Welke film deze week? „VERVUILING VAN LEIDEN EEN GEVAAR VOOR VOLKSGEZONDHEID?" C- van der Plas (Sassenheim) ontving zilveren koninklijke onderscheiding Derde lustrum Alg. Bejaarden Bond STADSNIEUWS BOUWPLANNEN VAN UNIVERSITEIT OMVATTEN OOK RIJN- EN SCHIEKADE EN DE DOELENKAZERNE Leidse Agenda Sleutel brandkast onder dekens Reclameverbod ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 ''v.,.,--- 'li'"* 1 -•> v- SASSENHEIM Aanrijding. Op de kruising Wes- terstraat-Charbonilaan had gistermid dag een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een bestelauto. De bromfietser, de 22-jarige M. Roozen uit Sassenheiim, verleende geen voor rang met het gevolg, dat hij tegen de zijkant van de bestelauto opreed, ten val kwaim en hierbij een schou derfractuur opliep. Auto en brom fiets liepen liohte schade op. Harmonie. Heden (zaterdag avond) geeft de harmonie „Adest Musica" een concert op het muziek- podium aan de Parklaan. Vooraf aan dit concert, dat uit bekende werken zal bestaan, zal de drumband een mars door de gemeente maken. WASSENAAR BESTUURSMUTATIES BIJ BLAUW-ZWART. Na de onlangs gehouden jaarver gadering van „Blauw-Zwart", waar op enkele nieuwe bestuursleden wer- <n gekozen heeft een herverdeling plaats gehad van de bestuursfunc ties. De heer A. H. Rijnbeek heeft het secretariaat neergelegd en zal als 2e voorzitter zitting houden in het be stuur. Als secretaris treedt nu op de heer A. J. Vosse, Ter Weerlaan 44. De heer A. P. J. Noordoven, die zit ting heeft gekregen in het bestuur zal zich in het bijzonder bezighouden met de verzorging van het clubblad. De overige functies zijn: voorzitter Mr. L. A. L. Weeber; 2e secr. de heer W. P. Ruygrok van de Werve; pen- ningm. Th. J. Donath; 2e penningm. F L. Roozen; hoofdjuniorenleider R. Gottenbos; propaganda-commissie A. F. J. Berk; terrelncommissaris C. Kerkvliet; commissaris W. J. P. Pee- ters. Geestelijk adviseur kap. L. Ber- gemhenegouwen. 40 Jaar trouwe dienst bij de HTM. Op dinsdag 17 september a.s. jubi leert weer een HTM-er van de vroe gere Wassenaarse tram, de heer A. schenk onder couvert aan te bieden. Brouwer, bij de meeste passagiers Wethouder Vogelaar wees hierna beter bekend als Toon Brouwer, zal op de verhouding tussen patroon en dan 40-jaar de trammaatschappij werknemer die vooral bij deze firma hebben gediend, waarvan 37 jaar de PURL MA M uit het goede hout is gesneden. Hier- Wassenaarse lijn. Er is bij de jubila- Baartman en Koning, te Sasisenheim uit leidde hij ook de trouw van de ris thuis (Schoutstraat 9, bij de re- was gistermiddag om vier uur in de werknemers in dit bedrijf af. De heer rmse) s middags tussen 1 en 5 uur bedrijfskantine bijeengekomen om Van der Plas kon dan ook als een gelegenheid tot gelukwensen, hun ooilega C. van der Plas te huldi- voorbeeld gekenmerkt worden 40 jaar bij „Baartman en Koning" Het voltallige personeel van de fa. gen met het feit, dat hij veertig jaar voor de werklust .en de trouw kon geleden bij bovengenoemde firma in hij dan ook mededeling doen van het dienst traa. Nadat de jubilaris, echt- feit, dat het H.M. de Koningin had Senote en kinderen door de directeur behaagd, de jubilaris te onderschei- e heer A. Arentshorst, was welkom den met het eremedaille in zilver geheten, verwelkomde hij tevens verbonden aan de Orde van Oranje- Wethouder A. Vogelaar en de heer Nassau, die hij bij deze de jubilaris Ter gelegenheid van het derde lus- Vermaat, hoofdbestuurslid van het opspeldde C.N.V. en verdere aanwezigen, In zijn toespraak tot de jubilaris, B. en K. gelukwenste, zei de heer Arentshorst, dat het eer traditie is geworden dat in het be vervolgens hem, zijn trUm van de Algemene Bond van familie en ten slotte de directie van Bejaarden afdeling Leiden hield het B. en K. gelukwenste. bestuur van de afdeling gistermid- Namens het personeel sprak de dag in „De Kleine Burcht" een recep- - - heer Copier woorden van gelukwens ti6f die zeer druk werd bezocht. De drijf van B. en K. jubilea worden die hij vergezeld liet gaan van enkede heer F Rippeni voorzitter van het herdacht. In de 69 jaren van het be- gesohenken en de aanbieding van 'n rayon Zuid-Holland gewaagde van drijfsbestaan, kregen reeds 20 werk- herdenkings-album als aandenken de grote steun, die het rayon gedu- nemers de zilveren onderscheidingen aan de dag van het jubileum, twee de gouden. - - rende de afgelopen vijftien jaar 0Als laatste voerde het woord de voortdurend van de Leidse afdeling Na vervolgens waarderende woor- heer Vermaat, die namens het Chr. heeft mogen ondervinden. Hij vroeg den tot de heer Van der Plas gericht Nat. Vakverbond de heer Van der bijzondere aandacht voor het bejaar- te hebben betreffende de wijze waar- Plas gelukwenste met de verleende denprobleem dat hij „een nationale op hij altijd de zaak had gediend, ja- onderscheiding. De jubilaris dankte zaak» noemde. ren zelfs ails chef van de narcissen- tenslotte op de eerste plaats H.M. de £)e heer Van Hees, voorzitter van afdeling, betrok hij ook mevr. Van Koningin en vervolgens directie en de Leidse afdeling van de R.K. Bond der Plas in de hulde en bood haar 'n personeel voor de gesproken woorden van Bejaarden en Gepensioneerden bloemstuk aan, om vervolgens de ju- en aangeboden geschenken. In gezel- roemde de soepele onderlinge samen- bilaris allereerst de brilliant beho- lige uurtjes werden hierna nog vele king tussen de R.K. en de Algeme- rende bij het gouden bedrijfs-insigne gebeurtenissen uit de loop der jaren mene Bond in de Sleutelstad, op te spelden en hem hierna een ge- opgehaald. De viering werd gisteravond beslo ten met een grandioze feestavond in de Stadsgehoorzaal, die zijn hoogte punt vond in het „bal na", dat on der leiding stond van de heer H. Nieboer. Kapelaan J. Zijerveld naar Chili Witte Singel In de publicatie betreffende de n 1 r 1 kazerne verlaten om elders een nieu- Benoemingen in het Bisdom Rotter- Dezwaarschrilt tegen plan we kazerne te betrekken, waarna de dam per 15 aug. j.l. stond o.a. ver- c A oude bebouwing zal worden af ge- meld, dat aan de eerw. heer J. Zij er- brok en om voor een nieuwe plaats veld, die sinds 2 jaren kapelaan te maken. Aldus ontstaat ruimte was te Berkel en Rodenrijs, „eer voor de bouw van een Auditorium vol ontslag is verleend uit de bedie- Tegen de uitbreiding van de Leidse Maximum de grote vergaderzaal voor ning van het Bisdom", universiteit aan de Witte Singel is de universiteit. Waar het hier een oud-Leidenaar door NV het Leidsch Dagblad een Het Diaconessenhuis aan de Witte betreft behoeft deze mededeling bezwaarschrift ingediend. De direk- Singel zal worden gesloopt. Op deze enige aanvulling, aldus deelt men ons tie voert aan als overwegend be- Plf^ zal de nieuwe universiteits- mede. zwaar dat het dagblad niet door bibliotheek verrijzen. Aan dit ur- Kapelaan Zijerveld heeft n.l. van hoogbouw in haar behoefte aan uit- gente plan wordt met voortvarend- onze Bisschop verlof gekregen zijn kan voorzien terwiil de heid gewerkt. De bibliotheek aan krachten te gaan wijden aan de mis- universiteit door een wat dichtere het Rapenburg is te nauw behuisd, sie in Zuid-Amerika, en wel in Chili, bebouwing of een wat hogere bouw Voorlopige uitbreiding met een hou- De,laatste maanden was hij werk- nt kelderhouw tot een bevredigende ten gebouwtje in de tuin achter de zaam in een parochie in Spanje (o.a. oploïiog ka" komen Ook dl ge- bibliotheek is afgewezen De nieuwe voor de taal); daarna zal hij nog meente Leiden zou deze bezwaren bibliotheek moet vóór 1970 gereed enige maanden een speciale cursus steunen. Naar wij vernemen reiken zl)n- te Leuven gaan volgen, de uitbreidingsplannen van de Leidse universiteit verder dan de Witte Singel. Ook de Rijn- en Schiekade is in het nieuwbouwprogramma op- uitbreidingen binnen de stad Leiden, WEDERZIJDS Voor de beoordeling van de boeien- van dit verhaal heeft niet op 'n lijkje meer of minder gekeken. De uitwer- rhrh?^zePSS"gook de'ctowmentaireTw'Si^yds'Mn'hêt ™n een en'ander is echter wat gehecht. Deze uitDreiamg omvax ook v^rwiirpn we naar een rommelig en verward. Men heeft het terrein van de Doelenkazerne, naar 8en moeite het verhaal te blijven volgen. dat in 1968 of 1969 vtjj zal komen, artiicel eiders m dit Diad. Tussen de twee ministeries: O. K. en MET MONOCLE MEER MANS W. en defensie bestaat in beginsel Een avonturenfilm uit de rubriek overeenstemming hierover. De Koks- spionage draait deze week in het school zal het terrein van de Doelen- LUXOR-theater. De hoofdpersoon is vrouw slaapt niet alleen" geprolon- een dienaar van de geheime dienst, geerd. Een wat mager verhaaltje in KFC-keuring 14 jaar. NIET ALLEEN STUDIO heeft de klucht „Mijn die indrukwekkend met zijn monocle kleur, dat het van het spel van Daniel weet om te gaan. Onder een schijn Gelin en zijn goede secundanten moet van onbewogen deftigheid weet in- hebben. B. en w. antwoorden op vragen .van raadslid „Ia het College er mede bekend, dat op verscheidene plaatsen in de stad, waar panden zijn gesloopt, vuil nisstortplaatsen zijn ontstaan?" heeft het Leidse raadslid S. W. C. van Eg- mond (KVP) onlangs b. en w. ge vraagd. „Is het College niet met mij van mening, dat zulke vuilnisstortplaat sen ernstig gevaar voor de volksge zondheid opleveren? Ik refereer hier bij aan de vermelding van de Wet houder van Openbare Werken van de aanwezigheid van ratten". B. en W. van Lelden antwoorden: De gesignaleerde toestand is ons be kend en heeft reeds geruime tijd onze aandacht Berekend is, dat sedert maart j.L de Gemeentelijke Reinigingsdienst in de binnenstad in totaal bijna 200 m3 vuilnis heeft moeten verwijderen, welke op door sloping vrijgekomen terreinen was gestort. Uit de rapporten van de directeur van voornoemde dienst blijkt, dat steeds opnieuw oud huisraad, ge woon huisvuil en andere afvalstoffen, alsmede voedselresten, op dergelijke plaatsen wordt gedeponeerd. Hoewel niet in zo algemene zin van ernstig gevaar voor de volksgezondheid kan worden gesproken, menen wij, dat om meer dan een reden moet worden getracht dit misbruik zoveel mogelijk te voorkomen en tegen te gaan. De me dewerking van de bevolking zelf achten wij daarbij echter een allereerste ver eiste. Zo ligt het in de bedoeling, dat de in de raadsvergadering van 22 juli j.l. ter sprake gekomen, door sloping vrij gekomen grond tussen de Krauwelsteeg en de St. Jorissteeg, op korte termijn van een bestrating wordt voorzien, het geen een aanzienlijke verbetering van de situatie ter plaatse zal betekenen. Door sloping vrijkomende terrei nen moeten vrij van puinresten en geëgaliseerd worden opgeleverd. Hierop wordt van gemeentewege nauwlettend toegezien. Wanneer ech ter reeds kort na de oplevering vuil nis, waaronder ook puin, door derden wordt gestort, kan het ten onrechte lijken alsof van de sloop afkomstige materialen zijn achtergebleven. Wel zal de verwaarloosde toestand, waar in dergelijke terreinen onvermijde lijk nog enige tijd verkeren, ertoe bij dragen, dat deze hoeken voor het storten van vuil worden gebezigd. Om in de ongewenste toestand ver betering te brengen hebben wij op dracht gegeven door sloop vrijgeko men grond periodiek te schonen en, indien aan de aanleg van openbare parkeerruimte ter plaatse behoefte bestaat, de grond te bestraten. Hoe wel dit het verdere vuilnisstorten ZONDAG 15 SEPTEMBER Rijksmuseum voor Volkenkunde: Nomaden: Wegens aanhoudende be langstelling voor de tentoonstelling „Op trek", vertoning van films over nomaden in Australië, Noord-Afrika en Noord-Canada. Aanvang 3 uur. KABO. 60-jarig bestaan. 8 uur H. Mis. SFL, daarna ontbijt „De Burcht". Receptie 14-15.30 uur „De Burcht". Feestavond 8 uur „De Burcht". DINSDAG 17 SEPTEMBER KAV. Stad en St. Leonardus, Phi- lips-«demonstratieavond. 8 uur KI. Burcht. Gespreksgroep Herensingel 8 uur Avondmis. Kapel Zusters Carmelites- sen. WOENSDAG 18 SEPTEMBER Rozenkranskruistocht. 7 uur St. Pe- truskerk. NRKM. Middenstandszaken inlei ding door de heer J. van Zonneveld. 8 uur Zomerzorg. TENTOON STELLIN GEN EN MUSEA Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat): dag. 1017, zond 1317 uur Tentoonstelling „Op trek", drie duizend jaar kamperen, „Nomadis- rae" Tot 6 oktober. Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrijdag 104 uur. zond 14 uur Rijksmus Geologie en Mineralogie (v d Werfpark): Geologie van Ne derland Dag 10—12 en 24 uur zon- en feestd 24 uur Rijksmus Gesch Natuurweten schapoen (Steenstr): dag 104 uur zond 14 uur Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, Lange Raamsteeg 2. Op werkdagen van 10.0012.30 en van 25 uur. Boerhaavezalen: Drie Vlaamse kunstschilders. Dagelijks van 25 en 79 uur. Tot 12 september. De Lakenhal: Dagelijks 104 uur. Zondags 14 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren: Egbert zn van A. van specteur Monocle iedere situatie te Weeren en K. Dijkstra. Tabitha dr v. beheersen. Hij heeft daarbij steun de KFC is afgekeurd. I. van Hove en C. Burgers. Ingrid van zijn nimmer falende pistool. Paul Cornelia dr van C. de Haas en G. Meurisse maakt van deze monocle Wassink. Rudolf Johannes Maria zn een wat lachwekkend figuurtje Een koesteren echter van J. Holverda en G. E. M. Bom. charlatan met rare hoekige bewe- afgelopen. Velen koesteren echter Edwin Eduard zn van B. Beekhuis gingen, waarin de toeschouwer niet nog wrok. Na de dood van hun vader en I J Barnhoorn. Carola Suze dr ten volle kan geloven. Het onderwerp en de onteigening van zijn Pontage van H. Leidelmeijer en A. W. Bouw- is echter niet van spanning versto- moeten de gebroeders Canfield el- meester Laurentius Leonardus zn ken. Een Himmler-schat is in de ja- ders een bestaan opbouwen. De oud van J A Wolvers en A. M. Droog, ren '40-45 aan de kust van het eiland ste, Bntt, krijgt een baan als opzich- Willem Dirk Johannes zn van G. L. Corsica verborgen. Slechts één per- ter b« een in aanbouw zynde spoor- Muiizert en J C Selier. Hendrik soon heeft het verbergen van deze weg. Britt neemt aanvankelijk zijn BernaMus Arnoldus zn van H. B. A. schat overleeft. Toch zyn er meer broers, die betrokken zijn geweest by Fortgens en R. IJdema. Robbert zn die van het bestaan weten: ofwel een treinoverval w bescherming. La- van R Volk en C. Paauw. Willem dienaren van de geheime diensten ter keert hy hen de rug toe. Hy weet Jacob zn van A, Kulk en A. van Dijk. der verschillende landen, die in op- door kordaat optreden een bergpas Overleden: P. Groeneboom 89 jr, dracht van hun regering der gehei- in handen te krijgen voor de Sante man D Smink 73 jr. echtgen. v. G. me paieren in handen moeten zien te Fé-spoorlyn, voordat een concurre- Tü.ïeu J Beekman 70 jrf man. M. krijgen, ofwel avonturiers, die dor- rende maatschappy er beslag op legt. Smit 85 jr echtgen. v. C. de Rooij. sten naar de goudschat. Geld maakt Ziehier het verhaal van de „Spoor- G Smal 71 jr wed. v. G. Rol. K. van bloeddorstig zou een devies van de- wegoorlog in het Westen een pre- Heijningen, 68 jr, man. Z. van Duij- ze rolprent kunnen zyn. De taal der tentieloze avpntaen^ venbode 84 jr, man. revolvers is overtuigend. De schryver tuur zóekt, kan terecht in REX. Trianon draait een film, die door AVONTUUR De Amerikaanse burgeroorlog is De films in de week van 13-19 sept. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: Jonig maar geraffineerd, volw. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Wederzijds, a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Inspecteur Monocle van de geheime dienst, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Mijn vrouw slaapt niet al leen, volw. (Prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: afgekeurd. Rex: Spoorwegoorlog in het Westen, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. niet geheel blijkt te voorkomen, ho pen wij, dat hierdoor op de duur een verbetering zal worden bereikt. Van de zijde der politie wordt op het ver bod tot vuilstorten extra toezicht uit geoefend. Het wegwerpen van vuilnis in de grachten kan eveneens tot velerlei onaangename gevolgen leiden. De Reinigingsdienst beschikt over twee vuilvisvletten om het drijfvuil, dat deels ook van stróomopwaarts aan de Oude Rijn gelegen gemeenten af komstig is, regelmatig te verwijderen Gedurende een maand wordt op deze wijze 250 m3 drijfvuil verzameld. Voor het verwijderen an afvalstoffen die door hun aard of hoeveelheid niet op de normale wijze in de vuilnisemmer kunnen worden aangeboden, geldt nog steeds de regeling, dat deze. na aanvraag op woensdagen afzonderlijk worden op gehaald. Het tarief ad ƒ0.50 met halve m3 is zo laag, dat dit geen beletsel behoeft te zijn om van de regeling ge bruik te maken, hetgeen ook blijkt uit de veelvuldige aanvragen. Voor een verlaging of afschaffing van dit tarief, hetgeen slechts het afzonderlijk aan bieden van de normale hoeveelheid huisvuil in de hand zou werken, achten wij dan ook geen aanleiding aanwezig. Wij merken in dit verband nog op, dat men een tweede vuilnisvat ter beschik king kan krijgen tegen een gelijk tarief, t.w. f 6,— per jaar, als voor het eerste vat geldt. GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten: a een wachtverbod vast te stellen voor de Ho>ge Rijndijk, voor zo ver gelegen tussen de Utreohtse- brng en de P. J. Blokstraat, aan de zijde der even huisnummers; b een stopverbod vast te stellen voor de Zijlsingel, de Herensingel, de Maresingel en de Rijnsburger- singel, aan de zijde van het water. Afschriften van dit besluit zijn ge zonden aan de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat in Zuid- Holland, aan de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, behartiging van ver- keersbelangen ten doel hebbende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holiand. (Advertentie) GEMEENTE LEIDEN VERDELING WOONRUIMTE Het gemeentebestuur vestigt hier bij opnieuw de aandacht op een mi nisteriële beschikking, die voor de gemeentebesturen de mogelijkheid opent aan ingezetenen een tegemoet koming te verlenen in de kosten bij verhuizing naar een kleinere woning of bij het geschikt maken der woning voor medebewoning door één of meer gezinnen. Zulk een tegemoetkoming kan wor den verleend indien: I. a: aan de woning voorzieningen worden getroffen ten behoeve van medebewoning door één of meer ge zinnen en deze medebewoning ten minste 5 jaren blijft gehandhaafd; b. de kleinere woning, welke men gaat betrekken, tenminste 2 kamers minder bevat dan de te verlaten wo ning. Bij woningruil geldt bovendien, dat het gezin, dat de gr. «v v. oning be trekt, door het gem eentebestuur pas send moet worden geacht. .Verzoeken om een vergoeding moeten binnen 3 maanden na het treffen der voorzieningen of na de verhuizing worden ingediend. Een tegemoetkoming in de kosten kan niet worden verleend, indien het pand, dat de eigenaar/bewoner ver laat, wordt verkocht. II. Bepaalde percelen kunnen ech ter niet door het 1 van voor zieningen voor dubbele bewoning ge schikt worden gemaakt. Niettemin zijn hoofdbewoners in verschillende gevallen wel bereid vrijwillig inwo ning te verlenen, hoewel daarvoor dus van gemeentewege geen gelde lijke tegemoetkoming kan worden verleend. Gebleken is echter, dat verschil lende hoofdbewoners er zeker van wilen zijn, dat, indien zij éénmaal vrijwillig inwoning hebben verleend, zij na het vertrek van deze inwonen- den niet opnieuw tot het beschikbaar stellen van woonruimte zullen wor den verplicht. Teneinde misverstand te voorko men, make^ wij hierbij bekt id, dat hoofdbewoners, die vrijwillig inwo on. hebben verier J verplicht zullen worden om na het vertrek van deze inwonenden woonruimte ter be schikking te stellen. Voor andere inlichtingen omtrent de punten I en II kan men zich wen den tot het Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting. Hooigracht 79, lo ket 2, Leiden, op maandag t./m. vrij dag tussen 9 en 12 uur v.m. III. Tenslotte maken wij bekend, dat naast de overheidspremie, te verkrijgen als tegemoetkoming in de kosten van verbetering van de inde ling en de accomn datie van bestaan- de woningen, (zoals h t doen aan brengen van extra slaapvertrekken op een zolderverdieping; verbouwing var een euken of vervar ing van een ouderwets privaat door een wa tercloset) eveneens een oremie kan worden verleend voor het maken en inrichten van een doucheruimte. De eigenaar van de woning of de gene, die tot het aanbrengen van de verbeteringen bevoegd is, kan de desbetreffende aanvraag tot ons Col lege richten met overl 'gging van een omschrijving van de uit te voe ren werkzp nheden en van een be groting van de kostep. Nadere lichtingen 'omtrent punt II kunnen worden verstrekt door de afdeling Volkshuisvesting van de Dienst der Gemeentewerken, Bree- straat 117, Leiden. (Advertentie) WAT LEIDEN VERLOOR EN VOND Sleutels, fototoestel, riem, ketting- slot, armbandje, oortelefoon, bank biljet, bromfiets tas, zegelring, boot- haak, badbroekje, handdoek, sjaal, jasje, portemonnaie, aktetas, colbert jasje, ballpoint, luchtdrukpistool, pantalons, boodschappentas, 4-kleu- renpotlood, windjack, regenbroek, damespolshorloge, kinderschoentjes, bedelarmband] e, kindervest, oor knopje, kinderwagenrekje, heren regenjas, autoreservewiel, heren schoen, damesschoen, aansteker, da- mesbril, zonnebril, zak inh. strekel en sikkel, herenbril, damesregenjas, herentrui, schoolpakket, portefeuille, duosit, elektromotor, kano, wieldop, rolfilm, voetbaluitrusting, autostep, damesvest, breiwerk, remsegmenten, herenpolshorloge, boek, herenhand schoen, sigarettenaansteker (gas), scheerapparaat, foto's, knot wol, ju te zakken, zakhorloge. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort, op woens dagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. ITALIAANS OPERA-CONCERT M.M.V. HET LEIDS KAMERKOOR Met de verkregen medewerking van het Leids Kamerkoor o.l.v. Willem Mizée in a capella werken treden donderdag 19 dezer in de Stadsge hoorzaal drie opera-zangers op, die met aria's in een nagenoeg geheel Ita liaans programma (Leoncavallo, Mas- cagni, Verdi). Dit zijn Erik de Vries Mouché (sopraan), die ook buitens lands haar sporen verdiende, Richard van Dijk (bariton), die al een lange ervaring achter zich heeft en de hel dentenor Tabe Bas. Deze laatste is een echte tenore drammatico, die niet alleen in Nederland zeer zeld zaam zijn. Het Leids Kamerkoor her haalt op verzoek het dezer via Hilver sum II uitgezonden programma. PREMIèRE „DE OPVOLGER" DOOR BISSCHOPPEN BIJGEWOOND De Nederlandse première van het toneelstuk „De Opvolger" door de toneelgroep .Ensemble" in de Stads schouwburg te Tilburg, bijgewoond onder meer door een groot aantal wereldlijke en kerkelijke autoritei ten, onder wie de ambassadeur van België en de bisschoppen van 's Her togenbosch en Breda, werd na afloop door de tot de laatste plaats bezette zaal met een ovatie en veel bloemen beloond. „Ensemble" heeft van dit actuele stuk van de Duitse auteur Reinhard Raffalt, die de opvoering bijwoonde en met regisseur Karl Guttmann in de ovatie deelde, een zeer sterke uit voering gegeven. Een stuk van gedurfde inhoud met vaak zeer concrete uitspraken, een stuk van deze tijd. Prachtige rollen werden vertolkt door Ko van Dijk als de kardinaal van Bologna, die tenslotte tot paus werd gekozen en door Ko Arnoldi als de kardinaal van Toledo, die op zijn sterfbed kiest voor het compromis. In dit louter mannelijk gezelschap excelleerden voorts Adolf Rij kens, Max Croiset, Lex Goudsmit en Ton van Duinho ven. Spinner spinde f 10.000 De politie in Tilburg heeft een 32- jarige spinner uit deze gemeente aan gehouden wegens diefstal van 10.000 ten nadele van zijn werkgever, een Tilburgse woninginrichter. Deze deed donderdag bij de politie aangifte, dat uit zijn brandkast een bedrag van 10.000 gulden was ver dwenen. Omdat hij de sleutel van de brand kast bewaarde tussen de opgeslagen dekens en de spinner de woningin richter zo nu en dan behulpzaam was, viel de verdenking op hem. Inderdaad bleek de spinner op de hoogte te zijn geweest van de bergplaats van de sleutel en had hij dank zij deze sleu tel in negen maanden 10.000 gulden uit de brandkast kunnen halen. De spinner bleek een spaarzaam mens: het gehele bedrag kwam na zijn bekentenis te voorschijn. De man is ingesloten en zal voor de officier van justitie worden geleid. GERED Gisteravond plm. 6 uur stond de automonteur der GRD de heer Jan Nijhuis (22) zijn motorfiets te re pareren voor zijn ouderlijk huis, Oude Singel 10, toen er aan de overkant in de Oudevest een jongen bij het visjesscheppen in het water viel. Jan bedacht zich niet, gooide zijn bril op de wal trok zijn schoenen uit en ging geheel gekleed te water. Hij zwom naar de overkant en slaag de erin de jongen behouden op de wal te brengen. Het enige nadeel voor de redder: hij verloor zijn sokken en zijn pakje shag. Bij de kreet, kwamen er nog enige broers, allen goede zwemmers, te hulp maar het was niet meer nodig. Het Tweede Kamerlid de heer Wes- fcerterp (KVP) heeft de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid, van Economische Zaken en van Jus titie schriftelijk gevraagd, of de rege ring bereid is te overwegen, in na volging van Italië, de reclame voor de verkoop van rookmiddelen te verbie den. Het kamerlid heeft dit gevraagd naar aanleiding van recente publica ties, waarin een statistisch verband lijkt te zijn aangetoond tussen (over matig) roken en het voorkomen van longkanker.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 12