Binnenkort voorstellen tot voorzieningen aan Ambachtshuis Katholiek Voorschoten nam afscheid van pastoor Van Bemmelen Penningmeester H Eckl lid van verdienste der K.N.V.B. Leidse universiteit MAANDAG 30 SEPTEMBER 1963 Dï LEIDSE COURANT PAGINA 10 RAAD VAN VOORSCHOTEN GRONDAANKOPEN UITBREIDINGSPLAN Vrijdagavond kwam de raad van Voorschoten bijeen voor afwerking van een korte agenda. Afwezig was met kennisgeving mevr. De Waal Malefijt- Spruijt. In bespreking kwam een door één der leden van de raad gestelde schriftelijke vraag aan b. en w. om trent de stand van Zaken ten aanzien van de voorbereidingen, welke moeten leiden tot de restauratie van het Am bachtshuis. Welke verwachting hebben b. en w. omtrent het tijdstip waarop de restauratie een aanvang zal kunnen ne men? Als dit lang mocht duren dan verzocht hij maatregelen om het ver huurde in zodanig staat te brengen, dat het geschikt is voor de doeleinden, waarvoor het is verhuurd. Het college liet schriftelijk weten, dat een eventu ele restauratie van het Ambachtshuis in sterke mate afhankelijk is van factoren van buitenaf. Een tijdstip kunnen b. en W. niet noemen. In de oktobervergade ring zullen b. en w. komen met een voorstel tot het treffen van provisori sche maatregelen. De heer Pels vond het vreemd, dat in dit stuk gesproken werd, gevraagd door een van de leden van de Raad. Waar om geen naam, zoals elders gebruike lijk? Bij inzien van de stukken was hij er achter gekomen, dat deze vragen ge steld waren door het raadslid, de heer C. G. L. Plomp. Burgemeester stelde dat het schrijven gericht was aan het College en niet aan de Raad, doch dat het als een openbaar stuk behandeld zou worden zonder enige terughouding. De raad verleende vervolgens haar medewerking aan de aanschaffing van leermiddelen, meubilair en schoolbe- hoeften ten behoeve van de R.K. Kleu terschool Grondaankopen Ten behoeve van de realisering van het uitbreidingsplan „Boschgeest" dien de de gemeente in eigendom te verkrij gen een perceel grond bestaande uit erf en water, gelegen naast het pand Papelaan 8. De eigenaren van deze grond, de erven Adolf-Pen, zullen deze grond verkopen voor een som van ƒ13.950,-, hetgeen neerkomt op 'n prijs van 22.50 per m2. Hierover was over eenstemming bereikt. De raad besloot tot koop overeenkomstig het voorstel van b. en w. Voor de realisering van het uitbrei dingsplan „Schoolstraat" dient de ge meente te kunnen beschikken over de grond met opstallen aan en nabij de Pauwenstraat (vestiging KOCO), toebe horend aan de heer J. F. N .v. Os. Het is de gemeen té niet gelukt bij minne lijke overeenkomst de grond met op stallen in eigendom te verkrijgen. In verband hiermede stelde b. en w. voor te besluiten om vanwege de Gemeente een rechtsgeding te voeren tot ontreini- ging van meerbedoelde percelen. Hier toe werd door de raad besloten. Ruimte voor „De Zwaluw" De postduivenvereniging „De Zwaluw" maakte voor haar activiteiten gébruik van het padvinderstroephuis aan de Prof. Boerhaaveweg. Dit is thans niet meer mogelijk. Nadat met de Volkstui nenvereniging omtrent gemeenschappe lijk gebruik van een op het volkstui nencomplex in Adegeest te stichten lo kaliteit van beperkte omvang in begin sel overeenstemming was bereikt, werd een schetsplan ingediend, dat een gun stig advies kreeg van de Welstands commissie en van b. en w. Daarop werd overgegaan tot aankoop van een mili taire barak van het vliegveld Gilze Reyen, welke barak intussen werd af gebroken en naar Voorschoten werd overgebracht. De voorgenomen plaat sing van deze barak op 't volkstuinen complex kan echter naar het oordeel van b. en w. geen doorgang hebben, omdat de omvang van de barak aan merkelijk groter was dan van het club huis, dat men aanvankelijk van plan was te bouwen. Door deze grotere om vang zou het op die plaats ook uit aesthetisch oogpunt gezien niet harmo niëren met de omgeving. B. en w. had den nu uitgezien naar een andere plaats en deze is gevonden op een plaats op het achtererf van de voormalige boer derij van de heer v. d. Voort aan de Leidseweg 227. De postduivenvereni ging heeft laten weten dat zij met de plaats en de gestelde condities akkoord gaat. Het perceelsgedeelte zal verhuurd worden voor de tijd van 5 jaar tegen een prijs van ƒ0.10 per m2 en een jaar lijkse huursom van 36.-. Het voorstel van b. en w. werd aangenomen, doch de heer Rombouts liet aantekenen te hebben tegengestemd. t. C. Boutensstraat? Bij de rondvraag memoreerde de heer Vaandrager, dat de dichter P. C. Bou- tens nog 10 jaar in Voorschoten heeft gewoond en wel van 1894 tot 1904. toen hij leraar was aan „Noorthey". Was dit geen gelegenheid of motief om straks eens een straat in Voorschoten naar Boutens te vernoemen? Het college zal dit bezien. De heer De Groot informeerde naai de voorbereiding, die Voorschoten treft t.a.v. de herdenking van Onafhan kelijkheidsdag in november a.s. In de volgende raadsvergadering komen de voorstellen, aldus de voorzitter. De heer Bakel6 stelde voor een grote maquette van Voorschoten aan te schaffen en dan deze te gebruiken in de raad als er belangrijke uitbreidings plannen ter sprake komen, zodat de raadsleden zich direct kunnen oriënte ren en deze ook gebruiken bij de burgeravonden. houder Dekker stond hier volledig achter. Het geval is echter nogal kostbaar en er zal in het college nog nader over worden gepraat. KORTE GOLF In Duivelskloof, Transvaal, is za terdag een 85-jarige boer in het hu welijk getreden met 'n 17-jarig meis je. Het huwelijk werd kerkelijk vol trokken. De bruidegom, die verleden jaar zijn eerste vrouw verloor, heeft zijn niewe bruid ,van kinds af aan' gekend. ZEVENDE LUSTRUM V.V. MEERBURG Meerburg kwam na een moeilijke tijd terug Vrijdagavond vond de feestelijke her denking plaats van het 7e lustrum van de voetbalvereniging „Meerburg". De grote zaal van Irene was geheel bezet toen de voorzitter van de feestcommissie de heer P. v. d. Geer, de aanwezigen verwelkomde. Onder deze waren bur gemeester J. Detmers van Zoeterwoude met echtgenote en de burgemeester van Leiderdorp, mr. R. M. Gallas met echt genote, alsmede de heer J. A. Biegstra- ten, bestuurslid van de KNVB, afd. Leiden sn van de Kath. Sportstichting. Onmiddellijk na het welkomstwoord betrad de heer Biegstraten het podium om het woord tot de aanwezigen te richten. Al reeds geruime tijd geleden, aldus de spr„ heeft het bestuur van de KNVB besloten geen afgevaardigde meer te sturen naar jubilerende ver enigingen. Voor Meerburg is dit keer een uitzondering gemaakt. Niet voor die 35 jaar, maar door haar geschiede nis van de laatste jaren. Na een zeer moeilijke periode is het Meerburg ge lukt opnieuw te verschijnen, groter dan ooit te voren. SUCCESSEN Meerburg kan bogen op successen en het bestuur heeft ook een grote activi teit getoond. De voorzitter is reeds vele jaren In die functie werkzaam en er is zelfs een besturslid dat 35 jaar zijn taak heeft vervuld. Spr. kende wel meerdere namen van bestuursleden maar de naam Eckl had hij nog nooit gehoord. 35 Jaar penningmeester zijn zonder op te vallen is een zeer bijzondere prestatie, vond de heer Biegstraten. Het bestuur van de KNVB prijst zich gelukkig dergelijke mensen dank te kunnen brengen want zij hebben hun steentje bijgedragen voor de sport en voor de KNVB, zei de heer Biegstraten, die vervolgens onder een donderend applaus de heer H. Eckl, die hij tijdens zijn toespraak op het po dium had geroepen, de medaille van ver dienste, beschikbaar gesteld door de KNVB, Opspelde. Met een hartelijke ge lukwens aan de heer Eckl en de ver eniging besloot de heer Biegstraten zijn toespraak. RESERVESHIRTS Hierna vervolgde de voorzitter van de feestcommissie ztfn toespraak en ver zocht de voorzitter van Meerburg, de heer P. de Vrind, op het podium te komen. Het is de laatste jaren niet ge makkelijk geweest voor Meerburg, zei hij, maar onder uw leiding en door me dewerking van het gemeentebestuur heeft Meerburg weer een terrein ge kregen. De vereniging is daar zeer er kentelijk voor. Namens alle leden wil len wij u daarvoor een geschenk aan bieden, als dank aan het bestuur voor het getoonde doorzettingsvermogen. De drie aanvoerders van de adspiran- tenelftallen boden hierop hun voorzitter 12 reserveshirts aan, die de voorzitter in dank aanvaardde. Met een hartelijke gelukwens aan voorzitter en vereniging besloot de heer Van der Geer deze kleine huldiging. BLOEMEN VOOR DE DAMES Na deze gelukwensen in ontvangst te hebben genomen dankte de heer De Vrind namens het gehele bestuur de leden voor dit geschenk. Hij dankte ook de heer Biegstraten voor diens aanwe zigheid en voor het uitreiken van de onderscheiding aan het eerste lid van Meerburg dat een dergelijke onder scheiding ontving. Als bestuur kunnen wij niet achterblijven, zei de heer De Vrind en overhandigde de heer Eckl 'n platenbon. Vervolgens verzocht hij een viertal da mes op het podium te komen, nl. mevr. Overdijk, mevr. Van de Meer, mevr. Hendriks en mevr. Van der Geer. Deze dames maken zich telkens weer zeer verdienstelijk voor de vereniging en na dat de voorz. deze verdienste had be- belicht en hen daarvoor dank gebracht beloonde hij dit nog eens met een fraai bóuquet bloemen. Hiermede was men genaderd tot het optreden van het Mo- derano-cabaret onder leiding van de heer J. Raaphorst, dat met een zeer gevarieerd programma de aanwezigen bezig hield. Conferencier John v. Haar lem kweet zich verdienstelijk van zijn taak de nummers aan elkaar te praten. Een zeer geslaagd bal met medewerking van „The Rythme Club" onder leiding van Lou Boellaard besloot deze her denkingsavond. schoten afscheid genomen van pas toor J. Th. van Bemmelen. De af scheidsreceptie werd gehouden in 't Bondsgebouw Leidseweg 100. Pastoor van Bemmelen werd allereerst toe gesproken door de heer F. J. M. Ver ouden, lid van het kerkbestuur. Spr. memoreerde, dat pastoor van Bem melen 17'/« jaar in Voorschoten zijn pastorale arbeid heeft verricht. Bij zijn intrede in Voorschoten wisten de Voorschotenaren niet wat zij aan u hadden. Doch u bent erin geslaagd samen te werken met katholiek en niet-katholiek. Een ieder kan dat zien aan de vele herstellingen aan 't kerkgebouw, de verbetering van de pastorie, de vijf scholen, het Gezond heidscentrum, in welke stichting des tijds de oecumenische gedachte inde praktijk werd gebracht. Nu staat uw afscheid voor de deur en het kerk bestuur voelt het gemis dat komen gaat: uw krachtige persoonlijkheid, die niet van transigeren weet. Namens het katholieke volksdeel zijn wij u dank verschuldigd, maar wat zijn Woorden zonder daden. De katholieken van geheel Voorschoten hebben u iets mee willen geven op uw verdere levensreis, een fonkel nieuw brevier. Daarnaast hebben de gelovigen van de beide parochies u iets van meer materieel belang aan te bieden. Het is weliswaar samengepakt in een enveloppe. Er was naar gestreefd u voor elk jaar, dat u in Voorscho ten werkte 100.te geven. Dit be drag is bijeengebracht en is afge rond tot 1800.en dat zal u wor den aangebodén namens geheel ka tholiek Voorschoten. Wij hopen dat u nog lang zult mogen genieten van een otium cum dignitate. Pastoor Van Bemmelen dankte hartelijk voor de aangeboden cade- aux. Zijn vorige brevier was hem aangeboden toen hij 12'/» jaar prie ster was. Het nieuwe brevier zal voor hem zijn een blijvend aanden ken aan zijn levensperiode in Voor schoten. Na het dankwoord van pastoor Van Bemmelen volgde een druk be zochte receptie. Wij merkten' op de heer G. Altepost van het onderwijs in de inspectie Delft, de hoofden van de katholieke scholen ter plaatse en het gezamenlijke personeel. Zusters van huize Bijdorp, de plaatselijke geestelijkheid van de Gereformeerde kerk, de dominees Modderaar en Smitr en van de Hervormde gemeen te, ds. Meyering, de koorzangertjes en hun dirigent, leiders van de jeugdbeweging, besturen van de Leesbibliotheek, bestuursleden van plaatselijke verenigingen, oud-leden van kerk- en armbestuur, bestuurs leden van de oudercomité's en daar naast vele parochianen en oud-paro chianen. Pastoor J. A. Blonk verte genwoordigde de Moeder Godsparo chie. Het was tot half drie een gaan en komen van velen, die pastoor Van Bemmelen persoonlijk een handdruk kwamen geven ten afscheid. NIEUWE KOSTER. Tot nieuwe koster aan de St. Lau- rentiusparochie te Voorschoten is door het kerkbestuur benoemd de heer C. v. d. Weide uit Utrecht. De heer Van der Weide is thans nog koster van de St. Catharinakerk te Utrecht. Op 1 november zal hij zijn diensten in Voorschoten gaan ver richten. Tot opvolger van pastoor J. Th. van Bemmelen in het bestuur van Gezondheidszorg is gekozen de heer A. A. J. Meijer. Pastoor Out, de nieuwe herder van de St. Laurentiusparochie zal vrijdagavond om 8 uur als pastoor van de St. Laurentius worden geïn stalleerd. Na de installatie is er een korte bijeenkomst in het Bondsge bouw. Prinses Irene en prinses Christina hebben in de Margr iethal in Utrecht het Oecumenisch Jongerencongres bijgewoond. Op de foto prinses Irene (linksboven drinke nd) en prinses Christina (rechtsonder) temidden van de jong en. De gemeente-secretaris van Nieuwveen, de heer Rovers zorgde voor een seer aantrekkelijke inzending van expressieve figuren op de in de lokalen van de Openbare Lagere School gehouden tentoonstelling van handen arbeid en verzorging van bloeiende planten. Ook Joke Otto, onderwijzeres aan de r.k. school te Langeraar le verde enkele van haar nieuwste kleifiguren in. Zowel het een als het ander had Ieders belangstelling. Joke Otto en de heer Rovers bekijken voor de opening van de exp^ifl» «ven hun werk, Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: Kerk. voorb. examen Godgeleerd heid: de heren M. Jansen, Velsen N.; P. Hazekamp, Bedum en B. E. Th. Rutgers, Bilthoven. Kandidaats Fran se t. en 1.: mej. W. C. Eggink, Breda; mej, E. Schenkius, Den Haag; en de heren W. Boekraad, Leidschendam en J. L. J. van Aalzum, Zoeterwoude; kandidaats Klassieke t. en 1.: de heer J. C. X. Weijters, 's Gravenhage; kan didaats Geneeskunde: mej. J. G. van Dijk, Rotterdam; mej. P. L. Hoender- daal, Oegstgeest; mej. A. M. de Jonge, Leiden; mej. L. Joustra, Leeuwarden; mej. M. V. G. Kagie, Leiden; mevr. F. F. L. v, d. KuipLessman, 's Gra- vêhhage; mej. M. E. J. van Soest, Rotterdam en de heren C. A. Abbink en J. W. J. Brands, beiden te 's Gra venhage; B. Th. P. Fontein, Oss; O. W. J. de Greve, Blaricum; H. Groene- velt, Rotterdam; A. C. van Huffelen, Voorburg, cum laude; E. J. Klop, Rot terdam; N. Kors, Overveen; B. R. Kosten, Delft; J. H. Kraaijenhagen, Meppel; F, H. K. Mulder, Schevenin- gen; G. O. van NieuWenhuijzen, Bre da; A. C.' Nijs, Schiedam; A. B. C. Peters, Wassenaar; K. Reisma, Eind hoven; H. B. Rethmeier, Almelo; J. J. v. d, Sande, Leiden; S. W. Schalm, Arnhem; J. H, F. Schellart, Ch. V. Ch. Steenstra Toussaint, M. ft. .F. de Vries en.F. M. Werner, allen 's Gra venhage en de heer C. N. Vreeken, Dordrecht. Doctoraal Geneeskunde: mej. E. H. Leenen en mej. B. E. Patay, beiden te Leiden en de heren P. F. Bruning, 's Gravenhage; W. H. v. d. Dool en J. M. van Doorn, beiden te Rotterdam B. J. Levine, U.S.A.; J. E. Maks, Sas- senheim; J. G. Prins, Leiden; J. Tho- mée, Delft en W. P. M. Vierhout, Vlissingen. Semi-artsexamen: de heren J. G. van Dorssen, Leiden en A. Craandijk en K. J. Roelofswaart, beiden te Den Haag. Artsexamen: mej. A. W. Oos- tergetel, Eindhoven; mej. Th. Planten 's Gravenhage; en de heren J. H. de Boer, Hoog Keppel; D. M. Ferdinan- dusse 's Gravenhage en H. R. Tjong Joe Wai, Leiden. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is voor het doctoraal-examen Godge leerdheid geslaagd de heer C. F. A. Borchardt te Oegstgeest. De films in de week van 27/9-3/10 zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: Lemmy Caution qn de ver dovende middelen (18 j.)'. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: De schat in het Zilvermeer (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. 3 okt. en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Gigot, de clochard van Belle ville (14 jaar). Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9 15 uui 3 okt. en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: The Fast Lady (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7 00 en 9 15 uur 3 okt. en zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Zorro en de 3 Musketiers (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur 3 okt. en zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Het moeras der liefde (volw.) (tot en met dinsdag). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15„ uur. 3 okt. en zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Wo en do: Omar de woestijnhavik (14 jaar) Boerhaavezalen: Tentoonstelling van tekeningen, enz. door Freek van Leeuwen. Dag. 13-17 uur. Tot 3 okt. Rijksmuseum voor Volkenkunde •Steenstraat)' dag 10—17. zond 13—17 uur Tentoonstelling „Op trek", drie duizend jaar kamperen, „Nomadis- me" Tot 6 oktober. Legermuseum Pesthulslaan): Ma i/m vrijdag 10--4 uur zond 1—4 uur Rijksmus Geologie en Mineralogie (v d. Wertpark); Geologie van Ne derland. Dag 1012 en 2—4 uur, zon- en feestd. 24 uur.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10