waterverf premie-bon h'rcriTifrTOTïEl R I KWALITEITSGARANTIE °Pons CHAUFFEUR DINSDAG 8 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 De heer en mevrouw van Ulden-Balfoort berichten u met vreugde de geboorte van KARIN Voorschoten, 5 okt. 1963 Papelaan 186 S? Te koop aangeboden Floride 1961-'62, kilome terstand 34500, als nieuw, bijzondere omstandighe den. Financiérings- en hy- pothekenkantoor Dr. D. Bakkerlaan 35, Bloemen- daal. Vraagprijs 6.300. Heden overleed, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der zieken in Huize Maria-oord te Vinkeveen, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer Jacobus de Jong Weduwnaar van Maria van Duuren in de leeftijd van 85 jaar. Noordwijk: A. N. de Jong G. S. P. de Jong-Rijnders Roelof arendsveen: P. J. de Jong A. A. de Jong-v. d. Wereld Amsterdam: J. G. de Jong J. C. de Jong-Wouters Aalsmeer: M. H. v. d. Meer-de Jong Nieuw Vennep: G. A. Vastenhout-de Jong Th. Vastenhout Roelofarendsveen: J. C. de Jong E. C. de Jong-Burger A. C. v. d. Kamp-de Jong Ph. v. d. Kamp Kleinkinderen en achterkleinkinderen Vinkeveen, 7 oktober 1963 De plechtige requiemmis zal aan God worden op gedragen te 9.30 uur in de parochiekerk van St. Petrusbanden te Roelofarendsveen op donderdag 10 oktober a.s., waarna de begrafenis in het familie graf op het R.K. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden 's avonds 8 uur Noordeinde 84, Roelofarendsveen. ETNA K0LENK0NVEKT0R Het Vormingscentrum Oud-Poelgeest te Oegst- geest vraagt voor direct een MANNELIJKE KRACHT (extern), voor schoon maakdiensten en andere voorkomende werkzaam heden. Aanmeldingen telefonisch (01710-50382) bij de Chate laine. Rustig ouderejaars stu- m. Brieven aan R. P. van den Helm, van Mierevelt- laan 41, Delft. Om onze cliënten snel genoeg het door hen verlangde kwaliteitsdrukwerk te kunnen leveren, zal binnenkort een nieuwe grote ro tatiepers aan ons machinepark worden toe gevoegd. Als gevolg hiervan kunnen wij in de komende 2 maanden een tiental HULPVAKARBEIDERS een goede plaats in ons bedrijf aanbieden. Zij kunnen rekenen op: aantrekkelijke beloning, nog ver hoogd door de 2-ploegendienst; gunstige nevenvoorwaarden. Voor gegadigden in de leeftijd van 22-30 jaar bestaat zelfs de moge lijkheid om, zonder grafische voor opleiding, na gebleken geschikt heid in de loop van de jaren tot vakman-drukker te worden opge leid. Geïnteresseerden zijn welkom bij de afde ling personeelszaken van de Nederlandsche Rotogravure Mij. N.V.: dagelijks van 5 tot 6 uur 's-middags en bovendien op woensdag avond van 7 tot 9 uur. Igewater 22 - leiden Gevraagd voor zo spoedig mogelijk Aannemings- en transportbedrijf Fa. H. COMPEER H. Morsweg 108, Oegstgeest, tel. 23039. GEVRAAGD: NETTE SERVEERSTER boven 18 jaar. Hoge verdiensten. Zondags vrij. PETER LEENEN, Snackbar, restaurant, Gangetje 14, Leiden, tel. 24905. VOOR DIRECT GEVRAAGD: ELECTROMONTEURS en HULPMONTEURS Electrotechnisch bureau FIRMA GERJOMA, Vliet Z.Z. 1, Rijnsburg. HET STAAT DEZE WEEK IN De grootste hufter, de domste pummel, de brutaalste schurk mag doen wat vroeger alleen aan een heer was voorbehouden. In Pano rama's commentaar wordt ver teld waarom dit onbeschoftheid, onhoffelijkheid, onbeleefdheid en platvoerse manieren ten gevolge heeft. Begrijpt u de kippen? Panorama well Panorama vertelt u zelfs hoe groot de woordenschat van een haan is. De malle historie van de burge meester die samen met een strand- koningin, de gemeenteraad en het orkest slachtoffer werd van het kerend getij Zeven-en-vijftig-jarige donker-ge- tinte Amerikaanse gaat dansend door het leven en boeit avond aan avond duizendtallen Amerikanen met Afrikaanse negerdansen in een van Broadway's grote theaters. Moeten wij ons niet schamen voor onze confectie-flats en door- de-weekse-opstallen wanneer we zien hoe men in Canada kan en mag bouwen i,.et fantasie? Panorama vertelt wat er zou ge beuren als wij commerciële televisie op zijn Amerikaans kregen, waarbij de adverteer der niet alleen het programma betaalt, maar ook de inhoud er van bepaalt. Immigrant, oud-oorlogsvlieger, bor denwasser, econoom, armoelijder, trouwde met multimiljonaire, erf gename der Remington-miljoenen, wentelde zich in het geld en is na 3i jaar weer nèt zo ver als voor zijn huwelijk. De voetbalclub die ten onrechte uit de eerste divisie duikelde, de enige betaalde club van Drente, neemt het allemaal niet zo zwaar. zo boeiend is nu PANORAMA Voorplaat van Kurt Ard, talrijke kleurenpagina's, spannende ver halen (o.a. hoe Willem van den Berg de Militaire Willemsorde kreeg en de merkwaardige ge schiedenis van het mannetje van de levensverzekering) geselecteer de cartoons, vele actuele foto's, te veel, véél te veel om op te som men. Stuur nog vandaag de bon uit deze advertentie naar Haarlem: dan krijgt u elke week die onuit puttelijke bron van spanning en ontspanning: Panorama, thuis. Maximale waarde voor een mini- I maal bedrag! EEN PERSOONLIJK WOORD Wat mijn leukste herinnering is uit die vierenveertig jaren dat ik aan de Panorama-persen sta? Ik zou het eerlijk niet weten. Wat de een leuk vipdt noemt de ander saai. Maar natuurlijk hebben we veel gelachen en wordt er nog altijd veel gelachen in de drukkerij van Panorama. Als je houdt van je werk wordt er altijd wel iets gevonden waar je plezier om kunt hebben. Waterverf! Zo hebben we'es een drukker gehad die "Panorama'WrowA: Dat was vlak na de oorlog, toen er met water- inkten gedrukt werd die met alco hol moesten worden aangemengd. Die drukker had er iets op gevonden die alcohol drinkbaar te maken. En dat betekende, dat hij een blad afleverde met een wat lager alcohol percentage, maar dat'ie er zelf flink van kon drinken. Soms gaf dat de meest krankzinnige avonturen. Brandende actualiteiten Eeii andere keer was er een leerling, 11 die even naar de drukrollen wilde kijken. Die stak een lucifer aan. In tien seconden stond de hele zaak in de fik en die drukinkt kan behoor lijk walmen! Na twee minuten zag je geen hand meer voor ogen. En wij maar blussen, met emmertjes water, wat de zaak nog véél erger maakte, 't Vervelende is natuurlijk, dat je met "Panorama" aan zo'n strikt tijdschema bent gebonden. De redactie zet er alles op het blad zo actueel mogelijk te hebben. Daarom komt er heel wat op 't laatste moment binnen. En dus is het altijd drukken onder hoog spanning. Brandende actualitei ten!" Jawelmaar 'dan op een andere manier. Wij moesten maar zorgen, dat het blad tóch op tijd kwam. Altijd op tijd Toen wp "Panorama" begonnen te drukken had het een oplaag van 5000 exemplaren. Luxe papier! Brui nige inkt. Nu draaien we elke week tegen het halfmiljoen. Toen één pers die één kleur drukte. Nu regel matig in bedrijf minstens twee vier kleurenpersen, die bediend worden door een dozijn man. Met een gangetje van 15.00Q druks per uur lopen de rollen papier daar door heen. Maar nèt als toen we er maar 5000 hoefden te maken komt ook nu "Panorama" altijd strikt op tijd uit! Oók toen het een alcoholpercentage had óók toen de zaak in de fik ging. Nog nooit is het te laat verschenen! Panoramathuis Weet u wat een goeie mop is? Wij lezen bij mij thuis natuurlijk al 44 jaar "Panorama". Ik kan natuurlijk het eerst het nieuwe nummerhebben. En het enige huis in Nederland waar "Panorama" wel eens te laat komt is mijn eigen huis. Dan ver geet ik, in de drukte, het mee te brengen. En als dat gebeurt krijg ik prompt op m'n kop. Mij dunkt, dat dat pleit voor "Panorama'.'En. als de redactie me niet kwalijk neemt dat ik het zeg: dat 't blad zo populair is mag dan gedeeltelijk ko men door de inhoud, ik houd vol dat wij drukkers een behoorlijk aandeel hebben in het succes van "Panorama". Omdat wij er alles op zetten het, het mooist gedrukte weekblad van Nederland te maken,en omdat wij zorgen, dat het altijd op tijd is is het altijd actueel. Als dan de redactiewaar zorgt dat het boeiend is. En dat doet ze heus wel! Ieder z'n portie van 't werk! G. W. van Zanten drukker bij "Panorama" Recht gevend op twee gratis iedereen, die zich opgeeft als abonnee op „Panorama". Een abonnement kost slechts 40 ct per week, of f 5.20 per kwartaal. Deze bon op een briefkaart plakken of in een envelop met 4 ets gefrankeerd verzenden aan Panorama- Haarlem. (Dit adres is voldoende). naam adres plaats -provincie abonneert zich met Ingang van heden op handtekening 3? Gasfornuizen en gey sers. Etna, Küppersbusch. Fasto, Nestor Martin Dor drecht. in vele modellen uit voorraad leverbaar Vakkundige aanleg Van Zijp. Haarlemmerstraat 5T Markiezen, rolschermen al. jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Pri ma afwerking. Vraagt in lichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Mel- cher's markiezenfabriek C. E. Jedeloo, Oegstgeest. Juffermansstraat 35, telef. 01710—53105 <3? Postzegels in plastic buideltjes, afkomstig van liefdadige instellingen, handelskantoren, postvei- lingen, enz. Niet afge weekt. Niet uitgezocht. Dikwijls heel aardige vondsten en mooi ruilma teriaal. Van Leeuwens postzegelhandei. Lokhorst straat 25-27 (Pieterskerk gracht). 3? Hard- en zachtboard tegelboard, spaanplaat, ge perforeerd hardboard for mica, kastplanken, trap pen, hout in alle maten en lengten. Houthandel ..De Burcht". C. J. v. d. Geest hoek Nieuwstr.-H. Kerkgr tel, 01710-33078. 3? Wat kost het bed denreparaties? 1-pers. v.a. 18.50: 2-pers v.a 24.90, met damast. Desgewenst in een dag gereed. De 3 Eenen, Haarlemmerstr. 111 tel 23867 Sleutels bijmaken! Lips ale auto-, kontakt- en voordeursleutels klaar ter wijl u wacht! Kachelpijpen haardpijpen, vuurpotten roosters en alles voor Uw haard en kachel. Hartwijk ijzerhandel, Nieuwe Bees tenmarkt 7-9, Leiden, tel. „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat nr. 16, tel. 26854. - JA, van het j Bouwfonds Door- het Bewijs van Waarborg, een garantie zwart op wit tegen bouwgebreken, neemt BG het nieuwbouwrisico van u over. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten weet wat goed bouwen is. Al bouwt het niet zelf, vijftien jaar lang zorgt het nu al voor goede huizen. Want het financiert niet alleen de houw van woningen, het organiseert en controleert die bouw bovendien. En daarbij hanteert het eigen (strengel) kwaliteitsvoorwaarden. Daar- ,/V door biedt BG woon-zekerheid. Nu, na ervaring bij bijna 25.000 woningen, wordt die zekerheid nog ver- dubbeld:Met het Bewijs van Waarborg houdt BG een hand hoven uw huis, nog jaren nadat u er in trekt. N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten <#0 veilige weg naar hal eigen huis (Kantoren te Den Haag, Rotterdam, Haarlem, Amersfoort, Goes, Zutphen, Zwolle, Assen)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10