Weerbericht HUIBERS CARL SCHURICHT ZATERDAG 5 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURAVT PAGl A 4 .J Seminarie Leeuwenhorst Noordwijkerhout nam afscheid van regent Slechts weinige uren voor ztfn instal latie als pastoor in de kerk aan het Bezuidenhout in Den Haag heeft de Noordwükerhoutse seminariegemeen schap afscheid genomen van zijn regent, mgr. N. Ph. van Ruyven. Voor dit af scheid waren de leden van die gemeen schap in de meest ruime zin, dus niet alleen de jongens met de leraren maar ook de zusters en meisjes van de huis houdelijke dienst en het administratieve personeel gistermiddag bijeengekomen 4n de prachtige aula van het seminarie. Bü zijn binnenkomst in de aula, in gezelschap van de provisores deken Ha ring van Leiden en deken Paap van Alphen a. d. Rijn, werd de scheidende regent begroet met een door alle aan wezigen gezongen !ied met een Latijnse tekst, samengesteld door de leraar, de weleerw. heer Vreeburg. In dit lied werd direct het karakter van de af scheidsbijeenkomst bepaald, want men zong van blijde stemmen, waarmede de regent bij zijn vertrek vaarwel werd toegeroepen. De -weemoed om het ver trek werd immers overheerst door de vreugde om de vervulling van de harte- wens van regent Van Ruyven. Die har- tewens was immers om na bijna dertig seminarie jaren het laatste deel van zijn priesterleven te mogen wijden aan de directe zielzorg als pastoor van een pa rochie. In een afwisselend programma van toespraken, schetsjes, zang en muziek werden herinneringen opgehaald, voor al aan de tijd in het nood-seminarie Stoutenburg en de jaren, waarin de regent met de bisschop en de vicaris de zorgen voor de bouw van het semi narie Leeuwenhorst deelde. Op dikwijls zeer geestige wijze werden daarbij de eigenschappen en gewoonten van de scheidende regent even belicht, hetgeen vooral bij ingewijden en de regent zelf herhaaldelijk de nodige hilariteit ver wekte. Jules Hosman sprak namens de leer lingen en hij dankte regent Van Ruyven vooral voor zijn initiatief om iedere jongen in het nieuwe seminarie een eigen kamertje te geven. De heer Hertog sprak namens de bui tenleraren en hij dankte de regent in het bijzonder voor zijn gastvrijheid en belangstelling in de personen en het privéleven van de leraren. Rector Van der Poel sprak als oudste inwoner van het seminarie tenslotte namens alle aanwezigen. Na in het kort de levensloop van de scheidende regent te hebben geschetst en daarbij zijn bij zondere verdiensten tijdens de moeilijke oorlogsjaren als subregent van Hage- veld en tijdens de stichting van het nieuwe seminarie als bouwregent te hebben belicht, dankte spreker mgr. Van Ruyven in het bijzonder voor het voorbeeld en de stimulans, die hij lera ren en leerlingen geeft door zijn vertrek naar een pastoraat Het seminarie is im mers geen doel op zich maar slechts NOORD WIJK In december landelijke tentoonstelling van pluimvee In restaurant De Beurs kwam de Noord wij kse Pluimvee- en Konijnen fokkersvereniging bijeen met als hoofdpunt op de agenda het vaststel len van een Huishoudelijke Regle ment. Reeds meerdere malen was op de ledenvergaderingen gewezen op deze leemte. Voorzitter Chr. de Zwart deelde mede, dat ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van de afdeling een landelijke tentoonstelling van 24 tot en met 28 december a.s. in de be drijfsruimte van de Firma Molenaar aan de Gooweg zal worden gehouden. Dit belooft een groot evenement te worden en het was voor het bestuur prettig te kunnen mededelen dat meerdere toezeggingen van prijz-" voor deze tentoonstelling reeds waren ingekomen. Tevens deed het bestuur een beroep op alle leden, hetzij indi vidueel of gezamenlijk 'n aantal prij zen beschikbaar te stellen, omdat deze grootse opzet vrij kostbaar zal zijn. Dit beroep had tot gevolg, dat staan de de vergadering door één der leden beschikbaar werd gesteld, het verdere woord is nu aan de overige leden. De besprekingen over het Huish. Reglement had, doordat het bestuur een concept had samengesteld, een vlot verloop. Het werd na enkele wij zigingen met algemene stemmen over genomen, doch omdat het vereiste aantal leden niet aanwezig was, zal de definitieve stemming op de eerst volgende vergadering worden gehou den. Belangstellende leden kunnen van het ontwerp inzage krijgen ten huize van de secretaris. VREEMDELINGENVERKEER ZOEKT GESCHOOLD PERSONEEL In een onderhoud met de directeur van VVV, de heer Dekker, deelde deze mede, dat, nu het toeristenverkeer steeds meer goed geschoold personeel nodig is om de toeristen deskundige voorlichting te geven. Het bestuur van VW heeft daarom besloten de ge- Noord wij kse meisjes, die tenminste in legenheid open te stellen voor enkele het bezit zijn van het ULO diploma of een daarmee gelijk gesteld diplo ma of getuigenschrift, de schriftelijke cursus van de LOI te volgen voor aankomend toeristisch informatrice. Deze cursus waaraan, na het met goed gevolg afleggen van het examen, een diploma verbonden is opent de weg naar een interessante werkkring in de toeristische sfeer. Voor Noordwijk is het toerisme van zeer groot belang en daarom is het gewenst, om niet te spreken van noodzakelijk, dat er onder de jongeren van Noordwijk een kader wordt gevormd, dat op het gebied van toerisme goed onderlegd is. Voor deze cursus kan men zich schriftelijk melden aan het VVV-kan- toor. een middel bij de vorming van pries ters voor de praktische zielzorg. Door dat u na bijna dertig seminarie-jaren op eigen verzoek weer in de praktische zielzorg bent geplaatst, worden wij ons weer eens goed bewust op welk doel ons streven, ons werken en ons studeren moet zijn gericht. Afscheidswoord In zijn dank- en afscheidswoord ver telde mgr. Van Ruyven, dat zijn benoe ming tot bouwregent van Leeuwenhorst juist in het jaar, dat zijn oud-klasgeno ten successievelijk tot pastoor werden benoemd, voor hem toen werkelijk een teleurstelling was. Maar nu is hij toch dankbaar, dat hij alvorens tot pastoor te worden benoemd, heeft mogen mee helpen aan de stichting van het nieuwe seminarie. Hierbij heeft hij getracht tot een zodanige inrichting van het geheel te komen, dat de voorwaarden aanwe zig zouden zijn, zodat de jongens zich kunnen ontwikkelen volgens eigen aard en aanleg. Vandaar de eigen kamertjes, die zeker niet enkel slaapkamertjes zijn, maar werkelijk kleine leefruimten, een stukje eigen domein, waar de jongen zich desgewenst een poosje aan de ge meenschap kan onttrekken. De regent besloot met vast te stellen, dat hij zijn taak nooit had kunnen vervullen zon der de medewerking van zeer velen en hij drukte zijn medewerkers en de leer lingen op het hart er steeds aan te denken, dat, wat Leeuwenhorst zal zijn en betekenen in het bisdom, afhangt van zijn bewoners. De betekenis van een seminarie is geheel afhankelijk van de wijze, waarop in dat seminarie ge leefd en gewerkt wordt. Deze afscheidsbijeenkomst werd bijge woond door de beide wethouders en de gemeentesecretaris van Noordwijker hout, deken Van den Bosch van Noord wijk, de professoren drs. Oosterom, drs. Wenners en L. Arts van het Philosophi- cum te Warmond, conrector drs. Van Duin van Hageveld, rector Roozen van het Ziekenapostolaat, pastoor Vollaerts van de St Victorparochie en pater Van Maastrigt, directeur van het retraite huis. In de koffiekamer dankte wethouder loco-burgemeester C. Th. de Groot de scheidende regent voor de samenwer king met het gemeentebestuur en bood hij een klein aandenken aan Noordwij kerhout aan. Mgr. Van Ruyven retourneerde de dank, daar hij meende niets voor de MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden Weekenddienst tandart sen; L. Monas, Acacialaan 6, Leider dorp; voor nabloeding of ongeval te allen tijde directe hulpverlening, voor alle overige dringende hulp: za terdag half zes, zondag een uur en half zes. Apotheek Reijst, Steenstraal 35, tel 20136 Alkemade en Leimuiden De art sen v. d. Werf, Rijpwetering, tel 01712-202, en Van Haselen. Oude We tering, tel 01713-217 Alphen a. d. Rijn Wit-Gele Kruis zr. Huybregts Conradstraat 11, tel 2710 Boskoop Dkt Bom, tel. 2136; zr. Dam, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp: zuster v. d. Holst, tel. 01714-255. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, tel. 5771; Wit-Gele Kruis zr. E. Snel lenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316; tandarts zie Hillegom; Wit-Gele tandarts E. Salverda, v. d. Endelaan Kruis Rusthof 1, tel. 2468. 76, tel. 6219. Oegstgeest Dkt. J. B. Hugen- Katwijk Rijn Dkt. H. M. Hue holtz, tel. 51390; Wit-Gele Kruis zr. ting, tel. 2102; apotheek zie Katwijk Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426 Zee. Katwijk Zee Dkt. A. F Bejjder- wellen, tel. 2182; apotheek Prince- straat 3, tel. 2755. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp en Hazerswoude. gemeente te hebben gedaan, maar daar entegen 't gemeentebestuur van Noord wijkerhout wel op buitengewone wijze heeft medegewerkt bij de totstandko ming van het seminariecomplex. Het speet hem daarom bijzonder, dat burge meester bij zijn afscheid niet aanwezig kon zijn, daar hij met vakantie in het buitenland vertoeft. De aanwezigheid van de heer Pijnenburg, oud-gemeente secretaris, en diens echtgenote stelde hij daarbij des te meer op prijs, daar de heer Pijnenburg tezamen met de burgemeester zich destijds zo bijzonder heeft ingespannen bij het verwerven van de nodige grond en de vereiste goedkeuringen en vergunningen van ho gerhand. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, tel. 7119; wykverpl. zr. Vriend, He renweg 386, tel. 7880; Wit-Gele Kruis zie Warmond; tandarts zie Hillegom. Valkenburg zie Katwijk Ryn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, tel. Leiderdorp Dkt. H. Bakema, tel S"73"1 Wit"Gele K™15 216 War" 01710-24828. m°"a- u 4 M Lisse Dkt. F. L. J. M. Haase, tel tei 2520 3685. tandarts tie HU.egonv wSond - zie Voorhout; Wit- Nieuwkoop en Noorden Dkt. K Gele Kruis zr. Konijn, tel. 01911-250, Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527; neemt waar voor de zusters Meijssen dkt. M. Sanders, Nieuwkoop, tel. en Mühlhaus. 01725-555. Wassenaar De artsen A. F. F. Nieuwveen zie Woubrugge; Wit- Janse, tel. 3005, en M. H. van Tolin- Gele Kruis zr. A. Eijs, tel. 01725-777 gen, tel. 8303 (WUhelminaplein 1); (Nieuwkoop). apotheek Siderius, Langstraat 86, tel. Noordwijk Dkt. J. van Nes. tel 2142. 2405; Wit-Gele Kruis zr. J. van Stigt, Woubrugge Dkt. J. Nooter, tel. tel. 2338; apotheek alleen De Duin- 01729-104; Wit-Gele Kruis zie Nieuw- rand. veen. Noordwijkerhout en De Zilk Zwammerdam Dkt. K. Gill, tel. Dkt. B. C. C. Wösten, tel. 02533-2285; 01726-2527. NAGEKOMEN MEDISCHE DIENSTEN Leiden Artsen: Jansen, Rijnsr burg er weg 2ÖB, tel. 53024; Masten broek, Houtlaan 27, tel. 53156; v. Win- BODEGRAVEN „UIT-DE-VERKOOP" tVAS GEEN „UITVERKOOP" „Uit de verkoop" stond er op de f,erden, Boshuizerkade 28, tel. 30791; ruit van een winkel aan de Wilhel- TfJïS, r' ^ir*^aVif oaiY fo' 34092; v. Glabbeek, Bachstraat 39, tel. 22956. Alphen a. d. Rijn Dkt. v. Koo- ten, Wlihelmirnalaan 36, tel. 2079. Bodegraven Dkt. D. Ragay, minastraat in Bodegraven geschil derd en het was niet zo helemaal te verwonderen, dat een politieman daarin een overtreding van de Wet op de uitverkopen zag, omdat de aan- kondiging op 12 jÏÏi sVond vermeld', Noordstraat, tel. 2030; - W^Faber, toen er dus geen wettelijke tyd der 5X1^ uitverkopen was. „Ik vond het geestig en had toch Hofland, Vijverlaan, tel. 3798. Leidschendam Dkt. Perquin, tel. niet de indruk, dat ik iets verkeerds 3449'- «<*enauto, mee deed", verklaarde de winkelier mm. Th. J. van der Heijden lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a Leiden Religieuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 Ook uw adres voor Geboorte-aankondigingen (Advertentie) voor de Haagse politierechter. „Geestig was het, maar strafbaar óók", recpliceerde de rechter. „Wat moeten wij nu beginnen te gen de grote magazijnen, die al we ken van tevoren langs allerlei achter deuren de uitverkoop binnenhalen", merkte verdachte op. „Dan worden ook allerlei aanbiedingen gedaan, die eigenlijk uitverkoop zijn, maar met allerlei foefjes probeert men dat te omzeilen. Dat heb ik ook geprobeerd" zo gaf hij toe. De officier vond dat door het op- jaar eerder heeft gebruikt, doch dat er schrift duidelijk de indruk wordt ge- toen geen aanmerkingen werden ge wekt, alsof er een uitverkoop aan de maakt, gang was en dat mocht niet. Het was „Misschien is de politie dan extra echt een ontduiken der wettelijke actief geweest", veronderstelde de bepalingen en daarvoor eiste de offi- rechter, die óók van mening was, dat cier 75 boete of 15 dagen hechtenis, de wet in deze was overtreden. Het Verdachte betoogde, dat hij hetzelf- vonnis werd 50 boete of 10 dagen de opschrift in Bodegraven reeds een hechtenis. (Advertentie) Meegedeeld door het KNMI, geldig van zaterdagavond tot Eondagavond VRIJ VEEL BEWOLKING Vrij veel bewolking en plaatsé- selijk enige regen. Matige, aan de kust af en toe krachtige wind overwegend uit richtin gen tussen west en zuidwest. Het weer in Europa STOCKHOLM 1. bew. 11 2 OSLO geh. bew. 10 6 KOPENHAGEN 1. bew. 13 4 LONDEN zw. bew. 14 0 AMSTERDAM hagelbui 15 5 BRUSSEL 1. regen 15 0.1 LUXEMBURG mist 13 1 PARIJS zw. bew. 16 2 BORDEAUX zw. bew. 17 2 GRENOBLE zw. bew. 18 0 BERLIJN onbew. 13 0 FRANKFORT onbew. 13 8 MüNCHEN geh. bew. 17 2 ZüRICH zw. bew. 16 13 GENèVE 1. bew. 17 0 LOCARNO onbew. 29 0 WENEN regen 14 6 INNSBRUCK geh. bew. 15 1 BELGRADO zw. bew. 28 0 ATHENE zw. bew. 26 0 ROME regen 21 4 AJACCIO h. bew. 20 0 MADRID onbew. 25 0 MALLORCA 1. bew. 23 0 LISSABON onbew. 26 0 PUZZEL SASSENHEIM Op dinsdagavond 8 oktober a.s. houdt de Sassenheimse IJsclub de jaarlijkse algemene vergadering in de zaal van hotel „Het Bruine Paard". Het be stuur zal op deze vergadering wel 'n ware gedaanteverwisseling ondergaan door het feit, dat het in het geheel af treedt. De storm van kritiek over de slechte toestand van de nieuwe ijs baan in de afgelopen winer, zal hier van wel de voornaamste reden zijn. Aftredend zijn: Chr. Homan, W. Bak ker, P. Westerbeek, Jac. Koning en J. Karremans. Alleen de laatste stelde zich weer herkiesbaar. Verder zijn er vacatures wegens bedanken van M. Breda, voor zitter, J, v. d. Meer, C. Meiman en J. van Vliet. Als candidaten stelt het bestuur voor: A. van Breda, P. Vis, C. Moole- naar Azn., L. v. d. Hulst, C. Verde- gaal, J. v. d. Meer, D. Dijkman en Chr. Homan Jzn. HILLEGOM Concert De Hillegomse Oratori umvereniging zal op vrijdag 11 okt. a.s. een uitvoering geven van „De Schöpfung" van Jos. Haydn in de grote zaal van Treslong. Medewerking wordt verleend door het Zuid-Hol lands Orkest en de solisten Lize Schoo sopraan, Han le Fevre, tenor en Hen ry Blackman, bas. 't Geheel staat on der leiding van de heer S. P. Visser uit Heemstede. NOORDWIJK TOV-nieuws De Noordwijkse ta feltennisvereniging TOV heeft niet veel goeds kunnen presteren. Het eerste herenteam moest in de ver liezersronde een 8-1 nederlaag incas seren van het sterke Sett 1. Ook het tweede team moest de eer aan hun tegenstanders laten. Tegen Baronie 1 verloren zij met het kleinst mogelijke verschil 5-4. Vier spelers van TOV zullen meedoen aan 'n toernooi, dat georganiseerd wordt door NKF uit Delft. De junioren gingen op winst uit. Het eerste team won uit van Treffers c met 7-2, terwijl team twee thuis Avanti met 9-1 naar huis stuur de. Team 3 verloor in Hazerswoude met 9-1 van Avanti e. VOORHOUT LISSE Het jeugd-Rode Kruis van Voor hout heeft deelgenomen aan een toer nooi te Brussel. Er werd zeer goed gewerkt en de uitslag is dan wat voor Nederland betreft: 1 Amsterdam; 2 Rotterdam; 3 Voorhout. De totale uitslag wordt later bekend gemaakt. De Voorhoutse meisjes hebben daar zeer veel ervaring opgedaan Een extra woord van lof viel voor de ploeg ten deel voor de K.A. vol gens de mond tot mond-methode, die perfect werd afgewerkt. Een woord van hulde komt de commandant de heer W. v. d. Mark uit Oegstgeest toe. De B-ploeg bestond uit de meisjes: Hannie v. Dijk, leidster; Heieen Bak ker; Ellie van Dijk; Margriet Jagers en Nora Turnhout GOUDEN ECHTPAAR Onze gemeente is weer een gouden echtpaar rijk in de heer en mevrouw C. van Oosten-v. d. Meer, wonencle Stationsweg. Het echtpaar mag n.l. op 13 oktober a.s. het gouden huwe lijksfeest vieren. Beiden zijn afkom stig uit de Haarlemmermeer. Ze heb ben in hun leven moeilijke jaren doorgemaakt, toen in de dertiger ja ren de grote werkloosheid het gezin weinig inkomsten gaf. Maar ze zijn er door gekomen. Hun huwelijk werd gezegend met 6 kinderen en 12 klein kinderen. Gediplomeerd De heer M. Kap- tein slaagde aan de Instrumentma- kersschool te Leiden voor het diplo ma praktijk B afd. metaal. Ledenvergadering Lisser Boys Donderdagavond hield de voetbalver eniging Lisser Boys een algemene le denvergadering in de kantine van het Gem. Sportpark. De opkomst van de leden was helaas slecht, hetgeen ge weten werd aan het weer en de fees ten in Leiden. De voorzitter kon mededelen, dat met ingang van maandag 14 oktober elke week weer geklaverjast zal wor den in café De Duif door leden en donateurs. In het vervolg zal ieder lid zijn lidmaatschapskaart en iedere do nateur zijn donatiekaart moeten to nen, wanneer hij de wedstrijden be zoekt. Tijdens de training zal de in gang aan de Achterweg zijn en niet aan de Spekkelaan, daar dit hek dan gesloten is, aldus de voorzitter. De keuzecommissie blijft op voorstel van het bestuur gehandhaafd op 3 perso nen. Na de pauze memoreerde de voorz. de overdracht van de prij zen-kast op 2 oktober en dankte alle gevers en de maker van dit pracht stukje werk. RESERVE RIJKSPOLITIE KREEG DIPLOMA'S Op de eerste bijeenkomst van de reserve rijkspolitie groep Lisse, zijn de diploma's uitgereikt die de reser visten dit voorjaar behaalden. De bijeenkomst in het politiebureau werd geopend door de commandant der rijkspolitie groep Lisse, adjudant G. Hendrikse, die zich zeer tevreden toonde over de resultaten. De goede resultaten zijn te danken aan de uit stekende leiding van de instructeur, opperwachtmeester De Ridder. Hierna kreeg reserve-adjudant J. Kronenburg gelegenheid de diploma's uit te reiken, namens de districts commandant. Het diploma voor bui tengewoon geoefend man kregen de reserve wachtmeesters J. van Mars- Oplossing no. 509 Horizontaal: 1 kea, 4 elk, 6 haard, 9 le, 11 ark, 12 km, 13 do, 15 da, 16 pertinent, 17 ne, 18 no, 19 os, 20 aga, 22 na, 24 grens, 26 moa, 27 iet. Vertikaal: 1 kol, 2 ah, 3 Harlingen, 4 ed, 5 kam, 7 aa, 8 R.K., 10 Edens, 12 kanon, 14 ore, 15 den, 19 olm, 20 ar, 21 An, 23 alt, 24 ga, 25 si. BRACHT HET RESIDENTIE-ORKEST TOT INDRUKWEKKENDE HOOGTE Het Residentie-orkest is gisteravond met zijn Leidse concertenserie ge start onder directie van de grijze meester Carl Schuricht, met mede werking van de Russische pianist Emil Gilels. Het Residentie-orkest moet zich wel nauw verbonden voe len met deze grote dirigent, die in de jaren rond 1930 's zomers de klassie ke concerten in het Kurhaus te Sche- veningen dirigeerde. Na lange afwe zigheid, leidt hij in Holland het Re sidentie-orkest in zes concerten. Het programma van deze avond be gon met de symfonie 104 in D. gr. t. van Haydn, en hun algehele bewon dering en enthousiasme voor de gro te bejaarde kunstenaar aan 't hoofd van dit prachtige orkest, hebben de Leidenaars zonder enig voorbehoud getoond. Met een simpel gebaar be wijst de dirigent hoe raak hij het ka rakter van muziek die zijn sym pathie heeft weet te typeren. De componist Hajjdn heeft zich meerma len geuit in meerstemmigheid, in af wisselende instrumentatie, in ver scheidenheid van emoties, rijke har monie en voor zijn tijd gedurfde overgangen en tegenstellingen. Het ensemble gaf zich geheel gewonnen in een précieuse uitvoering; in een geheel op elkaar afgestemde techniek van samen musiceren. De muzikale sfeer is dan ook niets aan voortreffe lijkheid te kort geschoten. De Russische pianist Emil Gilels speelde het klavierconcert in C. gr. t. van Mozart. Hij is een fameus pianist, die beschikt over een feilloze en prachtige techniek. Hij benadert Mo zart vanuit een hevig bewogen hart, bergen, P. J. Walraven, Th. Witteman, en H. J. Zanen. Ze ontvingen tevens de draagspeld met de complimenten van de districtscommandant. De reserve rijkspolitie telt momen teel 19 man buitengewoon geoefdende leden, één geoefend lid en vijf ge wone manschappen. Zij, die er voor voelen toe te tre den tot de reservisten kunnen zich al tijd melden bij opperwachtmeester De Ridder op het groepsbureau aan de Heereweg. maar geeft ons een' andere Mozart dan wij deze kennen van onderschei dene andere grote Mozart-vertolkers. Hij speelt dit concert markant, vloei end, dynamisch in rubatisch klank procédé, en kent de grote kunst van legato spel. Ook balanceert hy over de grootste moeilijkheden met ge mak heen en blijft in voortdurend contact met orkest en dirigent. Mis ten wij een zekere bewogenheid en poësie in het Andante daarentegen helde hij sterk over naar de roman tiek. In voortdurende samenspraak met het orkest-ensemble wist de di-. rigent een perfecte balans te bewaren tussen de heel vaardige en ook muzi kale pianist en de instrumentale be geleiding. Na de pauze Brahms le symfonie in C. kl. t.; een van diens meest grootse en indrukwekkende scheppingen. Van de vierdelige symfonie hebben de twee hoekdelen elk een langzame inleiding. Het is bewonderenswaard, wat Brahms met zijn gegevens doet, zowel melodisch als rhytmisch terwijl de gebruikte thema's meer malen worden aangewend meer versluierd en verborgen soms, maar ook de spanningen onheilspellend en opstandig en onopgelost als in het le deel. Het Andante brengt troost na de onopgeloste conflicten; een hoorn motief, een lange melodie treedt in met prachtig hobo-thema. Ook het Allegretto wendt zich af van het on opgeloste conflict. De inleiding tot de finale brengt het geheel onmiddellijk op spanning, de pauk ontlaadt zich. Dan een koraal-achtige melodie om het hymnisch thejna in jubel magis traal te besluiten. Direct en aangrij pend, ernstig musicerend heeft Schu richt het prachtige werk voltooid, dat kloek gebouwd is, vol van bijzondere inventies. De geestelijke verstand houding tussen dirigent en orkest (wat betreft de benadering van de muziek) was wel zo groot, dat men van een ideale verklanking mag spre ken. De geheel gevulde gehoorzaal schonk de grote dirigent en het in topvorm spelend orkest een schier eindeloze enthousiaste bijval, als dank voor het indrukwekkend eve nement, dat dankbaar in herinnering zal blijven. J. KORTMANN PUNT Zonder woorden ZOETERWOUDE Kerkrestauratie St. Jans Onth. In verband met de 3 oktoberfeesten te Leiden is het tot onze spijt niet mo gelijk om zondag het maandelijkse raambiljet voor U klaar te krijgen. Wel kunnen wij U mededelen, dat maandag a.s. weer met de restaura tie zal worden begonnen. Wij vertrouwen, dat U ook zondag onze zakjes weer mild zult gedenken. Comité Kerkrestauratie. T elefoontjes nfVERSEN Vanaf maandag 7 okto ber weer elke week prijs- jassen bij J. v. d. Poel, Café „Het Lageland", Oud- Ade. *2? 10 volle uren autorijles 47.50 Modern lesmateriaal, gediplomeerde instructeurs Halen en brengen gratis Theorieavonden met licht beelden. Erkende bonds- autorijschool De Centrale Veerstraat 31, Leiden, tel 24600 Populierenstraat 9, Roelof ar ends v een. 10 rijlessen A 60 minu ten voor 55.- in Peugeot 403 Erkende bondsautorii- school Joop Groenendijk. Spoorlaan 17, tel. 02532— 8611, Voorhout; Morsweg 135, Leiden, tel. 31283. fg Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27. 3? Snelle en effectieve rijlessen, tevens theorie- avond. Rijschool „BEJA". Breestraat 165. tel. 21041. HTS'er Elektronica heeft nog enige uren be schikbaar om bijlessen te geven. Brieven onder no. 2267 bur. v. d. blad. Verloren gladde gouden armband, gaande van Roomburgerlaan naar cen trum Leiden. Tegen belo ning terug te bezorgen. Roomburgerlaan 26, Lei den, tel. 25088. G? Autorijles. Frans God dons erkend- (VAMOR) rijschool. Snelle, dus voor delige opleiding in nieuwe Opeis. Madoerastraat 29, Garenmarkt 5, tel. 34430. Postzegels. Verzame laars, onze rondzendingen komen ook in Leiderdorp, Oegstgeest, Noordwijk, Voorschoten, enz. Vraagt even inlichtingen voor deelname. Geen kosten. Geen verplichte uitname. Van Leeuwens postzegel- handel, Lokhorststr. 25-27 PieterskerkgrachtLei - den. Wilt U autorijden? Dan eerst rijles nemen in de nieuwste Renault R 8 bij autorijschool „Irene", Nwe Beestenmarkt 2, Leiden, tel. 26753, b.g.g. Woubrug ge 01729—286. Marktberichten LEEUWARDEN, 4 okt. Zuivel. Commissienotering: Goudse kaas 2.27, Edammer 2.13, Broodkaas 2.16. Han del goed. RIJNSBURG, 4 okt. Bloemen. Troschrysanten: Davine 125145. Golden Deligh 75—105. Grace 125— 150. Chatworth 80125, Juweeltje 105—135. Peter Pan 100—125, White Hope 135—180, Golden Orphie 115 145, Roland 130, Elta 5152, Climax 6569 per bos. 4 Rozen: Baccara eerste soort 6500, Pink Sensation eerste soort 3700. Ge plozen Chrysanten: Golden Sonne 2800—3100. Breitner 2200—2700. Sor rento 2900—3100, Regalia 2700—3100. Evelyn Bush 29003400. Bornholm 4100. Diplomaat 44005000. KATWIJK a. d. RIJN, 4 okt., groen te Waspeen (per kist): A extra 2.40; Al 1.60-3.30; A 2 2.80-5.60; B-ex tra 2.30; B 1 1.40-2.60; B 2 1.80 bloem kool (per 100 st.): 6 st. per bak: Al 54.00-76.00; A2 27.00-50.00; BI 26.00; 8 st. per bak: A2 31.00-39.00; BI 24.00 -36.00; B2 20.00-22.00; bospeen (per 100 bos) 21.00-40.00; breekpeen (per kist) 1.10-3.10, groene kool 19.00-21.00 andijvie 19.00-23.00; sla (per 100 st.) 27.00; pronkbonen 36.00-60.00; snij bonen 130.00; prinsessenbonen 86.00- 114.00; kroten (per kist) 1.60-2.50; to maten 40.00-73.00; spruiten 23.00- 48.00; uien (per kist) 3.40-3.50; bleek - selderie (per 100 st.) 16.00-17.00; knolselderie (per 100 st.) 20.00; selde rie (per bos) 6.00-11.00; peterselie (per 100 bos) 13.00. Aanvoeren: waspeen 119.00 kg., waarvan 20.000 kg. voor export werd verkocht; bloemkoal 18.000 stuks, waarvan 3.000 stuks voor export wer den verkocht.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4