ZWEMSTERS STELLEN BIJZONDER TELEUR IN ZESLANDENTOERNOOI VOETBALPROGNOSES Goede zege van Mensonides Ria van Velsen stopt met turnen NEDERLANDSE ATLETES OP 7 PNT NA EERSTE INTERLANDDAC 800 meter dubbele Nederlandse triomf Afvalwedstrijden L.S.B. LDVII start met een overwinning ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA fS Ada Kok en Korrie Winkel de grote verliezers De eerste zeslandenzwemwedstrijd in het gezuiverde zeewater van het Imposante zwemstadion van Blackpool heeft Nederland naast enkele meevallers een aantal decepties opgeleverd. Een huilende Ada Kok en de sip voor zich uitstarende Korrie Winkel vormden even zovele symbolen van de nederlaag, die het Nederlandse dameszwemmen deze avond leed. Twee jaar geleden in Malmö, bij de start van het zeslandengebeuren, wonnen onze dames op een na alle nummers. Het vorige jaar in Rotter dam gingen er al twee verloren en nu moesten de Nederlandse dames op de eerste nummers reeds zich gewonnen geven. Ada Kok verloor op even onverwachte als sensationele wijze op de vlinderslag, Korrie Winkel na een half mislukte start op de rugslag en de estafetteploeg op de 4 x 110 yards vrije slag. Daartegenover stond de goede rol, die de Nederlandse heren in dit gezelschap speelden, welke vooral tot uiting kwam in de overwinning van Wieger Mensonides op de 220 yards schoolslag. KORRIE WINKEL VERSLAGEN De grote strijd ontbrandde al direct op het eerste nummer, de 110 yards rug slag dames, met de Europese record- houdster, de Frangaise Christine Caron op baan 1 en de Groningse Korrie Win kel op de gunstige middenbaan. „Ik moet halverwege een flink stuk voor liggen, anders haal ik het niet had Korrie voor de wedstrijd verklaard. Maar het ging allemaal heel anders dan verwacht. Korrie Winkel was nog niet klaar, toen het startschot klonk. Zij lag hierdoor meteen anderhalve me ter achter op de bijzonder snel ver trokken Christine Caron. Het 15-jarige Franse zwemstertje keerde met ruime voorsprong, maar aan de andere kant kwam de Britse favoriete Linda Lud- grove opzetten „Kiki", zoals de Fran sen de Europese recordhoudster noe men, zag haar komen. Zij had echter haar krachten verkeerd verdeeld en kon de keiharde eindsprint van de Brit se niet meer opvangen. De chronome ters gaven geen verschil: voor beiden wezen ze 1.10.3 aan. maar het verschil was met het oog duidelijk waarneem baar. Korrie Winkel finishte in de voor haar doen matig etijd van 1,11.1 als derde. FRAAIE ZEGE De teleurgestelde Nederlandse ploeg veerde ogenblikkelijk daarna op, toen Wieger Mensonides op de 220 yards schoolslag een uitstekende wedstrijd zwom. Hij liet de onstuimige Mrazek de eer het veld aan te voeren tot 150 meter, trok zich toen in prachtige glij- stijl naast de hevig „hobbelende" Duit ser en vergrootte halverwege de laatste baan zijn voorsprong tot een lengte. De Hagenaar had zelfs niet zijn befaamde eindsprint nodig om ons land de eerste heren-overwinning in de historie van de zeslandenwedstrijd te geven. Men sonides kwam tot een tijd van 2.30.8, de beste Nederlandse seizoenprestatie op dit geen redden meer aan". Ploegleider Verwoerd sloeg zijn verslagen pupil be moedigend op de schouder. VOORSPRONG VERLOREN Aan Bontekoe was vervolgens de taak weggelegd om de bescheiden Ne derlandse puntenvoorsprong uit te bou wen, of op zijn minst te consolideren Het gelukte de blonde Heemstedenaar niet geheeL Duitslands wonderzwemmer Gerhard Hetz nam al direct een voor sprong en was verder onbereikbaar. Johan Bontekoe bleef tot tweederde van de 440 yards voor op de geduchte Zweed Svensson. Toen zette deze op volger van Rosendahl een tussensprint in, die onze Europese kampioen niet kon beantwoorden: Hetz eerste in 4.23.6. Svensson tweede in 4.25.3 en Bontekoe derde in zijn toch nog beste tijd van het seizoen met 4.27.2. WERELDRECORD Nederland had desondanks de leiding behouden, maar de voorsprong ging verloren bij de explosie van kracht, die de Schotse Bob McGregor op de 110 yards vrije slag ontwikkelde. De „men selijke torpedo" zoals de Britse kranten hem noemen naar aanleiding van zijn recordprestatie eerder in het seizoen, maakte deze bijnaam geheel waar. Kroon mocht nog zo n snelle start heb ben, in een razendsnel tempo beukte de Schot zich langs het gehele veld en finishte met een meter voorsprong voor mannen van reputatie als de Europese kampioen Gottvalles en de oud-Euro- pese recordhouder Per Ola Lindberg in de nieuwe wereldrecordtijd van 54 sec. precies. Mac Gregor verbeterde daar mee het op zijn naam staande record met 0.1 sec. Ronnie Kroon kon tegen 't geweld, dat het drietal Mac Gregor- Gott valles-Lindberg ontwikkelde niet op. Tot 75 meter kwam hij goed mee. Zijn finish was juist scherp genoeg om de Duitser Uwe Jacobsen, die hem in Soest kortgeleden had verslagen, voor te blijven. De Nederlandse voorsprong in het klassement was nu verdwenen. Groot-Brittannië, Zweden en Nederland leidden nu met 23 punten. SLECHTE ESTAFETTE Groot-Brittannië nam de leiding over bij het schoonspringen, dat Zweden op gelijke hoogte bracht met Nederland: Groot-Brittannië 28 p., Zweden en Ne derland 24 p. De Nederlandse achter stand ging bedenkelijke vormen aan nemen. toen de wisselploeg heren niet verder kwam dan een vijfde plaats. Het vorige jaar was het Nederlandse kwar tet in bijna dezelfde samenstelling nog een geducht concurrent voor het ege- vierende Duitsland. Nu echter zwom Van Osch een zeer slechte rugslag (hij tikte als laatste aan), kon Mensonides maar weinig inlopen, verloor Jiskoot op de vlinderslag terrein aan de Ita lianen en werd Kroon op de vrije slag voorbij gestreefd door Mac Gregor en Lindberg. Onze damesploeg op de 4 x 110 yards vrije slag maakte veel goed. Zweden, dat de Europese recordhoudster Kris- tine Hakberg nauwelijks nodig had om met ruim verschil te zegevieren, was natuurlijk ongenaakbaar, maar het vier tal Lydia Schaap- Pauline van der Wildt-Ineke Tigelaar-Erica Terpstra wist in een spannende finish Groot- Brittannië voor te blijven en zodoende de achterstand tot zes punten te be perken. 110 yards rugslag dames: 1. Linda Ludgirove (GB) 1.10.3 (nw Brits ree.); 2. Christine Caron (Fr) 1.10.3; 3. Korrie Winkel (Ned) 1.11.1; 4. L. Bengtason (Zweden) 1.14.0; 5. R. Cu- tulo (It) 1.16.3; 6. H. Neuber (Did) 1.16.3. 220 yards schoolslag heren: 1. Wie ger Mensonides (Ned) 2.38; 2. H. Mrazek (Did) 2.39.2; 3. C. Caramelli (It) 2.42.3; 4. N. Nicholson (GB) 2.43.2; 5. U. Eriksson (Zwe) 2.43.4; 6. G. Kiehl (Fr) 2.49.8. 110 yards vlinderslag dames: 1. Karin Stenback (Zwe) 1.09.0; 2. Ada Kok (Ned) 1.09.3; 3. Heike Hustede (Did) 1.09.6; 4. Glenda Phillips (GB) 1.09.6; 5. Annamaria Cecchi (It) 1.14.1; 6. Daniele Hannequin (Fr) 1.18.5. 440 yards vrije slag heren: 1. Ger hard Hetz (Did) 4.23.6; 2. Mats Svens son (Zwe) 4.25.3; 3. Johan Bontekoe (Ned) 4.27.2; 4. John Martin - Dye (GB) 4.35.0; 5. Francis Luyce (Fr) 4.36.4; 6. G. Orlando (It) 4.38.7. 110 yards vrije slag heren: 1. Bob Mac Gregor (GB) 54.- sec. (nw we- reldrec.); 2. Alain Gottvalles (Fr) 55.0; 3. Per Ola Lindberg (Zwe) 55.7; 4. Ronnie Kroon (Ned) 56.5; 5. Uwe Jacobsen (Did) 56.9: 6. B. Bianchi (It) 56.9. 4x110 yards wisselslag heren: 1. Duitsland 4.11.4; 2. Italië 4.14.6; 3. Groot-Brittannië 4.17.1; 4. Zweden 4.18.0; 5. Nederland 4.18.4; 6. Frank rijk 4.22.2. Schoonspringen heren: 1. Salice (It) 129,38 pnt; 2. Collin (GB) 126,09 pnt; 3. Scherff (Did) 124,56 pnt; 4. Sanstedt (Zwe) 117,24 pnt; 5. Mail- lard (Fr) 114,79 pnt; 6. Meelhuizen (Ned) 109,26 pnt. 4x110 yards vrije slag estafette da mes: 1. Zweden 4.17,-; 2. Nederland 4.19.7; 3. Groot-Brittannië 4.20.4; 4. Duitsland 4.24.6; 5. Italië 4.27.3; 6. Frankrijk 4.31.6. De puntentelling voor de indivi duele nummers is: voor een eerste plaats 7 punten, voor een tweede 5 punten, voor een derde 4 punten, voor een vierde plaats 3 punten, voor een vijfde 2 punten en voor de zesde plaats 1 punt. Bij de estafettes wor den deze puntenaantallen verdub beld. STAND NA EERSTE DAG: 1. Zweden en Groot-Brittannië, beide 44 punten; 3. West-Duits- land, 43 punten; 4. Nederland 38 punten; 5. Italië 31 punten; 6. Frankrijk 20 punten. NOG EEN NEDERLAAG Een enorme teleurstelling was on getwijfeld, dat Ada Kok. wereldrecord- houdster met 1.06.1, verloor van haar concurrente, de Zweedse Karen Sten back, die aan 1.09.0 genoeg had voor de overwinning. Ada Kok voerde als excuus aan, dat zij de Zweedse nauwe lijks gezien had. Ze wachtte te lang met haar slotaanval en liet Heike Hustede op de baan naast haar als eerste keren. De Duitse ging zij in soepele stijl ge makkelijk voorbij, maar helemaal op de andere buitenbaan was Karen Sten back naar voren gekomen. „Het leek wel of ik lood in de benen had", sta melde de ontdane Ada Kok na afloop. „Ik zag haar te laat en toen was er Engelse heren nemen afstand van Zweden Na de eerste dag van de heren-at letiekwedstrijd Gr.-Brittannië-Zwe- den, hebben de Engelse met 62-44 de leiding. Dank zij de uitstekende weersom standigheden werden er enkele goede prestaties geleverd. De Zweed Birger Asphrnd kwam bij het kogel- slinigeren tot 65,52 meter terwijl zijn landgenoot Kjell Nilsson het hoog springen won met 2,10 meter. Op de overige nummers, die vrij dag werden verwerkt, boekten de Engelsen de overwinning. Stan Tay lor won de 1500 m. in 3 min. 44,3 en Basil Heatley nam in 28.55.8 de 10 km. voor zijn rekening. TURNEN Fraaie loopbaan Ria van Velsen, die de laatste drie jaar achter elkaar Nederlands kam pioene turnen is geworden, gaat haar schitterende loopbaan beëindigen. Het Bodegraafse meisje is enige tijd geleden getrouwd en het is zeer wel mogelijk, dat dit met haar besluit ten nauwste samenhangt. In ieder geval komt haar besluit de KNGV op een gevoelig verlies te staan. En niet al leen de KNGV zal deze bijzonder be gaafde turnster node missen, ook haar vereniging. Hercules, zal een geduchte aderlating ondergaan. Een fraaie oarrière is ten einde. Atletiek Engeland-Nederland (dames) Gerda Kraan, de Europese kampioene op de 800 meter en Janny van Eyck-Vos stalen vrijdagavond in de damesontmoeting Groot-Brittannië Nederland die voor een goedgevuld White City Stadion in Londen werd gehouden, de show. Van Gerda Kraan hadden wij niets anders verwacht, maar Janny van Eyck-Vos, liep zich met een tijd van 2.07,7 achter Gerda Kraan (2.06.1) naar een twaalfde plaats op de wereldranglijst. Verheugd en met een stralend gezicht stond Janny van Eyck naast Gerda Kraan op het ere podium. In een keihard gevecht had zij de sterke Engelse dames Ann Smith en Phyllis Perkins achter zich gelaten. De daverende ovatie waar voor het sportieve Engelse publiek zorgde zal haar en Gerda nog lang hengen. Op deze eerste waarlijk zomerse dag in de Engelse hoofdstad hadden de Britse dames met sterren als Dorothy Human, Daphne Arden, Snzan Allday en Mary Rand in de gelederen slechts een voorsprong van zeven punten opgebouwd (3124) en dat was boven alle verwachten een groot succes voor de Nederlandse dames, die hun huid zo duur mo gelijk verkochten. Ook Wil Hulshof heeft lange tijd bij het speerwerpen de leiding gehad met een worp van 45,12 meter, totdat zij door Suzan Platt met 46,03 meter in haar laatste poging werd geklopt. Direct na de start nam Gerda Kraan met een felle sprint de leiding ge volgd door Ann Smith en Phyllis Perkins met op de vierde plaats Jan ny van Eyck-Vos. Gerda kwam bij het ingaan van de tweede ronde na 61,5 sec. als eerste door terwijl Janny van Eyck-Vos in een korte attaque het tussen Ann Smith en Phyllis Perkins gevallen gat dichtte. Op de derde plaats lopend benaderde zij steeds meer de Britse, die verwoede pogingen deed haar tweede plaats te behouden maar op 100 meter voor de finish ging Janny tot de aanval over en sloopte met een korte vin nige demarrage de laatste krachten van de Engelse. Met haar tijd van 2.07.7 bleef zij 0,3 seconden onder de limiet voor Tokio, die op 2.08,- is gesteld. Een formidabele prestatie van Gerda maar nog meer van Janny van Eyck-Vos. FELLE STRIJD Op de 200 meter hebben wij een zeer goede wedstrijd gezien van de beide Nederlandse dames Ellen Ort en Tilly van der Zwaard. Beiden la gen bij het uitkomen van de bocht in vrijwel verloren positiè meters ach ter de ongenaakbare Europese kam pioene op de 100 meter de Britse Do rothy Hyman, die als een wervelwind over de baan ging en Daphne Arden. Een verloren positie, jawel zo op het oog, want eerst Ellen Ort en daarna Tilly van der Zwaard schoven met de uiterste krachtinspanning aan Daphne Arden voorbij en eindigden op de tweede en derde plaats. Doro thy bewees haar kracht met de beste tijd van het jaar en de tweede Euro pese prestatie (23.7). Ellen Ort zorg de voor haar snelste tijd van het jaar in 24.4, Tilly van der Zwaard werd derde in 24.6. KOGELSTOOTSTER CORRIE VAN WIJK TWEEDE Het kogelstoten is een gevecht ge worden tnssen vier bijna gelijkwaar dige krachten, waarbij de sterke Sn zan Allday in haar vijfde poging met 14,69 m de anderen achter zich liet maar Corrie van Wijk, die zeer con stant was en alle worpen rond de 13,70 m had, eindigde als tweede met 13,81 m. UITSLAGEN: 80 m horden: 1. Pat N 11.-; 2. Mary Rand (GB) i. ,ia Hinten (N) 11.3; 4. Toos Mutte* <N) 11.9. Kogelstoten: 1. Susan Allday (GB) 14.69 m; 2. Corrie van Wijk (N) 13.81 m; 3. Mary Peters (GB) 13.72 m; 4. Els van Noorduin (N) 13.61 m. 200 meter: 1. Dorothy Hyman 23.7 sec.; 2. Ellen Ort (N) 24.4 sec.; 3. Tilly van der Zwaard (N) 24.6 sec.; 4. Daphne Arden (GB) 24.7 sec. 800 meter: 1. Gerda Kraan (N) 2.06.1; 2. Janny van Eyck-Vos (N) 2.07.7; 3. Ann Smith (GB) 2.09.1; 4. Pam Perkins (GB) 2.09.1. Speerwerpen: 1. Suzan Platt (GB) 46.03 m; 2. Wü Hulshof (N) 45.12 m; 3. B. W. Nicholls (GB) 44.59 m; 4. Henny de Bruin (N) 40.23 m. Stand na de eerste dag: Groot-Brit tannië 31 pnt; Nederland 24 pnt. WIELRENNEN Zes Nederlanders in de eerste categorie De commissie voor beroepsrenners van de U.C.I. (Internationale Wiel- ren Unie) heeft op een vrijdagmid dag onder voorzitterschap van de Italiaan Rodoni in Parijs gehouden vergadering een selectie gemaakt uit de wegrenners van alle landen en er tenslotte 76 van hen ingedeeld in de eerste categorie. Hierbij zijn zes Ne derlanders: Ab Geldermans, Jo de Roo, Jan Janssen, Huub Zilverberg, Piet Rentmeester en Peter Post. Met 21 renners is België veruit 't sterkst in de eerste categorie vertegenwoor digd. Daarna komen Italië (15) en Frankrijk (12). Duitsland heeft er vijf (Altig, Junkermann, Wolfahohl, Puschel en Renz). Spanje, evenals Nederland, zes, terwijl Zwitserland (4), Luxemburg (3), Groot-Britten- nië (2) en Ierland (2) de rij «luiten. Amerika heeft een voorsprong van 1-0 genomen in de Davis Cup wedstrijd tegen Venezuela, de finale van de Amerikaanse zone. Marty Riessen versloeg in het eerste enkel spel Ivo Pifmentel met 8-6, 6-4, 6-4. De winnaar van de Amerikaanse zone zal op 26, 27 en 28 september te Bournemouth uitkomen tegen En geland. winnaar van de Europese zone. Kroonprins Konstantijn van 1 Griekenland, Olympisch kampioen 1960 in de Drakenklasse. heeft de eerste race voor het Europese kam pioenschap in de draken, waarom dezer dagen wordt gezeild te Phale- ron, gewonnen. De tweede en derde plaats werden bezet door respectie velijk de Italiaan Sorrentino en de Engelsman Parry, terwijl de Deen Holm als vierde finishte. Twee en twintig jachten uit twaalf landen ne men aan de wedstrijden deel. SCHAKEN Ondanks alle pessimistische geluiden die men in Leidse schaakkringen t.a.v het jaarlijkse afvaltoernooi kan horen er wordt zelfs gesproken van «re» dwijning van dit evenement kan de wedstrijdleider dit maal niet ontevre den zijn. Vergeleken bij het vorige jaar valt zelfs een kwantitatieve stijging van het aantal deelnemers te consta teren en verschillende namen bij de hoogst geplaatste spelers wijzen er op dat het met de kwaliteit nog zo slecht niet loopt: De wedstrijdleider, de heer Karstens heeft de ranglijst als volgt samengesteld: 1 J. C. Kort (LSG)2 C. C. Berg (Phil.), 3 C. H. v. d. Bosch, 4 A. v. d Berg, 5 drs P. Selier, 6 mr. A. J. Mulder, 7 A. Barkema (allen Philidor), 8 Jerry Bey (Leithen), 9 mr ir J. Westra (LSG), 10 A. Geijer (PhU.), 11 L. G. Barendregt, 12 R. W. v. d. Waall, 13 J. Kijne, 14 ir M. Ellerbroek, 15 W. D. Wiebes (allen LSG), 16 Th. P. v. d. Berg (Phil), 17 J. van Harten (Alphen), 18 drs. A J Reijnen, 19 drs. H. B. Gerritsen, 20 W M. Rosdorff, 21 G. P. Sluyts, 22 G. Ver- lind, 23 Y. Hortensius, 24 J. G. Betke (allen Philidor), 25 Th. v. d. Oord sr (Leithen), 26 P. Schmidt (SPW), 27 P. H. Admiraal (Katwijk), 28 Chr. Paardenkoper (Zwarte Pion), 29 J. Ba- rendse, 30 L. Barendse, 31 V. H. Meer- tens (allen Philidor), 32 J. A. Verkuyl (SPW). 33 A. J. Bokem (Phil.), 34 G. van Dalen (Noordwijk), 35 E. v. Nie- kerk (Phil.), 36 G. Szirmar (LSG), 37 W. Vreeswijk (Alphen), 38 P. Raumon (Phil.), 39 C. Clement (Sassenheim), 40 J. Schiereck (Phil.), 41 P. de Bruin (Voorschoten). 42 D. de Laaf, 43. B Merbis en 44 C. Jaarsveld (allen Pliil De loting van de voorronde bracht: G. Verlind-27 P. H. Admiraal. 36 G Szirmai-38 P. Rauman. 25 Th. v. d. Oord- 26 P. Schmidt. 7 A. Barkema-24 J. G Bethe, 29 J. Barendse-15 W. D. Wiebes. 1 L. G. Barendregt-23 Y. Hortensius, 12 R. W. v. d. Waall-32 J. A. G. VerlcuyJ, 35 E. van Niekerk-20 W. M. Rosdorff. 18 drs. Reijnen-14 ir. Ellerbroek, J0 Geijer-42 De Laaf. 31 V. H. Meertins-41 P. de Bruin, 28 Paardekoper-33 Bokern. Na de voorronde, die in de loop van de volgende week zal worden gespetld, blijven twee-en-dertig spelers in de strijd voor de eerste ronde. De drievou dige winnaar van de laatste jaren, de Philidorspeler J. Piket is om studie redenen verhinderd een eventueel vier de succes te boeken. In zijn plaats is de LSG'er Kort, in het vorig seizoen zeer succesvol, op de ereplaats ge rangschikt. KORFBAL PROGRAMMA CRESCENDO Voor het eerste team van Cres cendo staat er in het komende week end geen wedstrijd op het program ma. Temeer daar aanvoerder .Kees Cornelissen en de zijnen zondag j.l. de nieuwe competitie zo succesvol konden inluiden, zullen zij deze „stil stand" op de tweede speeldag onge twijfeld niet bepaald toejuichen. Crescendo 2 debuteert zondagmid dag om 2 uur in de eerste klas van de LKB met een uitwedstrijd tegen De Algemene 3 (terrein Zoeterwoud- sesingel). Of het een al of niet suc cesvol debuut zal worden hangt dit maal af van'de dames: H. v. d. Burg, E. v. d. Horst, M. Bakker, B. de Haas, C. Schelvis, B. de Sturler en de he ren: P. van Basten, F. Cornelissen, J. Hensing, J. van Leeuwen (aan voerder), W. Ouwerkerk en H. v. d. Zwet. Na de fraaie overwinning van 62 op Fluks 5 moet het derde twaalftal zondagmiddag (aanvang 2 uur) op eigen veld in staat zijn om ook tegen Vicus Oriëntis 5 de volle winst bin nen te halen. De A-junioren treden zondagmid dag om 12 uur op eigen veld aan tegen de B-junioren van Fluks en gaan dan bewijzen, dat de nederlaag tegen Madjoe 1 merendeels aan „pech" te wijten was. PROGRAMMA LEIDSE KLIJBS KNKB res. 1ste kl.: Vicus O. 2-Ons Eibernest 3, Ons Eibernest 2-De Al gemene 2; Fluks 2-Ready 2; res. 2e kl.: Vicus O. 3-Zuiderkwartier 2; res. 3de kl.: KNS 2-'t Zuiden 4. Leidse Korfbalbond: 1ste klas: De Danaïden 3-De Danaïden 4; De Al gemene 3-Crescendo 2; Noorderkwar tier 1-Vicus O. 4; KNS 3-Vitesse 1; 2e kl. A: KNS 4-KNS 5; Zuiderkwar tier 4-Noorderkwartier 2; Crescendo 3-Vicus O. 5; 2e kl. B: De Algemene 4-Zijlkwartier 1; Vitesse 2-Fluks 6; Zuiderkwartier 3-KNS 6; Jun. A: Fluks A-Vicus O. A; De Algemene A-Ons Eibernest 8; HSV 5-KNS A; DKC 5-De Danaïden A; Jun. B: Cres cendo A-Fluks B; De Danaïden B- Madjoe A. Adspiranten: 1ste kl.: Vicus O. a- Zuiderkwartier a; Fluks a-Fluks b; Crescendo a-Noorderkwartier a; De Algemene a-De Danaïden a; 2de kl.: Zijlkwartier a-KNS a; Vicus O. b-De Algemene b; Vitesse a-Crescendo b; Fluks c-De Danaïden b; 3e kl.: Vicus O. c-Zuiderkwartier b; KNS b-KNS c; De Danaïden c-Madjoe a; Vitesse b-Crescendo c; 4e kl.: Zuiderkwar tier c-Zuiderkwartier d; De Danaïden d-Noorderkwartier c; Fluks d-KNS d; Crescendo d-De Algemene c. Pupillen: Vicus O.-Zuiderkwartier: Fluks-De Danaïden. TAFELTENNIS Negentien Docos-teams in nieuwe kompetitie Docos De K.T.C. heeft de teams ge formeerd voor de competitie 1963"64. die medio oktober zal aanvangen. In totaal zullen zich 12 heren-, 3 dames-, 2 jongens- en 2 meisjesteams in l.et strijd gewoel mengen. Kwantitatief is Docos hierdoor opgerukt tot een der eerste plaatsen in het Nederlandse tafeltennis. Hier volgen de samenstellingen van de dames- en herenteams: Dames: Docos 1 (le kl.) A. van Cassel, H. Heuzen, R. Verhoogt; Doco6 2 (3e klas) A. van Steenbergen, E. Ammer- laan, J. van Zijl; Docos 3 (4e klas) J. Bokern, L. Koemans, R. de Groot. Res. R. Lagerberg. Heren: Docos 1 (hoofd) W. van Steen bergen, J. van Veen, J. Vreeburg; Do cos 2 (le) C. en L. Kallenberg. A. Bis schop; Docos 3 (2e) N. van Cassel, C. Kreffer. J. Brouwer; Docos 4 (2e) H. Heemskerk, S. van Iterson. G. Brouwer; Docos 5 (3e) J. Verhoogt, H. Rijsbergen, F. v. d. Steen; Docos 6 (3e) P. Bik. C. Vinkensteyn, W. Vreeburg; Docos 7 (3e) B. en T. de Roo, G. v. d. Klaauw; Docos 8 (4e voorl.) F. Heuzen, H. Paardekoper. C. van Zijp; Docos 9 (4e) H. Golden- berg, P. v. d. Staak, W. Verhoef; Docos 10 (4e) J. van Deventer sr. en jr., J. Uiterdijk; Docos 11 (4e) J. van Oudheus- den, R. Devilee, J. van Dijk; Docos 12 (4e) J. v. d. Post, W. Verplancke. K. van Zijp. Res.: F. Grimbergen, J. van Steen bergen, A. Gijbeis, P. Brasker, J. Aal- ders, B. v. Steenbergen. DAMMEN Voor de overgangsklasse der LDDB speelde LDV II tegen HDC I uit AJ- phen en won verdiend met 128. De gedetailleerde uitslag luidt: LDV IIHDC I C. JanssensC. Zijl stra 02, J. TelengC. Verboom 02; J. LaterveerA. v.d. End 20. B. W. BeltP. Kalshoven 11. J. ZaalbergG. v. Winkel 20, C. v.d. HoevenJ. P. Breeveldt 20, M. BrinksR. W. Verkade 02, W. Kleijn srC. Looijensteijn 11. S. MandiW. Verboon 20. B. P. M. LammensC. Slingerland 20. Totaal 128. In het vijflandentoernooi water polo, dat te Boekarest wordt gehou den, is gisteren slechts één wedstrijd gespeeld. Oost-Duitsland won met 5-4 van Zweden. Nederland staat vierde in de algemene rangschikking met drie verloren wedstrijden. De Russische super-atleet Yuri Vlassov heeft vrijdagavond tijdens de wereldkampioenschappen gewichtheffen in Stockholm zijn wereldtitel in de zwaargewichtsklasse behouden. De Rus sische ingenieur verbeterde bovendien twee wereldrecords, die beide al op zijn naam stonden. VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Na de fraaie start van de Leidse clubs op de eerste competitie-zondag zijn onze verwachtingen ook voor zondag a.s. tamelijk hooggespannen. Roodenburg ontvangt het roem ruchte HBS, maar moet in eigen huis de „Kraaien" op een kleine afstand kunnen houden. UVS geven we in de uitwedstrijd tegen Quick even eens een goede kans op de overwin ning, welke hoop we vestigen op het in de laatste wedstrijd tegen deze „lotgenoot" behaalde resultaat. LFC zal het bij GSV ongetwijfeld zwaar krijgen, maar moet aan deze ont moeting toch zeker één punt kunnen overhouden. Blauw Zwart zal beter moeten spelen als tegen UVS om een positief resultaat op Neptunus te be halen. In West I ontvangt Hillegom Ul- trajectum in eigen huis. Gezien het goede spel in de wedstrijd tegen HBC verwachten we van de bollenmen- sen nu voor eigen publiek een kleine overwinning. In 3A krijgt Foreholte het zwaar tegen HW, maar wij geloven wel, dat de Voorhouters in staat moeten worden geacht de Haagse Leeuw op een puntenverdeling te houden. DO SR kan voor eigen publiek laten zien wel degelijk in de derde klasse thuis te horen. Dan zullen de eerste winst punten op Archipel behaald moeten worden, wat ons toch niet eenvou dig lijkt. Alphia gaat thuis van VOC winnen en eenzelfde resultaat ver wachten we van Lugdunum in de wedstrijd tegen. Wassenaar. In 3B moet RKAVV zich voor eigen publiek revancheren voor de 20 nederlaag van vorige week. Wij vrezen het ergste voor de Leidsen- dammers. In 3D is Bodegraven zeker niet kansloos tegen ASW. In 4a staat Warmunda tegen Van Nispen voor een te zware opgave en zal nog een zondag puntloos moeten blijven. VVSB gaat thuis tegen Al- tior zijn tweede zege behalen en Oranje Groen zal met een punt tegen Voorburg al heel tevreden mogen zijn. Het duel tussen de „lotgenoten" Lisse-SJC kan moeilijk aan een prog nose onderworpen worden. Wij hou den het op een gelijkspel. Ook de derby ZLC - Docos geeft de maker van prognoses grote moeilijkheden, maar niettemin durven wij het op de thuisclub tè houden. In 4B staat ook al een interessante Leidse derby op het programma te weten LDWS-ASC. Men kan dus aan de Boshuizerkade zondag twee der by's te gelijk zien. Het gepromo veerde LDWS zal het bijzonder moei lijk krijgen tegen ASC, dat ondanks de nederlaag van zondag tegen het Haagse ADS, goed .spel heeft laten zien. Het verjongde' Boskoop heeft thuis tegen Haastrecht de beste kan sen. In 4D start de competitie nu ook voor het Zoetermeerse DSO, dat naar Rijswijk trekt om Te Werve. de ver eniging van de BPM, te bestrijden. Geen gemakkelijke opgave, maar toch achten wij de koffiemelk wel in staat de olie de baas te blijven In de eerste klas van de Leidse Voetbalbond komen de twee grote overwinnaars van vorige week MMO en Alphense Bovs tegen elkaar uit. voor welke wedstrijd wij de Alphe- naren favoriet achten. SVLV gaat thuis ook zijn tweede wedstrijd win nen, want de overwinning, die Stompwijkse Boys vorige week op Teylingen behaalde, was werkelijk niet indrukwekkend. Ook de twee grote verliezers van vorige week. VNL en St. Bernardus. komen tegen elkaar uit en dit gaat voor St. Ber nardus de tweede nederlaag beteke nen. De wedstrijd SJZ-Rijpwetering is uitgesteld. Teylingen tenslotte gaat zich voor eigen publiek revan cheren voor de ongelukkige neder laag van vorige week. Rouwkoop zou hier dan het slachtoffer van worden. In de tweede klasse kan Meerburg over VTL baas blijven en hetzelfde geldt voor het goed gestarte UDO in de wedstrijd tegen Unitas. De Leidse en Weteringse Boys gaan elkaar het leven zuur maken en wij vrezen, dat dit voor de Leidse Boys zuurder zal worden dan voor de Weteringse. Het topduel na de eerste competitie zondag is KRV-VNA, waarbij wij de thuisclub toch wel favoriet achten, ondanks het goede spel, dat VNA vorige week vertoond heeft.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10