ZILVEREN MEDAILLE ORANJE NASSAU VOOR J. W. VAN EYGEN Dr. Winsemius, raadslid te Leiden, benoemd tot hoogleraar Tafeltennisclub voor invaliden RAAD VAN OEGSTGEEST Weerbericht Het weer in Europa Marktberichten VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1963 DE LBIDSE COURANT PAGINA 3 40 Jaar bij Van Wijk en Heringa De heer J. W. van Eygen, die veer tig jaar in dienst is bij de N.V. Van Wijk en Heringa, is vanmorgen be giftigd met de zilveren medaille, De onderscheiding werd hem uitgereikt tijdens een bijeenkomst Tot gewoon hoogleraar in de fa culteit der letteren en in de facul teit der economische wetenschappen aan de Rijksuniversiteit in Gronin gen is benoemd het raadslid van Leiden dr. J. Winsemius (P.v.d.A), thans wetenschappelijk hoofdambte naar bij de dienst der Zuiderzee werken. Hij zal, naast prof. dr. H. J. Keiming, een tweede leerstoel bezet ten In de economische en sociale aardrijkskunde. Dr. Winsemius werd op 22 janu ari 1910 in Soerabaja geboren. Hij studeerde aan de universiteit van Amsterdam, alwaar hij in 1934 cum laude voor het doctoraal examen sociografie slaagde, in 1936 prom- veerde hij in Amsterdam op 'n proef schrift „Nieuw Guinea als kolonisa tiegebied voor Europeanen en van Indo-Europeanen". Van 1938-1942 was dr. Winsemius werkzaam bij de provinciaal plano logische dienst van Noord-Holland, tot '46 bij het Centraal Instituut voor industrialisatie, en tot 1961 bij de Rijksdienst voor het Nationale Plan, laatstelijk als hoofd-planoloog voor industriële zaken. De laatste werkzaamheden werden in 1952 voor een jaar onderbroken voor de uit oefening van de functie van sociaal- economische onderzoeker in dienst van de Israëlische regering.. Sinds 1961 is hij bij de dienst der Zuider zeewerken in zijn huidige rang werk zaam. Dr. Winsemius heeft deelge nomen aan tal van binnen- en bui tenlandse wetenschappelijke congres sen. Vele publikaties van zijn hand zijn verschenen. Dr. Winsemius is voor de .Pv.d.A. ook lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. AANRIJDING. Vanmorgen om elf uur vond op 't gevaarlijke kruispunt van de tunnel Morsweg een aanrijding plaats tus sen een vrachtauto en een taxi. De taxi-chauffeur komend uit de tun nel gaf geen voorrang aan de vracht auto die uit de richting stad kwam. De taxi werd zwaar beschadigd. BURGERLIJKE STAM) Geboren: René z.v. A. J. Truijers en C. J. Vincourt; Liesbeth Maria d. v. J. J. W. v. Went en W. M. Koe mans; Hendrik z.v. A. v. Tongeren en N. v. Alphen; Bernardina Theo dora dv. B. Mulder en A. T. God- d'ijn; Willem Cornelis z.v. W. de Kei zer en H. v. Rhijn; Arie z.v. A. Hoek en A. Varkevisser; Margaretha d.v. C. Houwaart en A. de Geus. Gehuwd: A. M.' de Water en C. M. T. UI jé; P. A. Frans en A. Roseleur; N. Jansen en M. Kooreman; D. Kam- stra en J. B. v. d. Pluijm. Overleden: E. A. W. v. Dormolen 68 j., m.; A. M. Kwaadgras 73 j., e.v G. Immink; K. J. P. Staffeleu 58 j., m.; T. J. Werter 71 j., m.; C. J. Wal- laart 78 j., m. in het bedrijf aan de Vliet. Wethou der S. Menken speldde het ere-me- taal op de revers van de jubilerende wolsorteerder, nadat hij eerst diens kwaliteiten had gememoreerd. Hij prees de heer Van Eygen in het bij zonder om diens hoge plichtsopvat ting. De directeur, de heer J. W. Herin ga, bood namens de firma een en veloppe met inhoud aan en namens de Maatschappij van Nijverheid en Handel een vererend getuigschrift. Hij noemde de jubilaris een goed kameraad voor degenen met wie hij dagelijks te maken heeft. De apjunct-directeur, de heer R. de Jong, sprak van een nuttige en een prettige medewerker, die altijd klaar staat om te helpen. Ook de bedrijfsleider, de heer N. Brouwer, voerde het woord. „Ieder een accepteert en waardeert u als de vakman", zei hij. Namens het personeel bood de heer J. J. Rozier, die ook mevr. Van Ey gen in de hulde betrok, een attentie aan. De heer A. K. van Leeuwen sprak als voorz. van de personeelsvereni ging enkele woorden van gelukwens. „We bewonderen u om uw rust en uw eenvoud", zei hij. Als blijk van waardering bood de heer Van Leeu wen een geschenk onder couvert aan. De bijeenkomst werd met een gezellig samenzijn besloten. Nationale Herdenking in Leiden Het Comité Nationale Herdenking 1813-1963, voorgezeten door H.K.H. Prinses Beatrix, heeft een beroep ge daan op de gemeentebesturen om mee te werken aan een zinvolle her denking van ons 150-jarig nationaal bestaan. Ook Leiden heeft van harte ingestemd mqt dit verzoek. Door de plaatselijke commissie van voorbereiding is een ontwerp-pro- gramma samengesteld, dat er in gro te lijnen als volgt uitziet. 1. Tentoonstelling in „De Laken hal" van 15 november tot en met 15 december. Tentoongesteld zullen worden uniformen, wapens, voor werpen enz., bijeen te brengen door bemiddeling van de directeuren van het „Legermuseum en „De Laken hal". 2. Herdenkingsdienst in de Pie terskerk op 19 november. De her denkingsrede zal worden uitgespro ken door prof. rnr. J. V. Rijpperda Wierdsma, hoogleraar aan de Rijks universiteit te Leiden. De bedoeling is, dat daarna zal worden geconcer teerd door de Koninklijke Militaire Kapel. De manschappen zullen zijn gekleed in gala-uniform. 3. Optreden van het Nationaal Jeugdorkest op een nader te bepalen datum gedurende de Kerstvakantie. Het ligt in de bedoeling, dat dit or kest een concert verzorgt, bestaande uit een Nederlands programma. Het geheel zal een bedrag vergen van pl.m. 6.500.-. Hierbij is inbe grepen een maaltijd, aan de Konink lijke MiliAire Kapel eventueel aan te bieden m de Doelenkazerne. Deze maaltijd, alsmede een korte mars, zijn in het voorlopige programma nog met voorzien, aangezien overleg daaromtrent nog gaande is. Tot een maximum van 6.500 wil het ge meentebestuur zich voor het nadelig saldo garant stellen. AAN DE LEIDSE UNIVERSITEIT Rectoraatsoverdracht Op maandag 16 september a.s. te 3 uur zal prof. dr. Dresden een rede uitspreken in de Pieterskerk en ver volgens het rectoraat overdragen aan prof. dr. W. de Boer. Bij K.B. is prof. dr. P. J. R. Mod derman, buitengewoon hoogleraar in de prehistorie van west- en midden- Europa, benoemd tot gewoon hoog leraar. Leidse agenda MAANDAG 9 SEPTEMBER Leidse Raad. Openbare raadsvergade ring in het stadhuis. Aanvang 14.00 uur Expogé. Eerste bijeenkomst van het winterseizoen 1963—'64 in café-restau rant „Old Dutch", 2e Binnénvestgr. 15. LAFV. Bijeenkomst in de bovenzaal van restaurant „De Doelen". Op initiatief van de heer C. Dui venvoorde, bestuurslid van „St. Li- dwina", en dank zij' de medewerking van de Sportstichting Leiden, werd gisteravond in de gymnastiekzaal van de Chr. Kweekschool aan de Paulus Buystraat als onderafdeling van de Leidse Invaliden Sportbond een zit- tafeltennisclub voor invaliden opge richt. Naast vele toekomstige beoefe naars van deze sporttak, gaven o.m. van hun belangstelling voor dit heug lijk feit blijk de heer H. P. J. Huij- ing, tafeltennisafgevaardigde van de Sportstichting, de heer H. Booy, con sulent van de NISB, afdeling Zuid- Holland, de heer G. Slechtenhorst, voorzitter van de ANIB, afdeling Lei den, de heer D. Tegelaar, voorzitter van de BNMO, afdeling Leiden, de heer A. M. v. Wijk, voorzitter van de Ned. Kath. Invalidenbond „St. Li- dwina", afdeling Leiden, alsmede de heren F. v. Waveren en P. F. S. Bieg- straten, resp. voorzitter van LFC en DOCOS. De heer Van Wijk sprak een kort welkomstwoord uit, waarin hij o.m. de heer Huijing hulde bracht voor diens medewerking om tot de reali satie van een zittafeltennisclub te kunnen overgaan. Namens de Sportstichting wenste de heer Huijing de Leidse Invaliden- BEURSOVERZICHT VAN VRIJDAG Het Damrak vast, gestimuleerd door Wall Street Het Damrak heeft vanmiddag voor de laatste dag van deze beursweek een vaste tot zeer vaste stemming te zien gegeven voor de internationale waarden. De markt werd goed ge stimuleerd doer Wall Street, waar gisteren bij m«r ruime handel het Dow Jones-gemiddelde voor de in- dustrie-aandcien op een historisch hoogterecord kwam van 737,98 ofwel 3,07 punt hoger dan het vorige hoog terecord in oktober 1961. Dit nieuwe hoogterecord werd bereikt na voor post-gevechten eerder deze week. De tikker lag er, vanwege de omvang rijke drukte, vaak een kwartier ach ter bij het registreren van de koer sen. Verder werd Amsterdam gehol pen door de vaste stemming die de Westduitse beurzen vandaag te zien gaven. Van de Nederlandse hoofd fondsen was ditmaal Philips favo riet. Deze aandelen stelden zich op 160,00, ruim drie gulden boven het slot van gisteren. Toch bleef de han del in deze hoek, wat omvang be treft, iets beneden de verwachtingen. Het publiek begint de smaak pas goed te pakken te krijgen. De vraag in alle hoofdfondsen kwam hoofd zakelijk van die zijde met daarnaast wat kooplust voor buitenlandse reke ning. Niettegenstaande winstnemin gen verbeterde Unilever op 185,90 circa 60 cent. Mede als gevolg van ruilingen van Unilevers in aandelen Philips alsmede aanhoudende winst nemingen daalde, de prijs van Uni levers tot 184,80. Hiermee kwam dit fonds een halve gulden beneden de slotprijs van gisteren. Kon. Olies ontmoetten goede lokale spekulatie- ve belangstelling waardoor dit aan deel ruim 1 gulden hoger op 171,50 kwam. De beurs is van mening dat de koersstijging van aandelen Kon. Olie de laatste tijd sterk ten achter is gebleven ten opzichte van de overige hoofdfondsen. Amsterdam had vandaag de wind volkomen in de zeilen. AKU ontmoette grote belangstelling vooral van lokale zjj- de. Dit fonds bereikte na een ope ning op 495 niet alleen de vijf maal pari koers, doch kwam hier zelfs nog een punt bovenuit op 501. Tegen het slot zakte de koers wat in. De slotprijs van gisteren in AKU was 489. Hoogovens, welkfonds gisteren elf punten omhoog ging, voegde hieraan zes punten toe bij een no tering op 620. Vooral het eerste beurshalfuur ging er in de hoofd fondsen veel om, niettegenstaande het naderende weekeinde. Later op de middag werd het wat kalmer. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week boekte AKU deze beursweek een koerswinst van circa zeventien punten. Hoogovens verbe terden bijna twintig punten. Unile ver ging ruim vijf, Philips bijna ze ven en Kon. Olie anderhalve gulden omhoog. Een gunstige beursweek dus met goede perspektieven, aldus de beurs. De leidende cultures waren wat vriendelijker, scheepvaartwaarden praktisch onveranderd evenals de staatsfondsen. In de lokale afdelin gen werden aandelen Kempkes Meubelfabrieken hoger geadviseerd. De bedrijfsresultaten over 1963 van deze maatschappij zullen, aldus de direktie, die van de beide vooraf gaande jaren overtreffen. sportbond veel succes met zijn nieu we onderafdeling toe en richtte hij een hartelijk dankwoord tot het be stuur en de rector van de Chr. Kweekschool, die zowel de zaal als de tennistafel van de school beschik baar had gesteld. Na het doel van de nieuwe club nader te hebben uiteengezet, gaf de heer J. Westbroek, sportinstructeur bij de LPSV en de Leidse Invaliden- sportbond, samen met de heer P. v. d. Raadt (lid van PIT) en de ju nioren W. Vreeburg en G. Brouwer (leden van de tafeltennisvereniging Docos) enige demonstraties, in het bijzonder van de wijze, waarop men zittend kan tafeltennissen. Daar de personeelsvereniging van een Wassenaarsbedrijf haar nieuwe tennistafel voor onbepaalde tijd ter beschikking stelde en „Docos" de nieuwe club een doos met speelbal len cadeau deed, baart de factor „speelmateriaal" geen zorgen meer. Invaliden en gehandicapten die deze tak van sport willen gaan be oefenen, kunnen zich als lid aanmel den bij de heer H. Booy, Van Die- penbrockstraat 2 (tel. 26999), de heer C. Duivenvoorde, Lage Morsweg 18 (tel. 31453) en op de clubavonden, iedere donderdag van 20 tot 22 uur in genoemde gymnastiekzaal. Binnen afzienbare tijd zal even eens worden overgegaan tot de op richting van een handboogschutters- olub. BIOSCOPEN De films in de week van 6-12 sept. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: De Corsicaanse tweeling broers, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Raptus, volw. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: afgekeurd. Studio: Mijn vrouw slaapt niet al leen, volw. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: West Side Story, 14 jaar (Prol.) Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: De Koninklijke piraat, 14 j. (t.m. dinsdag) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Wo. en do.: Onteerde meisjes, 18 j. Husqvarna Zweedse naaimachines Moderne Zweedse vormgeving. 7 Typen vanaf 285.-. Vraag demonstratie - het verplicht U tot niets. LEIDERDORP Het gemeentebestuur van Leider dorp heeft in een besloten zitting of ficieel afscheid genomen van het hoofd der openbare l.school, de Ko ningin Julianaschool, de heer J. B. Blankenstein. De heer Blankenstein werd op 15 december 1929 te Leiderdorp be noemd. Mede namens het college dankte de burgemeester hem voor al datgene wat hij voor het onderwijs heeft ge- laan. De heer Van der Nat zei zeer erkentelijk te zijn voor de jarenlange bijzonder goede samenwerking. Hij moest afscheid nemen van het hoofd Blankenstein, echter niet van de mens Blankenstein. Hij wenste hem nog vele jaren van zijn pensioen te kunnen genieten. De heer Van Oostrom dankte namens alle ouders en overhandigde een vulpen. De heer Blankenstein dankte voor de waarderende woorden en geschen ken. (vervolg) RECREATIE Mr. J. J. Stal heeft dd. 28 juni jl. tot B. en W. namens vele buurtge noten het verzoek gericht om van de gronden, die van Erven Van der Put ten zullen worden onteigend, één hectare af te staan ten behoeve van de recreatie van* de jeugd van de Grunerielaan en naaste omgeving Op dit verzoek hebben B. en W. ge antwoord, dat a) niet valt te zeggen, wanneer de onteigening een feit zal zijn, b) de verkaveling der gronden nog een punt van discussie uitmaakt, c) t.z.t. zal worden nagegaan of de mogelijkheid bestaat aan het verzoek te voldoen. Aangezien men mede oog heeft op grond nabij de rioolwaterzuiverings inrichting, wijst het college erop, dat de grond slechts via deze inrichting bereikbaar is. Het gaat niet aan de kinderen in deze omgeving vrij rond te laten lopen. In verband met hel grote risico dat de gemeente hier zou lopen moet men van deze grond af zien. Het wachten is dus tot de gemeen te de gronden van Erven Van dèr Putten in eigendom heeft verkregen en een verkaveling heeft plaats ge vonden. De heer Van der Voort (kvp) noemde het uitstel in het be lang van de kinderen zelf. Het is n gevaarlijke omgeving. De heer Van Uythoven (PvdA) zag graag, dat B. en W. een positiever ^antwoord zou den geven aan de verzoeker. De heer Van der Voort verklaarde het ge deeltelijk met de heer Van Uytho- ve eens te kunnen zijn, maar hij zou liever geen definitieve toezegging zien. Ook de voorzitter was het hier mee eens: geen defenitieve toezeg ging over grond, die nog niet in het bezit van de gemeente is. Nabij de Dorpsstraat en het Oegst geesterkanaal zal een perceel grond worden aangekocht van het R.K. Armbestuur/R.K. Kerkbestuur, groot 1.47.82 ha. tegen de prijs van 80.000 gulden. De heer P. J. Molenkamp, wonende aan de Hofdijck nr. 1, wil de gemeen te zijn woning met bijbehorende bol lenschuur verkopen voor 65.000. (het terrein is groot 920 m2). Als 't pand is afgebroken, zal het mogelijk zijn in deze omgeving de bouw van een flatgebouw te realiseren. De heer van Nieuwkoop (PC) vond de gevraagde prijs aan de hoge kant. Mevrouw Smits-Witvliet (WD) deel de deze mening en vroeg zich af of de gemeente deze grond nu wel persé nodig had. De voorzitter antwoordde dat er door deze aankoop weer ge bouwd zou kunnen worden. Met de stemmen van de heren Van Nieuw koop, Blansjaar en Brouwer (PC) tegen werd het voorstel van b. en w. echter toch aanvaard. Het pand zal uiterlijk 1 januari 1965 geheel ont ruimd worden opgeleverd. De heer Brouwer sprak de wens uit, gezien vroegere ervaringen, dat b. en w. de datum van ontruiming niet uit het oog zullen verliezen. LAGERE SCHOOL De voorstellen van b. en w. betref fende overname van grond voor hel pand Geversstraat 48, het verjenen van een aanvullend krediet ten be hoeve van de bouw van een houten hulpschool openbaar g.l.o.; het be schikbaar stellen van een krediet ten behoeve van herstelwerkzaamhe den aan de panden Abtspoelweg 16, 18 en 19 gingen vlot onder de hamer. De heer Van der Hulst (KVP) vond de onderhoudskosten van laatstge noemde panden nogal hoog. Hij vroeg zich af of het niet beter was deze aan de gemeente toebehorende wo ningen af te stoten. HERDENKING De herdenking van Neerlands On afhankelijkheid zal eind november gevierd worden. B. en w. stelden voor een bedrag besclykbaar te stel len van 1500 gulden. Hiervoor zal men aan alle kinderen van de 5e en 6e klassen van de lagere scholen een boekje uitreiken getiteld „Kinderen van 1813". Voorts zal er voor genoem de leerlingen een bijeenkomst gehou den worden. De heer Brouwer stelt voor aan alle kinderen op de lagere scholen een tastbaar aandenken uit te reiken. Dit is overwogen, aldus de heer Van Weizen (PC), maar het be drag, dat hiervoor benodigd is, zou te hoog worden. De heer Van Uythoven verklaarde, dat het weinig zin had alle kinderen iets te geven, aangezien de onafhan- kelijksgedachten pas in het begrip van kinderen van de vijfde en zesde klassen der lagere school past. Na enige discussie diende de heer Brou wer het volgende tegenvoorstel in: alle kinderen een aandenken en het benodigde bedrag verhogen van 1500 tot 5000 gulden. Een voorstel dat 8 tegen 6 stemmen werd aangenomen. REPARATIE UURWERK Het uurwerk in de toren van het gemeentehuis is versleten. Met het voorstel van b. en w. over te gaan tot het herstel van deze klok en tevens het laten aanbrengen van elektrische aandrijving ging men akkoord. Hier mede zal een bedrag van 2200 gulden gemoeid zijn. De rondvraafa gaf mevrouw Smits de gelegenheid b. en w. te wijzen op de aanwezigheid van een particulier autokerkhofje langs een der straten van Oegstgeest. „Is binnenkort daar verdwenen", aldus de voorzitter, die voorts verklaarde er van overtuigd te zijn, dat niet alle mensen die aan de deur iets aanbieden een ventvergun ning hebben. Mevrouw Smits had na melijk last ondervonden van mensen uit het woonwagenkamp, die beledi gend optraden als men weigerde iets van hen aan de deur te kopen. Op een vraag van de heer Kaptein, of er al een regeling getroffen was voor de Ponyclub, deelde de voorzitter mede, dat het grote vraagstuk was het ont breken van een binnenmanege. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) LATER MEER WIND Tijdelijke opklaringen, maar vooral in de kustprovincies ook enkele buien, plaatselijk met onweer. Tamelijk koude nacht met hier en daar mist en wei nig wind. Morgen overdag on geveer dezelfde temperaturen als vandaag en tot matig of krachtig toenemende wind tus sen west en zuidwest. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: max. neer- temp. slag HELSINKI zw. bew. 20 0 STOCKHOLM regenbui 18 17 OSLO zw. bew. 16 2 KOPENHAGEN mist 17 ABERDEEN onbew. 14 0.1 LONDEN regen 17 15 AMSTERDAM regenbui 18 3 BRUSSEL zw. bew. 17 11 LUXEMBURG zw. bew. 15 1 PARIJS regen 18 3 BORDEAUX zw. bew. 20 3 GRENOBLE zw. bew. 21 2 NICE h. bew. 27 0 BERLIJN zw. bew. 18 2 FRANKFORT regen 18 13 MüNCHEN 1. bew. 15 21 ZüRICH regenbui 16 13 GENèVE regenbui 0.4 LOCARNO h. bew. 0 WENEN zw. bew. 22 2 INNSBRUCK zw. bew. 15 12 BELGRADO onbew. 34 0 ATHENE onbew. 33 0 ROME h. bew. 29 10 AJACCIO zw. bew. 25 0 MADRID onbew. 27 0 MALLORCA zw. bew. 27 0 LISSABON onbew. 25 0 PUZZEL LEIDEN, 6-9. Groente Per 100 kg: andijvie 25-41, pronkbonen 60- 111, snijbonen 150-207. stambonen 110-195, kroten, gekookt 40, rode kool 16-24, groene kool 20-28, poste lein 58-72, spinazie 36, spruiten 30- 100, komkommers 28-29 tomaten 35- 63, uien 10-20; per 100 stuks: meloe nen 60-115, perziken 4-26, bloemkool 30-39, komkommers 12-43, sla 12-37, per 100 bos: bospeen 30-46. LEIDEN, 6 september, Kaas Aangevoerd 17 partijen Goudse Kaas en 2 partijen Leidse kaas. Noterin gen: Goudse kaas extra kw. tot 2.61, le kw. 2.46-2.55. Leidse kaas le kwal. tot 2.48. Handel kalm. LEIDEN, 6 sept. Veè Stieren 6, melkkoeien 35. 700-1100. rustig, vette koeien 480, 2.75-3.45, redelijk, No. 526. Horizontaal: 1 toestel tot verlichting, 9 meisjesnaam, 10 jon gensnaam, 11 meisjesnaam, 13 groen te, 15 gewicht (afk.), 16 paard, 18 zijtak Saaie, 20 bekend Nederl. dich ter, 22 bedekt bloeiende plant, 24 nauwe opening. 26 gevangenis (bar- goens), 29 kruipend dier, 31 volks naam v. d. kauw, 32 voorzetsel, 34 roede, 36 hoofddeksel, 37 ovenkrab ber. Vertikaal: 2 slede, 3 holte in een muur, 4 touw (Ind.), 5 telwoord, 6 latwerk, 7 lekkernij, 8 muziekinstru ment, 12 Europeaan, 14 bergweide, 17 soort gebakje, 19 insekteneter, 21 afstammeling, 23 geit, 25 wat ge sproken wordt, 27 voertuig, 28 afval van steen, 30 radio omroep vereni ging (afk.), 33 voorzetsel, 35 lid woord. Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 525. Horizontaal: 1 runologie, 8 ore, 9 een, 10 en, 11 keg, 13 RT, 14 ermee, 16 Eire, 17 sneu, 18 genet, 20 om, 22 tol, 23 e.a., 24 oei, 26 alg, 27 strategie. Vertikaal: 1 roekeloos, 2 urn, 3 Ne, 4 leem, 5 ge, 6 Ier, 7 entourage, 11. kreet, 12 gesel, 14 arg, 15 ent, 19 noot, 21 met, 23 Eli, 25 Ir, 26 Ag. PUNT afloop minder, vare koeien 60, 375- 900, kalm, pinken 20, 275-525, kalm, gras kalveren 3, -, vette kalveren 124, 2.35-3.10, matig, nuchtere kal veren 9, -, vette schapen 180, 95- 120, matig, fokschapen 320, 120-140, matig, fokschapen met'een lam 2877, 105-142,50, matig, fokschapen met 2 lammeren 36, -, -, drachtige zeugen 325-425, rustig, schrammen 144, 75- 105, rustig, biggen 572. 56-60-66, rus tig. Totale aanvoer 4879.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3