premie-bon Boerenleenbank iaddyjou're never liome" CU-u uit de doolhof cebuco WEGWERKER DINSDAG 1 OKTOBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 HET STAAT DEZE WEEK IN Gedraagt Panorama zich als de laatste koppige duif die doorgaat met het besmeuren van beeld houwwerken? Commentaar over een schaamteloosfoto-idee. Woont er familie van Nurks in Haarlem? Twee ragebolachtige boompjes vormden het walglijke toppunt In een toneeldecor. Wieland Wagner als verrader van zijn onstuimige grootvader. 'Nederlands vlieger, die 83 opera- tievluchten maakte, kreeg tijdens de oorlog een uitbrander en na de oorlog de Militaire Willemsorde. Qertien spelers van de tweede-divi sieclub „Wilhelmina", verzameld aan de voet van een monument, be- waakt door een draak. ^Een Joegoslaaf, die het communis tisch bewind in zijn land ontvlucht te, interviewt de ex-koning van Joegoslavië in een heerlijke tuin Iwaarin een onfrisse zwempoel ligt. Corrycorrycorrycorrycorrycorry een Nederlandse ster van de eerste grootte. Hoeveel werd en wordt er in Nederland ge schreven over Corry Brokken? Universeel erfgenaam van Ameri kaans kippenkoning trouwt met knap negerinnetje. Voor de wet van Georgia is hij ongetrouwd, Pa razend en Charlayne en Walter zielsgelukkig. De Jongste miljonair in de show business (21 jaar) heeft alles wat Zijn hartje begeert. Plus een schat van een vrouwtje! De grote dokter Stromboli opereerde aan boord van een stil-liggend schip in volle zee een Nederlandse patiënt voor diens buikvliesontsteking: zon der narcose! PANORAMA publi ceert onverkort de brief van de patiënt. Hoe zien die beroemde bungalows van tien mille er uit? Panorama laat de volledige ontwerpen en plattegronden zien. En er is natuurlijk nog véél meer: de prachtige humoristische voor plaat (die kunt u voor niets zien, bij de kiosken) en dan binnenin: kleu- renpagina's; bladzijden vol ge ïllustreerd nieuws achter het nieuws der kranten; spannende verhalen; cartoons die kieskeurig uitgezocht zijn. U kunt losse nummers kopen voor 50 ct maar u kunt Panorama elke week thuisbezorgd krijgen voor 40 ct. Vul nog NU de hier naast staande coupon in en post 'm. Doe u-zelf en uw gezin dit ge noegen! EEN PERSOONLIJK WOORD „Papa, je bent nooit thuis," zegt mijn 4-jarige zoon Michael al heel eigenwijs tegen me. Dat kleine kereltje heeft eer lijk gezegd nog gelijk ook. Mijn werk als Amerikaanse verslaggever voor „Panorama", het grootste geïllustreerde weekblad in Nederland, zorgt daar wel voor. De wurger Wat heeft „Panorama" bijvoorbeeld het afgelopen jaar in de vorm van ex clusieve artikelen onder meer over de Verenigde Staten gepubliceerd? Een persoonlijk interview met wereldkam pioen zwaargewicht bokser Sonny Liston. Een artikel over de geheimzin nige wurger van Boston, die binnen een jaar reeds twaalf vrouwen heeft ver moord. Een up-to-date verhaal over de „ongekroonde koning van de twist", zijne Majesteit Chubby Checker, een doodarme negerjongen uit Philadelphia. Een exclusief interview met de Prins Bernhard biograaf, Alden Hatch, in zijn landhuis op Long Island. Miljarden Herinnert U zich nog het artikel over het miljardenfortuin, dat in Amerika op de rechtmatige eigenaars ligt te wachten Een enorme reactie van „Pa norama" lezers was het gevolg. Een onderzoek van enkele maanden was voor het verzamelen van gegevens voor dit artikel nodig. „Panorama" bracht eveneens het ex clusieve artikel over de Japanse spion, die in 1941 de laffe overval op Pearl Har bour op zijn geweten had. Een geschiede nis die pas kort geleden aan het daglicht is gekomen. Nederland's grootste geïllustreerde weekblad beschreef wederom als eerste het heldhaftige en wonderbaarlijke ver haal van Helen Klaben uit Brooklyn, het 21-jarige meisje dat met een vlieg tuigje was neergestort en dat zeven weken lang in de Canadese onmetelijke ijsvlakten met temperaturen van vijftig graden onder nul, had doorgebracht. De Kennedy's Maanden voordat Nederland kennis kon maken met het miljoenensucces van de grammofoonplaat „The First Family" over het Amerikaanse presidentsgezin, publiceerde „Panorama" reeds foto's en tekst. Het resultaat van een persoonlijk gesprek met de producers in New York. Zegt de naam Stanley Berman U iets? Hij is Amerika's en ongetwijfeld 's we relds grootste „gate-crasher", oftewel een man die ongewenst partijen, brui loften en begrafenissen bijwoont. Een man die het klaar gespeeld heeft om bij voorbeeld tijdens de officiële inhuldi ging van president Kennedy in Wash- v ington, naast hem in de ereloge te zitten. Ik kon Stanley - in z'n dagelijks leven taxi-chauffeur - voor „Panorama" strikken. Gevuld bestaan Mjjn werk als Amerikaanse verslag gever van „Panorama" kan ook een vermoeiende busreis van een dag lang naar het midwesten van Amerika bete kenen. Dit bijvoorbeeld in verband met een artikel over een aantal Nederlandse jongedames die als stewardess bij een Amerikaanse busmaatschappij werk zaam waren. Het houdt tevens in het nauw kontakt onderhouden met grote fotobureaux, filmmaatschappijen, mo dehuizen, voorlichtingsdiensten, public relations men, het bijwonen van recep ties en premières en het lezen en door kijken van talloze dag-, week- en maand bladen. Het betekent vaak ook lange nachten van eentonige en eenzame autoritten om 's morgens vroeg ergens ter plaatse te zijn. Het meeslepen van camera-materiaal, terwijl het dreigende spook van „als deze foto's nu maar goed gelukt zijn" altijd boven mijn hoofd hangt. De tientallen telefoontjes, en brieven die, voordat een reportage gesmeerd van stapel kan lopen, ge maakt en geschreven moeten worden. „It's all in a day's work". Klaag ik? Of ik mij beklaag? Hoe komt U er bij! Ik zou geen interessanter werk kunnen vinden en wensen. Bovendien is dit een werkkring waarbij ik geheel zelfstandig optreed en handel. Daarbij komt nog het prettige prestige gevoel, dat „Pano rama" zich kan meten met de allerbeste tijdschriften zoals „Life" en „Paris Match". Het is steeds een opwindende taak om vanuit het kantoor dat wij - als enige Nederlandse tijdschriftvertegenwoordi gers - hier sinds jaar en dag in het hartje van New York City bezitten, de volgen de reportages te plannen en voor te be reiden. Er is altijd leven in de brouwerij. Ieder ogenblik kan er iets gebeuren, dat voor ons van belang kan zijn. Een jour nalist is net zoals een soldaat vieren twintig uur in dienst. Daarom zegt mijn begrijpende levenspartner Rina ook altijd „Ton, je bent jammer genoeg niet veel thuis, maar het is je werkkring." Want zij weet maar al te goed, dat ik mijn werk voor „Panorama" nooit zou willen missen! Antoon van Zuilen Amerikaanse verslaggever van Panorama M Recht gevend op twee gratis nummers voor iedereen, die zich opgeeft als abonnee op „Panorama". Een abonnement kost slechts 40 ct per week, of f 5.20 per kwartaal. Deze bon op een briefkaart plakken of In een envelop met 4 ets gefrankeerd verzenden aan Panorama- Haarlem. (Dit adres is voldoende). plaats abonneert zich met Ingang van heden op handtekening ..provincie- „Panorama" per week/per kwartaal. (Doorhalen wat niet verlangd wordt.) Onverwachte uitgaven zijn voor ons gezin geen pro bleem meer. Daar heb ik voor gezorgd met- een flink spaarboekje bij de Boerenleenbank. Spaar ook bij de Boerenleenbank een betrouwbare en solide bank waaraan bijna 2} miljard gulden la toevertrouwd Uw geld Is er veilig, blijft steeds direct In zijn geheel opvraag baar en brengt een hoge rente op U spaart bij een moderne bank waar reed6 t op de 10 Neder landers sparen (1J miljoen spaarders) op deskundige wijze wordt U gaarne een persoonlijk advle» verstrekt over alle spaermogelijkheden de spaarbank voor iedereen 601 Boerenleenbanken vestigingen aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven Ter Aar: Bloemenstraat 7 leimuiden: Dorpstraat 53 Oegstgeest: Terweeweg 71 - Hoge Morschweg 146 Voorschoten: Bachlaan 2 Hoogmade: Kerkstraat 56 Als hier uw advertentie had gestaan, was zij de lezers niet ontgaan! OFFICIËLE PUBLIKATIE Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 2 oktober a.s. voor de eerste oefening onder de wapenen komen wordt een aantal extra-treinen ingelegd. Deze dienst plichtigen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aanslui ting hebben op de voor hen bestemde extra-trein. De dienstplichtigen, die hun plaats van opkomst niet met een dezer hierna genoemde treinen kunnen bereiken moeten reizen met treinen van de normale dienstrege ling. Ingevolge hun lastgeving moeten zij dan reizen met de eerstvolgende reisgelegenheid na 06.59 uur. Extra treinen: Leeuwarden-Vught: Leeuwarden v. 8.05, Akkrum v. 8.19, Heerenveen v. 8.28, Wolvega v. 8.37, Steenwijk v. 8.48, Meppel v. 8.59, Zwolle a. 9.17, v. 9.33, Deventer v. 9.59, Zutphen v. 10.14, Arnhem v. 10.45, Bist v. 10.57, Nijmegen v. 11.07, Wijchen v. 11.16, Oss v. 11.29, 's-Hertogenbosch v. 11.53, Vught a. 11.58. Gro- ningen-Bergen op Zoom: Groningen v. 8.20, Assen v. 8.39, Hoogeveen v. 8.58, Zwolle v. 9.32, 't Harde v. 10.01, Harderwijk v. 10.18, Amersfoort v. 10.43, Utrecht v. 11.09, 's-Hertogenbosch v. 11.50, Tilburg v. 12.10, Breda v. 12.29, Bergen op Zoom a. 13.04. Nijmegen-Roermond: Nijmegen v. 11.15, Vierlingsbeek v. 11.42, Brerick v. 12.01 Venlo v. 12.05 Tegelen CS v. 12.13 Roermond. Am sterdam-Bergen op Zoom: Amsterdam CS v. 9.18, Haar lem v. 9.36, Heemstede-A. v. 9.42, Leiden v. 10.05, Den Haag HS v. 10.21, Delft v. 10.32, Schiedam v. 10.42, Rot terdam CS v. 10.55, Blaak v. 11.01, Zuid v. 11.06, Dor drecht v. 11.20, Roosendaal v. 11.47, Bergen op Zoom a. 11.58. Roosendaal-Amersfoort: Roosendaal v. 8.42, Breda v. 9.01, Gilze-Rijen v. 9.10, Tilburg v. 9.21, 's-Her- togenbosoh v. 9.44, Geldermalsen v. 10.06, Utrecht v. 10.29, Soestduinen v. 10.44, Amersfoort a. 10.51. POLDER ZEVENHOVEN Het Bestuur van Polder Zevenhoven, roept op korte termijn sollicitanten op voor de funktie van tevens HULPMACHINIST VAN HET WATERSCHAP Wedde nader overeen te komen. Vrije dienst woning direct beschikbaar. Vrij wonen en te vens gebruik van plm. 1 ha. weiland nabij de woning. Vrij licht en water. Sollicitaties met volledige inlichtingen omtrent leeftijd enz. beroep en gedane werkzaamheden, vorige werk gevers en referenties, te zenden aan de Secretaris van de Polder te Nieuwveen, Dorpsstraat 78. Verpleegtehuis voor Chronische Zieken te Alphen aan den Rijn vraagt wegens huwelijk een HOOFD VAN DE HUISHOUDING Kunnen koken is een vereiste. Datum van in diensttreding in overleg. Voor goede kracht aan trekkelijke salariëring. Tevens met ingang van 1 december a.s. EEN ZIEKENHELPSTER OF ERVAREN ZIEKENVERZORGSTER Voor goede kracht aantrekkelijke salariëring. Aanmeldingen HAVENSTRAAT 12, ALPHEN AAN DEN RLJN, Telefoon 01720—2100. R.K. E.H.B.O. ST. LIDWINA TE ZOETERWOUDE-DORP AANVANG NIEUWE CURSUS VRIJDAG 4 OKTOBER A.S. 20 uur in het WIT-GELE KRUISGEBOUW. 2 De bekende oliebollen- kraam van Melle de Vries met de lekkerste oliebollen en wafels staat 2 en 3 okt. Steenstraat t.o. Lido bios coop. 2 Markiezen, rolschermen al. jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Pri ma afwerking. Vraagt in lichtingen en prijs bij net verkoopkantoor van Mel- cher's markiezenfabnek C. 2 Sleutels bijmaken! Lips E. Jedeloo, Oegstgeest. Yale auto-, kontakt- en Juffermansstraat 35, telef. voordeursleutels klaar ter wijl u wacht! Kachelpijpen haardpijpen, vuurpotten roosters en alles voor Uw haard en kachel. Hartwijk ijzerhandel, Nieuwe Bees tenmarkt 7-9, Leiden, tel. 26627. 2 B.z.a. meisje, 15 jaar, voor 4 dagen per week. G. van Seggelen, Voorweg 11 h, Nieuwe Wetering. Alleen praktisch gerubriceerde gegevens helpen u uit de cijfer-doolhof. Daardoor is het Cebuco Vademecum 1963 zo'n handig stuk adverteer dersgereedschap. Het geeft een overzicht! Hoe staat het met de spreiding van het auto-bezit? Hoe hoog zijn de dekkingspercentages van de dagbladen? Hoe zit het met de welstand in die en die verzorgingsgebieden? U vindt het, dui delijk en logisch gerangschikt In het Vademecum 1963. Bestel hetl Pij]»: compl. deellt/mlV 35.- Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit van de Nederlandse Dagbladpers Vondelstraat 69 - Amsterdam Het Vademecum biedt u een hoeveelheid letterlijk 'precooked' cijfermateriaal. Dat toont u eens te meer, hoeveel kanten u op kunt met courantenpubliciteit En, naar welke kant het zwaartepunt- van .de campagne moet worden verlegd: déér, waar de grootste kans op ver koopsucces aanwezig is. De krant kunt u niet missen géén dag! 2 Postzegels. Album Re publiek Indonesië. Davo i,-. Zonnebloem J 5 Bij behorende catalogus met alle verschenen zegels 1.75. Veel zegels voorhan den en (nog) niet duur. Van Leeu wens postzegel- handel. Lokhorststraat 25- 27 (Pieterskerkgr). 2 Voor 3 oktober. Warm gerookte paling uit eigen rokerij. Fijne zure en zoute haring. Alles voor hors d'oeuvre. Staat met pa- lingkraam hoek Steenstr. „Vergulden Turk" en Kijnsburgersineel over de Maredijk. v. Wijks Vishan del, Janvossensteeg 54, tel. 20169. 2 De bekende oliebollen- kraam van Melle de Vries met de lekkerste oliebollen en wafels staat 2 en 3 okt. Steenstraat t.o. LidQ bios coop. 2 'n Keuken voor f 189 compleet prachtig graniet blad, in kastje roestvrij stalen rekjes, gratis bij (J thuis bezorgd, koopt U al leen bij C J. v. d. Geest Houthandel „De Burcht" hoek Nieuwstraat - Hoog- landsekerkgracht, tel 33078 2 Te koop aangeboden hi prima Jaarsma haard 75. Te bevragen Heerenstr. 124 Voorhout, tel. 02532-7306. 2 Rijwiel vermist, merk Phoenix, met versnellin gen, t.b.t.b. Populierenstr. 21, Roelofarendsveen. 2 B.z.a. hulp in de huis houding voor de hele week. T. Koolloos, Voor weg ill, Nieuwe Wetering. 2 Verloren damespolshor loge, rond om of in café Heemskerk, t.b.t.b. A. van Veen, Berkeweg 7, Roelof arendsveen. 2 Te koop V.W. de Luxe 1955, in prima staat, t.e.a.b. Beethovenlaan 125, Z.W. 2 Naaimachine-importeur biedt aan nu electr. naai machines met kleine lak- beschadiging voor slechts 195.- Ook met zig-zag 3 jr. garantie. Bel of schrfif vrijblijvend, bezoek aan huis Verkoopkant. Haag- weg 172a, Leiden, telef. 32833.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 11