RIJNSTREEK Welke film deze week? KOCHT LAATSTE GROND IN UITBREIDING SNIJDELWIJK beauty products Twee jubilarissen bij Turkenburg n Gemeente koopt noodkerk Marktberichten Weerbericht Het weer in Europa ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Het'fraaie zomerweer van de laat ste dagen had blijkbaar ook invloed op de stemming van de raadsleden, want de discussies werden op ge moedelijke toon gevoerd terwijl deze meest van informatieve aard waren. Het begon al bij de vaststelling van de notulen van de vorige raadsver gadering, toen de heer v. d. Dool een wijziging wilde zien aangebracht welke van geringe betekenis was. Het ging hem echter om de waar heid. Ditzelfde woord speelde een rol bij de vraag van de heer Verbeij toen hy informeerde naar het per centage van het bevolkingsonder zoek hetwelk steeds lager werd. Vol gens wethouder Taat was dit mede een oorzaak dat vele grote bedrijven hun personeel laten doorlichten en dit dus niet deelneemt aan de alge mene doorlichting. Het percentage in het jaarverslag van Goutudo geeft dus geen juist beeld. De mededeling dat het herstel van de Tuinstraat- brug wordt uitgesteld omdat dan het verkeer via de Ridderbuurt en Voor- kade deze wegen te zwaar zou be lasten deed de heer Kooy opmerken, dat nu de Nieuwstraat te zwaar wordt belast. De heer v. d. Haven informeerde wie aansprakeiyk is voor de schade welke aan de wo ningen in die straat wordt aange bracht door het zware verkeer. B. en w. zullen zich beraden hoe dit zware verkeer kan worden omge leid. Bij het voorstel om medewerking te verlenen bij de bouw van een nieuwe kleuterschool nabij de Goud se Rijweg informeerde de heer Valk naar de mogelijkheid om drie scho len onder één kap te bouwen. Hij vindt het niet wenselijk dat nu drie scholen worden gebouwd. Een en ander behoort echter tot het beleid van de schoolbesturen. De heer Kooy vindt gasverwar- ming in scholen uit den boze gezien de resultaten met deze verwarming in de r.k. ulo school. Nadat de direc teur van het gemeentelijk gasbe drijf een toelichting had gegeven werd toch besloten de gevraagde ver- verbeteringen aan te brengen. Bouwverbod. Het b.g. bouwverbod voor het ge deelte der gemeente omsloten door de Biezen, Rozenlaan, Reijerskoop en de A. P. van Neslaan ontlokte de heer Verbeij de vraag hoe lang nog. Burgemeester Verkerk deelde hierop echter mede dat nu het eind in zicht is. Elke aanvraag tot bouwen behoeft niet te worden afgewezen doch kan worden bekeken of dit past in het bebouwingsplan. De verbetering dus verbreding van het Zwarte pad werd even eens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Er werd echter eerst geinformeerd of de betrokkenen op de hoogte waren wat dit hun gaat kosten. Dit bleek niet het geval doch de voorzitter deelde mede, dat de bijdragen in de kosten over 30 jaren zullen worden uitgesmeerd waar door dit gemakelijker is op te bren gen. Het bouwen van een dubbele bungalow; kosten 87.000,voor woon- en bedrijfsruimte voor de schoolarts ging na enkele informa ties onder de hamer door. De wijzi ging in het bouwplan voor een ge deelte van Snijdelwijk kon wel ge nade vinden doch men wilde eerst weten hoeveel woningen daardoor minder zouden kunnen worden ge bouwd. Dit aantal bleek wel mee te vallen ,het bedraagt slechts 47, het geen op het geheel niet zoveel uit maakt. De raad vroeg zich alleen af waarom de nu gerezen bezwaren niet bij het begin waren gezien. Dit ligt volgens wethouder Taat aan de nieuwere inzichten. Nu het laatste stukje benodigde grond voor de uitbreiding Snijdelwijk kan wor den aangekocht is volgens de raads leden de mogelijkheid geopend een totale kostenberekening te maken. Dit is juist, doch alleen voor wat de grondprijs betreft. De bouw van een aula op de nieu we begraafplaats had aller instem ming. De heer Splinter is verheugd met dit ruimere plan waardoor de kosten wel bijna verdubbeld wor den doch het geheel een beter aan zien krijgt. Zodra de aula gereed is zal de nieuwe begraafplaats in ge bruik worden genomen. Het wijzigen van het wachtverbod voor Reijerskoop van noord naar zuid, het maken van een voorrangs kruising van Biezen, Goudse Rijweg en een stopgebod nabij het Post kantoor, veroorzaakte een vrij lang durige discussie. Uiteindelijk was men het er wel mee eens dat dit toch de beste oplossing is. Na de her benoeming van de aftredende leden van de woonruimtecommissie en van de commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken werden de begrotingswijzigingen noodzake lijk vanwege de nieuwe aangenomen voorstellen vanzelfsprekend zonder meer aangenomen. Afsluiting Zuidwijk. De rondvraag bevatte nog een be langrijk punt, n.l. de afsluiting van Zuidwijk voor alle verkeer. Het was de heer Verbeij die hier de knuppel in het hoenderhok gooi de. Uit het antwoord vanachter de b. en w.-tafel bleek echter, dat het aantal vergunningen om deze weg te betreden uit de hand was gelo pen waarom men had besloten de weg voor een ieder af te sluiten en opnieuw vergunningen te laten aan vragen. Daarbij wordt'dan de eis ge steld dat de wagen (auto) niet bre der mag zijn dan 1,90 m. De weg is geheel stuk gereden door te zware auto's waarvoor nimmer een ver gunning werd afgegeven. Hij is nu weer hersteld en b. en w. willen in overleg met de bewoners tot een af doende oplossing komen. Er is reeds overleg met enkele bewoners ge weest en deze zullen nu met de ove rigen gaan praten en trachten tot algehele overeenstemming te komen. Dan kan het gemeentebestuur de weg afdoende verbeteren en enkele bruggen in deze weg laten verdwij nen. Na afloop van de openbare verga dering werd door de heer Constand- se een causerie gehouden betreffen de een nota van de N.V. Nederland se gasunie inzake het aardgas. Geboren: Pi eter Hendrik Jan zn v. H. J. Jonkers en C. van Tilburg; Leendert zn v. L. Konijn en A. T. Hoogerbrugge. Ondertrouwd: Adrianus Maarten Abbenbroek en Diena Nella van Pruissen. Getrouwd: Bernard Kraan en Eleo- nora Tine Erkelens; Hendrik Petrus Cornelis Lodewijk Marsé en Jannie van Ekeren. *T GING ALLEMAAL ERG VLOT In Lido draait deze week weer eens een oorlogsfilm, P.T. 109 op nachtpatrouille, waarin alles wel wat heel erg van het bekende leien dakje gaat, maar dat daarnaast toch ook weer veel spanning bezorgt. Daar zorgt overigens niet alleen de aktie voor, maar ook de voortreffelijke fotografie, die door overblendings suggestieve beelden geeft. De film behandelt de nu wel zo langzamerhand bekende episode van John F. Kennedy als marine-officier in de laatste wereldoorlog, zoals dat beschreven is in de roman van Ro bert Donovan. Kennedy, welke rol wordt vervuld door Cliff Robertson, krijgt een snelboot onder z'n com mando, overigens een der wrakste schuiten van de Amerikaanse navy. Z'n eerste opdracht lukt. Hij slaagt er in van een eiland in de Pacific een aantal mariniers te redden, die daar door de Jappen zijn ingesloten, maar dan heeft hij geen brandstof meer voor de terugvaart, zodat een sleepboot er bij te pas moet komen. Een ander maal vaart hij een steiger omver, maar het grote avontuur be gint pas als zijn boot door een Jap wordt overvaren en het handjevol mannen na veel ontberingen, zoals zwemmen door een brandende olie zee, terecht komen op een onbe woond eiland. Kennedy gaat van daar op zoek naar hulp, die hij niet vindt; later maakt een vaandrig de zelfde barre tocht, eveneens ver geefs, doch door de hulp van enkele inlanders komt hij in contact met een eenzame Amerikaanse radiopost en dan is het leed spoedig geleden. De bravour ligt er allemaal wel een beetje dik op, maar zoals ge zegd aan spanning ontbreekt het niet. Wie van het oorlogsgenre houdt zal plezier aan deze rolprent bele ven. Wie 14 jaar is mag er al heen. Studio brengt deze week „De on bekende uit de Noord-Express", een film, waarmee Alfred Hitchcock ten overvloede zijn uitstekende reputatie bevestigt. Op een bijzonder originele manier weet hij in deze film de span ning tot het kookpunt op te voeren, iets, waar vooral het heen en weer springen van de twee plaatsen van de handeling, bijzonder toe bijdraagt. De intrige is gehele „Hitchcookiaans", d.w.z. onwaarschijnlijk, luguber, maar toch wel mogelijk. Telkens weer valt heit bij Hitchcock op, dat er over „de volmaakte moord" als 't ware als over een voetbalwedstrijd wordt gesproken. In deze film vin den we weer een geheel nieuw genre van deze voorbeschreven en veelver- filmde soort moord, die de bezoe kers tot aan het einde in grote span ning houdt. Wanneer de kijker op het punt staat het sentimentele ein de van de uitstekende film te be treuren, volgt gelukkig nog een bij zonder aardige slotpointe. Een voor treffelijk geheeL HET GOUDEN ZWAARD Rex brengt deze week een Ara bische legende, natuurlijk in techni color, op het doek; een echt verhaal uit Duizend en een nacht. Om zijn vaders dood te wreken gaat Haroen, een jonge Arabier, naar Bagdad met een amulet, dat zijm vader aan z'n moordenaar heeft kunnen ontrukken en die hem op het goede spoor zal moeten brengen. Als hij wat kleren gaat kopen, koopt hij meteen een zwaard, dat, naar later blijkt, een wapen is, dat in de hand van zijn eigenaar toverkracht bezit en hem onoverwinnelijk maakt. Natuurlijk komt er in de loop van het verhaal een schone prinses aan te pas. Die prinses steelt een paard om uit het paleis te ontvluchten. Ze wordt ver volgd door haar minnaar en door Haroen. Die krijgen ruzie om haar en met het gouden zwaard overwint Haroen zijn tegenstander. Haroen komt met de (vermomde) prinses in de gevangenis terecht. Natuurlijk gebeuren er nog meer vreemde din gen en vooral veel vechterij in de film. Het zwaard wordt Haroen door list ontfutseld en wordt in handen van een ander in een muur gesto ken, waar niemand het meer uit kan trekken. Dat kan natuurlijk alleen Haroen, en na veel vijven en zetssen gebeurt dat natuurlijk ook. En het sprookje eindigt als altijd met sprookjes het geval is, ze leefden nog lang en gelukkig. De film is goedgekeurd voor 14-jarigen en ouder. „DE GEMASKERDE HOMEDEGEN'' Luxor In de gevangenis van 't eiland St. Marguerite zucht tijdens de regering van Lodewijk XIV een man wiens gelaat bedekt is met een ijzeren masker. Op straffe des doods is het verboden zijn gezicht te zien, want hij is de dubbelganger van de koning. De dochter van de gouver neur van het eiland is verliefd op hem en helpt hem ontsnappen op de dag waarop d'Artignan, een muske tier van de koning, hem komt op halen. Het verhaal verplaatst zich dan naar Parijs, waar de gevangene door zijn gelijkenis met de koning op de troon komt, de koning gevan gen laat zetten en de lieve IsabeAle in zijn armen sluit. De rollen wor den echter omgedraaid en hij be landt dit keer in de Bastilile. Hij ont snapt echter weer en met behulp van d'Artignan weet hij Isabelle voor eeuwig tot de zijnde te maken Men heeft maar zo'n beetje met de musketiershoed naar het verhaal ge gooid. Jean Marais speelt de hoofd rol als de wakkere d'Artignan, die het alleen tegen twintig man op kan nemen. Claudime Auger speelt een niet ongevoelige rol als Isabelle. Het verhaal ligt er duimen dik bovenop en er wordt geen enkele ruimte overgelaten aan de verbeelding van de toeschouwers. Voor een regenach tige middag niet onaardigd. De KFC keurde deze film goed voor alle leef tijden. Verkrijgbaar bij: Parfumerie SUREVGAR BREESTRAAT 108 LEIDEN TELEFOON 23401 (Advertentie) ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense schaakclub Voor de wintercompetitie waren de uitslagen: groep 1: J. v. Harten-A. N. Hooijer Vï-V»; H. C. Kleiweg-W. Donkers 1-0; A. D. Kardol-D. Posthuma 0-1; A. Zweers-J. v. d. Wijngaard Vi-1/»; C. Brunt-A. N. Hooijer 1-0. Groep 2: J. Kempen-B. P. v. d. Loos 1-0; N. E. Plantfeber-W. v. d. Roest V»-l/«. Groep 3: P. J. Wijnbeek-Th. Ausems 1-0; A. de Bruin-T. v. d. Neus 0-1; J. J. Ver- bree-C. Dozy 0-1. Groep 4: N. W. van Teeffelen-W. Kuipers 0-1; W. v. d. Wolf-P. v. d. Heyde 0-1; A. Hofstra- P. Demoed 0-1; C. N. Knook-A. C. Mijs 1-0. Geboren: Vincentius Theodorus Maria m v. Johannes G. Overes en P. Straver; Rudolf Bartholomeus Ma ria zn v. Johannes G. Overes en P. Straver; Petrus Adrianus Johannes zn v. Petrus A. Splinter en A. E. Re- degeld; Jacob zn v. Jacob Verduijn en J. Kroon; Maria Johanna dr v. Wouter van den Brink en B. M. van Tol; Johannes Pieter zn v. Gij9ber- tus H. Kersbergen en A. G. Blom; Harm zn v. Derk Jan Landman en J. Th. van der Sluijs; Frouke Egbertina dr v. Klaas Luiting en H. Meijer; Lucas Maria zn v. Joannes Hubertus C. Hootsman en M. M- B. Janssen; Klaaske Elisabeth dr v. Kornelis Alons en W. Postma; Nicolaas Mar- tinus zn v. Gerardus N. Kleijn en M. M. Dobbe. Overleden: Jansje A. den Hertog w. v. P. J. van der Ejjk 69 jaar; Ja cobus B. Samsom 57 jaar; Hendrik Oudenes 74 jaar; Cornelis Hoogedoorn 86 jaar; Joannes B. M. Luijben 25 jaar; Willem Hesseling 16 jaar. Gehuwd: Gerard H. van Dijk 27 jaar en Alida M. Kasbergen 24 jaar; Reinder F. Altona 27 jaar en Doro thea C. Meyer 27 jaar. Ondertrouwd: Jelte J. Drexhage 26 jaar, analist en Suzanna van den Berg 25 jaar, schoonheidsspecialiste; Jan van Soest 25 jaar, inkoper en Maohteltje de Ruiter 22 jaar, zonder beroep; Albertus J. van Dockum 22 jaar, betonarbeider en Aaltje J. K. van der Wal 22 jaar, werkster; Wil lem A. Noomen 26 jaar, radiotechni cus en Neeltje A. Wind 24 jaar, ver pleegster. GOED SPEL - WEINIG SPANNING Trianon Een spannende film, maar toch geen thriller van het aller hoogste niveau is „Vijf mijl voor middernacht". Er zijn zeker voor treffelijke momenten, maar het ver haal, dat naar die hoogtepunten moet voeren is bij tijd en wijlen te slepend voor een grootse thriller. De kritiek op het verhaal neemt echter niet weg dat de wijze, waarop het gebracht wordt bepaald sterk is. Sophia Loren zet voortreffelijk de figuur van een vrouw, die haar huwelijk beu is, op het witte doek. Haar huwelijk met een kinderlijk echtgenoot (Anthony Perkins) is volkomen door de ja loersheid en de mislukkingen van de man gestrand en zij begaat een in drukwekkende serie misdaden om van hem af te komen, daarmee haar eigen ondergang bewerkend. Ook Anthony Perkins speelt beslist meer dan middelmatig in deze film, zodat er genoeg te genieten overblijft. De wanverhoudingen in het huwelijk en de wijze, waarop de vrouw naar com pensatie zoekt voor haar teleurstel lingen, noopte de KFC deze film voor te behouden voor personen met on derscheidingsvermogen. BODEGRAVEN Bij de N.V. Kon. Zaadhandel Tur kenburg was er een bijzonder feest. In hotel Van Haaf ten kwamen di rectie en personeel bijeen om twee jubilarissen te huldigen, n.l. de he ren P. van Wensveen en J. Kraan. De eerste was reeds 40 jaar in dienst en heeft het van boodschappenjon gen gebracht tot chef van de druk kerij. Ir. M. van Ede sprak woorden van waardering en overhandigde de jubilaris het gebruikelijke geschenk onder couvert. Namens het personeel sprak de heer J. Martens, die aller lei herinneringen ophaalde uit de dagen weleer. Hij bood de heer Wensveen een Kennedy-stoel aan. Mevr. Wensveen ontving bloemen. De heer P. Turkenburg sprak de heer Kraan toe, die 25 jaar bij de N.V. is. Ook hier het bekende ge schenk. De heer Martens bood na mens het personeel een fraaie lees- lamp aan en een weefstoftafelkleed. De speeches werden afgewisseld door het optreden van „The Ar rows" uit Woerden met een film programma en de opvoering van 'n revue. Burgemeester Van Dobben de Bruyn van Zwammerdam deelde mede dat de heer Wensveen is on derscheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Geboren: Richard Jack z.v. R. Ver- couteren-Godthelp; Jolanda A. d.v. T. Arends-Rover; Jan z.v. P. Staal- Zwanenburg; Saskia M. d.v. J. Gel derman-Zonneveld; Theodorus P. z. v. C. de Vos-Verkley. Ondertrouwd: J. Rijfers, 27 jaar te Nieuwkoop en C. Domburg, 21 jr; Gehuwd: P. Meijer, 23 jaar te Ha- zerswoude en H. Walraven, 20 jaar; L. Groenenrijk, 25 jaar en M. v. d. Panne, 23 jaar. Overleden: J. Oppe, 57 jaar. HAZERSWOUDE VOOR HET RODE KRUIS Maandagavond om acht uur wordt in het parochiehuis in de Groenen dijk de film „Imitations of life" met Lana Turner en Mahalia Jackson vertoond. De baten komen ten goede aan het Nederlands Rode Kruis, dat dit jaar juist 100 jaar bestaat. Voor de kinderen wordt om vier uur een voor hen aangepast programma ver toond. KOUDEKERK Geboren: Femrnigje dr v. Lambert Tigelaar en Mart je Eijer; Adrianus Jan zn v. Gerardus Cornelis Adria nus Zuijdwijk en Elisabeth Wilhel- mina Groeneken. OUD-ADE Geslaagd. Voor de akte volledige bevoegdheid onderwijzer (hoofdakte) slaagde te Den Haag de heer H. van der Hulst Jz. WOIIBRUGGE Mutatie ter secretarie. De heer S. Nawijn, werkzaam als commies gemeenteontvanger ter secretarie, is ingaande 1 december in gelijke func tie benoemd bij de secretarie te Giet hoorn. a D I=I 395.- Fa. Meerpoel Breestraat 171 Omwonenden zullen hebben opge merkt dat een begin is gemaakt met de sloop van de grote boerderij „Hus- sons Hoeve" gelegen aan de Bate- weg. Zoals bekend verkocht de laatste bewoner, de landbouwer B. A. Heenk, voor enkele jaren boerderij, opstal met bobehorende 25 bunder grasland aan de gemeente. Deze ver kreeg daarmede voorlopig ruim vol doende grond, bestemd voor de nieuwbouw. Teneinde de bewoners van het Tuinderscentrum een betere verbin ding te geven met de kom van het dorp, werd een weg geprojecteerd dwars over het erf van de Hussons Hoeve, de z.g. Van Woudeweg, die nieuwe weg en een dwarsstraat, de Van Duivenvoordestraat, zullen bin nenkort 6 woningwetwoningen van het contingent 1963 verrijzen, terwijl hier ook nog een zestal premiewonin gen gebouwd zullen worden. De Husson's Hoeve, vernoemd naar die grootmoeder van de jongste eige naar, werd in 1879 gebouwd door diens oom, de heer G. J. Heenk. TER AAR Nooit-Gedacht verloor. De dam- cflub Nooit-Gedacht speelde een dam- oompetitie wedstrijd tegen ADC II uit Alphen aan den Rijn en moest het onderspit delven met 8-12. De gede tailleerde uitslag hiervan is als volgt: W. J. v. d. Starre (Nooit-Gedacht)- A. Robbe (ADC) 1-1; Ant. Hartveld- J. Gelderblom 1-1; Nic. Kalshoven- J. Beider 1-1; Jac. v. d. Starren-G. Versteeg 1-1; W. Snaterse-W. van Berkel 1-1; W. van VUet-A. v. d. Poel 0-2; D. van Leeuwen-D. van Oeveren 0-2; J. van der Haven-J. Koelewijn 1-1; W. Ensveldt Az.-A. Jesse 0-2; B. de Bruyn-S. van Ber- kal 2-6. ZOETERWOUDE ADVERTENTIE-RUIL AKTIE Bij de komende feesten „150 jaar Koninkrijk' wordt voor de school gaande jeugd een advertentie ruil- aktie gehouden, waarvoor de heer Th. Zandbergen een fruitmand, bak kerij v. d. Hoeven een taart en Th. van Gent, een kamerbehang ter be schikking stellen. HAARLEMMERMEER Geboren: Johannes Arno ld us Ma ria z.v. H. J. G. Bouman en W. A. Huijg; Rudolf us Wilhelmus Maria z. v N. J. M. Huijg en A. J. M. Goes; Gatharina Gerarda Maria d.v. J. J. Westerman en J. C. v. d. Kroef; Pe trus Johannes z.v. P. Bogaard en A. J. Brands; Petronella Eleonora d.v. N. G. v. d. Voorn en A. Warmerdam; Marian d.v. G. Brouwer en E. F. W. Luyf; Marion d.v. H. J. Vroon en H H. den Hond; Joannes Cornelis z. v. C. J. Schrame en A. G. Kramer; Edwin z.v. F. J. Goudappel en C. Willkes; Dirk Jan z.v. D. Guldemond en A. M. Rietdijk; Wim z.v. A. Dolle man en S. E. Niehoff; Pieter z.v. P. v. Bambergen en T. H. A. Wijtvliet; Tonnie z.v. A. M. Luijkx en C. A. Blom; Cornelia Johanna d.v. M. C. Onos en A. Blokker; Saskia d.v. H. W. Biesheuvel en K. S. Maarse; Mi- ohael Laurentius Johannes z.v. L. M. Floris en M. H. de Reuver; Monique Cornelia Maria d.v. C. A. Wesselingh en E. A. Bakker; Bianca, d.v. H. v. d. Weijden en E. Horchemer; Hendrik Olaf Paul z.v. H. Mulder en A. Pot- se; Gerrit z.v. G. Bredius en J. B. v. Marion; Cornelis Otto Peter z.v. O. P Middelkoop en T. A. Ofman; Ja cobus Leonardus z.v. L. M. v.d. Broek en J. A. Vianen; Tineke d.v. A. J. Everaarts en T. v. d. Wal; Cornelis Teunis z.v. J. Verbeek en H. Schip pers; Johannes Basriaan z.v. L. v. d. Linden en M. H. de Laat; Janny Ma ria d.v. J. M. de Graaf en A. H. v. Rijssel; Ronaldus Cornelia Maria z. v G. Teeuwen en C. G. v. Leeuwen. Ondertrouwd: J. P. Bouterse 29 j. en T. Natzijl 25 j.; W. Springintveld 27 j. en H. Th. Th. Bogers 23 j.; L. J Meirsonne 22 j. en G. A. Rooden- burg 21 j.; J. M. de Waal 23 j. en W. Meijer 21 j.; H. Kroneman 25 j. en J. G. Nieuwenhuis 21 j.; A. Glas bergen 26 j. en H. Griekspoor 27 j.; G. Maaskat 28 j. en M. M. Jansen 23 j. Gehuwd: A. W. F. v. Roon en A. E. Bokhorst; F. E. Doesburg en A. C. Knol; I. Bergsma en C. W. Vinke; M. Brouwer en M. J. Schreurs; H. de Vries en G. J. W. Hoogland; K. J. v. d. Veek en A. H. F. v. Es; A. J. Cuveioer en E. M. W. Breed; F. C Grooff en C. v.d. Meij. Overleden: J. Vermeulen 74 j., e.v. C. v. 't Klooster; J. Kuijer 74 j., e.v. C. v.d. Putte; J, Nieuwenhuijzen 49 j-, e.v. C. W. Kofoed; L. C. Gortzak 76 j., e.v. T. v.d. Luit; J. Potman 90 j., e.v. H. A. Hageman; H. J. Stynman 83 j., w.v. J. Rijnbeek. LEIDSCHENDAM Nu de St. Josef-Opifex noodkerk wegens de nieuw gebouwde kerk on gebruikt staat heeft het gemeentebe suur contact opgenomen met het Fonds voor Kerkenbouw van het bis dom Rotterdam voor aankoop van de noodkerk welke naar het oordeel van b. en w. voor velerlei doeleinden be nut kan worden. Het bisdom heeft de verkoopprijs vastgesteld op 10.000 gulden exclusief de verwarmingsin stallatie en der kerkelijke inventaris, doch inclusief de omliggende bete geling. Het gemeentebestuur gaat met deze prijs akkoord en zal de nood kerk moeten verplaatsen daar op die plaats een aantal etagewoningen en winkels zijn geprojecteerd. De ver plaatsingskosten worden geraamd op 15.000. VERBETERING KNIPLAAN De Kniplaan is wegens de strenge vorst en de opdooi in zeer slechte toestand gekomen en het gemeente bestuur zal nu de weg herprofileren en van een koudasfaltlaag met slijt laag in verbeterde toestand brengen. Ook de aansluitende Veldweg op de Westvlietweg zal om dezelfde reden LEIDEN, 20 sept. Groente. Ap pelen 20-38; Andijvie 22-34; Pronk- bonen 90-110; Snijbonen 120-171; Stambonen 114-168; Kroten, gekookt 40; Rode kool 8-12; Groene kool 20- 27; Prei 21-34; Spinazie 38-62; Sprui ten A 26-69; Komkommers 25; Toma ten A 25-77; Uien picklers 2500; Uien drielingen 1720; Uien middelfijn 1410 -1510; Uien middelgrof 1550-1570; Uien grof 2020; Witlof 80-149 per 100 kg. Perziken 4-17; Bloemkool A 30-85; Komkommers A 10-34; Sla A 6-27 per 100 stuks. Bospeen 20-28 per 100 bos. LEEUWARDEN, 20-9. Zuivel Commissienoteringen: Goudse kaas 2.27, Edammer kaas 2.13, Broodkaas 2.16. Handel goed. R'VEEN, 20 sept. Bloemen. Asters 10—48, Ornithogalum 2683, Dahlia's 1852, Eikenblad 2536, Irissen 25 1.59, Anemonen 1842, Troschrysanthen Chatsworth 27—60, Shirley 37—73 White Hope 53—98, Golden Orlè 43—77, Davine 56—92, Lilian Hoek 52—78, Crim son 5879, Marianne 30—42, Clasine Marie 48—75, Delightful] 36—68. p. bos idem geplozen Regalia 12—22, Golden Westfield 16—25, Migoli 1019 Millers- dale 14—16, Pinksmoor 10—19 Alfretton 1619, Jolande 2831, Rayonanthen 37—43, White Hope 15—22, Medaillon 1626, Carnaval 1318, Breitner 12--21, Hoek's Glorie 1524, Am. Anjers sim HIER EN DAAR EEN BUI Verwachting: Veel bewolking met hier en daar een bui. Zwakke tot matige wipd van oost naar west. Maximum tem peratuur 17 tot 19 graden. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur: STOCKHOLM mist 17 0 OSLO half bew. 15 0 KOPENHAGEN 1. bew. 16 0 ABERDEEN licht bew. 17 0 LONDEN motregen 20 0.1 AMSTERDAM geh. bew. 18 0 BRUSSEL geheel bew. 17 0 LUXEMBURG geh. bew. 17 0 PARIJS zwaar bew. 15 0 BORDEAUX mist 21 0 GRENOBLE zw. bew. 23 0 NICE licht bew. 20 2 BERLIJN zwaar bew. 18 0 FRANKFORT geh. bew. 20 0 MUNCHEN zwaar bew. 22 1 ZURICH zwaar bew. 22 0 GENEVE regenbui 23 0 LOCARNO mist 19 0 WENEN onbewolkt 26 0 INNSBRUCK regen 27 10 ROME onbewolkt 26 0 AJACCIO onbewolkt 24 0 MADRID half bew. 25 0 MALLORCA zw. bew. 27 0 LISSABON half bew. 23 0 PUZZEL No. 538. Oplossing. Hor. 1 erker, 5 kade, 6 laan, 8 esp. 10 rot, 13 sar, 15 voorlopig. 16 ere, 17 are, 18 Jol. 20 lire, 22 eens, 24 ampel. Vert. 1 ed. 2 ree, 3 elp, 4 ra. 5 kar veel, 7 nergens. 9 salto, 11 oor, 12 toe, 13 spa, 14 air, 18 dem, 19 Lee, 21 Ra, 23. el. PUNT Pardon, mynheer, maar we zyn de bocht al voorbü! Rose 10—24, Sim Rood 10—20, Sitn Wit 1014, G. J. Sim 814, Arthur Sim 815, Kokomo Sim 1820, Brenner 9 14, Fanfare 1115, Rozen 5—26 p. st. R'VEEN, 20 sept. Groente Tomaten A 3.803.85, idem B 4.354.45. idem C 3.85idem CC 1.55 per bakje van 6 kg. Kropsla 4.00—31.00, Rode kooi 5.50, Snijbonen 52.0096.00, Kassnij bonen 135.00—165.00. idem stek 45.00—73.0, Komkommers 10.00—24.00, Bloemkool 13.0054.00, Pronkbonen 45.00—79.00. Dubb. Stambonen 91.00110.00 per 100 kg. TER AAR, 20 sept. Groente Kas- snijbonen 1.28—1.75, idem stele 45—78, snijbonen natuur 5284, idem stek 34, stamprinsessebonen 93—1.20, idem af wijkend 3974, stokprinsessenbonen 86 —1.17, idem afwijkend 47—75, spekbo- nen 6871, idem stek 26, witte pronk bonen 49—80, idem stek 24—40, andijvie 13—22, postelein 4—17, uien 11-19 rode kool 16, groene kool 25—28, Savoye kooi 1318, rabarber 811, komkommers stek 1011, aardappelen 10, spruiten A 56—58, idem B 45, idem C 19—20. witte kool 6, prei 12—17, augurken E 8—10, koolrapen 3, alles per kg. Sla A 30—42, Idem B 22—29. idem C 13—17, idem al- wijkend 5—11, bloemkool 8 81—90, idem B 49—57, idem C 34—45, idem stek 22—27, komkommers 10—26 alles per stuk. Stoofsla 1.80 per kist, selerij 11—13, bospeen 14, peterselie 9 alles pei bosje. Appelen: Early Victoria 16, James Grie ve 39 per kg. Tomaten Export: A extra 3.90—4.25, idem A 3.80—3.90, idem B extra 4.50—4.60, idem B 4.25—4 30, idem C extra 4.05, idem C 3.65, idem CC 1.75. Tomaten binnenland: A x 2.05—2.60, idem Bx 2.55, idem Cx 1.50, idem bonken 2.50 alles per Dakje van 6 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 20 sept. Groente Waspeen per kist A-extra 4.6ü, Al 5 40 5.50, A2 3.706.00; B-extra 4.104.30, BI 1.904.90; B2 1.80—2.40; blooemkool (per 100 st.): 6 st. per bak: Al 55.00— 88.00; A2 31.00—71.00; BI .17 Ou- 55.00; 8 st. per bak: A2 20.00—53.00; 3i 27.00— 59.00; B2 23.0041.00; bospeen (per 100 bos) 25.0038.00; andijvie 20 0040.00; groene kooi 6.00—25.00; rode kooJ 19.00 20.00; spinazie 13.00; snijbonen .118.00— 185.00; prinsessebonen 78.00- 123.00; pronkbonen 50.00—75.00; tomaten 15 00 51.00; aardappelen (per kist» 3 804.10; uien (per kist) 3.80-^1.20; komkommers (per 100 st.) 15.00—28.00; knoiseiderie (per 100 st.) 23.00—24.00; bleekselderie (per 100 st) 9.00—21.00; selderie (per 100 bos) 8.0020.00; peterselie (per 100 bos) 14.00—20.00. Aanvoeren: waspeen 50.000kg waar van 7000kg. voor export en 4000 kg. voor de industrie werd verkoent; bloem kool 24.000 st„ waarvan 2000 st voor export werden verkocht.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4