ra ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 van Warmelo VEBO-SHOW ONDANKS SLECHTE VOORUITZICHTEN EEN SUCCES Kwaliteit van vee was goed De gisteren op het Schutterveld gehouden Vebo-show is, ondanks de bepaald niet zo gunstige vooruitzich ten, een succes geworden. Gezien de slechte weersomstandigheden gedu rende de afgelopen winter én de af gelopen zomer is er uitstekend vee vertoond. In de afdeling Blaarkoppen waren er zelfs vier rubrieken, die de kwalificatie „goed tot zeer goed" meekregen van een toch echt niet lankmoedige jury. De voorzitter van het dagelijks be stuur van de Vebo, ir. P. Buck, toon de zich tijdens de lunch, na afloop van de tentoonstelling aangeboden aan de deelnemers, dan ook zeer te vreden, een tevredenheid, die door de andere sprekers werd gedeeld. Ook de jongerenorganisaties, die op het Vebo-terrein allerlei wedstrij den hadden georganiseerd uitten, bij monde van de voorzitter van de Ve- bojongerencommissie, de heer J. Klerk, hun volle tevredenheid. Dè enkele bezwaren, die de heer Klerk nog naar voren bracht, werden door ir. Buck met een luchtig gebaar weg gewuifd. UITSLAGEN VEEKEURING Afdeling blaarkoppen - kampioen stier: Heino, van de K.I. Ver. „Vita Nova" te Hazerswoude; reserve kam pioen stier: Marius van Suttema, van de K.I. Ver. „Vita Nova", te Hazers woude. Kampioen koe: Augusta, van J. Ruitenberg, te Maarsbergen; reserve kampioen koe: Aaltje 51, van H. An- genen, te Woubrugge. Beste koe uit de produktieklasse: Augusta, van J. Ruitenberg te Maars bergen. Afdeling zwartbont - kampioen stier: Haubois Rudolf, van J. Vonk te Leimuiden; reserve kampioen stier: Arnold, van de K.I. „Vita Nova", te Hazerswoude. Kampioen koe: Leeuwarder 39, van de Dr. Mr. Van der Bergh Stichting, te Noordwijk; reserve kampioen koe: Afke 58, idem. Beste koe uit produktie en levens- produktieklasse: Afke 56, van de Mr Dr. Van der Bergh Stichting, te Noordwijk. Afdeling schapen - kampioen ram- ram van gebr. Van Berkel, te Aarlan- derveen; reserve kampioen ram: ram van Jac. Verkley, te Leiderdorp. Kampioen ooi: no. F 73510 uit hok no. 83, van M. Kroon, te Abbenes; reserve kampioen ooi: no. 6373 uit hok no. 80, van S. J. Goedhart, Lei derdorp. Afdeling varkens G. Y. - Kampioen beer: van T. J. van Woudenberg, Ze venhoven; reserve kampioen beer: van J. W. Roeloffs, te Nieuwe Wete ring. Kampioen zeug: van C. Glemens, te Nieuw Vennep; reserve kampioen zeug, van J. W. Roeloffs, te Nieuwe Wetering. Afdeling varkens Pietrains - kam pioen beer: van G. van Straalen, te Zoetermeer; reserve kampioen beer: van D. Kamstra, te Hillegom. Kampioen zeug: van G. van Straa len, te Zoetermeer; reserve kampioen zeug: van D. Kamstra, Hillegom. UITSLAGEN JONGEREN WEDSTRIJDDAG Stofversieren: le pr. v. d. C.P.J.O. 149Vï pnt.; 2e pr. v.d. H.M.V.L. 1441/* pnt; 3e pr. v. d. L.T.M. 132 punten. Idem individueel: le pr KI. Burg graaf 33 punten; 2e pr. W. v. d. Stoel 32; 3e pr. G. v. d. Akker 311/»; 4e pr. R. Bos 30Vt. Jaap van de Merwe probeerde een „one-man-programma" in Leiden LEIDEN is geschikt voor artistieke experimen ten. De praktijk bewijst dit. Worden grammofoon opnamen van het concert gebouworkest bij voorkeur in de Leidse stadsgehoor zaal gemaakt, omdat zij zo'n goede acoestiek heeft en het publiek zo sympa thiek klapt, Wim Kan gaat naar Leiden als hij zijn oudej aars-conference wil voorbereiden. De kleinkunst-artiest Jaap van de Merwe is ten aan zien van het Leidse pu bliek tot dezelfde conclu sie gekomen. Hij schreef aan de redactie, dat hij het Leidse publiek repre sentatief acht voor het pu bliek van West-Nederland; daarom wilde hij zijn na- gelnieuwe one-man show ook in Leiden „uitprobe ren". Hij hee£t zich enige maanden geleden al in verbinding gesteld met de heer In 't Hout, directeur van het Leidse Volks huis met de aanbieding een avond voor deze te verzorgen. Gisteravond heeft hy de opening van het Volkshuisseizoen luister bij gezet met zijn nieuwe nog naar de verf ruikende cabaret-programma. Cabarettiers noemen een one-man- show een krachtproef. Je kan je er aan vertillen. Twee uur lang voor het voetlicht te staan om een ver wend publiek te amuseren is geen sinecure. Het eist op de eerste plaats van de artiest een grote dosis moed, een sterke persoonlijkheid en een overvloed aan talent. Aan moed ont breekt het Jaap van de Merwe niet. Met ware doodsverachting is hij gis teravond om vijf over acht de strijd tegen het geduldig tikkende horloge begonnen. Hij werd gehandicapt door het feit, dat deze - niet buiten de kring van het Volkshuis bekende - voorstelling slechts door een veertig a vijftig belangstellenden werd be zocht. Hij was nog vóór tienen klaar. Het publiek betoonde zich echt-Leids, dus sympathiek, en reageerde vlot op de conférence en de liedjes, maar 'n handjevol supporters vulde toch niet zo als een volle zaal. Jaap van de Merwe bewijst zijn talent in de meeste van zijn liedjes. Zeer geslaagd waren bijvoorbeeld zijn „Nationale feestdag", „Muis met in scriptie" en „Da-ah". Zijn conféren ce daarentegen is nog te veel vulstof dikwijls te conventioneel, te nadruk kelijk, er is te weinig contact met het publiek. Een goede uitzondering in het „parlando" was het college in maatschappij-opbouw, waarbij hij ge bruik maakte van een statistiek met 'n grappige toelichting op anderhalf statistisch figuurtje. De Amsterdam se cabarettier die reeds succes oogste met een groep in het Leidseplein-ca- baret en op de beeldbuis gaat nu met zijn one-man-programma de boer op. Hij blijft het voorlopig zoeken in de provincie, maar als het programma eenmaal „zit" wil hij er mee naar Amsterdam. „Twee weken of een maand", al naar het uitpakt. Het is wel zeker, dat het publiek van giste- avond hem op zijn reis naar de hoofdstad van harte succes wenst niet alléén omdat het Leids publiek Modeshow: 1 Coch v. d. Sa lm, Hoogmade; 2 Jeanne v. Leeuwen, Zoeterwoude; 3 Riet v. d. Krogt, Zoe- terwoude; 4 Ria v. d. Salm, Oude We tering; 5 Lida v. d. Salm, Oude We tering. Veebeoordeling zwartbont Organisaties: le pr. Groep v. d. H.M.vL. 115 pnt.; 2e pr. Groep v. d. L.T.J. 80 punten. Idem individueel: le pr. J. Noor- dam, Hazerswoude 70 punten, J.O. H.M.v.L.; 2e pr. J. Looijen, Bodegra ven 65 pnt., C.P.J.O.; 3e pr. B. Schip per, Zoetermeer, 55 pnt., J.O., H.M. v.L.; 4e pr. C. Wesselingh, Zoeter woude, 54 pnt., K.P.J. Veebeoordeling Zwartblaar Organisaties: le pr. Groep v. d. L.T.J., 138 pnt.; 2e pr. Groep v. d. H.M.v.L. 135 pnt. Idem individueel: le pr. Nap, Al phen a. d. Rijn, 92 pnt., H.M.v.L.; 2e pr. Kempenaar, Alphen a. d. Rijn, 91 pnt., H.M.v.L.; 3e pr. H. v. d. Krogt, Zoeterwoude, 87 pnt., L.T.J.4, pr. A. Roest, Zoeterwoude, 86 pnt, C.B. T.B.; 5e pr. L. Onderwater, Zoeter woude, 83 pnt., K.P.J. Trekkersbehendigheidswedstrijd. Organisaties: le pr. Groep v. d. J. H.M.v.L. 1291 pnt.; 2e pr. Groep v. d. L.T.J. 1380 pnt.; 3e pr. Groep v. d. C.P.J.O. 1384 pnt. Idem individueel: le pr. J. v. d. Werf, Zoeterwoude 210 pnt.; 2e pr. H Groen, Hazerswoude 250 pnt.; 3e pr. K. v. d. Louw, Alphen a. d. Rijn 263 punten. Uitslag slaatjes maken le pr. No. 5 mej. C. v. d. Salm, Zoeterwoude, 35 pnt., L.T.M.2e pr. No. 4 mej. A. v. Haastert, Zoetermeer, 31 pnt., L.T. M.; 3e pr. No. 1 mej. R. Wassenaar, Voorschoten, 30 pnt., H.M.v.L.; 4e pr. no. 2 mej. R. Bos, Nieuw Vennep, 25 pnt., H.M.v.L.; 5e pr. No. 3 mej. G. v. d. Nouw, Alphen a. d. Rijn, 23 pnt., H.M.V.L. Uitslag bloemen schikken: le pr. M. Vroege, H.M.v.L.; 2e pr. Mevr. de Wit Ooms H.M.v.L.; 3e pr. mej. v. d. Salm L.T.J. Bedrijfseconomische wedstrijd Organisaties: le pr. v. d. H.M.y.L. 162 pnt.; 2e pr. v. d. K.P.J. 133 pnt.; 3e pr. v. d. C.B.T.B. 51 punten. Idem individueel: le pr. C. Kroes, Woubrugge, 61 pnt., H.M.V.L.; 2e pr. B. v. d. Hulst, Zevenhoven, 57 pnt., K.P.J.; 3e pr. B. Verstegen, Rijpwe- tering, 56 pnt., K.P.J.; 4e pr. A. de Regt, Koudekerk, 53 pnt.; C.B.T.B.; 5e G. de Regt, Alphen 51 C.B.T.B. pr. J. Wassenaar, Voorschoten, 48 pnt., H.M.v.L.; 7e pr. Jac. v. d. Geest, Oud Ade, 20 pnt., K.P.J. Denkrevue: le pr. Wim de Jong, Weipoortseweg 98, Zoeterwoude; 2e pr. A. de Jong, Dorpsstraat 52, Lei muiden; 3e pr. J. v. d. Leun, Broekse- weg 62, Meerkerk; 4e pr. A. C. de Regt, Lagewaard 75, Koudekerk a. d. Rijn; 5e pr. C. Kroes, Vrouwgeest- weg 84, Woubrugge. Warenkennis: le pr. M. Bos, Dey- lerweg 153, Wassenaar; 2e pr. A. C. Rijnsburger, Noordbuurt 41, Zoeter woude; 3e pr. D. Wassenaar, Horst laan 14, Voorschoten; 4e pr. H. Ver boom, Oud Bodegraven 87, Bodegra ven. Wedstrijd in het kennen van vruch ten: le pr. Mevr. A. v. 't Zelfde, Ro denburgerstraat, 5 Leiden; 2e pr. B. E A. Ottervanger, Rodenburgerstraat 5, Leiden; 3e pr. A. W. Heijker, Dorpsstraat 231, Hazerswoude; 4e pr. A. C. M. Heijker, Dorpsstraat 281, Hazerswoude. Kostenberekening merkartikelen: le pr. Toos Koot, Veurse Achterweg 101, Leidschendam; 2e pr. Mevr. de Regt Zwanenburg, Lagewaard 75, Koudekerk a. d. Rijn; 3e pr. Mevr. v. d. Salm, Groeneweg 4, Hoogmade; 4e pr. Riet Bos, Sloterweg 1474, Nieuw Vennep. Wedstrijd gewicht schatten: le pr. P. v. Leeuwen, Geerweg 5, Zoeter woude; 2e pr. A. v. Dorp, Rijndijk 125, Hazerswoude; 3e pr. Martien v. Diemen, Voorweg 139, Nieuwe Wete ring; 4e pr. W. Nell, Kerkeh. 64, Was senaar; 5e pr. W. Kraan, Dorpsstraat 46, Zoeterwoude. Vrije veebeoordeling: le pr. Derk v. d. Hulst, Hogedijk 25, Zevenhoven; 2e pr. Jan v. Bostelen, Hogevaart 109, Koudekerk a. d. Rijn; 3e pr. Henk Tersteeg, Boekhorsterweg 1, Oüd-Ade. Wedstrijd kennen voedermiddelen en kunstmeststoffen: le pr. W. Nell, Kerkehout 64, Wassenaar; 2e pr. J. G. Kriege, Raaphorstlaan 1, Wasse naar. Kennis melkmachines: 1 J. Wasse naar, Voorschoten; 2 G. Hoogen- doorn, Lei'dam; 3 J. Noordman, Z'woude; 4 D. v. Leeuwen, N.-veen; 5 A. Rijnsburger, Z'woude. Woubruggi In zijn woning aan de Van Hemes- senkade overleed vrijdagmiddag de oudste nog in leven zijnde Neder landse acteur Marie van Warmelo, in de leeftijd van bijna 97 jaar. Hij was de oudste inwoner van Wou brugge. De overledene, afkomstig uit een koopmansfamilie te Rotterdam, koos al vroeg het toneel. Zonder speciale opleiding begon hij zijn loopbaan bij het toneelgezelschap van J. C. Vos, die optrad in de Tivoli-schouwburg te Rotterdam in 1891. Rond de eeuw wisseling was hij werkzaam bij tal rijke gezelschappen, inmiddels al lang vergeten, die meestal maar een kort leven leidden. Later speelde hij in stukken van de toen bekende schrijver Herman Heijermans. Bij de Nederlandse Toneelvereniging kreeg hij in 1906 een verbintenis, die meer zekerheid bood. Hij speelde samen met vele prominenten uit de toneel wereld, zoals de gebroeders Bouw meester, Haspels en en Faassens. Voorts met Rika Hopper, Louis de Bree en Albert van Dalsum. Hij was op zijn best in de bijrollen, zoals b.v. die van Clemenceau in het drama „Affaire Dreyfus". Ook trad hij op in het buitenland, o.a. in Berlijn, en vervulde veel gastrollen. In 1939 trok hij zich ongemerkt van de planken terug. In 1956 viel hem op zijn 90ste verjaardag 'n groot scheepse huldiging ten deel in de Stadsschouwburg te Amsterdam. Ook in zijn woonplaats werd de jubilaris destijds gehuldigd. Hij was een kun stenaar pur sang, die nooit van zijn principes afweek, getuige zijn kon- sekwent vegetarisme. Tót op hoge ouderdom kon men hem nog met zijn botaniseertrommel in de omge ving zien wandelen. Hij was een markante figuur die ook op de be jaardensociëteit een gezien gast was. De begrafenis vindt plaats woens dag a.s. op de Algemene Begraaf plaats te Woubrugge, om één uur. Op het oefenterrein Hohenfels in de Boven-Palts zijn vrijdag de grootste oefeningen van het West- Duitse leger tot dusver geëindigd. Er namen 25.000 man en ongeveer 9.000 voertuigen aan deel. Door ongeluk ken kwamen twee militairen om het leven. De optocht en de mindervaliden Van de zijde van de Algemene Ne derlandse Invalidenbond, afd. Leiden en Omstreken, de organisatie die de belangen behartigt van de minder- validfen van alle gezindten, ontvin gen wij hest volgende bericht. Ook dit jaar, evenals voorgaande jaren, zullen de zieken en minder validen in de gelegenheid worden gesteld om, rustig zittend op een van de mooiste punten aan de Breestraat, in de omgeving van de Stadsgehoor zaal en Postkantoor, de 3 oktober- optocht gade te slaan, zonder in het gedrang te komen of dat het uitzicht wordt belemmerd. Het pufbliek wordt verzocht zich in verband hiermede, niei; op te stel len aan de noordzijde van de Bree straat vanaf de school, Breestraat 80 tot het Belastingkantoor, Breestraat 40. Diegenen die niet of moeilijk kun- bij het afhalen der plaatsbewijzen schriftelijk aanvragen. De plaatsbe wijzen kunnen worden afgehaald op nen lopen, kunnen worden afgehaald en weer thuisgebracht, indien zij dit vertoon van een bewijs van invali- diteitsrente, ongevallenrente, lid maatschapskaart van de ANIB of zusterorganisatie. Het afhalen der plaatsbewijzen zal geschieden op dinsdag 24 september as. des avonds van 8 tot 9 uur in het gebouw „Ons Centrum", Hooi gracht 84, Leiden. Hier zij nog eens uitdrukkelijk medegedeeld, dat op 3 oktober geen plaatsbewijzen kunnen worden ver strekt en dat deze uitsluitend dienen voor zieken en invaliden, dus niet voor ouden van dagen. Inrichtingen, ziekenhuizen enz. dienen zich te wenden tot het secre tariaat van de Algemene Nederland se Invalidenbond, Lage Rijndijk 8a, Leiden, tel. 21855. Algerijnen maakten het bont Drie Algerijnse kleedjeskooplui heb ben in Rotterdam een 51-jarige beton- constructeur beroofd van ƒ350.zijn paspoort en t ele andere zaken. Twee van hen zijn inmiddels aangehouden, maar de derde is nog voortvluchtig. Zijn signalement is: ongeveer 30 jaar oud, opvallend dun zwart haar, pl.m. 1.70 meter lang. De Rotterdammer was in de nacht op weg naar huis toen hij in de Mathe- nesserlaan aangesproken werd door een Algerijn. Plotseling doemden er nog twee op en voor de verblufte Rotter dammer begreep wat er ging gebeuren werd hij van achteren vast gepakt en beroofd van zijn geld. Het lukte de politie in Dordrecht twee van de drie overvallers te pakken. De een kwam uit Parijs en de andere uit Keulen. Een van de twee was een bekende van de politie en reeds een keer uit Nederland gezet. Hij had toen ook een beroving met geweld gepleevd. De verkoop van kleedjes is beslist niet zijn voornaamste bron van inkomsten. AUTOMOBILIST VERDRONKEN De 60-jarige aannemer W. A. Kok kelkoren uit Vogelenzang is vrij dagavond in zijn woonplaats in de Leidsche Vaart gereden en verdron ken. Wie modern tankt, heeft de keus uit 5 soorten benzine. En dat moet ook! Want iedereen rijdt verschillend, en bij elke auto zijn de- bij omstandigheden anders. Geef Uw auto 'individuele voeding'.dat is tóp- kracht bij het zuinigste ver bruik! Overtuig U zelfkies uit: BP normaal, BP Mix 25, 50 of 75, BP super. De Super-Mix pompen zijn zeer speciale pompen. Vraag adressenboekje (per briefkaart) aan BP, Frede- riksplein 42, Amsterdam. Kies de soort die bij uw auto hoort Dat kan alléén bij BP steeds 'n stap vóór! Primeurs voor Nederland De eerste multigrade motor-olie was: BP Vi8co-Static (sept. 54). De eerste verwarmingsolie met anti-roestBP Super Haardbrand- olie sinds dec. *60. Alleen BP biedt 5 soorten benzine, met Super Mix: sinds april '62. In april '63 kwam BP Longlife, de enige motor-olie met dubbele levensduur. Gestroomlijnde verzekering (Advertentie) In Hartford in de Amerikaanse staat Connecticut is een gebouw voor een verzekeringsmaatschappij verrezen, dat in de volksmond „Het Schip" wordt genoemd. Het hoofdgebouw telt 14 verdiepingen. Het is omsloten door een vierkant blok met een verdieping.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3