanse radio heeft tot dusver slechts van 32 ddden melding gemaakt. In een radioboodschap van het mi litaire hoofdkwartier in Santiago aan premier Castro werd voorts bezorgd heid uitgesproken over het lot van meer dan 4.000 koffieplukkers in het gebied van Sierra Cristal. De orkaan „Flora" is woensdag met windstoten van omstreeks 160 km. per uur, over een klein aantal dun bevolkte eilanden in het zuidoosten van de Bahama-archipel getrokken. Daarna ging hij in de richting van de Atlantische Oceaan terwijl de kracht weer toenam. Het Amerikaanse weerkundige bu reau heeft gezegd, dat de kracht van de orkaan zal afnemen als hij boven de Noord-Atlantische oceaan in aan raking komt met koude lucht. „Huichelachtig" Premier Fidel Castro van Cuba heeft dinsdag de hulp, die het Ame rikaanse Rode Kruis voor de slacht offers van de orkaan had aangeboden afgewezen en het aanbod „huichel achtig" genoemd. op de nieuwe wasmachine-combinatie! De „Vendomatic" wasmachine-combinatie is zowel in- als uitwendig zwaar geëmail leerd. Dubbelwandig. Capaciteit ca. 3 Kg droog wasgoed* Zelfsmerende lagers. Ver waf mir»fr van 2000 wattl Modern schakel paneel. Langzaam-wasser systeem met oliebaddrijfwerk. Pomp met extra capaci teit op waskuip. Centrifuge met veilige dekselvergrendeling en automatische rem. Gemakkelijk verplaatsbaar op 4 zwenk- wielenl Stootrand rondom. J17Q Normale prijs H/ö.- Op 11,12 en 14 Oktober: (met formica tafelblad 20.- extra;. De „Vendomatic" 202 is een langzaam- wasser met agitator systeem. Oliebad drijfwerk. Dubbelwandig, waardoor water langer warm blijft. Zowel in- als uitwendig zwaar geëmailleerd. Inhoud 55 liter. Cap.: ca. 3 kg droog wasgoed. Hoogte: 82 cm, breedte: 48 cm. 1 jr. volledige garantie De „Vendomatic" 204 is geheel gelijk aan de 202, maar heeft een ingebouwde ver warming van 2000 watt geheel gelijk De „Vendomatic" snelwasmachine 101 is een rond model en een betrouw bare pulsator wasmachine met een inhoud van 45 liter. Capaciteit 2,5 kg droog wasgoed. Zowel in- als uit wendig zwaar geëmailleerd. Rubber beschermrand om bovenkant. Ge makkelijk verplaatsbaar. Met tijd- schakelaar, randaarde en universeel wringerbeugel. 1 jaar volledige garantie ii ue „Vendomatic" centrifuge 303 geeft een groot droogeffect, dankzij een omwentelingssnelheid van 2800 toeren per minuut. Naast fraaie vormge ving ook technische perfectie: zwaar verkoperde trommel, metalen deksel met veilige vergrendeling voor automatisch in- en uitschakelen en remmen. Capaciteit 3 kg. Voorzien van randaarde. 220 Volt. 1 jaar volledige garantie. Slechts De „Vendomatic" centrifuge 302 ia geheel gelijk aan de 303, maar heeft een mecha- nische trommelrem en Is In- en uitwendig geëmailleerd vendimuau. het eigen merk van V&D y^nuci ycuj VROOIM DREE5MANN LEIOEN

Leidse Courant | 1963 | | pagina 15