UIT DE OMGEVING Leidse Agenda Weerbericht Het weer in Europa ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Federatie van klaverjassers Het Leidse klaverjas-kampioens tal „Oosthoek I" won gisteravond de uitennate spannende uitdagings wedstrijd tegen „De rest van Lei den" en legde dus voor een jaar be slag op de door de federatie beschik baar gestelde wisselbeker. Dat het in de kantine van Oosthoek niet aan de nodige spanning heeft ontbroken en de koppels tot en met de laatste ronde zeer scherp op winst speelden moge blijken uit het feit, dat Oost_ hoek (20.440 pnt) de strijd uiteinde lijk met slechts 72 punten in haar voordeel kon beslissen. Dit dankte het kampioensteam in niet geringe mate aan het - sterkste Leidse - koppel M. S. SieratG. Montagna, dat met 4.526 punten de „topscore" van de avond liet noteren. Al met al werd deze eerste uitdagingswedstrijd reeds direkt een groot succes en zal, mede door de gecreëerde wisselprijs, een vaste plaats in het federatie- programma krijgen. Bij Oosthoek I (20.440 pnt) kwa men uit: M. Sierat, G. Crama, P. Buis, A. Slierings, G. Monta'gne, J. van Oosten, J. la Lau, P. v. Velzen, A. Montagne en A. v. Oosten, ter wijl „De rest van Leiden" werd ge vormd door: T. N. Duijvensteijn, R. Kop (beiden Zaalberg), J. Waasdorp (MDS), Chr. Waasdorp, G. Kwes- troo (beiden SLF), A. Trouwee ('t Centrum), A. Weeda (AWS), C. Kluts, M. Keereweer en G. de la Rie (allen Groenoord). ZONDAG 8 SEPTEMBER Rijksmuseum voor Volkenkunde. Films over nomaden in Australië, N.-Afri- ka en Noord-Canada. Aanvang 15.00 u. MAANDAG 9 SEPTEMBER Leidse Raad. Openbare raadsvergade ring in het stadhuis. Aanvang 14.00 uur. Expogé. Eerste bijeenkomst van het winterseizoen 1963'64 in café-restau rant „Old Dutch", 2e Binnenvestgr. 15. LAFV. Bijeenkomst in de bovenzaal van restaurant „De Doelen". DINSDAG 10 SEPTEMBER K. Sc O. Orgelconcert in de Pieters kerk. Medewerkenden Adriaan Blan- kenstein (orgel) en Max van Egmond (bas-bariton). Aanvang 20.15 uur. Nederlandse Katholieke Kapperspa troonsbond, afd. Lelden. Opening van het seizoen 1963/'64, ledenvergadering ln het Gereformeerde Jeugdhuis, Bree- straat 19. Aanvang 20.00 uur. R.K. Bond van Bejaarden 9.30 v.m., Triduum, Hartebrugkerk. WOENSDAG 11 SEPTEMBER R.K. Bond van Bejaarden 9.30 v.m., Triduum, Hartebrugkerk. Rozenkranskruistocht 7.00 n.m. St. Petruskerk. DONDERDAG 12 SEPTEMBER R.K. Bond van Bejaarden 9.30 V m., Triduum, Hartebrugkerk. VRIJDAG 13 SEPTEMBER Algemene Bond van Bejaarden, afd. Leiden. Receptie, ter viering van het derde lustrum van de Leidse afdeling, ln Restaurant „De Kleine Burcht", Nieuwe Rijn 19, 1416 uur. ZATERDAG 14 SEPTEMBER Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Excursie naar Kwekerij Griffioen te Voorschoten. Ver. Oud-Leiden. Rijwieltocht ronde de Braassemermeer. Vertrek 13.45 uur t.o. Rembrandt Lyceum, Hoge Rijndijk, hoek Burggravenlaan. De Lakenhal (Oude Singel): tot 29 augustus: Aquarellen en tekeningen uit de verzameling van Paul Brandt Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steen9traat): dag 1017, zond 13—17 uur Tentoonstelling „Op trek", drie duizend jaar kamperen, „Nomadis- tne" Tot 6 oktober Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrijdag 104 uur. zond 1—4 uur Rijksmus Geologie en Mineralogie (v d. Werfpark): Geologie van Ne derland. Dag 1012 en 24 uur. Zon- en feestd 24 uur. Rijksmus. Gesch Natuurweten schapoen (Steenstrdag 104 uur zond 14 uui Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, Lange Raamsteeg 2. Op werkdagen van 10.0012.30 en van 2—5 uur. Boerhaavecalen: Drie Vlaamse kunstschilders. Dagelijks van 25 en 79 uur. Tot 12 september. De Lakenhal: Dagelijks 104 uur. Zondags 14 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 6-12 sept. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: De Corsicaanse tweeling broers, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Raptus, volw. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: afgekeurd. Studio: Mijn vrouw slaapt niet al leen, volw. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: West Side Story, 14 jaar (Prol.) Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: De Koninklijke piraat, 14 j. (t.m. dinsdag) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Wo. en do.: Onteerde meisjes, löj. BURGERUJKE STAND Geboren: Ronald z.v. J. S. Werk hoven en A. M. Knaap; Frederik Ja cobus z.v. J. Bleeker en A. Ris; Pe trus Maria z.v. J. A. M. v. Haaster en J. G. Kors; Carolina Suzanne d.v. V. D'Andrea en G. M. v. Leeuwen. Gehuwd: H. v. Willigen en M. D. M. Deurvorst. Jubileum voor gehuwde iverkneemster Gisteren herdacht mevr. S. Lagas Van der Blom het feit, dat zij 25 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Sajetfabrieken P. Clos &t Leembrug gen. In het bedrijf vond hiertoe een in tieme huldiging plaats, waarin de president-directeur mr. C. Leem bruggen haar op hartelijke wijze toe sprak. „Wij vinden het erg prettig u in tegenwoordigheid van uw man, van daag als juibilaresse van de afdeling twijnerij te mogen begroeten", aldus spreker, die hierbij tevens opmerkte, dat het wel tot een uitzondering mag behoren dat een gehuwde vrouw 25 jaar bij haar werkgever in dienst blijft. De heer Leembruggen dankte de jubilaresse voor haar devies: „Js moet niet alleen produceren, maar je moet ook een kwaliteitsartikel ma ken". Dat de jubilaresse twijnen kan op verschillende twijnmachines, vond spreker voor het bedrijf van grote waarde. Hij was dan ook zeer erken telijk voor de bereidwillighed, die zij steeds toonde wanneer zij van de ene machine overgeplaatst wordt op een andere. De heer Leembruggen overhandig de tenslotte de gebruikelijke enve loppe, vergezeld van een stoffelijk geschenk, waarbij hij tevens de echt genoot van de jubalaresse geluk wenste en een spoedig volledig her stel toewenste. Ook de bedrijfsleider, de heer J Sap sprak zijn gelukwensen uit. LEIDERDORP Pottenbakkersechtpaar Zaalberg naar Suriname Op verzoek van de „Sticusa" is vandaag het Leiderdorpse pottenbak kers-echtpaar Truus en Meindert Zaalberg naar Suriname vertrokken om in Paramaribo een tentoonstelling in te richten van Nederlandse toege paste kunst en om in Suriname het handdraaien op de pottenbakkers schijf te demonstreren. Op de tentoonstelling zal werk warden geëxposeerd van de kunste naars Pieter van Gelder, Ria van Oerle uit Leiden, Jan de Melker, Boris van Wijk, V. d. Vaart, Sonja Landweer, Jan van Stolk en Zaal berg. Bovendien zal een exclusieve collectie edelsmeedwerk worden ge toond. Bijzonder interessant zal zijn dat 'Indiaaanse pottenbaksters het hand- kneden zullen demonstreren naar de Europese handdraaischijf, waarop Meindert Zaalberg zijn potten, krui ken en schalen zal maken. De Euro pese werkwijze is in een groot deel van Zuid-Amerika en ook in Surina me niet bekend. WARMOND Warmondse Winkeliersvereniging De door de Warmondse Winkeliers vereniging georganiseerde ballonnen wedstrijd is, sportief gezien, 'n groot succes geworden. De ballon, die de grootste afstand heeft afgelegd, kwam in Zuid-Duitsland terecht en heeft een afstand afgelegd van niet minder dan 640 km. De eerste prijs ten bedrage van 50.werd toege kend aan de heer H. van Hulst, Nor- remeerstraat 28; de tweede prys van 25.- aan W. C. van Leeuwen, Padox- laan 2. Aan de navolgende personen werd een prys toegekend van ƒ5. P. van Stijn, Irenestr. 18; C. Heems kerk, Dorpsstr. 116; L. Lödel. Julia- nastraat 3; R. Kortekaas, Dr. Am- manstraat 5; D. Kok, Herengracht 11; P. van Putten, Norremeerstraat 30; J. Duijnhoven, Dorpsstr. 70; L. Duijn- hoven, Julianastraat 29 en G. Rob- beregt, Irenestraat 3. Degenen, die de prijs nog niet hebben ontvangen, kunnen deze alsnog in ontvangst ne men bij „Paphyrus", Dorpsetraat 57, alhier. (Ongecorrigeerd) Tot onze diepe droef heid geven wij kennis van het overlijden van onse dierbare broer, zwager en oom ANTONIUS NIEUWENHUIZEN weduwnaar van Johanna van Eijk in de leeftijd van 65 jr. Uit aller naam: A. VAN HAMEREN Ter Aar, 6 sept. 1963 Langeraarseweg 125 De gezongen H. Mis v. Requiem zal worden opgedragen dinsdag 10 september te 10 uur in de parochiekerk van de H. Hadrianus te Lenge- raar. waarna begrafenis op het r.k. kerkhof al daar. OEGSTGEEST UDO JUBILEUM MET GROTE FEESTAVOND BESLOTEN Na een groot aantal feestelijke ge beurtenissen rond het jubileum van de RKVV UDO, werd de herdenking van het 25-jarig bestaan gisteravond afge sloten met een grote feestavond voor de ouderen. Kijkt men terug dan is het gehele feest uitstekend geslaagd, dank zij de grondige voorbereidingen welke getroffen waren door de jubileumcom missie. De heer P. Bogaard, voorzitter van deze commissie, heette gisteravond in het parochiehuis allen van harte wel kom, in het bijzonder Rector Pinxter, het gehele UDO-bestuur en de G.A. Ka pelaan Landsbergen. Daarna nam Frits van Turenhout de touwtjes letterlijk en figuurlijk in han den. Hij bracht het contact in herinne ring dat hij met de UDO-speler Floor Busman had gehad in de KRO-studio en overhandigde de heer Frankenhuizen een fraaie beker als sportprijs. Tiny en Henk Booy strooiden een re gen van accordeonkla.iken uit over de aar. ezigen, die zich dit „buitje" wel lieten bekomen en uit volle borst mee zongen. De stemming zat er direkt in hetgeen werd geaccentueerd door een soort „trek aan de bel spelletje" waarin Elly Heemskerk en Dick Duindam de titels van melodieën moesten raden. De mikrofoon had het zwaar te verduren, doch onder toeziend oog van Frits van Turenhout bleef dit instrument gei. aard Groot enthousiasme was er voor het op treden van de muzikale clown die een voortreffelijk kolderiek nummer bracht. Fantasio beschikt over heerlijke mimi sche kwaliteiten. Kostelijk was vooral de wijze waarop hij in de moeilijke stan den een viool bespeelt. De bekende zan geres Ria Verda zong met veel esprit een paar songs. Er was veel waardering, voor haar optreden evenals voor het flitsende jongleurswerk van het duo Gino en Gina Manelli. Een veelzijdig artistenpaar. Natuurlijk waren er ook nog enkele toespraken, o.a. van de trouwste suppor ter van UDO de heer Van der Maat, die om de jubileumkas te spekken voor elk doelpunt door UDO gemaakt een gul den betaalde. De voorzitter van UDO, de heer J. J. van der Geest huldigde een drietal pio niers der vereniging. Het waren de he ren G. Lubbe, J. Stuifzand en J. van Rijn. Zij ontvingen respectievelijk een fraai wandbord, een kist sigaren en een slof sigaretten. De laatste pijl van de jubileumboog welke verschoten werd, was een daverend slotbal o.Lv. Henny Boes met medewerking van „The O.K. Rhytm Stars" o.Lv. Frans Houps. WASSENAAR HOCKEYCLUB HEEFT PLANNEN VOOR TENNISAFDELING Het belangrijkste nieuws van de jaar vergadering die de Wassenaarse Hoc key- en Cricketclub „De Kieviten" vrij dagavond in het gezellige clubhuis op de Schulpwei heeft gehouden is wel. dat er plannen bestaan om de vereniging uit te breiden met een tennisafdeling. De voorzitter, mr. J. W. G. van Ros malen deelde dit mede. Hij herinnerde eraan, dat enige tijd geleden een en quête onder de leden gehouden werd over de belangstelling voor de tennis sport en de uitslag was zodanig, dat het bestuur besloot met een voorstel in de algemene ledenvergadering te komen. Een probleem, dat nog opgelost zal moe ten worden is de financiering van de aanleg van tennisbanen op het Schulp - wei-complex, waarmee ongeveer 35.000 gemoeid zal zijn. Het bestuur ver.ireeg de machtiging van de algemene verga dering om plannen in die richting nader uit te werken. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat in plaats van de aftredenden: mej. Chr. Keers en de heer W. Laurey werden gekozen .nej. J. A. D. Cornelis- sen en de heer R. van der WeL Een nieuw-ingestelde onderscheiding, de „zilveren Kievit" werd voor het eerst uitgereikt aan de heren W. Laurey en F. Ie Congé Kleyn. De beker voor de best geklede Kieviet werd toegekend aan Guus Lubsen. De scheldsrechters- badge werd uitgereikt aan M. Schnit- ger. Aan het eind van de vergadering werd een aantal dames, die zich in het afgelopen jaar bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de vereniging door de voorzitter verrast met een bloe menhulde. NOORD WIJK GROTE BELANGSTELLING VOOR HET TOUWTREKKEN Onder grote belangstelling had gis teravond op het Lindenplein het krachtspel „touwtrekken" plaats, hetwelk donderdagavond werd uitge steld, omdat Pluvius op die avond te zegenrijk was. Deelgenomen werd met 16 ploegen van vier, welke een zeer sportieve strijd hebben geleverd en onder aanmoediging van de aan wezigen al hun krachten hebben in gespannen om als overwinnaar uit het strijdperk te treden. Als eerste kwam uit de strijd The Teddy Boys een viertal gezonde knapen, die nu drie Jaar achter elkaar hebben ge wonnen, zodat deze ploeg behalve de eerste prijs ook definitief de wissel beker veroverde. De verdere uitslag is als \rolgt: 2. ploeg Kabelwerkers; 3. ploeg Vrije Boeren; 4. ploeg De Ridder; 5. ploeg Zeezeilers; 6. ploeg Gediskwalificeerden; 7. ploeg De Spuiters; 8. ploeg De Graaf-van Ko nijnenburg. Hierna vond nog plaats het tradi tionele sluitstuk de stoelendans plaats waaraan de Boerenkapel van Cres cendo voor de vrolijke noot zorgde. De uitslagen hiervan zijn: le groep: 1. Cobie Zonneveld; 2 Frans de Haas; 3. Ria Plug; 4. Albert Caspers; 2e groep: 1: Marian Caspers; 2. Nico v. Kesteren; 3. Fieke van Dam; 4. Freek v. d. Ploeg; groep ouderen: 1. mevr. De Lang; 2. Jan de Ridder; 3. mevr. Zonneveld; 4. Dick Lindhout; 5. Ria Wassenaar; 6. Jan Landman; 7. Ma rijke Turk: 8. Gees Heemskerk; 9. mevr. Hid ding. Derde Orde Woensdag 11 sept. a.s. is er 's avonds te 8 uur in café Flora in de Kerkstraat visitatiever gadering van de Derde Orde. Deze visitatie wordt gehouden door dis trictscommissaris pater Sigibald Wes- sels uit Woerden. Het bestuur ver trouwt er op, dat alle leden op deze vergadering aanwezig zullen zijn. Geboren: Inkjen T. dr van J. Noppe en A. Rijpman; Tia A. dr van P. W. Vogelaar en A. v. d. Wal; Hugo zn van A. Hazenoot en L. M. van Bijl; Maria E. C. dr van H. J, Alkemade en P. A. M. van Rijn; Willem H. zn van W. H. Haasbroek en M. W. Bodrij Ondertrouwd: Maarten van Duin en Adriana Spaanderman; Hendricus G. Paardekooper en Clazina M. M. van Dorp; Petrus van Abswoude en Petronella Zirkzee; Cornelis v. d. Wiel en Leonarda van Urk. Getrouwd: M. P. Viool en A. Delf- gauw; M. van Duin en T. P. Baer- veldt. Overleden: Nicolaas J. Caspers 56 jr, Egbert de Grootstraat 14; Johanna Munnik, 51 jaar, Zwarteweg 20. LISSE PLANTGOEDVEILING De aanvoer van plantgoed neemt snel toe. De beste partijen zijn zeer gevraagd en worden gretig gekocht tegen beste prijzen. Tulpen per hl.: Sulphur Glory 175; Korneferes 145; Brilliant Star 115; Brune Walter 215; Bellona 290; Aureola 200; Paul Richter 300; Apel doorn 250; Apeldoorn (zaad) 100; Ro se Copland zift 6 tot zift 8 70; Zwa nenburg 100; May time 160; Pink Glow 160; Mount Tacoma 140; Red Pitt 125; Crater 180; Krelages Triumph 175; Clara Buur 70; Lustige Witwe 225; Campfire 100; Willems oord 400; Red Giant 135; Aladdin 150 Hildegarda 150; Bengalen 80; Edith Eddy 160; Couleur Cardinal 200; Blue Aimable 110; Orange Wonder 250; The Bishop 200; Orange Nassau 110. ALPHEN AAN DEN RIJN PUZZELRIT Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan organiseert de Politie Sport vereniging „Alphen" op zaterdag middag 14 september a.s. een puzzel- rit voor auto's en motoren. Bijzonde re aandacht zal worden besteed aan de verkeersregels. Inschrijving zater dag 14 sept. a.s. vanaf 13.30 uur, aan het bureau van politie. Start eerste deelnemer om 14.01 uur. Voorinschrijving is mogelijk dins dag 10, woensdag 11 en donderdag 12 september van 19.00-20.00 uur. Prijsuitreiking gechiedt zo spoedig mogelijk na de rit in het beneden- restaurant van het Vogelpark „Avi fauna", waar ook de finishcontrole is gevestigd. ZOETERMEER Nadat in vorige jaren op beschei den wijze enkele werkjes van ama teurschilders waren tentoongesteld id de winkel van de heer Gijs Jans sen aan de Oranjelaan is gisteren een officiële expositie begonnen van amateurschilders. De animo voor de ze expositie bleek overweldigend. Niet minder dan 38 deelnemers en deelneemsters zonden werk in, met in totaal 148 werken, zowel in olie verf als aquarel en pastel. De enthou siaste initiatiefnemer heeft dan ook niet geaarzeld en zijn winkel geheel omgewerkt tot een tentoonstellings hal, waarbij getracht is een zo goed mogelijke opstelling van de ingezon den werken te geven. Er is een grote gevarieerdheid in het materiaal, waar naast verdientelijk copiewerk ook vele originele werken te bezichtigen vallen. Naast natu alistiach werk is er ook verdienstelijk abstract te be wonderen. Er is in zijn algemeenheid goed gewerkt en er zijn zeer zeker talentvolle schilders onder de inzen ders. De stumulans van de enthou siaste Gijs Janssen heeft bescheiden amateurs er toe gebracht hun werk in de openbaarheid te brengen. De expositie, die tot 's avonds half elf vrij toegankelijk is, trekt vele be zoekers. De heer Janssen is niet van plan het bij deze expositie te laten. Het ligt in zijn bedoeling een soort kunstkring te stichten, waarbij de amateurskunstbroeders zich vereni gen om gedachten uit te wisselen en zo mogelijk onder deskundige leiding zich verder te bekwamen. Het is een gelukkig verschijnsel, dat het groei ende Zoetermeer ook op dit gebied zijn tijd verstaat. Ter stumulering kunnen de bezoekers zelf bepalen welk werk zij het mooi ste vinden. Aan de door het publiek bekroonde werken zullen door de heer Janssen fraaie prijzen worden geschonken. ORANJEFEESTEN De Oranjefeesten te Zoetermeer zijn gisteren begonnen met de tweede wielerronde van Zoetermeer voor nieuwelingen. Terwijl de renners hun rondjes reden werd gestart met een wandeltocht van 15 km en een van 10 km. Ook hier was er veel belangstelling en groot enthousiasme. Niet minder dan 600 wandelaars hebben ondanks het vrij sombere weer deelgenomen aan dit sporteve nement. Het ligt in de bedoeling met deze wandeltocht te komen tot de oprichting van een wandelsportver eniging Zoetermeer. Te rond negen uur werden de honderden wende- laars ingehaald door de beide fan farecorpsen Kunst en Vriendschap en Harpe Davids. Aan de Vlamingstraat lag het feestterrein verlaten. De NEDERIANDSCHE MIDDENSTANOSBANK N.V. (Advertentie) (Meegedeeld door het KNMI. Gel dig van zaterdagavond tot zon dagavond. Opgemaakt te 11.15 u.) MEER WIND Vanavond en vannacht nog opkla ringen, morgen overwegend zwaar bewolkt met af en toe enige regen of motregen. Zwakke tot matige, later in de kustpro vincies tot krachtig toenemende zuidwestelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. overvloedige regens van de laatste weken hebben het terrein vrijwel ontoegankelijk gemaakt. Op het al lerlaatste moment heeft men moeten besluiten het vermakelijkheidster rein te moeten sluiten. Pogingen on dernomen bij het gemeentebestuur om de gedupeerde spullebazen te laten plaats nemen op een terrein nabij de gemeentelijke sportvelden leden schipbreuk. De kermisexploi tanten hebben hun attractie maar af gebroken en zijn naar elders vertrok ken. Alles wordt er door de Oranje vereniging op gezet om alle ande re programmapunten in zijn geheel af te werken, waarbij men hoopt te recht te kunnen op de gemeentelijke speelweide. Op het Piet Heinplein was het gisteravond een enorme drukte. De mandolinevereniging Terang Boelang gaf daar een openluchtconcert waar bij tevens de candidaten, die bij de selectiewedstrijden op 31 augustus als beste uit de bus waren gekomen op het gebied van muziek, vocaal of instrumentaal of op het gebied van voordrachtskunst optraden om te strijden voor de beschikbaar gestel de prijzen. De prijzen onder zangeressen vie len als volgt: le prijs Corie Hikke; 2de prijs Marian Vollebregt. Bij de kleine muziekgezelschappen waren prijzen als volgt: The Denies le pr., vervolgens Fr. Raemakers met zijn trompetsolo en Ad Moers als voor drachtskunstenaars. Bij de bands werd de beker gewonnen door Sweet Lage Band, troostprijs Mamma's Roc- celli Boys. Voor de tweede maal in successie is gisteren de ronde van Zoetermeer verreden als inzet van de viering van de plaatselijke Oranjevereniging. 61 Nieuwelingen hebban aan deze 50 km rit deelgenomen. In opdracht van de Oranjevereniging Wilhelmina werd deze wielerronde verzorgd door de R.R.C. Sparta uit Den Haag. Het par cours ging door de Karei Doorman laan, Van Brakelstraat, De Ruyter straat, Trompstraat, Karei Doorman laan en bestond uit 50 ronden. Onder grote publieke belangstelling werd te half zes het startschot gelost, waarna het 61 man tellende peloton zijn rondjes begon te draaien. Onder de renners, die uit vele plaatsen waren samengekomen bevonden zich o.m. de Zoetermeerders P. Lugtigheid en A. van Leeuwen. Als spoedig lag de Heenvlieter, Gebr. Minneboo aan de kop gevolgd door Eduard de Kroon uit Den Haag. De rest van het grote peloton bleef hecht aaneengesloten rijden. Wel werden uitlooppogingen ondernomen door W. Paul uit Den Haag en J. van Biemen uit Leiden, maar langzaam wonnen de twee kop- loppers terrein. Even leek het er op of Minneboo flink zou terugvallen maar de inzinking bleek niet van lange duur. De vele premies die uit geloofd waren, hielden het tempo er bij de coureurs wel in. G. Minneboo bleef met E. de Kroon, die kortelings de ronde van Zundert won aan de kop. Met een stevige eindsprint werd dit evenement beëindigd. G. Minne- bood de overwinningsbeker, geschon- achter de rug heeft werd onbedreigd winnaar van deze 2de Zoetermeerse wielerronde. Door een lieftallige Miss Zoetermeer werden bloemen aangeboden met de daarbij behoren de kus. De voorzitter van de jury bood de overwinningbeker, geschon ken door een koeltechnisch bedrijf aan de winnaar aan. De weerrapporten van gen 7 uur luiden: HELSINKI regen 18 12 STOCKHOLM zw. bew. 15 12 OSLO mist 18 0 KOPENHAGEN zw. bew. 18 0 ABERDEEN zw. bew. 15 0 LONDEN zw. bew. 16 0 AMSTERDAM 1. bew. 16 0.4 BRUSSEL h. bew. 17 0.1 LUXEMBURG h. bew. 12 14 PARIJS h. bew. 13 4 BORDEAUX onbew. 17 6 GRENOBLE regen 18 4 NICE zw. bew. 24 3 BERLIJN mist 19 0 FRANKFORT mist 19 0.2 MÜNCHEN motregen 16 1 ZURICH regen 15 11 GENèVE regenbui 15 6 LOCARNO regen 21 40 WENEN geh. bew. 20 0 INNSBRUCK geh. bew. 14 15 BELGRADO zw. bew. 31 0.4 ATHENE onbew. 33 0 ROME h. bew. 26 0 AJACCIO regen 25 2 MADRID h. bew. 24 0 LISSABON onbew. 0 PUZZEL Oplossing no. 526 Horizontaal: 1 lahtaarn, 9 Ria, 10 Leo, 11 An, 13 sla, 15 kg, 16 ros, 18 ILm, 20 Poot, 22 mos, 24 reet, 26 lik, 29 slak, 31 ka, 32 in, 34 gard, 36 kap, 37 loei;. Vertikaal: 2 ar, 3 nis, 4 tali, 5 al, 6 rek, 7 noga, 8 harp, 12 Noor, 14 ailim, 17 soes, 19 mol, 21 telg, 23 eik, 25 taal, 27 kar, 28 bik, 30 Kro, 33 na, 35 de. PUNT Ziet u wel, deze stof staat u best! Marktberichten LEEUWARDEN, 6-9. Zuivel. Com missienoteringen: Goudse kaas 2.20, Edammer kaas 2.07, Broodkaas 2.09. Handel goed. R'VEEN, 6-9. Bloemen en groen ten Montbretia 32-51, Ornibhoiga- lum 40-89, Asters 32-50, Liatris 30- 51, Freesla's 24-70, Gladiolen 63-60, Segebum 25-28, Dahlia'B 44-70, Eiken blad 32-41, Anemonen 28-56. Tros- chrysanthen: Deligihtfull 80-1.21, Chatsworth 81-1.30, Marianne 79- 1.12, Davine 1.20-1.53, White Hope 121-1.58, Lilian Hoek 1.46-1.51. Shir ley 92-1.07, Clasina Marie 1.15-1.22, Oldland Scepter 1.05-1.12; Chrysan- tlhen geplozen: Medaillon 30-39, Crim son 27-39, Migoli 24-30, Evelyn Bush 29-38, Breitner 20-39, Regalia 25-31, Pink Smoor 31-43, White Hope 31-35, Jolanda 38-45; Am. anjers: Sim rose 21-32, Sim rood 23-35, Sim wit 29- 38, Pink dusty 24-27, Arthur sip! 26, G.J. sim 26, Brennar 18-23, Rozen 9- 38 alles per stuk. Aardbeien 71 p. 2-ons doosjes, to maten A 3.80, B 3.70, C 3.85, CC 2.10, snijbonen 48.00-91.00, kassnijbonen 100.00-200.00, kassnijbonen stek 63.00- 93.00, pronk bonen 45.00-76.00 dubb. stambonen 72.00-86.00, kropsla I 28.00-38.00, id. II 4.00-26.00, andijvie 28.00, rode kool 6.00-10.00, komkom mers 19.00, bloemkool 79.00-84.00. I RIJNSBURG, 6-9. Bloemen - Troa- ohrysanthen: Davine 160-170, Delight- full 125-155, Chatworth 115-140, Mos- quito 90-95, Grace 155-160, White j Hope 200-205, Judaspenning 105, Phy- salis 150-155, Dwergasters 48-90, Phy- sostegia 70-85, Montbretia 51 ailes p. I bos, geplozen Chrysanbhen: Day j Dream 28-30 Mongolië 28-35, Breit ner 42-58, Yellow Shoesmith 46-51, Am. anjers: Dusty 24-31, Tangerine J 28-34, Shocking Pink 26-28, Fanfare 126-30, Arthur 26-32 alles per stuk, Gladiolen: Zuidpool 1000-1230, Sans Souci 800-1000, Memorial Day 800- 980, Prinses Beatrix 1000-1400 p. 100. TER AAR, 6-9. Groenten Snij bonen kas 1.55-1.92, id. stek 42-73, id. natuur 57-1.40, id. stek 31-47, stamprinsessebonen 59-1.13, id. stek 31-38, stokprinsessebonen 69-1.11, id. B 38-53, spekbonen 30-34, witte pronkbonen 56-74, id. B 17-48, andij vie 29-35, postelein 21-30, waspeen 13-19, uien 12-17, prei 36, kroten 7- 13, augurken E 8-10, rode kool 13- 16, savoye kool 17, rabarber 5, groe ne kool 28, winterpeen 8, komkom mers stek 10-12 allies p. kg, sla A 30-38, id. B 23-20, id. afw. 4-15, bloemkool A 83-1.20, id. B 53-71, id. C 31-46, id. stek 12-14, komkommers 10-24 alles per stuk, selderij 7-10, peterselie 11, radijs 10 alles p. bosje. Peren: Suikerperen 19, Jutteperen 20, Clapp's Favourite 14-15, Appels: Zigeunerinnen 20-22, Brede Merode 17 alles p. kg. Tomaten export: A extra 4.00-4.05, id. A 3.70-4.00, id. B extra 3.90 id. B 3.45-3.65, id. C extra 4.05, id. C 3.60, id. CC 1.90, tomaten binnenland: Ax 2.60, id. Bx 2.95, id. Cx 2.05, id. CCx 1.50, id. bonken 2.55 alles p. bakje van 6 kg. Augurken Augurken A 53, id. B 44, id. C 48, id. DA 28, id. D 25, id. CD 15-18, id. E 4 alles p. kg.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4