BRUIDEGOM STOND DRIEKWART EEUW ACHTER HET AAMBEELD MAANDAG 9 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 65-JARIG BRUIDSPAAR IN NIEUWKOOP Prinses Margriet naar Porto Ercole Gekleed in een lichte mantel en met een blauw doekje om het hoofd is prinses Margriet zondagochtend om 10 uur van Schiphol naar Rome vertrokken. Zij werd op deze reis begeleid door een der adjudanten van prins Bernhard, luitenant ter zee vlieger eerste klas G. Pauli. Prinses Margriet zal in Porto Er cole het vakantieverblijf van het koninklijke gezin in Italië haar grootmoeder, prinses Armgard, enige dagen gezelschap houden, zo deelt de Rijksvoorlichtingsdienst mee. Prin ses Margriet zal op 14 of 15 septem ber met haar grootmoeder in gezel schap van haar vader naar Neder land terugkeren. Prins Bernhard komt namelijk via Italië terug van de inspectiereis die hij als president van het World Wild Lifefund in PARELS VAN AALSMEER Het Aalsmeerse bloemencorso, dat zaterdagmiddag onder het motto „Parels van Aalsmeer", begunstigd door een schitterende zon, een 12 kilometer lange route door Amsterdam heeft gemaakt, heeft vele tienduizenden toeschouwers getrokken. Al om half elf was de lange kleurrijke stoet, bestaande uit 16 per sonenauto's en 22 praalwagens, uit Aalsmeer vertrokken. Via het Olympisch Stadion, waar een korte pauze werd gehouden, trokken de wagens onder voortdurend applaüs door de stad, waar al het verkeer was stilgelegd, naar de Dam. Daar hadden de 300 officiële genodigden van de Aalsmeerse en Amsterdamse gemeentebesturen zich verzameld om te luisteren naar de uitleg, die de hoofdstedelijke „propagandist", mr. P. Mijksenaar, via een microfoon gaf. Voorop reed de hoofdstedelijke Jordaankoningin, gevolgd door de rijk met opgetoefde bloemen voorziene personenauto's. Van de 22 praalwagens trok de meeste belangstelling de wagen getiteld „Overvloed", die de eremedaille van H.M. de Koningin had ge wonnen. Het Aalsmeerse bloemencorso, dat het 16de was in de reeks corso's, was wederom ontworpen door Toon Noyons, die dat ditmaal voor 23 September a.s. zal het echtpaar P. Verlooy (86) en Leentje Verlooy - Hesseling (88) in hun huis aan het Zuideinde 162 te Nieuwkoop, voor de smederij, de dag herdenken dat het 65 jaar geleden door burgemees ter Onderwater van Nieuwkoop in de echt werd verbonden. Beiden geboren Nieuwkopers heb ben ze hun hele leven in dat dorp gewoond, waar vader Vprlooy het smidsambacht uitoefende. De hui dige bruidegom was tien jaar oud, toen hij reeds door zijn vader achter het aambeeld werd geplaatst. Hij moest toen op een kist gaan staan, anders kon hij er niet bij. Dat vak heeft hij 75 jaar uitgeoefend (zonder zegt ie ooit het aambeeld te hebben kunnen stukslaan). Thans wordt de vaderlijke smederij voort gezet door vier van zijn vijf zonen. Vader Verlooy is een verwoed visser en hij kent, naar hij zelf zegt, de plassen als zijn broekzak. Hij her innert zich nog best de vangst van zijn leven: een karper van niet min der dan 35 pond, zo groot als een klein varken. Moeder Leentje is in wijde omge ving bekend als „Tante Leentje ae baker". Honderden Nieuwkopers heeft zij ter wereld helpen brengen. Hoewel het bedrijf altijd floreerde, betekende dat niet, dat het steeds een vetpot was. In het begin moest men met een wekelijkse verdienste van zes gulden zeven monden open- ROELOFARENDSVEEN Eerste prijs in Aalsmeers Corso voor Veense wagen Wederom heeft Roelof arendsveen met groot succes deelgenomen aan Aalsmeers bloemencorso. Met de prachtige wagen „De drie gratiën" behaalde men een eerste prijs, het welk in het kwalitatief landelijk beste corso een zeer verdienstelijke prestatie genoemd mag worden. Zondagmiddag had in Roelofarends- veen een kleine reprise plaats van dit corso. In triomftocht ging de praalwagen hoewel begrijpelijk wel wat aan glans ingeboet door hert dorp, daarbij geëscorteerd door enkele van de mooiste luxe auto's uit het corso. De muziekver. „Liefde voor Harmonie" verleende hieraan als gebruikelijk haar. medewerking. Begrijpelijk bestond ter plaatse voor deze rondgang grote belangstelling. houden. Maar het is altijd gelukt. Ze zijn er oud bij geworden en ver keren nog lichamelijk en geestelijk in goede gezondheid. 23 september tieme kring met vijf kinderen en 14 worden gevierd. Schietpartij in hoofdstad van Laos Volgens een communiqué van de militaire gouverneur van Vientiane, hoofdstad van Laos, hebben de leden van de Pathet Lao die de ministeriële ambtswoning van deze beweging in Vientiane bewaken, in de nacht van zondag op maandag om drie uur het vuur naar alle richtingen geopend. Het (rechtse) leger heeft moeten in grijpen, aldus het communiqué. De schietpartij duurde van drie tot vijf uur. Er zouden doden zijn gevallen. Volgens de generale staf van het rechtse leger, zou het incident zijn begonnen toen een kolonel van dit leger in zijn auto het gebouw pas seerde. Vanuit het gebouw werd een salvo gelost en al spoedig was het vuren algemeen. In veldtenue gestoken troepen hebben strategische punten in de stad bezet. De wijk, waarin de mi nisters van de Pathet Lao en hun lijfwachten wonen, werd door het leger, met steun van tanks, omsin geld. Twee uur lang weerklonken het geratel van automatische wapens, mortiervuur en het ontploffen van granaten. De lijfwachten van de ministers verschansten zich in een drietal naast elkaar gelegen woonhuizen in het centrum van de stad. Mgr. Heenan (Liverpool) aartsbisschop van Westminster Paus Paulus VI heeft mgr. John Heenan. aartsbisschop van Liverpool, benoemd tot aartsbisschop van West minster en opvolger van kardinaal Godfry, die 22 januari j.l. overleed. Mgr. Heenan, 58 jaar oud, werd als de grootste kanshebber voor de aarts bisschoppelijke stoel van Westminster aangeduid. Mgr. Heenan wiens vol ledige naam John Carmel Heenan luidt, heeft als aartsbisschop van Li verpool vooral bekendheid gekregen door zijn werk voor de oecumenische toenadering der christenen. Hij telt vele persoonlijke vrienden onder de Anglicaanse geestelijkheid. Met de aartsbisschop van Canterbury, dr. Ramsey, primaat der Anglicaanse Kerk van Engeland, is hij ook zeer bevriend. Mgr. Heenan werd 26 januari 1905 geboren. Hfj studeerde aan het semi narie Ushaw en aan het Engels Col lege te Rome. Na zijn priesterwijding was hij in de zielzorg werkzaam in het Londense East End van 1931 tot 1947. Van 1947 tot 1951 leidde hij de Catholic Missionary Sociëty. Van 1951 tot 1957 was hij bisschop van Leeds, van 1957 af aartsbisschop van Liverpool. Hij heeft talrijke publica ties op zijn naam staan. V ulkaanuitbarsting op Bali Een uitbarsting vam de Balinese vulkaan Batoer, op donderdag jl., heeft aan een vijftigtal personen het leven gekost, terwijl er ongeveer honderd werden gewond. Lava en as bereikten de buitenwijken van de op een twintig kilometer van de vul kaan gelegen toeristenplaats Kinta- mani, die werden vernield. Het ge hele gebied van Kintamani is over dekt door een laag as en stenen ter dikte van 12 cm. Er is veel vee om gekomen, terwijl rijstvelden en aan plantingen van kokospalmen wer den vernield. De vulkaan Batoer ligt op een afstand van veertig kilome ter van de vuurspuwende berg Agoeng. Zoals bekend heeft de uit barsting van deze vulkaan, in maart jl., aan een tweeduizend Balinezen het leven gekost. Amerikaanse militair uit China terug De 31-jarige Amerikaanse sergeant Scott L. Ru9h, die in de Koreaanse oorlog door communistisch-Chinese militairen gevangen werd gehouden, is zaterdagochtend, vergezeld door zijn Chinese vrouw en dochtertje, in Hongkong aangekomen. Scott Rush had er na de oorlog de voorkeur aan gegeven in de Chinese volksrepubliek te blijven. Rush verklaarde een fout te hebben begaan, toen hij na afloop van de Koreaanse oorlog besloot in de Chines- volksrepubliek te blijven. Referendum in Algerië Grote meerderheid voor Ben Bella's grondwet Volgens de officiële uitslagen van tien van de twaalf departementen heeft de overgrote meerderheid van de Algerijnse stemgerechtigden haar goedkeuring gehecht aan de nieuwe grondwet, die voorziet in een presi dentieel bewind met één partij, het „nationale bevrijdingsfront" (FLN). Ben Bella's succes lijkt verzekerd; hij is de enige kandidaat voor het presi dentschap. Van de 4.624.903 ingeschreven kie zers in de tien departementen zijn er zondag 3.740.175 naar de stembus gekomen. Van hen stemden 3.670.642 „ja" en 59.135 „neen". Zoals verwacht kwamen de mees te onthoudingen en neen-stemmen voor in Groot-Kalybië, waarvan de leider Belkacem Krim zich tegen de nieuwe grondwet had uitgesproken. Volgens dr. Orlando Bosch, lei- met een nylonkous bleek te zijn ge- der van een anti-Castro-beweginig in wurgd. Dit is de negende moord van Miami, hebben vliegtuigen van zijn deze aard in het district Boston bin- groep zaterdag een suikerraffjnade- nen vijftien maanden tijds. Het rij in de Cubaanse provincie Cama- slachtoffer, dat gekleed was in on- guey gebombardeerd en verwoest.' derkleding, had even tevoren bij bu- ning teruggekeerd om zich voor de Nieuwe vrouwenmoord in district Boston In haar slaapkamer is zondag te Salem in de Ver. Staten het lijk ge vonden van een 57-jarige vrouw, die In zes van de acht vorige ge' varen de slachtoffers vrouwei niddelbare leeftijd of ouder, di litgezonderd, alleen woonden Serenade voor gouden kloosterling Op Schiphol is zoi familie tijdens de Ulster Girl Choir aangekomen. De Ierse meisjes zullen zingen voor de koninklijke Prinsjesdag. Direkt na de aankomst op de luchthaven zong 't koor het Wilhelmus. Duitse zeeman bij joy riding te water geraakt en verdronken In de afgelopen nacht zijn twee jonge Duitse zeelui, die een auto hadden gestolen, daarmee in de bin nenstad van Rotterdam te water ge raakt. Een van hen, de 15-jarige messboy Ralph Schwalm, is verdron ken. Zijn kameraad, de 17-jarige Bernd Böge wist zich te redden en werd ter plaatse gearresteerd. Het ongeluk gebeurde in Het Hang. De jongens waren opvarenden van het Duitse vrachtschip „Frezenburg" en beiden uit Hamburg afkomstig maar zonder vaste woonplaats. Een agent van politie en een burger heb ben nog gepoogd S., die zichzelf niet uit de over de kop geslagen auto kon bevrijden, op het droge te brengen maar de jongen was klem komen zit ten en kon pas bevrijd worden nadat en takelwagen de auto uit het water had getild. Ziin stoffeliik overschot is naar het Dijkzigtziekenhuis ge bracht. Böge is voorlopig opgesloten in een cel van het hoofdbureau van po litie. Gebleken is dat de jongens al eerder op de avond getracht hadden een andere auto te stelen. Nagegaan wordt wat zij eventueel nog meer op hun geweten hebben. Brandstichter aangehouden De man die donderdag brand heeft gesticht in de psychiatrische inrich ting in Wolfheze, waarbij twee ge bouwen verwoest werden, is door de politie aangehouden. Het is de 26-jarige W. de R. uit Doetichem, die in de inrichting werd verpleegd. De dader is er tijdens de verwarring die tijdens de brand was ontstaan, van door gegaan. Hij werd aan de grens bij Elten aangehouden, nadat hij uit Arnhem een fiets had gestolen. Het is nog niet bekend of hij" uit rancune heeft gehandeld. Wel heeft hij verklaard al eerder brand te hebben willen stichten. Pater Saturninus van Egmond o.f.m. was zaterdagavond het lachende mid delpunt van een serenade, die hem door de in het nieuwe uniform uitgedoste muzikanten van de katholieke harmo nie voor de pastorie aan de Haagweg werd gebracht. Pater van Egmond, ge waardeerd bewoner van de pastorie, die zjjn belangrijkste werkterrein in de Marg. van Cortonastichting als mode rator heeft, stelde de pittige marsmu ziek op hoge prijs. De muzikale hulde werd besloten met een door alle be langstellenden meegezongen „lang zal hij leven". Deze huldiging ter gelegenheid van het gouden kloosterfeest van Pater v. Egmond, vond plaats in aanwezigheid van pastoor J. H. Hagenaars o.f.m., pater Wilfred Hendriks o.f.m., pater G. A. J. Sluiter o.Lm. en pater A. H. J. v. d. Zijde o.f.m. De jubilaris celebreerde zondagmor gen in de Leonarduskerk de Hoogmis met assistentie van de pastoor, als pres byter assistens, en de paters Hendriks en v. d. Zijde. Het parochieel zang koor werd gedirigeerd door de heer C. de Heide bij de uitvoering van de Mis van Perosi. De heer Em. van Nie- kerki «geleidde aan het orgeL Na de H. Mis maakten vele van de gelegenheid gebruik pater Van Egmond met dit bijzondere feest te feliciteren. Hij ontving vele geschenken. Zondag a.s. zal pater Van Egmond de viering prolongeren in Haarlem samen met de pater Provinciaal, familie en enige klasgenoten. Op de foto (v.l.n.r.) de paters Sluiter, Hendriks, Hagenaars en Van Egmond, tijdens de serenade.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4