Wonen 1964 in Utrecht WE GAAN WEER FEESTVIEREN m I \C/' DINSDAG 1 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Nog m aantrekkelijk ontwerp van de meubel tentoonstelling. Rond het thema BEWEGING en LIJN geeft WONEN 1964 de be zoeker een overzicht van wat er voor 1964 werd ontworpen en gefabriceerd op het gebied van de woninginrichting. De meubelontwerpers hebben dit jaar op bijzonder gelukkige wijze de vormverworvenheden van de moderne beeldhouwkunst toegepast. Sommige ontwerpen tonen dit duidelijk in de verfijnde stylering van details (armleuningen, handgrepen en dergelijke), andere door een geheel nieuwe meubellijn. Het gebruik van hout - en het duidelijk zichtbaar laten van de gebruikte houtsoort in het meubel - is dit jaar zeer opvallend. Hout gaat weer steeds meer een rol spelen in het interieur. Ontwerpers en binnenhuisarchitecten houden ook steeds meer reke ning met het verlangen naar intimiteit in de woninginrichting. De (veelal) open en strakke bouwstijl van de moderne flats met de kille, alles onthullende grote ramen, stimuleren dit verlangen. Ornament en ,,romantieke sfeer" verdringen dan ook steeds meer het strakke en alleen maar functionele meubel. Bijgaande foto's geven hiervan een beeld. WONEN 1964 is vanaf zaterdag 28 september t.m. woensdag 9 oktober dagelijks voor het publiek geopend van 1022 uur, behalve des zondags. De toegang is gratis. Deze tentoonstelling wordt gehouden in de Beatrix- en Irene- hal van de Jaarbeurs te Utrecht. In het Noorse plaatsje Krogenaes maken eenvoudige handwerkslieden boeren-meubelen. Deze georganiseerde vorm van huisvlijt lijkt wat werkwijze betreft, een beetje op onze rotan-industrie in Noordwolde. De stevige, van vuren hout gemaakte meubelen, hebben de charme van het land. Het massieve tafelblad is 6 cm dik de stoelen hebben rieten zitmatjes. De Deense meubelindustrie is nog steeds een typisch ambachtelijk bedrijf. Vele Deense meubelfabrikanten noemen zichzelf dan ook trots SNEDKERMESTER (meester-meubelmaker). Hierbij afbeeldingen van Deense meubelen met lederen bekleding. De burgerij is eens zo blij geweest met haring en witte brood, maar de laatste jaren wil het niet meer. De loop is eruit. Nog maar ruim 5000 Leidenaars hebben zich thans opgegeven, terwijl het getal zich altijd zo rond de tienduizend bewoog. Misschien, nu u deze oude prent bekijkt, heeft u spijt zich niet aangemeld te hebben. Maar haring of niet, drie October staat weer voor de poorten van onze goede stad. Vanavond concert van Ex-Animo om 8 uur in de Pieterskerk en woensdag avond de grote taptoe, met veel licht en feestelijkheid, maar tevens waardigheid, dus geen carnavalsfratsen, zoals we die ook vorig jaar weer gezien hebben. De Italiaanse filmaktrice Rosanna Schiaffino is in Rome In het huwelijk getreden met filmregisseur Alfredo Binl. De route van de taptoe Is als volgt: Kaasmarkt, Pelikaanstraat, Haarlemmerstraat, Prin- sessekade, Apothekersdijk, Kippebrug, Aalmarkt, Vismarkt, Stadhuis, Botermarkt, Gangetje, Bree- straat (Stadhuis), Rapenburg W.Z., Van der Werf- park, Levendaal, Korevaarstraat, Geregracht, Leven daal. Bij het standbeeld van burgemeester P. A. van der Werf zal alléén het Wilhelmus gespeeld worden ten einde het oponthoud aldaar tot een minimum te be perken.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9