Land- en tuinbouwjongens en meisjes worden „Katholieke Plattelands Jongeren" Ernstig ongeluk op Rijksweg I: „GROENEN" TELEURGESTELD OVER SCHORSING VAN DE GROENTIJD met 140 km. snelheid DE SISSENDE SAMPAM! Benoemingen VADER.... MAANDAG 16 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 L.T.J. PLUS L.T.M. IS K.P.J. Onder leiding van de L.T.J.-voorzitter Koos Vijverberg uit Naaldwijk en L.T.M.-leidster Wil Stolwijk uit De Kwakel is gisteren in hotel „De Beurs" te Hoofddorp een vergadering gehouden van in de L.T.J. en L.T.M. georganiseerde katholieke tuinbouwjongeren, waarin besloten zou wor den tot een fusie. Het was een bijeenkomst, waar alle georganiseerde vormelijkheid zoek was. Er werd „vergaderd" op een eigen, zeer geslaagde wijze en soms leek het meer op een grote instuif, dan op een bijeenkomst, waarin zulk een gewichtig besluit van sociaal-culturele aard moest worden genomen. Hoe het zij ieder doet het nu eenmaal op eigen manier het besluit kwam er met vlag en wimpel door en hoewel er nog veel moet gebeuren voor alles draait, gaan jongens en meisjes samen werken onder de vlag van de Katholieke Plattelands Jongeren (K.P.J.) KORTE GOLF De filmster Gary Grant is door de Amerikaanse bioscoopeigenaars be noemd bot hun .,ster van het jaar". Grant is de tiende die op deze wijze wordt onderscheiden. TWEE DODEN Oagfiari op Sardinië Vijf hudzeh in- tijdens de grote drukte op rijks- gestort. Dé dertien gezinnen dié weg 1, die zoals bekend Amsterdam rys daarin woonden konden zich op tijd via het Gooi met het oosten van het stelde op de naam Katholieke Êlat- bi veiligheid brengen. Aan de te velde land verbindt, heeft zich zondagavond telands Jongeren (KPJ) met 42 van staande gewassen in deze streek is omstreeks zes uur een ernstig ver- de 101 uitgebrachte stemmen. 21 Af- grote schade toegebracht door over- keersongeval voorgedaan, waarbij c delingen verklaarden zich voorhand- stromingen, having van de oude naam L.T.J. 27-jarige P. Duut, die zich in het zijspan bevond, eruit gehaald, waar voor het voertuig met snijbranders in stukken moest worden gesneden. De man bleek reeds te zijn over leden. Ook een hond, die in het zij span zat, was dood. Ontgroening meisjes studenten te Leiden in opspraak autó's en een motor met zijspan wa ren betrokken en twee personen wer den gedood. NOG VEEL DUISTERHEDEN Ztiidhdliend: Annie JKL* Hl (Stompwijk). De voor het distrikt dagelijks bestuur dier orgahisëtie en Eer het echter zo .ver was had een Texel bestemde plaats bleef voorlo- de heer Kouwenhoven, dir. Van het ijeiaen- De prijzen voor de fotowedstrijd van de laatst gehouden landdag gin gen naar C. Koot uit Leidschendam en R. Krogt uit Zoeterwoude. Het spreekt vanzelf dat aan het slot vele dankwoorden, vergezeld van stoffelijke blijken van waarde ring naar alle kanten werden uitge strooid. Onder de belangstellenden, die de- webornop°7e S°™drMeKo™ Peataar ««ven over berichten, die giiTvioog d'è"mïfor naar lihks en Haastert ff* V*» ^'Te ^frUblfn" naastert heer jj. P. v.d. Weijden, lid van het itomëftde °P üe. tweeoe rybaan ïeed en be- Het VVSL-bestUur wil geen com- In de richting Amsterdam reden op dat tijdstip vele honderden auto's, die naar de hoofdstad terugkeerden na een bezoek aan bos en heide. Een onafgebroken dubbele file reed in de richting Amsterdam, toen men nabij de deurettfabriek te Naarden rook uit een motör met zijspan zag komen. Vrijwel op hetzelfde ogen- en ander nogal wat voeten in de aar- pig nog open. de, want, hoewel de stap op hoog niveau was beraamd en de weg ge plaveid, een forum bewees wel, dat er heel wat vragen en duisterheden Waren, die om opheldering vroegen, Het was vooral de verandering van bestuursvorm, die bij velen moei lijkheden baarde en aan de vereen voudigde vorm moesten de leden Wel even wennen. Bestond het oude bestuur uit 32 leden - inderdaad wat topzwaar - het nieuwe zal tot de helft worden gereduceerd met in begrip van een (gesalarieerde) voor zitter en een sekretaresse. Vooral de vorm van leiding was voor velen niet duidelijk, maar de zwarigheden bleken bij de stemming toch wel uit de weg geruimd want tot voorzitter, vrouwelijke studenten te stuurd werd door mej B uit Am. sterdam. Mej. B., die de auto had NAAM WesseÜng. Het adres van de nieuwe organisa- Met betrekking tot de naam van tie blijft tot 1 jan. 1964: Parklaan 12, de nieuwe organisatie wees de stem- Haarlem; daarna Dreef 22. Ontgroening te Rotterdam bureau van de Diocesane Jeugdraad Novieten zijtt flauwgevallen bij het geleend van een zwager, moest zwaar Zuid-Holland, alsmede aalmoezenier appél, waarbij 300 eerstejaars in een gewónd naar het Diakonessenzieken- veel te kleine zolderruimte 2ijrt op- huis in Naarden worden overge- geslötèn. bracht. De auto van mej. B. schoot Het bestuur heeft enige dagen ge- met de motor tegen een derde auto, leden erkend, dat de traditionele waardoor motor en zijspan nagenoeg ruimte voor het appèl té klein was verpletterd werden. De motorrijder, geweest. Men had geen rekening ge- de 45-jarige heer A. Pakkoo, sloeg houden met het grotere getal aspi- van de motor af en was op slag dood. rant-leden. De klomp voertuigen kwam daarna Over de ontgroening vah de Ver. nog in botsing met een vierde auto, van Vrouwelijke Studenten te Lei- die een slag om maakte en een vyfde dert, die altijd eeh Vrolijk karakter auto raakte. Alle auto's liepen min droeg en waaraan ook de prinses- of meer ernstige schade op, maar de sëri Beatrix efi Margriet zich gaarne inzittenden, behalve de genoemde onderworpen hebben, zijh nooit mej. B., kwamen er met de schrik klachtéii binhengekomeh. of slechts lichte verwondingen af. De opsluiting op de veel te kleine Nadat men de geheel vernielde mo- zolder ven het VVSL-gebouw aan tor met zijspan naar de rechterkant De ..groenen" van het Rotterdam- Van het maken van foto's was de le JU*. se Studenten Corps hebben met te- den van de ..groenen" delegatie het Rapenburg heeft herhaalde ma- van de weg had getrokken, werd de resp. tot sekretaresse werden geko- leurstelling kennis genome* van het hièts békend. len plaats gevonden. Soms moesten zen Kees v.d. Aart uit Vleuten en besluit van de rector-magnificus de novieten enige uren achtereen op Riet Groot, beiden met 97 van de 109 prof. Lambers de groentijd aan de GEEN EXCESSEN de grond blijvên zitten. Deze zaken uitgebrachte stemmen. Nederlandsche Economische Hooge- zijn thans aanleiding tot een onder- Het bestuur werd geformeerd uit school voor vier dagen te schorsen; vrees is bij de „groenen" ont- zoek vah de Zijde van het VVSL- afgevaardigden van de verschillende ®en delegatie van vijf van hen heeft staan, dat zij zozeer met handschoe- bestuur. distrikten: Alkmaar: Ans Kuiper en zaterdagmiddag tegenover een re- nen zullen worden aangepakt, dat er Naar aanleiding van de persbe- - - nacteur van het ANP protest aahgê- van ontgroenen geen wezenlijk richten over „excessen by het novi- tekend tegen publikaties hierover. sprake meer kan zijn. Voor het ogen- tiaat vah ihelsjes studenten te Lei- blik hebben zij de indruk dat over den", wordt het volgende door de Zij zeiden te vrezen, dat de pu- hun welzijn goed wordt gewaakt en ^fdelihg Pers en Voorlichting van de blieke opinie hierdoor zou worden dat er van excessen in welke vórm Leidse universiteit in óVerleg met de beïnvloed. Blijkens dé mededelin- ock, geen sprake is in Rotterdam ,.Er novitiaatscommissie van de VVSL gen van déze „groenen" is de com- wordt niets ontoelaatbaar van ons en op verzoek van het bestuur van missie van bijstand, die toezicht geëist, alles gaat op basis van vrij- deze vereniging meegedeeld. houdt °P bet ontgroenen alom ver- willigheid. Bovendien hebben wy Het is vólkomen in strfjd met de Baar; Gouda-Rijnland: Toos Stolwijk tegenwoordigd en schroomt deze minstens één keer per dag gelegen- waarheid, dat buitensporigheden als (Bodegraven); Wieringermeer: Kit- comimsie met in te grijpen bij alles, heid in de Senaatvergadering even- opsluiting in te kleine ruimten Zou- ty de Schutter en Paul Buysse; Am- dat met als ','j0ITfCt Z0? kupne^ tuele zedelijke of morele bezwaren den plaats hebben gevonden, tijdens Wout Balthus; Haarlem: Leo v.d. Helm; Delft: Symen v. Vliet; Flak- kee: Annie Jacobs en Paul Krouwer; Leiden: Cees Wesseling; Westland: Ger. van Stekelenburg en Paul Zuid geest; Bollenstreek: Kees Hooger- vorst Noord wijkerhoutHoorn- Westfriesland-Wervershoof: J. Braak man; Purmerend-Zaanstreek: Jan stelland: Martin Pronk en Midden- worden betiteld. Het punt waarover {egen hét verloop vart het ontgroe- het op 6 september j,l. aangevangen de moeilijkheden zijn gerezen, het nen kehbeaf té maken, Tot dusver- noVitiaat. Hetgeen opgemerkt is over ontklêdeh van één der „groenen" is re heeft geen erikele „groen" Van het flauwvallen van studentes is DIRECTEUR HAARLEMSE KATHEDRALE KOORSCHOOL geen kwestie van dwang geweest. De aeze mogelijkheid gebrüik gemaakt" eveneens uit de lucht gegrepen, „groen" in kwestie heeft vermoede- aldus deze Vijf Rotterdamse „groe- Indien al een meisje zich minder lijk de opmerking „als je het warm nen". wél gevoelt, hetgeen uiteraard vóor- hebt trek je maar wat uit" verkeerd Mgr. di'. J. A. v. Dodewaard, bis- geïnterpreteerd en gedacht een goe- schop van Haarlem, heeft met in- de beurt te maken. De commissie gang van 14 september eervol ont- van bijstahd greep onmiddellijk ih, zaterdag een Boeing vliegtuig van de door één Van de universiteitsartsen komt, wordt haar onmiddellijk al die hulp verleend, die in haar belang is. Van het Paryse vliegveld Orly is Ten overvloede is er daarna Controle Bij Woerden: slag verleend aan de z.e. heer P. J. A. Boogaards, als directeur van de kathedrale koorschool en hem be noemd tot kapelaan te Amsterdam - H. Vincentius. Tot zijn opvolger is benoemd de z.e. heer J. W. N. Val- kestijn, die leraar was aan het klein- seminari Hageveld te Heemstede, De bisschop heeft voorts benoemd tot leraar aan het kleih-seminafie 1 1 Hageveld de w,e. heer B. J. M. Quant, Jnn« Ja minnPllhprm die leraar was aan de kathedrale ba- LlUUI UC IIIluUCIIUvI 111 iiliek té Haarlem. De nieuwé directeur van de Haar- Met een sneiheid van 140 km per Iemse koorschool Werd te Amsterdam uur -s zaterdagmiadag de heer W. geboren op 7 september 1928 en £orts Wassenaar bij Woerden op priester gewijd 26 mei 19a6. Hij was de rjjfcgweg tijdens een inhaalma- achtereenyolgens kapelaan te Half- noeuvre) }n de middenberm térécht- weg en te Amsterdam-O. L. Vrouw Bni,nnion autn drw»a AniVp malen Trans World Airlines naar New Ydrk wiens advies onherroepelijk is. vertrokken met aan boord 233 pas- (Bovenstaand commentaar kwam sagiers, onder wie 52 babya en 19 kort voor hét sluiten dezer editie ter jonge kinderen. redactie). Verstekelingetjè koos verkeerd vliegtuig Een Afrikaans joch, dat dacht een rond vlucht je mee te zullen maken boven Freetown (Sierra LeoneL kwam tien uur later tót de ontdekking dat hij bijna 5000 kilometer van huis was in Lon den. De knaap, Moestafa Boe- demma, werd aangetroffen onder een stoel in een vliegutig van de luchtvaartmaatschappij Sierra Leóné, dat zonder tussenlanding vah Freetown naar het vliegveld Gatwick in Zuid-Ehgeland vloog. BIJ aankomst vrijdagavond verd hij ondervraagd en voorlopig in de gevangènis van Brixton onder gebracht, ómdat er op het politie bureau aldaar geen plaats voor hem was. Vandaag wordt hij met 'n vlieg tuig van een Engelse maatschap pij naar huis teruggebracht. Hij mag dan óp de stoel zitten Van Löutdes, waarna hij in 1961 irtü- gekomen. De auto sloeg énige malen over de kop en kwam op het ande- weggedeelte terecht, waar juist Hageveld. Hij studeerde aan het con servatorium te Amsterdam. geen verkeer was. De auto ging net even Vóorbij het beveiligde gedeel te door de middenbèrm. De èchtge- note van de bestuurder, mevrouw Corts-Asselberg, werd zwaar ge wond en moest in het ziekenhuis in Woerden worden opgenomen. Het I I n 1 in Woerden worden opt. bisdom Rotterdam achtjarig zoontje van het echtpaar Viauuili IAVlrlA/1 UttlII werd minder ernstig gewond, even eens in dit ziekenhuis opgenomen. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van De heer Corts en een vierjarig döch- Rotterdam, heeft eervol ontslag ver- tertje konden na te zijn verbonden leend uit de bediening aan de Z.E. naar huis terugkeren. Heer Th. W. Taman, die pastoor was De heer Corts raakte van de weg, te Rotterdam, parochie H. Familie, dóórdat een voor hem rijdende Te Rotterdam is in de parochie van vrachtauto naar links uitweek óm de H. Familie tot pastoor benoemd een motorrijder te passeren. de Z.E. Heer F. C. J. Holthuizen, die pastoor was te Berkel. Te Berkel is benoemd tot pastoor de Z.E. Heer De bekende Franse filmacteur A. A. A. Rikkers. die pastoor was te Jean Gabin zal zich volgend jaar om Heilevoetsl'uis. Te HeMevoetsluis is gezondheidsredenen uit de filmwe- tot pastoor benoemd de Z.E. Heer A. reld terugtrekken. Hij gaat m zijn H. Schrama, die kapelaan was te Den boerderij in Normahdië wonen. Ga- Haag (H. Jeroen). bin is thans 59 jaar. NIEUWE ARRESTATIES IN ZAAK VAN TREINROOF Scotland Yard heeft meegedeeld, dat zondagavond in verband met het onderzoek naar de treinroof van de vorige maand nog twee personen zijn gearresteerd. Het totale aantal ge arresteerden in deze zaak bedraagt thans dertien. A etherklatiken DINSDAG 17 SEPTEMBER 1963 HlLVEtRSUM I 462 M. 746 kc/s. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO. 8,00 AVRO. 12.30 NATION AALPROGRAMMA. 13.45-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ocht. gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Hws. Ö.lö Lich te gram. 9.00 De Groenteman. 9.06 Klas. pianowerken (gr). 9.35 Water standen. 9.40 Lichte ork. muz. (gr). 10.00 Gebedssamenkomst v. d. ope ning v. h. parlementaire jaar 1963- 1964 in Den Haag. 10.30 Arbeidsvita minen (gr). 11.00 Voor de kleuters. il.10 Voor de zieken. 12.00 Dixie land-ork. 12.20 Regeringsuitz.Voor de landb. Nat. Progr.: 12.30 Nws en mededel. t.b.v. land- en tuinb. 12.45 Gram. 12.55 Reportage v. d. Opening v. d. Nieuwe Zitting der Staten-Ge- neraal. 13.15 Troonrede door Hare Majesteit de Koningin in de Ridder zaal te 's-Gravenhage. AVRO: 13.45 Beursber. 13.50 Gram. 14.00 Oude kaïhermuz. (opn). 14.40 Schoolradio. 15.00 Klarinet en piano: stereof. uitz. 16.30 Het schoonste, rijckste endé grootste open dorp van gantsch Eu ropa, lit. ldankb. over 's-Gravenhage. 16.05 Bekende Weense melodieën (gr). 16.30 Voor de jeugd. 17.25 New York Calling. 17.30 Lichte gram, v, d. jeugd. 13.00 Nws. 16.15 Event, act. 16.20 Lichte ork. muz. (I. d. pauze: gram.). 19.00 Paris vous parle. 19.05 Pianospel met ritm. begel. (gr). 19.20 Herhaling van de Troonrede. Daar na: Bespr. v. d. Miljardennota. 20.00 Nws. 20.05 Promenade-ork. en solist. 20.46 II Tabarro, opera (gr). 21.40 Voordracht. 21.55 Klas. kamermuz. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten en beursber. 23.00 Mod. Russische ork. werken (gr). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 296 M. 1007 kc/s. 7.00-24.00 KRO (12.30-13.45 NATIONAAL PROGR.) KlRÓ: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.16 Lichte gram. 7.55 Óverweging. 8.Ó0 Lichte gram. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Klas. gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.60 Vblaan vooruit, lez. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Be roemde vocalisten (gr). NATIONAAL PROGR.: 12.30 Zie Hilversum I. KRO: 13.45 Oude muz. (gr). 14.10 Clave- cimbel recital: klas. muz. 14.35 Voor de plattelandsvr. 14.45 Klas. gram. 15.25 Nws. 16.30 Metropole ork. en zangsol. 16.00 Voof de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Beursber. 17.50 Regerihgsuitz.: De Antilliaan en zijn wereld, door M. E. Boek houdt. 16.00 Kinderkoren en licht instr. ensemble. 18.20 Polit. praatje. 18.30 Lichte gram. v. d. jeugd. 18.50 Bn nu mijn geval: vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.26 Lichte gram. 20.00 Licht pianospel (gr). 20.20 Omroepork. en sol.: klas. muz. I. d. pauze: Indonesiërs en Ne derlanders. klankbeeld. 22.15 23.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Cello en piano (gr): klas. muziek. 23.16 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 10.50-13.45 Rechtstreekse re portage v. d. plechtige opening door H. M. de Koningin v. d. zitting der Sitaten Generaal. 19.00-19.30 Herh. rep. opening Staten Generaal. 19.30- 20.00 VPRO: Van strijd- tot opbouw- organisatie, progr. over het Werk V. d. Verenig, voor Vrijz. Herv, in Ne derland. NTS: 20.00 Journ, 20.20 De Miljoenennota, een toelichting op de zojuist verschenen Rijksbegroting 1964. VPRO: 20.35 Morele herbewa- plng: antw, óp vragen van onze tijd?, documt. progr. 21.10 Portret van een musicus. 21.30 Eurotheater, amus. progr. NTS: 22.15-22.20 Journaal. DOOR L. VAN HELLEN „Verzorg jij die allemaal?" vroeg hij aan Ankie, die nog steeds een ge agiteerde kleur had, die haar echter heel goed stond. „Ja," zei ze, toch weer een beetje verlegen, „ik hou zo van bloemen." „Jullie hoort bij mekaar," zei hij hartelijk, en lachend verdween ze in haar proper keukentje. Gerard staar de naar buiten in de zonnige straat, in het voortuintje stond de kinderwa gen en deinde zachtjes. De kleine Gonnie was zeker bezig met gymnas tische oefeningert. „Gaat u nou toch zitten," drong An kie aan, „als u staat bent u Zó groot." Ze kwam binnen met een blaadje waarop twee kopen dampende koffie. ven, „dat ruikt niet slecht, Ank." En opeens wist hij zich thuis, hier, in het huis van zyn zoon. Opeens wist hy dat Berend het goed gezien had. Dit hele huis ademde de sfeer van het gezin waar het geluk woonde. Hy keek naar Ankie, zoals ze daar zat en in haar koffie roerde een sterke jonge vrouw, sterk in haar moeder schap, de liefde van haar man, ge lukkig in dit kleine, gezellige huis. Waarom had hy, dwaas, zich hierte gen zo verzet? Hadden deze jonge mensen niet alles wat ze begeerden? „Dat ik hier nou zit. verwon derde hy zich hardop. „Ja.. zei Ankie zacht. Én hij wist wath ze allemaal had kunnen zeg gen, scherpe woorden, striemende woorden, en ze zou gelijk gehad héb ben, Wanneer sprak ze dit alles niet Waarom sprak ze dit alles niet uit?.... „Waarom zeg je nou niét", vroeg hij opeens bot, „waarom zeg je nou niet: eindelijk? Waarom zeg Je niet; 't 4ÓU eens tijd worden?" Zé plukte nerveus aan het kêimten randje van haar schortje. „Dat dacht lk wildaarnet", be kende ze, „maar. ik was veel te blij voor Beer". „Niet voor jezelf?" drong hij aan. Ze zag hem vol en open aan. Haar ogen schenen te lezen op de bodem van zijn hart. eh hij sloeg de zijne niet néér. „Nü Wel"» aei ae, „daarnet, toen u iri de wagen keek, naar Gonnie toen dacht ik opeens dat dat u toch ook nodig had dat de mensen van u hielden u stond daar zo te kijken, in 't park, naar dat beeldje u was zo heel anders dan. „Ja kind", knikte Gerard, „ik was to heel anders dan. Ik bén ook ver anderd. En hoe ik veranderd ben dat voel ik vandaag, hier, in jouw huis, het beat. Net zo erg als ik het vroe ger vond, Van jou en Beer, zo blij ben ik nu, dat ik in julllie huis zit en jul lie kind heb gezien. Je moet een ouWe man maar veel vergeven, Ank. Het verstand kamt niet altijd met de ja ren. Als je 't niet erg vindt dan. dan zal ik nog wel eens vaker bij je op de koffie komen, want," en hij hervond bevrijd de luchtige toon, „je koffie is prima". „We nemen nog een bakje",: vond Ank, en wipte meteen óp. Als een berg had ze tegen deze ont moeting opgezien, en wat was het al lemaal anders gelopen. Gerard hoor de haar zacht zingen in de keuken. Toen hij wegging greep hij haar hand. „Je bent een lieve meid", zei hy opeens, „en komen jullie gauw eens by ons als 't kan mét Gonnie?" Opeens voelde hij haar sterke han den omvattend zijn gezicht gaf ze hem een zoen op zyn wang. „Dag, vader", zei ze. „Dag kind", groette hij schor en zocht snel zijn weg naar buiten, waar hij zijn zakdoek driftig uit zijn zak viste. „Die wind", vertelde hij zich zelf, terwijl hij een traan wegveegde. Maar wind was er die dag nu juist helemaal niet. „Je raadt nooit", zei Gonnie tegen Beer, „wie hier vanmorgen op de koffie geweest is". Hij keek haar aan, peilend de blik van haar grote stralende ogen. „Vader", zei hij toen opeens. Ze pruilde. „Nou ja", glimlachte hij, „ik had natuurlijk wel een paar keer mis kun nen raden. Maar ik ik voelde het. Zo. Ank! Hoe kwam ik zo hier?" „Hij stond in het park en versperde het hélé pad. Hij zei „pardon me vrouw" en hij schrok zich een .Hoedje", hielp Beer lachend, we tend dat ze zocht naare en fatsoenlijk equivalent voor de uitdrukking die ze in de Kromstraat zeker zou heb ben gebruikt. „Nou zeg dat zal wat geweest zyn!" „O'zei Ankie zegevierend, „hij was meteen voor de bijl toen ie in de wagen gekeken had. En we zijn sa men naar huis gewandeld èn hij heeft twee kopjes koffie bij me gedron ken en ik heb hem een zoen gegeven en zondag gaan we met z'n drieën naar de Merellaan." „Nou, nou", zei Beer, beduusd on der die hele woordenvloed. Maar ze wist dat hij blij was. „Jij", zei hij toen, „jij bent toch ook een wonder van een vrouw, Ank.'. „Néé," zei te. „Ik deed het eefat om jou, Beer. Maar toen ie hier «at... toen was het net of ie hier hoorde. Ik kon echt niet meer boos op 'm zijn." „Omdat jij zö'n schat bent, w«et je". „Nou ja," zei ze geprikkeld, „een wonder van een vrouw, een schat van een vrouw je lijmt me niet met je smoesjes, Beertje. Die gordijn roe zit nog altijd los, blij dat je va der het niet zag, en die zou jij gis teren al gemaakt hebben." „Ik ga al, wonder van een vrouw", zei hij en ontliep nog net een zwaai van de theedoek. HOOFDSTUK XX. Twee vriendinnen. Greetje Bakker liet de krant uit naar handen glippen. Oudergewoonte trokken nog altijd de luchtvaartbe- richten haar aandacht, zoals in de tyd toen ze. met Herman Rijvers ver loofd, by iedere krantenkop „Straal jager neergestort" meteen angstig zocht naar zijn naam. En nu daar stond hét: „de piloot de 1ste luit. H. Rij vers redde zich met de schietstoel en kwam in de buurt van Nijkerkerveen in een weiland neer. Met een gebro ken been is hy naar het militair hos pitaal te Soesterberg vervoerd." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2