Carl Schuricht weer op de dirigeerstoel Leidse Agenda /lit IllUïati V Weerbericht Het weer in Europa DINSDAG 17 SEPTEMBER 1983 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 HET RESIDENTIE-ORKEST IN LEIDEN Ondanks de moeilijkheden van financiële aard kan gelukkig nog steeds gesproken worden van een verbintenis „Residentieorkest/Leiden". Het wordt selfs langzamerhand wel heel erg moeilijk ondanks de onlangs verhoogde subsidie, maar vah de financiële resultaten wil de direktie van het R.O. de kwaliteit van de jaarlijkse concertenreeks in de Sleutel stad niet laten afhangen. Men mag er overigens over belangstelling niet klagen. Gemiddeld immers bezoeken zo'n zeshonderd tot achthonderd muslekliefhebbers de concerten in de Stadsgehooraaal. Ook voor het seizoen 1963-1964 is weer een aantrekkelijke reeks uit voeringen geprojekteerd, te begin nen vrijdag, 4 oktober, met een con cert onder de 85-jarige dirigent Carl Schuricht. met de Russische pianist Emil Gilels als solist. Op dit concert zullen uitgevoerd worden de Symfo nie nr. 104 van Hay dn, het Piano concert in C (K. 467) van Mozart en de Eerste Symfonie van Brahms. Het is weer de eerste maal sinds 1950, dat Schuricht de dirigeerstok voert. De laatste maal was dat in 1950 in 't Kurhaus te Scheveningen. Luigi Sagrestano is een jonge Joegoslavische dirigent-in-opkomst. die voor de eerste maal het orkest zal leiden op 31 oktober. Wel heeft hij reeds gewerkt met het Residentie- Kamerorkest. De solist is de Co- lumbiaanse violist Jaime Laredo, die Mozarts Vioolconcert in G (K. 216) zal spelen. Andere werken zijn Con certino grosso in G van Pergolesi, RomeO en Julia van Tsaikowsky en een noviteit, een symfonie van Ar- riaga. Arriaga is een componist, die bij het grote publiek nog weinig be kend is. Hij werd in 1806 te Bilbao (Spanje) geboren en stierf reeds in 1826 te Parijs. Hij was enorm be gaafd, op zijn elfde jaar schreef hij reeds een compositie. Zijn opus 1 voor orkest schreef hij, toen hij 12 jaar was. Het bestaan van 2ijn Sym fonie was wel bekend, maar de par tituur was tot voor kort onvindbaar. 21 November komt Charles Munch mei het orkest naar Leiden, samen met zijn onafscheidelijke pianiste Ni-, cole Henriot. Uitgevoerd zullen wor den werken van Handel (Concerto Grosso), Franck (Variations sympho- niques), Liszt (Eerste pianoconcert) en Roussel (Derde Symfonie). 23 Januari zal het orkest worden leid door Istvan Kertesz, die ook vorig jaar een concert hier gaf. De Poolse violiste Wanda Wilkomirska zal soliëren. Dansen uit Galanta van Kadaly, het vioolconcert van Katsja- toerian en het Concert voor orkest BEURS0VERZ1CHT VAN DINSDAG Internationals gemakkelijker, scheepvaartwaarden vast De stemming voor de internationale waarden is vanmiddag wat gemak kelijker geweest ten opzichte van het slotniveau van gisteren. Op de druk ke dagen van vrijdag en gisteren is er op het Damrak een adempauze in getreden voor wat betreft de grote activiteit in Unilever en aandelen Kon. Olie. Maandag bedroeg de om zet in de oliehoek nominaal 718.000, als tweede volgde Philips met 359.000. De olie-aandelen werden rond de 175.000 verhandeld, tegen gisteren als slotprijs 175.70. Van morgen werd als hoogste prijs be taald 175.70. De winstnemingen in deze hoek werden zeer goed ver werkt. Philips opende veertig cent lager op 154.20 om daarna verder in te zakken tot 153.60. Unilever verder in reactie op 141.00 ruim 2 gulden lager. AKU en Hoogovens ga ven praktisch geen veranderingen te zien. Zoals gezegd was de handel in alle hoeken van de hoofdfondsen zeer kalm. Opmerkelijk waren vandaag de scheepvaartwaarden. De aanhouden de vaste vrachtenmarkt met goede perspectieven bracht de beurs tot na denken. Men kwam tot de conclusie dat de koersen van de scheepvaar- aandelen op het Damrak aan de lage kant noteren. De laatste maanden heeft deze groep van aandelen er zeer verlaten bijgelegen. Ten opzichte van de koersstijging in de overige afde lingen ter beurze zijn de scheep vaartwaarden sterk ten achter geble ven, aldus de beurs. In bijna alle fondsen van genoemde rubriek werden tape-noteringen ge- registeerd. Dit duidt op de activiteit in de scheepvaarthoek. Het publiek nam de stukken gretig tegen oplo pende koersen uit de markt. Uitein delijk sloten genoemde aandelen op vrijwel het hoogste punt van de dag. Koersverbeteringen van één tot drie punt waren het resultaat. Wall Street zette maandag goed in doch winstnemingen droeg er toe bij dat het slot een verdeelde stemming te zien gaf. Dit was ook het geval met de Nederlandse hoofdfondsen waarbij Kon. Olie echter vast in de markt lag. De leidende cultures werden we derom verwaarloosd. De staatsfond- senmarkt was gemakkelijker met weinig zaken. Vanzelfsprekend bestond ter beurze veel belangstelling voor de troonre de welke de traditiegetrouw door H.M. de Koningin op „Prinsjesdag" werd uitgesproken en die over de radio kon worden beluisterd. In de lokale afdelingen was Mgom- bezi vandaag ex 13 procent dividend waarvan 10 procent in aandelen. „Zuid-Afrikaans Handelshuis" werd hoger geadviseerd op de belangrijk hogere winst. Aandelen „Simplex", die de laatste tijd vast in de markt hebben gelegen, werden onveranderd op 115 geadviseerd. De president- commissaris van Simplex heeft me degedeeld dat hij geen bijzondere redenen ziet voor de koersstijging van de aandelen in de afgelopen da gen. van Bartók zullen worden uitge voerd. Een dirigent met zeer moderne opvattingen, Pierre Boulez, voert het orkest op 13 februari aan met mede werking van Jolle Huckriede, klari net. Gespeeld zullen worden Dou bles van de dirigent, en voorts van Debussy: La Mer en Rapsodie voor klarinet en orkest. WILLEM VAN OTTERLOO Willem van Otterloo zal in Leiden drie concerten met het orkest geven. 12 December met als soliste de alt Aafje Heynis, m.m.v. het Haagse Toonkunstkoor In de Derde symfo nie van Mahler. Voor een concert op 27 februari was de sopraan Helga Pilarczyk uit genodigd, maar deze zal - door een overigens blijde gebeurtenis - ver stek moeten laten gaan. Wie haar zal vervangen is thans nog niet bekend. Op het programma staan (hoewel dit nog gewijzigd kan worden in verband met de eventuele zangeres) Symfonie in D (K. 504) van Mozart, Reethovens Derde ouverture „Leono- re", alsmede Frühe Lieder en Sym fonische fragmenten uit „Wozzeck" van Berg. Het laatste concert in Leiden, op 9 april, zal eveneens door Van Ot terloo worden geleid, soliste zal zijn Shura Cherkassy, piano. Uitgevoerd zullen worden Symfonie nr. 92 van Haydn, Burleske van Strauss, Pré lude a 1'après-midl d'un faune van Debussy en Muziek voor snaarin strumenten van Bartók, een werk dat Otterloo als het ware op het lijf is geschreven. Wilhelmina Fonds voor de Kankeri strijding hebben dit jaar een record bedrag opgeleverd: f 12.228,98. Vo rig jaar bedroeg de opbrengst van de collecten nog geen 6,000.-. Het bestuur van de afdeling Leiden dankt alle collectanten, collectrices, de bi oscoopdirecties en het bioscoopper soneel en de ziekenhuisdirecties en hun personeel voor de medewerking waardoor men dit prachtige resultaat heeft kunnen bereiken. De eerste bijeenkomst in het win terseizoen van de NRKM zal de le den zeker interesseren, omdat mid denstands-vraagstukken aan de orde worden gesteld door een man, die in Leiden geen onbekende is: de heer J. van Zonneveld. Er zal volop gele genheid zijn tot het stellen van vra gen. 8 uur in Zomerzorg. Omstreeks half negen gistermor gen is de 17-jarige S. Soegiarto (H. Rijndijk) op het Levendaal het slachtoffer geworden van zijn gym schoen. De schoen, die aan het stuur hing, raakte bekneld tussen de spa ken van het voorwiel. Bij zijn val over het stuur liep hij schaafwonden, een rugkwetsuur op en hij brak enige tanden. Vannacht om kwart over twaalf reden op het kruispunt Turfmarkt- brug, Oude Singel, Beestenmarkt een scooter en een auto tegen elkaar. De bestuurder van de scooter verleende geen voorrang. De berijder viel en liep wonden aan achterhoofd en scheenbeen op. Gouden kloosterfeest pater S. v. Harteveld In de H. Hart-parochie, Cleverpark- weg 17 te Haarlem, had zondag 15 sept. een merkwaardige plechtigheid plaats. Deze onder de paters Franciscanen res sorterende parochie had het voorrecht niet minder dan acht paters die het gouden klooster-jubileum vierden, in hun midden te hebben. Aanvankelijk zouden het er zelfs tien zijn, maar om gezondheidsredenen moesten twee jubi larissen verstek laten gaan. Voor de naaste familieleden van deze paters, die het gouden kloosterjubileum vierden, had de pastoor van deze H. Hartparochie gezorgd, dat zij allen dit merkwaardig kloosterjubileum van nabij konden mee vieren. Voor de solemnele Hoogmis be trad pater Provinciaal S. Hoogenboom de kansel, die in een treffende predi katie erop wees dat wij grote waarde ring moeten hebben voor deze grote pe riode van zielzorg. Zielzorg die zich in velerlei vormen heeft voorgedaan. Bij niet allen was deze taak dezelfde, want naast parochie-zielzorg kende men ook het missie werk in zijn vele vormen. Hierna werd de solemnele Hoogmis op gedragen door pater Silvius van Harte veld, geboren Leidenaar, met assistentie van de eveneens het gouden klooster jubileum herdenkende paters Teepe als diaken en pater Van Berckel als sub diaken. Pater Provinciaal S. Hoogen boom fungeerde als presbyter assistens. Na de H. Mis had de hernieuwing van de geloften plaats aan pater Provinciaal. Voor de familieleden van de acht jubi lerende paters was er hierna een gast vrij onthaal aan een uitgebreide koffie tafel, waar bijna honderd personen aan zaten. Het zangkoor der parochiekerk bracht tijdens dit ontbijt hulde aan de acht gouden jubilarissen met het zingen van een prachtige priestercantate. Na afloop der druk bezochte receptie bracht een der aanwezige familieleden van de jubilerende paters dank aan de pastoor der parochie voor het zeer gastvrije ont haal en de treffende wijze waarop dit meervoudige feest was gevierd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hans z.v. J. v. Dalen en T. Blomvliet; Maya d.v. J. Krijgs man en C. J. Mark; Helena Agatha Maria d.v. A. F. Boot en A. M. Kraan; Maarten z.v. A. Varkevisser en A. v. Duijn; Pieternella Christina d.v. A. van Saane en W. C. Schoemaker; Frederik Egbert z.v. J. Koree en D. Bonthuis; Marianne d.v. P. Floor en M. F. Boersema; Anita Anthonia d.v. A. Fuchs en C. A. Niehot; Désirée d.v. J, Hillebrand en M. TervoOren; Christiaan Jacobus z.v. C. Heems kerk en U. A. Wandhöfer; Wouterus Mattheus z.v. W. Ciere en C. G. M. Koppers; Elisabeth Maria d.v. C. D. M. Heijkoop en M. W. A. v. Rijn; Helena Maria d.v. H. P. A. J. v. d. Spek en M. C. P. Prins; Johannes Franciscus Maria z.v. J. L. Gerrits en A. M. Martens; Sandra d.v. P. C. Lee mans en T. v. d. Tang; Johannes z.v. J. Koelewijn en A. P. Hoogduin; Ronald z.v. C. Vink en M. Wester duin; Maarten Paul z.v. A. Peters en B. H. M. J. Samsom; Helena Adriana Christina d.v. H. H. ten Kate en C. C. Koelewijn; Johannes z.v. C. Rhijnsburger en M. den Haan; Arnol- dus Cornelis z.v. A. Ouwerkerk en C. den Os; Petrus Gregorius z.v. K. van Ingen en H. Otgaar; Hendrik Jaap z.v. J. Butfs en A. J. Braat; Agnis Johanna d.v. T. Koster en H. J. Ubink; Astrid Angenieta Elisabeth d.v. F. J. Juffermans en F. A. M. Hillenaar; Winnifred Cornelia Gerar- da d.v. P. v. Kins en M. G. van der Klauw. Overleden: F. H. J. Rensen, 52 jaar, echtgen. v. E. Mooren: M. A. Schut te, 77 jaar, man; L. C. Gortzak, 76 jaar, echtgen. v. T. v. d. Luit; S. L. de Rooij, 3 weken, dochter: H. Mln- jea, 82 jaar, wed. van K. Hoefman. Gehuwd: D. A. Wolf en W. den Tonkelaar; J. B. v. d. Hurk en A. Smittenaar. DINSDAG 17 SEPTEMBER KAV. Stad en St. Leonardus, Phi- lips-demonstratieavond. 8 uur KI. Burcht. Gespreksgroep Herensingel 8 uur Avondmis. Kapel Zusters Carmelites- sen. WOENSDAG 18 SEPTEMBER Rozenkranskrulstocht. 7 uur St. Pe- truskerk. NRKM. Middenstandszaken inlei ding door de heer J. van Zonneveld. 8 uur Zomerzorg. I SEPT. Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider Apotheek, Lammen - sohansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Bree9t Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zuider Apotheek. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat): dag. 1017, zond 13—17 uur. Tentoonstelling „Op trek", drie duizend jaar kamperen, „Nomadis- me" Tot 6 oktober. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrijdag 104 uur. zond 14 uur Rijksmus Geologie en Mineralogie (v. d Wertpark): Geologie van Ne derland. Dag 1012 en 24 uur. zon- en feestd 24 uur. Rijksmus Gescb Natuurweten schapoen (Steenstr.): dag 104 uur zond 14 uur Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, Lange Raamsteeg 2. Op werkdagen van 10.0012.30 en van 25 uur. Boerhaavezalen: Drie Vlaamse kunstschilders. Dagelijks van 25 en 79 uur. Tot 12 september. De Lakenhal: Dagelijks 104 uur. Zondags 14 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 13-19 sept. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: Jong maar geraffineerd, volw. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Wederzijds, a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Inspecteur Monocle van de geheime dienst, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Mijn vrouw slaapt niet al leen, volw. (Prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: afgekeurd. Rex: Spoorwegoorlog in het Westen, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. JONGDIERENKEURING L.P.8. De Leidse pluimvee- en konijnen- fokkersvereniging hield wederom haar jaarlijkse jongdlerenkeuring. De uitslagen zijn o.m.: Mooiste hoender van de tentoon stelling: wijandotte, blauw-goud, z. z.g., eigenares mevr. De Greef. Mooiste haan grote rassen: Buff. Orpington z.z.ig., eigenaar W. Henge laar. Mooiste hen grote rassen: Buff. Orpington z.z.g., eigenaar eveneens W. Hanselaar. Mooiste haan krielrassen: wijan- dotte, blauw-goud z.z.g.. Mooiste hen krielrassen: wijandot te, blauw-goud z.z.g.; beide dieren van mevr. De Greef. OEGSTGEEST OPHEFFING VAN DE POLDER OUDENHOF De polder Oudenhof (gemeente Oegstgeest) is nagenoeg geheel volge bouwd en komt derhalve voor ont- poldering in aanmerking. Teneinde daartoe te geraken hebben de polder en de gemeente Oegstgeest een over eenkomst aangegaan, waarin de wa terstaatkundige en financiële gevol gen, uit de ontpoldering voortsprui tende, zijn geregeld. In deze inmiddels door Ged. Sta ten goedgekeurde overeenkomst is onder meer bepaald, dat de gemeen te de algehele waterstaatkundige zorg voor het gebied van de polder, zoals deze voordien op de polder heeft gerust, met inbegrip van de aansprakelijkheid jegens het hoog heemraadschap van Rijnland ten aan zien van de boezemkaden aanvaardt. De gemeente neemt om niet de ei gendom, het beheer en het onderhoud over van alle waterstaatkundige wer ken van de polder, zoals de molen met erf en bijbehorende werken, dui kers en stuwen. Voor de watergan gen betaalt de gemeente 0,10 per m2 aan de polder. Bijgaand ontwerp-besluit. waarin de tot de ontpoldering strekkehde regelingen, welke nodig bleken, zijn vervat, heeft voor belanghebbenden ter inzage gelegen, zonder dat daar tegen bezwaren zijn ingediend. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Jaarvergadering r.k.s.v. Meerburg, afd. Zaalsporten De afd. badmin ton en volleybal van de r.k.s.v. Meer burg hield gisteravond haar jaarver gadering in De Drie Eendjes. De voorzitter, de heer R. Paulides, heette* de aanwezigen, slechts de helft van het aantal leden, welkom en gal een kort overzicht van de resultaten van het afgelopen jaar. Het 2e team der afd. badminton werd kampioen in de 2e klasse district Zuid-Holland. Hier door promoveerde het naar de le klasse. Het herenteam volleybal be haalde het kampioenschap in de 3e klasse, afd. Leiden. Zij promoveren naar de 2e klasse. De voorz. bena drukt nog eens dat als men zich op geeft als lid, dit geldt voor een heel boekjaar. Tussentijds bedanken is niet mogelijk, gezien de blijvende fi nanciële consequenties voor de ver eniging. Volgens het jaarverslag telt de ver. momenteel 50 leden. Het fi nancieel verslag gaf een nadelig saldo van 85.32. In de bestuursvacature, ontstaan door het niet meer beschik baar zijn van de heer J. Mönnich, werd gekozen mevr. G. de Groot Overdevest. De heer Paulides werd herkozen als voorzitter. Deze dankte de heer Mönnich voor al hetgeen de ze voor de vereniging heeft gedaan Mevr. de GrootOverdevest en de heer J. v. d. Meer werden gekozen als afgevaardigden in het hoofdbe stuur. In het komende seizoen zullen 3 badminton-teams aan de competitie deelnemen en een dames- en heren team aan de volleybalcompetitie. Tij dens de rondvraag werd o.a. besloten te trachten de beschikking over de zaal te krijgen tot elf uur. Gezien de slechte opkomst, zal de training voor de dames op woensdagavond komen te vervallen en voorts werd er op gewezen dat de spelers op wedstrij den moeten verschijnen in voorge schreven uniform. LEIDERDORP Afscheid van ds. Banga Zondag heeft ds J. Banga in de avonddienst in de Geref. kerk afscheid genomen van de gemeente Leiderdorp. Vele belangstellenden, onder wie pastoor Kouwenhoven, waren aanwezig. Ds. Banga, werd na de dienst toegespro ken door ds. Minnema namens kerke- raad en gemeente. Vervolgens door de heer D. Groeneveld die hem na mens kerkeraad en gemeente een radio aanbood, een fiets en een enve loppe met inhoud. Dit laatste depo neerde ds. Banga in de collecte voor de nieuw te bouwen kerk. Ds. J. Hon- nef sprak namens het convent van de geestelijkheid, waaraan ook deel nemen de geestelijken van de paro chie Meerburg. Na de dienst bega ven de genodigden zich naar het ge bouw Irene waar nog vele sprekers 't woord tot de scheidende dominee richtten. Onder deze was ook pastoor Kouwenhoven en burgemeester Gal las. HAZERSWOUDE Avanti bekerde Vier teams van de tafeltennisvereniging Avanti uit het dorp zijn het afgelopen week einde verwikkeld geweest in wed strijden in het kader van het beker toernooi van de NTTB. Avanti 2 moest het opnemen tegen Avanti 5 en won - haast vanzelfsprekend - met 90, al moet gezegd, dat de vijfde-teamspelers niet zomaar ge noegen met een nederlaag namen. Avanti 3 bond DOCOS 2 uit Leiden aan zijn zegekar, getuige de 90 overwinning. Avanti 4 tenslotte ging met 09 roemloos ten onder tegen Effect 2. PINDAKAAS rijk aan natuurlijke.eiwitten (Advertentie) KATWIJK Beiaardbespeling In hèt kader ,ran de nationale beiaardbespeling, georganiseerd door de Ned. Ver. voor Volkszang in samenwerking met de Nederlandse Klokkenspelvereniging, zai morgenavond om acht uur een be speling van de beiaard in de toren van de Oude Kerk worden gegeven door beiaardier H. H. de Harder. Het programma luidt als volgt: 1. Zie de leliën op het veld; 2. Daar komt Jaap de groenboer aan; 3. Sa boer ga naar de dans; 4. Daar kwam een boer van Zwitserland; 5. De schéresliep; 6. Vier weverkens; 7. Een vrolijke jon gen; 8. Jap Hinnerik; 9. Drie schuin- tamboers; 10. Daar boven uit het ven sterke; 11. Mane, sterren, nachtpla neten; 12. Zandmannetje. KRVVNA 4—4 Het is de thuis club in de 2e competitiewedstrijd niet gelukt, de volle winst thuis te hou den, al hebben zij hiervoor wel de kans gehad, indien zij in de tweede helft met meer overleg gespeeld had den. In do eerste helft was KRV het elftal wat de toon aangaf, én na een half uur spelen hadden zij dan ook al een mooie 30 voorsprong. Een slor dige doeltrap werd in de 35e minuut door VNA afgestraft, doch voor de rust wist de thuisclubs de stand nog weer op 41 te brengen. Na de thee was het VNA die het beste van het spel had en had de thuisclub niet veel meer in te brengen. De combi naties die wij voor de rust zagen kwamen nu niet meer voor en de KRV-achterhoede kreeg het dan ook zwaar te verduren. VNA wist dan ook de achterstand in te lopen en 2 minuten voor het eindsignaal de ver diende gelijkmaker te scoren. WARMOND Winterprogramma Vrouwengilde Het winterprogramma is voor het Kath. Vrouwengilde van Warmond wederom samengesteld. Het program ma ziet er goed verzorgd uit en het gilde zal haar leden mooie avonden aanbieden. Het is een gevarieerd pro gramma, waarop onderwerpen wor den besproken van allerlei aard. Ook zal er dit jaar weer een bijeenkomst worden belegd met de vrouwenver eniging van de Nederlands Hervorm de gemeente. De eerste bijeenkomst zal worden gehouden vandaag 17 sep tember. Daar het hier de opening van het nieuwe seizoen betreft zal deze avond een gezellig karakter dragen. Bovendien zal het gilde op deze avond voor het eerst kennis ma ken met haar nieuwe geestelijk advi seur, pastoor J. A. Slijkerman. temp. slag HELSINKI zw. bew. 16 0.' STOCKHOLM h. bew. 21 0 OSLO onbew. 24 0 KOPENHAGEN mist 21 0 ABERDEEN onbew. 21 0 LONDEN mist 23 0 AMSTERDAM mist 22 0 BRUSSEL onbew. 24 0 LUXEMBURG mist 21 0 PARIJS zw. bew. 25 0 BORDEAUX zw. bew. 24 0 GRENOBLE mist 25 0 NICE 1. bew. 25 0 BERLIJN onbew. 26 0 FRANKFORT mist 25 0 MüNCHEN h. bew. 20 0 ZURICH mist 25 0 GENèVE regen 25 2 LOCARNO 1. bew. 25 0 WENEN onbew. 24 0 INNSBRUCK onbew. 30 0 ROME zw. bew. 32 0 AJACCIO 1. bew. 25 0 MADRID h. bew. 20 3 MALLORCA zw. bew. 27 0 LISSABON mist 21 2 Woedende bijenzwerm valt kleuter aan Een woedende zwerm bijen streek gisteren neer op het lV*-jarige doch tertje Toosje van de familie D. te Delfeld bij Venlo. Het kind was in de tuin aan het spelen en stootte een bijenkorf om. In een oogwenk was het.meisje overdekt met een ta pijt van duizenden bijen. De moeder, gewaarschuwd door het angstige ge gil slaagde er snel in het kind te ontzetten. In het ziekenhuis heeft men meer dan 50 angels uit het lichaam van de kleuter moeten verwijderen. Enkele bijen, die de mond waren binnengedrongen bleek zij te heb' ben doorgeslikt. Marktberichten LEIDEN, 17 sept., vette varkens. Aanvoer 58 vette varkens. Prij zen: lichte varkens 2.16-2.20-2.22; sla- gersyarkens 2.23-2.26; slachtzeugen 1.85-1.93. Prima zeugen boven nate- ring. Handel goed. BODEGRAVEN, 17 sept. Kaas Aanvoer 88 partijen Goudse kaas. Prijzen: le kwal. 2.512.55; 2e kwal. 2.452.50 en extra kwal. tot 2.72. Handel kalm. ROTTERDAM, 17 sept., Vee To tale aanvoer 2729; weekaanvoer 4463. Vette koeien en ossen 250; gebruiks- vee 620; vette kalveren 450; graskal veren 255; nuchtere kalveren 538; varkens 20; lopers 74; biggen 58; paarden 49; veulens 39; schapen/ zuiglammeren 305; bokken en geiten 71. Prijzen: (resp. le, 2e en 3e kwal.) vette koeien 300-335, 265-295, 240-265; vette kalveren 300-320, 270-290, 250- 270; graskalveren 370, 300, 250; nuch tere kalveren 185, 170, 150; lopers 130 100, 80; biggen 70, 65, 55; slachtpaar- den 290, 260, 250; schapen 115, 100, 90; lammeren 120, 100, 90; kalf/melk koeien 1120, 1000, 820; vare koeien 820, 720, 600; vaarzen 850, 750, 625; pinken 525, 400, 350; veulens 550, 450, 350. Vette koeien: aanvoer kleiner, han del redelijk, prijshoudend; vatte kal veren: even groter, tamelijk, iets ge drukt, prima's boven notering; gras kalveren: iets minder, stil, .prijshou dend; nuchtere kalveren: als vorige week, kalm, onveranderd; lopers en biggen: tamelijk, lui, constant; slacht paarden: matig, kalm, vooral niet ho ger dan vorige week; schapen en lam- Medegedeeld door het KNMI, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. NEVELIG WEER Tijdelijk mist of laaghangen de bewolking, vooral in de nacht en ochtend: overdag ook enkele zonnige perioden, met een kleine kans op 'n onweers bui, zwakke tot matige zuide lijke tot zuidwestelijke wind. Iets minder warm. De weerrapporten ven gen 7 uur luiden: max. neer- PUZZEL No. 535. Hor. 1. kade, 4. bundel, 7. denkbeeld, 8. deel van een mast, 9. wig, 10. mens, 11. verstand, 14. soort van hert, 15. droogoven tot het roosteren van graankorrels, 17. kip penloop, 19. hoogste punt. 21. voor- naamw., 22. edelknaap, 23. meisjes naam, 24. maling. Vert. 1. vlinderbloemige plant, 2. bloedhuis, 3. ergens kamperen, 5. vo gel, 6. stuk geschut, 10. in de regel, 12. rivier in Engeland', 13. stad in Opper-Italië, 16. ambtskleed, 18. tel woord, 20. kleverige stof. Oplossing 534. Hor. 1. keule, 4. men, 7. rinde, 9. rode, 11. Ur, 12. Ede, 13. pit, 14. K.E., 15. maté, 16. er ker, 17. Ems, 19. gelag. Vert. 1. Km, 2. Eerde, 3. unie, 5. Herten, 6. krekel, 8. duit, 10. Oder, 13. Parma, 15. meel, 18. sg. PUNT Emiel, hier is iemand met de rekening voor mijn bontjas meren: even minder, redelijk, vooral niet hoger dan vorige week; kalf/ melkkoeien: matig, kalm, stabiel; vare koeien: korter, slepend, goed prijshoudend; vaarzen en pinken: ge woon, lui, als vorige week; varkens: iets ruimer, goed, prijshoudend. NB.: Er was een afdeling voor stam boekschapen waarvoor goede belang stelling bestond. TER AAR, 16 sept., tomaten. To maten export: A extra 3.30-3.60, A 1 2.90-3.05, B extra 3.75-3.90, B 1 3.80- 3.85, C 1 2.40-2.90, CC 1.50-1.65. To maten binnenland A 2.00-2.15, B 2.05- 2.20, C 1.50-1.60, BB 1.90, alles per bakje van 6 kilo. Fruit: Peren Williams 0.15-0.21, Claps favorite 0.49, Beurre Hardy 0.35-0.49, Triumf de Veënne 0.49-0.6, alles per kg.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4