14.50 GOED BETER ,aVZM3' AAN DE VOORAVOND VAN DE ORANJEFEESTEN UNIFORMEN-ACTIE VOOR „LIEFDE VOOR HARMONIE" suède is in goede handen bij palthe PALTHE TTH TELEFOONTJES BEKWAAM UITVOERDER CHROOMINDUSTRIE STOKKERMANS N.V. EEN ADMINISTRATIEF MEDEWERKER (mul) ENIGE GESCHOOLDE en ONGESCHOOLDE MEDEWERKERS Magazijnbediende en enige nette inpaksters schoonmaker(ster) °°,r,ren oude couranten ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT ROELOFARENDSVEEN JONG EN OUD KAN MEEDOEN Ongetwijfeld zijn de weersomstan digheden een van de voornaamste factoren die het al of niet welslagen van de jaarlijkse oranjefeesten be palen. Vooraf heeft het volijverige Oranje-comité „Juliana" haar krach ten gegeven aan het samenstellen van het feestprogramma en daartoe begrijpelijk reeds vele voorbereidende werkzaamheden achter zich liggen. Natuurlijk stemt zij dit programma af op de belangstelling van de inge zetenen en vooral ook van de jeugd. Daar geblekei\ was dat voor som mige onderdelen van de volksspelen en voor de kinderspelen in zijn ge heel de publieke mening verdeeld was, heeft men vooral voor deze laat ste groep een wel zeer gewaardeerde andere vorm in de feestviering op genomen. Overigens biedt het programma voor een ieder nog weer vele moge lijkheden. Dinsdag 24 sept. wordt het Oranje feest weer op de traditionele manier geopend te 5.15 uur n.m. met een muzikale wandeling door het dorp door de muziekver. „Liefde voor Har monie" en de drumband, en het Eer ste Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht", waarbij de plaatselijke verenigingen verzocht worden om met haar deelname hieraan weer kleur en fleur te verlenen. De te volgen route is Zuideinde en terug via Noordeinde, Westeinde, Pastoor Onelplein, Spoorstraat, Stationstraat, Langeweg, Dijkstraat, Elzenstraat, Populierenstraat, Essenweg, Feestter rein. Na deze optocht taptoe door „Liefde voor Harmonie" waarna ope ning van het feestterrein. Des avonds te 8.30 uur is er een tweede taptoe door het Eerste Leid se Jeugdorkest en Drumband „De Burcht". Beide taptoe's worden ge houden op de dijk bij de Oostenrijkse woningen. Woensdag 25 sept. voorm. 9 uur optocht voor de kinderen, echter al leen voor hen die in enigerlei vorm met de versieringen meedoen. Als gebruikelijk zijn hiervoor weer vele prijzen beschikbaar. De prijsuitrei king, waarvoor een deskundige jury de beoordeling vaststelt, is op zater dagmiddag te 2 uur in de veiling. Om 10 uur v.m. is er aan de Essenweg voor heren boven 18 jaar de tradi tionele wedstrijd in tonknuppelen om carbonade. Donderdag 26 sept. v.m. 10 uur al lereerst voor alle schoolgaande kin deren t.e.m. 11 jaar in de veiling trac- tatie en kinderfilm, waarvoor hen 'n aantrekkelijk programma te wach ten staat. Ook om 10 uur start hier de muziekver. „Liefde voor Harmo nie" voor haar gekostumeerde wan deling. Tijdens deze optocht zal een collecte gehouden worden voor de tot op de bodem ledige kas der mu ziekvereniging. Voorts is er om 10 uur v.m. een hengel wedstrijd voor dames en heren, waarvan de leiding berust bij de plaatselijke visclub. In schrijving te 9.30 uur in de garage C. de Jong, Langeweg 11. Eveneens om 10 uur v.m. een fiets wedstrijd op tourfietsen voor de jongens van 12 t/m 14 jaar, en voor de meisjes van 12 t/m 14 jaar behendigheids- wedstrijd op rijwielen. Inschrijving voor deze wedstrijden te 9.30 uur v.m. óp Pastoor Onelplein. FEEST VOOR BEJAARDEN Donderdagmiddag te 2 uur in de aula van de St. Jozefschool is er weer de speciale en zeer gewaardeerde feestmiddag voor de bejaarden die 65 jaar en ouder zijn. Deze worden bij de plaatselijke bushalten afge haald per autobus. Voor hen die moeilijk met de autobus meekunnen is er nog apart vervoer mogelijk per luxe auto. Op deze middag treden o.m. op Peter Oran - conferencier en zakkenroller, George Amelung - vro lijke accordeon-klanken, Gold Sisters - 2 zingende zusjes etc. Al met al weer een programma dat voldoende mogelijkheden biedt tot een algemene feestviering, temeer daar een uitgebreid Lunapark aan de Wilgenstraat 't geheel completeert. Zondagavond cabaret De opening van de Oranjefestivi teiten hebben in feite reeds zondag plaats. In de veilinghallen zal dan des avonds te 8 uur de ingezetenen een groots cabaret geboden worden, waaraan o.a. medewerken Frans van Dusschoten, conférence, Peter Oran, de eerlijke zakkenroller, Sandra en Frankie, zang met gitaar, Anneke Grönloh, Neerlands bekendste zan geres, Ciska Peters, de charmante zangeres, Gino en Gina Manelli, jong leur en antipoden-nummer, Gold Sis ters, twee zingende zusjes, en als muzikale omlijsting George Ame lung. Al met al een programma van zeer bekende artiesten, waarvan nu reeds vaststaat dat de veilinghal hier voor zondagavond geheel zal zijn uitverkocht. Vanavond zal hiervoor nog een zeer beperkt aantal kaarten beschikbaar zijn. Op 15 okt 1888 werd ter plaatse opgericht de muziekver. „Liefde voor Harmonie", welke aldus thans aan de vooravond staat van het 75-jarig be staan en zeer zeker niet alleen tot een der plaatselijk oudste verenigin gen gerekend mag worden, maar is tevens de oudste van de bij de R.K. Bond voor Muziekgezelschappen in Zuid-Holland aangesloten verenigin gen. Dit klinkt allemaal erg mooi, maar een schaduwzijde is dat het tevens de enige bij deze Bond aan gesloten vereniging is, die het nog zonder uniform moet stellen. Ter plaatse is indertijd een actie-comité gevormd en deze heeft gemeend dit jubileumjaar te moeten benutten om een fonds te vormen, waaruit zo spoedig mogelijk de kosten voor uni- formkleding kunnen worden bestre den. Dat het niet om een kleinigheid gaat moge blijken uit de opgestelde begroting voor het ongeveer 50 leden tellende corps waarvoor gedacht wordt dat een totaal bedrag van f 10.000,- benodigd is. Vandaag nam. 5.30 uur wordt deze actie ingeluid met een huis aan huis-collecte welke muzikaal zal worden opgeluisterd, allereerst door de jubilerende ver eniging zelf, alsmede door de zuster vereniging uit Nieuwe Wetering „Door Gunst Verkregen". De te vol gen route is als volgt: Zuideinde, Noordeinde, Westeinde, Pastoor Onel plein, Spoorstraat, Populierenstraat, Essenweg, Elzenstraat, Langeweg. Natuurlijk kan men ook op een an dere manier een bijdrage over ma ken en wel op de rekening van het actie-comité van de Raiffeisenbank te Roelofarendsveen. Men is ervan overtuigd, dat deze actie kan slagen, immers, wat in andere dorpsgemeen schappen kan, kan in Roelofarends veen ook. Noodzaak daarbij is ech ter de medewerking van alle inge zetenen, en dan ook geen enkele uit gezonderd. Het is zonder meer een ere-plicht aan deze muziekvereni ging, welke men toch ook beslist niet gaarne ter plaatse zou missen. DIT JAAR GEEN WINKELWEEK In café „De Haven" kwamen de mid denstanders van Roelofarendsveen en Oude Wetering onder leiding van het bestuur van de Middenstandsvereniging „St. Maarten" in vergadering bijeen ter bespreking van het al of niet houden van een winkelweek. Vorig jaar was dit een groot succes geworden toen deze winkelweek onder de landelijke organisatie van het Polio-fonds vieL Uit de vergadering bleek echter dat er voor dit jaar weinig animo zou zijn. De reden hiertoe was dat het Polio-fonds met dezelfde top-organisator als vorig jaai dit weer wilde stimuleren. Echter de ervaring was vorig jaar geweest dat de beschikbaar gestelde prijzen van een dermate kwaliteit waren dat dit beslist geen propaganda genoemd kon worden voor de plaatselijke midden standers, ook al hadden zij persoonlijk hieraan dan ook geen enkele schuld. Men was unaniem van mening, dat al was men dan bereid een goed doel mid dels deze actie te steunen, dit toch zeer zeker niet ten koste mocht gaan van de eigen belangen ter plaatse Voorz. W. J< Vesseur, die hierna de vergade ring met een resumerend dankwoord besloot, uitte de wens dat dit een waar schuwing mag zijn voor andere plaatsen, temeer daar het toch niet mag voor komen dat bij het organiseren van een dergelijke actie achteraf vele klachten binnenkomen over de tijdens de win kelweek uitgeloofde prijzen, die door het organiserend fonds hiervoor be schikbaar waren gesteld. TER AAR Schaatstraining begonnen. Uit- gande van de Ter Aarse IJsclub is er dezer dagen een training voor schaatsenrijders begonnen in het gymnastieklokaal van de RK lagere school. In dit mooie en bij uitstek geschikte gebouw voor een dergelij ke training zijn een vijftiental schaatsliefhebbers de oefeningen be gonnen onder leiding van de heer P. Keijzer. De trainingsavond is woensdag 8 uur. Het ligt in de bedoeling om aan sluitend op deze zaaltraining te gaan oefenen op de Jaap Edenbaan om klaar te zijn en in vorm te wezen als de winter komt. Vanzelfsprekend wordt er aan deze training deelge nomen door de bekende Ter Aarse rijders. Er is nog gelegenheid om zich voor deze training op te geven, doch men zal er goed aan doen dit spoedig te doen opdat men het gehele trai nings-schema zal kunnen volgen. Uw suède-Jasje - een kostbaar bezit-is een zorgvuldig onder houd waard! Palthe heeft specialisten die suède-jasjes met flu welen handschoenen behandelen. Precies zoals het móéten u krijgt uw suède- kleding weer schóón, zacht en soepel thuis vanaf REINIGT UW Bericht van inzet Vrijdag 27 sept. a.s. om 19 u. in het Notarishuis te Leiden, afslag van het per ceel Rijnzichtweg 101 te Oegstgeest, in boa staande op ƒ17.000.-. Notarissen J. F. W. Meijer te Schiedam, Nassaulaan 55 en mr. S. M. Branden berg, Turfm. 4, Leiden. uapiai 'smz-OUIO urrjjj Avnoj aap uca saiApe sijejQ uaddeqos -paaaaS aStpou ap qotz uapuiAaq 'uaxoq azap uj ;ud)uoijjaA uadoui aj ajieaedai naz n joop uio pjnnqaa uapao/a uauunq >paM oad ;o Sep rad aqiaM xoqjinds ua uaxoqstaaM i suaAaj, •uaoaoisjoop jo uasseAv sx;ea3 pubbui rad [bbui 1 aa^BAV ua iqoq ft ja iaui uaxoqojna 0Z apuftz MnoquBB ui ap :übb onnq ut ipai'q napiai •08Z 3*>H :p3t)SdAa3 jfupaqiaiqoinojnB -sSuiuatpaqjiaz aspuBjaapaM ajsaaa j 3tqjFdsafl jaapuas jJujlTOS sjanizaqojnR AANGEBODEN G? Postzegels. Speciaal ca talogus Nederland en O.R. is verschenen, prijs 3.-; franco per post 3.36. Van Leeuwens postzegelhandel, Lokhorststraat 25-27 (Pie terskerkgracht) GT Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat, geen nood Wij stof eren repareren, overtrek! en. lijmen in onze eigen stof feerderij. Van der Berg. Gèrrit Doustraat 1 -27tel 34824 Trompstraat 66. GF Er Is maar één Van der Berg die in eigen stotfeer- denj stoffeert, repareert overtrekt, lijmt. Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824. Trompstraat 66 GT Een verjaardag, een feest? Koop gezelligheid bij de feestartikelenwinkel in Leiden I G. v. Brussel Haarlemmerstr. 267. telef 22061. WERNINK'S BETON- EN AANNEMING MIJ n.v. Hoge Moreweg 148 te Leiden, vraagt voor haar afd. BOUWWERKEN een met ruime ervaring, mede be kend met de afbouw, voor de uitvoering van bouwwerken in het westen des lands. Ervaring met bouwplanning vereist. Brieven met uitvoerige inlichtingen te richten aan bovengenoemd adres; zonder goede referenties onnodig te solliciteren. vraagt voor: de afdeling Boekhouding Leeftijd 25—30 jaar. Voor ijverige zelfstandige kracht goede toe- komstmogelij kheden. De overige Afdelingen: voor diverse werkzaamheden in ons bedrijf. Voor nadere informaties: ROOSELVELTSTRAAT 8 - LEIDEN Telefoontjes worden elke dag geplaatst GF Bij van Brussel moet zijn voor het kopen van uw elec. trein. Wij hebben een grote sortering Trix, Tri- ang, Rokal. Fleischmann en Marklin. G. v. Brussel, Haarl.straat 267, tel. 22061 ST Accu's" Groenen, ac cu-specialist sinds 1947 Verk. Nieuwe Rijn 106, fa- br. Langestr. 2 t/m 4 Lei den Tel 20500 en 23140, na kant 34928 en 23858. Garantie: 2 jaar. ST Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe wo ning? Kredieten voor iedereen tot 5000,- voor aanschaf meubilair/wo ningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt u alge hele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. 3? Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prjj zen. o.a visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings- kaartjes, huwelijksaank en uw zakendrukwerk enz Prima afwerking, vlotte bediening. Halpa, Vul penservice. Haarlemmer straat 64, naast muziek handel Gé Hofenk. GT Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinder rijwielen Alles gemoffeld en onder garantie Rijwiel handel A Grimbergen Dubbelebuurt 11, Rijns burg, tel 01718—2967. 3? Een bezoek aan onze kwekerij is zekei de moei te waard Wy zijn ruim ge sorteerd in diverse soorten planten voor uw zaak, huis of kantoor Tevens hebben wil een ruime sortering aardewerk. Zaalberg, Lore enz en een grote collectie koper en tin. Bloemenma gazijn C. L. Mulder. Haar lemmerweg 21. Leiden, tel. 20550. GF T.V. groot beeld, 53 cm. z.g.a.n. 325, telex. 070 725793. *2* Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U net voordeligst bij fa Van der Vaart. Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, telef 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. f* Natuurlijk weer bij porthuis v. Delft voor uw balletkleding, judokleding, voetbalkleding, gymnas- tiekkleding en alles op sportgebied en Van Delft geeft het voor d« helft. Steenstraat 45. T Voor uw vakantiefoto's een nieuw album. Foto v. Bemmelen. Zoeterwoude, tel. 01715—353. GF Nu een nieuwe lamp ste sortering. De laagste prijzen. De Lichthal, Haar lemmerstraat 293 t.o. De Overdekte. f* Een nieuwe woning? oor al uw lampen: De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.-. Haarlemmerstraat 293. HET KLAVERBLAD KOFFIEBRANDERIJ EN THEEHANDEL HOGEWOERD 15 LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding (leeftijd 1520 jaar) Aanmelden dagelijks: Hogewoerd 15, van 9 tot 12 en v*n 2 tot 6 uur. Gevraagd: voor de ST. PETRUS-SCHOOL, Lorentzkade 15a, Lel den. Schriftelijk of mondeling zich te wenden tot het hoofd der school, Lammenschansweg 52, Leiden. MIDDELGROOT AANNEMERSBEDRIJF, omgeving Leiden, zoekt per 1 november a.s. EEN KRACHT (MNL.) met ruime administratieve ervaring. Leeftijd 2025 jr of ouder. Moet zelfstandig kunnen werken. Gunstige arbeidsvoorwaarden en goede salariëring. Uw brieven worden ingewacht onder no. 1277 bur. v. d. blad. Alt op de Mare 112 Zware bankschroeven: nog enkele stuks 22.-; ratel- booromslagen 7.-; cirkel zaagassen 18.50; lijmklem- men 2.70; occasions: elec- tromotoren 0.33 en 0.5 pk v.a. 25.-; grasmachine 19.50 GF Te koop: wintervoor raad aardappelen: Zeeuw se Meerlanaers a 11.25 per hl., thuis bezorgd en ge poeierd contant. J. M. Hogenboom, Rijpwetering. Scboorsteenklokken, Horloges. Keuze uit 100 verschillende schoorsteen- klokken electrisch of me chanisch. Teak of metaal Horloges voor elke beurs. Onze merken: Roamer, Prisma, Ancre, Oris, Tropa Eigen werklaats, 100% garantie. Uurwerkliniek, alléén Lage Rijndijk 8. T Philips hoorapparaat KL5900 75.-; groene luxa flex 86-150 cm. 10.-; Sie mens Rapid stofzuiger Vst 92, 220 V., 50.-; handnaai machine 25.-. Oranjekade 27, Voorschoten, tel. 01717 —2715. 2*e, 45.-; 1-pers. 3-delig veren bedstel 50.-; grote verchr. kapstok 7.50; bruine kof fer 45x80, hoog 42 5.-. Oranjekade 27, Voorscho ten, tel. 01717—2715. G? Aangeb.: Opel Rekord, bouwjaar 1958-'59, met ra dio en kachel, in prima st. Te bevr.: Staalwijkstr. 26. GF Koelkasten. Bosch. Bauknecht enz. Ook in huur vanaf f 1.85 per week met recht van koop. Van Zijp, Haarlemmerstraat 279. Leiden. Gratis uw was laten schoonmaken in onze au tomatische demonstratie wasmachines. Ook in huur verkrijgbaar met recht van koop. Van Zijp. Haarlem merstraat 279 Leiden. GF Gasfornuizen en gey sers. Etna. KÜDDersbusch. Fasto. Nestor Martin Dor drecht. in vele modellen uit voorraad leverbaar Vakkundige aanleg Van Zijp. Haarlemmerstraat 309 6? Haarden. Davo. Faber Etna. Jaarsma. Hoenson Peeters. Bocal. Beckers Niet verder lopen Voor zuinig stoken Van Ziip Haarlemmerstraat 309 GF Grammofoonplaten populair, klassiek, top hits. keuze uit meer dan 20 000 nummers Van Züd. Haar lemmerstraat 279 Leiden G? De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958. Le vering aan rijk en ge meente. Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. GF Gootstenen, aanrecht- bladen en keukenkasten, geheel pasklaar, eerste klas materialen, zeer lage prijzen. Jac. Arnoldus en Zn., Minnebroersgracht 9. GT Kolendamp. Doodsvij and no. 1. Laat mij uw haard controleren en zo nodig in orde brengen. W. Verhoeff, 50 jaar haarden- en kachelsmid. Drucker- straat 34. Geen telef. Hard- en zachtbord tegelboard, spaanplaat, ge perforeerd hardboard, for mica, kastplanken, trap pen, hout in alle maten en lengten. Houthandel „De Burcht", C. J. v. d. Geest hoek Nieuwstr.-H. Kerkgr. tel. 01710-33078. GF T.V.-occasions. Gebr. I televisietoestellen, prima staat; div. merken compl. met nieuwe antenne en garantie, v.a. 275.-. Te be vragen: Haarl.straat 307, Leiden, tel. 30979. S* 105.- Rijwielen 105.-. Dames en heren, geheel compleet met lamp, slot. standaard Voor merkrjj- jasbeschermer. pompje en wielen als Simplex. BSA Globe. enz. naar firma Du- soswa, Turfmarkt 2-3. Lei den. tel 24409 Moderne mensen wil len een moderne stalen slaapkamer. De grootste sortering ledikanten, di vanbedden, enz. vindt U bij De Kleine Winst. Haar lemmerstraat 51, Leiden. 'n Keuken voor f 189 compleet prachtig graniet blad, in kastje roestvrij stalen rekjes, gratis bij U thuis bezorgd, koopt U al leen bij C. J. v. d. Geest Houthandel „De Burcht" hoek Nieuwstraat - Hoog- landsekerkgracht, tel. 33078 bij aankoop van wasmach. of combinatie. Keuze uit alle bekende merken. Ook op termijn. Na 7 uur: Van Eersel, Ravelstraat 25, tel. GF Dat is goedkoop. Ci- troën 2 CV 1959-60; ver keerd in een fantastische staat 1475.- Vlasveld, Mie- ning 7, Zoeterwoude. GF Aangeboden Mercedes Benz. Type 219. Kleur: zilver blauw, directie wa gen, techn. in prima staat. 140.000 km gelopen. Tel. 01718-2843. GT Grote inboedel aange kocht w.o. kasten, tafels, fauteuils, banken, haarden, matrassen, radio, dames rijwiel, herenrijwiel, ameu blementen, Oudhollands bankje, kachels, stoelen, dubbel bureau, dressoirs, enz. Pluym, Hogewoerd 41, Leiden. Tel. 01710-21266. GF Aangeb.: scootmobiel, merk Messerschmitt, com pleet met parkeerhoes. Kan bereden worden met GF Let wel! Kindermeube len. Stelten, kruiwagens, kleppers, sjoelbakjes 7.50, gr. bakken 18.-, keukenta fels (trapleren goedkoop), droogrek, gereedschaps kistje, werkplankje, onge regeld hout, vjjlen en slij pen van alle soorten za gen, ook machinezagen. Oude Singel 216. GF T.V. Voor de komende winter een nieuw t.v.-app. aanschaffen? Vraagt in lichtingen over onze pret tige en discrete betalings regeling. Groenestein 25, Hazerswoude-Rij ndij k. Aparte bankstellen van fabrikant, die als model gediend hebben, ƒ595.-, ƒ695.-, ƒ850.- ƒ895.-, ƒ995.- ƒ1150.-. Gebogen modellen. Te zien alleen zaterdag, zondag tot en met donder dag, ook 's avonds. Nieuwe Parklaan 115, 's Graven- hage, telefoon 070-55.16.80. PERSONEEL GF Gevraagd geroutineer de modinettes Wegens uit breiding kunnen wij nog 20 modinettes plaatsen Komt U eens praten Goed loon en 5-d werkweek Aanm. maandag tot vrij dag van 817.30 u. Heren- fracht 84, Leiden, telef. 0268. fGevr. in vaste dienst: en 2e pijpfitters. Te melden: Rijndijk 300, Ha- zerswoude, tel. 01714-342. GF Katholieke Gezinszorg Morssingel 8 te Leiden, tel 24800 vraagt R.K help sters voor hele of halve da gen. Aanmelden maandag t.m. vrijdag 9-10 en 1-2 u. GF Machinale, kistenma kers gevraagd. Tevens jon gens van 14-21 jaar. Om scholing is goed mogelijk. Goed loon. Zaterdags vrij Kistenfabriek Guldemond, Katwijk a. d. Rijn, telef. 01718-2843. GF Gevraagd net eenvoudig meisje boven 18 jaar in prettig klein huis voor en kele ochtenden in de week. Mevr. Parmentier, Burg- gravenlaan, hoek Oppen- heimstraat, Leiden. Telef. 01710-20231. S* Gevraagd v. Rutecks Lunchroom, Stationsweg 11-17, Leiden: Verkoopster, Buffetbediende. Net per soon v. d. algemene dienst Prettige werkkring. Goede verdiensten. Gunstige ar beidstijden. Voor inl. kan men zich dagel. wenden tot de gérant op bovenst, adres. Rotterdam. Wij kunnen nog een paar'goede arbei ders gebruiken. Hoog loon! Vrij vervoer! Inlichtingen bij: Cor v. d. Tang, Wete ringlaan 5, Oude Wetering GF Gevraagd wegens hu welijk van mijn tegen woordig meisje per 15 okt. een beschaafde beslist zelfst. hulp in de huishou ding (liefst van buiten) van 8.30 tot 5 uur v.g.g.v. Mevr. Versteeg, Aalmarkt 7. Achterkant Stadsgehoor zaal. Tel. 26421. 2* Gevraagd: hulp in de huishouding voor 2 och tenden of m hele dag. Ge zin van 2 personen, mo dern huis. Mevr. Van Heel, De Laat de Kanterstr. 6A. GF Net r.k. meisje b.z.a, voor 4 dagen in de week. Zelfst. gewend te werken. Liefst omgeving Voorscho ten. Br. onder no. 1265 bur. v. d. blad. GF Gevraagd: gepensio neerde verpleegster of al leenstaande dame, die be reid is zieke moeder te helpen en gezelschap te houden. Kamer in nieuwe woning is aanwezig. Br. onder no. 1267 bur. v.d. bl. tg Lampe vraagt een leer ling-naaister voor haar veranderatelier, leeftijd 15 jaar. Sollicitaties: Bree straat 161, Leiden. GF Gevr.: zelfst. hulp voor de morgenuren. Aanmel den na 7 uur 's avonds. Mevr. Pieters, Oude Singel 66 p.a. garage Bierman, Leiden, tel. 34403. TE HIJITK GF Huurt uw auto bil auto verhuur „Centraal" Opeis en Volkswagen 1962 All- risk verzekerd Hooigracht 71. tel. 31607. Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuwste modellen is al leen Fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. GF Voor zo spoedig moge lijk vragen wij, een zelf standige 1ste verkoopster. Wij bieden U een prettige werkkring aan in een mo derne zaak, hoog loon, woensd.midd. vrij. Schoe nenhuis „Theil", Langstr. 59, tel. 01751-3256, na zes uur 01717-4405, Wassenaar. 2* Trouwplannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali- ceerde trouw-autobedrijf" de nieuwe Chryslers. Vr. inl. De Jong, Zeemanlaan 12a, telef. 23055. GF Huurt nu uw TV 3 maanden eratis kijken met recht van koop Van Zijp. Haarlemmerstraat 279 S* Wasmachineverhuur ,JDdy" voor Leiden en om streken. Wasmachines met klok 2.00; centrifuges 1.50 en 1.75; wasmachines met centrifuge 3.00 huiu voor de gehele week Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23. tel 32039. WONTNGRUTL g? WoningruiL Gevr. te eiden of omgeving een 4- kamerflat of heel huis douchecel en box. Aangeb. in A'dam-N.W. (Osdorp): een mooie 3-kamerflat 4- douchecel en box, huur 15.05 p.w. H. J. Goddijn, Reimerswaalstr. 4811, Am sterdam. GEVRAAGD G? Schilder-, wit- behang- werk (binnenwerk) gevr. door gepensioneerde schil derspatroon, tel. 52677. G? Kleuterleidster vraagt per 1 nov. ongem. kamer met gebruik van keuken, in Leiden of directe omge ving. Ev. met kost. Br. on der no. 9882 bur. v. d. bl. Te koop of te huur ge vraagd kleine winkelruim te in omgeving binnenstad, met of zonder woonruimte. Br. onder no. 1307 bur. v. d. blad. DIVERSEN GF Autorljles. Frans God- dijn's erkende (VAMOR)- rijschuol Snelle, dus voor delige opleiding in nieuwe Opeis Madoerastraat 29, Garenmarkt 5. tel 34430. GF Behangwerk Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en Wilt U autorijden? Dan eerst rijles nemen in de nieuwste Renault R 8 bij autorijschool .Irene" Nwe Beestenmarkt 2, Leiden, tel 26753. b g.g Woubrug- ee 01729 286 G? 10 volle uren autorijles 47 50 Modern lesmateriaal, Gediplomeerde instructeurs Halen en brengen gratis. Theorieavonden met licht beelden. Erkende bonds- autoriischool De Centrale, Veerstraat 31. Leiden, tel. 24600 Populierenstraat 9. Roel of a ren d s veen. ^10 rijlessen a 60 minu ten voor 55.- in Peugeot 403 Erkende bondsautorii- school Jood Groenendijk. Spoorlaan 17. tel. 02532— 8611, Voorhout: Morsweg 135. Leiden, tel 31283. Ars Aemula Naturae, Pieterskerkeracht 9. Er zijn noe plaatsen vrij op de boetseercursus 1963-*64 (10 maanden) op woens dagavond van 730-9.30; lesgeld 80- Aanmelden bij G. van der Post. Tul- penstraat 12. 5 kg. 0.75 Verkrijgbaar aan ons bureau.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5