IN HET DROOMHUIS VAN STIRLING MOSS Er is nauwelijks een snufje of Moss paste het toe Stirling Moss breeduit lachend bij zijn garderobe. Dassen aan de deurt colbertjasjes bovenpanta lons beneden en overhemden in aparte laden. kiuwuuuuw Dit is de „snelklaar"-keuken van Stirling Moss. Een stalen aanrecht met gaspitten en daarboven een soort „toog", waarin een ventila tor is verborgen. Helemaal rechts een wasmachine en links een oven met gril. De voormalige Engelse autocoureur Stirling Moss liet in Londen een huis bouwen, dat precies past bij zijn ruste loze natuur. De bezoeker van deze hyper-moderne woning wordt in de hal meteen al begroet door vier mysterieuze knopjes: twee voor het licht, één voor hi-fi en één voor de t.v Als Stirling Moss het ooit eens in zijn hoofd zou krijgen om het „privé-goud- mijntje", dat hij in het centrum van Als er ooit sprake mocht zjjn van een modern droomhuis dan is het dat huis van Stirling Moss. Er is nauwelijks een snufje of het is door Moss toegepast er bestaat geen nieuwtje op het gebied van woninginrichting of het is hier „uitgeprobeerd" om dit lelijke woord maar eens te gebruiken. En het is allemaal te zien ln dit „poppenhuis", op een minuut afstand van de groene gazons van Hydepark. Toch U het In weerwil van zijn bescheiden afmetingen niet het knusse poppenhuisje, waarvan romantische vrouwen dromen. Alles zit nameiyk zeer praktisch ln elkaar als was het de „cockpit" van een Comet-racewagen. Wie zou In zo'n huis met bijvoorbeeld een dashboard-tafel, vier telefoons en een aparte huistelefoon ook beter passen dan Stirling Moss leviBie-toestel ingeschakeld. Moss heeft er nl. een hekel aan te moeten wachten, tot het toestel op „tempe ratuur" gekomen is. Hij wil onmid dellijk beelden zien, zodra hij in de woonkamer komt en zijn oog op het scherm valt.... Aanstellerij? Och waarom. Er zijn heus wel meer mensen, die het verve lend vinden om iemand te horen zon der hem onmiddellijk op het t.v. scherm voor zich te zien. May fair in Londen met zoveel zorg voor zichzelf heeft ingericht, te verkopen, dan ware het te wensen, dat hij het kasteeltje voordat hij de koffers heeft gepakt een paar dagen openstelt voor het publiek. Want, wat hier binnen vier muren is samengebracht aan technische snufjes op het gebied van woninginrich ting en huishouding overtreft vrijwel alles, wat er op dit gebied te zien is t Zonder uitstappen de garage in Wanneer Moss met zijn auto ls voorgereden, kan hij zonder uit te stappen de deuren van zijn garage openen, die ruimte biedt voor drie auto's en waarin een werkplaats is gemaakt, die het hart van elke recht geaarde automonteur sneller zou doen kloppen. Geen andere bezoeker ls overigens in staat de garage, op deze wijze binnen te komen. Alleen Stirling Moss ito vanzelfsprekend rijn auto, welke voor dit doel is uit gerust met zeer speciale apparatu- ren lukt dit. Ongenode gasten komen evenmin gemakkelijk in zijn woning want zij kunnen ongemerkt gesignaleerd wor den door de huisheer vanuit zijn ge makkelijke stoel en wel via een ge sloten t.v.-circuitNatuurlijk kan iedereen, die het geld, de ideeën en de lust er toe bezit zijn huis laten inrichten zoals Stirling Moss dit heeft gedaan maar Moss is er toch in ge slaagd iets magisch, iets mysterieus tot stand te brengen! De bezoeker komt de woning van Moss binnen door een kleine hal. Wanneer de* deur wordt geopend gaat niet alleen „vanzelf" het licht aan maar wordt ook meteen het te- Is men eenmaal de woning binnen dan wordt de bezoeker spoedig ge confronteerd met de charmante en zeer efficiënt werkende Valeri Pirie die al meer dan vijf jaar alle per soonlijke post van Stirling Moss be handelt. Daarna wordt men in het studeervertrek gelaten, waar Moss troont tegen een indrukwekkende ach tergrond, bestaande uit een kleine maar bjjzonder fraaie tuin compleet met waterval alsmede muurschilde ringen van Paul Kemble. Het geheel doet bijna Japans aan... DROOMKEUKEN. Als men plotseling voor belangrij ke zaken iemand moet opbellen dan kan dit gebeuren in het souterrain, waar de wanden zijn afgezet met hout. Ook de verwarming en de air conditioning zijn in deze kelderruim te ondergebracht en zij werken vol komen geluidloos. a t Dit paneeltje zit in de hal. Van hieruit kunnen tv en radio meteen worden ingeschakeld bij het thuis komen. Het huiselijk leven van Moss speelt zich overigens in hoofdzaak af op de eerste verdieping, waar een kleine maar magnifieke en hyper-moderne keuken is ingericht met een flinke eethoek alsmede een woonverblijf met een van bijzonder comfortabele stoelen voorziene conversatie-hoek. De vloer is gemaakt van glad ee- senhout en leent zich uitstekend voor een dansje! Vanuit zijn ingebouwde bad, dat opvalt door zijn ongewone vorm, kan Moss met een strategisch juist opgestelde telefoon zijn zaken en dat zijn er nogal wat - afdoen. Toch is de luxe nergens overdadig. De wanden van de badkamer zijn van ingelegd marmer, afgezet met... leer. Maar de logeerkamer en de bad kamer voor de gasten zijn precies als in vele andere woningen. De bad kuip hier heeft zelfs nog het ouder wetse - stap over de rand en glij niet uit-model. Op de bovenste etage heeft Moss een soort studio ingericht. Daar heeft hij zijn hi-fi HQ met stereo, bandre corder, radio, grammofoon en luid sprekers. De studio ziet uit op een fraai dakterras. Al met al kan men zonder overdrijving beweren, dat er behalve in New-York of Hollywood nauwelijks een huis kan bestaan, zo als dit van Moss! Copyright OPERA MUNDI Op de eerste verdieping is de I drie verschillende tinten mos eetkamer met twee enorme sofa's groen". m zacht rood. De gordijnen zijn in I BOBBY de SPORTHELD

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5